EN BÜYÜK İHANET
Sivas Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Murat İRCAL ile bir röportaj gerçekleştirdik. Başta 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra yaşanan süreç olmak üzere birçok konuda konuşan İRCAL, Sivas´a dair çeşitli konularda da görüşlerini dile getirdi. İlgiyle okuyacağınızı düşündüğümüz röportajı siz okuyucularımızla paylaşıyoruz.
Tarih: 27.11.2017 05:00:00

1967 Konya Ereğli doğumluyum, 1991 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldum. Evli ve 5 çocuk sahibiyim. 1997´den itibaren başsavcı olarak görev yapmaktayım. Yozgat ve Konya´da görev yaptıktan sonra son 3,5 yıldır Sivas Cumhuriyet Başsavcısı olarak görevime devam etmekteyim.

Huzur ve Güven Şehri Sivas

Sivas´ta soğuk iklim koşullarının egemen olması nedeniyle dışarıdan yoğun göç almaması, yörenin kozmopolit bir yapıya bürünmesine engel olmuştur. Yaklaşık 2500, 3000 kadar Suriyeli Muhacir kardeşimizi misafir eden Sivas´ta bu sayının diğer illere göre daha az olmasında da iklim koşullarının etkisinin olduğunu düşünüyorum. İlçeleri ile birlikte ortalama 650 bin nüfusa hükmeden Sivas´ta işlenen suç oranları, nüfus yoğunluğu bakımından aynı ölçekte olan ve daha büyük şehirlerden oldukça düşüktür, metropol şehirler ile bu oran mukayese bile edilemez. Bu yönüyle Sivas; hem bir kamu görevlisi hem de bir aile babası olarak söylüyorum ki, tam bir huzur ve güven şehridir.

Şehrin Futbol Takımı Hangi Ligde ise Şehirde Aynı Ligdedir

Sivas; gurur duyulması gereken bir başka özelliğini de halkına Sivasspor ile yaşatmaktadır. Sivassporun süper ligden düştüğü ve bir yıl aradan sonra tekrar çıktığı sezonu Sivas´ta yaşadım. Adana, İzmir gibi büyük şehirlerin futbol takımları uzun yıllar süper ligde kalma başarısını gösteremiyorlar ancak Sivas bunu başarıyla gerçekleştirmektedir. Sivasspor seyir zevki yüksek bir futbol ortaya koymakta ve bunu istikrarlı bir şekilde devam ettirmektedir. Sivasspor gelecek vaat eden bir görüntü çiziyor. Özgüveni yüksek bir futbol takımına sahip olan Sivasımız, sosyal ve kültürel anlamda ki gelişmelerini Sivassporun başarısına da yansıtmaktadır. Sivas´ta bulunmaktan ve burada hizmet etmekten onur duyuyorum. Bu vesileyle hem Sivas´ın hem de Sivassporun başarılarının devam etmesini temenni ediyorum.

En Büyük İhanet

Bu süreç hakkında söylenecek çok şey var aslında ancak son yıllardaki en büyük ihanetle karşı karşıya kaldık. FG tarafından kurulduğu bilinen bu terör örgütü, tamamıyla dış mihrakların kontrolü ve koordinesi ile eylemlerini ve işlemlerini yapmaktalar. Halkımızın bazıları bunu algılayabiliyor maalesef bazıları da hala algılayamıyor. Görünürde bu örgütün kurucusu FG, ancak kesinlikle bu kişi tarafından yönetilmediği kanaatindeyim, bunu edindiğim bilgi ve belgelere dayanarak söylüyorum. Örgütün son derece tehlikeli bir yapı, bu yapıyla uzaktan veya yakından ilgisi olan vatandaşlarımızın biran önce silkinip bu yapıdan kurtulması gerekmektedir.

