Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
119 başvuru sahibine hibe desteği
119 başvuru sahibine hibe desteği
Sivas´ta, Bireysel Sulama Makine ve Ekipman Alımlarının Desteklenmesi Tebliği kapsamında hibe desteği almaya hak kazanan 119 başvuru sahibinin ismi açıklandı.
GÜNDEM
Yüksel, makamını öğrenciye devretti
Yüksel, makamını öğrenciye devretti
Suşehri Belediye Başkanı Fazlı Yüksel, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla makamını ilkokul 4. sınıf öğrencisine devretti.
GÜNDEM
Altın Ambulans ödülünü kazandı
Altın Ambulans ödülünü kazandı
Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Tıp Teknisyenliği Bölümü 2. Sınıf öğrencisi Buse Başara, yazmış olduğu başarı hikâyesi ile Altın Ambulans ödülünü almaya hak kazandı.
GÜNDEM
Arifer: “Konut pahalı” algısı oluşturuluyor
Arifer: “Konut pahalı” algısı oluşturuluyor
Sivas´ta konut fiyatlarının çevre illere göre daha uygun olduğunu ifade eden Sivas İnşaat Müteahhitleri Derneği (SİMDER) Başkanı Sami Arifer, “Aynı standarttaki konut Tokat´ta, Sivas´ın yüzde 50 fazlası. Burada 400 bin lira ise orada 600 bin lira. Biz bu araştırmaları sürekli yapıyoruz ama Sivas´ta ‘konut pahalı´ diye bir algı oluşturuluyor” dedi.
EKONOMİ
KARATEDE FİNALE RAMAK KALA
KARATEDE FİNALE RAMAK KALA
Cumhuriyet Üniversitesi Taha Akgül spor salonunda ilimizde “Sivas Karate liginin 5. hafta maçları” 136 sporcunun katılımı ile yapıldı. 5. hafta müsabakalarında sporcular derece elde etmek için kıyasıya yarışarak 5 aydır sürekli devam eden lig´de finale ulaştı. Karate de final müsabakaları 1 Mayıs´ta yapılacak.
SPOR
ÖĞRENCİLERDEN ANLAMLI YARDIM
ÖĞRENCİLERDEN ANLAMLI YARDIM
Şehit Ebubekir Ekinci İlkokulu (Fatih İlkokulu) 3. ve 4. Sınıf öğrencileri, Hayat Ağacı Derneği için kumbarada para biriktirdi. Öğrenciler ayrıca Gıda Bankasından yardım alan ihtiyaç sahipleri için kuru gıda topladı. Öğretmen ve öğrenciler, yardım kampanyasının ardından kumbara ve gıdaları teslim etmek amacıyla Hayat Ağacı Derneği´ni ziyaret etti.
GÜNDEM
SAĞ ELİN VERDİĞİNİ SOL EL GÖRMÜYOR
SAĞ ELİN VERDİĞİNİ SOL EL GÖRMÜYOR
Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Doğan ve bir grup öğrenci, Gıda Bankası´nı ziyaret ederek, faaliyetler hakkında bilgi aldı. Gıda Bankası´nın diğer illere örnek olduğunu belirten Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, sağ elin verdiğini sol elin görmeyeceği şekilde, ihtiyaç sahiplerinin Gıda Bankasından düzenli olarak alışveriş yaptığını belirtti.
GÜNDEM
KENTSEL DÖNÜŞÜM BİR İHYA HAREKETİDİR
KENTSEL DÖNÜŞÜM BİR İHYA HAREKETİDİR
Sivas Belediyesi tarafından hayata geçirilecek olan Eski Sanayi Bölgesi Kentsel Dönüşüm Ofisi´nin açılışı gerçekleştirildi. Programda konuşan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, “Kentsel dönüşüm bir yıkım hareketi değil, aksine bir ihya hareketidir. Mevcut yeri daha güzel yapmaktır. İnsana daha uygun binalar kazandırmaktır. Şehirlerimizin daha yaşanabilir, şehir kültürüne uygun, insanlar huzur verecek şekilde inşa edilmesidir. İnsanımız binaların arasına ezilmesin istiyoruz. Bunun içinde özellikle Anadolu şehirlerinde bizim gibi Selçuklu şehri olan Sivas´ta dikey değil, yatay mimarinin olmasını savunuyoruz” dedi.
