?Hızlı Tren Sivas´ın Kaderini Değiştirecek?
AK Parti İl Başkanı Av. Ziya Şahin, Sivas´ın hızlı trenle gelecekte uluslararası ulaşım ağının merkezinde olacağını söyledi
Tarih: 29.10.2014 23:59:00

Şahin, “Hızlı tren Sivas’ın kaderini değiştirecek. Özellikle Ankara ile sirkülâsyonu sağlayacak. İstanbul’daki hemşerilerimiz buraya daha kolay gelecek. Dünya ile entegrasyonumuz sağlanacak. Sivas, hızlı trenle birlikte Japonya’daki, Amerika’daki bir kent gibi olacak.” Dedi.

ERSAN ARSLAN

AK Parti İl Başkanı Av. Ziya Şahin,  AK Parti ile birlikte büyüyen ve gelişen Sivas’ın gelecekte daha iyi bir konumda olacağını söyledi. Sivas’a verilen sözlerin bir bir hayata geçirildiğini belirten Şahin, özellikle yüksek hızlı tren projesinin Sivas için çok büyük önem taşıdığını belirterek, “Hızlı tren Sivas’ın kaderini değiştirecek” dedi.

Şahin, Sivas için bir de yeni müjde verdi. PTT Genel Müdürlüğü’nün Anadolu Lojistik Merkezi’ni Sivas’ta oluşturacağını belirten Şahin, “Bu hafta Ankara’da PTT Genel Müdürümüz Osman Turhal Bey ile görüştüm. O da Emniyetin yanındaki Posta İşleme Merkezi’ni Anadolu Lojistik Merkezi yapacak. Yani bir İstanbul’da PTT’nin lojistik merkezi olacak, bir de Anadolu’da. Anadolu’daki de Sivas’ta posta işleme merkezinde olacak. Bu da o yönüyle Sivas’ı bir merkez haline getirecek.

Daha önce Sivas’ta Vali Yardımcılığı görevinde bulunan PTT Genel Müdürümüz, Sivas’a büyük önem veriyor. Kendisinin daha önce de Sivas’ımıza hizmetleri olmuştu. Burayı Anadolu’nun üssü olarak yapmayı düşündüklerini ifade ettiler. Yeni bir projedir bu. İnşallah aynı şekilde bu alanda da Sivas bir cazibe merkezi olacak. Bu çalışma istihdama da çokça katkı sağlayacak.” Dedi.

“VERİLEN SÖZLER BİR BİR

YERİNE GETİRİLİYOR”

Sivas’taki gelişmeler ve çalışmalarla ilgili gazetemize özel açıklamalarda bulunan Şahin, Hızlı tren, yeni stadyum, bölge hastanesi, yeni adliye sarayı, havaalanı, bölünmüş yollar gibi büyük yatırımların Sivas için çok önemli olduğunu belirterek, daha birçok alanda Sivas’ın önemli kazanımlar elde ettiğini belirtti.

AK Parti’nin kuruluşu ve iktidara gelmesi ile birlikte Türkiye’nin hızlı bir büyüme ve gelişme sürecine girdiğini ve Sivas’ın da buna paralel olarak büyük bir gelişim gösterdiğini belirten Şahin, bu süreçte Sivas’ta yaşanan bazı gelişmeler hakkında değerlendirmede bulundu.

Sivas’ın, AK Parti’nin iktidara gelmesi ile birlikte üniversitesi ile de bütünleştiğini, kentteki öğrenci sayısının 15 binden 47 bin 800’e yükseldiğini belirten Şahin, “Sivas her alanda gelişme gösterdi” dedi.

