?SİVAS´I BİR İLİM ŞEHRİ YAPACAĞIZ?
Başbakan Davutoğlu, AK Parti İl Başkanlığı´nın 5. Olağan İl Kongresi´nde Sivas´a 2. Devlet Üniversitesi kurulması ve Kızılırmak Projesi´nin hayata geçirilmesi müjdesini verdi?
Tarih: 13.2.2015 19:37:00

Başbakan Ahmet Davutoğlu; “İnşallah Sivas’a ikinci bir devlet üniversitesi kurulması için de gerekli çalışmayı yaptıracağız. 4 büyük medreseli Sivas’ı bir ilim şehri yapacağız. Sivas’ı yüksek hızlı trenlerle, modernleştirilmiş demiryolları hatları ile herkesin geçerken selam vereceği, modern gar binası ile herkesin gurur duyacağı bir ulaşım merkezi kılacağız. Hayvancılık teşviki ile Sivas’ı hayvancılığın bereketlendiği bir diyar haline getireceğiz.”

ERSAN ARSLAN / HAYRULLAH AĞKAŞ

Başbakan Ahmet Davutoğlu; “Biz Sivas’ın derin maneviyatına, Sivas Kongresi’nin istiklal bilincine aşığız. Anadolu haritasına bakın, Sivas Türkiye’nin kalbi gibi tam merkezde durur. Eğer Sivaslılar bir davaya sahip çıkarlarsa, o dava yere düşmez, o dava bayrağı yere düşmez. Sizden beklentimiz bu dava bayrağına sahip çıkmaktır. İnşallah İstanbul’da, Ankara’da, İzmir’de nerede Sivaslı var ise onlara ulaşıp bu kutlu yolculuğa davet edeceksiniz. İnşallah büyük Sivas’ı birlikte inşa edeceğiz. Ama mademki Sivas Konya ile kardeştir ve Selçuklu Başkenti olarak aynı kaderi paylaşmıştır; Sivas’tan en az Konya kadar oy istiyorum.” Dedi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu AK Parti 5. Olağan İl Kongresi’ne katılmak üzere Sivas’a geldi. Kentte çeşitli temaslarda bulunan Davutoğlu, daha sonra partisinin 4 Eylül Kapalı Spor Salonu’ndaki İl Kongresi’ne katıldı. Davutoğlu’nun katılımı öncesi ve sonrasında ünlü sanatçı Uğur Işılak, mini bir konser vererek salondakileri coşturdu.

“İKİNCİ ÜNİVERSİTE VE

KIZILIRMAK PROJESİ MÜJDESİ”

Kongrede konuşan Başbakan Davutoğlu, Sivas’ın talepleri arasında yer alan ikinci devlet üniversitesi ve Kızılırmak projesi başta olmak üzere birçok konuda müjde verdi.

AK Parti iktidarının hayata geçirdiği önemli çalışmalara değinen Davutoğlu, 12 yıllık süreçte ülkenin geldiği durumu da özetledi. Davutoğlu, daha sonra Sivas’ta hayata geçirilen bazı çalışmalara da değinerek, Sivas için belirlenen yeni hedefleri de açıkladı:

Davutoğlu, şu şekilde konuştu:

“Dünyaya adalet verme mücadelemiz asırlar öncesinde gelen o ahlaki ilkelerimiz siyasetimizin şiarıdır, şiarı olmaya da devam edecektir. Siyasetimizin bir şiarı daha var imar ve inşa fikri. Türkiye’yi 12 yılda nereden nereye getirdik. Bunu en iyi siz bilirsiniz. Sivas böyle imar faaliyeti yaşadığı dönemlerde Halil Rıfat Paşa gibi imar edenleri unutmadı. Şimdi 12 yıl içinde Türkiye’yi IMF’den borç dilenen bir ülke olmaktan çıkardık, IMF’ye borç veren, dünya mazlumlarına yüz milyonlarca, milyarlarca dolar yardım yapabilen bir ülke haline getirdik. Allah devletimize milletimize zeval vermesin. Allah bir daha bu milleti hiçbir şekilde namerde muhtaç etmesin. Bizim, Türkiye’nin izzetini koruyan, Türkiye’yi yücelten, Türkiye’de imar ve inşaat faaliyetine hız veren 12 yıllık iktidarımızdan sonra şimdi hep beraber 2023’e yürüyoruz. 2023’te Türkiye’yi dünyanın en önemli 10 ekonomik gücünden biri haline getirmek için gece gündüz çalışıyoruz. G-20 dönem başkanlığında Türkiye, dünyanın ekonomik geleceğine yön veriyor. Türkiye yükselirken aziz Sivaslılar, Anadolu’nun merkez şehri, sultan şehri, yiğitler şehri Sivas’ta hak ettiği imarı gördü, inşallah hak ettiği geleceği de görecek. 13 milyar liralık yatırım yapıldı. İl Başkanımız, Belediye Başkanımız, değerli bakanımız Sivas’ta yapılan hizmetleri saydı. Şimdi bu hizmetler inşallah katlanarak devam edecek.  Her şeyden önce Yiğido ifadesinden hareketle söylüyorum ve burada Sivasspor adına da söylüyorum; inşallah 25 bin kişilik stat gelecek Eylül ayında hizmete girecek.

