Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
TKDK çağrı dönemi toplantısı yapıldı
TKDK çağrı dönemi toplantısı yapıldı
Suşehri´nde Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme kurumu (TKDK) 3´üncü çağrı dönemi toplantısı gerçekleştirildi.
EKONOMİ
Cenaze hizmetlerinde MESAİ GÖZETMEYİN
Cenaze hizmetlerinde MESAİ GÖZETMEYİN
İl genelinde cenaze nakilleri konusunda bazı sıkıntılar tespit ettiklerini belirten Vali Davut Gül, ilgili kurumlara talimat vererek cenaze nakillerinin 7/24 boyunca yapılmasını istedi. Vali Gül, "Cenaze hizmetlerinde mesai gözetilmeyin. İnsanların en zor durumda olduğu an yakınını kaybettiği andır. Gecenin bir yarısında insanlar cenazeyi götürebilmek için tanıdık birini arıyım derdine düşmeden bizim bu işi bir sisteme oturtmamız lazım" dedi.
GÜNDEM
ÇEDAŞ´a ´Dijital Dönüşüm´ ödülü
ÇEDAŞ´a ´Dijital Dönüşüm´ ödülü
Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş.´nin (ÇEDAŞ), farklı operasyonların tek bir noktadan yürütülerek kontrol edilmesini amaçlayan Enterge Bilişim Sistemleri (EBS) projesi, Oracle Enerji Zirvesi´nde ´Enerji Sektörü Dijital Dönüşüm´ ödülüne layık görüldü.
GÜNDEM
Hayat Ağacı Hama´da oyuncak dağıttı
Hayat Ağacı Hama´da oyuncak dağıttı
Hayat Ağacı tarafından periyodik aralıklarla Suriye´de oyuncak dağıtılmaya devam ediyor. Savaşın çilesini, anne ve babasızlığın çaresizliğini küçük yaşta omuzlarında hisseden çocuklar, Türkiye´den gönderilen yardımlarla sahipsiz olmadıklarını anlıyor. Hayat Ağacı Derneği´nin gönderdiği oyuncak kamyon ve bebekler, bir nebze olsun çocukların yüzünü güldürüyor.
YAŞAM
Amaç, değişimi teşvik etmek
Amaç, değişimi teşvik etmek
Yılbaşından geçerli olmak üzere kartlı su sayacı kullanan aboneler için tonu 2 lira 40 kuruş olan suyun ücretinin Belediye Meclisi kararıyla mekanik su sayacı kullanan aboneler için 2 lira 59 kuruş olarak uygulanmasına yönelik eleştirilere cevap veren Belediye Başkanı Sami Aydın, "Akıllı sayaçlarla değişimi teşvik etmek için böyle bir kararımız var" dedi .
GÜNDEM
İdare personeli kan bağışladı
İdare personeli kan bağışladı
Sivas İl Özel İdaresi personeli, Kızılay Kan Merkezi tarafından "Kan, herkesin her zaman ihtiyacı" sloganıyla yürütülen kan bağışı kampanyasına katıldı. İl Genel Meclisi Salonu önünde kurulan standa personel tarafından yoğun ilgi gösterildi.
YAŞAM
Emlakçılar ve daire sahipleri Uygulamadan memnun
Emlakçılar ve daire sahipleri  Uygulamadan memnun
Halk otobüslerinin toplanma merkezinin üniversiteye taşınmasının kenar mahallelerde bulunan kiralık dairelerin tercih edilirliğini artırdığını söyleyen Sivas Emlak Danışmanları ve Müşavirleri Derneği Başkanı Kerim Çayır, uygulamadan memnun olduklarını ifade etti
GÜNDEM
Yamaç Evleri ilk ödülünü aldı...
Yamaç Evleri ilk ödülünü aldı...
Farklı ve göz alıcı mimarisiyle şehrimizdeki turizm potansiyelini artırmaya yönelik önemli bir proje olarak Sivas Belediyesi tarafından hayata geçirilen Paşabahçe Yamaç Evleri, Antalya´da düzenlenen "QM Awards 2017 Ödülleri" töreni ile Türkiye´nin En İyi Yönetilen Rekreasyon Projesi olarak seçildi.
