EN BÜYÜK İHANET
Sivas Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Murat İRCAL ile bir röportaj gerçekleştirdik. Başta 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra yaşanan süreç olmak üzere birçok konuda konuşan İRCAL, Sivas´a dair çeşitli konularda da görüşlerini dile getirdi. İlgiyle okuyacağınızı düşündüğümüz röportajı siz okuyucularımızla paylaşıyoruz.
Tarih: 27.11.2017 05:00:00

1967 Konya Ereğli doğumluyum, 1991 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldum. Evli ve 5 çocuk sahibiyim. 1997´den itibaren başsavcı olarak görev yapmaktayım. Yozgat ve Konya´da görev yaptıktan sonra son 3,5 yıldır Sivas Cumhuriyet Başsavcısı olarak görevime devam etmekteyim.

Huzur ve Güven Şehri Sivas

Sivas´ta soğuk iklim koşullarının egemen olması nedeniyle dışarıdan yoğun göç almaması, yörenin kozmopolit bir yapıya bürünmesine engel olmuştur. Yaklaşık 2500, 3000 kadar Suriyeli Muhacir kardeşimizi misafir eden Sivas´ta bu sayının diğer illere göre daha az olmasında da iklim koşullarının etkisinin olduğunu düşünüyorum. İlçeleri ile birlikte ortalama 650 bin nüfusa hükmeden Sivas´ta işlenen suç oranları, nüfus yoğunluğu bakımından aynı ölçekte olan ve daha büyük şehirlerden oldukça düşüktür, metropol şehirler ile bu oran mukayese bile edilemez. Bu yönüyle Sivas; hem bir kamu görevlisi hem de bir aile babası olarak söylüyorum ki, tam bir huzur ve güven şehridir.

Şehrin Futbol Takımı Hangi Ligde ise Şehirde Aynı Ligdedir

Sivas; gurur duyulması gereken bir başka özelliğini de halkına Sivasspor ile yaşatmaktadır. Sivassporun süper ligden düştüğü ve bir yıl aradan sonra tekrar çıktığı sezonu Sivas´ta yaşadım. Adana, İzmir gibi büyük şehirlerin futbol takımları uzun yıllar süper ligde kalma başarısını gösteremiyorlar ancak Sivas bunu başarıyla gerçekleştirmektedir. Sivasspor seyir zevki yüksek bir futbol ortaya koymakta ve bunu istikrarlı bir şekilde devam ettirmektedir. Sivasspor gelecek vaat eden bir görüntü çiziyor. Özgüveni yüksek bir futbol takımına sahip olan Sivasımız, sosyal ve kültürel anlamda ki gelişmelerini Sivassporun başarısına da yansıtmaktadır. Sivas´ta bulunmaktan ve burada hizmet etmekten onur duyuyorum. Bu vesileyle hem Sivas´ın hem de Sivassporun başarılarının devam etmesini temenni ediyorum.

En Büyük İhanet

Bu süreç hakkında söylenecek çok şey var aslında ancak son yıllardaki en büyük ihanetle karşı karşıya kaldık. FG tarafından kurulduğu bilinen bu terör örgütü, tamamıyla dış mihrakların kontrolü ve koordinesi ile eylemlerini ve işlemlerini yapmaktalar. Halkımızın bazıları bunu algılayabiliyor maalesef bazıları da hala algılayamıyor. Görünürde bu örgütün kurucusu FG, ancak kesinlikle bu kişi tarafından yönetilmediği kanaatindeyim, bunu edindiğim bilgi ve belgelere dayanarak söylüyorum. Örgütün son derece tehlikeli bir yapı, bu yapıyla uzaktan veya yakından ilgisi olan vatandaşlarımızın biran önce silkinip bu yapıdan kurtulması gerekmektedir.

