Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
“Ahilik kültürünün oluşması lazım”
“Ahilik kültürünün oluşması lazım”
Lokantacılar ve Kebapçılar Odası Başkanı Nazım Yiğit, “Ahilik kültürü oluşmadığı sürece, haksız rekabet çoğaldıkça hiçbir şey hijyen olmayacaktır. Ahilik kültürünün oluşması lazım” dedi.
GÜNDEM
“SPORUN TEMELİ CİMNASTİK”
“SPORUN TEMELİ CİMNASTİK”
Sivas Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü ve Cimnastik İl Temsilciliği, çocukların spor yapması için yaz okulları açıyor. Bu kapsamda önümüzdeki günlerde açılacak olan Cimnastik yaz okulu için kayıtların devam ettiği öğrenildi. Cimnastik İl Temsilcisi Mehmet Deniz, tüm spor branşlarının temelinin Cimnastik sporu olduğunu belirterek; “Cimnastik sporu, herhangi bir spor dalına yönelmeden önce yapılabilecek temel bir spor dalıdır. Küçük yaşlarda yapılan sporlar bedensel gelişime ciddi katkı sağlıyor” dedi.
SPOR
ULUSLARARASI ESER ANALİZİ KONGRESİ YAPILDI
ULUSLARARASI ESER  ANALİZİ KONGRESİ YAPILDI
Cumhuriyet Üniversitesi´nde Eczacılık Fakültesi tarafından “Uluslararası Eser Analizi Kongresi (İTAC 2018)” düzenlendi. Kongrede konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hilmi Ataseven, “Ülkemiz adına, milletimiz adına, kendimiz adına bilim üreteceksek, rafta kalması için laf olsun, dosyaları doldurmak için faaliyetler yapmayacaksak yani gerçekten insanlığa faydalı bilimsel çalışmalar yapacaksak birilerimizin fedakâr olması gerekiyor” dedi.
GÜNDEM
HAYDİ RİNGE!
HAYDİ RİNGE!
Sivas Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü ve Boks İl Temsilciliği, öğrencilerin yaz tatilinde spor yapması için yaz okulu açacak. Önümüzdeki günlerde açılacak olan Boks yaz okulunun kayıtlarının başladığı öğrenilirken, kayıtların ücretsiz olduğu açıklandı.
SPOR
KÖKSAL´A HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ
KÖKSAL´A HAYIRLI  OLSUN ZİYARETİ
Türkiye Ağaç İşleri Federasyonu Başkanı Ali Rıza Ercan, SESOB Başkanlığı´na güven tazeleyen Beşir Köksal´a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ercan, “Esnaf teşkilatı olarak Birlik başkanımızı çok seviyoruz. Gerek Konfederasyonumuzda gerekse de teşkilatımızda başkanımızın güzel çalışmaları oluyor ve Konfederasyonda Sivas´ı en güzel şekilde temsil ediyor. Her zaman örnek alıyor ve çalışmalarını da takdirle karşılıyoruz” dedi.
GÜNDEM
AK ADAYLAR HIZ KESMİYOR
AK ADAYLAR  HIZ KESMİYOR
24 Haziran seçimlerine bir gün kala AK Parti Sivas Milletvekili adayları ilimizin birçok noktasında seçim bölgesinde çalışmalarını hız kesmeden sürdürerek, vatandaşlardan yarın yapılacak olan seçimlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´a ve AK Parti´ye destek olarak dua etmelerini istedi.
SİYASET
KANDİL´E TÜRK BAYRAĞINI DİKECEĞİZ
KANDİL´E TÜRK  BAYRAĞINI DİKECEĞİZ
AK Parti Merkez İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen Bölge toplantısında mahalle halkıyla bir araya gelen Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, “Eskiden terörle mücadeleyi sadece kendi ülkemizin sınırları içerisinde verebiliyorduk ama bir adım sonrasında teröristlerin karargâhları, çalışma alanları, üsleri vardı. Şimdi hiçbiri kalmadı Allah´ın izniyle Kandil´e de Türk bayrağının dikildiğini herkes görecek” dedi.
GÜNDEM
“Dünyanın gözü bu seçimde”
“Dünyanın gözü bu seçimde”
AK Parti Sivas Milletvekili Adayı Semiha Ekinci, 24 Haziran´da gerçekleştirilecek seçimlere ilişkin “Dünyanın gözü kulağı bu seçimde” dedi.