Soruları çaldılar

Bu Terör Örgütüne mensup olmaktan yargıladığımız bir bayanın babası bana “kızım için ne kadar ceza vereceğiniz önemsiz buna üzülmüyorum ancak kızımın imanı gitti ebedi hayatını kaybetti ben buna üzülüyorum.” dedi. Bu ve buna benzer durumları çok yaşadık yaşıyoruz. Örgüt, kandırarak kendilerine mensup ettiği insanları kaybetmemek için her türlü münafıklığı göstermekte tereddüt etmiyor örnek olarak bu elebaşı; geçtiğimiz günlerde “Peygamber Efendimizi rüyamda gördüm ve bunlar benim kardeşlerim dedi” diyor. Hepimiz Müslümanız Allah´a şükür hepimiz dindarız. Allah aşkına, askeri okullar sınavları dâhil olmak üzere bütün sınavlarda soruları çaldıkları, her türlü entrika ve hileye başvurdukları artık kimsenin inkar edemeyeceği bir gerçekken haşa Peygamber Efendimizin böyle bir yapıyla birlikte olması mümkün mü? Bu yapının Askeri boyutu ile ilişkilendirilmekten yargılanan bir asker “bize Askeriyede namaz kılmayı yasakladılar” diyor.

Allah ile Harp Ediyorlar

Başka bir örnek; Fetö Terör Örgütü davalarında karşılaştığımız asker eşlerinin (kimsenin kapalılığına ya da açıklığına karışmıyoruz burada yanlış anlaşılmasın) “biz 15 yıl önce tesettürlü idik daha sonraları bu yapının eşime baskıları sonucu açılmak zorunda kaldık” sözleriyle karşılaşıyoruz. Gerekçe ne olursa olsun Allah´ın Kur-an´da sabit kıldığı emrini nehyetmek ortadan kaldırmaya çalışmak Allah ile harp etmektedir.

Bütün bunları yaşam biçimi haline getiren bir kişinin bizim en kutsal değerlerimizi Peygamber Efendimizi ve O´nun sahabelerini sofrasına getirip Onlara yemekler vererek dinimizi kötü emellerine alet etmesi ihanetin ulaştığı son noktadır. Hala bu yapıda olan varsa onların, 17-25 Aralık ikna etmedi ise 15 Temmuz, 15 Temmuz ikna etmedi ise Diyanet İşleri Başkanlığımıza mensup hocalarımızın uyarıları, artık hangi husus ikna ediyorsa o hususu dikkate alıp çırpınarak bu yapıdan kurtulmaları gerekmektedir. Adli soruşturma geçiren insanlardan “biz bu yapının kurbanı olduk bizi bu yapıdan kurtaran devletimize Allah zeval vermesin” diyerek bize yardımcı olan insanların sayısı artmalı, Irak´ın parçalanması sırasında Saddam´ın heykelini deviren Irak´lının sonraki pişmanlığından ders çıkarmalıyız. Devletimiz olmazsa ne namus ne şeref hiçbir şeyimizin kalmaz. Bir hukuk devleti olan Ülkemizde görüşler farklı olabilir, bunu dile getirmenin hukuki yolları mevcuttur.

Diyanet İşleri Bizi Uyarmakta Geç Kaldı

İslam Dininin “Ulu´l Emr´e yıkıcı dua etmeyin” müeyyidesini kavrayabilmemiz için Diyanet İşlerinin hazırlamış olduğu rapor bence çok geç kaldı. Bizi, dinimizin özünden uzaklaştıran bu ve bunun gibi yapılara karşı bilgilendirme ve uyarma noktasında Diyanet İşleri Başkanlığımız çok geç kalmıştır. Adı geçen terör örgütünü kurduğu bilinen FG geçmişte “Cebrail (AS) parti kursa ona bile oy vermem ve desteklemem” diyordu. Bu söz çok açık bir şekilde şirktir, Allah´ı inkâr etmenin en büyük delillerindendir. Bunu kavrayamamış olan Müslüman kardeşlerimizin de aydınlatılması başta Diyanet İşleri Başkanlığımız olmak üzere bütün Müslümanların en önemli görevlerinden birisidir. Bunun yerine getirilmesinde de geç kalınmıştır. Devletimizin ve milletimizin kendisini korumak için yaptığı bu savunmaları bir mağduriyet olarak gösteriyorlar. Ne yapsaydı devlet? Dünyada isyanların bastırılma şekilleri bilinmektedir, örgütün bundan sonraki hedeflerine ulaşmalarını engellemek için atılan adımlar çok doğru hamlelerdir.

Hali hazırda devam eden davalar hakkında da şimdi konuşmanın doğru olmayacağı kanaatindeyim, davalar sonuçlandıktan sonra devletimiz ve milletimizin refahı açısından kamuoyu bilgilendirilecektir.

