?Büyükşehir Olma Hedefine Yürüyeceğiz?
AK Parti İl Başkanı Av. Ziya Şahin, 1 Kasım seçimlerinde halkın AK Parti´ye duyduğu güven ve gösterdiği desteğe teşekkür ederek; ?AK Parti bunun farkındadır ve bu güveni daha da ileriye taşımanın azmindedir.? Dedi
Tarih: 19.11.2015 09:43:00

AK Parti İl Başkanı Av. Ziya Şahin, “Önümüzdeki süreçte biz büyükşehir olma hedefine doğru yürüyeceğiz. Biz sağlıklı bir şekilde büyükşehir olmayı düşünüyoruz. Yani istihdamı artırarak büyükşehir olmayı düşünüyoruz. Taşınır nüfusla büyükşehir olma niyetinde değiliz. O sebeple 2. OSB’miz, Bilim ve Teknoloji Üniversitemiz, Hızlı Trenimiz ve diğer yapacağımız, yapmakta olduğumuz yatırımlar Sivas’a bir istihdam göçü, akademik göç sağlayacak ve Sivas’ın büyükşehir yolunda ilerlemesine katkıda bulunacak. Sivas; hem sanayi, hem bilim, hem turizm, hem tarım ve hayvancılık alanında hızlı bir şekilde gelişecek.” Dedi

ERSAN ARSLAN

AK Parti İl Başkanı Av. Ziya Şahin, 1 Kasım seçimlerinde halkın AK Parti’ye duyduğu güven ve gösterdiği desteğe teşekkür ederek; “AK Parti bunun farkındadır ve bu güveni daha da ileriye taşımanın azmindedir.” Dedi. 1 Kasım seçimlerinde Sivas halkının AK Parti’ye büyük destek verdiğini ve Sivas’ın yüzde 69’a yakın oyla en yüksek oy alan 9’uncu il olduğunu belirten Şahin, bu başarıdan dolayı Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun kendilerine plaket takdim ettiğini söyledi.

YENİDEN GÜVEN VE İSTİKRAR GELDİ

1 Kasım seçimleri ile birlikte Türkiye’de yeniden güven ve istikrar ortamının oluştuğunu belirten AK Parti İl Başkanı Av. Ziya Şahin,  seçimlerin hemen akabinde gerçekleştirilen G20 zirvesiyle de Türkiye’nin dünyanın gidişatına şekil verme gayretinde olduğunun altını çizdi.

Şahin; “1 Kasım seçimleri hem ülkemiz, hem de Sivas’ımız için gayet başarılı geçti. Ülkeye yeniden istikrar geldi, güven ortamı oluştu. Geçtiğimiz hafta yaptığımız G20 zirvesi de bunun en büyük göstergesiydi. Zira Türkiye G-20 zirvesine her şeyiyle hâkimdi. Burada lider ülke olduğunu ortaya koydu. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız çok önemli görüşme ve toplantılar yaptılar. Dünyanın gidişatına şekil verme gayretinde oldular ve bu bütün dünyada da kabul gördü. Hiç kimse Türkiye niye dünyanın gidişatına şekil vermeye çalışıyor’ demedi. Bu süreçte AK Parti’nin 2002’den bu tarafa 13 yıllık icraatları var. Hem Türkiye’de hem de bütün dünyada, 1 Kasım seçimlerinin etkisi burada önemli. Zira 1 Kasım seçimlerinde yüzde 49,5’luk bir başarı elde edildi. Bu milletimizin büyük bir güveni ve desteğidir. AK Parti bunun farkındadır ve bu güveni daha da ileriye taşımanın azmindedir. Onun için bu güvenle beraber ülkemizin de milletimizin de tekrar kendine güveni geldi. G-20 zirvesini bu ortamda gerçekleştirdik.” İfadelerini kullandı.

“2023 HEDEFİMİZ İÇİN

BİR BAŞLANGIÇ YAPTIK”

Türkiye’nin dünyada 21. yüzyılda parlayan bir yıldız olarak görüldüğünü belirten AK Parti İl Başkanı Av. Ziya Şahin, 2023 ve 2071 hedeflerine değindi. 1 Kasımla birlikte 2023 için yeni bir başlangıç yapıldığını belirten Şahin, yeni hükümetin kurulması ile birlikte yeni icraatların başlayacağını söyledi. AK Parti’nin bundan sonraki süreçte daha kararlı ve daha azimli olacağını belirten Şahin, “Şimdiye kadar olduğumuzdan daha da mütevazı, daha da hizmetkâr olacağız, ülkemizi ve milletimizi geliştirmek için daha fazla gayret göstereceğiz.” Dedi.

