Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
“Sivas´a Ancak Sivaslı Sahip Çıkar”
“Sivas´a Ancak Sivaslı Sahip Çıkar”
AK Parti Sivas Milletvekili Habip Soluk, basın mensuplarıyla bir araya geldi. 24 Haziran´ı değerlendiren Milletvekili Soluk, seçimlerin huzur içinde geçmesinde yazılı ve görsel basının tavrının önemli bir rol oynadığını söyledi.
GÜNDEM
2 TEMMUZ TEDBİRİ
2 TEMMUZ TEDBİRİ
Sivas´ta, 2 Temmuz 1993´te çıkan olaylarda hayatını kaybedenler için gerçekleştirilecek anma etkinlikleri kapsamında bazı cadde ve sokaklar trafiğe kapatılacak.
GÜNDEM
Çeyrek asırlık davamız ulu divana kalmasın
Çeyrek asırlık davamız ulu divana kalmasın
Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Sivas Şube Başkanı Hidayet Yıldırım: "2 Temmuz anması, çeyrek asırlık davamızın ulu divana kalmaması içindir"
GÜNDEM
“Ateşle oynamaktır”
“Ateşle oynamaktır”
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu´nun “Müsteşarımız üzerinden ‘CHP il başkanlarını bundan sonra şehit cenazelerinde protokolde kabul etmeyin´ talimatı gönderdim” sözlerini eleştiren CHP İl Başkanı Yılmaz Coşkun, “Toplumsal çatışma ve kaos çağrısı yapmıştır. Bu sorumsuz ve hadsiz tutum, açıkça ateşle oynamaktır” dedi.
GÜNDEM
99 olaya müdahale edildi
99 olaya müdahale edildi
İl Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi´nin geçtiğimiz yıl içerisinde 99 olaya müdahale ettiğini ifade eden AFAD İl Müdürü Nazif Ekinci trafik kazalarına dikkat çekti.
GÜNDEM
SİLOPİ KUR´AN KURSUNUN KABA İNŞAATI BİTTİ
SİLOPİ KUR´AN KURSUNUN  KABA İNŞAATI BİTTİ
Geçtiğimiz yıllarda Silopi ilçesinde gerçekleşen terör olayları nedeniyle kullanılamaz hale gelen Silopi Kur´an Kursu´nun yerine Sivas halkının destekleriyle İl Müftülüğü tarafından yatılı Kur´an Kursu yaptırılıyor. Kur´an Kursu´nun önümüzdeki dönemde hizmete açılması bekleniyor.
GÜNDEM
320 YERLEŞİM BİRİMİ İSKANA KAPATILDI
320 YERLEŞİM BİRİMİ İSKANA KAPATILDI
Sivas´ta deprem, su baskını, kaya ve çığ düşmesi gibi afetlerin sıklıkla görüldüğünü ifade eden İl Afet ve Acil Durum Müdürü Nazif Ekinci, bugüne kadar ilimizde 320 yerleşim biriminin Bakanlar Kurulu kararıyla afete maruz bölge ilan edilerek iskana kapatıldığını söyledi.
GÜNDEM
Başkan Karaman, Kadir Gecesi´ni kutladı
Başkan Karaman, Kadir Gecesi´ni kutladı
2. Lig takımlarından Sivas Belediyespor´da Kulüp Başkanı Hasan Karaman, tüm Sivaslıların Kadir Gecesi´ni kutlayarak bir mesaj yayımladı.
GÜNDEM
Soluk: “Ülkemizin etrafı adeta ateş çemberi gibi”
Soluk: “Ülkemizin etrafı adeta ateş çemberi gibi”
AK Parti Sivas Milletvekili Habip Soluk, Suşehri ilçesinde partililer ile bir araya geldi.
GÜNDEM
Afiş sergisi beğeni topladı
Afiş sergisi beğeni topladı
Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü tarafından, düzenlenen “15 Temmuz Afiş Sergisi” büyük beğeni topladı.