Şahin, “AK Parti, 14 Ağustos 2001’de kurulduktan sonra 2002 seçimlerinde iktidar oldu. İktidarda direkt Sivas’tan bir bakan yer aldı. Arkasından Sivas’ın bakanları devam etti. 4 Eylül 2003’te şimdiki Cumhurbaşkanımız, Liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Sivas’ta Bakanlar Kurulunu topladı. O Bakanlar Kurulunda Sivas’ın öncelikleri, ihtiyaçları masaya yatırıldı, bunlar kayıt altına alındı ve 4 Eylül 2003’ten itibaren de bunların birer birer yapımına başlandı. Ben o günün şartlarında İl Genel Meclisi üyesiydim ve aynı şekilde partide İl Başkan Yardımcısıydım. Orada söylenen işlerin, hizmetlerin birçoğu bugün yapıldı. O günkü şeylerde Deliktaş Tüneli vardı, yapıldı ve şimdi trenlerimiz geçiyor. Geminbeli’nde üstten yol yapımı vardı, şimdi Geminbeli’nde tünellerimiz var. Kızıldağ, Çamlıbel geçit vermiyordu onlar var. Demir Çelik’te sıkıntı vardı, yer yer halloldu yer yer sıkıntılı bir süreç orada devam ediyor. Havaalanımız açık değildi, şimdi günde 3 tane uçağımız inip kalkıyor. Karayollarımız sıkıntılıydı, karayollarımız bir taraftan bir tarafa bölünmüş yol oldu. Malatya yolunda çalışmalar devam ediyor. Yozgat, Erzincan ve Kayseri yolları bu şekilde bitti. Onun dışında birçok husus da, tarım, hayvancılık, madencilik, sağlık ve eğitim de Sivas belirli bir aşamaya geldi.

Aynı şekilde mesela yine Adliye Binamız yoktu. O yapıldı bitti ve hizmete girdi geçen yıl.  O gün kü hükümetimizden talep ettiğimiz birçok husus bugün halloldu. Ama en önemlisini söyleyeyim, o zamanlarda üniversite ile şehir arasında bir diyalog kopukluğu vardı. Üniversite kendini ayrı, şehir kendini ayrı görüyordu. Şimdi üniversite ile şehir birleşti. O zaman 15 bin olan üniversite öğrenci sayımız şuanda 47 bin 800’dür… 2003’ten bu tarafa 3 katlık bir artış oldu. Bu ne demektir? Bu yeni fakültelerin, yeni meslek yüksek okullarının açılması demektir. Birkaç küçük ilçemizin dışında neredeyse yüksek okulu olmayan ilçemiz kalmadı. Dolayısıyla Sivas her alanda bir gelişme gösterdi.

Ama şunu söylüyoruz. AK Parti ile birlikte Türkiye gelişti. Türkiye gelişince, Sivas’ın gelişme göstermesi çok göze gözükmedi. Dolayısıyla buradan çıktığınızda İstanbul’a kadar bölünmüş yolla gidiyorsanız Sivas’taki bölünmüş yol gözünüze gözükmüyor. Her taraftan uçağa biniyorsanız Sivas’taki uçak seferleri gözünüze gözükmüyor. Türkiye’deki üniversite sayısı 165’e çıkmışsa üniversitemizdeki 3 kat öğrenci artışı, öğretim üyesi artışı göze gözükmüyor.”

“HIZLI TREN SİVAS’IN

KADERİNİ DEĞİŞTİRECEK”

Sivas için en önemli ve büyük yatırımlardan bir tanesinin Yüksek Hızlı Tren (YHT) Projesi olduğunu belirten AK Parti İl Başkanı Av. Ziya Şahin, Sivas’ın YHT ile birlikte, birçok ilden farklı bir konuma geleceğini söyledi. Bölge’deki birçok şehrin ulaşım hizmeti için Sivas’a geleceğini, kentin İstanbul ve Ankara’ya ulaşımın yanı sıra gelecekte yurt dışı ulaşımı konusunda da önemli bir konumda olacağını söyledi.

Kentte, gelecekte Almanya, İran’a, Gürcistan gibi yurt dışı bölgelerine YHT ulaşımının merkezinde olacağını belirten Şahin, “Hızlı tren Sivas’ın kaderini değiştirecek” dedi.

Hızlı Trenin Sivas’a sağlayacağı kazanımları sıralayan Şahin, şu ifadeleri kullandı:

“Bizim diğer illere fark atabilmemiz için Sivas’a yönelik farklılıklar olması lazım. Bunlardan en önemlisi Hızlı Tren projesidir. Zira hızlı trenin her ile gitme imkânı yok. Geçmişten bugüne Sivas demiryollarının merkezidir. Lokomotif bakım atölyesi, vagon fabrikası ve benzeri hususlarda demiryollarının lojistik üssüdür.

