Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Freni Patlayan Kamyon İstinat Duvarında Asılı Kaldı
Freni Patlayan Kamyon İstinat Duvarında Asılı Kaldı
Sivas´ın Gürün ilçesinde park halindeyken freni boşalan kamyon istinat duvarında asılı kaldı.
GÜNDEM
Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı´nda Çalışmalar Sürüyor
Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı´nda Çalışmalar Sürüyor
Sivas´ta Cumhuriyet Üniversitesi ile şehir merkezini yakınlaştıracak olan Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı´nda çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.
GÜNDEM
Belediyespor´da İmza Şov--Video
Belediyespor´da İmza Şov--Video
2. lig temsilcimiz Sivas Belediyespor 11 futbolcu ile sözleşme imzalayarak resmen imza şov yaptı.
SPOR
40 bin kişiye ekmek kapısı
40 bin kişiye ekmek kapısı
İlimizde doğrudan ve dolaylı olarak 40 bin kişiye istihdam sağlayacak olan Demirağ Organize Sanayi Bölgesi´nin (OSB) altyapı inşaat protokol sözleşmesi imzalandı. İmza töreninde konuşan Vali Davut Gül, projenin 2019´un 4 Eylül´üne kadar tamamlanmasını hedeflediklerini belirterek; “Burası tamamen dolduğunda 40 bin kişiye istihdam sağlayacak. Sivas gelişecekse özel sektör eliyle gelişecek” dedi.
GÜNDEM
Minik çocuğun gözyaşlarına dayanamadı
Minik çocuğun gözyaşlarına dayanamadı
Sivas´ta halk otobüsü şoförü kolu kırılan çocuğu minik çocuğun gözyaşlarına dayanamayarak otobüsünün güzergahından çıkarak yolcularla birlikte hastaneye götürdü
GÜNDEM
LİDER SENDİKA 26 YAŞINDA…
LİDER SENDİKA  26 YAŞINDA…
Türk Ulaşım-Sen Genel Başkanı Mustafa Nurullah Albayrak ile Türk Ulaşım-Sen Şube Başkanı İlker Çelikus, sendikanın 26. yıldönümü nedeniyle gazetemize ziyarette bulundu. Albayrak, “Hak yoluna adanmış bir ömürden başka sermayesi olmayan bir avuç gönül insanının desteğiyle çıktığımız hizmet yolundaki mücadelemize ilk günkü heyecan ve azimle devam ediyoruz” dedi.
GÜNDEM
Arı yüklü kamyon devrildi
Arı yüklü kamyon devrildi
Sivas´ta devrilen kamyondaki arı kovanları karayoluna saçıldı
GÜNDEM
LİSELER ARASI BİLGİ YARIŞMASI SONLANDI
LİSELER ARASI BİLGİ YARIŞMASI SONLANDI
Sivas Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü´nün ortak düzenlediği liseler arası bilgi yarışmasının final programı yapıldı. Genel Kültür dalında gerçekleştirilen final programında Halis Gülle Anadolu Lisesi İle Mustafa Kemal Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 120´şer puanla liderliği paylaşırken, Şarkışla İsmet Yılmaz Fen Lisesi ikinci, Prof. Dr. Necati Erşen Sosyal Bilimler Lisesi de 3. oldu.
GÜNDEM
Yalçın: "Öğretmen performans taslağı geri çekilmeli"
 Yalçın: "Öğretmen performans taslağı geri çekilmeli"
Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, öğretmen performans değerlendirme taslağının bir an önce geri çekilmesi gerektiğini belirterek, "Öğretmen kimliğini değersizleştirme ihtimali çok yüksek olan taslağın biran önce geri çekilmesi lazım. Bunun kabul edilebilecek hiçbir yanı yok. Bunun kim kerametinden, kim faziletinden bahsediyorsa oturur sonuna kadar tartışırız. Ama öğretmen kimliğini örseleyecek öğrenci öğretmene not versin, veli öğretmene not versin, öğretmen öğretmene not versin gibi bir yaklaşımı kabul edemeyiz." dedi.
