Bölge Hastanesi Açılışa Hazırlanıyor
Sivas´ın sağlık alanındaki en önemli yatırımı olan ve TOKİ tarafından inşa edilen 600 yataklı Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi´nin inşaat çalışmaları son aşamaya geldi
Tarih: 28.4.2015 18:08:00

Hastane binası ve çevresindeki çalışmalar tüm hızıyla devam ederken Sivas Belediyesi de, hastaneye ulaşımı kolaylaştıracak çevre ve yan yollar ile şehir içinden hastaneye ulaşımı sağlayacak yeni bir yol hattı için çalışmalarını sürdürüyor. Yol çalışmalarını yerinde inceleyen Sivas Belediye Başkan Yardımcısı Abdurrahim Ceyhan, gazetemize özel açıklamalarda bulundu.

ERSAN ARSLAN

Sivas’ta TOKİ tarafından inşa edilen 600 Yatak Kapasiteli Bölge Hastanesi’nin inşaat çalışmalarında sona gelindi. Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun 25 Nisan’da Sivas’ta gerçekleştirdiği mitingde “Bölge Hastanesi’ni Haziran’dan önce açacağız” sözünün ardından hastane ve çevresindeki çalışmaların bu süreçte yetişip yetişmeyeceği merak konusu oldu.  TOKİ Başkanı Ergün Turan da kısa süre önce kente yaptığı ziyarette hastanenin yaklaşık 2 ay içinde Sağlık Bakanlığı’na teslim edileceğini belirtmişti. Yapılan bu değerlendirmelerin ardından Bölge Hastanesi’ndeki çalışmaların kısa süre içerisinde tamamlanacağı ve açılışa hazır hale geleceği öğrenildi.

ULAŞIM İÇİN YOĞUN MESAİ

Açılışının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılması beklenen 600 Yataklı Bölge Hastanesi’nde inşaat, donanım, teknolojik altyapı ve çevresel çalışmaları ile birlikte ulaşım konusunda da önemli çalışmalar yürütülüyor. Sivas Belediyesi, kısa süre önce hastane çevresinde başlatılan yol çalışmalarını tüm hızıyla sürdürürken, hastaneye ulaşım için önemli bir arter olacak yeni yol projesini de hayata geçirmeye hazırlanıyor. 2 Ay içerisinde tamamlanması planlanan çalışma kapsamında Abdulvahabi Gazi Caddesi ile İstiklal Caddesi’nin kesiştiği kavşakta yeni bir yol açılacak. Kavşakta bulunan Tapu ve Kadastro Bölge Müdürlüğü’nün bahçe kısmından açılacak yol için, alanda bulunan düğün salonu ve çeşitli yapılar yıkılacak. Sivas Belediyesi’nin ilk tünel projesi olan Mevlana Tüneli’ne uzanan Abdulvahabi Gazi Caddesi’nden direkt geçiş sağlanacak yol, Çiftlik Caddesi ile birleşerek Bölge Hastanesi’ne ulaşacak. Bu çalışma kapsamında Sivas Erzincan Çevreyolu’nun Bölge Hastanesi girişinde sinyalizasyon sistemi ve kavşak düzenlemesi yapılacak.  Yeni yol ile birlikte Sivas’ın birçok semtinden Bölge Hastanesi’ne daha kolay bir ulaşım sağlanmış olacak.

“ULAŞIM DAHA KOLAY OLACAK”

Yol çalışmaları ile ilgili gazetemize özel açıklamalarda bulunan Sivas Belediye Başkan Yardımcısı Abdurrahim Ceyhan, yeni bağlantı yolları ve çevre yolları ile birlikte Bölge Hastanesi’ne ulaşımın daha kolay olacağını söyledi. Özellikle Tapu Kadastro Bölge Müdürlüğü’nün bulunduğu kavşakta açılacak yeni yol ile birlikte Sivas’ın büyük bir bölümünün hastaneye direkt olarak ulaşabileceğini belirten Ceyhan, bu çalışmaların kısa süre içinde başlayacağını söyledi.