SİYASET
Kılıç, antrenörlerle buluştu
Kılıç, antrenörlerle buluştu
Sivas Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Salim Kılıç, yeni sezon öncesi amatör spor branşındaki antrenörlerle toplantı yaparak hedefleri belirledi.
SPOR
SİVASSPOR, YUSUF ACER İLE GÖRÜŞECEK
SİVASSPOR, YUSUF ACER İLE GÖRÜŞECEK
Transfer çalışmalarına hız veren Demir Grup Sivasspor, Altınordu´dan sol bek Yusuf Acer´i listesine ekleyerek, ön görüşme yapacak.
SPOR
ESTAŞ, istihdama devam ediyor
ESTAŞ, istihdama devam ediyor
Sivas´ın önemli sanayi kuruluşları arasında başı çeken ESTAŞ ikinci fabrikasını açtı. ESTAŞ ES2 fabrikasının açılışına Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve Vali Davut Gül´ün yanı sıra çok sayıda il protokolü katıldı. Açılış töreninde konuşan ESTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Timuçin, Endüstri4 uygulaması ile üretim yapacak fabrikada 120 kişinin istihdam edileceğini söyledi.
EKONOMİ
SEÇİMLERDE SON VİRAJ
SEÇİMLERDE  SON VİRAJ
Cumhurbaşkanı ile 27. dönem parlamentosunu belirlemek üzere 24 Haziran´da yapılacak seçimlere sadece 5 gün kaldı. Yurt genelinde 59 milyon seçmen Sivas´ta ise 450 bin seçmen Pazar günü sandık başına gidecek. Bu seçimlerde vatandaşlar Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilleri için iki ayrı oy kullanacak. Milletvekilleri oy dağılımına göre belirlenecek olurken, Cumhurbaşkanlığı seçiminde yüzde 51 oy alan aday, Cumhurbaşkanı seçilecek. Bu seçimde yüzde 51 oy alan isim çıkmazsa, en fazla oy alan iki aday için 15 gün sonra yeniden seçim yapılacak. Bu seçimde ise en fazla oyu alan Cumhurbaşkanı seçilecek.
SİYASET
HAYDİ PEHLİVANLAR MİNDERE
HAYDİ PEHLİVANLAR MİNDERE
Sivas Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü ve Güreş İl Temsilciliği, çocukların spor yapması için yaz okulları açıyor. Bu kapsamda önümüzdeki günlerde açılacak olan Güreş yaz okulu için kayıtların başladığı öğrenildi.
SPOR
20 ÇALIŞANINA EV HEDİYE ETTİ
20 ÇALIŞANINA  EV HEDİYE ETTİ
Sivas´ta çeşitli alanlarda faaliyet gösteren bir firma, çalışanlarına çekilişle 20 daire hediye ederek çifte bayram yaşattı. Firmanın yönetim kurulu başkanı Musa Emmioğlu, “Çalışanlarımızın bu olaydan hiç haberi yoktu. Biz onların işe girdiği günden itibaren çalışmalarını takip ediyoruz. Onların hareketlerine kanaat notu veriyoruz. Bu tamamen sürpriz oldu. Onların haberi olsa çok bir anlamı olmazdı” dedi.
GÜNDEM
4 Eylül Ortaokulunda yaz okulu sürüyor
4 Eylül Ortaokulunda yaz okulu sürüyor
4 Eylül Ortaokulunda Masa Tenisi antrenörü Erkan Deliktaş nezaretinde “Masa Tenisi Yaz Okulu” çalışmaları hızla sürüyor.
SPOR
"Türkiye´yi bölgesinde süper güç yapan AK Parti iktidarıdır"
"Türkiye´yi bölgesinde süper güç yapan AK Parti iktidarıdır"
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz: "Türkiye bölgesinde süper güçtür. Türkiye´yi bölgesinde süper güç yapan son 16 yıllık AK Parti iktidarıdır"
SİYASET
MUAY THAİ YAZ OKULU START ALIYOR
MUAY THAİ YAZ OKULU  START ALIYOR
Sivas Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü ve Muay Thai İl Temsilciliği, çocukların yaz aylarını daha verimli geçirmesi ve spor yapması için yaz okulları açıyor. Bu kapsamda önümüzdeki günlerde açılacak olan Muay Thai yaz okulu için müracaatların başladığı öğrenildi. Muay Thai Milli takım antrenörü Ekrem Arıs, yaz okulunda her yaşa uygun kursun olduğunu belirterek; “Sivas Muay Thai´ine yeni yetenekler kazandırmayı amaçlıyoruz. Tüm gençlerimizi başlayacak yaz okulumuza bekliyoruz. Dolu dolu antrenmanlar yaparak yaz okulumuzu gerçekleştireceğiz” dedi.
