?BİRLEŞİN?
Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz´dan taraftar gruplarına çağrı.
Tarih: 6.3.2014 15:50:00

Sivasspor Kulüp Başkanı Mecnun Otyakmaz taraftar gruplarına birleşin çağırısında bulunarak, “Birleşin size bir tribün ayarlıyım, uygun fiyata veriyim, formalarınızı, davullarınızı birtakım atraksiyonlarınıza yönetimdeki arkadaşlarımızla yardımcı olalım, stadımıza bir güzellik gelsin” dedi.

OĞUZHAN SARZEP / ÖZEL HABER

Kırmızı beyazlı kulübün Başkanı Mecnun Otyakmaz taraftarlarla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Otyakmaz, taraftar gruplarından bazılarının doğru yolda olmadıklarını dile getirdi.

Taraftarlara seslenen Başkan Otyakmaz, futbolun güzelliklerini örnek almalarını ve kendilerine güzel bir hedef seçmelerini dile getirdi.

Taraftar gruplarının birleştiklerinde arkalarında olacağını sözlerine ekleyen Mecnun Otyakmaz, halen sözlerinin arkasında olduğunu söyledi.

“İSTANBUL’DAKİ TARAFTAR GRUPLARINA ÖZENMESİNLER”

İstanbul takımların fanatik taraftar gruplarına özenmemelerini isteyen Başkan Mecnun Otyakmaz; “İstanbul takımlarının o fanatik gruplarına özenen iki veya iki buçuk taraftar grubumuz var. Bir defa onlara özenmesinler. Onlar doğru yolda değiller. Onlar haksızlık yapıyorlar. Kendi takımlarına yapılan eyvallah, aynı hareket rakip takıma yapıldığı zaman aşırı şiddet gösteren ruh sağlığı bozuk birtakım gençlik grubu, bunları suçlamak adına söylemiyorum. Onlar güzel bir şeymiş gibi onlara imrenip onları örnek alıp 4 Eylül Stadında küçük bir İstanbul yaratmanın kimseye faydası yok” dedi.

“ATTIKLARI TAŞ KURBAĞAYA DEĞMİYOR”

Attıkları taş kurbağaya değmediği sözünü dile getiren Otyakmaz şunları söyledi; “Yani attıkları taş kurbağaya değmiyor. Küfür ediyorlar, sahaya yabancı madde atıyorlar, kavga ediyorlar bunlar artık insanların bıktığı şeyler. Çıkıyorlar futbolcuyu protesto ediyorlar performansını düşürüyorlar. Küfür ediyorlar takımın ceza almasına sebebiyet veriyorlar ve husumet sokuyorlar gelen takımlarla aramıza. Bu tip şeyler hiç kimseye bir faydası olmaz. Biri bir tezahürat yapıyor aynı anda diğeri başka bir tezahürat yapıyor. Onlar belki kendi kalabalıklarından farkında değiller ama biz oturduğumuz yerden çok iyi tespit ediyoruz.”

“FUTBOLUN GÜZELLİKLERİNİ ÖRNEK ALSINLAR”

Taraftarlara futbolun güzelliklerini örnek almalarını isteyen kulüp Başkanı Mecnun Otyakmaz şunları dile getirdi; “Futbolun güzelliklerini örnek alsınlar kendilerine hedef seçsinler. Eskişehir’in bando grubunu örnek alsınlar” dedi.

“KENDİ ARALARINDAKİ İÇ ÇEKİŞMEDEN DOLAYI BİR ARAYA GELMEDİLER”

Taraftar gruplarının kendi aralarındaki çekişmeden dolayı bir araya gelemediklerini ifade eden Otyakmaz; “Dedim ki birleşin size bir tribün ayarlıyım uygun fiyata veriyim, formalarınızı, davullarınızı birtakım atraksiyonlarına yönetimdeki arkadaşlarımızla yardımcı olalım stadımıza bir güzellik gelsin dedim. Kendi aralarındaki iç çekişmeden dolayı bir araya gelmediler” ifadelerini kullandı.

“BİR ARAYA GELMEDİKLERİ SÜRECE BEN DESTEK OLMAM”

Kulüp Başkanı Mecnun Otyakmaz taraftar gruplarının bir araya gelmediğini sürece destek olmayacağını söyleyerek şöyle devam etti; “Bende siz bir araya gelmediğiniz sürece bende size destek olmam dedim halada sözümün arkasındayım. Bir araya gelsinler güzel bir tribün oluştursunlar, üniversitelileri aralarına katsınlar yani küçük olsun grup benim olsun ben bunların reisçiliğini yapıyım mantığı benim için geçerli bir mantık değil böyle olmaz” dedi.