Ceyhan, şu ifadeleri kullandı:

“Burada yoğun bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İnşallah hastane hizmete girmeden evvel yolun bize müsait olan kısımları, yani imarında sorun olmayan, kamunun terk ettiği yerleri yapacağız. Biz şuandaki çalışmamıza karşımızda herhangi bir engel olmayan yerden başladık. Çiftlik Caddesi, Erzincan-Ankara Çevreyolu ile bağlantılı. Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından oraya kavşak yapılacak. Bu yolun devamı Gökçekler Caddesi’ne bağlanıyor. Oradan da Tapu Kadastro Bölge Müdürlüğü’nün bulunduğu kavşağa bağlanmış büyük bir ulaşım hattı olacak burası. Şuanda Karayolları’nın projesi çevre yolu üzerinde yapılacak kavşak çalışması ve sinyalizasyon çalışması şeklinde. Ama ilerleyen süreçte Erzincan çevre yolunu bizim yolumuzun altına alma düşüncesi var. Biz aciliyetinden dolayı yola biran önce başlamak istedik. Hastane çevresindeki yol çalışmalarımızı yaklaşık bir aylık bir sürede tamamlamayı hedefliyoruz. Yeni yol güzergâhımızla bu yolları birleştirdiğimizde Mevlana Mahallesi’ni kısa yoldan direkt olarak hastanemize bağlamış olacağız. Hastanemizin çevresindeki 30 metrelik yolumuzu da Bağdat Caddesi’ne bağlayacağız.”

“YENİ AÇILACAK YOL İLE

13 MAHALLEMİZİ DİREKT

HASTANEMİZE BAĞLAYACAĞIZ”

Tapu Kadastro Bölge Müdürlüğü’nün bulunduğu kavşağı genişleteceklerini belirten Başkan Yardımcısı Ceyhan,  bu çalışma ile 13 mahallenin Bölge Hastanesi’ne ulaşımının sağlanacağını söyledi.

Ceyhan, “Bu kavşağı yaklaşık 20 metre genişliğinde açacağız. Yeni açılacak olan Mevlana Tüneli ile burasını bağlamış olacağız. İstiklal Caddesi’ni 5 metre genişleteceğiz ve kent içi ulaşım ağında çok önemli bir arter olacak burası. 13 tane mahalleyi yeni yapılacak olan hastaneye buradan bağlamış olacağız. Buranın 18. Madde uygulama çalışmaları bitmek üzerinde. Mülkiyet sorunu 10-15 gün içerisinde bitecek. Sonra biz İl Özel İdaresi’nden yer teslimini talep edeceğiz ve inşallah hastane açılmadan bu yolu da açmış olacağız.” Şeklinde konuştu.

BÖLGE HASTANESİ…

Çalışmaların tüm hızıyla devam ettiği Bölge Hastanesi, sağlık alanında önemli bir ihtiyacı karşılayacak. Modern teknolojisi ve altyapısı ile Sivas’a hizmet verecek hastanenin açılışının Mayıs ayının son haftasında gerçekleştirilmesi planlanıyor.

150 bin metrekare arsa alanına sahip olacak olan hastane 104 bin 60 m2 kapalı alanda hizmet verecek. 507 araçlık açık, 163 araçlık kapalı otoparka sahip olacak hastanenin toplam araç park kapasitesi 670 olacak. Hastanede tek kişilik 137, çift Kişilik 171 hasta odası bulunacak.