Soruları çaldılar

Bu Terör Örgütüne mensup olmaktan yargıladığımız bir bayanın babası bana “kızım için ne kadar ceza vereceğiniz önemsiz buna üzülmüyorum ancak kızımın imanı gitti ebedi hayatını kaybetti ben buna üzülüyorum.” dedi. Bu ve buna benzer durumları çok yaşadık yaşıyoruz. Örgüt, kandırarak kendilerine mensup ettiği insanları kaybetmemek için her türlü münafıklığı göstermekte tereddüt etmiyor örnek olarak bu elebaşı; geçtiğimiz günlerde “Peygamber Efendimizi rüyamda gördüm ve bunlar benim kardeşlerim dedi” diyor. Hepimiz Müslümanız Allah´a şükür hepimiz dindarız. Allah aşkına, askeri okullar sınavları dâhil olmak üzere bütün sınavlarda soruları çaldıkları, her türlü entrika ve hileye başvurdukları artık kimsenin inkar edemeyeceği bir gerçekken haşa Peygamber Efendimizin böyle bir yapıyla birlikte olması mümkün mü? Bu yapının Askeri boyutu ile ilişkilendirilmekten yargılanan bir asker “bize Askeriyede namaz kılmayı yasakladılar” diyor.

Allah ile Harp Ediyorlar

Başka bir örnek; Fetö Terör Örgütü davalarında karşılaştığımız asker eşlerinin (kimsenin kapalılığına ya da açıklığına karışmıyoruz burada yanlış anlaşılmasın) “biz 15 yıl önce tesettürlü idik daha sonraları bu yapının eşime baskıları sonucu açılmak zorunda kaldık” sözleriyle karşılaşıyoruz. Gerekçe ne olursa olsun Allah´ın Kur-an´da sabit kıldığı emrini nehyetmek ortadan kaldırmaya çalışmak Allah ile harp etmektedir.

Bütün bunları yaşam biçimi haline getiren bir kişinin bizim en kutsal değerlerimizi Peygamber Efendimizi ve O´nun sahabelerini sofrasına getirip Onlara yemekler vererek dinimizi kötü emellerine alet etmesi ihanetin ulaştığı son noktadır. Hala bu yapıda olan varsa onların, 17-25 Aralık ikna etmedi ise 15 Temmuz, 15 Temmuz ikna etmedi ise Diyanet İşleri Başkanlığımıza mensup hocalarımızın uyarıları, artık hangi husus ikna ediyorsa o hususu dikkate alıp çırpınarak bu yapıdan kurtulmaları gerekmektedir. Adli soruşturma geçiren insanlardan “biz bu yapının kurbanı olduk bizi bu yapıdan kurtaran devletimize Allah zeval vermesin” diyerek bize yardımcı olan insanların sayısı artmalı, Irak´ın parçalanması sırasında Saddam´ın heykelini deviren Irak´lının sonraki pişmanlığından ders çıkarmalıyız. Devletimiz olmazsa ne namus ne şeref hiçbir şeyimizin kalmaz. Bir hukuk devleti olan Ülkemizde görüşler farklı olabilir, bunu dile getirmenin hukuki yolları mevcuttur.

Diyanet İşleri Bizi Uyarmakta Geç Kaldı

İslam Dininin “Ulu´l Emr´e yıkıcı dua etmeyin” müeyyidesini kavrayabilmemiz için Diyanet İşlerinin hazırlamış olduğu rapor bence çok geç kaldı. Bizi, dinimizin özünden uzaklaştıran bu ve bunun gibi yapılara karşı bilgilendirme ve uyarma noktasında Diyanet İşleri Başkanlığımız çok geç kalmıştır. Adı geçen terör örgütünü kurduğu bilinen FG geçmişte “Cebrail (AS) parti kursa ona bile oy vermem ve desteklemem” diyordu. Bu söz çok açık bir şekilde şirktir, Allah´ı inkâr etmenin en büyük delillerindendir. Bunu kavrayamamış olan Müslüman kardeşlerimizin de aydınlatılması başta Diyanet İşleri Başkanlığımız olmak üzere bütün Müslümanların en önemli görevlerinden birisidir. Bunun yerine getirilmesinde de geç kalınmıştır. Devletimizin ve milletimizin kendisini korumak için yaptığı bu savunmaları bir mağduriyet olarak gösteriyorlar. Ne yapsaydı devlet? Dünyada isyanların bastırılma şekilleri bilinmektedir, örgütün bundan sonraki hedeflerine ulaşmalarını engellemek için atılan adımlar çok doğru hamlelerdir.

Hali hazırda devam eden davalar hakkında da şimdi konuşmanın doğru olmayacağı kanaatindeyim, davalar sonuçlandıktan sonra devletimiz ve milletimizin refahı açısından kamuoyu bilgilendirilecektir.