EĞİTİM
SİVAS HİZMETİN EN İYİSİNİ HAK EDİYOR
SİVAS HİZMETİN EN  İYİSİNİ HAK EDİYOR
Belediye Başkanı Sami Aydın, 2018 yılında başlayan projelerle ilgi bir gezi programı düzenleyerek, ilimizdeki basın mensuplarına çalışmalar hakkında bilgi verdi. Başkan Aydın, Tavra Deresi isale hattı, Mevlana Tüneli bağlantı yolları, DSİ üst geçit, Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı Köprülü kavşak projesi ve yeni Kızılırmak Köprü projesi olmak üzere yaklaşık maliyeti 80 milyon lira olan projeler hakkında bilgilendirme yaptı. Başkan Aydın, “Sivas daha güzel hizmetleri hak ediyor. Bunun bilincindeyiz. Ama şunu da takdir etmek gerekir ki imkân ve şartlar her şeyi bir anda yapmaya yetmiyor. Biz imkânlarımızı azami ölçüde verimli kullanmaya çalışıyoruz. Bu şekilde şehrimize hizmetleri kazandırmaya çalışıyoruz” dedi.
GÜNDEM
Viyadük asfaltlanıyor
Viyadük asfaltlanıyor
DSİ Kavşağı´ndan mevcut çevre yoluna uzanan viyadükte Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri asfaltlama çalışmalarını hızlandırırken, viyadük projesi kısa sürede araç trafiğine açılacak
GÜNDEM
ÖRNEK DAVRANIŞ ÖDÜLLENDİRDİ
ÖRNEK DAVRANIŞ  ÖDÜLLENDİRDİ
Belediye Başkanı Sami Aydın, sefer sırasında araçta rahatsızlanan yolcuyu hattından çıkarak örnek bir davranışta bulunan otobüs şoförü Muhammed Cin´i makamında misafir ederek tebrik etti.
GÜNDEM
HIZLI TREN 2019´DA HİZMETE GİRECEK
HIZLI TREN 2019´DA  HİZMETE GİRECEK
Ankara – Sivas Yüksek Hızlı Tren hattında ilk ray serimi işlemi geçtiğimiz Pazar günü Yozgat´ın Yerköy ilçesinde gerçekleştirildi. Törene Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan da katıldı.
GÜNDEM
“Sivas 1000 Temel Eser” projesi son sürat
“Sivas 1000 Temel Eser” projesi  son sürat
İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü´nün ilimizin kültürünün geliştirilmesine yönelik başlattığı “Sivas 1000 Temel Eser” projesi tam gaz devam ediyor.
GÜNDEM
“Veysel, Türkiye açısından bir şans”
“Veysel, Türkiye açısından bir şans”
Dünya Ozanı Aşık Veysel Sempozyumu Bildirileri” kitabının tanıtım programında konuşan Vali Davut Gül, “Aşık Veysel´i kalıcı kılan husus bu toprakların yerli ve milli değerlerini uluslararası ölçekte dillendirmiş olması. Dolayısıyla da Veysel; Şarkışla açısından, Sivas açısından, Türkiye açısından bir şans” dedi.
GÜNDEM
TÜRK ULAŞIM-SEN ÇELİKUS´A EMANET
TÜRK ULAŞIM-SEN  ÇELİKUS´A EMANET
Türk Ulaşım-Sen Şube Başkanı Nurullah Albayrak´ın Genel Başkanlığa seçilmesinin ardından Sivas Şube Başkanlığı görevine Mali İşler Sekreteri İlker Çelikus atandı. Çelikus, “Genel Başkanımızın Sivaslı olması le birlikte Türk Ulaşım Sendikası Sivas Şubesi daha da güçlenerek bu güne kadar olduğu gibi her alanda ve özellikle ulaşım alanında dün olduğu gibi bundan sonrada emin adımlarla yoluna devam edecektir” dedi.
GÜNDEM
İFTİRA VE FİTNEYLE ÇAMUR ATIYOR
İFTİRA VE FİTNEYLE  ÇAMUR ATIYOR
Basın İlan Kurumu Anadolu Gazete Sahipleri Temsilcileri Mustafa Arslan (Yönetim Kurulu Üyesi), Nuri Kolaylı ve Şevket Erzen, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karaca´nın açıklamasına sert tepki göstererek “İftira ve fitneyle çamur atıyor. İnsaf ve vicdan ile tanışıklığı bile olmayan, zihni kirlenmiş, daha düne kadar FETÖ yayın organları ile iç içe kol kola olan, açıklamaları ile FETÖ yayın organlarına payandalık yapan, bulunduğu yapıda kredisini tüketmiş bir kişi şiar haline getirdiği iftira ve fitneciliğinin bir örneğini daha göstererek tarafımıza çamur atmaya kalkmıştır” dedi.