302 nitelikli yatağın bulunacağı hastanede; 106 yoğun bakım yatağı, 30 acil servis müşahede yatağı, 115 poliklinik odası, 12 yanık ünitesi yatağı, 20 kuvöz bulunacak. Hastane diğer sağlık birimlerindeki yataklarla toplamda 600 yatak kapasitesine ulaşacak.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler:
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Konut Satışları Virüs Dinlemedi
Konut Satışları Virüs Dinlemedi
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından 2020 yılına ilişkin konut satış istatistiklerinin açıklandığını ifade eden Sivas Emlak Müşavirleri ve Danışmanları Derneği (SEMDER) Başkanı Kerim Çayır; verilerin ilimiz açısından sevindirici olduğunu dile getirdi. Sivas´ta 2020 yılında koronavirüse rağmen konut satışlarının 719 adet arttığını belirten Çayır; “Gayrimenkul en güvenilir yatırım aracı olma özelliğini sürdürüyor” değerlendirmesinde bulundu.
Cumhurbaşkanımıza Destek Vermeliyiz
Cumhurbaşkanımıza Destek Vermeliyiz
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken´i ziyaret etti. Ziyarette konuşan Başkan Eken; “Ülkede şu an birlik ve beraberliğe ihtiyaç olduğu bir dönemde Sayın Cumhurbaşkanımıza destek vermemiz gerekir, hükümetimize destek vermek gerekir. Siyasette ayrımı bırakıp hep beraber aynı yolda, aynı gemide olduğumuzu düşünmek lazım” dedi.
Faiz Oranları Düşürülmeli
Faiz Oranları Düşürülmeli
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal´ı ziyaret etti. Ziyarette esnaf ve sanatkarların sorunlarını Demiröz´e ileten Köksal, “Alınan kredilerin ödeme günleri geldi ve esnafımız ödemekte zorlanmaktadır. Kredilerin vadesi uzatılmalıdır. Faiz oranları da tekrar aşağı çekilmelidir” dedi.
Sivas´ımız İçin Çalışıyoruz
Sivas´ımız İçin Çalışıyoruz
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin; İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve Sivas Adliyesini ziyaret ederek personellerle bir araya geldi. Ziyaretlerde konuşan Başkan Bilgin, “Biz şehrimize hizmet etmekle görevliyiz. Sultan Şehrimizi daha yaşanabilir hale getirebilmek, bu şehirde yaşayan hemşehrilerimizi daha mutlu, daha huzurlu ve daha güvende hissettiği her alanda bir şehir oluşturmak için çaba gösteriyoruz. Bunu yaparken de tek derdimiz milletimizin beklediği hizmetleri bu şehre kazandırmak” dedi.
Yatırım Tutarı 31 Milyonu Aştı
Yatırım Tutarı 31 Milyonu Aştı
2020 yılında; kırsal alt yapıya 4 milyon 876 bin TL, İl Özel İdaresi tarafından yürütülen onarım çalışmaları ile yeni okulların yapımına ise 26 milyon 676 bin TL olmak üzere Şarkışla ilçesine toplam 31 milyon 552 bin TL harcama yapıldı.
6 Şehrin Eczanelerine Hizmet Veriyor
6 Şehrin Eczanelerine Hizmet Veriyor
Başkent Grup Ecza Deposu´nun Sivas Bölge sorumlusu Ali Kaplan çalışmaları hakkında bilgi vererek, “Tokat, Amasya, Samsun, Erzincan, Erzurum ve Ağrı illeri bize bağlı. Sivas´ta ve bu şehirlerde faaliyet gösteren eczanelere hizmet veriyoruz ve Sivas´ta 5 kişilik istihdam sağlıyoruz” dedi.
Tarıma Dayalı Sanayi Şart
Tarıma Dayalı Sanayi Şart
AK Parti Sivas 7. Olağan İl Kongresi´ne katılmak üzere şehrimize gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz; Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ´ı ziyaret etti. Ziyarete ilişkin konuşan Başkan Çetindağ; “Sayın AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz´den Demirağ OSB´de tarıma dayalı sanayinin kurulması noktasında altyapının hazırlanmasını ve ilimizin 6. Bölge´ye alınarak teşvikte hak ettiği konuma getirilmesini istedik” dedi.