SPOR
HAYDİ BASKETBOLA
HAYDİ BASKETBOLA
Sivas Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü ve Basketbol İl Temsilciliği, çocukların yaz aylarını daha verimli geçirmesi ve spor yapması için yaz okulları açıyor. Bu kapsamda önümüzdeki günlerde açılacak olan Basketbol yaz okulu için müracaatlar start aldı. Sivas Basketbol İl Temsilcisi Akın Günaydın, tüm çocukları Basketbol Yaz Okuluna davet ederek; “Tüm gençlerimizi başlayacak yaz spor çalışmalarımıza bekliyoruz. Her şeyden önemlisi genç ve çocuklarımız bir amaç uğruna yaz tatilini dolu dolu, spor yaparak geçirecekler. Bunun sonunda hayallerini gerçekleştirme şansı da elde edebilecekler” dedi.
SPOR
“HABERLER ASILSIZDIR”
“HABERLER ASILSIZDIR”
Sivas Belediyespor Kulübü Başkan Vekili Ali İzgi, son günlerde çıkan takımla ilgili transfer haberlerinin asılsız olduğunu ifade ederek konuya açıklık getirdi. İzgi, takımdaki son durumla ilgili haber yapan bir gazeteyi eleştirerek; “Haberlere bakacak olur isek bizim haberimiz olmadan kulüpten giden gideneymiş…” dedi. Fatih Çiplak ve Serhat Mutlu´nun yeni sezonda da yeşil-beyazlı formayı giyeceğini aktaran İzgi; “Habere konu olan Fatih Çiplak ile iki hafta önce yine sözleşme imzaladık ve iki yıl daha Sivas Belediyespor´un futbolcusudur. Serhat Mutlu´nun ise sözleşmesi devam etmektedir ve 31.05.2019 tarihinden önce bizim onayımız olmadan hiç bir yere gidemez. Bu isimleri gitti diye yazan arkadaşlar eğer gazetecilik yapmış olsaydı en azından federasyonun sitesini açıp bir bakar ve sözleşmelerinin devam ettiğini görürdü” dedi.
SPOR
Piknik alanlarında ‘keneye´ dikkat
Piknik alanlarında ‘keneye´ dikkat
Sivas Medicana Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Abdulkadir Yıldırım, kene ısırması vakalarının Haziran ve Temmuz aylarında pik yaptığı belirtip piknikçilerin 1. Risk grubunda yer aldığını söyledi.
SAĞLIK
Cimbom Emre´yle ilgileniyor
Cimbom Emre´yle ilgileniyor
Galatasaray yönetimi, Demir Grup Sivasspor´dan Emre Kılınç ile ilgilenmeye başlayarak takıma transfer etmek istediği öğrenildi.
SPOR
1000 kişilik iftar verdiler
1000 kişilik iftar verdiler
Şemsi Sivasi İmam Hatip Ortaokulu geleneksel hale getirdiği iftar programını bu sene de yaparak 1000 kişilik iftar verdi.
GÜNDEM
ASİSTLER EMRE´DEN
ASİSTLER EMRE´DEN
Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Demir Grup Sivasspor´da 2017-2018 sezonunda gollere 6 kez asist yapan genç ve başarılı orta oyuncusu Emre Kılınç, Sivasspor´un en asistçi ismi olarak dikkati çekti. 30 asistin 6´sında imzası bulunan başarılı oyuncu Kılınç, 31 maçta iki bin 870 dakika kırmızı-beyazlı formayı terletti.
SPOR
Müdür Kılıç, kurum personeliyle toplandı
Müdür Kılıç, kurum personeliyle toplandı
Sivas Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Salim Kılıç, kurum personeliyle istişare toplantısında bir araya gelerek, fikir alış verişinde bulundular.