Öylesine bir vizyon sahibiyiz ki Sivas ile ilgili bu vizyon Sivas’ın kavşak şehir, bütün yolların kesiştiği şehir haline gelmesini sağlayacaktır. 24 Kilometre bölünmüş yoldan 699 kilometreye çıkardık. En önemlisi hepinizin hasretle beklediği Sivas’ı geçmişte olduğu gibi İpek Yolu’nun ilim ve ticaret merkezi yapacak olan, lojistik merkezi yapacak olan büyük demiryolu projeleri gündemimizde. Ankara-Sivas arasındaki hızlı tren inşallah 2018’de hizmete girecek. Bu hızlı terenle 12 saatlik yolculuk 2 saate inecek. 603 kilometreden 405 kilometreye inecek. Sadece Ankara-Sivas arasındaki hızlı tren değil, Sivas’ın ötesinde Erzincan, Erzurum, Kars hattını da tamamlayacağız ve bu sene devreye girecek olan Bakü Tiflis-Kars hattıyla bütünleştirip doğudan batıya, batıdan doğuya doğu giden herkesin Sivas’a, sultan şehre selam vererek ziyaret ve seyahat edeceği büyük bir hat kuracağız.

Diğer taraftan Sivas-Malatya hattından güneye doğru, var olan demiryolu hattının rehabilitasyonunu, Sivas’tan, Amasya üzerinden Karadeniz’e uzanan demiryolu hattının da rehabilitasyonunu yapacağız. Böylece kuzey-güney, doğu-batı hattında Sivas, herkesin uğramak zorunda kaldığı merkez şehir, sultan şehir niteliğini taşıyacak inşallah. Sivas’ı bir lojistik merkezi haline getireceğiz.

Biraz önce yine bir Sivaslı’dan bahsedildi, Nuri Demirağ’dan… Değerli kızları, Nursuna hanım milletvekilimiz. Bir ideali vardı Nuri Demirağ’ın şimdi onun adını taşıyan Sivas havalimanı, yıllık 3 milyon kapasiteye ulaştı. Biz iktidara geldiğimizde Sivas’a yılda 3 bin kişi havayolu ile geliyordu. Şimdi 500 bine yakın…

İnşallah Sivas; önümüzdeki dönemde öylesine büyük bir hamle içerisine girilecek ki her kes Sivas’a gelmek için ve Sivas’a ulaşabilmek için yarış edecek. Büyük Kızılırmak projesini detaylı bir şekilde sayın bakanımızdan, sayın başkanımızdan detaylı bir şekilde dinledim.  Gerçekten her geldiğimde Sivas’a bir taraftan Kızılırmak’a hayranlıkla bakarım, diğer taraftan da Kızılırmak niye Sivas ile gerçek anlamda buluşamıyor, Sivas’ı hissedemiyor diye düşünürüm. Geçen geldiğimde Cumhuriyet Üniversitesi’nde rektör ve öğretim üyelerine bunu sormuştum. Şehrin yepyeni bir mantıkla inşa edilmesi ve Kızılırmak’ın şehirle buluşması, şehirle tabiri caizse kucaklaşması, raks etmesi lazım… Onun için inşallah büyük Kızılırmak projesini hayata geçireceğiz.

Sivas’a büyük Kızılırmak projesi etrafında çok geniş bir dinlenme ve Sivas’ı yeşillendirme projesi olacak. Ama inşallah daha ileriki aşamalarda da Sivas’a has, Sivas’a özgü, o güzel şehir geleneğini yaşatacak güzel semtler kuracağız. Sivas kadim, güzel şehir, Sultan Şehir Sivas, sultanların gelip hayranlıkla izleyeceğiz, ilim sultanlarının, maneviyat sultanlarının hayranlıkla takip edileceği bir şehir haline gelecek.

Sivas’ın sanayi kapasitesini de geliştireceğiz. Yeni bir organize sanayi bölgesi çalışması yürüyor. Sivas’ta, organize sanayi bölgesinde daha önce 190 kişi çalışıyordu, şimdi 6 bin 611 Sivaslı kardeşimiz çalışıyor. Sivas’ı hayvancılık destek programına da alacağız.

Cumhuriyet Üniversitesi, Anadolu’nun en köklü üniversitelerindendir. Öğrenci sayısı 50 bini aştı. İnşallah Sivas’a ikinci bir devlet üniversitesi kurulması için de gerekli çalışmayı yaptıracağız. Öte yandan Gemerek Barajı talebi vardı. İnşallah onun için de çalışmaların başlatılması, gerekli hazırlıkların yapılması için talimatlar vereceğiz. Bugün burada çok soğuk bir havada saatlerce bir arada olduk. Dışarıda kalanlar da olmuştu. İnşallah en kısa sürede inşaatı süren 4 bin kişilik kapalı spor salonu tamamlanacak. Olimpik yüzme havuzu inşallah yapılacak.