Cezaevleri Yetersiz yeni binalar yapılacak

Ülkemizde tutuklu sayılarının zaten fazla olması ve 15 Temmuz darbe girişimi sonucunda bu sayının artması nedeniyle cezaevleri ihtiyaca cevap verememekte, Türkiye´de 50 İl´de cezaevi yapılması kararlaştırıldı. Bu konuda Devletimizi cezaevleri yerine okul, hastane, fabrika gibi yatırımların yapılması gerektiği noktasında eleştirenleri haksız buluyorum. Devletimizin okul, hastane, fabrika gibi yatırımları yapmasının elbette elzem ancak ihtiyaç duyulması halinde cezaevlerinin yapılması da önemli bir husustur. Sivas´ta da bir cezaevi yapımı çalışmalarımız var ancak cezaevinin yapılacağı arazi yeri problemleri nedeniyle bu sorunun giderilmesi için Devletimizin diğer kurumları ile koordineli bir çalışma yürütmekteyiz.

Sivas kadın açık cezaevinin mevcut yerinin değiştirilerek şehre yakın başka biryere taşınması için de kapsamlı bir çalışma içerisindeyiz. Şehre yakın bir yer diyoruz çünkü kadın açık cezaevleri izin ve güvenlik nedeniyle şehre yakın bir yerde olması gerekir.

Son Derece Modern ve Son Teknoloji ile Donatılmış Adliye ve Cezaevlerimiz Var

İletişim ve Bilgisayar çağındayız. Adliyeye getirilmesine gerek duyulmayan mahkumlar ile görüntülü iletişim kurmak için cezaevlerimiz ve adliyemiz son derece modern bilgisayar, kamera gibi iletişim araçlarıyla donatılmıştır. Binaenaleyh adliyeye getirilmesi gereken mahkumlar araçlarla adliyeye getirilmekte, adliyeye getirilmesine ihtiyaç duyulmayan mahkumlarda görüntülü iletişim araçlarıyla bulundukları yerlerden yargılanmaktadırlar. Bu nedenle adliye ve cezaevleri arasında ki mesafenin olumsuz sonuçlarıyla karşılaşmamaktayız. Ancak adliye ve cezaevlerinin birbirlerine yakın mesafede olması da elbette ki daha iyi olacaktır.

İnönü konağını kâr amaçlı değil sosyal proje olarak hayata geçirdik

Cezaevlerindeki mahkumların topluma hazırlanması projesi kapsamında İnönü Konağını faaliyete geçirdik. Burada, açığa alınmış ve iyi hallerine karar verilmiş mahkumların sosyal ve kültürel anlamda kendilerini geliştirmelerine olanak sağladık. Sadece burada değil, cezaevlerinde kantin, çay ocağı, ayakkabı boya işleri, tapu dairesinin temizliği, atölye gibi işlerde çalıştırılarak mahkumların topluma entegre edilmesi hususunda attığımız adımlar halkımız tarafından da olumlu karşılanmıştır.

