Genç mimarlar mezun oldu
Cumhuriyet Üniversitesi Mimarlık Fakültesi 2017-2018 eğitim öğretim yılındaki mezunlarını verirken, diplomalarını alan genç Mimarlar müzik eşliğinde gönüllerince eğlenerek mezuniyetin tadını çıkardılar ve kepleri havaya fırlattılar.
Tarih: 13.7.2018 07:00:00

AHMET TIRPAN

Cumhuriyet Üniversitesi Mimarlık Fakültesi 2017-2018 eğitim öğretim yılındaki mezunlarını verdi.

Cumhuriyet Üniversitesi Kültür Merkezi Kadı Burhaneddin Salonu´nda düzenlenen programa Rektör Yardımcısı ve aynı zamanda Mimarlık Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Ünal Kılıç, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Doğan, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İhsan Hubbezoğlu, Rektör Danışmanları Dr. Öğretim Üyesi Enis Baha Biçer, Dr. Öğretim Üyesi Taner Çifçi, Üniversite Genel Sekreteri Doç. Dr. Hakan Yekbaş, öğretim elemanları, öğrenciler ve öğrenci aileleri katıldı.

Mimarlık Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Gamze Fahriye Pehlivan yaptığı açış konuşmasında şunları söyledi; “2012 yılında kurulan fakültemizin bugünlere gelmesinde emeği geçenlere şükranlarımı sunuyorum. Sevgili öğrencilerimiz dört yıllık lisans eğitimi süresince zaman zaman zor şartlar altında özverili çalışmalarla bu günkü başarıya ulaştınız. Bugünden itibaren çalışma hayatına katılıyorsunuz. Çalışma hayatınızda karşınıza birçok engel çıkacaktır. Bu engellerin sizi yıldırmasına izin vermeyin. İnanıyorum ki aldığınız çağdaş eğitimle kısa sürede önemli başarılar elde edeceksiniz.”

KILIÇ: “MİMARLIK FAKÜLTESİ´NİN

BİZDE AYRI BİR YERİ VAR”

Rektör Yardımcısı ve Mimarlık Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Ünal Kılıç ise “Üniversitemizde bulunan her fakülte birbirinden önemli. Ancak bizim için Mimarlık Fakültesi´nin ayrı bir yeri var. Çünkü Mimarlık Fakültesi´nden mezun olacak öğrencilerimiz yapacağı güzel işlerle bizlerin yaşam standartlarını yükseltecek, göz zevkimiz daha da mükemmel hale gelecek, estetik duygularımız daha da güzelleşecek. Çünkü onlar evlerimizi, yürüyeceğimiz yolları, kaldırımları, ofislerimizi iş yerlerimizi tasarlayacaklar. Günümüzde şöyle bir geriye dönüp ecdadımızın yaptığı güzel eserleri görünce hayıflanıyoruz. Bundan yüzyıllar önce yapmışlar ama ne güzel yapmışlar. Yani sarayları güzel yapmışlar, evleri güzel yapmışlar, medrese ve okulları güzel yapmışlar, köprüleri güzel yapmışlar. Sanki Allah onları bu dünyada güzel işler yapsın diye yaratmış. Ama maalesef son yıllarda bizim sanat ve estetik yönünden duygularımız köreldi. Zevksiz bir toplum olmaya doğru hızla ilerliyoruz. Bu kötü gidişe dur diyecek insanlar, bugün burada mezun olan öğrencilerimiz olacaktır. Ben eminim ki mezunlarımız bu kötü gidişe çarpık yapılaşmaya sanattan ve estetik ve güzellikten yoksun yapılaşmaya son verecekler” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Rektör Yardımcısı ve Mimarlık Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Ünal Kılıç ile birlikte törene katılan dekanlar, müdürler tarafından mezun öğrencilere diploma ve ödülleri takdim edildi.  Ayrıca Şehir Bölge Planlamacılığı bölümü mezun öğrencilerine TMMOB Kayseri Şehir Planlamacıları Odası tarafından “Şehir Plancısı” belgeleri takdim edildi.

Mimarlık Fakültesi dönem birincisi Gamze Doğan´a diplomasını ve ödülünü, Rektör Danışmanı Dr. Öğretim Üyesi Enis Baha Biçer Mimarlık Fakültesi dönem ikincisi Cansu Duygu´ya diploma ve ödülünü, Edebiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Vehbi Ünal Mimarlık Fakültesi dönem üçüncüsü Beyza Toker´e diploma ve ödülünü verdi.