“BİLETLER 80 LİRA OLSA KİME OYNARIZ BİLMİYORUM”

Biletlerin fiyatlarını değerlendiren Otyakmaz, “Fiyatları zaten bütçelerine uygun hale getirerek adımımızı attığımızı düşünüyorum. Sivasspor’u kendisine ait hisseden herkes için fiyatları uygun duruma getirdik. Bunun da takdir edilmesi lazım. Geçen hafta Elazığspor - Fenerbahçe maçının fiyatları 80 lira kale arkası, numaralı 250 ve stat ful. Biz 80 liraya kale arkasını satarsam herhalde kime oynarız herhalde bilmiyorum” diye konuştu.

“BİLET FİYATI SİGARADAN UCUZ”

Taraftarları tribüne çekme için sürekli çalışmalar yaptıklarını söyleyen Otyakmaz sözlerine şöyle devam etti; “Her yıl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yaptığımız görüşmelerin ardından havuz kale arkasında büyük bir bölümü her yıl öğrencilerimize bedava veriyoruz. Bilet fiyatlarını özellikle 5 lira 10 lira gibi rakamlarda tutuyoruz ki bir sigara parasından daha ucuza insanlar hafta sonu gelsinler takımlarıyla birlikte olsunlar en azından futbol aşkıyla gelsinler futbol izlesinler düşüncesiyle şehrimizin ekonomik sorunlarını hepimiz biliyoruz bilet fiyatlarını düşük tutarak maçlara gelmesini sağlıyoruz.”

“İLGİLİ TARAFTAR SAYIMIZ AZ”

İlgili taraftar sayısının az olduğunu dile getiren Başkan Mecnun Otyakmaz; “Bir iki okula forma dağıttık. İnanılmaz bir talep oldu. 16 ilçemiz var her ilçeden talep geldi. Sivas içerisinde bir sürü okulumuz var. 'Oraya geldiniz buraya da gelin' diye bir takım teklifler oldu. Baktık bu işin içinden çıkamıyoruz hem konsantre bozuluyor hem de bir sezon bu tür organizasyonlara yetmiyor. Sivasspor için yıllardır mücadele eden yağmurda, çamurda her türlü şartlarda mücadele eden başımızda bir takım sıkıntılar varken o kadar o kadar cefakâr, samimi taraftarlarımız var ki onlara haksızlık yapmak istemiyorum ama maalesef ilgili olan taraftar sayımız az. Yeni nesilleri Sivasspor'a kazandırmak için yapmış olduğumuz çalışmalarda ancak geldiğimiz nokta burası” ifadelerini kullandı.

“KENDİ AYAKLARINA KURŞUN SIKIYORLAR”

Son maçlarda tribünlerde yaşayan olaylara da değinen Otyakmaz, “Maalesef son maçta da stadyumda da gördük bunun emarelerini eğitimde 73. sıradayız. Bunun yansımasını da sahada görüyoruz. Kendi ayağına kurşun sıkmak. Hem Fenerbahçe maçındaki tezahüratlar hem oynayan golün asistini yapmış Sivaslı bir futbolcu yuhalanıyor. İnsanın her zamanı birbirini tutmaz ki. Sakatlığı olur, morali bozuk olur, bir darbe almıştır yani bir takım pozisyon hatası yapınca hemen hem de Sivaslı milli takıma seçilmiş daha önce asistleriyle, golleriyle tribünleri ayağa kaldırmış bir futbolcuyu bir maçın bir devresinde biraz performans düşüklüğünden dolayı yuhalamayı neyle izah edersiniz.”

“BU İLK DEĞİL”

Taraftarların yaptıklarının ilk olmadığını söyleyen Otyakmaz; “Bu bir ilk değil. Geçen sene evladımız, bizim her şeyimiz dediğiniz Hayrettin Yerlikaya’yı evet kötü bir maç geçirdi, kötü de bir dönem geçiriyordu yuhaladı bu tribün. Bu çok ayıp bir şey. Uğur Kavuk’u öyle, Rıza Çalımbay’ı öyle. Doğa’yı sözleşmesini feshettirdi bu taraftar. Bugün halen oynuyor. İyi oynuyor, kötü oynuyor. Bugün Gençlerbirliği’nde oynuyor” dedi.

