Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Bütçe Maratonu Başlıyor
Bütçe Maratonu Başlıyor
İl Genel Meclisi Kasım ayı toplantıları bugün yapılacak ilk oturumla başlayacak. 20 iş günü boyunca sürecek olan toplantıların en önemli gündem maddesi İl Özel İdaresi´nin 2020 yılı bütçesi olacak. Plan ve Bütçe Komisyonu, İmar ve Bayındırlık Komisyonu, Eğitim, Kültür ve Sosyal İşler Komisyonu ile Tarım ve Orman Komisyonu tarafından hazırlanan raporlar doğrultusunda ilçelere ve köylere yapılacak olan yatırımlar netlik kazanacak.
GÜNDEM
Borç, 117 Milyona Yaklaştı!
Borç, 117 Milyona Yaklaştı!
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesi´nin borcunu yaklaşık 50 milyon lira olarak açıklayan Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, “Fakat bir de devletin ödediği 67 milyon lira borcumuz vardı. 2020 Ocak´tan itibaren biz bu 67 milyon lirayı her ay ödeyeceğiz. Çünkü Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) onu ödemişti. 5 yıl boyunca ödeyerek bitireceğiz” dedi.
GÜNDEM
Yoksulluk Artıyor
Yoksulluk Artıyor
Sivas´ta son süreçte etkisini artıran işsizlik, Türkiye İstatistik Kurumu´nun (TÜİK) 2018 yılı gelir ve yaşam araştırması bölgesel sonuçlarına da yansıdı. Devletin kurumunun açıkladığı verilere göre Sivas´ın yanı sıra Kayseri ve Yozgat illerini de içerisine alan TR72 Bölgesi´nde yoksul sayısı ve yoksul oranı artış gösterdi. Her bölge için eşdeğer hane halkı kullanılabilir fert medyan gelirin yüzde 50´si temelinde hesaplanan rakamlara göre TR72 Bölgesi´nde 2017 yılında 6 bin 999 lira olan yoksulluk sınırı 2018´de 8 bin 430 liraya yükseldi. Sivas-Kayseri-Yozgat Bölgesi´nde 2017´de 173 bin olan yoksul sayısı 2018´de 271 bin kişiye yükseldi. 2017´de yüzde 7,3 olan yoksulluk oranı da yüzde 11,4´e tırmandı.
GÜNDEM
SİDEMİR Çalışmalı
SİDEMİR  Çalışmalı
Büyük Birlik Partisi (BBP) İl Başkanı Uğur Bulut, devlete olan borcu ile son günlerde tekrar gündeme gelen Sivas Demir Çelik İşletmeleri´ne (SİDEMİR) ilişkin açıklamalarda bulundu. Şirketin devlete olan vergi borcunun 1 milyar liraya yaklaştığını anımsatan İl Başkanı Bulut, “Sivas´ın kalkınmasını tetikleyecek ana sektör SİDEMİR´in adam gibi çalışmasıdır” dedi.
GÜNDEM
Akın: “Yaz Okulu Dolu Dolu Geçti”
Akın: “Yaz Okulu Dolu Dolu Geçti”
İlimizde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde “İl Spor Merkezleri” kapsamında açılan tenis yaz kursu devam ediyor. Kurs ile ilgili açıklama yapan Tenis Antrenörü Mevlüde Akın: “Çocuklarımız yaz tatilini dolu dolu geçirdiler. Güzel bir yaz dönemi geçirdik” dedi.
SPOR
Kurban Allah´a Yaklaştırır--Video
Kurban Allah´a Yaklaştırır--Video
İl Müftüsü Yusuf Akkuş, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi basın mensuplarıyla bir araya gelerek 2019 yılı kurban hizmetleri ve Diyanet İşleri Başkanlığı ile Diyanet Vakfının vekaletle kurban organizasyonu hakkında bilgiler verdi. Kurbanın kelime manasının ‘yaklaşma´ olduğunu ifade eden Müftü Akkuş, “Kurban keserken niyetimiz Rabbimize yaklaşma olmalıdır. Ayet-i celile de Rabbimiz bu kurbanların etlerinin ve kanlarının kendisine ulaşmayacağını beyan eder. Kendisine ulaşacak olan şeyin samimiyet olduğunu ifade eder, böyle buyurur” dedi.