Dolayısıyla hızlı trenin Sivas’tan geçecek olması ve gelecekte bunun Gürcistan’a, İran’a doğru devam edecek olması Sivas’ı hızlı trende bir merkez haline getiriyor. Konya, Kayseri, İzmir gibi illerimiz de var ama bu hızlı trenler orada kalıyor. Sivas, gelecekte İran’a,  Gürcistan’a gidecek trenler noktasında bir merkez konumunda. Bu çok önemli… Yani hızlı trenin Yıldızeli’ndeki istasyonunun Tokat, Amasya ve Karadeniz’den gidecek yolcular için istasyonluk yapacak olması çok önemli. Şuan için çok ehemmiyetli görünmeyebilir ama ileri aşamalarda hızlı trenle geleceksiniz, aktarmalarla belirli şekillerde Almanya’ya gideceksiniz. Dolayısıyla Tokat’lı gelecek Yıldızeli istasyonundan binecek. Almanya’ya, Ankara’ya, İstanbul’a gidecek. Dolayısıyla aynı şekilde Gümüşhane, Giresunlu, Ordulu gelecek Zara’daki istasyonda binecek, İstanbul’a, Ankara’ya, İzmir’e ya da Almanya’ya gidecek.

Dolayısıyla Sivas hızlı trende bir çekim merkezi olacak. Sivas’a hızlı trenin gelecek olması aslında en büyük, en önemli, en stratejik yatırım. Sivas’ı sadece Ankara-İstanbul’a değil, direkt dünyaya bağlayacak ve dünyayı da Sivas’a bağlayacak. Biz bunu özellikle üniversitemiz ve ikinci üniversitemiz açısından çok önemli buluyoruz.

Ankara’daki, öğretim görevlisi öğlenden önce hızlı trene binecek, üniversiteye inecek, dersini verecek ondan sonra binecek tekrar 2,5 saatte evinde olacak. Aynı şekilde gerekirse öğrenci bile haftanın en azından belirli günlerinde hızlı trenle geliş gidiş yapabilir.

Dolayısıyla hızlı tren Sivas’ın kaderini değiştirecek. Özellikle Ankara ile sirkülâsyonu sağlayacak. İstanbul’daki hemşerilerimiz buraya daha kolay gelecek. Dünya ile entegrasyonumuz sağlanacak. Sivas, hızlı trenle birlikte Japonya’daki, Amerika’daki bir kent gibi olacak. O zaman ne oluyor, siz başka illerden farklı bir imkâna sahip oluyorsunuz. Erzurumlu, Gümüşhaneli, Karslı, Ardahanlı öğrenci Sivas’ı çok rahat tercih edecek. Hızlı tren sayesinde Sivas, doğu ve batıdaki illere yaklaşacak. Kırıkkale’deki, Yozgat’taki, Eskişehir’deki öğrenci, doktor, memur çok rahat Sivas’ı tercih edecek. Hızlı tren birçok açıdan uçak seferlerinden daha iyi çünkü uçak seferleri sadece belirli illere düzenleniyor.

TOBB ETÜ üniversitesi yeri falan da belirli olmadığı halde henüz işleme girmedi. Muhtemelen orası da hızlı treni bekliyor. Zira şuan için Ankara trafiği ile beraber özel araçla hocalarımızın evinden çıkıp buraya gelmesi ve dersine girmesi en az 6 saat sürecek. 6 saat de çok yorucu bir zaman. Yolculukta 2 saatten fazlası insanı yorar. Dolayısıyla bu önemli... Ama hızlı tren olduğunda bırakın yorulmayı dinlenerek, kitabını okuyarak, sınav sonuçlarını okuyarak, dersine hazırlanarak gidip gelecek. Onun için hızlı tren Sivas’ı öne çıkaracak bir faktör. Bununla birlikte hem TOBB ETÜ, hem burada arzu ettiğimiz 4 Eylül Teknik Üniversitesi inşallah o zaman ki süreçte çok daha yoğun bir şekilde gündeme gelecek.

