Demirağ OSB´yle Kalkınacağız--Video
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen “Sivas´ın teşvik yasasındaki yeri ve iş dünyasında sorunlar" konulu programa katıldı. Programda konuşan Bakan Varank, 40 bin kişiye istihdam sağlaması beklenen Demirağ Organize Sanayi Bölgesine ilişkin müjdeli haberi verdi.
Tarih: 25.3.2019 07:00:03

FATİH TABUR

Birtakım temas ve ziyaretlerde bulunmak üzere ilimize gelen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) tarafından düzenlenen “Sivas´ın teşvik yasasındaki yeri ve iş dünyasında sorunlar" konulu programa katıldı.

TSO Konferans Salonu´nda gerçekleştirilen programa Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Vali Salih Ayhan, Belediye Başkanı Sami Aydın, AK Parti Sivas Milletvekilleri İsmet Yılmaz, Habip Soluk ve Semiha Ekinci, TSO Başkanı Mustafa Eken´in yanı sıra çok sayıda kurum müdürü, sivil toplum kuruluşu temsilcisi ve iş insanları katıldı.

Saygı duruşunda bulunulmasının ardından okunan İstiklal Marşı ile başlayan programın açılış konuşmasını TSO Başkanı Mustafa Eken yaptı.

Sivas´ta sanayicilerin yaşadığı sorunları Bakan Varank´a ileten Başkan Eken, müjde istedi. Başkan Eken, “Sayın Bakanım ilimize hoş geldiniz. Sizleri 3 ay önce makamınızda milletvekillerimizle ziyaret ettiğimizde en önemli isteklerimizden olan  teşvik yasası ile ilgili dosyamızı kabul ettiniz ve bizleri onura ettiniz. Elinizden gelen ne ise Sivas için yapacağınızı söylediniz. Çok teşekkür ediyorum. Bu gelişmelerin ardından tabii Cumhurbaşkanımızın Sivas mitinginde söylediği Sivas´ın teşvik kapsamındaki yerinin değişeceği ve Demirağ Organize´nin özellikle özel teşvik uygulamasından yararlanacağı müjdesi de bizi ziyadesiyle mutlu etti” dedi.

Başkan Eken, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “İnşallah biraz sonra bizlere müjde vereceğinize inanıyoruz. Ama ben çok uzatmadan sanayici arkadaşlarımızın taleplerini kısaca özetlemek istiyorum. 4. Bölge´de olmamız nedeniyle dışarıdan gelen yatırımcıların Elazığ, Maraş, Urfa gibi çevre illeri bahane ederek burada yatırım yapmaması bizim sanayici arkadaşlarımızın en büyük derdi, sıkıntısı. Odamızın da 7 bin üyesiyle birlikte her zaman konuştuğumuz bir şey. Allah Cumhurbaşkanımızdan razı olsun. Onun vermiş olduğu müjdeden sonra gerçekten hepimiz rahatladık. Demirağ OSB´nin özel teşvikten yararlanacağı müjdesini Cumhurbaşkanımız verdi. İnşallah siz de burada mevcut sanayideki arkadaşlarımızın da en azından 6. Bölge teşvik imkanlarından yararlanacağı müjdesini bizlere verirseniz çok mutlu olacağız.”

“KAMULAŞTIRMA BEDELİ ÖDENMELİ”

Sivas´ta sanayicinin zor günlerden geçtiğini ifade eden Başkan Eken, “Şu an İŞKUR Müdürümüz burada. 38 bin İŞKUR´da sıra bekleyen kişi var. Bu arkadaşlarımızı işe yerleştirmek için muhakkak evvela sanayiyi geliştirmemiz gerekiyor. Sanayiyi geliştirmemiz için de Organize´deki mevcut arkadaşlarımızın ve yeni yatırımcılarımızın da önünün açılması gerekiyor. Diğer bir konu Belediye Başkanımız muhakkak izah etmiştir, Seyfebeli Projesi. Yine Cumhurbaşkanımıza ve sizlere teşekkür ediyorum. Türkiye´de 13 tane sanayiden 2´sinin Sivas´ta olması çok güzel bir şey bizim için. Biz de projenin ortağıyız. Seyfebeli projesinin hayata geçmesi için de kamulaştırma bedelinin acilen ödenmesi gerekiyor. Kamulaştırma bedeli ödenirse bu proje bir an önce hayata geçecektir ve Sivas açısından da çok önem taşıyan bir proje. Bu konuda da desteğinizi istiyoruz” açıklamasında bulundu.