Şimdi nasıl bu salonda bütün temsilen ayağa kalkmışsak inşallah 7 Haziran’da da bütün Türkiye’yi temsilen milli iradeyi temsilen ayağa kalkacağız. Aziz Sivaslılar, 4 büyük medreseli Sivas’ı bir ilim şehri yapacağız. Sivas’ı yüksek hızlı trenlerle, modernleştirilmiş demiryolları hatları ile herkesin geçerken selam vereceği bir ulaşım merkezi, modern gar binası ile herkesin gurur duyacağı bir ulaşım merkezi kılacağız. Hayvancılık teşviki ile Sivas’ı hayvancılığın bereketlendiği bir diyar haline getireceğiz.”

“TÜM SİVASLILARI DESTEĞE DAVET EDİN”

Konuşmasında Sivaslılardan destek isteyen Başbakan Davutoğlu, tüm Sivaslılardan Türkiye’nin dört bir tarafında yaşayan bir Sivaslıyı arayarak, AK Parti için destek talebinde bulunmasını istedi.

Davutoğlu; “Sivas’ta herkesten şunu istiyorum. İstanbul’daki bir hemşerisine, bir Sivaslıya telefon etsin, ‘sayın başbakan Sivas’a geldi, Yiğido Ahmet olarak Sivas’ta bizimle buluştu, 7 Haziran’da AK Parti’nin yanındayız’ desin. Sivas dışında ne kadar Sivaslı var ise onlara ulaşmak ve AK Parti’nin yolculuğuna davet etmek sizin göreviniz.” Dedi.

“SİVAS HERZAMAN BÜYÜKTÜR”

Başbakan Davutoğlu, tribünlerden gelen ‘büyük şehir Sivas’ sloganları üzerine, “İnşallah… Sivas küçük olan hiçbir şeyi hak etmez. Sivas her zaman büyüktür, büyük olacaktır” karşılığını verdi.

Davutoğlu, kendisine ulaştırılan “Yozgat ve Tokat’ı da hayvancılık desteklemesi kapsamına alır mısınız?” şeklindeki notu da okuyarak, “oraya gelince o müjdeyi veririz. Buradan da Yozgat ve Tokat’a da Kayseri’ye, bütün Sivas’ın komşularına selam olsun.” İfadelerini kullandı.

‘YETER KARAR MİLLETİNDİR’

AK Parti Sivas 5. Olağan genel kongresine katılan Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, “AK Parti siyaseti halkın efendiliğini sözde bırakmayıp, hayata hâkim kılmayı amaç edinir. Bu ülkenin sahibi bu millettir. Bu ülke ile ilgili bir söz söylenecekse, söz söyleme hakkı bu millettedir. Siyasetimizin temeli budur” dedi.

AK Parti siyasetinde yeter söz milletindir mücadelesinin bugün, ‘Yeter karar da milletindir’ noktasına geldiğini kaydeden Bakan Yılmaz, “Söz de karar da millete ait olduğunda bu milletin sokakta yürüyüşü değişecektir. O gün başı daha dik olacak. İşte bu kongremizde o hedefe varmak için atılan adımlardan birisiydi. Sayın Başbakanım Sivas memleketimiz baba ocağı, gelindiğinde ne zaman gidileceği sorulmayan tek yer. Doğduğumuz, büyüdüğümüz şehir. Bizi biz yapan değerlerin harcımıza katıldığı yerdir” ifadelerini kullandı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu’na seslenen Bakan Yılmaz, Sivas halkının vekâleti yalnızca hak edene vereceğini vurgulayarak şöyle devam etti:

“Emronulduğu gibi dosdoğru olduk, hizmetkâr olduk. Bu milletin duasını almayı en büyük paye gördük. Kusuru vatandaşta değil, kendimizde aradık. Kendimizi devletin sahibi, milleti de maraba olarak görmedik. Büyük söylemedik, yalan da söylemedik. Her sözümüz hak oldu. Ya hayır söyledik, ya sustuk. Yapan olduk, yıkan olmadık. Menzile yüz akıyla varmayı gaye edindik. Hamdolsun mevlaya yüzümüz ak. Yapamayacağımız şeyleri vaat etmedik, vaat ettiklerimizin de takipçisi olduk. Sivas’ın bugününü dünden daha iyi yapmak için çalıştık. Sivas’ta bir dam çökse önce yüreğimiz altında kaldı.”

Milli Savunma Bakanı Yılmaz, “AK Parti Sivas 5. Olağan genel kongresinin memleketimize hayırlı olmasını temenni ederek, hepinize saygılarımı sunuyorum” dedi.

SİVAS HAK ETTİĞİ

YERE GELECEK

AK Parti 5. Olağan kongresinde bir konuşma yapan Belediye Başkanı Sami Aydın, geçmiş dönemde yapılan hizmetlerin ardından bu dönemde de İstikbal projeleriyle Sivas’ın hak ettiği noktaya geleceğini kaydetti:

Başkan Aydın, “Sivas’ı hak ettiği yere taşımak için gerek hükümetimizin icraatları, gerekse Belediye olarak planladığımız yatırımlarımızla halkımıza daha fazla hizmet etmenin heyecanını yaşıyor, bunlar için de büyük çabalar sarf ediyoruz. Geçtim dönemde yaptığımız projelerimiz yeni dönemde de İstikbal projeleriyle devam edecektir. Sivas’ımız Sayın Başbakanımızın ve hükümetimizin destekleriyle başta Kızılırmak olmak üzere tarihi Sivas kalesiyle, yeni meydanlarıyla bulvar ve kavşaklarıyla, kentsel dönüşüm projeleriyle, sanayi siteleriyle, kaplıcalarıyla hayat bulacaktır. Sayın Başbakanım Sivas, tarih boyunca bir ilim ve eğitim kenti olmuştur. Bundan 8 asın önce Selçuklular döneminde 4 medreseyi bünyesinde barındırmıştır. Sivas’ın tekrar üniversiteler şehri olarak Anadolu da bir eğitim merkezi olması halkımızın ortak arzusudur. Daha yapılacak çok işimiz var. Rabbim yolunuzu ve yolumuzu açık etsin” ifadelerini kullandı.