Cezaevleri Yetersiz yeni binalar yapılacak

Ülkemizde tutuklu sayılarının zaten fazla olması ve 15 Temmuz darbe girişimi sonucunda bu sayının artması nedeniyle cezaevleri ihtiyaca cevap verememekte, Türkiye´de 50 İl´de cezaevi yapılması kararlaştırıldı. Bu konuda Devletimizi cezaevleri yerine okul, hastane, fabrika gibi yatırımların yapılması gerektiği noktasında eleştirenleri haksız buluyorum. Devletimizin okul, hastane, fabrika gibi yatırımları yapmasının elbette elzem ancak ihtiyaç duyulması halinde cezaevlerinin yapılması da önemli bir husustur. Sivas´ta da bir cezaevi yapımı çalışmalarımız var ancak cezaevinin yapılacağı arazi yeri problemleri nedeniyle bu sorunun giderilmesi için Devletimizin diğer kurumları ile koordineli bir çalışma yürütmekteyiz.

Sivas kadın açık cezaevinin mevcut yerinin değiştirilerek şehre yakın başka biryere taşınması için de kapsamlı bir çalışma içerisindeyiz. Şehre yakın bir yer diyoruz çünkü kadın açık cezaevleri izin ve güvenlik nedeniyle şehre yakın bir yerde olması gerekir.

Son Derece Modern ve Son Teknoloji ile Donatılmış Adliye ve Cezaevlerimiz Var

İletişim ve Bilgisayar çağındayız. Adliyeye getirilmesine gerek duyulmayan mahkumlar ile görüntülü iletişim kurmak için cezaevlerimiz ve adliyemiz son derece modern bilgisayar, kamera gibi iletişim araçlarıyla donatılmıştır. Binaenaleyh adliyeye getirilmesi gereken mahkumlar araçlarla adliyeye getirilmekte, adliyeye getirilmesine ihtiyaç duyulmayan mahkumlarda görüntülü iletişim araçlarıyla bulundukları yerlerden yargılanmaktadırlar. Bu nedenle adliye ve cezaevleri arasında ki mesafenin olumsuz sonuçlarıyla karşılaşmamaktayız. Ancak adliye ve cezaevlerinin birbirlerine yakın mesafede olması da elbette ki daha iyi olacaktır.

İnönü konağını kâr amaçlı değil sosyal proje olarak hayata geçirdik

Cezaevlerindeki mahkumların topluma hazırlanması projesi kapsamında İnönü Konağını faaliyete geçirdik. Burada, açığa alınmış ve iyi hallerine karar verilmiş mahkumların sosyal ve kültürel anlamda kendilerini geliştirmelerine olanak sağladık. Sadece burada değil, cezaevlerinde kantin, çay ocağı, ayakkabı boya işleri, tapu dairesinin temizliği, atölye gibi işlerde çalıştırılarak mahkumların topluma entegre edilmesi hususunda attığımız adımlar halkımız tarafından da olumlu karşılanmıştır.

