23.10.2013 16:56:00 0

Ziya Ve Kadir´in Kangal Sevgisi

Sivasspor`un 2 gözde oyuncusu Ziya Erdal ve takım kaptanı Kadir Bekmezci, kangal üretim merkezini ziyaret etti, köpeklerle vakit geçirip stres attı.

SPOR SERVİSİ

Cuma günü sahasında Kayseri Erciyesspor'u konuk edecek olan Sivasspor'un 2 oyuncusu Ziya Erdal ve Kadir Bekmezci, antrenmandan sonra Meraküm tepesindeki İç Anadolu Seçkin Irk Kangal Köpeği Üretim Merkezi'ne gitti. Ziya ve Kadir, 'Kırkmir' ve 'Dağlı' isimli köpekleri çiftlik içinde gezdirdi, birlikte koştu. Ziya, ziyaret sırasında, "Kangallar çok muhteşem, çok güçlüler. Bu çiftlikteki köpeklerin her biri bir yiğido ve şampiyon. Tutmakta çoğu zaman zorluk çekiyoruz. İkinci bir idmanda burada yapıyoruz diyebiliriz" dedi.

Kadir Bekmezci ise, "Yapılarını gördüğünhüz zaman insan ister istemez korkabiliyor. Ben de çoğu zaman korkuyorum. Dünyanın en güçlü köpekleri. Dünya çapında biliniyorlar. Ben Belçika'dan geldim, oradaki insanlar bile Kangal köpeklerini konuşuyorlar. Antrenmanlardan sonra buraya gelerek kangalları seviyorum. Onlar ile eğlenceli zaman geçiriyorum. Bol bol stres atıyoruz" diye konuştu.

Kangal Köpeği Üretim Merkezi sahibi Hüseyin Yıldız ise Sivasspor'lu futbolcuların sık sık kendisini ziyarete geldiğini, köpekleriyle ilgilendiklerini, bunun hem futbolcuları hem de ilgiden hoşlanan köpekleri memnun ettiğini dile getirdi. (DHA)