GÜNDEM
MASA TENİSİNDE KUPALAR SAHİPLERİNİ BULDU
MASA TENİSİNDE KUPALAR SAHİPLERİNİ BULDU
İlimizde büyük bir heyecan ile düzenlenen “Okullar arası yıldızlar masa tenisi müsabakaları” sona erdi. Heyecan dolu müsabakalar sonucunda kızlarda Gazi Mustafa Kemal İlkokulu ve erkeklerde Şarkışla Anafartalar Ortaokulu 1. olarak kupayı evine götürdü
“Çaba göstereceğiz”
“Çaba göstereceğiz”
MİDDER Sivas Şube Başkanı Aysun Biçer, "Bir daha 28 Şubatlar ve 15 Temmuzların olmaması için, menfaat şebekelerinin önüne geçmek için ilkeli davranan insanların yetişmesine zemin hazırlama noktasında çaba göstereceğiz" dedi.
GÜNDEM
Araç toplanma merkezi tamamlandı
Araç toplanma merkezi tamamlandı
Şehir merkezinde araç kiralama hizmeti sunan esnafların otopark sorunu açısından mağduriyetlerini giderilmesi amacıyla Sivas - Ankara yolu üzerine yapılan Araç Kiralama Toplama Merkezi´nin inşaatı büyük oranda tamamlandı. İnşaat sahasını ziyaret eden Belediye Başkanı Sami Aydın, yakın zamanda tamamlanacak olan hizmet yollarıyla toplanma merkezinin hizmete gireceğini açıkladı.
GÜNDEM
VEREN EL İLE ALAN ELİN BULUŞTUĞU NOKTA
VEREN EL İLE ALAN ELİN BULUŞTUĞU NOKTA
Belediye Başkanı Sami Aydın lise öğrencileri ile birlikte Hayat Ağacını gezdi. Kurumun işleyişi hakkında öğrencilere bilgi veren Başkan Aydın, din, dil, ırk, mezhep fark etmemeksizin tüm ihtiyaç sahiplerinin kurumdan yararlandığını ifade etti.
GÜNDEM
Teknolojik yardım hayata geçti
Teknolojik yardım hayata geçti
Gelişen teknoloji çağına ayak uyduran Sivas Belediye Başkanlığı ve SETCARD işbirliğiyle teknolojik yardım yöntemi hayata geçirildi. Proje kapsamında artık gıda ve ekmek yardımı almak daha kolay ve sağlıklı koşullarda gerçekleşecek.
GÜNDEM
10 İŞLETMEDEN 9´U DEĞİŞİM İSTİYOR
10 İŞLETMEDEN 9´U DEĞİŞİM İSTİYOR
Sivas Ticaret Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkan adayı Mustafa Eken, yurt ve pansiyon işletmeleri sahipleri ile bir araya gelerek yapılacak olan TSO seçimlerinde oylarına talip olduğunu söyledi. Gerçekleştirilen programda yurt ve pansiyon sahiplerinin sorunlarını da dinleyen Eken, başkanlık görevine seçilecek olursa iş birliği içinde sorunların çözümüne yönelik çalışmaların yapılacağını söyledi.
GÜNDEM
İhtiyaç sahiplerinin yüzü gülüyor
İhtiyaç sahiplerinin yüzü gülüyor
Sivas Belediyesi ve Hayat Ağacı Derneği işbirliği ile il merkezindeki ihtiyaç sahipleri, hayır sahiplerinin bağışları ile her ay Gıda Bankası´ndan yardım alıyor.
YAŞAM
TKDK çağrı dönemi toplantısı yapıldı
TKDK çağrı dönemi toplantısı yapıldı
Suşehri´nde Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme kurumu (TKDK) 3´üncü çağrı dönemi toplantısı gerçekleştirildi.
EKONOMİ
Cenaze hizmetlerinde MESAİ GÖZETMEYİN
Cenaze hizmetlerinde MESAİ GÖZETMEYİN
İl genelinde cenaze nakilleri konusunda bazı sıkıntılar tespit ettiklerini belirten Vali Davut Gül, ilgili kurumlara talimat vererek cenaze nakillerinin 7/24 boyunca yapılmasını istedi. Vali Gül, "Cenaze hizmetlerinde mesai gözetilmeyin. İnsanların en zor durumda olduğu an yakınını kaybettiği andır. Gecenin bir yarısında insanlar cenazeyi götürebilmek için tanıdık birini arıyım derdine düşmeden bizim bu işi bir sisteme oturtmamız lazım" dedi.