“ÜRETİM DEMEK İSTİHDAM DEMEKTİR”

Başkan Eken´in ardından konuşan Sanayi ve Teknoloji Balanı Mustafa Varank ise AK Parti hükümetlerinin Sivas´a yaptığı yatırımlar hakkında bilgiler vererek, “Tarihler 2002 yılını gösterdiğinde sadece 12 firma toplamda 12 milyon liralık yatırım teşvik belgesinden faydalanmıştı. Biz Sivas´ta 16 yılda 700´e yakın firmaya teşvik belgesi vererek, 4 milyar liralık yatırımlarını destekledik. İlimizin üretim kapasitesini bu sayede artırmış olduk. Üretim demek istihdam demektir. Sadece bu teşvikler sayesinde 15 bin vatandaşımız yeni iş imkanlarıyla tanışmış oldu. Reel sektörün çarklarını döndüren KOBİ´lerimizi de ihmal etmedik. İktidarımız döneminde 2 bine yakın işletmemize toplamda 21 milyon liralık KOSGEB desteği sağladık. Şu anda KOSGEB´in 10 farklı programı hala açık durumda. Siz değerli üreticilerimizin ve sanayicilerimizin başvurularını bekliyor” dedi.

OSB´de şu anda 8 binin üzerinde kişinin istihdam edildiğini belirten Bakan Varank, “Benzer şekilde Gürün, Kangal, Şarkışla ve Yıldızeli sanayi sitelerini de ilimize kazandırdık. Belediye Başkanımız Seyfebeli Sanayi Sitesi´nden bahsetti. Kendisiyle de görüştük. Bildiğiniz üzere Bakanlığımızın sanayi sitelerinin kurulmasında ve taşınması çalışmalarında uzun vadede kredi destekleri var. Biz resmi başvurunun geldiğini biliyoruz. İnşallah önümüzdeki dönemde Belediye Başkanımızla buradaki kooperatiflerle çalışacağız ve bu projeye de elimizden gelen desteği vereceğiz. Üretimde kapasite artışları kadar ürettiğimiz malların katma değerleri ve rekabetçilik seviyeleri de oldukça önemli. İşte AR-GE´nin önemi de bu manada ortaya çıkmış oluyor. 2002 öncesinde Sivas´ta AR-GE ekosistemi adına hiçbir altyapı yoktu. Bu kapsamda hemen harekete geçtik. Üniversiteleri, reel sektörü ve kamuyu en verimli şekilde bir araya getirerek, inovasyon ruhunu harekete geçirdik. Geldiğimiz noktada Sivas Cumhuriyet Teknopark´ı da kazandırmış olduk. Buraya Bakanlığımız bünyesinden 13 milyon liralık bir hibe desteği sağladık” açıklamasında bulundu.

“ENDÜSTRİ BÖLGESİ HALİNE GETİRECEĞİZ”

Bakan Varank, konuşmasını şu ifadelerle sürdürdü: “Sivas´ın bizlerden büyük bir beklentisi var. O yüzden Nuri Demirağ OSB konusuna da değinmek istiyorum. İnşallah biz burasını bir endüstri bölgesi haline getireceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımız zaten Sivas ziyaretinde söylemişti. Sivas´ı endüstri bölgesi haline dönüştürerek, buraya özel bir teşviki tasarlayacağız ve inşallah burayı katma değerli bir merkez haline getireceğiz. Türkiye´nin en önemli sanayi alanlarından bir tanesi olacak. Diğer taraftan şehrimizin müthiş bir termal potansiyeli var. Biz bu potansiyeli değerlendiremiyoruz. Arkadaşlarımızla bu konuda da görüşme yaptık. Zaten Bakanlığımızın sera teşviklerine dönük yeni adımları oldu. Biz seracılığı öncelikli teşvik kapsamına aldık. Bu manada şehrimizin potansiyelini çok daha iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Ben bu anlamda Sivaslı kardeşlerimizden büyük bir atılım bekliyorum. Türkiye´de -35 derecelerde karlar altında seracılık yapan tüm dünyaya bu ürünleri ihraç eden tesisler var. Sivas da bunu başarabilir” ifadelerini kullandı.

