Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Cami İbadetle Hayat Bulur--Video
Cami İbadetle  Hayat Bulur--Video
1-7 Ekim tarihleri arasında kutlanan Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle açıklamalarda bulunan İl Müftüsü Yusuf Akkuş, “Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından bu yıl ki tema ‘Cami ve Hayat´ olarak belirlenmiştir. Hayatın merkezi cami, cami merkezli bir hayat öngörülmektedir. Bu itibarla; cami, ibadetle hayat bulur. Cami, insanlarla hayat bulur. Cami, bilgi ve hikmetle hayat bulur, mamur olur. Mahallemizde ve sokağımızda bulunan cami oranın hayat merkezidir” dedi.
GÜNDEM
Derdimiz Hizmet
Derdimiz  Hizmet
İstanbul´da Sivas Hizmet Vakfı´nın koordinesinde “Yüzyıl Önceki Ruhla Biz Bize İstanbul Buluşması” gerçekleştirildi. Yoğun katılımla gerçekleştirilen programda konuşan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “Biz 7/24 Sivas´ımıza hizmet etmek için milletimizin emrindeyiz. Sizlerin Sivas´la ilgili görüş ve önerilerini de önemsiyoruz. Bizim derdimiz Sivas´a hizmet etmek” dedi.
GÜNDEM
İsmi Çıkanlar Büyük Sevinç Yaşadı--Video
İsmi Çıkanlar Büyük Sevinç Yaşadı--Video
İŞKUR İl Müdürlüğü tarafından okullarda temizlik ve güvenlik görevlisi olarak 9 ay boyunca Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında istihdam edilecek 935 kişilik iş için 8 bin 381 kişi başvurdu. Sivas Lisesi´nde noter huzurunda gerçekleştirilen kurada ismi çıkan vatandaşlar büyük sevinç yaşadı.
GÜNDEM
Bölücü Örgütlere Müsaade Etmeyiz
Bölücü Örgütlere  Müsaade Etmeyiz
Sivas Konfederasyonu ve İstanbul Sivas Platformu tarafından Yenikapı Miting Alanı´nda düzenlenen Sivas Tanıtım Günleri etkinliğine katılan TBMM Başkanı Mustafa Şentop, önemli açıklamalarda bulundu. Geçmişin tecrübesinden faydalanarak, geleceğe emin adımlarla yürümeye çalıştıklarını ifade eden “İçeriden, dışarıdan, nereden gelirse gelsin her türlü zorluğun üstesinden Allah´ın izniyle geliriz. Bölücü, yıkıcı, ayrıştırıcı hiçbir örgüte, akıma müsaade etmeyiz” dedi.
GÜNDEM
“Hep Beraber Hizmet Edeceğiz”--Video
“Hep Beraber Hizmet Edeceğiz”--Video
22 Eylül´de yapılan olağan genel kurulun ardından 37. Bölge Sivas Eczacı Odası Başkanlığı´na seçilen Bahadır Eren, “37. Bölge Sivas Eczacı Odamızın seçimlerinde mesleğimize ve şehrimize hizmet etme fırsatını bize veren değerli meslektaşlarımıza, seçimlerde göstermiş oldukları yoğun katılım ve destek için teşekkür ederiz. Birlik ve beraberlik içerisinde, kimseyi kırmadan bizlere yakışır şekilde seçimimizi tamamladık. Bundan sonraki süreçte hep beraber, mesleğimize ve şehrimize en iyi şekilde hizmet edeceğiz” dedi.
GÜNDEM
Hassasiyet Göstermeliyiz
Hassasiyet Göstermeliyiz
İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, "Motorlu Taşıt Sürücü Kursları Eğitim Semineri" kapsamında usta/uzman eğitici ve sürücü kurslarının temsilcileri ile bir araya geldi. Öğretmenevi´nde düzenlenen programda ilimizde gerçekleştirilen trafik eğitimi çalışmaları hakkında bilgi veren İl Müdürü Savaşçı, “Güvenli trafik konusunda hepimize önemli görev ve sorumluluklar düşüyor. Bizler, daha bilinçli bir toplum oluşması için çocuklarımıza okullarımızda bu konuda gereken eğitimleri veriyoruz. Toplumumuzun tüm kesimlerine bu bilinci yaymamız gerekiyor. Hem yaya, hem sürücüler olarak trafik kurallarına uyma noktasında üst düzey bir hassasiyet göstermemiz gerekiyor” dedi.