GÜNDEM
“Niyetimiz Sağlam Olmalı”
“Niyetimiz Sağlam Olmalı”
İl Müftüsü Yusuf Akkuş, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi açıklamalarda bulundu. Kurbanın terim anlamının “yaklaşmak” olduğunu söyleyen İl Müftüsü Akkuş, “Kurban kesmek bizleri Allah´a yaklaştırıyor. Kurban bayramında belirli şartları taşıyan hayvanları Allah´a yakınlaşma manasıyla kurban etmeliyiz. Bütün ibadetlerin özünde takva vardır. Öncelikle niyetimizin sağlam olması gerekli” dedi.
GÜNDEM
KIZILAY KAHRAMANLIK HİKAYELERİ YAZIYOR
KIZILAY KAHRAMANLIK  HİKAYELERİ YAZIYOR
Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi kurbanını Türk Kızılayı´na bağışlayan Vali Salih Ayhan, “Kurban, paylaşmaktır. Bizim göz bebeğimiz Kızılay´ımız, kurban bereketini yaşatmak için bizlerden ve durumu iyi olanlardan kurban bağışı alarak gönül coğrafyamıza kurbanları ulaştırıyor. Son yıllarda Kızılay´ımız olağanüstü şeyler başarıyor. Büyük kahramanlık hikâyeleri yazıyor” dedi.
GÜNDEM
Hesabımızı İyi Yapmalıyız
Hesabımızı  İyi Yapmalıyız
2019 Yılı 3. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı dün gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Vali Salih Ayhan, Sivas´ta en fazla yatırımın ulaştırma, sağlık ve altyapı sektörlerine yapıldığını ifade ederek “Bu sene ödenek anlamında cömert bir durum yok. Bunun bilincinde olmamız lazım. Dolayısıyla her bir kuruşun hesabını çok iyi yapmamız lazım. Asla heyecanımızı azaltmamamız lazım. Her kuruşu istihdama ve üretime katkı sağlayacak şekilde harcamamız lazım” dedi.
GÜNDEM
Bıçakçıların Bayram mesaisi
 Bıçakçıların Bayram mesaisi
Sivas ustalarının el işçiliğiyle, yüksek kaliteli çelikten ürettikleri ünlü ´Sivas Bıçağı´na yoğun talep görüyor. İlimizin önemli bıçak ustalarından İsmail Gölebatmaz, el işçiliği ile üretilmesinin Sivas bıçağının en önemli özelliği olduğunu belirterek, " Sivas bıçağının kaliteli olmasının başlıca nedeni, çeliğinde birinci sınıf malzeme kullanılmasıdır. Tamamen el işçiliği ile üretilir” dedi.
GÜNDEM
Futbol Turnuvası Start Aldı
Futbol Turnuvası Start Aldı
CK Enerji Çamlıbel Elektrik´in ‘Askıda Ekmek Projesi´ni daha geniş kitlelere ulaştırmak için başlattığı Askıda Ekmek Kurumlararası Futbol Turnuvası´nın Sivas ili grup maçları büyük bir heyecanla start aldı. Maçların başlangıç vuruşunu Tarım Kredi Kooperatifleri Sivas Bölge Birlik Müdürü İsmail Köse, TÜDEMSAŞ Genel Müdürü Vekili Mehmet Başoğlu ile CK Enerji Çamlıbel Elektrik Genel Müdürü İbrahim Yalçın Tekin birlikte yaptı.
SPOR
Medicana Eğitimde De Öncü Olacak
Medicana Eğitimde De Öncü Olacak
MBA Okulları ile eğitim sektörüne de atım atan Medicana Sağlık Grubu, Fenerbahçe Kulübü ile yaptığı işbirliği kapsamında Fenerbahçe Üniversitesi´ni açarak eğitim alanında iddialı bir başlangıç daha yapıyor.
EĞİTİM
Dostluğumuzu Pekiştirsin
Dostluğumuzu Pekiştirsin
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Birlik ve beraberlik vurgusunda bulunan Başkan Bilgin, “Bu mübarek bayramın, bizleri her zamankinden daha çok birbirimize yakınlaştırmasını, kardeşliğimizi ve dostluğumuzu pekiştirmesini temenni ediyorum” dedi.
GÜNDEM
İftar Sofralarını Süslüyor--Video
İftar Sofralarını Süslüyor--Video
Sivas´ta vatandaşların iftarda vazgeçilmezleri arasında yer alan, satın almak için akşama doğru fırınlarda sıra beklenen etli ekmek, lezzetiyle ve görünümüyle adeta damak çatlatıyor.
GÜNDEM
Yola Uykusuz Çıkmayın
Yola Uykusuz Çıkmayın
Vali Salih Ayhan Ramazan Bayramı öncesinde karayolu şehirlerarası yol taşımacılığında güven artırıcı önlemlerin değerlendirildiği toplantı kapsamında otobüs firması ve sigorta acentelerinin temsilcileriyle bir araya geldi.