Bakan Varank´ın konuşmasının ardından program soru-cevap  bölümü ile basına kapalı olarak devam etti.

/resimler/2019-3/23/1606459301353.jpg

/resimler/2019-3/23/1606573207790.jpg

/resimler/2019-3/23/1607093208331.jpg

/resimler/2019-3/23/1607248989598.jpgVideo Tarihi: 23.3.2019 16:22:13
Kaynak: İRADE

Anahtar Kelimeler: Demirağ Kalkınacağız Video
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Sabır Taşı Çatladı--Video
Sabır Taşı Çatladı--Video
Türk Sağlık-Sen Şube Başkanı Dursun Özen, hastanelerdeki döner sermaye sisteminin yeniden düzenlemesi gerektiğini söyledi. Numune Hastanesi önünde sendika üyeleriyle birlikte açıklamalarda bulunan Başkan Özen, “Sağlık çalışanları için artık sabır taşı çatlamıştır. Yönetmelik bir an önce değişmeli, bu sorun çözülmelidir. Çalışanın emeğinin karşılığı teslim edilmeli, ekmeğiyle oynanmamalıdır” dedi.
Buzlanma Kazaya Neden Oldu
Buzlanma Kazaya Neden Oldu
Ulaş ilçesinde buzlanma nedeniyle meydana gelen trafik kazasında 1 kişi yaralandı.
3 Kilo 155 Gram Esrar Ele Geçirildi
3 Kilo 155 Gram Esrar Ele Geçirildi
Sivas´ta İl Jandarma Komutanlığı tarafından gerçekleştirilen uygulamalarda 3 kilo 155 çeşitli türlerde esrar maddesi ele getirildi.
Kar Altında Pancar Mesaisi
Kar Altında Pancar Mesaisi
Sivas´ta etkili olan kar yağışı ve soğuk hava pancar mesaisine engel olamadı.
Tatbikat Gerçeği Aratmadı
Tatbikat Gerçeği Aratmadı
İl Özel İdaresi Makine İkmal Bakım ve Onarım Müdürlüğünde yapılan yangın söndürme ve tahliye tatbikatı gerçeğini aratmadı.
Hafızlık Bir Adım Önde Olmaktır
Hafızlık Bir Adım Önde Olmaktır
Hafızlık eğitimi alan öğrencilerle bir araya gelen İl Müftüsü Yusuf Akkuş, “Hafız olmak her zaman bir adım önde olmaktır. Hafızlık eğitimi Kur´an´a hizmettir. Bu kervanda yol alan ve emek harcayan herkesten Allah razı olsun” dedi.
Ekonomik Üretim Yapacağız
Ekonomik Üretim Yapacağız
I. Organize Sanayi Bölgesi ile Demirağ OSB´nin aralık ayı yönetim kurulu toplantısı Vali Salih Ayhan gerçekleştirildi. Toplantının ardından ‘Yem Fabrikası ile Süt İşleme Tesisleri´nin inşaat çalışmalarını inceleyen Vali Ayhan, "Yaklaşık 11 bin metrekare kapalı alanda faaliyet gösterecek fabrikalarımızda günümüz şartlarında en modern, en verimli ve en ekonomik şekilde üretim yapacağız" dedi.
Cezalar Pazara İlgiyi Azaltıyor
Cezalar Pazara İlgiyi Azaltıyor
Şarkışla Canlı Hayvan Pazarı´nda yaşanan sıkıntıları Meclis´te gündeme getiren MHP Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek, “İlgili hayvan pazarının kurulduğu gün olan cumartesi günü jandarma ve emniyet yol kontrolüne çıkmakta ve çiftçilerimize para cezası uygulamaktadır. Bu uygulama, pazar ekonomisine zarar vermekte ve pazarın hitap ettiği kesimi azaltmaktadır” dedi.
Minik Kalplerden Anlamlı Destek--Video
Minik Kalplerden Anlamlı Destek--Video
İlimizde faaliyet gösteren özel bir kolejin 2. sınıf öğrencileri, Gıda Bankası´ndan yardım alan ihtiyaç sahipleri için kampanya düzenledi. Değerler Eğitimi dersi kapsamında toplanan gıda malzemeleri, derneğe ihtiyaçlılara ulaştırılmak üzere derneğe bağışlandı.
Mazeret Kalmadı
Mazeret Kalmadı
