?Sivas´ı Marka Şehir Yapacağız?
Kent merkezi ile Cumhuriyet Üniversitesi arasında yaşanan trafik sorunu tarih oldu. Sivas Belediyesi kısa zamanda hayata geçirdiği yeni İsmet Yılmaz Bulvarı Projesi yapılan açılış töreninin akabinde hizmete açıldı
Tarih: 9.10.2015 18:05:00

Törende konuşan TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, Sivas’ı marka şehir yapma yolunda ilerleyeceklerini belirterek, “Artık Cumhuriyet Üniversitesi Sivas’a birleşti. Artık öyle Sivas’ın dışında demeyeceğiz. Hedefimiz şehirlerimizi insan dostu, çevre dostu, estetik, katılımcı ve mürevveh marka şehirler haline getirmektir. Kimlikli ve kişilikli şehirler oluşturmaktır. Böylelikle vatandaşlarımızın şehirdeki yaşam kalitesini arttırmaya çalışıyoruz. Sivas’ın nüfusu ne olursa olsun ama Sivas’ta yaşayan insanlarımızın yaşam standardını artırmak, bizim öncelikli sorumluluğumuzdur. Ayrıca tarihi şehir merkezlerimize ayrı bir canlılık kazandıracağız” dedi.

HAYRULLAH AĞKAŞ

Cumhuriyet Üniversitesi ile şehir merkezi arasındaki trafik sorununu çözmek adına Sivas Belediyesi tarafından yapılan İsmet Yılmaz Bulvarı, İsmet Yılmaz Köprüsü ve İsmet Yılmaz Köprülü Kavşağı’nın açılışı gerçekleştirildi.

Programa TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, Sivas Valisi Âlim Barut, Sivas Milletvekilleri Hilmi Bilgin ile Selim Dursun, Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın ile birlikte diğer protokol üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılış töreninde konuşan Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı İsmet Yılmaz, “Öncelikle bu bulvara ismimi veren Sayın Belediye Başkanımıza ve onun teklifini kabul eden Belediye Meclis üyeleri ve bu yolun yapımında emeği ve katkısı olan herkese Cumhuriyet Üniversitesi Rektörümüze, Valimize, Belediye çalışanlarımıza huzurlarınızda ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Sağ iken kimsenin kadri bilinmediğini ancak Sivaslıların bunun istisnası olduğunu kaydeden TBMM Başkanı Yılmaz, “Allah razı olsun diyorum. Muhakkak ki bunu hak ettik mi? Bu kendilerinin kadir şinaslığıdır. Ama Sivaslı çok daha iyisini hak ediyor. Bizim şehir tasavvurumuz, aynı zamanda medeniyet tasavvurudur. Şehir mirasımız, aynı zamanda medeniyet mirasımızdır. Sivas’tan bahsedince, mutlaka Selçuklu’dan da bahsediyoruz. Sivas’tan bahsedince mutlaka Osmanlı’dan da bahsediyoruz. İşte 3 uygarlığın birikimi Sivas’ta var. Şehre bir yapı eklerken, hem bugünün Sivas’ına ve insanına karşı hem de yarınının Sivas’ına ve gelecek nesillere karşı sorumlu olduğumuzu biliyoruz ve bu bilinçle de hareket ediyoruz. Bugünden yarını inşa etmenin, yarını imar etmenin sorumluluğunu omuzlarımızda taşıyoruz. Şehre eklediğimiz her yapının, şehre bir değer katmasını, insanımıza daha mutlu ve huzurlu olmasının vesile olmasını istiyoruz. Tabi bu da özenli bir çalışmayı zorunlu kılmaktadır” ifadelerini kullandı.

