GÜNDEM 29.10.2020 07:00:00 0

Bize Düşen Türkiye´yi İleri Taşımak

Cumhuriyet Bayramı´nın 97. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımlayan Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, ?Bizlere düşen görev, Türkiye Cumhuriyeti´ni emin ve güçlü adımlarla daha güzel bir geleceğe taşımaktır? dedi.

Oğuzhan SARZEP

Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, Cumhuriyet Bayramı´nın 97. yıl dönümü vesilesiyle mesaj yayımladı.

Rektör Yıldız, mesajında; ?Cumhuriyetimizin 97. yıldönümünü millet olarak büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyoruz. Türk milletinin tüm dünyaya kendi geleceğini belirleme iradesinden asla ödün vermeyeceğini ilan ettiği Kurtuluş Savaşı´nın ardından kurulan Cumhuriyet; milletimizin bağımsızlığına sahip çıktığının en önemli göstergesidir. Tüm yokluğa ve imkânsızlıklara rağmen haklı mücadelesinden örnek bir zaferle çıkan Türk milleti, bağımsız ve güçlü bir devlet kurmayı yeniden başarmıştır. Sivas Kongresinde alınan kararlar Cumhuriyete giden yolda bağımsızlığımızın ve özgürlüğümüzün en önemli nişaneleri olarak şerefli tarihimizin sayfaları arasında yer almaktadır. Bizlere düşen görev, Türkiye Cumhuriyeti´ni emin ve güçlü adımlarla daha güzel bir geleceğe taşımaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, bu toprakları müdafaa uğruna şehit olan mübarek şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, milletimizin Cumhuriyet Bayramı´nı en içten dileklerimle kutluyorum? dedi.