GÜNDEM 21.07.2020 07:00:00 0

Lösemi Hastasından Teşekkür Ziyareti

Cumhuriyet Üniversitesi Çocuk Gelişim Bölümü´nden bu yıl mezun olan lösemili Ahmet Turan Gültekin, diplomasını evine getirerek teslim eden Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız´a teşekkür ziyaretinde bulundu. Ziyarette konuşan Gültekin, ?Rektör Hocamızın beni ziya

Fatih TABUR

5 yıl önce lösemiye yakalanan, kardeşi Melike´den nakledilen ilikle sağlığına kavuşan ve Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Bölümü´nü üstün dereceyle bitiren Ahmet Turan Gültekin, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız´a teşekkür ziyaretinde bulundu.

Ziyarette Ahmet Turan´ın babası Halis Gültekin ile Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Serdal Berkil de hazır bulundu.

Ziyaretten duyduğu memnuiyeti dile getiren Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, ?Göreve geldiğimizde üniversitemiz bünyesinde CENGEL Birimini kurarak engelli öğrencilerimiz ve personelimizin sorunlarına ve dertlerine çare olmak için büyük bir çaba içerisine girdik. Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Bölümü  öğrencimiz Ahmet Turan Gültekin lösemi hastalığına rağmen büyük çaba ve özveriyle okulunu bitirdi. Biz de Ahmet´i evinde ziyaret ederek diplomasını vermiştik. Bugün de öğrencimiz Ahmet ve babası bizleri ziyarete geldiler, kendilerine teşekkür ederim? dedi.

?REKTÖRÜMÜZÜN ZİYARETİNDEN DOLAYI GURURLANDIM?

Yapılan ziyaret sonucu çok sayıda mecrada haber yapılması ile farkındalık oluştuğunu ifade eden ve bu nedenle emeği geçenlere teşekkür eden Ahmet Turan Gültekin ise ?Rektör Hocamızın beni ziyaret etmesi diplomamı evde vermesi beni çok mutlu etti. Bu olaydan gerçekten çok gururlandım. Bizleri ziyaretiniz ulusal basında da geniş yer buldu. Bundan dolayı ayrıca çok mutlu oldum. Birkaç lösemi hastası bana ulaştı. Böyle bir programdan dolayı böyle güzel dönüşler alacağım hiç aklıma gelmezdi. Altı yıldır lösemiyle mücadele ediyorum. Bu hastalığımı sizlerin sayesinde insanlar öğrendi. Bundan dolayı beni arayarak lösemiyle mücadele noktasında neler yaptığımı soruyorlar. Hiçbir zaman, hiçbir konuda hiçbir şeyde umudumu kaybetmedim. O yüzden hayata tutunduğumu düşünüyorum. Rektöre, dekanlara ulaşmak benim gözümde ulaşılması zor makamlardı. Sizin beni evimizde ziyarete gelmeden öncesine kadar bende öyle düşünüyordum.? diye konuştu.

Baba Halis Gültekin ise 1990´lı yıllarda bir süre Sivas Cumhuriyet Üniversitesi´nde görev yaptığını belirterek o dönemlerde rektör, dekan gibi yöneticilere ulaşmanın hayal olduğunu söyledi ve bugün öğrencinin diplomasını evine kadar getiren bir rektörün görev yapmasından dolayı memnuniyetini ifade etti.