Sivas’ı marka şehir yapma yolunda hizmetlere devam edeceklerini belirten TBMM Başkanı Yılmaz, “Beni her ziyarete gelen Sivas’ın çok değiştiğini ve geliştiğini söylüyor. Ben ise o  anlattığın kadar değil diyorum. İçinde olanlar değişikliği belki fark etmezler ama dışarıdan gelenler çok daha iyi görüyorlar ve değerlendiriyorlar. Artık Cumhuriyet Üniversitesi Sivas’a birleşti. Artık öyle Sivas’ın dışında demeyeceğiz. Hedefimiz şehirlerimizi insan dostu, çevre dostu, estetik, katılımcı ve mürevveh marka şehirler haline getirmektir. Kimlikli ve kişilikli şehirler oluşturmaktır. Böylelikle vatandaşlarımızın şehirdeki yaşam kalitesini arttırmaya çalışıyoruz. Sivas’ın nüfusu ne olursa olsun ama Sivas’ta yaşayan insanlarımızın yaşam standartını artırmak, bizim öncelikli sorumluluğumuzdur. Ayrıca tarihi şehir merkezlerimize ayrı bir canlılık kazandıracağız” şeklinde konuştu.

ÂLİM BARUT…

Sivas Valisi Âlim Barut ise konuşmasında, “Ben kendimi çok şanslı hissediyorum. Çünkü bu yöreye, bir dışarıdan bir de içeriden baktığımı ifade etmek istiyorum. Sene 1978 Kahramanmaraş’a kaymakam adayı olarak giderken, yoldan geçerken dediler ki burası üniversite. Baktığım zaman demiştim ki ne kadar uzak bir üniversite yapmışlar. Burası şehirle nasıl bütünleşecek? Ama seneler sonra bu mevkiiye gelip gördüm ki üniversite şehriyle bütünleşmiş. Şehir üniversiteyle bütünleşmiş. Tabii ki bunda belediyenin ve üniversitenin büyük katkıları var. Tabii ki bunda Sivas’ımızın gururu TBMM Başkanımızın ve ona her alanda destek olan milletvekillerimizin gururu var. Sivas üniversitesiyle birlikte, üniversite Sivasla birlikte, birbirlerinin tamamlayıcısı, ayrılmaz parçası haline gelmiş. Yeni İsmet Yılmaz bulvarıyla da çok çok daha yaklaşmış. Cumhuriyet Üniversitesi Sivas’ın kalbinde, Sivas’ın içinde. Bu güzel hizmet Sivas’ımıza, üniversitemize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

HİLMİ BİLGİN…

AK Parti Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin konuşmasında, “Bugün açılışını yaptığımız ve Sayın Meclis Başkanımızın ismini taşıyan İsmet Yılmaz Bulvarı şehrimize, Üniversitemize, öğrencilerimize ve aziz milletimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Bilgin şunları kaydetti:

“Bizler yerelde Sayın Belediye Başkanım ve merkezi hükümet olarak son 13 yıl boyunca hizmet siyasetini ele alarak, sorun üretmek yerine, sorun çözücü bir siyasetle, bahanelerin, mazeretlerin arkasına sığınmak yerine var olan sorunları çözmek üzere risk alarak, bu aziz millete hizmet etmek üzere sizlerden yetki alıp, sizlerden yetki ve dua isteyerek, bulunduğumuz ilimize, ülkemize ve milletimize hizmet etmek üzere bir hizmet yolculuğuna çıktık. Bugüne kadar gerek merkezi hüküme, gerekse Belediye Başkanımız vermiş olduğu her sözü, bitireceğim dediği tarihte bitirerek, milletimizin hayır duasını almıştır. Bugün açılışını yaptığımız Üniversitemizin ve şehrimizin birçok sorununu çözen ve değer katan bu hizmette Belediye Başkanımız 30 Mart’ta yola çıkarken, Sivaslı hemşerilerimizle paylaştığı ve en kısa zamanda hayata getireceğiz dediği Fadlum Köprüsünü biraz önce izlerken, geçmişi hepimiz gördük. Bu sorunları ortadan kaldırdığı için Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz.”

SELİM DURSUN…

İsmet Yılmaz Bulvarı’nın Sivas halkına hayırlı olmasını temenni eden AK Parti Sivas Milletvekili Selim Dursun ise konuşmasında şunları kaydetti:

“Yol medeniyettir. Kısa sürede Rektörümüzün ifade ettiği, Başkanımızın da teslim ettiği bu çalışmaların Sivas’ımıza ve insanlarımıza güzellikleri, birlikleri, beraberlikleri ve yaşamı kolaylaştırmayı getireceğine yürekten inanıyorum. Evet, çalışınca oluyor. Yarıya yakın bir maliyetle yapılmış. Kaynakları iyi kullanan, beldesi için, şehri için sevdalanan bir yapı var. Aşkla, heyecanla bu işleri yapınca kolaylıklar da geliyor, hizmette ürüyor. Üniversitemizle şehrimizin bütünleşmesini sağlayan Bulvarımızın hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”

SAMİ AYDIN…

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, “Öncelikle bu mutluluğumuzu bizimle paylaştığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Cumhuriyet Üniversitesi Sivas’ımızın en önemli değeri, en büyük markası…” dedi.