GÜNDEM
Belediye´den Esnafa Destek
Belediye´den  Esnafa Destek
Geçtiğimiz yıl halk otobüslerinin yenilendiği Sivas´ta özel halk otobüsü sahiplerinin araç kredilerini ödemekte zorluk çektiklerini belirtmesi üzerine Sivas Belediyesi harekete geçti. Sivas Belediye Başkanlığı Özel Halk Otobüsleri Çalışma ve Seyrüsefer Yönetmeliğinde yapılan geçici değişiklikle her otobüs sahibinden aylık 420 tam bilet karşılığı alınan işgaliye ücreti 2020 yılı Eylül ayı sonuna kadar 210 tam bilete çekildi.
GÜNDEM
Cinayet Büro Amirliğinden Akademisyenliğe
Cinayet Büro Amirliğinden Akademisyenliğe
Eski cinayet bürosu amiri olan akademisyen, kayıp ve kaçırılan çocuklar konusunda yaptığı bilimsel çalışmalarla önleyici tedbirleri konu alan bir kitap yazdı. Doç. Dr. Miraç Burak Gönültaş, çocuk suçluluğu, çocuklara yönelik cinsel istismar, kayıp çocuk vakaları ile ilgili yurt içinde ve yurt dışında yaptığı bilimsel çalışmaları, “Türkiye´de Kayıp ve Kaçırılan Çocuklar Sorununa Bütüncül Yaklaşım” isimli kitabında topladı. Olayların önlenmesine yönelik tavsiyelere yer verilen kitapta, faillerin çocuklara yaklaşma şekilleri ve dikkat edilmesi gereken hususlara da değinildi.
GÜNDEM
EYT Sorunu Çözülmeli
EYT Sorunu  Çözülmeli
CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, Genel kurul çalışmalarına 1 Ekim´de başlayacak olan Meclis´in Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) gündemiyle açılmasını talep ederek, “Son dönemin en demokratik hak arama mücadelesi olan EYT´liler artık haklarına kavuşmalıdır” dedi.
GÜNDEM
Yürekten İnanıyoruz--Video
Yürekten  İnanıyoruz--Video
İlimizde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının (STK) kadın temsilcileri Diyarbakır´da terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen annelerin HDP il binası önündeki oturma eylemine destek verdi. Kent meydanında toplanan grup adına açıklamalarda bulunan Kübra Yaraş, “Bizler, sivil toplum kuruluşlarının kadın temsilcileri olarak, annelerin Diyarbakır´da başlattığı onurlu direnişlerine destek olmak üzere toplanmış bulunmaktayız. Bu direnişin teröre en büyük darbeyi vuracak iradeyi ortaya koyduğuna yürekten inanıyoruz” dedi.
GÜNDEM
Taştan Ailesinin Acı Günü--Video
Taştan Ailesinin Acı Günü--Video
Önceki gün hayatını kaybeden iş adamı Zihni Taştan (88), dün Ulu Camii´nde öğle namazına müteakiben kılınan cenaze namazının ardından Yukarı Tekke´de toprağa verildi.
GÜNDEM
Bilmek İçin Okumak Gerek
Bilmek İçin Okumak Gerek
Vali Salih Ayhan, Cumhuriyet Anadolu Lisesi ve Rauf Orbay İlkokulu´nu ziyaret ederek öğrencilerle sohbet etti. Öğrencilere kitap hediye eden Vali Ayhan, "Sizlerden isteğim bol bol kitap okumanız, topluma ve ailenize faydalı bireyler olmanızdır. Bilmek için okumak gerek" dedi.