YAŞAM
Keleş: “Başkanımız Ne Derse O Olur”
Keleş: “Başkanımız Ne Derse O Olur”
Sivasspor Teknik Direktörü Hakan Keleş, Galatasaray´ı yendikleri maçın ardından konuştu. Yeni sezonda takımda devam edip etmeyeceği ile ilgili sorulan soruya Keleş, “Başkanımız bana şans verdi. Ben de iyi değerlendirdim, mahcup etmediğimi düşünüyorum. Göreve gelirken de söylemiştim, başkanımız ne derse o olur” cevabını verdi.
SPOR
Basketbolda Heyecan Sürüyor
Basketbolda Heyecan Sürüyor
İlimizde hafta başı start alan “Okullar arası küçükler Basketbol il birinciliği” müsabakalarında heyecan devam ediyor.
SPOR
Karşılıksız Çekte Artış!
Karşılıksız  Çekte Artış!
Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Risk Merkezi, 2019 yılının ilk çeyreğinde karşılıksız işlemi yapılan çeklerin illere göre sayısı ve tutarını açıkladı. Gazetemizin TBB´den derlediği bilgilere göre Sivas´ta 2018´in Ocak-Mart döneminde 625 olan karşılıksız işlemi yapılan çek sayısı 2019´un aynı döneminde 394 adet artarak bin 19´a yükseldi. Sivas´ta bu yılın ilk çeyreğinde karşılıksız işlemi yapılan çeklerin tutarı 36 milyon lirayı aştı.
EKONOMİ
İşsizlik Kaygısı Anlatıldı
İşsizlik Kaygısı Anlatıldı
Cumhuriyet Üniversitesi´nde “İş´te Gençlik Gençlerde İşsizlik Kaygısı” konulu panel düzenlendi. Panelde öğrenciler iş hayatına dair merak edilenler hususunda bilgilendirildi.
YAŞAM
“Hakemlik Sistemi Değişmeli”
“Hakemlik Sistemi Değişmeli”
Demir Grup Sivasspor Kulüp Başkanı Mecnun Otyakmaz, “Dönem dönem şampiyonluğa oynadığımız, yaklaştığımız oldu. Bir defa bu hakemlik sisteminin kesinlikle değişmesi lazım. Spor akademilerinden çıkan hakemlerin daha iyi ve başarılı olacağına inanıyorum” dedi.
SPOR
Pes Etmeyin!
Pes Etmeyin!
Üniversite sınavına girecek öğrencilere önemli uyarılarda bulunan Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı Okulları Rehber Öğretmeni Banu Bulur, “Deneme sonuçlarımızı iyi analiz ederek yanlışlarımıza odaklanarak bilgileri kalıcı hale getirmeliyiz. Unutmayalım ki başarıya ulaşamayanların yüzde 90´ı yenilgiye uğramamıştır. Sadece pes etmişlerdir” dedi.
EĞİTİM
Yargının Zirvesi Sivas´ta Buluştu--Video
Yargının Zirvesi Sivas´ta Buluştu--Video
Yargının zirvesinde bulunan isimler Sivas Barosu´nun 5 Nisan Avukatlar Günü nedeniyle düzenlediği program kapsamında ilimizde bir araya geldi. Yargıtay Başkanı İsmail Cirit, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu ve Sivas Baro Başkanı Hacı Yılmaz Demir tarafından Atatürk Anıtı´na çelenk sunulduktan sonra saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.
GÜNDEM
38 Yıllık Altyapı Yenilenecek--Video
38 Yıllık Altyapı Yenilenecek--Video
Yıldızeli ilçesi Yavu köyünün 38 yıllık kanalizasyon altyapısı İl Özel İdaresi´nin 2019 yatırım programı kapsamında yenilenecek.
GÜNDEM
Adım Adım Şampiyonluğa (1-0)
Adım Adım Şampiyonluğa (1-0)
BAL da ilimizi temsil eden Şarkışla Belediyespor, ligin 16. haftasında sahasında konuk ettiği Ulalar Belediyespor´u 1-0 yenerek şampiyonluğa bir adım daha yaklaştı. Puanını 44´e çıkartan Şarkışla Belediyespor, namağlup liderliğini sürdürdü.