Şahin, şu ifadeleri kullandı:

“TBMM’de milletvekillerimizin yemin törenine katıldık. Milletvekillerimiz yeminlerini etti ve artık 26’ıncı dönem başladı. Pazar günü TBMM Başkanlık seçimi yapılacak. 28 Kasım’da da hükümet güven oylamasına çıkacak ve mecliste güven oylaması yapılacak. AK Parti’nin en büyük teminatı, şimdiye kadar yapmış olduğu icraatlardır. Hem Türkiye açısından hem de gözü bizde olan mazlum milletler açısından çok önemli icraatlar yapıldı. Zira 2,5 milyon Suriyeli ülkemizde barınıyor. Aynı şekilde 250 binden fazla Iraklı ülkemizde barınıyor. Aynı şekilde Ermeniler dâhil, Türkiye’de Türkiye’ye umut bağlamış insanlar var. Her ne kadar devletler arasındaki ilişkiler kötü olsa da milletler ve halklar arasında bütün dünya ile gayet iyi ilişkilerimiz var. Bu doğrultuda insanlık Türkiye’yi bir umut olarak görüyor. 21. Yüzyılda parlayan bir yıldız olarak görüyor. O sebeple de hem Cumhurbaşkanımız, hem başbakanımız hem bütün seçilmiş yetkililerimiz dünyaya vizyon katmak üzere gayret gösteriyorlar. Zaten biz ülke olarak AK Parti ile birlikte uzun vadeli planlar yapar hale geldik. 2023 vizyonumuzu her fırsatta dile getiriyoruz. Cumhuriyetin 100. Yılında Türkiye’nin kalkınmış 10 ekonomi arasına girmesi bizim 2023 vizyonumuzdur. Hem ülke olarak, hem birey olarak, hem şirket olarak her alanda dünyanın kalkınmış 10 ülkesi arasında yer almak istiyoruz. Bir vizyonu takip ediyoruz, milletimiz de bize bu noktada destek veriyor ve biz de büyük bir aşk ve şevkle bunu gerçekleştirmek için çalışıyoruz.

Milletimizin büyük güveni ile artık hükümet kurma çalışmaları daha da hızlı yürüyor. Zira 7 Haziran’da tek başına hükümet kurulamayınca 2015 yılında kalkınma hızımızdaki ivme yavaşladı. Şimdi onu da telafi etmek için hızlı hareket etmek zorundayız.  Hükümet biran önce kurulacak ve 28 Kasım’da da inşallah güvenoyu alarak icraata başlayacak. Biz şuana kadar ülkeyi seçime götüren seçim hükümetine de teşekkür ediyoruz. Terörle mücadele sırasında dünyadaki çalkantılara rağmen suhuletle ülkeyi seçime götürdü ve Türkiye genelinde yüzde 85’lik bir katılımla itirazsız bir seçim yapıldı ve dünyanın önüne yüzümüz ak olarak çıktık. İyi bir, net bir seçim sonucuyla da AK Parti’ye bir hükümet kurma görevi verildi. İnşallah bu süreci en iyi şekilde değerlendirerek 2023 hedefimiz için bir başlangıç yapmış kanaatindeyiz. Başbakanımızın konuşmasında vurgulamış olduğu üzere şimdiye kadar olduğumuzdan daha da mütevazı, daha da hizmetkâr olacağız, ülkemizi ve milletimizi geliştirmek için daha fazla gayret göstereceğiz. Zira bütün bunları gördü milletimiz ve benim tek ümidim ‘AK Parti’ dedi. Bu ümidi biz 2071’e kadar da devam ettirmek istiyoruz. Malazgirt Zaferi’nin bininci yıldönümünde de ciddi anlamda Türkiye’yi lider bir ülke olarak bütün dünyanın kabul etmesini istiyoruz. Bu hedefi, bu vizyonu da takip edeceğiz.”

“TÜM SİVASLILARIN SİVAS’A

KATKI YAPMASINI ARZULUYORUZ”

1 Kasım seçimlerinde Sivaslıların AK Parti’ye gösterdiği teveccüh için teşekkür eden Şahin, Sivas’ı daha iyi noktalara taşımak için var güçleri ile çalışacaklarını belirterek; bu doğrultuda tüm Sivaslıların da memleketlerine katkı sağlamalarını arzuladıklarını belirtti.