 /resimler/2017-11/26/2101474228671.jpg
Kaynak: İRADE

Anahtar Kelimeler: BÜYÜK İHANET
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Coşkuyla Kutladık--Video
Coşkuyla Kutladık--Video
Baharın müjdecisi olan Nevruz, tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de çeşitli etkinliklerle kutlandı. Atatürk Kongre Müzesi bahçesinde düzenlenen kutlama programı renkli görüntülere sahne oldu. İl protokolünün yumurta tokuşturmasının ardından temsili olarak demir dövüldü, Nevruz ateşi yakıldı ve ateşin üzerinden atlandı. Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği kutlama programında il protokolünün ok atışı gösterisi izleyenlerden tam not aldı.
“Var Olmaya Devam Edeceğiz”
“Var Olmaya Devam Edeceğiz”
Cumhuriyet Üniversitesi Teknoloji Fakültesi tarafından “Çanakkale Zaferi´nin 104. Yıl Dönümü” konulu konferans gerçekleştirdi. Konferansa konuşmacı olarak katılan Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayhan Öztürk, “Ortak değerlerimizi artırdıkça, millî duygularımızı geliştirdikçe, ortak kadere inandıkça biz burada var olmaya devam edeceğiz” dedi.
Karaca, Restorasyon  Çalışmalarını Anlattı
Karaca, Restorasyon Çalışmalarını Anlattı
Cumhuriyet Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğrencileri ile bir araya gelen Vakıflar Bölge Müdürü Cemal Karaca, “Sivas´ta Vakıf Kültürü ve Restorasyon Çalışmaları” konulu konferans kapsamında öğrencileri ilimizde yürütülen restorasyon çalışmaları hakkında bilgilendirdi.
Hingel Etkinliğinde Buluştular
Hingel Etkinliğinde Buluştular
Hollanda Sivaslılar Platformu tarafından geleneksel hale getirilen hingel etkinliğinin 3´üncüsü Amsterdam´da gerçekleştirildi.
Koç´tan Borsa´ya ziyaret
Koç´tan Borsa´ya ziyaret
Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu´nu makamında ziyaret eden Demirciler Esnaf Odası Başkanı Harun Koç, Canlı Hayvan Pazarı ve Ot Borsası´nın yapımında kullanılacak olan demir çelik aksamının alımında ve yapımında odalarına kayıtlı firmaların tercih edilmesini talep etti.
Köylerde Çöp  Kalmayacak--Video
Köylerde Çöp Kalmayacak--Video
Suşehri´nde incelemelerde bulunan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, ilçenin köy muhtarları ile bir araya gelerek, çöp konteyneri dağıtım törenine katıldı. Törende konuşan Genel Sekreter Kaya, “Suşehri Belediyesi ile yaptığımız protokolle birlikte ilçe köylerimizin tamamından çöpler toplanacak. Bu hizmet temiz bir çevre için önemli bir adım. Bizler bunun kıymetini bilecek ve bu hizmete layık olmaya çalışacağız. 71 köyün tamamından çöpler toplanacak” dedi.
“Askerlerimiz Destan Yazdı”
“Askerlerimiz Destan Yazdı”
Cumhuriyet Üniversitesi´nde 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi 104. yıl dönümü nedeniyle ‘18 Mart 1915 Çanakkale Şehitleri Afiş Sergisi´ açıldı. Serginin açılışında konuşan Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Aksu, “Çanakkale bir ruhtur. Bütün dünyanın farklı bölgelerinden, Anadolu´nun farklı şehirlerinden gelen askerlerimiz manevi gücüyle, inancıyla, tarihte bir destan yazmıştır” dedi.
Borsa Personeline İletişim Eğitimi
Borsa Personeline İletişim Eğitimi
Ticaret Borsası personeline, Borsa Akademik Danışmanı ve Cumhuriyet Üniversitesi İletişim Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Şebnem Özdemir tarafından etkili iletişim ve excel eğitimi verildi.
“Hiçbir Emek Karşılıksız Kalmaz”
“Hiçbir Emek Karşılıksız Kalmaz”
Sivas; “Projem Türkiye; Mülki ve Yerel Yönetimlerde Yeni Fikirler ve Örnek Uygulamalar Yarışması Sergi ve Ödül Töreni”ne damga vurdu.
Seçimden Sonra Fiyatlar Artabilir
Seçimden Sonra Fiyatlar Artabilir
Sivas Emlak Müşavirleri ve Danışmanları Derneği (SEMDER) Başkanı Kerim Çayır, ev almayı planlayan yatırımcılara “Acele edin” çağrısında bulundu. 31 Mart´ta gerçekleştirilecek mahalli seçimlerin ardından konut fiyatlarının artabileceğine dikkat çeken Başkan Çayır, “Ev alıcısı için ideal bir süreç. Seçime kadar olan bu süreci değerlendirsinler. Şu an avantajlı bir dönem” dedi.