SPOR
Turnikeler Akıllandı--Video
Turnikeler Akıllandı--Video
Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi´nde mekanik tesislere giriş esnasında kullanılan turnikelerde akıllı geçiş sistemi devreye alındı. Sistemle kayak severlerin tesis içerisinde daha hızlı geçiş hizmeti alması ve turnikeler önünde yaşanılan yoğunluğun önüne geçilmesi hedefleniyor.
GÜNDEM
5 Kişiyi Öldüren Sanık Hakim Karşısında
5 Kişiyi Öldüren Sanık Hakim Karşısında
Şarkışla ilçesinde sevdiği kızı alamadığı için beş kişiyi öldüren katilin yargılanmasına başlanıldı. Zanlı ifadesinde, üç kişiyi vurduktan sonra bira ve sigara almak için bakkala gittiğini, burada tartıştığı bakkalı ve oğlunu da öldürdüğünü söyledi.
GÜNDEM
Bütçe Maratonu Başlıyor--Video
Bütçe Maratonu Başlıyor--Video
İl Genel Meclisi Kasım ayı toplantıları bugün yapılacak ilk oturumla başlayacak. 22 iş günü boyunca sürecek olan toplantıların en önemli gündem maddesi İl Özel İdaresi´nin 2019 yılı bütçesi olacak. Plan ve Bütçe Komisyonu; İmar ve Bayındırlık Komisyonu; Eğitim, Kültür ve Sosyal İşler Komisyonu ile Tarım ve Orman Komisyonu tarafından hazırlanan raporlar doğrultusunda ilçelere ve köylere yapılacak olan yatırımlar netlik kazanacak. 2018 yılı bütçesi 135 milyon lira olan İl Özel İdaresi´nin 2019 yılı bütçesinin Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan tasarruf tedbirlerinden etkilenip etkilenmeyeceği merak ediliyor.
GÜNDEM
Köpek Saldırırsa Ağaç Olun
Köpek Saldırırsa Ağaç Olun
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Veteriner Fakültesi Fizyoloji Anabilim Dalı Doktor Öğretim Üyesi Mustafa Koçkaya, köpek saldırılarına karşı ağaç konumunu alarak hareketsiz olunması gerektiğini söyledi.
SAĞLIK
Dev Projelere İhtiyaç Var
Dev Projelere İhtiyaç Var
Sivas Belediye Başkan aday adayı Av. Mustafa Coşkun, seçim çalışmalarına start verdi.
GÜNDEM
Sivas´ın Her Köşesine Dağılmış Durumdayız
Sivas´ın Her Köşesine Dağılmış Durumdayız
Güney Köyü grup yolunda devam eden çalışmalarını yerinde inceleyen İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, “Mevsim şartları ve bütçe imkânlarımız elverdi, bu yıl şehrimiz kırsalında çok yoğun bir mesai harcadık, mevsim uygun olduğunca da mesai harcamaya devam edeceğiz” dedi.
GÜNDEM
Hanife Döner
Hanife Döner
Ah Güzel İzmir
Haydar Mermer
Haydar Mermer
Dua...
Erdem Tahıllıoğlu
Erdem Tahıllıoğlu
Faydasız İşlerden Kaçınmalıyız
Orhan Arslan
Orhan Arslan
Vefalı Olmak İnsani Bir Duygudur
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
VAR´da Yalan...
Taner Karabal
Taner Karabal
Bir Mahkeme Kararı Daha!
Melek Şen
Melek Şen
10 Kasım
Alper Duran
Alper Duran
Kalıplara İsyan
Yunus Tepe
Yunus Tepe
Aşık Veysel´in Anıtı….
Meliha Kartal
Meliha Kartal
Çocuğum Yaramaz mı? Hiperaktif mi?
Çetin Polat
Çetin Polat
Şampiyonluğa Adım Adım
Kuzey Akkaş
Kuzey Akkaş
El-Aziz
Adem Yıldırım
Adem Yıldırım
"Biz Hep Birlikte Türkiye´yiz"
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Nasıl Kalkınabiliriz?
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
Ekonomi Bakanı´nın Sivas İş Dünyası İle Buluşması
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Namaz Dinin Direğidir
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Sivas Gümbür Gümbür
Yurdal Epsileli
Yurdal Epsileli
Güzel Günler Gelecek
Adem Akgül
Adem Akgül
Birbirinden Lezzetli Sivas Yemekleri
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Büyüme Hormonu Nedir?
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Ülkemizde Muay Thai
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
DOLAR
7.7975
EURO
9.2988
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
İlim irfan mürşittir karanlıkları boğar. İnsanları cehalet, gaflet bunaltıp boğar…

Hacı Bektaşı Veli
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
1

1