AK Parti 5. Olağan kongresinin hayırlara vesile olmasını temenni eden Belediye Başkanı Sami Aydın, “İl Başkanımız Av. Ziya Şahin olmak üzere seçilecek tüm arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Bugüne kadar desteklerini bizlerden esirgemeyen Milli Savunma Bakanımız Sayın İsmet Yılmaz’a, Sivas Milletvekillerimize teşekkürlerimi ve şükranlarımı arz ediyorum” dedi.

ÜLKEMİZ BÜYÜRKEN

SİVAS’TA BÜYÜYOR

AK Parti 5. Olağan kongresiyle yeniden seçilerek güven tazeleyen AK Parti Sivas İl Başkanı Av. Ziya Şahin, Türkiye’nin 12 yılda büyüyerek gelişmeye devam ettiğini kaydederken, aynı şekilde Sivas’ın da geçmiş yıllara oranla büyüdüğünü kaydetti.

İl Başkanı Şahin, “AK Parti teşkilatları 5. Olağan kongreleriyle birlikte yenileniyor, tazeleniyor, daha da diri hale geliyor. AK Parti olarak amacımız ülkemizi köyünden kentine kadar her yerde insanlarımız merkez olacak şekilde en güçlü, en zengin ve en demokratik düzeylere yükseltmektir. Bunun için hizmet aşkıyla ve millet sevdasıyla her an yeni işler yapmaya devam ediyoruz. AK Parti 12 yılda Türkiye’nin ve milletimizin itibarını yüceltti. Ülkemiz her alanda hür iken yurdumuzun her bir köşesi otoyollarıyla, havayollarıyla, hızlı trenle birbirine bağlanıyor. Şehirlerimiz Ak kadro ellerinde daha güzel, daha yaşanabilir şehirler olarak inşa ediliyor. Dev adımlarla yatırımlarla büyümeye güçlenmeye devam ediyor. Ülkemiz büyürken, Sivas’ımız da büyüyor. Ülkemiz güçlenirken, Sivas’ımız da güçleniyor” ifadelerini kullandı.

İnsan eksenli yapılan her yatırım ve hizmetin bölge ve şehir ayrımı gözetmeksizin bu ülkenin tüm fertlerine yansıdığı gibi Sivas’a da yansıdığını kaydeden Şahin şunları kaydetti:

“12 yıl önceki Türkiye’yi ve Sivas’ı bilmeyenleriniz olabilir. Yeni nesillere anlatmak lazım. Sivas ulaşımda 2002 yılında 22-26 km olan bölünmüş yol, bugün ise 640 km bölünmüş yola sahibiz. Diğer taraftan çalışmaları devam eden Ankara – Sivas Hızlı tren projesiyle birlikte Ankara’ya ulaşım 2 saate inecektir. Sivaslılar olarak bir rüyamız vardı, Yıldız Dağı hayalimiz vardı. Bu 30 yıllık hayal, bugün gerçekleşti.

AK Parti Sivas İl Teşkilatının 5. Olağan kongresinde elde edeceği güç ve birlik anlayışıyla milletimize daha iyi hizmet etme azmi ve kararlılığındayız. Kadın Kollarımızla, Gençlik Kollarımızla İlçe Teşkilatlarımızla, Sivil Toplum Örgütlerimizle, halkımızla el ele vererek, ülkemizin ve şehrimizin kalkınması, gelişmesi, hak ettiği yere, aydınlık yarınlara tekrar ulaşması için gayret gösterdik, göstermeye de devam edeceğiz. Ne yaparsak hep beraber yapacağız, birlikte yapacağız. Geçtiğimiz seçimlerde nasıl başarı elde ettiysek, 7 Haziran Genel seçimlerinde de daha fazla çalışarak başarılı olmaya mecburuz. 5. Olağan il kongremizin teşkilatımıza, şehrimize hayırlar getirmesini diliyorum.”

BAKANLAR VE MİLLETVEKİLLERİ DE

KONGREYE İŞTİRAK ETTİ…

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, Adalet Bakanı Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, Genel Başkan Yardımcısı Teşkilat Başkanı Süleyman Soylu, Genel Başkan Yardımcısı Ar-Ge başkanı İstanbul Milletvekili Ekrem Erdem, AK Parti Grup Başkanvekili Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal ve Sivas Milletvekilleri Mesude Nursuna Memecan, Ali Turan, Hilmi Bilgin, İstanbul Milletvekilleri Osman Boyraz ve Bilal Macit, Yozgat Milletvekili Ertuğrul Soysal, Tokat Milletvekili Dilek Yüksel, Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, AK Parti İl Başkanı Av. Ziya Şahin ve teşkilat başkanları, eski Sivas Milletvekilleri, çevre illerin il başkanları ve çok sayıda önemli isim katıldı.