Şahin, “Sivaslı hemşerilerimizi özellikle teşekkür ediyoruz. Yüzde 69’a yakın bir oy ile bize destek verdiler. 4 milletvekili çıkardık. İlk sonuçlar geldiğinde 5 gözüküyordu ama daha sonra 4 oldu. 1 milletvekilimiz CHP’den seçildi. Dolayısıyla Sivas bizim 4 milletvekilimiz ve CHP’nin 1 milletvekili ile beraber 5 milletvekili ile mecliste yerini aldı. Bu süreçte biz teşkilat olarak Sivaslı olup da Sivas dışından milletvekili olanlarla da diyalogdayız. Herkesin Sivas’a, memleketine yapabileceği ne var ise yapmasını arzu ediyoruz. Aynı şekilde geçtiğimiz dönemde biz Ankara’daki bürokratları da Sayın Bakanımız ve Meclis Başkanımızın başkanlığında hem Ankara’da toplantılarda bir araya getirdik, hem de Sivas’ta bir araya getirdik. Sivas’ın kendi öz evladı olan, bürokratları, milletvekilleri, diğer yetkililerinin Sivas’a faydasının olması lazım… Zira Sivas, ciddi anlamda büyük bir coğrafya... İhtiyaçları çok olan bir coğrafya ve Sivaslıyım diyen herkes elinden ne geliyorsa Sivas’a destek olmalı, hizmet etmeli. Sivaslı kadirşinastır. Kendine hizmet edeni hiçbir zaman unutmamıştır, unutmayacaktır. Onu devamlı yaşatacaktır. O sebeple de Sivas’tan çıkmış, iş adamı olmuş, bürokrat olmuş, siyasetçi olmuş, bilim adamı olmuş kim var ise hepsini yeni dönemde, bu hızlı kalkınma sürecinde Sivas’a hizmet etmeye Sivas’taki çalışmalara katkıda bulunmaya davet ediyoruz. Bu katkılarla beraber Sivas, büyüyecek, gelişecek. Belirli bir noktadayız. Altyapıyı büyük oranda tamamladık. Çok büyük yatırımlar ilimize yapıldı ve yapılmaya devam ediyor. Dolayısıyla bu süreçte herkesin de katkısına ihtiyacımız var. Bu yatırımlar yapılırken de ilimiz dışındaki iş adamı, bilim adamı, bürokrat; herkesin de koyacak bir tuğlası var.

Geçtiğimiz günlerde KYK’ya teslim edilmek üzere bir hayırseverimizin yaptırdığı yurtta incelemelerde bulunduk. 5 yıldızlı otel konforunda bir yurt yaptırıyor. Onun yarı maliyetine o yurdu yaptırıp teslim edebilir. Ama diyor ki ‘en iyisi olsun. Sivaslı bunun kıymetini bilir, kadirşinastır. Ben bir iş yaptıysam en iyisini yapıyım, en iyi şekilde teslim edeyim’ diyor. Biz de hayırseverlerimizin bu davranışları ve düşüncelerinden memnun oluyoruz. Tüm hayırseverlerimize yaptıkları için teşekkür ediyoruz. Yeni hayırların da yapılmasını arzu ediyoruz. Zira memleketinizde isminiz yaşamadıktan sonra dünya kadar zengin olsanız bunun bir ehemmiyeti yok. O sebeple ben Sivas dışındaki zengin ve bürokratlarımız ve Sivas’taki bürokratlarımız için de söylüyorum. Birçok alanda hayır yapmalarını öneriyorum. Zira Sivaslı onların kıymetini biliyor, onlara değer veriyor.

Önümüzdeki süreci hep beraber, Sivas’ın bir ferdi olarak hem Sivas’ta yaşayanlar, hem Sivas dışında yaşayanlar olarak birlikte değerlendireceğiz. Sivas dışında da çok büyük bir birlikteliğimiz var. Geçtiğimiz hafta 6. Geleneksel Sivas Günleri İstanbul Maltepe’de yapıldı. Sivas Platformu, Sivas Federasyonu hepsi birlik ve beraberlik içerisinde Sivas’ı tanıtıcı bir faaliyet gösterdiler. Bütün İstanbullu da bütün Türkiye’de Sivas’ı tanıyor. Bu dışarıdaki birlikteliğimizi hem dışarıdaki Sivaslıların gelişmesi, onların dayanışması için kullanmakla beraber Sivas’a hizmet ve yatırım olarak da döndürmemiz gerekiyor. Buradan faydalanıyor muyuz? Faydalanıyoruz. Ancak, Sivas’a daha fazla bu süreçte beyin göçü almalıyız. Beyin göçü verebiliriz ama beyin göçü de aldığımız zaman verdiğimiz beyin göçü çok fazla göze gözükmez. Dolayısıyla insanlar kendilerini nerede daha fazla geliştireceklerse oraya gidebilirler. Bu hayatın doğal akışında var. Dışarıdaki Sivaslılar ve başka memleketlerin insanlarının Sivas’ta kendilerini geliştirecek anlar bulup Sivas’a gelmelerini arzu ediyoruz. Sivas platformunun, dışarıdaki derneklerimizin, vakıflarımızın da buna öncü olmasını arzu ediyoruz. Sivas büyük bir hızla kalkınacak ve kalkınmakta. Dolayısıyla onların da bu çorbada tuzunun olmasını arzu ediyoruz.