Bediroğlu Güven Tazeledi
Bediroğlu Güven Tazeledi
MERDER´in 8. Olağan Genel Kurulu Öğretmenevi´nde gerçekleştirildi. Tek liste ile gidilen genel kurulda mevcut başkan Mehmet Bediroğlu güven tazeledi.
Karataş´tan Nevruz Daveti
Karataş´tan Nevruz Daveti
Cem Vakfı Sivas Şubesi Başkanı Ünal Karataş, bugün vakıfta gerçekleştirilecek olan Nevruz kutlamalarına tüm Sivaslıları davet etti.
Tecrübelerini Paylaştılar
Tecrübelerini Paylaştılar
Cumhuriyet Üniversitesi´nde gerçekleştirilen İş Dünyasında Kadınlar" konulu konferansa konuşmacı olarak katışan iş kadınları tecrübelerini öğrencilerle paylaştılar.
En Değerli Mesleklerden Birisi Olacak--Video
En Değerli Mesleklerden Birisi Olacak--Video
Cumhuriyet Üniversitesi´nde gerçekleştirilen patentleme bilirlik kriterleri ve sınai mülkiyet hakları programına konuşmacı olarak katılan Marka ve Pantent Anonim Şirketi (MARPATAŞ) yetkilisi Mehmet Tozar, “Fikri sınai mülkiyet hakları gelecekteki en önemli, en değerli mesleklerden biri hâline gelecek” dedi.
Savunma Sanayinde  Uzmanlaşmak İstiyoruz--Video
Savunma Sanayinde Uzmanlaşmak İstiyoruz--Video
Geçtiğimiz yıl 18 Mayıs´ta kurulan Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi´nin kurucu Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul, basın mensuplarıyla bir araya geldi. Şu ana kadar yürütülen çalışmalar ve hedefleri hakkında bilgiler veren Rektör Kul, “Öncelikle ihtisas üniversitesi olmayı planlıyoruz. Yani bir alanda uzmanlaşmak istiyoruz. Seçtiğimiz alan ise savunma sanayidir. Çünkü ülkemizde savunma sanayi alanında büyük bir boşluk var. Hem ürün hem de mühendis boşluğu var” dedi.
Turizm Fakültesi Finale Kaldı
Turizm Fakültesi Finale Kaldı
Cumhuriyet Üniversitesi Turizm Fakültesi, Turizm Fakültesi Türkiye Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu (TAŞPAKON) tarafından 8-10 Mart 2019 tarihleri arasında Nevşehir´de düzenlenen Türkiye Kupası Ön Eleme yarışmasında finale kalmaya başardı.
“Sivas´ı Anlamadan Gitmeyin”
“Sivas´ı Anlamadan Gitmeyin”
Arkeoloji Müzesi´nde gerçekleştirilen ´Gençlik Sohbetleri´ programı kapsamında üniversite öğrencileriyle bir araya gelen Vali Salih Ayhan, “Sevgili gençler; Sivas, ruhu olan nadir şehirlerimizdendir. Bu ruhu hissettiğinizde Sivas´a dair bambaşka bir pencere açılacaktır. Aşık Veysel´i, Pir Sultan Abdal´ı, Şemsi Sivasi´yi, Nuri Demirağ´ı, Buruciye´yi, Gökmedrese´yi, Divriği´yi görmeden, anlamadan gitmeyin" dedi.
İş birliği protokolü imzalandı
İş birliği protokolü imzalandı
Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız ile Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Prof. Dr. Mehmet Kul arasında iş birliği protokolü imzalandı. Protokolle iki üniversite arasında yapılacak olan eğitim-öğretim, araştırma-geliştirme, sosyal, kültürel, bilimsel ve teknik çalışmalarda karşılıklı iş birliği amaçlanıyor.
4 Boyutlu Cihaz Hizmette
4 Boyutlu Cihaz Hizmette
Numune Hastanesi Perinatoloji Kliniğinde 4 boyutlu ultrason cihazı hizmet vermeye başladı. Numune Hastanesi Perinatoloji Uzmanı Dr. Cihan İnan, cihaza ilişkin; “Ultrason cihazımız perinatoloji alanında kullanılabilecek en üst düzey cihazlardan bir tanesi” dedi.
Önceliğiniz Sivas  Ekonomisi Olmalı--Video
Önceliğiniz Sivas Ekonomisi Olmalı--Video
Tarım ve Orman Müdürlüğünce düzenlenen patates üretimi bilgilendirme panelinde konuşan Vali Salih Ayhan, çiftçilere önemli uyarılarda bulundu. İlimizde tarımsal üretimin artması noktasında çiftçilere önemli görevler düştüğünü belirten Vali Ayhan, “Başka illerden gelen kişilere tarlalarımızı kiraya verip, bu girdinin başka illere gitmesine neden oluyoruz. Sizler bu ilin çiftçilerisiniz. Öncelikli hedefimiz Sivas ekonomisi olmalıdır” dedi.
Oryantiring Heyecanı Bugün
Oryantiring Heyecanı Bugün