Konuşmaların ardından Ziya Şahin Başkanlığı’nda tek liste ile il başkanlığı seçimi gerçekleştirildi. İl Başkanı Ziya Şahin, güven tazelerken yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

İL YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELERİ

1.            Ahmet Emmioğlu

2.            Hakan Aksu

3.            Enser Hülagü

4.            Yasin Kütükde

5.            Fatma Şeker

6.            Rufet Arslan

7.            Gülten Pürlü

8.            Abdülkadir Darıcık

9.            Hasan Köse

10.          Meliha Çaldıran Özbek

11.          Cihad Gözüküçük

12.          Abdülkadir Demirel

13.          Hafize Sermin Hergüner

14.          İsmail Hakkı Güroğlu

15.          Hüseyin Yıldız

16.          Ayşegül Çınar

17.          Özcan Karataş

18.          Nurhan Arslan

19.          Ayşe Gülaç

20.          Şahin Yalman

21.          Mustafa Veske

22.          Mehmet Dolu

23.          Kürşat Korkmaz

24.          Ebubekir Darıcı

25.          Sami Ocak

26.          Safiye Ege

27.          Dilek Özçelik

28.          Hamza Bayrak

29.          Hüsamettin Özdemir

30.          Yusuf Kaya

31.          Zuhal Kayalar

32.          Ramazan Yıldız

33.          Osman Ülker

34.          Salih Öztoprak

35.          Ayşe Aydın Ak

36.          İrfan Yılmazer

37.          Mehmet Özkaya

38.          Kemal Işın

39.          Şerife Cavlak

40.          Sebahattin Korkutan

41.          Emre Oflaz

42.          Özlem Özkan

43.          Cem Yılmaz

44.          Yavuz Erzurum

45.          Ahmet Çöl

46.          Adem Çakır

47.          İbrahim Kaynar

48.          Fatih Duman

49.          Ömer Fevzi Taşar

İL YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYELERİ

1.            Yavuz Şeker

2.            Ahmet Turan Hasdemir

3.            Bekir Şakar

4.            Tekin Tahtakıran

5.            İsmet Çayır

6.            Murat Muslu

7.            Yakup Arıklı

8.            Zekiye sukan

9.            Bahattin Aydoğan

10.          İdris Keşkek

11.          Taner Karabal

12.          Rukiye Toy

13.          Birsen Yamen

14.          Mustafa Doğan

15.          Adem Göktaş

16.          Oğuz Demirkaynak

17.          Vahit Altun

18.          İbrahim Türker

19.          Arif Sertakan

20.          Leven Sazak

21.          İkbal Açık

22.          Halil İbrahim Çitil

23.          Mücahit Güner

24.          İbrahim Çıtır

25.          Murat Akpınar

26.          Murat Tümer

27.          Sevgi Şeker

28.          Suzan Yurtseven

29.          Yaşar Ramazan Fidan

30.          Duygu Avunduk

31.          Enise Şeyhoğlu

32.          Demet Çevik

33.          Mesut Saygın

34.          Mehmet Kaya

35.          Mustafa Dalak

36.          Yakup Yüksek

37.          Gülcan Gedikli

38.          Zeynep Ateş

39.          A. Turan Verep

40.          Emine Atasever

41.          Sema Aksoy

42.          Şengül Bostan

43.          İbrahim Şişeci

44.          Harun Ulucak

45.          Neslihan Dereli

46.          Emrah Sönmez

47.          Ayhan Yılmaz

48.          Ayhan Arslan

49.          Özlem Ünalmışer

50.          Ziya tan

DİSİPLİN KURULU ASIL ÜYELERİ

1.            Hüseyin Kaptan

2.            Bünyamin Er

3.            Halil Kaya Şeker

4.            Arif Ersöz

5.            Osman Karadağ

DİSİPLİN KURULU YEDEK ÜYELERİ

1.            Abdullah Kaya Özsoy

2.            Cemal köse

3.            Celal Şerbet

4.            Ahmet Uğur Aydoğan

5.            Murat Özbulut

DEMOKRASİ HAKEM KURULU ASIL ÜYELERİ

1.            Taner Deliktaş

2.            Tuba Altuntaş Hastaoğlu

3.            Fethi Türkay

DEMOKRASİ HAKEM KURULU YEDEK ÜYELERİ

1.            Kübra Güngör

2.            Merak Yaraş

BÜYÜK KONGRE ASIL DELEGELERİ

1.            Ziya Şahin

2.            Sami Aydın

3.            Şadiye Öztürk

4.            Murat Toraman

5.            Sedat Özata

6.            Ahmet Kuzu

7.            Mustafa Uzun

8.            Abdurrahman Kılıç

9.            Rüstem Yüce

10.          Hakan Bozbıyık

11.          İsmail Karaosmanoğlu