GÜNDEM
İstanbul´da Sivas Rüzgarı Esecek
İstanbul´da Sivas Rüzgarı Esecek
Sivas Platformu ve İstanbul Sivas Konfederasyonu öncülüğünde bu yıl 10´uncusu düzenlenecek olan Sivas Günleri yarın başlayacak. İstanbul Yenikapı Meydanı´nda Pazar gününe kadar ziyaretçilerin ağırlanacağı etkinlik Sivaslıları bir araya getirecek. En büyük ve en kapsamlı hemşehri organizasyonu olma unvanına sahip Sivas Günleri etkinliğinde Sivas Kongresi´nin öneminin yanı sıra ilimizin değerleri anlatılacak.
GÜNDEM
İşsizliğin Fotoğrafı--Video
İşsizliğin Fotoğrafı--Video
İlimizin en önemli sorunları arasında yer alan işsizlik dün bir kez daha gözler önüne serildi. İŞKUR üzerinden Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında 9 ay süre ile işe girmek isteyen binlerce Sivaslı, İŞKUR İl Müdürlüğü önünde metrelerce kuyruk oluşturdu.
GÜNDEM
TSO´dan Eğitime Destek
TSO´dan Eğitime Destek
Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken, Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı´ya 40 bin liralık kırtasiye malzemesi hediye çeki verdi. Eğitime katkılarından dolayı Başkan Eken´e teşekkür eden İl Müdürü Savaşçı, “Sivas Ticaret ve Sanayi Odası eğitimde her zaman bize destek veren, her türlü ihtiyacımızda bir telefon kadar bize yakın olan bir kurum” dedi.
GÜNDEM
Çalışmaları Ürüne Dönüştürmeliyiz--Video
Çalışmaları Ürüne  Dönüştürmeliyiz--Video
Cumhuriyet Üniversitesi´nde “1´inci Uluslararası Kanser Günleri” başladı. 4 Eylül Kültür Merkezi Keykâvus Salonu´nda gerçekleştiren Kanser Günleri´nin açılış programında konuşan Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, “Türkiye makaleler çöplüğüne döndü. Yaptığımız bu çalışmalardan ve makalelerden somut bir şeyler elde etmemiz, ürüne dönüştürmemiz gerekmektedir” dedi.
GÜNDEM
Sonuna Kadar Mücadele Ettik
Sonuna Kadar Mücadele Ettik
Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Kenan Çalışkan, sendikalarının Sivas şubesi tarafından tertip edilen toplantıya katıldı. Toplu sözleşmede en az yüzde 18´lik artış için mücadele ettiklerini ifade eden Çalışkan, “Hükümetin verdiği 14´lük zammı kabul etmedik ve sonuçta hakem heyetine taşındı. Sonuçta hükümetin verdiği yüzde 14´lük zammı hakem heyeti 6´ya 5 oyla kabul etti. Verilen zammı biz yetersiz bulduk ve sonuna kadar mücadele ettik” dedi.
GÜNDEM
“Beraber Yürüyelim” Etkinliği Yarın
“Beraber Yürüyelim” Etkinliği Yarın
Avrupa Hareketlilik Haftası etkinlikleri kapsamında Sağlık için “Beraber Yürüyelim” sloganı ile Pazar günü her yaştan vatandaşla, 81 ilde eş zamanlı yürüyüş gerçekleştirilecek. İlimizde de düzenlenecek olan etkinlik saat 14.00´da başlayacak.
SPOR
Müsaade Etmeyeceğiz--Video
Müsaade Etmeyeceğiz--Video
19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle ülkemizde olduğu gibi ilimizde de çeşitli etkinlikler düzenlendi. Kent Meydanı´nda Atatürk Anıtı´na çelenk bırakılmasıyla başlayan etkinliklerde konuşan Kıbrıs gazisi Süha Tan, “Topraklarımızın bir daha istila edilmesine, bölünmesine, hürriyet ve bağımsızlığımıza göz dikilmesine ne biz ne de bizden sonraki nesiller hiçbir zaman müsaade etmeyecektir. İnanıyoruz ki kan dökülerek vatan olan bu topraklar bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Türk milletinin en kutsal emaneti olarak korunacaktır” dedi.