140 Köy Yolu Araç Ulaşımına Kapandı--Video
140 Köy Yolu Araç Ulaşımına Kapandı--Video
Sivas´ta etkili olan kar yağışı nedeniyle 140 köy yolu araç ulaşımına kapandı.
Ulaş´taki Öğrencilere Kitap Desteği
Ulaş´taki Öğrencilere Kitap Desteği
Sivas´ın Ulaş ilçesinde Karayolları 16. Bölge Müdürlüğünce başlatılan kampanyayla öğrencilere kitap desteğinde bulunuldu.
Omuz Omuza Kar Kürediler
Omuz Omuza Kar Kürediler
Sivas´ta etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle beyaza bürünen kent merkezini gezinen Vali Salih Ayhan ve Başkan Hilmi Bilgin, kar temizleme ekiplerini ziyaret ederek kar küredi.
8 Araç Mahsur Kaldı
8 Araç Mahsur Kaldı
Sivas´ın Gemerek ilçesinde Sivas-Kayseri karayolunda yoğun kar yağışı nedeniyle 8 araç mahsur kaldı.
Yoğun Kar Yağışı Ulaşımı Aksattı
Yoğun Kar Yağışı Ulaşımı Aksattı
Sivas´ta akşam saatlerinde etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşımda aksamalar meydana geldi.
İlk Aşı Başhekim Kaygusuz´a Yapıldı--Video
İlk Aşı Başhekim Kaygusuz´a Yapıldı--Video
Sivas´ta ilk Covid-19 aşısı Sivas Numune Hastanesinde Başhekim Kenan Kaygusuz´a yapıldı.
İlk Kez Kar Gördüler
İlk Kez Kar Gördüler
Sivas´ta uzun süredir beklenen kar yağışı akşam saatlerinde başladı. Beyaza bürünen kent meydanında kartpostallık görüntüler ortaya çıktı.
Ezici Çoğunlukla Temsil Edileceğiz
Ezici Çoğunlukla Temsil Edileceğiz
AK Parti Sivas İl Başkanlığı´nın 7´nci Olağan Genel Kurulu dün gerçekleştirildi. Mevcut Başkan Hakan Aksu ile yola devam kararının alındığı kongreye online olarak katılan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “İnşallah 2023 seçimlerinde Cumhur İttifakı olarak mecliste ezici bir çoğunluk olarak temsil edilecek, Cumhurbaşkanlığı Seçimini tekrar kazanacağız. Gerek AK Parti gerek MHP gerek BBP olarak Cumhur İttifakı yarınlara yürümektedir, yürüyecektir” dedi.
Gümrük Kaçağı Saatlere El Konuldu--Video
Gümrük Kaçağı Saatlere El Konuldu--Video
Sivas´ta ele geçirilen 283 adet gümrük kaçağı kol saati ve 391 adet cüzdana el konuldu.
Bu Çocukların Kumbaraları İyilik Dağıtıyor
Bu Çocukların Kumbaraları İyilik Dağıtıyor
Sivas´ta yaklaşık 30 çocuk kumbarasında biriktirdiği paralarla ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına mont ve bot yardımı yapıyor.
Koruma Alanı Sınırı Daraltılsın
Koruma Alanı Sınırı Daraltılsın
Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Mustafa Eken, Meclis Başkanı Çetin Yıldırım ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Belediye Başkanı Hilmi Bilgin´i ziyaret etti. Ziyarette konuşan TSO Başkanı Mustafa Eken; Taşhan çevresindeki koruma alanı sınırının daraltılması noktasında Başkan Bilgin´den destek istedi.
Hayat Üniversitesi Seyirciyle Buluşacak
Hayat Üniversitesi Seyirciyle Buluşacak
Tiyatro Kiraz “Hayat Üniversitesi” adlı oyun Sivas Devlet Tiyatrosu (SDT) sahnesinde oyun 14 -15 Ocak tarihlerinde seyirciyle buluşacak.
  Meslek Liseleri Tasarlayacak
Meslek Liseleri Tasarlayacak
İlimizde 2023 eğitim vizyonu çerçevesinde yenilenecek olan 140 öğretmen odasını meslek liseleri tasarlayacak.
İhtiyaçlılara Dev Destek
İhtiyaçlılara Dev Destek