GÜNDEM
ÇEDAŞ´a ´Dijital Dönüşüm´ ödülü
ÇEDAŞ´a ´Dijital Dönüşüm´ ödülü
Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş.´nin (ÇEDAŞ), farklı operasyonların tek bir noktadan yürütülerek kontrol edilmesini amaçlayan Enterge Bilişim Sistemleri (EBS) projesi, Oracle Enerji Zirvesi´nde ´Enerji Sektörü Dijital Dönüşüm´ ödülüne layık görüldü.
GÜNDEM
Hayat Ağacı Hama´da oyuncak dağıttı
Hayat Ağacı Hama´da oyuncak dağıttı
Hayat Ağacı tarafından periyodik aralıklarla Suriye´de oyuncak dağıtılmaya devam ediyor. Savaşın çilesini, anne ve babasızlığın çaresizliğini küçük yaşta omuzlarında hisseden çocuklar, Türkiye´den gönderilen yardımlarla sahipsiz olmadıklarını anlıyor. Hayat Ağacı Derneği´nin gönderdiği oyuncak kamyon ve bebekler, bir nebze olsun çocukların yüzünü güldürüyor.
YAŞAM
Amaç, değişimi teşvik etmek
Amaç, değişimi teşvik etmek
Yılbaşından geçerli olmak üzere kartlı su sayacı kullanan aboneler için tonu 2 lira 40 kuruş olan suyun ücretinin Belediye Meclisi kararıyla mekanik su sayacı kullanan aboneler için 2 lira 59 kuruş olarak uygulanmasına yönelik eleştirilere cevap veren Belediye Başkanı Sami Aydın, "Akıllı sayaçlarla değişimi teşvik etmek için böyle bir kararımız var" dedi .
GÜNDEM
İdare personeli kan bağışladı
İdare personeli kan bağışladı
Sivas İl Özel İdaresi personeli, Kızılay Kan Merkezi tarafından "Kan, herkesin her zaman ihtiyacı" sloganıyla yürütülen kan bağışı kampanyasına katıldı. İl Genel Meclisi Salonu önünde kurulan standa personel tarafından yoğun ilgi gösterildi.
YAŞAM
Emlakçılar ve daire sahipleri Uygulamadan memnun
Emlakçılar ve daire sahipleri Uygulamadan memnun
Halk otobüslerinin toplanma merkezinin üniversiteye taşınmasının kenar mahallelerde bulunan kiralık dairelerin tercih edilirliğini artırdığını söyleyen Sivas Emlak Danışmanları ve Müşavirleri Derneği Başkanı Kerim Çayır, uygulamadan memnun olduklarını ifade etti
GÜNDEM
Yamaç Evleri ilk ödülünü aldı...
Yamaç Evleri ilk ödülünü aldı...
Farklı ve göz alıcı mimarisiyle şehrimizdeki turizm potansiyelini artırmaya yönelik önemli bir proje olarak Sivas Belediyesi tarafından hayata geçirilen Paşabahçe Yamaç Evleri, Antalya´da düzenlenen "QM Awards 2017 Ödülleri" töreni ile Türkiye´nin En İyi Yönetilen Rekreasyon Projesi olarak seçildi.
GÜNDEM
YENİ OTOBÜSLER TEST İÇİN SAHADA
YENİ OTOBÜSLER TEST İÇİN SAHADA
Son bir yıldır gündemdeki yerini koruyan Halk Otobüslerinin değiştirilmesi sürecinde nihai sona gelindi. Belediye Başkanı Sami Aydın ve araç sahipleri Paşabahçe Kütükev´de son kez bir araya geldi. Bu görüşmelerin ardından iki yeni otobüs test amacıyla sefere çıkarıldı. Test araçlarını kullanan şoförler önümüzdeki günlerde net kararını vererek, yeni otobüslerin siparişini verecekler. Yeni otobüslerin Şubat ayından itibaren hizmete gireceğini söyleyen Belediye Başkanı Sami Aydın, "2018 yılının ilk çeyreğinde tamamen değişmiş olacak olan otobüslerimiz için marka yetkilileri ve otobüs esnafımızla son kez toplandık, otobüsler üzerinde karar oluşturduk" dedi.
