EKONOMİ 13.08.2020 07:00:00 0

14 Konutu TOKİ Kurasız Satacak

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Sivas Merkez Yenimahalle Projesinde yer alan bazı 2+1 konutlar satışa çıkardı. TOKİ tarafından yayımlanan satış duyurusunda vatandaşların bu konutlara bir miktar peşinat ödemesi geri kalan tutarı da taksitle ödeyerek sahip olabi

OĞUZHAN SARZEP

TOKİ, Yeni Mahallesi projesinde yer alan 2+1 14 konutun kurasız satılacağını duyurdu. Yapılan duyuruda, ?Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca 14 adet konut; ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile 4 Ağustos-30 Eylül tarihleri arasında açık satışa sunulacaktır.? denildi. Duyuruda evlerin 75 metrekare olduğu duyuruldu. Evlerin bedelinin ise 146 bin TL ile 168 bin TL arasında olduğu ifade edildi.

Evlerin büyüklüleri standart olmasından dolayı evlerde ki fiyat farkı, konutun konumuna göre değişiyor. Konutlar için vatandaşlar yüzde 25 peşinat ödemesi yapacak. Evlerin satış rakamına göre vatandaşlar ayrıca aylık 610 TL ve 702 TL arasında değişen tutarlarla borçlarını kapatacaklar. TOKİ Başkanlığı vatandaşlar borçlarını ödemeleri için toplam 180 ay vade imkanı sağlıyor.

Haber Kaynak : SİVAS İRADE GAZETESİ