Aydın, “Her geçen gün öğrenci sayısının artmasıyla bugünkü 54 bin öğrencisiyle Türkiye’deki birçok ilden daha fazla nüfusa  sahip, potansiyele sahip, bir yerleşim bölgesi… Sivas’ta hep konuşulurdu. Üniversite ile Sivas’ın kopuk olduğu söylenirdi. Biz Üniversitemizle her alanda çok iyi bir iş birliği içerisindeyiz. Bununla beraber bu kopukluğu ortadan kaldırmak adına hem akademisyenlerimize yönelik birçok projeler ürettik ve üretmeye devam ediyoruz. Hem de öğrencilerimizin en büyük sorunu olan ulaşımı büyük ölçüde çözmüş olmanın mutluluğunu, gururunu ve heyecanını yaşıyoruz. Şuan üzerinde bulunduğumuz nokta Recep Tayyip Erdoğan Bulvarıyla İsmet Yılmaz Bulvarı’nın kesiştiği kavşak…”

Yakın gelecekte Recep Tayyip Erdoğan Bulvarını da Yenişehir kavşağından İsmet Yılmaz Bulvarı’na bağlayacaklarını belirten Başkan Aydın sözlerine şöyle devam etti:

“Yine bu noktadan Karşıyaka’ya uzanan İsmet Yılmaz Bulvarı’nı da devam ettireceğiz. Şuan açılışını yapmak üzere olduğumuz İsmet Yılmaz Bulvarı, bin 320 metre uzunluğunda, ilave olarak bu projeye yine Polis Okulu’na uzanan 400 metre köprülü kavşaktan uzanan hat ile birlikte yaklaşık bin 800 metrelik kısmını tamamlamış bulunuyoruz. Bu projenin bu bölümü birim fiyatlarıyla 11 Milyon 450 Bin TL. Ancak bu projeyi biz Fen İşleri birimimiz ile Park ve Bahçeler ve diğer birimlerimizle yapmış olmamızdan dolayı 6 Milyon 850 bin TL gibi bir bedelle tamamladık. Bütün çalışmalar Sivas’ımıza yakışır bir şekilde tamamlandı. Sivas’ımızın önemli bir bulvarı modern bir bulvarının belirlememiz noktasında elbette Sivas’ımızın gururu olan, her konuda yanımızda olan ve Sivas’ımız için bir şans olan TBMM Başkanımız’ın ismini vermek bütün arkadaşlarımızın ortak görüşüdür, Meclisimizin ortak görüşüdür. Ben Meclis üyelerimize ve bütün arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum.”