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı; geçtiğimiz yıl korona virüs salgınının başladığı Mart ayından 31 Aralık 2020 tarihine kadar olan süreçte ilimizde Sosyal Koruma Kalkanı kapsamında ihtiyaçlılara 174 milyon 146 bin 767 lira ödeme yapıldığını açıkladı.
İhtiyaçlılar İçin Gıda Kolisi Gönderdi
İhtiyaçlılar İçin Gıda Kolisi Gönderdi
Sivaslı hemşehrimiz Selamet Ağaoğulları, Hayat Ağacı Derneğine 34 bin 40 TL değerinde gıda kolisi gönderdi. İçerisinde çay, şeker, sıvı yağ, zeytin, salça gibi temel gıda maddelerinden oluşan koliler ihtiyaçlılara dağıtılacak.
Yerel Basın Desteklenmeli--Video
Yerel Basın Desteklenmeli--Video
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanlığına aday olan Tesviyeciler ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kapsamında gazetemize ziyarette bulundu. Ziyarette konuşan Demirgil, “Yerel basının hem bizler tarafından hem de devlet tarafından desteklenmesi gerektiğine inanıyorum. Gerçekten bu süreçte sizde çok zor durumdasınız” dedi.
“Yeni Derneğe Başarılar Diliyorum”
“Yeni Derneğe Başarılar Diliyorum”
Sivas 4 Eylül Gazeteciler Cemiyeti Derneği´nin Kurucu Başkanı Muhittin Karahan ve kurucu üyeleri Belediye Başkanı Hilmi Bilgin´e ziyarette bulundu. Ziyarette konuşan Başkan Bilgin, “Derneğin kurucularına, yöneticilerine ve üyelerine başarılar diliyorum” dedi.
Test Üretimi Başlayacak
Test Üretimi Başlayacak
Valiliğin himayesinde, İl Özel İdaresi ve Sivas Belediyesinin ortaklığında kurulan Sivas Teknik Tarım Hayvancılık ve İnşaat Ticaret Sanayi Anonim Şirketi´ne (SİVTAŞ) ait yem fabrikasında test üretimleri bu ay içerisinde başlayacak. İlimizde tarım ve hayvancılığa büyük katkı sunması beklenen yem fabrikasında seri üretime ise Şubat ayında geçilecek.
Havadan Görüntülendiler--Video
Havadan Görüntülendiler--Video
Sivas´ta doğada nadir olarak görülen yaban keçileri drone ile havadan görüntülendi
Korkutan Yangın—Video
Korkutan Yangın—Video
Sivas´ın Suşehri ilçesinde PVC yüklü tırla, LNG tanklı tankerin çarpıştığı kaza sonrası çıkan yangın paniğe neden oldu. Korkutan yangın, itfaiye ekiplerinin 2 saat süren çalışmasıyla kontrol altına alındı
Uzmandan Kritik Uyarı
Uzmandan Kritik Uyarı
Sivas´ta Covid-19 hastalığını atlatan iki hastada ani işitme kaybı görüldü. Kulak Burun Boğaz Uzmanı Doç. Dr. Adnan Ekinci, Covid-19 sonrası yaşanabilecek işitme kaybına karşı vatandaşlara uyarılarda bulundu.
Su Şişesi Kazaya Neden Oldu
Su Şişesi Kazaya Neden Oldu
Sivas´ta otomobil sürücüsü yan koltuktaki su şişesini düzeltirken direksiyon hakimiyetini kaybederek park halindeki araçlara çarptı. Üç aracın karıştığı kazada kimse yaralanmadı.
Doğru Ve Tarafsız Bilgilendiriyorsunuz
Doğru Ve Tarafsız Bilgilendiriyorsunuz
TOBB Vergi Komisyonu Başkanı ve Sivas Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu; 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla gazetemize ziyarette bulundu.
DOLAR
7.3877
EURO
8.9635
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Sen gönlünü beslemeye bak..! Yücelere gidecek, şereflenecek odur."

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Günümüzde evlenenlerin yüzde ellisi boşanmaktadır. (Bak bunu duyduğum iyi oldu ben zaten evlenmiyecem böylece kamçılamış oldum bu sözlerle) -Rodin’in ünlü ‘düşününen adam’ heykeli aslında İtalyan şair dante’nin portresidir. -Uranüs çıplak gözle görülen

İlginç Bilgiler 4