Seçimden önceki hafta Türkiye Yazılımcılar Derneği ile Cumhuriyet Üniversitesi arasında imzalanan protokol, ciddi anlamda Sivas’ı öne çıkaran bir protokol oldu. 75 bin yıllık yazılımcı ihtiyacının şuanda 15 bini sağlanabiliyor. Ama Cumhuriyet Üniversitesi’nde şimdi teknoloji fakültesine, mühendislik fakültesi bilgisayar bölümüne ve iktisat fakültesi işletme yöneticiliği bölümüne önümüzdeki yıldan itibaren kayıt yaptıracak her öğrencinin yazılımcılık alanında işi hazır olacak. Bu da Cumhuriyet Üniversitesi’ni rekabet ettiği üniversitelerden bir adım öne geçiren bir protokoldü. Zira şimdi çağımızda en önemi şey iş bulmak… Üniversite sayısı çoğaldığı için üniversite okumak belki zor şey değil ama üniversite okuduktan sonra iş bulmak zorlaşıyor. O sebeple Cumhuriyet Üniversitesi iş yönünden tercih ettirecek bu protokolü önemsiyoruz. Bu tür protokoller, bu tür destekler bu tür hizmetlerle beyin göçünü çekmek istiyoruz. Zira yazılımcılığı düşünen bir öğrenci, yükseksek lisans ve doktora yapmak isteyen Sivas’ı tercih edecektir. Bu da beyin göçü almamız demektir. Bunu artırarak devam ettireceğiz.” Şeklinde konuştu.

“BÜYÜKŞEHİR OLMA

HEDEFİNE YÜRÜYECEĞİZ”

Sivas için büyük önem taşıyan 2. Devlet Üniversitesi konusundaki çalışmaların da hız kazanacağını belirten AK Parti İl Başkanı Av. Ziya Şahin, 2. Üniversite, 2. OSB, hızlı tren, tarım ve hayvancılık alanında yapılacak çalışmalarla Sivas’ta nüfus ve istihdamın artacağını belirtti.

Bu projelerle birlikte Sivas’ın taşınır nüfusla değil sağlıklı bir şekilde büyükşehir olma hedefine yürüyeceğini belirten Şahin, şu ifadeleri kullandı:

“Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nin kuruluşu yeni mecliste yeni dönemle beraber inşallah çok daha hızlanacak. Altyapısı belirli bir seviyeye geldi. Bilim ve Teknoloji Üniversitesi ile de bir beyin göçü alacağız. Sivas’ı inşallah ileriye taşıyacak kadrolar orada da oluşacak. 2. Organize Sanayi Bölgesiyle de hem yurt dışından hem de yurt içerisinde önemli bir sermaye göçü alacağız. Bu sermaye göçüyle beraber Sivas’ın nüfusunu artıracak istihdam göçü de alacağız ve önümüzdeki süreçte biz, büyükşehir olma hedefine doğru yürüyeceğiz. Biz Sağlıklı bir şekilde büyükşehir olmayı düşünüyoruz. Yani istihdamı artırarak büyükşehir olmayı düşünüyoruz. Taşınır nüfusla büyükşehir olma niyetinde değiliz. O sebeple 2. OSB’miz, Bilim ve Teknoloji Üniversitemiz, Hızlı Trenimiz ve diğer yapacağımız, yapmakta olduğumuz yatırımlar Sivas’a bir istihdam göçü, akademik göç sağlayacak ve Sivas’ın büyükşehir yolunda ilerlemesine katkıda bulunacak. Sivas; hem sanayi, hem bilim, hem turizm, hem tarım ve hayvancılık alanında hızlı bir şekilde gelişecek. Özellikle bunların hepsi birbiriyle bağlantılı… Bir sektör gelişirken diğer bir sektörün de desteği oluyor. Şuanda ciddi anlamda çok büyük barajlarımızı bitirdik. Kimi sulamaya başladı kimi önümüzdeki yıl ve daha sonraki yıllar da başlayacak. Çok büyük alanlar sulamaya başlanınca tarım- hayvancılık ve tarıma dayalı sanayi-ticaret gelişecek. Aynı şekilde bu eğitimi de geliştirecek. Üniversitenin o alandaki kolları da gelişecek.