PROF. DR. FARUK KOCACIK…

Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Faruk Kocacık da açılış töreninde yaptığı konuşmada, “Bugün hem şehrimiz hem de Ünivresitemiz için tarihi bir gün. İki nedenle tarihi bin gün. Birincisi yıllardır Üniversitemizin bir kanadı kırıktı. TOKİ tarafındaki yerleşim yerleri açıldığında giriş kapımızda hep sorun yaşadık. Normal mesai günü, mesai çıkışı, sınav zamanı, kazalar, gecikmeler, hepsi problem…  yıllardır problemin çözümü için elimizden geleni yaparak, ilgili kurumlara başvurduk. Sağ olsun Belediye Başkanımız Sami Aydın, göreve başladığında söz verdi veverdiği sözü de tuttu kendisine çok teşekkür ediyorum. İkinci konu ise Sayın Meclis Başkanımızın adının verilmesi… Ben burada sayın TBMM Başkanımıza özellikle teşekkür etmek istiyorum. Hem Üniversitemizde hem şehrimizde ne zaman başımız sıkışsa her zaman sorun çözücü olarak karşımıza çıktı ve yanımızda yer aldı. İsminin sadece buraya değil, birçok yere verilmesini hak ediyor. Bunun daim olmasını diliyorum. Bu güzellikleri bizlere yaşatan herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler:
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
İş Kazalarına  25 Kurban!
İş Kazalarına 25 Kurban!
Sivas´ta yeterince alınmayan önlemler nedeniyle meydana gelen iş cinayetleri her geçen yıl artarak devam ediyor. İşçi Sağlığı ve İşçi Güvenliği Meclisi´nin verilerinden derlenen bilgilere göre ilimizde 2020 yılında iş kazaları sonucu 25 kişi hayata veda etti. Son 3 yılda ilimizde iş kazası sonucu ölenlerin ise 71 kişiye ulaştı.
Yollar Bir Bir Açılıyor--Video
Yollar Bir Bir Açılıyor--Video
Sivas´ta aralıklarla devam eden kar yağışının ardından ekipler kapalı olan köy ve mezra yollarını açmak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
183 Köy Yolu Ulaşıma Kapandı
183 Köy Yolu Ulaşıma Kapandı
Sivas´ta geçtiğimiz günlerde etkili olan kar yağışı nedeniyle kapalı olan 183 köy yolunda temizleme çalışmaları sürüyor.
Kızları Mesai Arkadaşı Oldu
Kızları Mesai Arkadaşı Oldu
Sivas´ın Altınyayla ilçesinde babalarına ait lokantada çalışan üniversite öğrencisi Mevlüde Keskin ve lise öğrencisi Gülden Keskin kardeşler, marifetleriyle 40 yıllık ustalara taş çıkartıyorlar.
Kitaplardan Ayrı Kalamadı
Kitaplardan Ayrı Kalamadı
Sivas´ın Altınyayla ilçesinde yaşayan Kemal Çiftçi, 33 yıl boyunca yaptığı kütüphanecilik mesleğinde okuduğu kitaplarla ‘kitap kurdu´ olarak tanındı. Çiftçi, emekli olmasına rağmen ömrünü geçirdiği kütüphaneden vazgeçemiyor.
Belediye Sokak Hayvanlarını Unutmuyor--Video
Belediye Sokak Hayvanlarını Unutmuyor--Video
Belediyeye bağlı ekipler yoğun kar yağışının ardından hayvanların yiyecek bulma konusunda sıkıntı yaşamaması amacıyla doğaya yem bıraktı.
Basın Kuruluşlarımıza  Yardımcı Olmalıyız
Basın Kuruluşlarımıza Yardımcı Olmalıyız
Gazetemize ziyarette bulunan Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, “Basın kuruluşlarının sıkıntıda olduğunu biliyorum. Basın sektörünün hem çalışanı sıkıntıda hem işvereni sıkıntıda. Birlik ve beraberlik içerisinde birbirimize yardımcı olmamız gerekiyor” dedi.
   Protokol  İmzalandı
Protokol İmzalandı
Cumhuriyet Üniversitesi İleri Teknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi (CÜTAM) ile Ezel Kozmetik İthalat ve İhracat Ticaret ve Sanayi AŞ (Dermokil) arasında Ar-Ge protokolü imzalandı.
Çayır´dan Nezaket Ziyareti
Çayır´dan Nezaket Ziyareti