GÜNDEM
BEM-BİR-SEN üyeleri iftarda buluştu
BEM-BİR-SEN üyeleri iftarda buluştu
Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (BEM-BİR-SEN) Sivas Şubesi Sivas İl Özel İdaresi Sosyal Tesislerinde iftar programı düzenlendi. Yoğun katılımla düzenlenen programa BEM-BİR-SEN Genel Başkanı Mürsel Turbay´da katıldı.
GÜNDEM
´Çerkes Sürgünü´ protesto edildi
´Çerkes Sürgünü´ protesto edildi
Sivas´ta yaşayan Çerkes kökenliler Kafkasya´da yaşanan soykırım ve sürgünün 154´üncü yılında yaşananları protesto etti.
GÜNDEM
Sağlıkta manevi bakım konuşuldu
Sağlıkta manevi bakım konuşuldu
Cumhuriyet Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü tarafından Sağlıkta Manevi Bakım´ adlı programda manevi bakımın ne derece önem arz ettiği ve manevi bakımın nasıl olması gerektiği konularında bilgiler aktarıldı.
GÜNDEM
Emniyet kemerinin önemini simülasyon aracı ile anlattılar
Emniyet kemerinin önemini simülasyon aracı ile anlattılar
Sivas´ta Karayolları Trafik Güvenliği Haftası kapsamında emniyet kemeri simülasyon aracı ile vatandaşlara emniyet kemerinin önemi uygulamalı gösterildi.
GÜNDEM
Gündemin nabzı Meclis´te attı
Gündemin nabzı Meclis´te attı
Yerel parlamento Mayıs ayı toplantılarının son oturumunu gerçekleştirdi. Gündem dışı konuların masaya yatırıldığı toplantıda söz alan meclis üyeleri Eski Numune Hastanesi´nin yıkılması, Sivas´a kurulacak yeni üniversite, 24 Haziran´da gerçekleştirilecek seçimler ve terör olaylarına ilişkin görüşlerini dile getirdi. Sorunlara çözüm önerileri getiren meclis üyeleri bazı hususlarda yetkililerden destek istedi.
GÜNDEM
STK´LARDAN FİLİSTİN´E DESTEK
STK´LARDAN FİLİSTİN´E DESTEK
Sivas´ta Sivil Toplum Kuruluşları Filistinlilerin Büyük Dönüş Yürüyüşüne destek verildi.
GÜNDEM
TÜRKİYE ÜÇÜNCÜLÜĞÜ İLE SİVAS´I GURURLANDIRDILAR
TÜRKİYE ÜÇÜNCÜLÜĞÜ İLE SİVAS´I GURURLANDIRDILAR
Öğrencilerin okul servisinde unutulmaması amacıyla geliştirilen proje 49. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri yarışmasında Teknolojik Tasarım alanında Türkiye üçüncülüğü elde etti. Danışman öğretmen Birsen Karabal, Proje Koordinatörü Tuna Karaca ve Melih Merallı, geçtiğimiz yıl yaşanan acı olayın ardından bu gibi olayların bir daha yaşanmaması için “Hayatı İçeride Unutma” isimli projeyi geliştirdiklerini belirterek söz konusu sistemin bu gibi acı olayları engelleyeceğini söylediler.
GÜNDEM
HARALAR SİVAS´A KAZANDIRILACAK
HARALAR SİVAS´A  KAZANDIRILACAK
Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde oluşturulan Başkanlar Kurulu toplantısına konuk olan Vali Davut Gül, ilimize yapılacak kamu yatırımları ile ilgili bilgi verdi. Haraların Sivas´a kazandırılacağını belirten Vali Gül, “Animasyon projesi oluşturduk. İçerisinde hipodrom, hayvanat bahçesi, düğün, açık hava sinemaları, kışın buz paten pistleri gibi birçok aktivasyon var. İlk ödeneği çıktı” dedi.