Sanayimiz, 2. OSB ile birlikte gelişirken hem sanayinin yan dalları gelişecek. Hem sosyal hayat gelişecek yine üniversite ve eğitim gelişecek. Çünkü oraya da mühendisler, beyin göçü gelecek ve etkileşim halinde birbirlerini geliştirecekler. Et Entegre Tesisi’ni açtık. Ciddi anlamda bu tarım ve hayvancılığı geliştirecek ve rekabet ortamını geliştirecek. Bütün bunlarla beraber Sivaslının hayat standardı yükselecek. Bütün kazanımlar noktasında hem maddi hem manevi kazanımlar noktasında biz Sivas’ın, Sivaslı’nın birinci sırada olmasını arzu ediyoruz. Bu yolda da AK Parti Sivas teşkilatı olarak çalışacağız. Hem Sivas’ı ileri götürmek hem de insanımızı daha müreffeh yaşatmak için gayret göstereceğiz. Eski meclis başkanımız, eski müsteşarımız, milletvekillerimiz, önemli değerlerimiz var. Geçmişte milletvekilliği, bakanlık yapmış değerlerimiz, üst düzeyde çok sayıda bürokratımız, iş adamımız, bilim adamımız var. Biz onların Sivas’a gelmesini kolaylaştırdık, kolaylaştırmaya devam edeceğiz. Sivas’a gelmemiş her Sivaslının da Sivas’a gelip Sivas’a bir tuğla koymasını teşvik edeceğiz. İnşallah önümüzdeki süreçte bunu sağlayarak Sivas’ı bir sonraki seçimlere giderken çok daha ileri noktada seçimlere götüreceğiz.”
Kaynak:

Anahtar Kelimeler:
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
İlmek İlmek Dokuyacağız--Video
İlmek İlmek Dokuyacağız--Video
Tarık Eminoğlu´ndan boşalan AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı koltuğuna oturan Muhammed Burak Kuruçay, parti binasında açıklamalarda bulundu. AK Parti il teşkilatının yanı sıra Belediye Başkanı Hilmi Bilgin´in de katıldığı programda konuşan Başkan Kuruçay, “Sivas´ta 65 mahalle, 153 merkez köyde sandık görevlilerimizle beraber uyum içinde çalışma gerçekleştireceğiz. Bu süreçte memleketi ilmek ilmek tekrardan dokuyacağız. Sevdamız Sivas diyoruz. Memleket için çalışmaya her ortamda varız” dedi.
Fotoğrafçılık Kursu Açılıyor
Fotoğrafçılık Kursu Açılıyor
Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulunda ücretsiz ‘Dijital Fotoğrafçılık´ kursu açılacak. Bu ay içerisinde başlayacak olan kurs Mayıs ayında sona erecek.
STM´nin 7. Şubesi Kümbet´te Açıldı--Video
STM´nin 7. Şubesi Kümbet´te Açıldı--Video
Sivas´ın öncü firmaları arasında yer alan STM´nin 7. mağazası Gazi Lisesi kavşağında açıldı. Kümbet Şubesinin açılışına katılan il protokolü, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlara teşekkür eden STM Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Kurt, “Biz yaklaşık 10 sene önce Sivas´ın farklı mahallelerinde mağaza açmaya başladık. Bugün de Kümbet´e bir mağaza açmak nasip oldu. Biz gerçekten Sivas´ta yapılan hizmetin karşılığını alıyoruz. Herkesin de alabileceğini düşünüyoruz. Doğru işler, doğru zamanda, doğru yerde yapılırsa halk bunu görüyor ve karşılığını veriyor” dedi.
Üniversite´de Atıklar Bertaraf Edilecek
Üniversite´de Atıklar Bertaraf Edilecek
Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından “Çevre Bilgilendirme Toplantısı” gerçekleştirildi. Programda “Çevre ve Atık Birimi” hakkında bilgiler veren Öğr. Gör. Ömer Faruk Alacahan, “Atıklarla ilgili özel bir firmayla anlaşma sağladık. Bu atıkları insan sağlığına ve çevreye zarar vermeden bertaraf edeceğiz” dedi.
Öğrencilere İdare´nin Çalışmalarını Anlattı
Öğrencilere İdare´nin Çalışmalarını Anlattı
Cumhuriyet Üniversitesi´nde ´Sivas İl Özel İdaresindeki Yol Yapım Çalışmaları´ konulu seminer düzenlendi. Seminere konuşmacı olarak katılan İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Burak Caner, mühendis adaylarına İdare´nin Sivas´ın zorlu coğrafyasında yürüttüğü yol çalışmaları hakkında bilgi verdi.
Konser Büyük Beğeni Topladı
Konser Büyük Beğeni Topladı
Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Anabilim Dalı öğrencilerinin Geleneksel Türk Sanat Müziği dersi kapsamında hazırladıkları konser izleyicilerden büyük beğeni topladı.
Anne ve Kızları Camide Buluştu
Anne ve Kızları Camide Buluştu
İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü tarafından organize edilen “Anne ve kızları camide buluşuyor” projesinin ilki Yeşil Cami´de gerçekleştirildi.
Konut Stoku 20 Bine Ulaştı
Konut Stoku 20 Bine Ulaştı
Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) ile Garanti BBVA Mortgage tarafından ilimizde faaliyet gösteren emlakçı ve yapsatçılara yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıda konuşan TSO Başkanı Mustafa Eken, emlak sektöründe yaşanan sıkıntılara değinerek ilimizde 20 bin konut stokunun bulunduğunu açıkladı.
 Dev Projede Sona Yaklaşıldı
Dev Projede Sona Yaklaşıldı
Sivas-Ankara Yüksek Hızlı Tren projesinin bir an önce hayata geçmesi için 406 kilometre uzunluğundaki hat boyunca 150 noktada yaklaşık 6 bin kişi çalışıyor.
 Ulaş Gölü´nde Kış Sessizliği
Ulaş Gölü´nde Kış Sessizliği
Sivas´ın Ulaş ilçesindeki Ulaş Gölü kış ayları nedeniyle sessizliğe büründü.
Davulbaz Göleti Can Suyu Olacak
Davulbaz Göleti Can Suyu Olacak
DSİ Genel Müdürü Mevlüt Aydın: "Projenin tamamlanması ile birlikte bölgede tarıma dayalı sanayi gelişecek olup bu da bölge halkının sosyo-ekonomik gelişim göstermesine olanak sağlayacak ve refah düzeyini arttıracaktır" dedi.
İşletmelere Prestij Katacak
İşletmelere Prestij Katacak
Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen ´Şehirlerin Sultanı Güvenli Gıda Diyarı´ projesi kapsamında 4 işletmeye güvenilir gıda sertifikası veren Vali Ayhan, “Bu belge vatandaş açısından bir güven, işletme sahibi açısından bir prestij kaynağı olacaktır” dedi.
