31.08.2017 05:00:00 0

Bayrama kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz

Sivas Valisi Davut Gül, "Tüm İslam Âleminin mübarek Kurban Bayramı´nı kutluyor, kardeşliğimizi daha da güçlendiren bu güzel bayram coşkusunun ülkemize, milletimize, İslam âlemine ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini Allah´tan temenni ediyor, en içten se

SİVAS
HAYRULLAH AĞKAŞ
Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımlayan Vali Davut Gül, "İnsanları birbirine yakınlaştıran, sevgi ve dostluk bağlarını güçlendiren bir bayrama daha kavuşmanın mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz" ifadelerini kullandı.
Bayramların, toplumsal barışı güçlendiren, sevgiyi, saygıyı, hoşgörüyü daha da pekiştiren, kucaklaşmaların artmasına vesile olan özel günler olduğunu kaydeden Vali Gül, "Bayramlar sosyal dayanışmayı ve halkımızın yardımlaşma duygularını da perçinlemektedir. Bireyleri birbirine yakınlaştıran, sıkıntılarından uzaklaştırıp hayatlarına umut ve sevgi aşılayan bayramlar, günlük yaşam içerisinde yeteri kadar hayatımıza yansıtamadığımız paylaşma, ziyaret etme, gönül alma gibi duyguları doyasıya yaşamamız içinde önemli bir fırsattır. Bu noktada hayırda önde giden Sivaslı hemşerilerimizin, bu Kurban Bayramını da en iyi şekilde değerlendireceğinden, ihtiyaç sahipleri ile buluşup onların sorunlarını paylaşacağından hiç şüphem yoktur. Yine aynı şekilde ilimizdeki gazi ve şehit yakınlarımızın da hemşerilerimizce yalnız bırakılmayacağı kanaatindeyim. Bu vesileyle aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize ve şehit yakınlarımıza esenlikler diliyorum" ifadelerini kullandı.
Gül, mesajında şunları kaydetti:
"Kurban Bayramı´nda aile ziyareti ya da tatil amacıyla il dışına çıkacak vatandaşlarımızı da dikkatli olmaları yönünde uyarmak istiyorum. Zira hepimizin bildiği üzere bayramlarda artan tatil süresinin de etkisiyle şehir içi ve şehirlerarası yollarda büyük bir trafik yoğunluğu yaşanmaktadır. Küçük bir dikkatsizliğin aile ve toplum hayatımızda yaşattığı yıkımı geçmiş yıllarda maalesef hepimiz gördük. Bayram sevincini acıya dönüştürmemek adına herkesi bir kez daha trafik kurallarına uymaya, daha dikkatli davranmaya ve üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmeye çağırıyorum.
Toplumun her kesiminin birbiriyle kucaklaşacağı, bayram sevincini paylaşacağı bu Kurban Bayramı´nın, vatandaşlarımızın sağduyulu yaklaşımları ve kamu görevlilerimizin titiz çalışmalarıyla ilimizde huzur içerisinde geçeceğine dair inancımı hatırlatıyor, bütün vatandaşlarımızın, kamu görevlilerinin, sivil toplum kuruluşlarının ve basın mensuplarının mübarek Kurban Bayramı´nı kutluyor, kardeşliğimizi daha da güçlendiren bu güzel bayram coşkusunun ülkemize, milletimize,  İslam âlemine ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini Allah´tan temenni ediyor, en içten sevgi ve saygılarımı sunuyor tüm Sivaslı hemşerilerimi 31 Ağustos 2017 Perşembe (Arefe) günü saat 17´00 de İnönü Konağında yapılacak bayramlaşma programına davet ediyorum."