GÜNDEM
Engellilerin Hayatını Kolaylaştırdı--Video
Engellilerin Hayatını Kolaylaştırdı--Video
Engelsiz bir şehir hedefiyle ürettiği tüm hizmetlere engelli vatandaşların kolay erişimini sağlamayı amaçlayan Sivas Belediyesi, bu yönde örnek bir projeyi daha hayata geçirdi.
GÜNDEM
Yol Haritası Belirleyeceğiz
Yol Haritası  Belirleyeceğiz
Milli Eğitim Müdürlüğünce hayata geçirilen Sanat Sivas Projesi, saha çalışmalarına yön verecek Sanat Sivas Çalıştayı ile başladı. Öğretmenevi´nde gerçekleştirilen programda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, “Sizlerin destekleri ile kendimize bir yol haritası belirleyecek, yıl boyunca okullarımızda ve şehrimizin belli noktalarında sanatsal kurslar açacak, ortaya çıkan ürünleri sergiler, gösteriler, konserler ve yarışmalar vasıtası ile kamuoyu ile paylaşacak ve bu kadim şehirde yeniden bir kültür-sanat hareketi başlatacağız” dedi.
GÜNDEM
Mesleğimiz Kazanacak
Mesleğimiz Kazanacak
Hafta sonu gerçekleştirilecek olan 37. Bölge Sivas Eczacı Odası Olağan Genel Kurulu öncesi açıklamalarda bulunan Başkan Adayı Bahadır Eren, “Kaybedenin olmayacağı, kazananın mesleğimiz, odamız ve halkımızın olacağı genel kurulumuz hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.
GÜNDEM
Kırık Koltuklar Yenileniyor
Kırık Koltuklar Yenileniyor
Türkiye´nin en modern statlarından birisi olarak yapılan, 27 bin 500 seyirci kapasiteli Sivas Yeni 4 Eylül Stadyumu´ndaki kırık ve eksik koltuklar Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yenileniyor.
SPOR
Esnafların Ahilik Coşkusu
Esnafların  Ahilik Coşkusu
32. Ahilik Kültürü Haftası çeşitli etkinliklerle kutlandı. Kutlamalar kapsamında ilk önce Öğretmenevi karşısında bulunan Ahi Emir Ahmet Türbesi önünde toplanıldı. Burada dua edildikten sonra mehter ve kortej eşliğinde Atatürk Kongre Müzesi bahçesine yüründü. Kongre Müzesi bahçesinde gerçekleştirilen etkinliklerde Belediye Mehter Takımı´nın performansı izleyenlerden tam not aldı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmaların gerçekleştirildiği kutlamalarda yılın ahisi ödülü kaynak ustası Yunus Demir´e verildi.
GÜNDEM
Bilgin´den Esnaf Çarşısı Müjdesi
Bilgin´den Esnaf Çarşısı Müjdesi
32. Ahilik Kültürü Haftası etkinlikleri dün başladı. Atatürk Anıtı´na çelenk sunan Ahilik Komitesi üyeleri daha sonra Vali Salih Ayhan ve Belediye Başkanı Hilmi Bilgin´i ziyaret etti. Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Ahilik Haftası´nın esnaf ve tüccarlar açısından önemli olduğunu dile getirerek, esnaf çarşısının yakın zamanda temelinin atılacağını müjdeledi.
GÜNDEM
Ahilik Coşkusu Başlıyor
Ahilik Coşkusu Başlıyor
32. Ahilik Kültürü Haftası´nın bugün başlayacak etkinliklerle coşkulu bir şekilde kutlanacağını ifade eden SESOB Başkanı Beşir Köksal, Sivaslı esnaflara “Bayramınıza sahip çıkın” diye seslendi.