“AYDIN’A DA AYNI EŞKİLDE TEPKİ GÖSTERDİLER”

Aydın Karabulut’a yapılan tezahüratların haksız yere yapıldığını vurgulayan Otyakmaz şu ifadeleri kullandı; “Bu sene Aydın’a yapılan aynı şekilde. Kaleci Mahmut gelmiş transfer etmişiz, 6 tane gol yemiş evet kalece o vardı ama sadece 1’inde onun hatası vardı. Golü kaleci yemiyor bütün takım yiyor golü. Bir zincirleme hatalar var. Zaten hata olmasa gol olmaz. Futbol bir hatalar oyunu. 6 golü tek başına Mahmut mu yedi? Yeni gelmiş bir alışma sürecinde yani bu kadar kolay kendi değerlerimiz, bu kadar kolay harcanmamalı. Tabii ki aklı başında taraftarlarımız hemen olaya tepki koydular. Susturdular. Büyük de bir tepki geldi ama maalesef bu olay yaşandı ve çok üzücü.”

“AYDIN’A BUNUN HESABINI SORARDIM”

Aydın’a performans düşüklüğünün ne olduğunun kötü tezahüratlardan dolayı soramadığını söyleyen Mecnun Otyakmaz; “Yani Aydın’a bu performans düşüklüğünün ne olduğu hesabını soramadım. Bu olaydan dolayı. Yoksa ben Aydın’da bunun hesabını sorarım. Burası onun şehri. Köklerinin atalarının olduğu şehir. Tamam, Almanya’ya gitmişler ama Aydın Sivaslı ve iyi de bir futbolcu. Milli takıma kadar da seçilmiş. Bir insanın da 2 maç, 3 maç kötü oynama hakkı da olsun müsaadenizle yan, taraftarımız lütfen bu konularda çok dikkat etmeli. Kendi ayağına sıkmamalı ve bu takımı zorda bırakmamalı diye düşünüyorum” diye konuştu.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler:
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Keskin Viraj!
Keskin Viraj!
Süper Lig´in 19. haftasında Demir Grup Sivasspor, Medipol Başakşehir´e yarın saatler 16.00´ı gösterdiğinde Başakşehir Fatih Terim Stadı´nda konuk olacak. Maç iki takım için de büyük önem taşıyor. Yiğido rakibini yenip, lig yolunda önemli bir engeli aşmak istiyor.
İddialı Sözler! “Hedef Kupayı Kaldırmak”
İddialı Sözler! “Hedef Kupayı Kaldırmak”
Demir Grup Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, Ziraat Türkiye Kupası´nda final oynayarak Avrupa´ya gitmeyi hedeflediklerini söyledi. Otyakmaz, “Bu yıl en büyük hedefimiz kupayı kaldırmak. Çok zor olacağını da biliyoruz her ne kadar önümüzde az maç gözükse de çok zor turlar olacak. İnşallah başaracağız” dedi.
“Zorda Olsa Turu Geçtik”
“Zorda Olsa Turu Geçtik”
Demir Grup Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Adana Demirspor maçının ardından yaptığı açıklamada, “Ne olursa olsun sahamızda kaybetmek istemedik. Sonuna kadar mücadele edip güzel pozisyonlar yakaladık. Zorda olsa galip gelip turu geçtik” dedi.
Ahmet Oğuz Yiğido Oldu!
Ahmet Oğuz Yiğido Oldu!
Demir Grup Sivasspor, son olarak Kasımpaşa forması giyen 27 yaşındaki sağ bek Ahmet Oğuz ile 1,5 yıllık sözleşme imzalandığını açıkladı.
Validen TSYD Sivas Şubesi´ne Plaket
Validen TSYD Sivas Şubesi´ne Plaket
Sivas Valisi Salih Ayhan, başarılı çalışmalarından dolayı Türkiye Spor Yazarları Derneği Sivas Şubesi´ne plaket takdim etti.
Rota Lige Çevrildi
Rota Lige Çevrildi
Türkiye Kupasında Salı günü Adana Demirspor´u 2-1 yenen Demir Grup Sivasspor, ligin 19. haftasında deplasmanda Medipol Başakşehir ile yapacağı karşılaşmanın hazırlıklarına ara vermeden başladı.
Belediyespor´dan Basına Jest!
Belediyespor´dan Basına Jest!
