GÜNDEM 4.01.2021 07:00:00 0

CÜSEM Sertifikaları Artık E-Devlet´te

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi´nin (CÜSEM) belge güvenliği noktasında T.C. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisine ?Sertifika Sorgulama? ve ?Sertifika Doğrulama? panelleri için yapmış olduğu başvuru kabul edilerek ?e-Devlet? uygula

Hayrullah AĞKAŞ

Sertifikaların geçerliliği için uluslararası düzeyde European University Continuing Education Network (EUCEN), ulusal bazda da Türkiye Üniversiteler Sürekli Eğitim Merkezleri Konseyi (TÜSEM) üyesi olma koşullarını yerine getiren Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (CÜSEM); sınavlara hazırlık kurslarından kişisel gelişim eğitimlerine, ilk yardım eğitiminden bilirkişilik eğitimine, çeviri hizmetlerinden istatistik analiz hizmetlerine, hizmet içi eğitim programlarından sportif kurslara varıncaya kadar birçok alanda kurslar ve eğitimler düzenleyerek Sivas Cumhuriyet Üniversitesi´nin en aktif araştırma merkezleri arasında olma özelliği taşıyor.

Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Rektör Danışmanı ve CÜSEM Müdürü Doç. Dr. Enis Baha Biçer, ?İlk kez 2006 yılında tanıştığımız e-Devlet Kapısı her geçen gün eklenen yeni hizmet halkalarıyla hayatımızda daha fazla yer ediniyor. Özellikle öğrencilerimizin diploma vb. ihtiyaç duydukları belgeleri e-Devlet üzerinden almaları, sertifikalar için de aynı talebi gündeme getirdi. Belge güvenliği başta olmak üzere, belgeleri dijital olarak muhafaza etmenin kolaylığı, baskı ve posta giderleri gibi hususları düşününce, bir an önce sisteme dahil olmanın faydalı olacağını düşündük ve Rektörümüz Prof. Dr. Alim Yıldız´ın destekleri ile kısa süre içerisinde e-Devlet sistemine entegre olduk. Sayın Rektörümüze ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.? dedi.

CÜSEM, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi´nde e-Devlet uygulamasına dâhil olan ikinci birim olurken, devlet üniversitelerinin Sürekli Eğitim Merkezleri arasında da üçüncü sırada yer aldı.