GÜNDEM
YENİ OTOBÜSLER TEST İÇİN SAHADA
YENİ OTOBÜSLER TEST İÇİN SAHADA
Son bir yıldır gündemdeki yerini koruyan Halk Otobüslerinin değiştirilmesi sürecinde nihai sona gelindi. Belediye Başkanı Sami Aydın ve araç sahipleri Paşabahçe Kütükev´de son kez bir araya geldi. Bu görüşmelerin ardından iki yeni otobüs test amacıyla sefere çıkarıldı. Test araçlarını kullanan şoförler önümüzdeki günlerde net kararını vererek, yeni otobüslerin siparişini verecekler. Yeni otobüslerin Şubat ayından itibaren hizmete gireceğini söyleyen Belediye Başkanı Sami Aydın, "2018 yılının ilk çeyreğinde tamamen değişmiş olacak olan otobüslerimiz için marka yetkilileri ve otobüs esnafımızla son kez toplandık, otobüsler üzerinde karar oluşturduk" dedi.
GÜNDEM
KUDÜS İSLAM´IN HAREM-İ İZZETİDİR
KUDÜS İSLAM´IN HAREM-İ İZZETİDİR
İHH ve Memur-Sen öncülüğünde çok sayıda Sivil Toplum Kuruluşu´nun destek verdiği ortak basın açıklamasında AK Parti Sivas Milletvekilleri Mehmet Habib Soluk, Hilmi Bilgin ve Selim Dursun, AK Parti İl Başkanı Av. Ziya Şahin ve yönetim kurulu üyeleri diğer STK üyeleri ile birlikte çok sayıda vatandaş katıldı. ABD ve İsrail aleyhinde sloganların atıldığı programda İHH İl Temsilcisi Ahmet Çakmak, Memur-Sen İl Temsilcisi Efe Zileli ve AK Parti İl Başkanı Ziya Şahin, basın açıklaması yaptı.
GÜNDEM
İŞGEM HİZMETE BAŞLIYOR
İŞGEM HİZMETE BAŞLIYOR
Orta Anadolu Kalkınma Ajansı liderliğinde Sivas İl Özel İdaresi, Sivas Belediyesi, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası, Sivas Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü ortaklığında yürütülen proje kapsamında kurulan Sivas İş Geliştirme Merkezi (İŞGEM) fiili olarak faaliyetlerine başlıyor.
GÜNDEM
GIDA BANKASI EN İYİ PROJE SEÇİLDİ
GIDA BANKASI EN İYİ PROJE SEÇİLDİ
10. Yerel Yönetim Proje Ödülleri sahiplerini buldu, Sivas Belediyesi´nin Gıda Bankası projesi ödüle layık görüldü… Belhaber.com tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve Belediye Oscarları olarak bilinen "Yılın Yerel Yönetim Proje Ödülleri" İstanbul Şişli Grand Cevahir Otel ve Kongre Merkezinde gerçekleştirildi.
GÜNDEM
"HATTINIZIN DEĞERİNİ BİLİN ve HADDİNİZİNİ AŞMAYIN"
"HATTINIZIN DEĞERİNİ BİLİN ve HADDİNİZİNİ AŞMAYIN"
Belediye Başkanı Sami Aydın ile halk otobüsü sahipleri yeni araçların tanıtımının yapıldığı toplantıda bir araya geldi. Zaman zaman itiraz seslerin yükseldiği toplantıda bazı araç sahipleri taşkınlık çıkarardı. Başkan Aydın, “Hiç kimse kusura bakmasın. Biz bu işi 250 kişi için yapmıyoruz, 350 bin kişi için yapıyoruz. Ben sizlere yardımcı olmaya çalışıyorum. Ama birileri bana bağırarak, haddini aşarak, bir şeyler yaptırmaya kalkarsa bu doğru olmaz ve ters teper. Bunu bilin. Kusura bakmayın eğer bu işi yapamayacak durumdaysanız hattınızın değeri bellidir, satarsınız başkası yapar” dedi.
GÜNDEM
Öğrencilerde yardımlaşma bilinci oluşturuluyor
Öğrencilerde yardımlaşma bilinci oluşturuluyor
Sivas´ta ´sosyal yardım faaliyetleri´ denilince akıllara ilk gelen yardım kuruluşu olan Hayat Ağacı Derneği, kurumsal ve güvenilir yapısı ile her geçen gün daha fazla ilgi ve takdir görüyor. Şeyh Şamil İlkokulu idareci ve öğretmenleri, yine 1 ay sonra iki sınıfla birlikte bir ziyaret daha düzenledi. Öğrencilerde sosyal yardımlaşma ve dayanışma bilincini oluşturmak amacıyla planlama yapan okul, her ay belirledikleri sınıflar ile Hayat Ağacı Derneği´ni geziyor.