TRT Payı Alınmasın
TRT Payı Alınmasın
Çiftçilerin kullandığı elektrikten TRT payı alınmaması için Meclis´e kanun teklifi veren CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, “Tarımın ve hayvancılığın bitme noktasına geldiği bu dönemde çiftçinin desteklenmesi ve zirai makine ve teçhizatlarının yenilenebilmesi için düzenleme yapılması elzemdir´´ dedi.
Bilgilendirme Programı Gerçekleştirildi--Video
Bilgilendirme Programı Gerçekleştirildi--Video
Cumhuriyet Üniversitesi´nde Cumhuriyet Teknokent ve Ankara Üniversitesi Teknokent iş birliğinde ‘Fikirleriniz AnkaBİGG ile Kanıtlansın´ isimli bilgilendirme programı düzenlendi.
Başarılı Ameliyatla Sağlığına Kavuştu--Video
Başarılı Ameliyatla Sağlığına Kavuştu--Video
3 yıldır yürüme zorluğu yaşayan 39 yaşındaki Sevgi Çetinkaya, Cumhuriyet Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekim Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zekeriya Öztemur tarafından gerçekleştirilen başarılı ameliyatla sağlığına kavuştu.
Belediye Meclisi Artışa Gitmedi
Belediye Meclisi Artışa Gitmedi
Sivas Belediye Meclisi Aralık ayı toplantılarının ikinci oturumunu gerçekleştirdi. Meclis Başkan Vekili Turan Topgül koordinesinde yapılan oturumda 2020 yılında ilan-reklam vergisi, eğlence vergisi ve bina inşaat harçları başta olmak üzere birçok gelir kaleminde artışa gidilmemesine karar verildi.
Merkez İlçe´de Kuruçay Dönemi
Merkez İlçe´de Kuruçay Dönemi
AK Parti´de yaklaşık 2 aydır boş kalan Merkez İlçe Başkanlığı koltuğuna 2015 yılında Gençlik Kolları Başkanı olarak görev yapan Muhammed Burak Kuruçay atandı.
TÜRİB Üreticilere Kolaylık Sağlayacak
TÜRİB Üreticilere Kolaylık Sağlayacak
Türkiye Ürün İhtisas Borsası (TÜRİB) Aracılık Sistemi İstişare Toplantısına katılan Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu, “TÜRİB kaydı olan çiftçilerimiz ve tüccarlarımız ürünlerini sağlıklı ortamlarda ve altyapısı olan lisanslı depolarda muhafaza ederek Ürün İhtisas Borsası üzerinden satışını gerçekleştirebilecekler” dedi.
Konferansa Yoğun İlgi
Konferansa Yoğun İlgi
10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü kapsamında Sivas Lisesi´nde “İnsan Hakları, Hasta Hakları, Sorumlulukları ve Sağlık Çalışanlarının Hakları” konulu konferans gerçekleştirildi. Programa öğrenciler tarafından yoğun ilgi gösterildi.
Güvende Değiller!
Güvende Değiller!
Birleşmiş Milletler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlendirilmesi Birimi´nin (UN Women), “Ateş Böcekleri ile Karanlığı Aydınlat” kampanyası kapsamında Türkiye´de olduğu gibi Sivas´ta da çok sayıda kadın kendilerini güvende hissetmedikleri yerleri ateş böceğini temsil eden bir ışık ile işaretledi.
Toplumu Eğiten Kadınlarımızdır
Toplumu Eğiten Kadınlarımızdır
Sivas Kongresi´nin 100. yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde ‘Milli Mücadelede Kadın ve Anadolu Kadınları Müdafaa-i Vatan Cemiyeti´ konulu panel düzenlendi. Panele konuşmacı olarak katılan Vali Salih Ayhan´ın eşi Zeynep Akkiraz Ayhan, “Toplumları yetiştiren, eğiten, nesil üreten kadınlarımızdır. Türk kadını; vatanı ve namusu için gözünü kırpmadan can veren evlatlar, bilimin ışığında ülkesini kalkındıran adamlar, yiğit doğuran analar yetiştirmeye devam etmektedir” dedi.
KYK Yurtlarında Hizmetler Aksıyor
KYK Yurtlarında Hizmetler Aksıyor
Kredi Yurtlar Kurumu bünyesinde bulunan yurtların koşullarının incelenmesi konusunda TBMM´ye araştırma önergesi veren CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, yurtlarda öğrenciler için birinci derecede öneme sahip olan sıcak su, hijyen ve internet hizmetlerinde aksamalar yaşandığını söyledi.
Türkiye´ye Güç Veriyor--Video
Türkiye´ye Güç Veriyor--Video
Sivas Genç Kızılay tarafından “100 Yıl Önceki Ruhla Türk Kızılay” konferansı düzenlendi. Programda konuşan Vali Ayhan, Kızılay´ın öneminden bahsederek, “Kızılay´ımız gerek sosyal gerek ekonomik anlamda Türkiye´ye güç veriyor, enerji veriyor. Bugün uluslararası alanda herhalde Kızılay kadar etkin bir kurulum görmek mümkün değil” dedi.
Mazlumların Sesi Olacağız
Mazlumların Sesi Olacağız
´10 Aralık İnsan Hakları Günü nedeniyle mesaj yayımlayan Memur-Sen İl Temsilcisi Halil İbrahim Temiz, “Mısır, Suriye, Doğu Türkistan ve Filistin zindanlarındaki kardeşlerimiz özgür oluncaya, dökülen kanlar duruncaya kadar mazlumların sesi, çığlığı olacağız. Kahrolsun küresel emperyalizm, yaşasın zulme karşı direnişimiz” dedi.