 /resimler/2017-11/26/2101474228671.jpg
Kaynak: İRADE

Anahtar Kelimeler: BÜYÜK İHANET
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Usulsüz Avlanma Göletleri Kurutuyor
Usulsüz Avlanma Göletleri Kurutuyor
Amatör balıkçıların usulsüz avlanmaları ilimiz genelindeki akarsu ve göletlerdeki canlıların geleceğini tehdit ediyor. Suşehri İlçesindeki Çamlıgöze Göletine giden amatör balıkçılar gece saatlerinden itibaren bazı kişilerin gölet içerisinde ağ gererek, bütün balıkları topladıklarına şahit oldu. Bu durumu kayıt altına alan balıkçılar, sosyal medyada paylaşarak, yetkililerden yardım istedi.
“Tamahkârlık Edilmemeli”
“Tamahkârlık Edilmemeli”
Sivas İnşaat Müteahhitleri Derneği (SİMDER) Başkanı Sami Arifer, arsa sahiplerine seslendi. İl ekonomisi ayakta tutan sektörlerin başında inşaatın geldiğini söyleyen Başkan Arifer, sektörün zarar görmemesi için hassas davranılması gerektiğini dile getirdi. İlimizde bazı arsa sahiplerinin olması gerekenin üzerinde kâr elde etmeye çalıştığına dikkat çeken Başkan Arifer, “Ne müteahhit ne de arsa sahibi tamahkârlık etmemeli” dedi.
Toplu Ulaşıma Zam!
Toplu Ulaşıma Zam!
Sivas Belediye Meclisi´nde alınan karar gereği özel halk otobüslerinde uygulanan kent içi toplu taşıma ücretlerine zam yapıldı. Yeni tarife hafta başından itibaren uygulamaya konuldu.
İsmet Yılmaz SESOB´u Ziyaret Etti
İsmet Yılmaz SESOB´u Ziyaret Etti
Sivas Milletvekili ve Milli Savunma Komisyonu Başkanı İsmet Yılmaz, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini ziyaret ederek, TESK Denetim Kurulu Başkanlığı görevine getirilen Birlik Başkanı Beşir Köksal´ı tebrik ederek hayırlı olsun dileklerini iletti.
15. Gastroenteroloji Günleri Sivas´ta Yapıldı
15. Gastroenteroloji Günleri Sivas´ta Yapıldı
HEBİPA (Hepato Bilio Pankreatoloji) Derneği, Türk Karaciğer Araştırmaları Derneği destekleriyle Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı, Gastroenteroloji Bilim Dalı tarafından 15. Doğu ve Güneydoğu Hepato-Gastroenteroloji Günleri etkinliği düzenlendi.
Eğitim-Bir-Sen´de Değişimin Ayak Sesleri
Eğitim-Bir-Sen´de Değişimin Ayak Sesleri
Eğitim-Bir-Sen Sivas 1 No´lu Şubesi´nde seçim heyecanı hız kazandı. Adalet, liyakat ve vefa söylemiyle yola çıkarak değişim ve yenilik isteyen Eğitim- Bir-Sen Sivas 1 No´lu şube üyelerinin desteklediği Sivas Kongre Anadolu Lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Halil İbrahim Temiz, deklarasyon ve delege aday tanıtım toplantısı yaptı. Toplantıya üyeler yoğun ilgi gösterdi.
Ahilik Haftası Etkinlikleri Başladı
Ahilik Haftası Etkinlikleri Başladı
Sivas´ta Ahilik Haftası dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenlendi.
“Çocuklarımız Örgütlerin Eline Geçmeyecek”--Video
“Çocuklarımız Örgütlerin Eline Geçmeyecek”--Video
23. Dönem İl Genel Meclisi üyelerinin birçok yatırımın yapılmasına zemin hazırladığını ifade eden Milliyetçi Hareket Partisi İl Genel Meclisi Üyesi Bekir Tanyıldız, bunların içerisinde en önemlisinin 10 bin kişilik öğrenci yurdu olduğunu dile getirerek “Çocuklarımız; FETÖ´nün veya çeşitli örgütlerin eline geçmeyecek” dedi.
Hızlı Tren Gecikecek Mi?--Video
Hızlı Tren Gecikecek Mi?--Video
Ankara-Sivas arasındaki seyahat süresini 12 saatten 2 saate düşürecek ve konforlu seyahat imkanı sağlayacak olan Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren projesinde gecikme olabileceği konuşuluyor. Büyük Birlik Partisi (BBP) İl Genel Meclisi Üyesi Aytekin Kulmaç, “Firmalar istihkaklarını alamadığından dolayı şantiyeleri kapatmış gitmiş. Çalışma yok ortada. Biz 2019 yılında hızlı tren gelecek diye bekliyoruz. 4 İşletme Bölge Müdürü Mustafa Korucu´nun Sivas´ta hızlı trenin akıbetinin son durumunu açıklaması lazım” dedi.