Sivas Emlak Müşavirleri ve Danışmanları Derneği (SEMDER) Başkanı Kerim Çayır, gazetemize nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette konuşan Çayır, “Dernek olarak çalışmalarımızı kamuoyuna duyuruyorsunuz ve ilimizde gayrimenkul sektörünün nabzını tutuyorsunuz. Emekleriniz için teşekkür ederiz” dedi.
Belediye´den    Esnafa Destek
Belediye´den Esnafa Destek
Pandemi sürecinden olumsuz etkilenen esnaflara can suyu olması amacıyla Sivas Belediyesi tarafından başlatılan bin 500 TL´lik destek için başvurular tamamlandı.
Erciyes Üniversitesi Öğrenci Alacak
Erciyes Üniversitesi Öğrenci Alacak
Erciyes Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsüne Öğrenci Alınacak
Hayvanlar İçin Yiyecek Bırakın--Video
Hayvanlar İçin Yiyecek Bırakın--Video
Vali Salih Ayhan; Tavra Deresi mevkiinde yaban hayvanları için doğaya yem bıraktı. Vatandaşları, evlerinin önüne yem ve yiyecek bırakmaları konusunda duyarlı olmaya davet eden Vali Ayhan, “Canlıların korunması ve varlığının devam edebilmesi için yem bırakma faaliyetleri son derece önemli. Özellikle sokağa çıkma yasağının olduğu dönemde yaban hayvanlarına sahip çıkmak, ayrı bir anlam ifade ediyor” dedi.
461 Köy Yolu Kapalı
461 Köy Yolu Kapalı
Sivas´ta etkili olan kar yağışı sonrası 461 köy yolunun ulaşıma kapandığı bildirildi.
Sağlıkçılar  Zam Bekliyor
Sağlıkçılar Zam Bekliyor
Türk Sağlık-Sen Şube Başkanı Dursun Özen; “İlave ek ödemelerin bir an önce ödenmesini ve sağlık çalışanları için maaşlara tek ödeme şeklinde bir zammın hayata geçirilmesi için acil düzenleme yapılması talebimizi bir kez daha yineliyoruz” dedi.
SİVTAŞ Tarıma İvme Katacak
SİVTAŞ Tarıma İvme Katacak
Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ; yönetim kurulu üyeleri birlikte Sivas Teknik Tarım Hayvancılık ve İnşaat Ticaret Sanayi Anonim Şirketi (SİVTAŞ) Genel Müdürü Hakan Bozbıyık´ı ziyaret etti. SİVTAŞ hakkında Bozbıyık´tan bilgi alan Çetindağ, “SİVTAŞ Sivas çiftçisine, Sivas besicisine ve Sivas tarımına ivme kazandıracak, katma değer sağlayacak. Bunun gururunu yaşıyoruz” dedi.
Sedef Hastalığı  Basite Alınmamalı
Sedef Hastalığı Basite Alınmamalı
Sedef hastalığına ilişkin açıklamalarda bulunan Cumhuriyet Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi Dermatoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Melih Akyol, “Sedef takiplerinin çok düzenli yapılması gereken bir hastalık grubunu oluşturuyor” dedi.
Ekipler 7/24 Çalışıyor--Video
Ekipler 7/24 Çalışıyor--Video
Vali Salih Ayhan; karla mücadele çalışmalarını ve yollardaki son durumu yerinde incelemek üzere ilimiz merkeze bağlı Yıldız - Yakupoğlan bölgesine gitti. Vali Ayhan, il genelinde etkili olan kar yağışı sonrası yol açma ekiplerinin çalışmalarına hız verdiğini ifade ederek, vatandaşların herhangi bir mağduriyet yaşamaması için ekiplerin 24 saat süreyle kesintisiz olarak çalıştığını söyledi.
İhtiyaçlıların Yardımına Koşuyorlar
İhtiyaçlıların Yardımına Koşuyorlar
Hasene Sivas Sosyal Yardımlaşma Derneği; ihtiyaçlı ailelere yönelik yürüttüğü yardım çalışmalarını son hız sürdürüyor.
Kesintiler Büyük Oranda Giderildi
Kesintiler Büyük Oranda Giderildi
13 Ocak Çarşamba günü etkili olan kar yağışı sonrası yaşanan elektrik arızalarının giderilmesi için devam eden çalışmalar, ÇEDAŞ ekiplerince büyük oranda tamamlandı. Yıldız Beldesinde ÇEDAŞ ekiplerince yürütülen arıza çalışmalarını inceleyen Vali Ayhan, “Bazen mücbir sebepler öngörülemeyen sorunları da beraberinde getiriyor. Herkes var gücüyle çalıştı, sıkıntılar çözüme kavuştu” dedi.
Çetindağ´dan ÇEDAŞ Ekiplerine Ziyaret
Çetindağ´dan ÇEDAŞ Ekiplerine Ziyaret
