Erdoğan´dan önemli açıklamalar
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, çözüm sürecinin milletin değerlerinden taviz vermeksizin devam edeceğini belirterek, "Terörle mücadele de silahlar bırakılıncaya kadar sürer, siyasetle de müzakerelerimiz sürer. Milletimin değerlerinden taviz vermeksizin, bu milletin tarihteki o anlı şanlı yerinden taviz vermeksizin bu süreç devam edecek" dedi.
Erdoğan, ``Biz, size rağmen tek bir adım atmayız. Sizi mahcup edecek, mağdur edecek hiçbir girişime pirim vermeyiz. Biz sadece ve sadece sizin çizdiğiniz istikamette yürüyoruz, sizin çizdiğiniz rotada ilerliyoruz`` dedi.
Tarih: 3.3.2013 14:23:00

Balıkesir`de Kuva-i Milliye Meydanı`nda halka hitap eden Erdoğan, Balıkesir`e kazandırılan 43 kalemden oluşan toplam 388 milyon liralık yatırımı açmaya geldiklerini söyledi. Bu projelerde emeği geçen herkese, mimarından işçisine kadar herkese şükranlarını sunduğunu ifade eden Erdoğan, Balıkesirlilere, "Siz özgürlük sevdalısısınız. Siz demokrasi sevdalısı olarak bu meydandasınız. Hiçbir zaman demokrasi dışı yaklaşımlara meydan vermediniz? diye seslendi.


 10 yıldır Türkiye´yi büyütmek, gücünü, itibarını artırmak için büyük çaba sarf ettiklerini anlatan Erdoğan, ?Terörle mücadelede neler yapmamız gerekiyor, bunu kararlı şekilde, riskleri alarak yürütüyoruz. Hayat risktir, siyaset risktir. Milletin refahı, huzuru için her şeyi yapacağız. Çünkü annelerin ağlamaması lazım. Göz yaşlarının dinmesi, kanın durması lazım. Onun için de silahlar bırakılıncaya kadar mücadelemiz sürer. Siyasetle de müzakeremiz sürer. Anlayışımız bu. Milletimin değerlerinden taviz vermeksizin, bu milletin tarihteki o anlı şanlı yerinden taviz vermeksizin bu süreç devam edecek? dedi.

 Erdoğan şunları söyledi: ?Biz Ankara´ya kilitlenip orada kalan bir iktidar değiliz. Biz Ankara´dan çıkmayan, milletiyle kucaklaşmayan bir iktidar değiliz. Biz Sivas´ın ötesine geçemeyen, sadece sahillerle muhabbet kuran iktidar değiliz. Türkiye´nin tamamında yatırımlarımız, şantiyelerimiz var. Türkiye´nin tamamını bir gören, kardeş gören bir anlayışımız var. Biz bu bayrakları Balıkesir´de nasıl dalgalandırıyorsak Hakkari´de öyle dalgalandırdık. Ama Balıkesir´de dalgalandıran ana muhalefet Hakkari´de bir tane Türk bayrağı çıkaramamıştır. Bir diğeri buralara zaten hiç gidememiştir. Derdi olmayan deva olamaz. O sevda bu yürekte evvelallah sönmeyecektir ölene kadar. Sizlerle istişare etmek için Balıkesir´e geldik. Son 10 yıldır milletim neye evet dediyse biz ona evet dedik. Milletim neye hayır dediyse ona hayır dedik. Bizi bu makamlara taşıyan, sorumluluk veren sizsiniz. Yanlış yaptığımızda bizi uyaracak, ısrar ettiğimizde bizden emaneti alacak irade yine sizlersiniz. Zaten demokrasinin güzelliği bu. Biz size rağmen hiçbir işin içinde, girişim içinde olmayız. Size rağmen tek bir adım atmayız. Sizi mahcup edecek, başınızı öne eğecek, mağdur edecek hiçbir girişime prim vermeyiz. Biz sadece sizin çizdiğiniz istikamette yürüyoruz, çizdiğiniz rotada yürüyoruz. Balıkesir´in gençleri tek yürek halinde cesurca, kahramanca nereye gittiler biliyor musunuz? Çanakkale cephesine gittiler. Balıkesir Sultanisi´nden diploma alamadılar. Ama hepsi de kahramanlık, cesaret, şahadet diplomasını göğüslerine nakşettiler. Balıkesir´den bir başka kahraman, Seyit Onbaşı çıktı. Kurtuluş Savaşı´nda Alacamescit´te toplanan Balıkesirliler Kuva-i Milliyeyi başlattı. ?