İlimizde bugün “Okullar arası küçükler-yıldızlar oryantiring yarışmaları” heyecanı start alacak. Yarışmalar sonucunda dereceye girenlere kupa ve madalya takdim edilecek.
Binlerce Erkan Yetiştiriyorum--Video
Binlerce Erkan Yetiştiriyorum--Video
18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi´nin 104. yıl dönümü dolayısıyla ilimizde çeşitli anma etkinlikleri gerçekleştirildi. Atatürk Kültür Merkezi´nde düzenlenen programda konuşan Şehit Jandarma Uzman Çavuş Erkan Sakal´ın eşi Songül Sakal, “Ben bir öğretmenim, eğitimciyim. Bir Erkan kaybettim, binlerce Erkan yetiştiriyorum. Bıraktığı yerden bu bayrağı onlar devralacak. Çünkü fıtrat değişmez, bu kan aynı kandır” dedi.
“Şehitlerimize Borçluyuz”
“Şehitlerimize Borçluyuz”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanlığı tarafından 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü´nün 104. yılı nedeniyle kent meydanında helva dağıtıldı. CHP Sivas Belediye Başkan Adayı Ali Akyıldız, “Bugün bu ülkede bağımsız ve özgür olarak yaşayabiliyorsak bunu en başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk´e ve onunla birlikte bu vatan canını vermiş şehitlerimize borçluyuz” dedi.
Çanakkale Menüsü İkram Edildi--Video
Çanakkale Menüsü İkram Edildi--Video
18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü´nün 104. yılı nedeniyle Ülkü Ocakları İl Başkanlığı tarafından kent meydanında vatandaşlara çorba, hoşaf ve ekmekten oluşan Çanakkale menüsü ikram edildi.
“Askerimiz İmanıyla Destan Yazmıştır”
“Askerimiz İmanıyla Destan Yazmıştır”
18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi´nin 104´üncü nedeniyle mesaj yayımlayan Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, “Çanakkale Deniz Savaşı, yedi düvele Türk milletinin dinine, vatanına ve bağımsızlığına ne denli düşkün olduğunu gösteren bir savaştır. ‘Çanakkale Geçilmez´ gerçeğini düşmana kabul ettiren şanlı askerimiz bütün imkânsızlıklara rağmen imanıyla destan yazmıştır” dedi.
Şehitlerimize Minnettarız
Şehitlerimize Minnettarız
18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi´nin 104. yıl dönümü ilimizde de çeşitli etkinliklerle idrak edilecek.
“Zaferin Gururunu Yaşıyoruz”
“Zaferin Gururunu Yaşıyoruz”
Vali Salih Ayhan, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi´nin 104. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Ayhan mesajında; “Aziz şehitlerimizi anma günü olan “Şehitler Günü´nü” idrak etmenin onurunu yaşıyoruz. 18 Mart 1915 Çanakkale Zaferi, tarihimizin altın sayfalarına sönmemek ve solmamak üzere nakşolmuş bir destandır” dedi.
“Çanakkale Ruhu Asla Sönmeyecek”
“Çanakkale Ruhu Asla Sönmeyecek”
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi´nin 104. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
“Haçlı Zihniyetinin Ürünüdür”
“Haçlı Zihniyetinin Ürünüdür”
Yeni Zelanda´da cuma namazı sırasında gerçekleştirilen ve 49 kişinin yaşamını yitirdiği silahlı terör saldırısı nedeniyle mesaj yayımlayan Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, “Bu saldırı ‘Benim gibi düşünmeyenin, benim gibi inanmayanın hayat hakkı yoktur´ düşüncesindeki Haçlı zihniyetinin ürünüdür” dedi.
Hizmetler İçin Teşekkür Etti
Hizmetler İçin Teşekkür Etti
‘Asrın Güreşçisi´ unvanıyla Türk spor tarihine damgasını vuran Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı hemşehrimiz Hamza Yerlikaya, Belediye Başkanı Sami Aydın´ı ziyaret etti. Ziyarette konuşan Yerlikaya, şehirdeki büyük değişimden ötürü Aydın ve ekibine teşekkür etti.
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Cennet için ibadet geçersizdir…

Hacı Bektaşı Veli
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Her 4 Amerikalıdan biri mutlaka televizyonda görünüyor. (Sokakta her 4 kişiden 1 imza dağıtıyormuş düşünsenize) -Uyurken televizyon seyrederken yaktığımızdan daha fazla kalori yakıyoruz. (Demekli televizyonla uyutuluyoruz) -Bir karıncanın koku alma yet

İlginç Bilgiler 5