Diploma takdim töreninin ardından genç Mimarlar müzik eşliğinde gönüllerince eğlenerek mezuniyetin tadını çıkardılar.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Genç mimarlar mezun oldu
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
13 Bin 125 Kişi Müracaat Etti
13 Bin 125 Kişi Müracaat Etti
Sivas; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan İmar Barışı´na başvuruda adeta rekor kırdı.
Sıcaktan Bunaldı, Damacanadan Klima Yaptı
Sıcaktan Bunaldı, Damacanadan Klima Yaptı
Sivas´ta yaşayan Ali Doğan, sıcaktan bunalınca damacanayı düşük maliyetli klimaya dönüştürdü.
Freni Patlayan Kamyon İstinat Duvarında Asılı Kaldı
Freni Patlayan Kamyon İstinat Duvarında Asılı Kaldı
Sivas´ın Gürün ilçesinde park halindeyken freni boşalan kamyon istinat duvarında asılı kaldı.
Karasu, Komisyon Üyeliğine Seçildi
Karasu, Komisyon Üyeliğine Seçildi
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas Milletvekili Ulaş Karasu; Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu üyeliğine seçildi.
Kurban Hisse Bedeli Açıklandı
Kurban Hisse Bedeli Açıklandı
Sivas Belediyesi bünyesindeki Hayat Ağacı Derneğinde vekâletle kurban kampanyası kapsamında bu yıl bir kurban hisse bedeli 1250 TL olarak açıklandı.
Köyün İçme Suyu Hattı Yenileniyor
Köyün İçme Suyu Hattı Yenileniyor
İl Özel İdaresi Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğünce, Sofular köyündeki içme suyu sorununun çözülmesi için çalışmalar büyük bir gayretle sürdürülüyor. Çalışmalar sona erdiğinde, Sofular köyü sağlıklı ve kesintisiz içme suyuna kavuşacak.
Eski Sabıkalılara Önce Kurs Sonra İş
Eski Sabıkalılara Önce Kurs Sonra İş
Suça karışmış, bir meslek sahibi olamayan ve ekonomik olarak geçimini temin edemeyen bireylere yönelik başlatılan “Yaşam Kaynağı” projesi kapsamında eğitimlerini tamamlayan kursiyerlere Sivas Valisi Davut Gül sertifikalarını verdi.
Yabancı Öğrenciler Sivas´ta Buluştu
Yabancı Öğrenciler Sivas´ta Buluştu
Cumhuriyet Üniversitesi ve Yunus Emre Enstitüsü işbirliği kapsamında; Sivas´ta Türkçe yaz okulu için farklı ülkelerden gelen bir grup yabancı öğrenci Vali Davut Gül´ü makamında ziyaret etti.
“Amacımız Ahlaklı Nesiller Yetiştirmek”
“Amacımız Ahlaklı Nesiller Yetiştirmek”
Bu yıl öğrenci almaya başlayacaklarını ifade eden Sivas Çözüm Koleji İlkokulu Müdürü Adem Çelik, “Amacımız ahlaklı, düzgün, akademik olarak yeterli, yabancı dili iyi bilen ama bunları yaparken de dinini ve ahlakını bilen nesiller yetiştirmek” dedi.
49 Bin Öğrencinin 17 Bini Sivaslı--Video
49 Bin Öğrencinin 17 Bini Sivaslı--Video
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi´nin öğrenci sayısını 49 bin olarak açıklayan Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, bunun 17 bininin Sivaslı olduğunu söyledi.
Tarihi Han, Yarın Hizmete Açılıyor--Video
Tarihi Han, Yarın Hizmete Açılıyor--Video
1576 yılında yaptırılan Behram Paşa Hanı; yarından itibaren butik otel, restoran ve kafe olarak hizmet vermeye başlayacak.
Vali Gül´den Klor Talimatı--Video
Vali Gül´den Klor Talimatı--Video
2018 yılı üçüncü dönem il koordinasyon kurulu toplantısında konuşan Vali Davut Gül, “Yaz dönemiyle beraber içme sularında sıkıntı var. Bunların klorlanması lazım. İl Özel İdaremiz muhtarlarımızı tekrardan uyarsın" dedi.
Sivas´ta 21 Deprem İstasyonu Bulunuyor
Sivas´ta 21 Deprem İstasyonu Bulunuyor
İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürü Nazif Ekinci, “İlimiz genelinde deprem riskinin yoğun yaşanması nedeniyle kuvvetli ve hafif hareketli deprem istasyonları mevcut. Deprem istasyonları ilimizde son dönem itibariyle 21 adet oldu” dedi.
Ekinci, KEFEK Üyeliğine Seçildi
Ekinci, KEFEK Üyeliğine Seçildi
AK Parti Sivas Milletvekili Semiha Ekinci, TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) üyeliğine seçildi.
Biri Camiyi Diğeri İse Kiliseyi Mesken Tuttu
Biri Camiyi Diğeri İse Kiliseyi Mesken Tuttu
Sivas´ın Hafik ilçesinde bulunan Göydün köyünde iki leylek ailesinden biri cami çatısında diğeri ise kilise çatısında yuva yaptı.
Aç Ayılar Vişne Bahçesini Talan Etti