Sözde İmralı görüşme tutanaklarının basına yansıması konusuna da temas eden Başbakan Erdoğan, ?Şehitlerimiz bize bağımsız bir vatan emanet etmek için canlarını feda ettiler. Ama aynı zamanda birliğimiz, bütünlüğümüz, kardeşliğimiz için feda-i can ettiler. Bugün Çanakkale´de kucak kucağı yatıyorlar. Balıkesirli şehitle Vanlı şehit, Bursalı şehitle Batmanlı şehit aynı kabristanda, aynı mezar içinde yatıyorlar. Vatanımızı, bağımsızlığımızı koruyacağız. Ama yetmez. Bayrağımız koruyacağız. Ama yetmez. Biz aynı zamanda, kardeşliğimizi, birliğimizi, bütünlüğümüzü de korumak zorundayız. Üç şeyi biliriz. Arkadaş, karındaş, kardeş? Aynı anneden olanlar karındaştır, ama bizim değerlerimizde karından olursun ayrı düşersin, arkadaş bir yere kadar. Ama gerçek manada kardeş hepsinin üstündedir. Bizim değerler silsilemiz içinde, ancak inanlar bir birine kardeştir, bu bizi birbirimize bağlar. Biz milletimizde aracılar vasıtkasıyla konuşmayacağız, araçlarla konuşmayacağız. Biz ru-be-ru yani yüz yüze konuşacağız. Kalpten kalbe gönülden gönüle yol vardır. Biz böyle konuşacağız. Böyle konuşmaya devam edeceğiz. Sizden çok ama çok önemli bir ricam olacak. Aziz milletimden 70 milyondan rica ediyorum. Art niyetli haberlere itibar etmeyin dedikodulara itibar etmeyin, söylentilere itibar etmeyin. medya üzerinden yapılan karanlık operasyonlara medya aracılığıyla kurulan tuzaklara itibar etmeyin" diye konuştu.


Yıkmanın kolay, yapmanın zor, savaşın kolay, barışın zor olduğunu hatırlatan Erdoğan, "Biz zor olana talibiz. Ayırmak kolaydır, birleştirmek zordur. Ama ecdadımız nasıl kolayı değil zoru seçtiyse şehitlerimiz nasıl kolayı değil, zoru seçtiyse, biz de kolayı değil zoru seçtik. Zoru seçiyoruz. Biz çözmek için uğraştıkça çözdürmemek için uğraşanlar var. Biz yapmak için uğraştıkça, yıkmak için mücadele edenler var. Biz tamir etmek için uğraştıkça bozmak için elinden geleni yapanlar var. Biz kalpleri onarmak için uğraştıkça kalpleri kıranlar var. Biz samimiyetle kararlılıkla elimizi bedenimizi bütün vücudumuzu taşın altına koyup gençlerin kanınını annelerin gözyaşını dindirmek için çırpındıkça bunu sabote etmeye, bunu bozmaya bunu başarısızlığa uğratmaya çalışanlar var. Bunlar sizin karşınıza yalanlarla iftiralarla çıkıyorlar. Bunlar küfürlerle, hakaretlerle öfke ile nefretle çıkıyorlar. Bunlar sizin karşınıza dedikodu söylenti sabotajla provokasyonla medya operasyonlarıyla çıkıyorlar. İşte bir tane gazete çıkmış. Bir başlık atıyor. Attığı başlıkla İmralı`dan haberler veriyor. Her zaman söyledim. Bir kısım medya hiç bir zaman yanımızda olmadı. Bu medyanın bazı uzantıları, kalemşörleri şunu yazıyor. Devlet yönetmek başka bir şey, gazete yapmak farklı bir şey. Eğer bu ülkeye bu millete zerre kadar sevdanız varsa şu çözüm sürecine katkıda bulunmak istiyorsanız böyle bir haberi atatamzısınız atmamanız gerekirdi. Bu süreç hassas bir süreç. Bakın ben konuşmuyorum. Arkadaşlarıma da diyorum. Sabredeceksiniz, konuşmayacaksınız. Bizim derdimiz bağcıyı dövmek değil, bizim derdimiz üzümü yemek. Üzümü yiyeceğiz. O huzur, refahtır, milletin birlik beraberliğidir. Kürd`ü Türk`ü, Abaza, Çerkez`i Arnavut`uyla aklınıza ne gelirse birliktir beraberliktir" diye konuştu.