Türkistan Halkının Sesine Kulak Verin
Türkistan Halkının Sesine Kulak Verin
10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü nedeniyle mesaj yayımlayan Türk Ulaşım-Sen Genel Başkanı hemşehrimiz Mustafa Nurullah Albayrak, “Birleşmiş Milletler´e ve diğer ülke yöneticilerine sesleniyorum: Dünya medeniyet tarihinin mimarından olan ve günümüzde yok edilmeye, asimile edilmeye çalışılan, tarihin en büyük etnik soykırımına maruz kalan Doğu Türkistan halkının sesine kulak verin” dedi.
Afetlerle Yaşamayı Herkes Öğrenmeli--Video
Afetlerle Yaşamayı Herkes Öğrenmeli--Video
Cumhuriyet Üniversitesi´nde “Toplumsal Bir Sorun Olarak Afetler ve Afetler İle Mücadele” konulu konferans düzenlendi. Konferansa konuşmacı olarak katılan Afet ve Acil Durum (AFAD) İl Müdürü Nazif Ekinci, “Türkiye Avrupa´nın en çok deprem riski taşıyan ülkelerden birisidir. Bu gerçeği değiştiremeyiz. Yapacağımız tek bir şey var; doğal afetlerle iç içe yaşamayı öğrenmemiz lazım. Afet öncesinde ve afet sonrasında sırasında ve sonrasında neler yapmamız gerektiğini çok iyi öğrenmemiz lazım” dedi.
Asılsız İhbara Ceza Yağacak
Asılsız İhbara Ceza Yağacak
Karla mücadele çalışmalarının başarılı bir şekilde yürütülmesi ve alınacak tedbirlerle ilgili olarak yeni Valilik binasında ‘Karla Mücadele Toplantısı´ gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Vali Salih Ayhan, asılsız ihbar yaparak karla mücadele çalışmalarını aksatan kişilere ceza uygulanacağını söyledi.
Yarışmaya Damga Vurdular--Video
Yarışmaya Damga Vurdular--Video
Cumhuriyet Üniversitesi´nden 13 öğrenci ile 2 öğretim üyesinden oluşan ekip, İstanbul´da gerçekleştirilen Uluslararası Aşçılar Şampiyonası´nda 12 altın, 5 gümüş ve 4 bronz madalya kazanarak yarışmaya damga vurdu.
Ülkemizde Önemli Adımlar Atıldı
Ülkemizde Önemli Adımlar Atıldı
10 Aralık İnsan Hakları Günü nedeniyle mesaj yayımlayan Vali Salih Ayhan, “İnsan hakları ve temel özellikler alanında diğer demokrasilerle aynı değer ve amaçları paylaşan ülkemizde insan hakları standartlarının en yüksek düzeye getirilmesi amacıyla son yıllarda önemli adımlar atılmıştır” dedi.
Üniversite´den Büyük Başarı
Üniversite´den Büyük Başarı
Cumhuriyet Üniversitesi, “Green Metric 2019” yılı sıralamasında 101 sıra birden yükselerek büyük bir başarıya imza attı.
Orhan Arslan
Orhan Arslan
Belediye Başkanlarının Sorumlulukları
Haydar Mermer
Haydar Mermer
Neyse Ki!
Aydın Deliktaş
Aydın Deliktaş
Koro
Taner Karabal
Taner Karabal
Bu Uyumu Bozmamak Lazım…
Kuzey Akkaş
Kuzey Akkaş
İnsan Hakları İnsanın Onurunu Korur
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Sivas Gümbür Gümbür
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Hurafelerin Dinle İlgisi Yoktur
Hanife Döner
Hanife Döner
Mahmure Su
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
İş Nerede Ticaret Nerede
Alper Duran
Alper Duran
Allah, İnsan, Hata Ve Af
Adem Yıldırım
Adem Yıldırım
CHP´de Neler Oluyor (Yine Bir Komplo Mu?)
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Öğretmen Gücünü Nereden Alır?
Yurdal Epsileli
Yurdal Epsileli
Güzel Günler Gelecek
Adem Akgül
Adem Akgül
Birbirinden Lezzetli Sivas Yemekleri
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Büyüme Hormonu Nedir?
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Ülkemizde Muay Thai
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
Ahmet Tırpan
Ahmet Tırpan
Kurban Kesilirken Hangi Dualar Okunur?
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Fatih Tabur
Fatih Tabur
Adakta Gaye Allah Rızası Olmalıdır
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
İLAHİ ADALET…
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
DOLAR
5.7875
EURO
6.4434
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
"Ne kadar bilirsen bil; söylediklerin karşındakinin anladığı kadardır."

MEVLANA (R.A)
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Günümüzde evlenenlerin yüzde ellisi boşanmaktadır. (Bak bunu duyduğum iyi oldu ben zaten evlenmiyecem böylece kamçılamış oldum bu sözlerle) -Rodin’in ünlü ‘düşününen adam’ heykeli aslında İtalyan şair dante’nin portresidir. -Uranüs çıplak gözle görülen

İlginç Bilgiler 4