GÜNDEM 1.03.2021 07:00:00 0

Etkinliklere Korona Engeli

Sivas Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Başkanı Özcan Binay; 1-7 Mart Muhasebeciler Haftası dolayısıyla yapılması planlanan etkinliklerin koronavirüs salgını nedeniyle iptal edildiğini söyledi.

Hayrullah AĞKAŞ

Sivas Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Başkanı Özcan Binay; 1-7 Mart Muhasebeciler Haftası dolayısıyla yazılı açıklama yaptı.

Başkan Binay; açıklamasında; “Meslek odamızın kuruluş yılı olan 1989 tarihinden itibaren 1-7 MART Muhasebeciler Haftası olarak kutlanmaktadır. Takriben bir yıldır dünyayı etkisi altına alan Covid 19 pandemisi nedeni ile meslektaşlarımızın iş yoğunluğu bir kat daha artmıştır. Meslek mensupları olarak devletimizin ve vergi mükelleflerinin işlerinin aksamaması adına biz meslek mensupları olarak sahada mücadelemizi verdik ve vermeye devam edeceğiz. Ülkemizin, şeffaf, öngörülebilir, sade ve kolay anlaşılır bir vergi sistemine sahip olması gerektiğine inanmaktayız. Bu kapsamda yapılacak, kanunların gözden geçirilmesi, vergilendirme süreçleri ile beyanname ve bildirimlerin sadeleştirilmesi ve sayılarının azaltılması gibi her türlü iyileştirme çalışmalarının destekçisi olma gayretinde olmaya devam edeceğiz. Tüm kurum ve kuruluşlarımızla karşılıklı anlayış ve iş birliği içerisinde yürüteceğimiz çalışmalarda elde edeceğimiz her başarı bilinmelidir ki ülke ekonomimizin kalkınmasına ve gelişmesine koyulmuş bir tuğla olacaktır. Bu hafta içerisinde yapılacak etkinliklerimiz pandemi nedeni ile alınan tedbirler çerçevesinde sorumlu bir meslek odası olarak salgının yayılmaması için meslektaşlarımızın ve vatandaşlarımızın sağlığı düşünülerek iptal edilmiştir. Gelecekte sağlıklı ve güvenli günlerde daha büyük bir coşku ile kutlayacağımız 1-7 Mart Muhasebeciler Haftanızı kutlar saygı ve sevgilerim sunarım” dedi.