 `Eğer böyle gazetecilik yapacaksan, batsın senin gazeteciliğin" diyen Erdoğan, "Biz bu millete hizmet istiyoruz. Medya başbakan bize saldırdı diyecek. Ben gerçeği söylüyorum. Bu süreç içerisinde kim bunu baltalamaya çalışıyorsa o benim de arkadaşlarımın da hükümetimin de karşısındadır. Biz her türlü riski almışız. Bu yolda yürüyoruz. Önümüze konulan taş engellemek içindir. Biz o taşı önümüzden çeker atarız. Kim olursa olsun bunu da dinlemeyiz. Eğer zerre kadar bu vatana bu millete sevgileri varsa lütfen bu ülkede atılan bu adımları engellemeye çalışmasınlar. Biz onlarla iktidar olmadık. Onlara rağmen milletimiz iktidara taşıdı.

Millet en son seçimde "yüzde 50" dedi. Millet bunu söylüyorsa, milletimin dediğidir doğru olan, onların köşelerindeki yazılar değil. Ortaya dökülen iddialar terörün bitmesini istemeyen, çözümü istemeyen bu çevrelerin açık bir sabotajıdır. Çözüm sürecinde kim ne söylerse söylesin kim ne yazarsa yazsın kim hangi iddiayı, hayali, tasavvuru dile getirirse getirsin, son sözü millet söyler. Bu yeni süreç başladığı andan beri herkesin daha dikkatli, daha sorumlu davranması gerektiğini altını çizerek ifade ettim. Sabotajlara, tahriklere dikkatli olunması gerektiğini defalarca söyledim. Bu süreçte konuşmuyor, iş yapıyoruz iş. Birileri süreci akamete uğratmak, süreci bu noktada engellemek için elinden geleni yapıyor. Onların nasıl bir hesabı varsa, Allah`ın da bir hesabı var. Unutmayın biz en baştan ne dedik. Yola çıkarken halis niyetle çıktık. Allah`ın izniyle sizin desteğinizle bu süreci hayırlı bir neticeye inşallah uğratarak sonlandıracağız. Biz samimi şekilde çözüm istiyoruz. Ama millete rağmen milletin değerlerine rağmen bir çözüm çözüm değildir.

Şehitlerimizin ruhunu incitecek onların emanetine helal getirecek hiç bir adımı atmayız. Siz bize güvendiniz inandınız. 10 yıl boyunca bu güveni boşa çıkaracak bir şeyin içinde olmadık. Taviz vererek geri adım atarak, terörle mücadeleden vazgeçerek değil, bu aziz milletin onurunu şereflerini ayaklar altına alarak değil. Tüm bu hassasiyetleri gözeterek, kardeşlik hukukunu gözeterek çözeceğiz. Dedikodulara, söylentilere, karanlık operasyonlar itibar etmeyin. Bize güvenin, inanın. Hayır dualarınızı eksik etmeyin" şeklinde konuştu.

Balıkesir´in 2014´de büyükşehir olarak geleceğe yürüyeceğini hatırlatan Erdoğan, konuşmasının ardından 43 tesis ve 142 projenin açılışını yaptı.Erdoğan, ``Biz, size rağmen tek bir adım atmayız. Sizi mahcup edecek, mağdur edecek hiçbir girişime pirim vermeyiz. Biz sadece ve sadece sizin çizdiğiniz istikamette yürüyoruz, sizin çizdiğiniz rotada ilerliyoruz`` dedi.&source=sivasirade.com" title="Google+'da Paylaş">

Kaynak:

Anahtar Kelimeler:
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Keleş: “Galibiyeti Hak Ettik”
Keleş: “Galibiyeti Hak Ettik”
D.G. Sivasspor Teknik Direktörü Hakan Keleş: “Kasımpaşa deplasmanında iyi oyunla hak ettiğimiz bir galibiyet aldık” dedi.
Potanın Şampiyonları--Video
Potanın Şampiyonları--Video
İlimizde okullar arası basketbol yıldız kız-erkek il birinciliği yapılan maçlarla sona erdi. Maçlar sonucunda Erkeklerde Yavuz Selim Ortaokulu şampiyon olurken, kızlarda ise müsabakalara tek ilçe takımı olarak katılan Yıldızeli Kavak Zeki Seyfi Şahin Ortaokulu şampiyonluğa adını yazdırdı.
İl Temsilcisinden Veda Ziyaret
İl Temsilcisinden Veda Ziyaret
Eşinin tayini dolayısıyla ilimizden ayrılacak olan Satranç İl Temsilcisi Melika Kaya Keskin, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Salim Kılıç´a veda ziyareti gerçekleştirdi.
Kilden Üretilen Diş Macunu 27 Ülkeye İhraç Ediliyor
Kilden Üretilen Diş Macunu 27 Ülkeye İhraç Ediliyor
Sivas´ta faaliyet gösteren bir kozmetik firmasının doğal kilden ürettiği, yapay tatlandırıcısı olmayan, glutensiz ve florür içermeyen diş macunu 27 ülkeye satılıyor.
Şarkışla Belediyespor´a 50 Bin Lira Destek
Şarkışla Belediyespor´a 50 Bin Lira Destek
Spor Toto Bölgesel Amatör Ligi (BAL) takımlarından Şarkışla Belediyespor için düzenlenen moral yemeğinde Sivas Valisi Davut Gül, takıma Sivas Valiliği´nin 30 bin lira, Şarkışla Kaymakamlığının da 20 bin lira katkı sunacağını söyledi.
NÜFUSUMUZ ERİYECEK
NÜFUSUMUZ ERİYECEK
2017 yılı nüfusu 621 bin 301 olarak açıklanan Sivas nüfusu, Türkiye İstatistik Kurumu´nun (TÜİK) yenilediği nüfus projeksiyonlarına göre 2025 yılında 612 bin 535 kişiye gerileyecek.
İHH´dan Arakan´a yardım
İHH´dan Arakan´a yardım
İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Sivas İl Başkanlığı, Arakanlılara gıda yardımında bulundu.
Sivas olayları davası 26 Haziran´a ertelendi
Sivas olayları davası 26 Haziran´a ertelendi
Sivas´ta, 2 Temmuz 1993´te Madımak Oteli´nin yakılması ve 37 kişinin yaşamını yitirmesine ilişkin davadan dosyası ayrılan firari sanıklar Murat Sonkur, Eren Ceylan ve Murat Karataş´ın yargılanmasına devam edildi.
PAŞABAHÇE´YE YENİ SOSYAL TESİS
PAŞABAHÇE´YE YENİ SOSYAL TESİS
Şehrimizin önemli piknik alanlarından birisi olan Paşabahçe mesire alanına, Sivas Belediyesi tarafından restoran ve sosyal tesis binası yapıldı. Kısa zamanda çevre düzenlemesi yapılacak olan tesislerin yaz aylarında hizmete açılacağı ifade edildi.
FETÖ´DEN 3 TAHLİYE
FETÖ´DEN 3 TAHLİYE
FETÖ/PDY´nin il yöneticileri ve sözde "il imamı"nın da aralarında bulunduğu 12´si tutuklu, 7´si firari 25 sanığın yargılandığı davada mahkeme heyeti tutuklu sanıklardan Oğuzhan Koçyiğit, Turgut Coşkun ve Mehmet Akif İçegen´in adli kontrol şartıyla tahliyesine karar verdi.
FETÖ, Alevi askerleri "A Takımı" adıyla fişlemiş
FETÖ, Alevi askerleri "A Takımı" adıyla fişlemiş
Sivas´ta FETÖ´nün "askeri mahrem" yapılanmasına yönelik operasyonda gözaltına alınan ve etkin pişmanlıktan faydalanan astsubay, örgütün askeri personeli nasıl fişlediğini ve gizlenme taktiklerini anlattı
Hac kuraları 1 Şubat´ta çekilecek
Hac kuraları 1 Şubat´ta çekilecek
Hac kuraları 1 Şubat Perşembe günü Diyanet İşleri Başkanlığı merkezinde bilgisayar ortamında, kamuoyuna açık olarak gerçekleştirilecek.
"Kuraklığın sebebi sera gazı"
"Kuraklığın sebebi sera gazı"
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Meltem Sarıoğlu Cebeci, son günlerde artan kuraklığın nedeninin atmosferde artan sera gazı olduğunu söyledi.
Türk ve Rus jetlerinden DEAŞ´a karşı ortak hava harekatı
Türk ve Rus jetlerinden DEAŞ´a karşı ortak hava harekatı
Rusya Genelkurmay Başkanlığı, Türk ve Rus jetlerinin Suriye´de DEAŞ hedeflerine ortak hava harekatı düzenlendiği duyurdu.
?Hızlı Tren Sivas´ın Kaderini Değiştirecek?
?Hızlı Tren Sivas´ın Kaderini Değiştirecek?
AK Parti İl Başkanı Av. Ziya Şahin, Sivas´ın hızlı trenle gelecekte uluslararası ulaşım ağının merkezinde olacağını söyledi