BÜYÜK KONGRE YEDEK DELEGELERİ

1.            Yunus Şükrettin Turan

2.            Eren Sinan Kırış

3.            Mustafa Budak

4.            Ömer Faruk Kurugöl

5.            Teyfik Tepe

6.            Yavuz Yüce
Kaynak:

Anahtar Kelimeler:
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
BİRLİĞİMİZİ KİMSE BOZAMAYACAK
BİRLİĞİMİZİ KİMSE BOZAMAYACAK
Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Sivas Şube Başkanı Kadir Darıcık ve yönetim kurulu üyeleri, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken´i ziyaret etti. Ziyarette konuşan Başkan Eken, ilimizde yakalanan birliği ve beraberliği bozmak isteyen bazı kesimlerin amacına ulaşamayacağını söyledi.
  SİVAS´TA 2 BİN MEZAR HAZIRLANDI
SİVAS´TA 2 BİN MEZAR HAZIRLANDI
Kış aylarının sert geçtiği Sivas´ta, kış öncesi defin işlemleri için 2 bin mezar hazırlandı
SİVASLI AİLE POLİS EKİPLERİNİ UNUTMADI
SİVASLI AİLE POLİS EKİPLERİNİ UNUTMADI
Sivas´ta bir aile hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında dondurucu soğukta uygulama yapan polis ekiplerine çay ikramında bulundu
500 YILLIK CAMİNİN RESTORASYONU İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATILDI
500 YILLIK CAMİNİN RESTORASYONU İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATILDI
Sivas´ın Şarkışla ilçesi Hardal köyünde bulunan 500 yıllık Hardal Köyü Camisinin restore edilmesi için çalışma başlatıldı.
TEK MEZAR ESRARINI KORUYOR
TEK MEZAR ESRARINI KORUYOR
Sivas´ta Tekmezar Caddesi´nin ismini aldığı tekmezar görenlerin dikkatini çekiyor
ŞÖNİM KADINLARA KOL KANAT GERİYOR
ŞÖNİM KADINLARA KOL KANAT GERİYOR
Atatürk Kongre Müzesi bahçesinde KADES uygulamasının tanıtımı ve farkındalığının artırılmasına yönelik kurulan standı ziyaret eden Vali Salih Ayhan, “Özellikle, Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi (ŞÖNİM), sunduğu rehberlik, hukuki ve psikolojik destek, barınma amaçlı yönlendirme faaliyeti, koruyucu ve önleyici tedbir işlemleri çok önemli bir misyonu yerine getirmekte; adeta kadınlarımıza kol kanat germektedir” dedi.
VAKIF KİRACILARINA ARTIŞ YAPILMAYACAK
VAKIF KİRACILARINA ARTIŞ YAPILMAYACAK
Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, vakıf taşınmazlarında kiracı olan esnaflara müjde verdi. Köksal; esnaf ve sanatkarların pandemi sürecinde mağdur olduğunu belirterek kira artışının bu sene yapılmayacağını söyledi.
ŞİDDETİN KARŞISINDA DURMALIYIZ
ŞİDDETİN KARŞISINDA DURMALIYIZ
Saadet Partisi Sivas Kadın Kolları Başkanı Mihriban Geldi, “Şiddetin karşısında durmak hepimizin insanlık vazifesidir. Erdemli toplum ancak; hukukun üstünlüğünün sağlanması, adaletin tesisi ve eğitim ile gerçekleşir. Kalplerde beslenecek duygu şiddet değil sevgi ve şefkat olmalıdır” dedi.
ÖĞRENCİLERE BURS DESTEĞİ
ÖĞRENCİLERE BURS DESTEĞİ
İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Sivas Hizmet Vakfı arasında Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine burs verilmesi hakkında protokol imzalandı. Törende konuşan Vali Salih Ayhan, 300 öğrenciye 6 ay süreyle aylık 100 lira burs verileceğini aktararak “Hayır sahibi vatandaşlarımızın katkısıyla oluşan bursların öğrencilerimize bir nebze de olsa katkısı olacaktır. Bu vesile ile hayır sahibi vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Sağladıkları katkılarla daha çok öğrencimize daha fazla burs ödeme imkânımız olacaktır.” dedi.
KADINA ŞİDDETE TEPKİ GÖSTERDİLER --VİDEO
KADINA ŞİDDETE TEPKİ GÖSTERDİLER --VİDEO
İl Genel Meclisi Üyeleri Semra Temurbaş Mavibulut ve Arzu Polat mecliste gündem dışı söz alarak kadına yönelik şiddete karşı tepki gösterdiler.
 EYLÜL AYINDA HİZMETE GİRECEK--VİDEO
EYLÜL AYINDA HİZMETE GİRECEK--VİDEO
Çevre yolunun hemen kenarında bulunan eski otobüs toplanma merkezi üzerine yapılan yeni itfaiye binasında incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “Projemizi inşallah 2021 yılı eylül ayı gibi hizmete sunacağız” dedi.
HAYATLARI KABUSA DÖNDÜ
HAYATLARI KABUSA DÖNDÜ