GÜNDEM
"Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri" Sahiplerini buldu
"Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri"  Sahiplerini buldu
Sivas´ta "Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri" sahiplerini buldu.
GÜNDEM
MiSAFiRLER GIDA BANKASI´NI GEZDi
MiSAFiRLER GIDA BANKASI´NI GEZDi
Belediye Başkanı Sami Aydın, il dışından ilimize gelen misafirlere Gıda Bankası´nı gezdirerek, yapılan faaliyetler hakkında bilgi verdi. Türkiye´nin çeşitli illerinden Sivas gezisine katılan misafirler ise Hayat Ağacı Derneği bünyesinde faaliyet gösteren Gıda Bankasının, gıda, giyim, zücaciye, temizlik gibi reyonları ile bir alışveriş merkezinden farksız olduğunu gördüklerini belirterek, Başkan Aydın´a teşekkür ettiler.
GÜNDEM
Yapılan hizmetler il dışına da anlatılıyor
Yapılan hizmetler il dışına da anlatılıyor
Bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Sivas´a gelen Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Türkiye Muhtarlar Konfederasyon Başkanı Hüseyin Akdeniz ve bölge illerin Muhtarlar Dernek Başkanları Sivas Belediyesi´nin çalışmalarını yerinde inceledi.
GÜNDEM
Zara´ya afet evleri yapılacak
Zara´ya afet evleri yapılacak
Sivas´ın Zara ilçesinde yapımı planlanan afet evleriyle ilgili toplantı düzenlendi.
GÜNDEM
Odun yardımın yüzde 80´i TÜDEMSAŞ´tan
Odun yardımın yüzde 80´i  TÜDEMSAŞ´tan
Hayat Ağacı Derneği´ne her yıl katkı sağlayan TÜDEMSAŞ, dağıtılan odunların yüzde 80´ini karşılıyor. Sivas merkezde dul, yetim ve düşkün kimselere, 10´ar torba odun dağıtılıyor. Hayat Ağacı Derneği her bir aileye, toplamda 500 kg, piyasa değeri 300 lira civarında torbalanmış odun dağıtacak.
GÜNDEM
Aday öğretmenler Gıda Bankası´nı gezdi
Aday öğretmenler Gıda Bankası´nı gezdi
Sivas Belediyesi ve Hayat Ağacı Derneği işbirliği ile ihtiyaç sahiplerine market ortamında ücretsiz alışveriş imkânı sağlayan Gıda Bankası, kurumsal ve şeffaf yapısı ile model olmaya devam ediyor. İlkokul, lise ve üniversite öğrencileri ile bürokrat, siyasetçi ve akademisyenlerin yanı sıra il dışından gelen misafirlerin de ziyaret ettiği Gıda Bankası, bu kez aday öğretmenleri ağırladı.
GÜNDEM
Belgesiz sanayici kalmayacak
Belgesiz sanayici kalmayacak
Tesviyeciler ve Madeni Sanatkârlar Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil, "23 yaşından gün almış, kendi mesleğinde en az bir ay sigortalı çalışmış olanlar kalfalık sınavına girerek kalfalık belgesi sahibi olabileceklerdir. Ayrıca 23 yaşından gün almış kendi mesleğinde en az beş yıl sigortalı çalışmış olanlar ustalık sınavına girerek ustalık belgesi sahibi olabileceklerdir. 31 Aralık 2017 tarihine kadar Dr. Sadık Ahmet Mesleki Eğitim Merkezine İşyeri Unvanlı SGK dökümü ile başvurmaları gerekmektedir" dedi.
GÜNDEM
Öğrenciler yardım toplayacak
Öğrenciler yardım toplayacak
Sivas Belediyesi ve Hayat Ağacı Derneği işbirliği ile ihtiyaç sahiplerine 12 yıldan bu yana büyük alışveriş merkezi görünümündeki market ortamında ücretsiz alışveriş imkânı sağlayan Gıda Bankası, ayrıca o günden beri, ilimizdeki okul idareci ve öğretmenlerin, öğrencilerine eğitim amaçlı gezdirdiği kurumsal yapı oldu.