Sivas Belediyespor´da Kulüp Başkanı Hakan Genç, ilimizde görev yapan gazeteciler ile buluştu. Muhsin Yazıcıoğlu Spor Tesisleri´nde düzenlenen programda Kulüp Başkanı Genç, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle gazetecilere 58 sırt numaralı Sivas Belediyespor forması hediye etti.
Yen Adana´yı Geç Turu!
Yen Adana´yı Geç Turu!
Kupa temsilcimiz Demir Grup Sivasspor, Ziraat Türkiye Kupası Son 16 Turu´nda bugün TFF 1. Lig ekiplerinden Adana Demirspor´u ağırlayacak. Sivas Yeni 4 Eylül Stadyumu´nda oynanacak olan karşılaşmada saat 18.45´de başlayacak.
Çalımbay, “Maç Zor Geçecek”
Çalımbay, “Maç Zor Geçecek”
Demir Grup Sivasspor´un tecrübeli çalıştırıcısı Rıza Çalımbay, bugün akşam oynanacak olan Adana Demirspor maçının zor geçeceğini söyledi. Çalımbay, “Maça galibiyet için çıkacağız. 3 Eksiğimiz var. Rakibimizi yenip bir üst tura çıkmak istiyoruz” dedi.
5. Galibiyetini Aldı
5. Galibiyetini Aldı
Gaziantep Futbol Kulübü maçı ile Süper Lig´de 18. karşılaşmasına çıkan Demir Grup Sivasspor, bu sezonki 5. galibiyetini elde etti.
Sivasspor Arslan Kesildi!
Sivasspor Arslan Kesildi!
Direkten dönen, çizgiden çıkan toplar, kırmızı kart, nefes kesen mücadele ve 3 güzel gol… Tam 15 maçtır yenilmeyen Gaziantep FK´yı Demir Grup Sivasspor devirdi. Yiğidolar, Maxim´le geriye düştüğü maçı kaptan Hakan Arslan´ın iki kafasıyla çevirdi.
Sivasspor´dan Galibiyet Pozu!
Sivasspor´dan Galibiyet Pozu!
Süper Lig´in 18. haftasında Sivasspor, sahasında Gaziantep FK´yı 2-1 mağlup ederek haftayı galibiyetle kapattı. Kırmızı-beyazlılar maç sonu soyunma odasında galibiyet pozu verdi.
Belediye 90+6´da Yıkıldı!
Belediye 90+6´da Yıkıldı!
Misli.com 2. Lig Kırmızı grup ilk devrenin son hafta mücadelesinde Sivas Belediyespor sahasında Tetiş Yapı Elazığspor ile kapıştı. Kıran kırana geçen maçta Sivas temsilcisi 90+6´da yediği golle karşılaşmadan 2-1 mağlup ayrıldı.
“Transfere İhtiyaç Var”
“Transfere İhtiyaç Var”
Demir Grup Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Malatya maçının ardından konuştu. Çalımbay, “Bir gerçek var, oyuncuya ihtiyacımız var. Bizim en az 3-4 tane kaliteli oyuncu almamız gerekiyor. Zaten yönetimimizle görüşüyoruz, uygun görüldüğü takdirde transfer yapacağız” dedi.
Yiğido Ara Vermedi!
Yiğido Ara Vermedi!
Süper Lig´de Salı günü Yeni Malatyaspor ile 2-2 berabere kalan Demir Grup Sivasspor, ligin 18. haftasında sahasında Gaziantep Futbol Kulübü ile yapacağı karşılaşmanın hazırlıklarına ara vermeden başladı.
Hasret 3 Maça Çıktı
Hasret 3 Maça Çıktı
Süper Lig´in 17. haftasında deplasmanda Yeni Malatyaspor ile 2-2 berabere kalan Demir Grup Sivasspor, galibiyet hasretini 3 haftaya çıkarttı.
Gazetemiz Gündem Belirliyor!
Gazetemiz Gündem Belirliyor!
Spor yorumcusu Mustafa Ateş´in hazırlayıp sunduğu Kanal 58 Sporaktif programında gazetemiz konuşuldu. Sivasspor´un kötü gidişatına yer verilen spor sayfasında yer alan haber metni canlı yayında izleyicilere aktarıldı.
Erdoğan Yeşilyurt Siftah Yaptı
Erdoğan Yeşilyurt Siftah Yaptı
Sivasspor´un başarılı futbolcusu Erdoğan Yeşilyurt, Yeni Malatyaspor maçında attığı golle bu sezon ilk kez siftah yaptı.
Beraberlik Bile Çok!
Beraberlik Bile Çok!
Demir Grup Sivasspor, Malatya deplasmanında yine saç-baş yoldurttu. İlk devre rakibi karşısında kıyasıya mücadele eden Sivasspor, ikinci devre neredeyse yokları oynadı. 2-2 berabere biten maçta hanesine 1 puan yazdıran kırmızı-beyazlılar, hafta sonu Gaziantep´i ağırlayacak.
Yiğidolar 3 Puan İstiyor--Video