GÜNDEM
KUDÜS İSLAM´IN HAREM-İ İZZETİDİR
KUDÜS İSLAM´IN HAREM-İ İZZETİDİR
İHH ve Memur-Sen öncülüğünde çok sayıda Sivil Toplum Kuruluşu´nun destek verdiği ortak basın açıklamasında AK Parti Sivas Milletvekilleri Mehmet Habib Soluk, Hilmi Bilgin ve Selim Dursun, AK Parti İl Başkanı Av. Ziya Şahin ve yönetim kurulu üyeleri diğer STK üyeleri ile birlikte çok sayıda vatandaş katıldı. ABD ve İsrail aleyhinde sloganların atıldığı programda İHH İl Temsilcisi Ahmet Çakmak, Memur-Sen İl Temsilcisi Efe Zileli ve AK Parti İl Başkanı Ziya Şahin, basın açıklaması yaptı.
GÜNDEM
İŞGEM HİZMETE BAŞLIYOR
İŞGEM HİZMETE BAŞLIYOR
Orta Anadolu Kalkınma Ajansı liderliğinde Sivas İl Özel İdaresi, Sivas Belediyesi, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası, Sivas Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü ortaklığında yürütülen proje kapsamında kurulan Sivas İş Geliştirme Merkezi (İŞGEM) fiili olarak faaliyetlerine başlıyor.
GÜNDEM
GIDA BANKASI EN İYİ PROJE SEÇİLDİ
GIDA BANKASI EN İYİ PROJE SEÇİLDİ
10. Yerel Yönetim Proje Ödülleri sahiplerini buldu, Sivas Belediyesi´nin Gıda Bankası projesi ödüle layık görüldü… Belhaber.com tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve Belediye Oscarları olarak bilinen "Yılın Yerel Yönetim Proje Ödülleri" İstanbul Şişli Grand Cevahir Otel ve Kongre Merkezinde gerçekleştirildi.
GÜNDEM
"HATTINIZIN DEĞERİNİ BİLİN ve HADDİNİZİNİ AŞMAYIN"
"HATTINIZIN DEĞERİNİ BİLİN ve HADDİNİZİNİ AŞMAYIN"
Belediye Başkanı Sami Aydın ile halk otobüsü sahipleri yeni araçların tanıtımının yapıldığı toplantıda bir araya geldi. Zaman zaman itiraz seslerin yükseldiği toplantıda bazı araç sahipleri taşkınlık çıkarardı. Başkan Aydın, “Hiç kimse kusura bakmasın. Biz bu işi 250 kişi için yapmıyoruz, 350 bin kişi için yapıyoruz. Ben sizlere yardımcı olmaya çalışıyorum. Ama birileri bana bağırarak, haddini aşarak, bir şeyler yaptırmaya kalkarsa bu doğru olmaz ve ters teper. Bunu bilin. Kusura bakmayın eğer bu işi yapamayacak durumdaysanız hattınızın değeri bellidir, satarsınız başkası yapar” dedi.
GÜNDEM
Öğrencilerde yardımlaşma bilinci oluşturuluyor
Öğrencilerde yardımlaşma bilinci oluşturuluyor
Sivas´ta ´sosyal yardım faaliyetleri´ denilince akıllara ilk gelen yardım kuruluşu olan Hayat Ağacı Derneği, kurumsal ve güvenilir yapısı ile her geçen gün daha fazla ilgi ve takdir görüyor. Şeyh Şamil İlkokulu idareci ve öğretmenleri, yine 1 ay sonra iki sınıfla birlikte bir ziyaret daha düzenledi. Öğrencilerde sosyal yardımlaşma ve dayanışma bilincini oluşturmak amacıyla planlama yapan okul, her ay belirledikleri sınıflar ile Hayat Ağacı Derneği´ni geziyor.
GÜNDEM
"Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri" Sahiplerini buldu
"Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri" Sahiplerini buldu
Sivas´ta "Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri" sahiplerini buldu.
GÜNDEM
DOLAR
5.3497
EURO
6.0935
Sivas
 • Bugün  8 °
 • Perşembe  5 °
 • Cuma  5 °
 • FOTO GALERİ
  VİDEO GALERİ
  Başlangıç Tarihi
  Bitiş Tarihi
  Kötü adın çirkinliği harften, deniz suyunun acılığı kap’tan değildir…

  Mevlana
  sxyl

  Çok Okunanlar
  Çok Yorumlananlar
  -Her 4 Amerikalıdan biri mutlaka televizyonda görünüyor. (Sokakta her 4 kişiden 1 imza dağıtıyormuş düşünsenize) -Uyurken televizyon seyrederken yaktığımızdan daha fazla kalori yakıyoruz. (Demekli televizyonla uyutuluyoruz) -Bir karıncanın koku alma yet

  İlginç Bilgiler 5