Hızlı Tren bir taraftan yapılırken hem şehir olarak, il olarak hem de Sivaslılar olarak Sivas’ı geleceği hazırlamamız lazım. Sivas’a bir teknik üniversite mantalitesini kazandırmamız lazım, bunun altyapısını hızlandırmamız lazım. İnşallah böyle bir üniversitenin kararı alındığı zaman buranın öğrencisini de öğretim görevlisini de şimdiden hazırlamak lazım. Oraya gidecek öğrenci de olmalı, Fen Liselerimiz, Anadolu Liseleri’nin sayısal bölümleri olmalı ve öğrencilerimiz Sivas’ta olacak teknik üniversiteyi yoğun bir şekilde tercih etmeli.

Etraftaki illerde hızlı tren ve diğer ulaşım imkânları ile Sivas’ı tercih etmeli. Sivas’ta açılacak teknik üniversitenin Sivas’ın geleceği açısından çok önemli olduğunu düşünüyoruz.”

“2. OSB SİVAS’IN GELECEĞİ

AÇISINDAN ÇOK ÖNEMLİ…”

Sivas’ın 2. OSB ile de önemli bir kazanıma sahip olacağını belirten Şahin, buradaki fabrikaların her birine demiryolu hattı döşeneceğini ve üreticinin ürettiği ürünü direkt vagonlara yükleyerek nakledeceğini söyledi.

Şahin, “2. Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Sivas’ın geleceği açısından çok önemli.  Demir Çelik tarafındaki 2. OSB’de oluşturulacak parsellerin geniş olması ve her parsele tren yolunun girmesini, burada yükleme ve indirmenin yapılmasını arzu ediyoruz. Böyle olduğu takdirde insanlar fabrikasından direkt malını vagona yüklüyorsa ve gideceği yere kadar da en ucuz taşıma yolu olan tren yolu ile taşıtabiliyorsa o zaman nakliyeden kazanacak. Bu bizim OSB’mizi çok avantajlı bir hale getirir. 2. OSB, inşallah ulaştırma ve teknik yatırımlar noktasında olursa Sivas’ı bir de o şekilde öne çıkarmış oluruz.  Bir ihtisaslaşma olur ve bunu da çok önemsiyoruz.” Dedi.

“BİR SONRAKİ YEREL SEÇİME

BÜYÜK ŞEHİR OLARAK GİRMEK İSTİYORUZ”

Sivas’ın tarım ve madencilik alanında da önemli bir potansiyele sahip olduğunu belirten AK Parti İl Başkanı Şahin, kentin maden kaynaklarının açığa çıkarılmasına yönelik araştırma, proje çalışmaları ve yatırımlarla ön plana çıkacağını, tarımsal alanda sağlanan desteklerle de tarım ve hayvancılığın büyük ivme kazanacağını söyledi.

Sivaslının doğduğu yerde doymasını sağlamayı hedeflediklerini belirten Şahin, Sivas dışında yaşayan nüfusun da Sivas’a gelmesini sağlayarak, büyük şehir hedefine ulaşacaklarını söyledi.

Bir sonraki yerel seçime büyük şehir olarak girmeyi hedeflediklerini belirten Şahin, şu ifadeleri kullandı:

“Sivas’ın bu dönemde bu desteklerden azami derecede faydalanması lazım… Hem tarım desteklerinden hem kırsal kalkınma desteklerinden azami derecede faydalanması lazım. Bununla beraber ilimizde hem küçükbaş hem büyük baş hem kanatlı üretiminde şuanda belirli bir seviyede... Ama çok daha artma imkânı olmalı ve Sivas bu noktada da Türkiye’de birinci noktada olmalı. Bunun için 40-45 yaş aralığındaki tarım nüfusunun ilimizde kalması ve bu alanda yatırım yapılması lazım.