Türkiye Bütün Ülkelere İlham Verdi
Türkiye Bütün Ülkelere İlham Verdi
AK Parti Ekim Ayı Danışma Meclisi toplantısı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Yasin Aktay´ın katılımıyla gerçekleştirildi
BU POLİTİKALARDAN SORUMLU DEĞİLİZ
BU POLİTİKALARDAN SORUMLU DEĞİLİZ
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, "Muhaliflere destek vermişsin, barış kenti olan Hatay´ı savaşın üssü konumuna getirmişsin. Bu politikaların sorumlusu biz değiliz" dedi.
?Marksist Monopoly´ sosyalizmi öğretiyor
?Marksist Monopoly´ sosyalizmi öğretiyor
?Marksist Monopoly´ olarak geçen ?Sınıf Mücadelesi´ oyunu Türkçe´ye çevrildi. Milliyet´e konuşan oyunun yaratıcısı Marksist siyaset bilimci Prof. Dr. Bertell Ollman, ?Sosyalizme mizah şart? diyor
Faşizme karşı zaferin 68. yılı
Faşizme karşı zaferin 68. yılı
İkinci Dünya Savaşı´nda Nazi Almanyası´nın mağlup edilmesinin 68´inci yıldönümü başta Kızıl Meydan´da olmak üzere tüm Rusya´da görkemli törenlerle kutlandı.
Alevler binayı sarınca başka çareleri kalmadı
Alevler binayı sarınca başka çareleri kalmadı
Çinli yönetmene yedi çocuk cezası
Çinli yönetmene yedi çocuk cezası
Dört kadından yedi çocuğu olduğu ortaya çıkan Zhang, 26 milyon dolar ceza ödeyebilir
Rusya´dan Esad´a füze savunma sistemi
Rusya´dan Esad´a füze savunma sistemi
Esad rejiminin Rusya´nın elindeki en gelişmiş füze savunma sistemi S-300´ü satın almak için 2010´dan beri ödeme yaptığı öne sürüldü. İsrail, Rusya´dan satışı durdurmasını istedi
Terörle mücadelenin bilançosu
Terörle mücadelenin bilançosu
AB Bakanlığı etkinliğinde konuşan Başbakan Erdoğan Türkiye`nin başarılarını bir bir sıraladı
Birisi mertçe açıklasın
Birisi mertçe açıklasın
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, İmralı tutanaklarıyla ilgili ?O kişi her kimse çıkıp, ´Ya bunu ben verdim çünkü bu süreç herkesin gözü önünde oluyor, şeffaf bir süreçtir, bunu düşünerek verdim ve amacım sabote etmek değildir´ diye açıklama yapsa, bana göre çok daha mertçe bir davranış olur? dedi
Seçime ?göz göze´ girecekler
Seçime ?göz göze´ girecekler
CHP, yerel seçimler süresince parti örgütlerinin yapacağı ev ziyaretlerini kurala bağlayan bir genelge yayımladı
Boşanmaları Meclis araştıracak
Boşanmaları Meclis araştıracak
Meclis, önümüzdeki günlerde doping ve boşanma konularını araştıracak. Ak Parti, sporda doping ve boşanmalarla ilgili araştırma önergelerinin görüşülerek araştırma komisyonu kurulmasına karar verdi
Tutanaklar için tebrik mesajı
Tutanaklar için tebrik mesajı
CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, Milliyet´in gündemi sarsan ?İmralı zabıtları? haberini twitter hesabı üzerinden kutladı
Aslanlar asla köstebek olmaz
Aslanlar asla köstebek olmaz
BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, Abdullah Öcalan ile BDP´lilerin yaptığı görüşmeye ilişkin tutanakları sızdırdığı yolundaki iddialara sert yanıt verdi
?Adalet, milletin vicdanı´
?Adalet, milletin vicdanı´
CHP lideri Kılıçdaroğlu, Gaziemir´de inşa edilen ve Türkiye´nin en büyük fuar alanın olacak yatırımın, tamamen belediyenin kendi imkanlarıyla gerçekleştiril
Psikolojik harp ilan etti
Psikolojik harp ilan etti
MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan İmralı tutanaklarını ve çözüm sürecini değerlendirirken, ?Bu istila sürecine Meclis´imizin de dahil edilmeye çalışılması beyhudedir. TBMM asla böyle bir oyunun parçası olmamalıdır? dedi
DOLAR
5.2601
EURO
5.9335
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Sakın kendisine verdiğin kıymeti sana vermeyenle arkadaş olma.

Hz. Muhammed
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Günümüzde evlenenlerin yüzde ellisi boşanmaktadır. (Bak bunu duyduğum iyi oldu ben zaten evlenmiyecem böylece kamçılamış oldum bu sözlerle) -Rodin’in ünlü ‘düşününen adam’ heykeli aslında İtalyan şair dante’nin portresidir. -Uranüs çıplak gözle görülen

İlginç Bilgiler 4