Sivas Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ, merkez Kartalca Köyü bölgesinde arıza onarım çalışmalarını sürdüren ÇEDAŞ ekiplerini ziyaret ederek yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı. Çetindağ, arıza giderim faaliyetlerindeki özverili çalışmalarından dolayı ÇEDAŞ ekiplerine teşekkür etti.
   Online Söyleşi Gerçekleştirildi
Online Söyleşi Gerçekleştirildi
Cumhuriyet Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü tarafından “Fen ve Mühendislik Alanında Bilimsel Araştırma ve Etik” konulu söyleşi düzenlendi. Online düzenlenen söyleşide bilimsel çalışmalarda etik konusu ele alındı.
STSO Başkanı Şov Yapıyor
STSO Başkanı Şov Yapıyor
İş insanı Halil İbrahim Budaklı; Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken´e zehir zemberek sözler sarf etti. STSO binasının altında bulunan yerin ihalesini 7 yıl önce kendisinin aldığını ve içini dizayn ederek işlettiğini ifade eden Budaklı; Eken´in fahiş zam yapması nedeniyle ticari hayatının bittiğini söyledi. 75 bin lira olan kira bedelinin 300 bin liraya çıkarıldığını iddia eden Budaklı, “Pandemi nedeniyle kiracılara zam yapılmasın” diyen Eken´i şov yapmakla suçlayarak “Sivas´a yakışmayan bir STK, Sivas´a yakışmayan bir başkan görev yapıyor” ifadelerini kullandı.
Ekipler Seferber Oldu--Video
Ekipler Seferber Oldu--Video
Sivas´ta hasta almak üzere Hafik ilçesi Bayramtepe köyüne giden ve kardan dolayı yolda mahsur kalan ambulans İlçe Özel İdare ekiplerinin yoğun çalışmaları sonucunda kurtarıl
Buzlanma Kazaya Neden Oldu
Buzlanma Kazaya Neden Oldu
Sivas´ta yoldaki buzlanma nedeniyle kontrolü kaybeden tır yola devrildi.
Gürün´de İlk Aşı Başhekime Uygulandı
Gürün´de İlk Aşı Başhekime Uygulandı
Sivas´ın Gürün ilçesinde aşılama işleminin başlamasıyla ilk aşı Gürün Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Doktor Aysun Şahin´e uygulandı.
İçme Suyu Hattı Patladı
İçme Suyu Hattı Patladı
Sivas´ta içme suyu hattında meydana gelen patlama sonrası suyun metrelerce havaya fışkırması ilginç görüntüler oluşturdu. Sivas Belediyesi ekipleri de bölgeye giderek arızayı giderebilmek için çalışma başlattı.
Çöken İki Katlı Ahşap Ev Ekipleri Alarma Geçirdi
Çöken İki Katlı Ahşap Ev Ekipleri Alarma Geçirdi
Sivas´ta Kale Projesinin yürütüldüğü alanda çöken iki katlı ahşap ev ekipleri alarma geçirdi.
177 Köy Yolu Ulaşıma Kapalı--Video
177 Köy Yolu Ulaşıma Kapalı--Video
Sivas´ta etkili olan kar yağışı nedeniyle il genelinde 177 köy yolu araç ulaşımına kapandı
Tilkiyi Sokak Kedisi Gibi Beslediler
Tilkiyi Sokak Kedisi Gibi Beslediler
Sivas´ta bir pide fırını ve kasapta çalışanlar, her hafta dükkanlarının önüne gelen tilkiyi sokak kedileriyle birlikte besliyor.
Gelirde Adalet  İçin Zam Şart
Gelirde Adalet İçin Zam Şart
Memur-Sen İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen Sivas 1 Nolu Şube Başkanı Halil İbrahim Temiz, 2020 yılının kamu görevlileri açısından hakem kurulu kararı mağduriyetleri ile enflasyona dayalı kayıplar yaşanılan bir yıl olarak geride kaldığını belirterek, “Gelirde adalet için seyyanen zam yapılmalı, vergide adalet için oran sabitlenmesi gerekiyor” dedi.
DOLAR
7.4485
EURO
9.0235
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
İlim, kendini bilmektir.

Yunus Emre
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ? -Hapşırdığınız zaman kalbinizde dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur. (Ya bi kez griptim hesapladım 120 kez hapşırmışım demek ki kalbim 1 dakika durmuş o gün) -Eiffel kulesinin tepesine çıkana kadar

İlginç Bilgiler