SİYASET
28 ŞUBAT´IN ETKİSİ HALA SİLİNEMEMİŞTİR
28 ŞUBAT´IN ETKİSİ HALA SİLİNEMEMİŞTİR
Memur-Sen Temsilcisi Efe Zileli 28 Şubat Post - Modern darbesi ile ilgili açıklama yaptı. Zileli, 28 Şubat askeri muhtırasının; asker, sivil, siyaset koalisyon darbesi olduğunu belirterek, "28 Şubat Post - Modern darbesi, kansız ve idamsız gerçekleşmesi sebebiyle yumuşatılarak her ne kadar post - modern diye adlandırılsa da, doğrudan doğruya halkın maddi ve manevi değerleri hedef alınmıştır. Üzerinden yıllar geçse de oluşturduğu psikolojik ve sosyolojik travmalar, mağdur ettiği kitleler üzerinden hala silinememiştir" dedi.
GÜNDEM
Kızılırmak neden kırmızı?
Kızılırmak neden kırmızı?
Türkiye´nin en uzun nehri olup, ismini renginden alan Kızılırmak, neden kırmızıdır?
YAŞAM
İNSANA HİZMET HAKK´A HİZMETTİR
İNSANA HİZMET HAKK´A HİZMETTİR
İstanbul´da ibadete açılan Şemsi Sivasi Cami´sinin açılışında konuşan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Camiler insana hizmetin Hakk´a hizmet olduğunu öğreten, barış ve kardeşliğin, milli birlik ve beraberliğin pekiştirildiği yerlerdir. Bunun en güzel örneğini 15 Temmuz´da gördük. Tüm camilerimizden gelen sela sesleri bizi aynı hedefe yöneltti. Mescitler yeryüzünde Allah´ın evleridir. Camiler hem ibadet hem de eğitim ve kültür mekânlarıdır" dedi.
GÜNDEM
Dev kaya parçaları YOLA DÜŞTÜ
Dev kaya parçaları YOLA DÜŞTÜ
Sivas´ın Koyulhisar ilçesi Değirmen köyü yakınlarında yamaçtaki dev kayalar karayoluna düştü.
GÜNDEM
ÜNİVERSİTEMİZİN KIYMETİNİ BİLELİM
ÜNİVERSİTEMİZİN  KIYMETİNİ BİLELİM
1974 yılında eğitim hayatına başlayan ve geleceğe yaptığı çalışmalarla emin adımlarla hazırlanan CÜ 44. kuruluş yılı münasebetiyle Mihmandar Otel´de düzenlenen yemek programında İl Protokolü ile bir araya geldi.
GÜNDEM
Üniversite´nin borcuna devlet el atacak
Üniversite´nin borcuna devlet el atacak
Üniversite hastanelerinin borcuna ilişkin Maliye Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı´nın ortak bir çalışma yürüttüğünü ifade eden Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, "Sanıyorum firmalarla anlaşma yoluna gidilecek. Peşin para verilerek indirim sağlanacak. Ondan sonra da belki cihazlar devlet tarafından alınacak. Komple bir ihaleye çıkıldığı zaman daha ucuza, daha kaliteli ürün alınabilecek. Bu devlet hastanelerinde yapılıyor" dedi
GÜNDEM
Sivas-Tokat yoluna kar ve tipi engeli
Sivas-Tokat yoluna kar ve tipi engeli
Kar yağışı ve tipi Tokat-Sivas karayolunda ulaşımda aksamalara neden oldu.