Son yıllarda çok sayıda baraj yapıldı ve yapılmaya devam ediyor. Bu barajların tarımsal sulamaya sağladığı katkıyla hem sanayi bitkisi yetiştirilecek hem de hayvancılıkla ilgili silaj ve benzeri ekinlerle hayvancılık desteklenecek.  Sivas’ın geniş coğrafyasında sulu tarım ve hayvancılık imkânı olacak. Bununla beraber insanın doğduğu yerde doymasını sağladığımız takdirde o zaman Sivas büyük şehir olma yoluna gidecek. Artık göçü önleyeceğiz. Öğrenci gidecek, memur gidecek o göç ebetteki olacak. Sınır kapatacak değiliz. Sivas’tan gidecek, Sivas’a gelecek bu olacak.

İstanbul’da 2 milyon 400 bin civarında Sivaslı olduğu tahmin ediliyor, 1 milyon 60 bin civarında Sivaslı seçmen olduğu tahmin ediliyor. Dolayısıyla Sivas’ın imkânlarını, şartlarını geliştirdiğimiz takdirde oradaki insanların bir kısmı da gelip Sivas’ın ekonomisine, üretimine katkıda bulunacaktır.

Hem sanayi tesisi kurmak, hem işletme açmak hem de burada gelip o tesislerde çalışmak suretiyle katkıda bulunacaktır. Önümüzdeki süreçte, bir sonraki yerel seçimlere büyükşehir olarak girmek istiyoruz. Bunun için de istihdamı ve nüfusu artırmamız gerekiyor. Bu yönde büyük bir çaba içerisindeyiz. İnşallah o zamana da bunu yetiştireceğiz.”

“TÜRKİYE ÇAPINDA ARANILAN

DOKTORLAR SİVAS’TA OLACAK”

Kentte yapımı devam eden ve tamamlanan diğer yatırımlara hakkında da bilgiler veren Şahin, bölge hastanesi ile birlikte Sivas’ın sağlık alanında önemli bir noktayla geleceğini söyledi. Hastaneni teknolojik donanımının yanı sıra sağlık kadrosu ile de Sivas’a büyük hizmetler vereceğini belirten Şahin, ülke çapında aranılan doktorların Sivas’ta hizmet vereceğini belirtti.

Numune Hastanesi ve Sivas Devlet Hastanesi’nin akıbeti hakkında da bilgiler veren Şahin, sözlerini şu ifadelerle noktaladı:

“25 bin kişilik stadyumumuz yapılmakta, Kovalı bölgesinde Et Entegre tesisimiz yapılmakta. Bostankaya bölümüne Devlet Demir Yolları’nın lojistik tesisi yapılacak.

Aynı şekilde Şarkışla’daki Organize Hayvancılık Bölgesi var. Gemerek’te Organize Sanayi Bölgesi’nin şuanda yolu yok. Ulaştırma Bakanlığı müsteşarımızla görüştüm. Onu da inşallah önümüzdeki yılda Karayolları yapacak. Bu konuda bir çalışma ve gayretimiz var. Belediyenin bölgesinde ama belediye ‘2 bin 700 metrelik yolu yapmaya gücüm yok’ diyor. Bu yolu inşallah hükümet olarak, devlet olarak yapıp orayı da geliştirmiş olacağız.

Sivas’ın gelişimi ile ilgili milli savunma bakanımız başta olmak üzere, milletvekillerimiz, belediye başkanımız, ilçelerdeki belediye başkanlarımız, teşkilat başkanlarımız hepimiz bir gayret içerisindeyiz. Bununla ilgili birçok programlarımız oluyor. Burada yapılmakta olan bu çalışmaların dışında halkımızın hayatını kolaylaştırmak için 600 yataklı Bölge Hastanemiz, en modern ameliyatların yapılacağı, en modern ameliyathanelerin, yoğun bakım ünitelerinin bulunduğu ve her hastanın tedavi edilebileceği şekilde yapılmakta.

Sağlık alanında bölge hastanemizle büyük bir ivme kazanacağız. Aynı şekilde üniversitemiz, 250 yatak kapasiteli kadın ve çocuk hastanesi yapımı için bir başlangıç yaptı. İnşallah oraya da öyle bir hastane kazandıracağız.