İki yıl önce Karayün köyünde, kahvaltı sırasında eşi, oğlu ve gelinine tüfek ile saldıran ve eşinin ölümüne neden olan Ahmet Yapmaz, akli dengesi bozuk olduğu için tedavi altına alındı. Yapmaz´ın 1 sene tedaviden sonra serbest kalacağı bilgisi saldırıya uğrayan oğlu ve gelininin hayatlarını kabusa çevirdi. Mustafa Yapmaz, “Korkuyoruz. Babam deli ise hastanede kalsın bırakmasınlar, değilse hapiste cezasını çeksin” dedi.
İNSANİ BİR GÖREVDİR
İNSANİ BİR GÖREVDİR
Diyanet-Sen Sivas Şube Başkanı Vahit Yiğiter, “Türkiye´deki göçmen kadınların yaşamlarının, onurlarının ve emeklerinin korunması tüm siyasi mülahazaların üstünde insani bir görevdir” dedi.
ESNAFA ÖZEL ŞART
ESNAFA ÖZEL ŞART
Sivas Tesviyeciler, Madeni ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil, “Esnaf özel olarak desteklenmelidir. Yeni alınan kararlardan olumsuz etkilenecek olan esnafımız ekonomik olarak desteklenmelidir. Hiç zaman kaybedilmeden iş yerleri kapanan esnafımıza ve yanlarında çalıştırdıkları personellere nakdi yardım yapılmalı” dedi.
CANİKLİGİL´İN KİTABI ÇIKTI
CANİKLİGİL´İN KİTABI ÇIKTI
Sivas Çiftçi Kadınlar Derneği Başkanı Birgül Canikligil, ‘Damak Tadı Madımak´ kitabını yayımladı. Madımağın 171 çeşit yiyeceğini yapan Canikligil, “Kitapta yer alan tariflerin tamamı bana ait. Kitap çıktığı günden bu yana büyük ilgi görüyor” dedi.
ATA TOHUMA CAN SUYU
ATA TOHUMA CAN SUYU
Orta Anadolu Kalkınma Ajansının (ORAN) destek programıyla Sivas´ın yanı sıra Kayseri ve Yozgat´ta tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi için hayata geçirilecek projelere toplam 15 milyon lira destek sağlanacak. Ata tohumlarının ortaya çıkarılması ve korunmasına yönelik projeler, destekten öncelikli olarak yararlanacak.
OKUMA İSTEKLERİNİ HAYKIRDILAR
OKUMA İSTEKLERİNİ HAYKIRDILAR
Sivas´a bağlı bir köyde telefon ve internet çekmediği için derslerine devam edemeyen bir grup öğrenci çektikleri klip ile yetkililerden yardım istedi
SİVAS´TA UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE
SİVAS´TA UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE
Sivas´ta uyuşturucu satıcıları ve kullanıcılarına yönelik operasyonlar devam ediyor.
YIKICI SONUÇLAR DOĞURUYOR
YIKICI SONUÇLAR DOĞURUYOR
25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü dolayısıyla açıklamalarda bulunan Memur-Sen Kadın Komisyonu İl Temsilcisi Güner Türker; “Güçlünün zayıfa karşı uyguladığı, insan onurunu zedeleyen şiddet, bazen yaşam hakkını ihlaline varacak boyutta yıkıcı sonuçlar doğurmaktadır. Şiddetten en ağır şekilde kadın ve çocuklar etkilenmektedir” dedi.
DERECEYE GİREN ÖĞRETMENLERE ÖDÜL
DERECEYE GİREN ÖĞRETMENLERE ÖDÜL
Öğretmenler Günü dolayısıyla Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezinde kutlama programı düzenlendi. Programda; “Öğretmen" konulu anı yarışmasında dereceye giren öğretmenlere ödülleri takdim edildi.
ÖĞRETMENLER GÜNÜ ANISINA FİDAN DİKİLDİ
ÖĞRETMENLER GÜNÜ ANISINA FİDAN DİKİLDİ
24 Kasım Öğretmenler Günü Dolayısıyla Şehit Furkan Peker Anadolu Lisesi´nde fidan dikildi. Vali Salih Ayhan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ve Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, öğretmenlerle birlikte çam fidanlarını toprakla buluşturup can suyu verdi.
KÜÇÜK ESNAFA DESTEK ÇAĞRISI
KÜÇÜK ESNAFA DESTEK ÇAĞRISI
Ülkemizin ekonomik anlamda zor günlerden geçtiğini söyleyen Demokrat Parti (DP) İl Başkanı Numan Akay, “Küçük esnafa destek ol Türkiye. Türkiye´de esnaflarımız entübe olmuştur, nefes alamaz haldedir” dedi.
AFGAN ÖĞRENCİDEN VEFA ÖRNEĞİ--VİDEO
AFGAN ÖĞRENCİDEN VEFA ÖRNEĞİ--VİDEO
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği 2´nci sınıf öğrencisi Afganistanlı Masuma Balkhi, 24 Kasım Öğretmenler Günü´nde annesinin dokuduğu, üzerinde Sivas Cumhuriyet Üniversitesi´nin logosunun yer aldığı halıyı Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız´a hediye etti.
MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK--VİDEO
MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK--VİDEO
Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları İl Başkanı Sabiha Yılmaz; “Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları olarak her türlü şiddet ve ayrımcılıkla mücadelemiz devam edecektir. Şiddete, ayrımcılığa, kötü muameleye uğrayan kız kardeşlerimiz bilsinler ki her koşulda yanlarındayız” dedi.
