GÜNDEM 30.10.2020 07:00:00 0

Devletin Sıcak Yüzü Eksilmeyecek

Cumhuriyet´in ilanı olan 1923 tarihinde doğan ve halen hayatta olan il genelindeki 48 vatandaş, Vali Salih Ayhan, vali yardımcıları ve ilçe kaymakamları tarafından hanelerinde ziyaret edildi. Vali Ayhan, ?Devletin sıcak yüzü hiçbir zaman eksilmeyecek? de

Oğuzhan SARZEP

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı´nın 97. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında, ilimiz genelinde yaşayan ulu çınarlar, evlerinde ziyaret edilerek, unutulmadı. 

Cumhuriyet´in ilanı olan 1923 tarihinde doğan ve halen hayatta olan Sivas genelindeki 48 vatandaş, Vali Ayhan, vali yardımcıları ve ilçe kaymakamları tarafından hanelerinde ziyaret edilerek, talepleri dinlendi.

Vali Ayhan, il merkezinde 1923 doğumlu olup 97 yaşında olan Hacı Çağlar, Fatma Uysal ve Hatun Aydeş´ın evlerine giderek, onlarla hasbihal etti, geçmişi yâd etti, taleplerini not aldı.

Vali Ayhan, ziyaretlerde ulu çınarlara Türk bayrağı hediye ederek, sağlıklı ömürler diledi.

BÜYÜKLERİMİZİN DUASI BİZİM İÇİN ÖNEMLİ

?Devletin sıcak yüzü hiçbir zaman eksilmeyecek? sözleriyle sosyal devlet anlayışının önemine vurgu yapan Vali Ayhan,  her zaman büyüklerin duasına ihtiyaç duyduklarını söyledi.

İlimiz merkezde Cumhuriyet tarihinde doğan ve halen hayatta olan 10 kişi bulunduğunu ifade eden Vali Ayhan; Doğanşar, Gemerek, Gölova, Gürün, Hafik, İmranlı, Kangal Koyulhisar, Suşehri, Şarkışla, Ulaş, Yıldızeli ve Zara´da olmak üzere ilçelerde de vatandaşın ikamet ettiğini söyledi.

HALKA HİZMETİ ESAS BİLİYORUZ

Vali Ayhan, ?Cumhuriyet´in kuruluşunun 97. yıl dönümünü kutladığımız bu anlamlı günde, sizlerin gönül dünyasına girmek, sesini duymak, hanenizde dertleşmek bizleri ziyadesiyle mutlu etti.  İdareciler olarak, Sayın Cumhurbaşkanımız talimatları doğrultusunda halka hizmeti esas biliyoruz. Sizlerin ihtiyaç ve taleplerinizin imkânlar doğrultusunda karşılanması içinde gayret göstermeye devam edeceğiz.? dedi.

Vali Ayhan´a ziyaretlerinde; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Harun Tan da eşlik etti.