Numune Hastanemiz, Bölge Hastanemize taşınacak. Devlet Hastanemiz bulunduğu yerde hizmete devam edecek. Dolayısıyla ilimizde zaten şuan yatak sayısı bakımından bir fazlalığımız var. Numune Hastanesi’nin taş binası da büyük ihtimalle poliklinik olarak kullanılacak. Sağlık alanında iyi bir noktadayız. Sivas’tan hiç kimsenin, kalp olsun, göz olsun diğer branşlar olsun başka bir yere gitmesini arzu etmiyoruz. Başka illerden Sivas’a gelinmesini arzu ediyoruz. Bunun için de özellikle Sivas’a bölge hastanesi ile beraber Türkiye çapında isim yapmış doktorları getirme gayreti içerisindeyiz. Sağlık birimlerimiz bununla ilgili çalışma içerisinde. Türkiye çapında aranılan doktorların Sivas’ta olduğunu da göreceğiz inşallah.”
Kaynak:

Anahtar Kelimeler:
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Diabate Atağı
Diabate Atağı
Sivasspor, devre arasında Leicester City´den kiraladığı Diabate´yi satın almak için erkenden çalışmalarına başladı.
Sivasspor´da Avrupa Planı
Sivasspor´da Avrupa Planı
Sezonun ikinci yarısında 5 maçta 7 puan toplayan Demir Grup Sivasspor, gözünü ilk 4´e dikti. Sivasspor, hafta sonu oynayacağı Antalyaspor maçıyla ilk 4´e kurulmayı planlıyor.
Keleş: “Galibiyeti Hak Ettik”
Keleş: “Galibiyeti Hak Ettik”
D.G. Sivasspor Teknik Direktörü Hakan Keleş: “Kasımpaşa deplasmanında iyi oyunla hak ettiğimiz bir galibiyet aldık” dedi.
Potanın Şampiyonları--Video
Potanın Şampiyonları--Video
İlimizde okullar arası basketbol yıldız kız-erkek il birinciliği yapılan maçlarla sona erdi. Maçlar sonucunda Erkeklerde Yavuz Selim Ortaokulu şampiyon olurken, kızlarda ise müsabakalara tek ilçe takımı olarak katılan Yıldızeli Kavak Zeki Seyfi Şahin Ortaokulu şampiyonluğa adını yazdırdı.
İl Temsilcisinden Veda Ziyaret
İl Temsilcisinden Veda Ziyaret
Eşinin tayini dolayısıyla ilimizden ayrılacak olan Satranç İl Temsilcisi Melika Kaya Keskin, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Salim Kılıç´a veda ziyareti gerçekleştirdi.
Kilden Üretilen Diş Macunu 27 Ülkeye İhraç Ediliyor
Kilden Üretilen Diş Macunu 27 Ülkeye İhraç Ediliyor
Sivas´ta faaliyet gösteren bir kozmetik firmasının doğal kilden ürettiği, yapay tatlandırıcısı olmayan, glutensiz ve florür içermeyen diş macunu 27 ülkeye satılıyor.
Şarkışla Belediyespor´a 50 Bin Lira Destek
Şarkışla Belediyespor´a 50 Bin Lira Destek
Spor Toto Bölgesel Amatör Ligi (BAL) takımlarından Şarkışla Belediyespor için düzenlenen moral yemeğinde Sivas Valisi Davut Gül, takıma Sivas Valiliği´nin 30 bin lira, Şarkışla Kaymakamlığının da 20 bin lira katkı sunacağını söyledi.
NÜFUSUMUZ ERİYECEK
NÜFUSUMUZ ERİYECEK
2017 yılı nüfusu 621 bin 301 olarak açıklanan Sivas nüfusu, Türkiye İstatistik Kurumu´nun (TÜİK) yenilediği nüfus projeksiyonlarına göre 2025 yılında 612 bin 535 kişiye gerileyecek.
İHH´dan Arakan´a yardım
İHH´dan Arakan´a yardım
İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Sivas İl Başkanlığı, Arakanlılara gıda yardımında bulundu.
Sivas olayları davası 26 Haziran´a ertelendi
Sivas olayları davası 26 Haziran´a ertelendi
Sivas´ta, 2 Temmuz 1993´te Madımak Oteli´nin yakılması ve 37 kişinin yaşamını yitirmesine ilişkin davadan dosyası ayrılan firari sanıklar Murat Sonkur, Eren Ceylan ve Murat Karataş´ın yargılanmasına devam edildi.