YAŞAM
LATOVLEVICI YİĞİDO OLUYOR
LATOVLEVICI YİĞİDO OLUYOR
Sezon başında Karabükspor´dan Galatasaray´a transfer olan ancak Sarı - kırmızılı kulüpte bekleneni veremeyen Latovlevici´nin, Demir Grup Sivasspor ile anlaşmaya vardığı öğrenildi. Bu sezon Galatasaray ile 9 resmi maça çıkan ve sezon sonunda kontratının bir yıl daha uzaması için toplam 18 maça çıkması gereken Latovlevici ligin ikinci yarısında kırmızı beyazlı ekiple yoluna devam edecek.
SPOR
Kaldırımda yarım saat mahsur kaldı
Kaldırımda yarım saat mahsur kaldı
Bedensel engelli bayan, engelli rampası önünde park eden otomobillerden dolayı motorlu aracı ile kaldırımda yarım saat mahsur kaldı.
GÜNDEM
OKULLARA TEKNOLOJİ GELİYOR
OKULLARA TEKNOLOJİ GELİYOR
Kaliteli eğitim için teknoloji ile çocukların buluşturulması gerektiğini ifade eden Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, “Önümüzdeki dönemde, kodlama eğitimine de başladık. Kodlama eğitimini daha uygulamalı yapabilsinler diye tablet bilgisayar yerine klavyeli bilgisayarı evlatlarımıza dağıtmaya başlayacağız. Meslek liselerimizi de ana okullarımızı da yine bu teknoloji ile buluşturacağız. Dolayısıyla Türkiye´deki her eğitim kurumunun mutlaka bilgi otoyollarına açılabilmesini sağlayacağız” dedi.
GÜNDEM
15 YILDA 20 MİLYAR YATIRIM HAYIRLI OLSUN
15 YILDA 20 MİLYAR YATIRIM HAYIRLI OLSUN
Sivas´a son yıllarda yapılan yatırımlarla ilgili konuşan Erdoğan, "Eğitimde 98 dersliği 2 adet 400 öğrenci kapasiteli pansiyonu, Cumhuriyet Üniversitemize iki bina, Kredi Yurtlar Kurumu´nun merkezdeki 3 Bin kişilik ve Şarkışla ilçesindeki 400 kişilik yurtları resmen hizmete açıyoruz. Ayrıca Diyanet İşleri Başkanlığımıza bağlı Kadı Burhanettin Kur´an Kursu´nun resmi açılışlarını da yapacağız. 25 Bin kapasiteli stadyum 1,5 yıl önce açıldı. 6 bin kişilik Kapalı Spor Salonumuz da bugün açılıyor. 158 milyon lira bedelle yaptırılan bu salonumuza sahip çıkın. Ahmet Ayık, Hamza Yerlikaya ve Taha Akgül gibi önemli Güreşçileri yetiştiren Sivas´ta daha çok sporcu çıkacak. Kapalı Spor Salonu´nun adı Taha Akgül oldu. TOKİ tarafından inşaatı tamamlanan 512 konutun hayırlı olmasını diliyorum" ifadelerini kullandı.
GÜNDEM
KUPADA RAKİP BUCASPOR
KUPADA RAKİP BUCASPOR
Demir Grup Sivasspor Ziraat Türkiye Kupası 5. Tur eleme maçında bugün saat 16.00´da Yeni 4 Eylül Stadyumu´nda Bucaspor´u ağırlayacak. Kupada geçtiğimiz haftalarda Bugsaş Spor ve Kızılcabölükspor´u saf dışı bırakan kırmızı beyazlı ekip, Bucaspor maçından da galibiyetle ayrılarak, kupada yoluna devam etmek istiyor.
SPOR
Okullara yakın bölgelerde trafik denetimleri artacak
Okullara yakın bölgelerde trafik denetimleri artacak
Sivas´ta öğrencilerin ve yayaların can güvenliğinin sağlanması amacıyla okullara yakın bölgelerde trafik denetimlerinin artacağı bildirildi.
GÜNDEM
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
İman iki eşit parçadır. Yarısı sabır,yarısı şükürdür.

Hz. Muhammed
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Global ısınma yükselen deniz seviyesi 2050 yılında shangai ve deniz kıyısındaki Çin şehirlerinde büyük sellere neden olacak.bu sellerde 76 milyon kişi evsiz kalacak. -Üzerinde barkodu olan ilk ürün Wringleys marka sakızdır. -Kereviz yerken harcanan ka

İlginç Bilgiler 3