Pakistanlı Tüccar´dan 3 Bin TL Bağış
Pakistanlı Tüccar´dan 3 Bin TL Bağış
Yaklaşık 20 yıldır ticaretle uğraşan Pakistanlı Hacı Ahmed Cemal, Sivas´ta Hayat Ağacı Derneği´ne 3 bin TL bağışladı. Ticaret maksadıyla Sivas´ı ziyaret eden Ahmet Cemal, burada Hayat Ağacı Derneğini görünce yardım yapma kararı verdiğini belirtti.
131 Bin Öğrenci Ders Başı Yaptı
131 Bin Öğrenci Ders Başı Yaptı
İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, “2018-2019 Eğitim-Öğretim Dönemi Ders Yılının ülkemize, ilimize, öğrencilerimize, velilerimize, öğretmenlerimize hayırlı olmasını temenni ediyor; emekliye ayrılmış öğretmen ve diğer çalışanlarımıza sağlık ve mutluluk, aramıza yeni katılan genç öğretmen arkadaşlarımıza ise başarılar diliyorum” dedi.
“Kızılırmak´a Girip Balık Tutmayın”
“Kızılırmak´a Girip Balık Tutmayın”
Sivas İl Afet Acil Durum Müdürü Ekinci: “Kızılırmak´ı yüzmek için bir su olarak tasvip etmiyoruz. Hatta bu bölgelerde tutulacak balık yenecek bir balık değil” dedi.
Saraya At Yetiştiren Ahırlar Bilim Yuvasına Dönüşecek
Saraya At Yetiştiren Ahırlar Bilim Yuvasına Dönüşecek
Osmanlı sarayına at yetiştirilen tarihi harada bulunan ahırların, restorasyonun ardından Sivas´ta kurulması planlanan Bilim ve Teknoloji Üniversitesine hizmet vermesi planlanıyor.
Yeni Eğitim Öğretim Yılı Törenle Başladı
Yeni Eğitim Öğretim Yılı Törenle Başladı
Sivas´ta 2018-2019 yeni eğitim öğretim yılının başlaması dolayısıyla tören düzenlendi.
“Menderes Türkiye´ye Çağ Atlatmıştır”
“Menderes Türkiye´ye Çağ Atlatmıştır”
AK Parti Sivas İl Başkanı Hakan Aksu, Menderes ve arkadaşlarının idamının 57. yılı dolayısıyla partisince düzenlenen basın açıklamasına katıldı. Başkan Aksu: “Demokrasi şehitlerimiz merhum Adnan Menderes ve yol arkadaşlarını rahmet ve minnetle yad ediyoruz” dedi.
Toraman, Yatırımları Değerlendirdi--Video
Toraman, Yatırımları Değerlendirdi--Video
İl Genel Meclisi Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Murat Toraman, Sivas İl Özel İdaresi´nin 2018 yılı yatırım programında yer alan spor salonu ve halı saha projelerinde gelinen son durum hakkında bilgi verdi.
Mikro Milliyetçilikten Çıkılması Lazım--Video
Mikro Milliyetçilikten Çıkılması Lazım--Video
Kangal ve Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (Kangal-Der) Başkanı Mustafa Buğra, sivil toplum kuruluşlarının (STK) temsilcilerine seslendi. STK´ların; bürokrat ya da siyasilerin kapısını açma aracı olarak kullanılmaması gerektiğini ifade eden Buğra, “Herkesin oturduğu koltuğun hakkını vermesi lazım” dedi. Sivas´ta sivil toplum örgütlerinin zayıf olduğunu dile getiren Kangal-Der Başkanı Mustafa Buğra, “Bireysel olarak her dernek bir başka derneği, bir sendika başka bir sendikayı yenme peşinde. Bunun yerine hep birlikte Sivas´a ne katma değer sağlarız konusunu düşünmemiz lazım. Sivil toplum örgütlerinin mikro milliyetçilikten çıkması lazım. Bizim derdimiz önce Sivas” diye konuştu.
Ders Zili Bugün Çalacak
Ders Zili Bugün Çalacak
2018-2019 eğitim öğretim yılı birinci kanaat dönemi bugün çalacak ders zili ile başlayacak. Sivas´ta 118 bin 783 öğrenci ders başı yapacak. Yeni eğitim öğretim döneminin başlaması nedeniyle Tuzlugöl mahallesine kazandırılan Şems-i Sivâsi İmam Hatip Ortaokulu´nda tören düzenlenecek.
İstanbul´da Sivas Rüzgarı Esecek
İstanbul´da Sivas Rüzgarı Esecek