SPOR
2. KEZ SİVASSPOR´DA
2. KEZ SİVASSPOR´DA
Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Demir Grup Sivasspor, Teknik Direktör Tamer Tuna ile prensip ile el sıkıştı. Göztepe´de başarılı bir grafik çizen Tuna 2. kez Sivasspor ile çalışacak. 2014-2015 sezonunda Sivasspor´da yardımcı antrenör olarak görev yapan Tuna, dün İstanbul´da Başkan Mecnun Otyakmaz´ın ofisinde 1 yıllık sözleşme imzaladı.
SPOR
KALKIM´IN ULAŞIM SORUNU ÇÖZÜLMELİ
KALKIM´IN ULAŞIM  SORUNU ÇÖZÜLMELİ
Kalkım bölgesinin 2011 yılında turizm alanı ilan edildiğini belirten Kangal Belediye Başkanı Mehmet Öztürk, 7 yıldır bölgedeki imar planının tamamlanamadığını ifade etti. Kalkım ile ilgili yeni bir heyecan olduğunu belirten Öztürk, “Burada hiçbir şey yapılmadan ulaşım yolunun sağlanması lazım. Eski tabirle hayvanların gittiği yolu biz genişletmişiz. Şimdi ben bir turizmci olsam, buraya yatırım yapmak istesem, bu yoldan kaynağın oraya gittiğimde şoförüme kapıyı açma, geri dönelim, buraya yatırım yapılmaz derim” ifadelerini kullandı.
GÜNDEM
Lise öğrencileri insansız hava aracı yaptı
Lise öğrencileri insansız hava aracı yaptı
Sivas´ta özel bir lisede eğitim gören öğrencilerin ürettiği, yaklaşık 20 dakika havada kalabilen İHA´nın tanıtımı yapıldı
GÜNDEM
“Vatandaşlar esnafa sahip çıkmalı”
“Vatandaşlar esnafa sahip çıkmalı”
Geçtiğimiz günlerde yapılan genel kurul sonrasında SESOB Başkanlığına tekrar seçilen Beşir Köksal´ı ziyaret eden Vali Davut Gül, ülkede istihdam seferberliğinin devam ettiğini, projeden esnafın da destek aldığını belirterek; “Vatandaşlarımızın esnafa sahip çıkması gerekiyor” dedi.
GÜNDEM
“Erdoğan´ı ezici bir üstünlükle seçtireceğiz”
“Erdoğan´ı ezici bir üstünlükle seçtireceğiz”
MHP Sivas 1. sıra milletvekili adayı Ahmet Özyürek, “Önce Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan´ı ezici bir üstünlükle seçtireceğiz. Arkasından bu ülkenin kumu, çimentosu olan MHP´yi güçlü bir şekilde Meclis´e sokacağız. Ülkemiz ciddi anlamda tehdit altındadır. Hepimize büyük görev düşüyor. Ben inanıyorum ki 24 Haziran´da hepsini ezeceğiz ve sandığa gömeceğiz” dedi.
SİYASET
RİSKLİ GEBELİKLERE YENİ POLİKLİNİK
RİSKLİ GEBELİKLERE  YENİ POLİKLİNİK
Sivas Numune Hastanesi´nde Perinatoloji polikliniği hizmete başladı. Bu poliklinikte riskli gebeliklerin tedavi ve takip planlarının yapıldığını belirten Uzm. Dr. Cihan İnan “Bir hafta önce Perinatoloji ünitemizi kurduk ve hastalarımıza hizmet vermeye başladık. Perinatoloji riskli gebeliklerle ilgilenen bir bilim dalı. Hastalarımız kendi kadın doğum uzmanlarına muayene olduktan sonra gerekli görüldüğünde Perinatoloji ünitemize yönlendirilecekler” dedi.
SAĞLIK
DOLAR
4.6560
EURO
5.4274
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Güleryüzlü olmayan bir kişi, dükkan açmamalıdır.

Konfüçyus
sxyl

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Günümüzde evlenenlerin yüzde ellisi boşanmaktadır. (Bak bunu duyduğum iyi oldu ben zaten evlenmiyecem böylece kamçılamış oldum bu sözlerle) -Rodin’in ünlü ‘düşününen adam’ heykeli aslında İtalyan şair dante’nin portresidir. -Uranüs çıplak gözle görülen

İlginç Bilgiler 4