Yiğidolar 3 Puan İstiyor--Video
Kırmızı-beyazlı ekip, Süper Lig´in 16. hafta maçında Yeni Malatyaspor ile deplasmanda karşılaşacak. Maç öncesi Demir Grup Sivasspor´da 2 eksik futbolcu yer alıyor. Yiğidolar, bugün deplasmanda rakibini yenip 3 puanı hanesine yazdırmak istiyor.
Galibiyeti Unuttu!
Galibiyeti Unuttu!
Sivas Belediyespor kadın hentbol takımı, Süper Lig´in erteleme maçında sahasında Konyaaltı Belediye Spor Kulübü´ne 31-24 yenilerek haftalardır devam eden galibiyet hasretini sürdürdü. Zorlu maçın ardından yeşil-beyazlılar ilk devreyi 2 puanla 11. sırada tamamladı.
Gol Sayısını Yükselttiler
Gol Sayısını Yükselttiler
Demir Grup Sivassporlu futbolcu Max Gradel, Denizlispor maçında attığı golle bu sezon dördüncü, Fayçal Fajr ise üçüncü kez rakip fileleri havalandırdı.
Tuncay Hoca CÜSK´ü Çalıştıracak
Tuncay Hoca CÜSK´ü Çalıştıracak
Bir dönem Zara Belediyespor´da teknik direktör olarak görev alan Tuncay Doğan, bu sezon Bölgesel Amatör Ligde mücadele edecek Cumhuriyet Üniversitesi Spor Kulübü´nü çalıştıracak.
Geçmiş Olsun Enes
Geçmiş Olsun Enes
Sivas Belediyespor´un genç futbolcusu Enes Kodaz, Cumhuriyet Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi´nde mide ameliyatı geçirdi. Genç futbolcunun sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.
Ruh Yok! Mücadele Yok!
Ruh Yok! Mücadele Yok!
Demir Grup Sivasspor, sahasında Denizlispor ile 2-2 berabere kaldı. Yiğido, Denizli karşısında Rodallega´nın golüyle geriye düştüğü maçı Gradel ve Fajr ile çevirdi. İkinci devre vasat futbol sergileyen Sivasspor, 90+2´de gol yiyerek maçtan 1 puan aldı. Taraftarlar ise sosyal medyadan takıma büyük tepki göstererek “Ruh yok, mücadele yok” şeklinde yorumda bulundular.
Haksızlığa İsyan!
Haksızlığa İsyan!
Ligin 15. Haftasında Sivasspor, deplasmanda Beşiktaş´a 3-0 mağlup oldu. Sivasspor kaptanı Hakan Aslan´ın devre arasında elindeki telefon ile pozisyon tekrarını hakeme göstermesi maça damga vurdu. Hakan Arda Kardeşler, Hakan Aslan´ı kırmızı kartla oyun dışına gönderdi. Kaptan Arslan´ın bu davranışının ardından destek mesajları yağdı…
Otyakmaz´dan Hakan´a Destek
Otyakmaz´dan Hakan´a Destek
Demir Grup Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, Süper Lig´in 15. haftasında oynanan Beşiktaş maçında kırmızı kart gören deneyimli orta saha oyuncusu Hakan Arslan´a destek verdi.
Denizlispor Mesaisi Başladı
Denizlispor Mesaisi Başladı
Süper Lig´in 16. haftasında sahasında Yukatel Denizlispor ile karşılaşacak olan Demir Grup Sivasspor, bu maçın hazırlıklarına dün start verdi.
Hakemler İçin Kara Gece!
Hakemler İçin Kara Gece!
Demir Grup Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz, Beşiktaş karşısında yedikleri ilk gol öncesi topun taç çizgisinin dışından çevrildiğini vurgulayarak, “Hakemler için çok kara bir gece VAR hakemleri için eksi 1 puan olduğunu düşünüyorum” dedi.
“Hakem Hata Yapmış Olabilir”
“Hakem Hata Yapmış Olabilir”
Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Beşiktaş maçının sonrasında konuştu. Çalımbay, “Hakem hatalarıyla ilgili konuştum, bir daha da konuşmam. Hakem hata yapabilir, yapacak bir şey yok” dedi.
DOLAR
7.3877
EURO
8.9635
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Taş avı öldürmez ve düşmanı helak etmez, ancak göz çıkarır ve diş kırar.

Hz. Muhammed
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
1

1