Sivas Platformu ve İstanbul Sivas Konfederasyonu öncülüğünde bu yıl 9´uncusu düzenlenecek olan Sivas Günleri etkinliğinin hazırlıklarında sona yaklaşıldı. İstanbul Yenikapı Meydanı´nda 28-30 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan etkinlik, gurbetteki Sivaslıları bir araya getirecek.
KADEM´den Örnek Etkinlik
KADEM´den Örnek Etkinlik
Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Sivas Temsilciliği üyeleri, hem çevre bilinci oluşturulması hem de çocukların çevre duyarlılığına katkıda bulunulması amacıyla 15 Eylül Dünya Temizlik Günü nedeniyle Kardeşler Ormanı alanında bulunan Macera Parkı´nda etrafa atılmış olan çöpleri topladı.
Coşkun Ödülünü Erdoğan´dan Aldı
Coşkun Ödülünü Erdoğan´dan Aldı
Siyaset Akademisi katılımcıları arasında 1. olan MÜSİAD Sivas Başkanı Av. Mustafa Coşkun, ödülünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın elinden aldı.
“Temel Gayemiz Hizmet”
“Temel Gayemiz Hizmet”
Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreter Mehmet Nebi Kaya, köy dernekleri temsilcilerini, merkez ve ilçe köy muhtarlarını makamında ağırladı.
Sivas´ta TYP Kapsamında 147 Güvenlik Görevlisi Alınacak
Sivas´ta TYP Kapsamında 147 Güvenlik Görevlisi Alınacak
Sivas´ta İŞ-KUR İl Müdürlüğü, Toplum Yararına Programı (TYP) kapsamında okulların güvenliğinin sağlanması amacıyla 147 güvenlik görevlisi alacak.
Akıncılar´da Trafik Kazası: 2 Yaralı
Akıncılar´da Trafik Kazası: 2 Yaralı
Sivas´ın Akıncılar ilçesinde meydana gelen trafik kazasında iki kişi yaralandı.
FETÖ´nün "Askeri Mahrem Yapılanması"na Operasyon
FETÖ´nün "Askeri Mahrem Yapılanması"na Operasyon
Sivas merkezli 4 ildeki operasyonda gözaltına alınan 8 zanlıdan 4´ü tutuklandı
Sokak Hayvanları İçin Dükkan Açtılar
Sokak Hayvanları İçin Dükkan Açtılar
Sivas´ta kiraladıkları evde yaklaşık 60 kedi besleyen evli çift, şimdide sokak hayvanlarının ihtiyaçlarını karşılayabilmek için dükkan açtı.
"Devasa Yurt" Açılışa Hazırlanıyor
"Devasa Yurt" Açılışa Hazırlanıyor
Türkiye´nin tek seferde yapılan en büyük yurt projesi olduğu belirtilen 10 bin kişilik Sivas Merkez Yükseköğrenim Öğrenci Yurdu tamamlanma aşamasına geldi.
´Şifa´ Bebek Hayata Tutundu
´Şifa´ Bebek Hayata Tutundu
Sivas merkeze bağlı Çöken köyünde yaşayan Cemil ve Zeycen Kale çiftinin 3 çocuğundan sonuncusu olan ve hidrosefali rahatsızlığı ile dünyaya gelen ´Şifa´ bebek hayata tutundu. Kafasında olan büyüme nedeniyle ameliyat edilen bebek sağlığına kavuşarak evine döndü.
Su Sorununa Köklü Çözüm
Su Sorununa Köklü Çözüm
Devlet Su İşleri (DSİ) 19. Bölge Müdürü İsmail Kaya, çalışmalarına ilişkin bilgiler verdi. Su kaynaklarının idareli kullanılması hususunda uyarılarda bulunan Kaya; Sivas´ta 2050 ve sonrasında içme suyu problemi yaşanmaması amacıyla çeşitli planlamalar yaptıklarını söyledi.
Sivas´ta Etkili Olan Rüzgar Ağacı Devirdi
Sivas´ta Etkili Olan Rüzgar Ağacı Devirdi
Sivas´ta etkili olan rüzgar nedeniyle kökünden sökülen ağaç, park halindeki otomobilin üzerine devrildi.
DOLAR
6.3635
EURO
7.4387
Sivas
 • Bugün  20 °
 • Perşembe  22 °
 • Cuma  23 °
 • FOTO GALERİ
  VİDEO GALERİ
  Başlangıç Tarihi
  Bitiş Tarihi
  İnsanlara akılları ölçüsünde söz söyleyiniz.

  Hz. Muhammed
  sxyl

  Çok Okunanlar
  Çok Yorumlananlar
  BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ? -Hapşırdığınız zaman kalbinizde dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur. (Ya bi kez griptim hesapladım 120 kez hapşırmışım demek ki kalbim 1 dakika durmuş o gün) -Eiffel kulesinin tepesine çıkana kadar

  İlginç Bilgiler