GÜNDEM
“NE´Yİ NEREDE KAYBETTİK, NERELERDE ARIYORUZ”
“NE´Yİ NEREDE KAYBETTİK,  NERELERDE ARIYORUZ”
Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Akademik Düşünce Topluluğu tarafından düzenlenen “Ne´yi Nerede Kaybettik, Nerelerde arıyoruz” adlı konferansa Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Taşkın, İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Mehmet Tıraşçı, İstanbul Medeniyet Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İhsan Fazlıoğlu katıldı.
GÜNDEM
ERKEN SEÇİM KAPIDA
ERKEN SEÇİM KAPIDA
MHP Lideri Devlet Bahçeli´nin erken seçim önerisi ülke gündemini bir anda değiştirdi. Grup toplantısında konuşan Bahçeli, ülkenin zor bir süreçten geçtiğini belirterek, “3 Kasım 2019´u beklemek mümkün değildir” dedi. Hükümet kanadından ilk açıklama Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ´dan geldi. Bozdağ, teklifin yetkililerce değerlendirileceğini belirtti. AK Parti Grup toplantısı sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da “Şu an itibarıyla bir yorumum olmayacak ama yarın Bahçeli ile bir görüşmem var” dedi. Erdoğan ile Bahçeli´nin görüşmesi bugün saat 13.30´da gerçekleşecek.
GÜNDEM
Başkan Aydın´dan kutlama ziyareti
Başkan Aydın´dan kutlama ziyareti
Emniyet Teşkilatı´nın 173. kuruluş yılı nedeniyle Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, İl Emniyet Müdürü Kenan Aydoğan´ı, daha sonra Çevik Kuvvet Müdürlüğü´nde görevli polisleri ziyaret ederek polisleri kutladı.
GÜNDEM
“ANDIMIZ OKULLARDA YENİDEN BAŞLASIN”
“ANDIMIZ OKULLARDA YENİDEN BAŞLASIN”
Birtakım ziyaretlerde bulunmak üzere ilimize gelen Türk Eğitim Derneği (TED) Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu gazetecilerle yaptığı toplantıda ülkemizdeki eğitimin durumunu değerlendirdi. Pehlivanoğlu, okullarda yeniden andımızın başlamasını isteyerek; “Biz tekrar Pazartesi sabahlarına çocuklarımızın andımızla başlamasını arzu ederiz. Bunu da bakanlıktaki tüm toplantılarımızda söylüyoruz. Çünkü buradaki kastımız bir ırk değil, buradaki kastımız çocuklarımızın bilinçlenmesidir” dedi.
EĞİTİM
“SİVAS SATRANCI BAŞARIYLA İLERLİYOR”
“SİVAS SATRANCI BAŞARIYLA İLERLİYOR”
Sivas Satranç İl Temsilcisi Melika Kaya, gazetemize yaptığı açıklamasında, Sivas satrancını değerlendirerek, yeni kulüplerin açılması, sporcu sayısının artması ve ulusal hakem sayısının 2´ye çıkmasında satrancın ilerlediğinin göstergesi olduğunu söyledi. İl Temsilcisi Kaya: “Her sene bir önceki seneye göre artıyor. Kulüp sayısının artması da bunu gösteriyor. Ben bu işi 5 yıldır yapıyorum ilk yaptığım zaman hiç kulüp yoktu. Sivas´taki satranç gerçekten gün geçtikçe daha da ileriye gidiyor” dedi.
SPOR
EŞİT ŞARTLARDA YARIŞAMIYORUZ
EŞİT ŞARTLARDA  YARIŞAMIYORUZ
1 Nisan´da yapılacak Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinde heyecan giderek artıyor. Yaklaşan seçim öncesinde gazetemize değerlendirmelerde bulunan TSO Başkan Adayı Mustafa Eken, “Eşit şartlarda bir seçim çalışması yapamıyoruz. Ama onun dışında biz Allah´ın adaletine güveniyoruz. Allah ne derse o olur diyoruz. Sonuna kadar mücadelemizi devam ettireceğiz” dedi.