1-7 Aralık tarihleri arasında kutlanan 112 Acil Sağlık Hizmetleri kapsamında Sağlık İl Müdürlüğü tarafından Kongre müzesi bahçesinde tanıtım programı düzenlendi. 112 Acil Sağlık Hizmetleri envanterinde bulunan araçların sergilendiği programda konuşan Vali Salih Ayhan, “Sivas, sağlıktan payını en fazla alan illerin başında geliyor. Yatak kapasitemiz, çalışan sayımız, doktor sayısı, fiziki yapı ve araç anlamında hiçbir mazeretimiz kalmadı. Vatandaşlarımıza güzel hizmetleri hep beraber yapacağız” dedi.
Zabıta Personeli Bilgilendirildi
Zabıta Personeli Bilgilendirildi
"Tüketici Haklarının Yerel Yönetimlere Yaygınlaştırılması" projesi kapsamında Tokat ve Kilis illerinin de katılımıyla Sivas Belediyesi ev sahipliğinde zabıta personeline yönelik eğitim semineri düzenlendi.
İlk Hasat Yapıldı
İlk Hasat Yapıldı
Cumhuriyet Üniversitesi´nde yer alan solucan gübresi üretim tesisinde ilk hasat otomatik makinelerin içerisinde olgunlaşan gübrenin butona basılması, bıçakların en alttan gübreyi kesmesi ve konveyör bantlardan makinenin diğer ucundan alınmasıyla başladı.
Vuslatının 746´ncı Yılında Anılacak
Vuslatının 746´ncı Yılında Anılacak
İnsanlığa ışık tutan Hazreti Mevlana, vuslatının 746´ncı yılında Sivas Belediyesi ve Sivas Mevlana Tasavvuf Kültürü ve Sema Derneği tarafından tertip edilen program kapsamında anılacak. Pazar günü Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi´nde gerçekleştirilecek etkinliğe Fatih Koca ve Serdar Tuncer de katılacak.
Geliri TSK´ya Bağışladılar
Geliri TSK´ya Bağışladılar
Green Park Düğün Salonu işletmecileri, Kuaför Ayşegül Alp öncülüğünde düğün sektörü üzerine faaliyet gösteren firmaların düzenledikleri kahvaltı programından elde ettikleri geliri Türk Silahlı Kuvvetleri Mehmetçik Vakfı´na bağışladı.
AIDS Virüsünde Artış Görüyoruz
AIDS Virüsünde Artış Görüyoruz
Cumhuriyet Üniversitesi´nde, AIDS hastalığına dikkat çekmek amacıyla bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Programda konuşan Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Seyit Ali Büyüktuna, “Genellikle 25-29 ve 30-34 yaş gruplarında görülür. Geçmiş yıllara baktığımız zaman AIDS virüsünde artış görmekteyiz” dedi.
Araç Filosu Genişliyor--Video
Araç Filosu Genişliyor--Video
“Her Şey Daha Temiz Bir Sivas İçin” sloganıyla çalışmalarını sürdüren Sivas Belediyesi, Temizlik İşleri Müdürlüğü filosuna 3 araç daha ekledi. Belediye Başkan Yardımcısı Kayhan Işık, “İki aracımız kaldırım üzeri süpürme aracı aynı zamanda kar küreme aracı olarak da kullanılıyor. İnşallah bundan sonra bu araçlarımızla Sivas´ımıza daha güzel ve kaliteli hizmet edeceğiz” dedi.
Bin 219 Araç Trafiğe Girdi--Video
Bin 219 Araç Trafiğe Girdi--Video
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre Sivas´ta bulunan motorlu kara taşıtı sayısı Ekim ayında geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre bin 219 adet artarak 161 bin 467´ye yükseldi.
Sivas´a Güç Katacak
Sivas´a Güç Katacak
"Canlı Hayvan Pazarı ve Ot Borsası"nın temel atma töreni yarın saat 14.00´da gerçekleştirilecek.
Gelişim Zirvesi Gerçekleştirildi--Video
Gelişim Zirvesi Gerçekleştirildi--Video
Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu bünyesinde faaliyet gösteren Gelişim ve İnovasyon Kulübü tarafından “Kişisel Gelişim Zirvesi” gerçekleştirildi.