PAŞABAHÇE´YE YENİ SOSYAL TESİS
PAŞABAHÇE´YE YENİ SOSYAL TESİS
Şehrimizin önemli piknik alanlarından birisi olan Paşabahçe mesire alanına, Sivas Belediyesi tarafından restoran ve sosyal tesis binası yapıldı. Kısa zamanda çevre düzenlemesi yapılacak olan tesislerin yaz aylarında hizmete açılacağı ifade edildi.
FETÖ´DEN 3 TAHLİYE
FETÖ´DEN 3 TAHLİYE
FETÖ/PDY´nin il yöneticileri ve sözde "il imamı"nın da aralarında bulunduğu 12´si tutuklu, 7´si firari 25 sanığın yargılandığı davada mahkeme heyeti tutuklu sanıklardan Oğuzhan Koçyiğit, Turgut Coşkun ve Mehmet Akif İçegen´in adli kontrol şartıyla tahliyesine karar verdi.
FETÖ, Alevi askerleri "A Takımı" adıyla fişlemiş
FETÖ, Alevi askerleri "A Takımı" adıyla fişlemiş
Sivas´ta FETÖ´nün "askeri mahrem" yapılanmasına yönelik operasyonda gözaltına alınan ve etkin pişmanlıktan faydalanan astsubay, örgütün askeri personeli nasıl fişlediğini ve gizlenme taktiklerini anlattı
Hac kuraları 1 Şubat´ta çekilecek
Hac kuraları 1 Şubat´ta çekilecek
Hac kuraları 1 Şubat Perşembe günü Diyanet İşleri Başkanlığı merkezinde bilgisayar ortamında, kamuoyuna açık olarak gerçekleştirilecek.
"Kuraklığın sebebi sera gazı"
"Kuraklığın sebebi sera gazı"
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Meltem Sarıoğlu Cebeci, son günlerde artan kuraklığın nedeninin atmosferde artan sera gazı olduğunu söyledi.
Türk ve Rus jetlerinden DEAŞ´a karşı ortak hava harekatı
Türk ve Rus jetlerinden DEAŞ´a karşı ortak hava harekatı
Rusya Genelkurmay Başkanlığı, Türk ve Rus jetlerinin Suriye´de DEAŞ hedeflerine ortak hava harekatı düzenlendiği duyurdu.
Türkiye Bütün Ülkelere İlham Verdi
Türkiye Bütün Ülkelere İlham Verdi
AK Parti Ekim Ayı Danışma Meclisi toplantısı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Yasin Aktay´ın katılımıyla gerçekleştirildi
BU POLİTİKALARDAN SORUMLU DEĞİLİZ
BU POLİTİKALARDAN SORUMLU DEĞİLİZ
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, "Muhaliflere destek vermişsin, barış kenti olan Hatay´ı savaşın üssü konumuna getirmişsin. Bu politikaların sorumlusu biz değiliz" dedi.
?Marksist Monopoly´ sosyalizmi öğretiyor
?Marksist Monopoly´ sosyalizmi öğretiyor
?Marksist Monopoly´ olarak geçen ?Sınıf Mücadelesi´ oyunu Türkçe´ye çevrildi. Milliyet´e konuşan oyunun yaratıcısı Marksist siyaset bilimci Prof. Dr. Bertell Ollman, ?Sosyalizme mizah şart? diyor
Faşizme karşı zaferin 68. yılı
Faşizme karşı zaferin 68. yılı
İkinci Dünya Savaşı´nda Nazi Almanyası´nın mağlup edilmesinin 68´inci yıldönümü başta Kızıl Meydan´da olmak üzere tüm Rusya´da görkemli törenlerle kutlandı.
Alevler binayı sarınca başka çareleri kalmadı
Alevler binayı sarınca başka çareleri kalmadı
Çinli yönetmene yedi çocuk cezası
Çinli yönetmene yedi çocuk cezası
Dört kadından yedi çocuğu olduğu ortaya çıkan Zhang, 26 milyon dolar ceza ödeyebilir
Rusya´dan Esad´a füze savunma sistemi
Rusya´dan Esad´a füze savunma sistemi
Esad rejiminin Rusya´nın elindeki en gelişmiş füze savunma sistemi S-300´ü satın almak için 2010´dan beri ödeme yaptığı öne sürüldü. İsrail, Rusya´dan satışı durdurmasını istedi
Terörle mücadelenin bilançosu
Terörle mücadelenin bilançosu
AB Bakanlığı etkinliğinde konuşan Başbakan Erdoğan Türkiye`nin başarılarını bir bir sıraladı