Aç Ayılar Vişne Bahçesini Talan Etti
Büyük zarara uğrayan vişne bahçesinin sahibi yetkililere seslenerek ayılara sahip çıkılmasını istedi
Sivas´ta Trafik Kazası: 2 Ölü
Sivas´ta Trafik Kazası: 2 Ölü
Sivas´ın Akıncılar ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 2 kişi hayatını kaybetti.
Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı´nda Çalışmalar Sürüyor
Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı´nda Çalışmalar Sürüyor
Sivas´ta Cumhuriyet Üniversitesi ile şehir merkezini yakınlaştıracak olan Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı´nda çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.
Kurbanlık Fiyatları Açıklandı
Kurbanlık Fiyatları Açıklandı
Sivas Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu, Kurban Bayramı öncesinde Sivas´taki kurbanlıkların durumu ve fiyatlarını açıkladı.
Fatih Mahallesi´nin Sokakları Yenileniyor
Fatih Mahallesi´nin Sokakları Yenileniyor
Sivas Belediyesi, Fatih Mahallesi´nde yağmur suyu hatları başta olmak üzere ihtiyaç duyulan altyapı eksikliklerini giderirken, Fen İşleri Müdürlüğü çalışanları da asfaltlama işlemine start verdi.
Hayran Kaldılar
Hayran Kaldılar
15 Temmuz hain darbe girişiminde şahadet şerbetini içen Sivaslı Muharrem Kerem Yıldız´ın ailesi Belediye Başkanı Sami Aydın´ı ziyaret etti.
İlçelerin Tanıtımına Katkı Sunacak--Video
İlçelerin Tanıtımına Katkı Sunacak--Video
İlimizde yapımı devam eden 10 bin kişilik yurt projesi hakkında açıklamalarda bulunan Vali Davut Gül, “8 tane blok var. 4 tane de sosyal tesisimiz var. 12 tane. Her 2 blok ve 1 sosyal tesisi bir yurt işletmesi olarak kabul ediyoruz. Onları da 4 tane sayarsak 16 tane. Her birine bir tane ilçemizin ismini vereceğiz. O ilçelerimizin tanıtımına da bu şekilde katkı sağlamış olacağız” dedi.
Yılmaz´a Yeni Görev
Yılmaz´a Yeni Görev
Mecliste ihtisas komisyonlarının başkanları seçimle belirlendi. Yapılan oylamalarda Milli Savunma Komisyonu Başkanlığına AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz seçildi.
Gürültülü Araç Konvoyuna Ceza Uygulanacak
Gürültülü Araç Konvoyuna Ceza Uygulanacak
Sivas´ta, kutlama amaçlı oluşturulan araç konvoyu ile gürültüye yol açanlara ceza uygulanacağı bildirildi.
Sivas´ın Yüzde 33,75´i Utangaç
Sivas´ın Yüzde 33,75´i Utangaç
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi´nden Dr. Oğuzhan Aydın, Türkiye´nin utangaçlık haritasını çıkardı.
Sivas´ta Aile Kavgası: 7 Yaralı
Sivas´ta Aile Kavgası: 7 Yaralı
Sivas´ta aralarında husumet bulunan iki aile arasında çıkan kavgada 7 kişi yaralandı.
Avrupa´nın Tuzu Sivas´tan
Avrupa´nın Tuzu Sivas´tan
Sivas´ın Tuzlagözü köyünde üretilen sağlıklı kaynak tuzu, İsviçre başta olmak üzere birçok Avrupa ülkesine ihraç ediliyor
12 Yıl Aradan Sonra Kaldırımlar Değişiyor
12 Yıl Aradan Sonra Kaldırımlar Değişiyor
İstasyon Caddesi´nde yıllar önce yapılan ve günümüz ihtiyaçlarını karşılamayan eski kaldırım taşları değiştiriliyor.
Burun Kanamasından Korkmayın
Burun Kanamasından Korkmayın
Yaz aylarının gelmesiyle sıkça görülen burun kanamalarıyla ilgili bilgilendirmelerde bulunan Numune Hastanesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Dr. Cemil Güler, “Burun kanaması korkulacak bir durum değildir. Yazın daha sık görülmesinin sebebi havanın kuru ve sıcak olmasıdır” dedi.
Köy Halkına ‘Sarıkız´ Anlatıldı
Köy Halkına ‘Sarıkız´ Anlatıldı
Damlacık Köyü´nde görülen ve halk arasında sarı kız olarak bilinen deve örümceği ile ilgili İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri tarafından köy halkına yönelik bilgilendirme çalışması yapıldı.
DOLAR
4.6560
EURO
5.4274
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Düşmanlarınızın en kuvvetlisi içinizdedir.

Hz. Muhammed
sxyl

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Günümüzde evlenenlerin yüzde ellisi boşanmaktadır. (Bak bunu duyduğum iyi oldu ben zaten evlenmiyecem böylece kamçılamış oldum bu sözlerle) -Rodin’in ünlü ‘düşününen adam’ heykeli aslında İtalyan şair dante’nin portresidir. -Uranüs çıplak gözle görülen

İlginç Bilgiler 4