KADINA ŞİDDET EN BÜYÜK ACİZLİK
KADINA ŞİDDET EN BÜYÜK ACİZLİK
25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Uluslararası Dayanışma Günü dolayısıyla açıklamalarda bulunan AK Parti Sivas Kadın Kolları Başkanı Arzu Polat, “Bize göre kadına şiddet; fikri ve vicdani yoksunluğu zorbalıkla kapatmaktır. Kadına şiddet en büyük acizlik ve cahilliktir. Şiddet uygulayanları en ağır şekilde cezalandırmak çok önemli olsa da, esas önemli olan şiddeti uygulanmadan önce engelleyebilmektir” dedi.
  İMKANLAR DAHİLİNDE EKSİKLER GİDERİLECEK
İMKANLAR DAHİLİNDE EKSİKLER GİDERİLECEK
2020 yılı bütçesi 185 milyon lira olan Sivas İl Özel İdaresi´nin 2021 bütçesinin 195 milyon lira olacağı öğrenildi. Ekonomik krize rağmen bütçesi 10 milyon lira artan İl Özel İdaresi, kırsalda önemli hizmetlere imza atacak. Ülkemizin en büyük 2. yüzölçümüne sahip ilimizde kırsaldaki eksiklikler nüfus kriteri öncelenerek imkanlar dahilinde giderilecek.
BEBEĞİNİ ÖLÜME BÖYLE TERK ETTİ--VİDEO
BEBEĞİNİ ÖLÜME BÖYLE TERK ETTİ--VİDEO
Sivas´ta dondurucu soğukta bebeğini ölüme terk eden kadının bebeği arsaya bırakmaya gittiği anlar güvenlik kamerasına yansıdı.
TİLKİYİ SİVAS KÖFTESİ İLE BESLEDİ--VİDEO
TİLKİYİ SİVAS KÖFTESİ İLE BESLEDİ--VİDEO
Sivas´ta kent merkezine inen tilkiyi bir vatandaş eliyle besledi, köfteyi alan tilki ise arkasına bile bakmadan bulunduğu alandan uzaklaştı. O anlar cep telefonu kamerası ile kaydedildi.
ÖĞRETMENLER PEYGAMBER MESLEĞİNİ İCRA EDİYOR
ÖĞRETMENLER PEYGAMBER MESLEĞİNİ İCRA EDİYOR
24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle bir mesaj yayımlayan Mil-Diyanet Sen Şube Başkanı İsa Kukuş, “Aslında yaptığı görevin bilincinde olan öğretmenlerimiz bir peygamber mesleği icra etmekte ve onu örnek alarak mesleğini icra edenler her türlü hürmet ve iltifatı fazlasıyla hak etmektedirler” dedi.
ÖĞRETMENLERİMİZİ DESTEKLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ
ÖĞRETMENLERİMİZİ DESTEKLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ
Sivas Yiyecek Maddeleri Yapanlar ve Satanlar Esnaf Odası Başkanı Mehmet Akgül, 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajında; “Dün olduğu gibi, bugün ve yarın da tüm öğretmenlerimizi ve eğitimi, bütün imkânlarımızla desteklemeye devam edeceğiz” dedi.
Haydar Mermer
Haydar Mermer
ŞAMAR OĞLANINDAN FARKIMIZ KALMADI
Erdem Tahıllıoğlu
Erdem Tahıllıoğlu
SIKINTILARIN SEBEBİ
Orhan Arslan
Orhan Arslan
VEFALI OLMAK İNSANİ BİR DUYGUDUR
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
VAR´da Yalan...
Taner Karabal
Taner Karabal
Bir Mahkeme Kararı Daha!
Melek Şen
Melek Şen
10 Kasım
Alper Duran
Alper Duran
Kalıplara İsyan
Hanife Döner
Hanife Döner
Ah Güzel İzmir
Yunus Tepe
Yunus Tepe
Aşık Veysel´in Anıtı….
Meliha Kartal
Meliha Kartal
Çocuğum Yaramaz mı? Hiperaktif mi?
Çetin Polat
Çetin Polat
Şampiyonluğa Adım Adım
Kuzey Akkaş
Kuzey Akkaş
El-Aziz
Adem Yıldırım
Adem Yıldırım
"Biz Hep Birlikte Türkiye´yiz"
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Nasıl Kalkınabiliriz?
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
Ekonomi Bakanı´nın Sivas İş Dünyası İle Buluşması
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Namaz Dinin Direğidir
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Sivas Gümbür Gümbür
Yurdal Epsileli
Yurdal Epsileli
Güzel Günler Gelecek
Adem Akgül
Adem Akgül
Birbirinden Lezzetli Sivas Yemekleri
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Büyüme Hormonu Nedir?
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Ülkemizde Muay Thai
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
DOLAR
7.7975
EURO
9.2988
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Savaş eri, Allah için nefsi ile savaşandır.

Hz. Muhammed
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ? -Hapşırdığınız zaman kalbinizde dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur. (Ya bi kez griptim hesapladım 120 kez hapşırmışım demek ki kalbim 1 dakika durmuş o gün) -Eiffel kulesinin tepesine çıkana kadar

İlginç Bilgiler