GÜNDEM
Hayat Ağacı´na bir kamyon kıyafet
Hayat Ağacı´na bir kamyon kıyafet
Sivaslı işadamı Erdoğan Bozatlı, bu yıl da Hayat Ağacı Derneği´ne bir kamyon yeni kıyafet gönderdi. Hemşerimizin Sivas´taki aile dostu Metin Torunoğlu, aynı zamanda Sivasspor 2. Başkanı olan işadamı Bozatlı´nın İstanbul´dan, yaş gruplarına göre mont, çeket, çocuk swıt, çocuk mont gibi 91 çuval kıyafet yardımını Hayat Ağacı Derneği´ne teslim etti.
GÜNDEM
Halk otobüsçülerinden Köksal´a iadeyi ziyaret
Halk otobüsçülerinden Köksal´a iadeyi ziyaret
Halk Otobüsçüleri Kooperatifi Başkanı Davut Yıldırım, SESOB Başkanı Beşir Köksal´a iadeyi ziyarette bulundu. Köksal´a teşekkür eden Yıldırım, "Göreve geldiğimizde başkanım bizleri ziyaret ederek, her zaman esnafın yanında olduğunu göstermiş ve sorunlarımızla yakından ilgilenmişti. Halk Otobüsçüleri olarak zor zamanlarımızda yanımızda olan ve bizlere destek olan Birlik başkanımıza teşekkür ediyoruz" dedi.
GÜNDEM
RENT A CAR´LAR İL DIŞINA…
RENT A CAR´LAR İL DIŞINA…
Sivas´ta ciddi manada otopark sorunu oluşturan rent a car firmaları artık tek bir merkezde toplanıyor.
GÜNDEM
15 ton et dağıtılacak
15 ton et dağıtılacak
Hayat Ağacı Derneği´nin her yıl düzenlediği vekâleten Kurban Kampanyası kapsamında bu yıl toplam 19 ton 175 kg kemiksiz et elde edildi.
GÜNDEM
TASARRUFTA SINIFTA KALDIK
TASARRUFTA SINIFTA KALDIK
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı´nın 7 bölgeden 26 kent merkezinde, 18-69 yaş arası bin 650 kişi ile yüz yüze görüşülerek gerçekleştirdiği "Tüketici İsrafının Boyutlarının İncelenmesi" başlıklı araştırmaya göre ortalama akıllı telefon değişim süresinin 3,2 yılda bir olduğu ortaya çıktı.
GÜNDEM
İSLAM BİRLİĞİ OLMADAN OLMAZ!
İSLAM BİRLİĞİ OLMADAN OLMAZ!
Çarşamba söyleşileri kapsamında gerçekleştirdiğimiz röportajın bu haftaki konuğu Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Kadın Kolları Başkanı Ünzile Açık oldu. Vakıf çalışmaları hakkında bilgi veren islam dünyası başta olmak üzere çeşitli konularda düşüncelerini açıklayan Ünzile Açık ile gerçekleştirmiş olduğumuz röportajı siz okuyucularımızla paylaşıyoruz.
GÜNDEM
Hayat Ağacı Derneği 120 büyükbaş kurban kesti
Hayat Ağacı Derneği 120 büyükbaş kurban kesti
Sivas Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Hayat Ağacı Derneğinin, Kurban Bayramı dolayısıyla hayır sahiplerinin bağışladığı 120 büyükbaş kurban kestiği belirtildi.
GÜNDEM
Bayramı manasıyla kutlayalım
Bayramı manasıyla kutlayalım
Belediye Başkanı Sami Aydın bir mesaj yayımlayarak, tüm Sivas halkının Kurban Bayramını kutladı. Başkan Aydın, "Toplumsal birlik ve beraberliğimize önemli katkılar sunan bayram günlerinde yapacağımız ziyaretler, paylaşacağımız kurbanlar, kimsesizlerin kimsesi olmak, ihtiyaç sahiplerinin unutulmadığını, milletimizin en önemli değerlerinin yaşatıldığını göstermek adına da bir vesile olacak" dedi.
GÜNDEM
DOLAR
4.6560
EURO
5.4274
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Resulullah (sav) rüşvet alana da verene de lanet etti.Rüşvet alan da veren de cehennemdedir.

Hz. Muhammed
sxyl

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Her 4 Amerikalıdan biri mutlaka televizyonda görünüyor. (Sokakta her 4 kişiden 1 imza dağıtıyormuş düşünsenize) -Uyurken televizyon seyrederken yaktığımızdan daha fazla kalori yakıyoruz. (Demekli televizyonla uyutuluyoruz) -Bir karıncanın koku alma yet

İlginç Bilgiler 5