Engellilere Acımayın
Engellilere Acımayın
3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Cumhuriyet Üniversitesi´nde “Engel Olmayalım Destek Olalım” adlı söyleşi gerçekleştirildi. Programda konuşan Rektör Başdanışmanı ve CENGEL Koordinatörü Prof. Dr. Recep Toparlı, engellilere acıyarak bakmak yerine, onlara destek olmanın önemli olduğunun altını çizerek “Engelini istismar eden engellinin yanında değilim ben. Engellilere parayla değil, sizin yapacağınız tek şey destek olacaksınız. Etrafınızdakilere anlatacaksınız. Acımayacaksınız. Acıma hissini tamamen sıfıra indireceksiniz” dedi.
Puanını Yükseltti--Video
Puanını Yükseltti--Video
Cumhuriyet Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi, Sağlık Bakanlığı Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanlığı tarafından her yıl düzenli olarak Türkiye genelinde yapılan kalite değerlendirilmesini başarıyla tamamladı. Hastane, 2019 yılında sağlıkta kalite puanını artırdı.
Firmalara KOSGEB Destekleri Anlatıldı
Firmalara KOSGEB Destekleri Anlatıldı
Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) İl Müdürlüğü KOBİ Uzmanları Yasin Alper Sur ve Mustafa Yıldız, şirket yöneticileri ve çalışanları ile bir araya gelerek destekler hakkında bilgi verdi.
Karabekir´in Kızı Konferans Verdi
Karabekir´in Kızı Konferans Verdi
Kazım Karabekir´in kızı Timsal Karabekir, Açık Düşünce Topluluğu´nun davetlisi olarak Cumhuriyet Üniversitesi´nde "Dünü Unutma Ki Yarına Hakkın Olsun" isimli konferansa konuşmacı olarak katıldı. Karabekir, babasının hayatı ekseninde Osmanlı Devleti´nde ve Türkiye Cumhuriyeti´nde gelişen olayları fotoğraflarla anlattı.
Eşit Şartlara Sahipsiniz
Eşit Şartlara Sahipsiniz
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, Gümüşdere Köyü´nde eğitim gören öğrencilerle bir araya geldi. Öğrencilerle yakından ilgilenen Genel Sekreter Kaya, “Türkiye´nin neresine giderseniz gidin, büyükşehirlere de gitseniz, Sivas´a da gelseniz, köyünüzde de kalsanız devletimizin sizlere sunmuş olduğu imkanlar sayesinde fırsat eşitliğine sahipsiniz. Eşit şartlara ve eşit imkanlara sahipsiniz” dedi.
Güneykaya´nin Maliyeti Meclis´te
Güneykaya´nin Maliyeti Meclis´te
CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, Yıldızeli´nin Yusufoğlan, Güneykaya, Sarıyar ve Karkın köylerinde bulunan arazileri sulamak için kullanılan Güneykaya göletinin maliyetini Meclis gündemine taşıdı.
Engellilerle Buluştu
Engellilerle Buluştu
Vali Salih Ayhan, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında düzenlenen çeşitli programlara katılarak engelli vatandaşla buluştu. Vali Ayhan, Nuri Demirağ Havalimanı personeline yönelik düzenlenen Türk İşaret Dili Eğitimi etkinliğinde yaptığı konuşmada, “Türkiye´de 81 ilin içerisinde devletimizin hassasiyetle takip ettiği grupların en mutlu, en huzurlu ili neresi deseler emin olun Sivas. Bunu net bir şekilde söyleyebiliriz” dedi.
 İtibar Etmeyin
İtibar Etmeyin
Sivas Valiliği´nden yapılan açıklamada, T.C. kimlik kartı, pasaport ve sürücü belgesi gibi değerli kâğıt ve harç bedellerinde yüksek artışlar olacağı yönündeki haberlerin doğru olmadığı ifade edilerek “Vatandaşlarımızın bu tür asılsız haberlere itibar etmemeleri kamuoyuna saygı ile duyurulur” denildi.