GÜNDEM
“Türk´ün gücünü bir kez daha gösterdi”
“Türk´ün gücünü bir kez daha gösterdi”
AK Parti İl Başkanı Ziya Şahin, “Türkiye Cumhuriyeti devleti, bu aziz milletin verdiği ruhla birlikte tüm düşmanları bertaraf etme gücüne sahip. Hamd olsun 18 Mart 2018 tarihinde Afrin´de kahraman ordumuz bir zafer kazandı ve Afrin Hükümet Konağı´na Türk bayrağını dikti. Bunun için Türk Silahlı Kuvvetlerimizi, hükümetimizi ve aziz milletimizi kutluyorum. Bu zafer Türk´ün gücünü dünyaya bir kez daha gösterdi” dedi.
GÜNDEM
TÜBİTAK yarışmasına Sivas damgası
TÜBİTAK yarışmasına Sivas damgası
Bu yıl 49´uncusu düzenlenen TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması kapsamında Kayseri bölgesine Sivas´tan toplam 23 proje davet edildi. Bu projelerin 11´i ödül aldı, 6´sı da 1´inci olarak Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı.
EĞİTİM
Madımak, ciddi şekilde araştırılmadı
Madımak, ciddi şekilde araştırılmadı
1993´te meydana gelen Sivas Madımak olaylarına ilişkin “Üzücü hadise” değerlendirmesinde bunan Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Bu konuda bir meclis araştırma komisyonu kuruldu ama ben bu hadisenin enine boyuna ciddi bir şekilde araştırmasının yapıldığı kanaatinde değilim” dedi.
GÜNDEM
KADINLAR GÜNÜ´NDE ‘KADIN´ OLMAYI ANLATTILAR
KADINLAR GÜNÜ´NDE  ‘KADIN´ OLMAYI ANLATTILAR
Cumhuriyet Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Kulübü tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle panel düzenlendi. İlimizdeki yazılı basın mensuplarında görev yapan bayan muhabirlerin konuşmacı olarak katıldığı panele refikimiz Hadiselerle Hakikat Gazetesi Muhabiri Beste Kurt da katıldı.
GÜNDEM
“CENNET ANALARIN AYAKLARI ALTINDADIR”
“CENNET ANALARIN  AYAKLARI ALTINDADIR”
8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayımlayan Vali Davut Gül, “Cennet anaların ayakları altındadır. Yürekleri sevgi dolu olduğuna inandığım şehit anneleri, şehit eşleri, şehit bacıları ve şehit yavruları başta olmak üzere çalışan, çalışmayan tüm kadınlarımızın ve Sivaslı Hanımlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü´ nü kutluyorum” dedi.
GÜNDEM
“Sivas mağdurları içeride mi ölecek?”
“Sivas mağdurları içeride mi ölecek?”
Madımak Olayları´na ilişkin konuşan Rize eski milletvekili Şevki Yılmaz, “Sivas katliamını yapan Özel Harp Dairesi´dir, Kontrgerilla´dır, Gladio´dur. Bütün darbeleri o merkez yönetir. FETÖ de oraya bağlı, laik ayak da oraya bağlı. Neden bu kardeşleri çıkarmıyorsunuz ki, Sivas mağdurları içeride mi ölecek?” dedi.
GÜNDEM
DOLAR
5.2601
EURO
5.9335
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hakkın dile getirilmesi gereken yerde susan, dilsiz şeytandır.

Hz. Muhammed
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Günümüzde evlenenlerin yüzde ellisi boşanmaktadır. (Bak bunu duyduğum iyi oldu ben zaten evlenmiyecem böylece kamçılamış oldum bu sözlerle) -Rodin’in ünlü ‘düşününen adam’ heykeli aslında İtalyan şair dante’nin portresidir. -Uranüs çıplak gözle görülen

İlginç Bilgiler 4