GÜNDEM
Barınma Alanları Otomatik Belirlenecek
Barınma Alanları Otomatik Belirlenecek
Cumhuriyet Üniversitesinde bir akademisyen, yüksek lisans öğrencisiyle tez çalışması kapsamında Coğrafi Bilgi Sistemleri´ni kullanarak doğal afet sonrası barınılacak alanların otomatik olarak belirlenmesi amacıyla yazılım geliştirdi. Harita Mühendisliği Bölümü Fotogrametri Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Tarık Türk: "CBS ortamında bir kullanıcı arayüz programı geliştirdik. Sistem, hangi çalışma alanı seçilirse seçilsin o bölgeye ait verilerin girilmesi durumunda otomatik olarak bu alanları belirleyebilecek yeteneğe sahip. AFAD, belediyeler ve ilgili kurumların çok işine yarayacağını düşünüyoruz. Talep gelmesi durumunda bu sistemi geliştirmek adına kendileriyle çalışmaya hazırız" dedi.
GÜNDEM
Ermeni Mezarlığında Ayin
Ermeni Mezarlığında Ayin
Zara ilçesindeki Ermeni mezarlığında ayin düzenlendi.
GÜNDEM
Şehitlerimize Borçluyuz
Şehitlerimize Borçluyuz
Vali Salih Ayhan, Akıncılar ve Gölova ilçelerini ziyaret etti. İlçede yürütülen çalışmalar hakkında ilgililerden bilgi alan Vali Salih Ayhan, muhtarlar ve esnaflarla da bir araya gelerek sorun, öneri ve taleplerini dinledi. Vali Ayhan, "Şehit ailelerimizin, gazilerimizin ve muhtarlarımızın taleplerini yerinde dinlemek, dualarını almak için buradayız. Bayrağımız dalgalanıyorsa ve ezanımız dinmiyorsa bunları şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz. Bizler, her zaman sizlerin derdine derman olmaya, sıkıntılarınıza çözüm üretmeye, hüzün ve sevinçlerinizi paylaşmaya hazırız” dedi.
GÜNDEM
Bilinçli Hale Getirilmeli
Bilinçli Hale Getirilmeli
14 Eylül Dünya İlk Yardım Günü nedeniyle açıklama yapan Numune Hastanesi İlk ve Acil Yardım Uzmanı Dr. Sedat Özbay, her ailede en az 1 kişinin ilk yardım eğitimi almasını gerektiğine dikkat çekerek “İlk yardım kültürünün toplumda bilinçli bir hale getirilmesi önemlidir” dedi.
GÜNDEM
Kuzey Akkaş
Kuzey Akkaş
Duyarlı Olmak Yürekli Olmaktır
Haydar Mermer
Haydar Mermer
İçişleri Bakanlığı´na Çağrıdır!
Adem Akgül
Adem Akgül
Birbirinden Lezzetli Sivas Yemekleri
Alper Duran
Alper Duran
Dikenler ve Güller
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Kul ve Kamu Hakkı Büyük Günahtır
Taner Karabal
Taner Karabal
Gün Birlik Olma ve Dayanışma Günüdür
Yurdal Epsileli
Yurdal Epsileli
Her Türk Asker Doğar
Orhan Arslan
Orhan Arslan
Barış Pınarı Harekatı
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Yiğido Zirve Aşkına
Aydın Deliktaş
Aydın Deliktaş
Üçüncü Tür
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Okullar Açılıyor, Anneler Hazır Mı? -2-
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Büyüme Hormonu Nedir?
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Ülkemizde Muay Thai
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
Ahmet Tırpan
Ahmet Tırpan
Kurban Kesilirken Hangi Dualar Okunur?
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Fatih Tabur
Fatih Tabur
Adakta Gaye Allah Rızası Olmalıdır
Hanife Döner
Hanife Döner
Hakikat Mülküne Varan Bir Dost: Ayşe Şasa –Son-
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
Kriz Mi? Kim Demiş? Bu Şehri Yönetenler Krizle Dalga Geçiyor!
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
İLAHİ ADALET…
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
DOLAR
5.8303
EURO
6.4969
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çıkacağım merdivene sabırı merdiven yaparım.

Mevlana
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Global ısınma yükselen deniz seviyesi 2050 yılında shangai ve deniz kıyısındaki Çin şehirlerinde büyük sellere neden olacak.bu sellerde 76 milyon kişi evsiz kalacak. -Üzerinde barkodu olan ilk ürün Wringleys marka sakızdır. -Kereviz yerken harcanan ka

İlginç Bilgiler 3