Engelli Vatandaşların Sorunları Çözülmeli
Engelli Vatandaşların Sorunları Çözülmeli
3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle mesaj yayımlayan Türk Sağlık-Sen Sivas Şube Başkanı Dursun Özen, “Engelli vatandaşlarımızın yaşadıkları sorunlar ve bunların çözüm yolları tartışılmalıdır. Onların sosyal hayatta işlerini kolaylaştırmak için neler yapılacağı konuşulmalıdır. Çalışma hayatında, istihdam ve çalışma şartları ile ilgili karşılaştıkları sorunlara çözüm olacak adımlar atılmalıdır” dedi.
2020 Trendleri Ele Alındı
2020 Trendleri Ele Alındı
Nişan, düğün, doğum günü gibi özel organizasyonlarda yer alan fotoğrafçılar, kuaförler, gelinlikçiler ve düğün salonu firmaları, Kuaför Ayşegül Alp tarafından organize edilen kahvaltı programında vatandaşlarla buluştu. 2020 trendleri hakkında bilgilendirme yapılan programda katılımcılara çok sayıda hediye çeki dağıtıldı.
Toplumumuzun Ayrılmaz Parçası
Toplumumuzun Ayrılmaz Parçası
3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla mesaj yayımlayan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “Engelli vatandaşlarımız toplumumuzun ayrılmaz bir parçasıdır. Bu nedenle şehirlerimizi, sokaklarımızı, okullarımızı yeniden düzenleyerek engelli kardeşlerimizin her konuda önlerindeki engelleri ortadan kaldırmaya gayret ediyoruz” dedi.
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Zirveyi Seviyoruz
Haydar Mermer
Haydar Mermer
Yazık Etti İnsanlığa
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Hurafelerin Dinle İlgisi Yoktur
Orhan Arslan
Orhan Arslan
Belediye Başkanlarının Sorumlulukları
Kuzey Akkaş
Kuzey Akkaş
Mezhepler Arasında Ayrılık Yoktur
Hanife Döner
Hanife Döner
Mahmure Su
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
İş Nerede Ticaret Nerede
Alper Duran
Alper Duran
Allah, İnsan, Hata Ve Af
Adem Yıldırım
Adem Yıldırım
CHP´de Neler Oluyor (Yine Bir Komplo Mu?)
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Öğretmen Gücünü Nereden Alır?
Yurdal Epsileli
Yurdal Epsileli
Güzel Günler Gelecek
Adem Akgül
Adem Akgül
Birbirinden Lezzetli Sivas Yemekleri
Taner Karabal
Taner Karabal
Gün Birlik Olma ve Dayanışma Günüdür
Aydın Deliktaş
Aydın Deliktaş
Üçüncü Tür
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Büyüme Hormonu Nedir?
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Ülkemizde Muay Thai
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
Ahmet Tırpan
Ahmet Tırpan
Kurban Kesilirken Hangi Dualar Okunur?
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Fatih Tabur
Fatih Tabur
Adakta Gaye Allah Rızası Olmalıdır
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
İLAHİ ADALET…
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
DOLAR
5.7479
EURO
6.3805
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Melaike, çanı olan kervana arkadaş olmaz.

Hz. Muhammed
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ? -Hapşırdığınız zaman kalbinizde dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur. (Ya bi kez griptim hesapladım 120 kez hapşırmışım demek ki kalbim 1 dakika durmuş o gün) -Eiffel kulesinin tepesine çıkana kadar

İlginç Bilgiler