Birisi mertçe açıklasın
Birisi mertçe açıklasın
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, İmralı tutanaklarıyla ilgili ?O kişi her kimse çıkıp, ´Ya bunu ben verdim çünkü bu süreç herkesin gözü önünde oluyor, şeffaf bir süreçtir, bunu düşünerek verdim ve amacım sabote etmek değildir´ diye açıklama yapsa, bana göre çok daha mertçe bir davranış olur? dedi
Seçime ?göz göze´ girecekler
Seçime ?göz göze´ girecekler
CHP, yerel seçimler süresince parti örgütlerinin yapacağı ev ziyaretlerini kurala bağlayan bir genelge yayımladı
Boşanmaları Meclis araştıracak
Boşanmaları Meclis araştıracak
Meclis, önümüzdeki günlerde doping ve boşanma konularını araştıracak. Ak Parti, sporda doping ve boşanmalarla ilgili araştırma önergelerinin görüşülerek araştırma komisyonu kurulmasına karar verdi
Tutanaklar için tebrik mesajı
Tutanaklar için tebrik mesajı
CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, Milliyet´in gündemi sarsan ?İmralı zabıtları? haberini twitter hesabı üzerinden kutladı
Aslanlar asla köstebek olmaz
Aslanlar asla köstebek olmaz
BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, Abdullah Öcalan ile BDP´lilerin yaptığı görüşmeye ilişkin tutanakları sızdırdığı yolundaki iddialara sert yanıt verdi
?Adalet, milletin vicdanı´
?Adalet, milletin vicdanı´
CHP lideri Kılıçdaroğlu, Gaziemir´de inşa edilen ve Türkiye´nin en büyük fuar alanın olacak yatırımın, tamamen belediyenin kendi imkanlarıyla gerçekleştiril
Ahmet Tırpan
Ahmet Tırpan
Cuma´da Buluşalım…
Haydar Mermer
Haydar Mermer
“Sivas Milletindensiniz"
Taner Karabal
Taner Karabal
Yeni Dönemde Az Laf Çok İş Olacak…
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Nur İçinde Yat Mahmut Amca…
Alper Duran
Alper Duran
Zaman, Mekân ve İnsan
Orhan Arslan
Orhan Arslan
Gelir Farkı Dengesizliği Can Acıtıyor -2-
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Fikstür Kötü Aman Dikkat !!!
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Bugün Gündem Spor…
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Sağlıklı Aile
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
İletişimde Yeni Fikirler
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Bırakınız Çocuklar Hatalı Da Olsa Kendileri Yapsılar, Hata Yapsınlar
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Hanife Döner
Hanife Döner
98. Yıl Oku ve Korkma!
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Sivas´taki Değişim ve Dönüşüm
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Kilo Verme ve Göbek Eritme
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Sporda Adalet
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
Kriz Mi? Kim Demiş? Bu Şehri Yönetenler Krizle Dalga Geçiyor!
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Yerel Seçime Yaklaşılan Mart Süreci…
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Adem Akgül
Adem Akgül
Hep Zulüm Hep Zulüm
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
İLAHİ ADALET…
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
Hayrullah Ağkaş
Hayrullah Ağkaş
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hakkın dile getirilmesi gereken yerde susan, dilsiz şeytandır.

Hz. Muhammed
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
1

1