Güle oynaya veteriner hekim oldular
Cumhuriyet üniversitesi Veteriner Fakültesi 3. Dönem Mezuniyet Töreni yoğun katılımla gerçekleştirildi. Program sonunda mezun olan genç Veteriner Hekimler oyun havaları ile oynayarak doyasıya eğlendiler.
Tarih: 10.7.2018 07:00:00

M. MUSTAFA IŞIK

Cumhuriyet üniversitesi Veteriner Fakültesi 3. Dönem Mezuniyet Töreni Kültür Merkezi Kadı Burhaneddin Salonu´nda gerçekleştirildi.

Törene Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hilmi Ataseven, Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kürşat Altay, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Seyit Yıldız, Veteriner Hekimler Odası Başkanı Özcan Karataş, öğretim üyeleri ve öğrenci velileri katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kürşat Altay; “Veteriner Fakültesi kurulduğu 2010 yılından günümüze çağdaş bilgiyle donanmış, araştıran soru soran, sorunları çözme yeteneğine sahip, kültürel birikimi ve iletişim becerisi gelişmiş en önemlisi milletini ve memleketini seven veteriner hekimler yetiştirmek amacıyla eğitim öğretim araştırma ve topluma yönelik hizmet faaliyetlerini geliştirerek sürdürmektedir. Bu kapsam da en başta hayvan hastanesi ile bölgede önemli bir sağlık kurumu olmuş, diğer taraftan eğitim öğretim araştırma laboratuvarları, teknik alt yapısı 40´a yakın akademik, 20´ye yakın idari personeli ile ülkemizin Veteriner Fakülteleri arasında önemli bir noktaya ulaşmıştır. Değerli veliler, sizler 5 yıl önce çocuklarınızı bize emanet ettiniz. Eğitimlerini tamamlayarak bu süre zarfında yüksek lisans derecesi ile Veteriner Hekim olarak mezun oldular. Bunun mutluluğunu ve gururunu sizlerle paylaşıyorum” dedi.

YILDIZ: “ÖĞRENCİLERİMİZE

BAŞARILAR DİLİYORUM”

İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Seyit Yıldız ise yaptığı konuşmasında şunları dile getirdi; “Eğitim öğretim bir ömür boyu devam eden uzun bir süreç bugün bitmiş değil bundan sonra mutlaka bilgilerimizi güncellememiz gerekiyor çünkü sağlık alanında çalışan tüm insanlar özellikle bu konuda bilgilerini yenileme açısından önemli çünkü.  Hepiniz toplum sağlığında görevler alacaksınız belki bir kısmınız serbest çalışacaksınız bir kısmınız kurumlarda çalışacaksınız ama mutlaka bilgileri yenilememiz gerekiyor ben fakülteden mezun olan öğrencilerimize bundan sonraki yaşamlarında başarılar diliyorum. Emeği geçen tüm hocalarımıza ayrı ayrı çok teşekkür ediyor hepinize saygılar sunuyorum.” dedi

KARATAŞ: “GENÇ MESLEKTAŞLARIMA

BAŞARILAR DİLİYORUM”

Veteriner Hekimler Odası Başkanı Özcan Karataş da konuşmasında genç meslektaşlarına hayatları boyunca başarılar dileyerek; “Veteriner Fakültemizin 3. Mezuniyet Töreni beni bundan 36 yıl öncesine götürdü. 1982 yılı mezunuyum bende aynı heyecanı duyuyorum şimdi genç meslektaşlarıma hayatları boyunca başarılar diliyorum. Öğrendiklerini daha fazla artırmalarını, ülke hayvancılığına daha fazla hizmette bulunabilmek için kendilerini devamlı yenilemelerini ve bu genç meslektaşlarımızın yetişmesinde büyük emek sağlayan tüm hocalarımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

ATASEVEN: “ÖĞRENME

SÜRECİNİZ BİTMEDİ”

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hilmi Ataseven ise “Çok değerli aileler siz evlatlarınızı göz bebeklerinizi bize gönderdiniz. Burada işini bilen veteriner hekimliğin ne olduğunun farkında olan ve ülkemize ve insanımıza faydasının ne olduğunu bilen çok değerli öğretim üyelerimizin sayesinde bu evlatlarımız bu gençlerimiz şimdi veteriner hekim oldular. Ülkemizin, milletimizin hizmetine sunulmuş durumdalar. Ben bu vesileyle akademisyen hocalarımızı, idari personelimizi tebrik ediyor yürekten kutluyorum. Onların bu değerli çalışmada katkıları olmasaydı bu evlatlarımızı milletimize devletimize hayırlı bir insan olarak yetiştirmiş olamayacaktık. Artık öğrenci değilsiniz ancak öğrenme süreciniz bitmedi. Bundan sonra çok daha ciddi bir şekilde başlamış oldu. Değerli hocalarımız sayesinde veteriner hekimliğe girişi öğrenmiş oldunuz. Hepinizi tebrik ederim” şeklinde konuştu.

DİPLOMALARINI ALDILAR

Veteriner Fakültesi dönem birincisi Sefa Kahraman´ın diploma ve ödüllerini Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hilmi Ataseven, dönem ikincisi Esra Erer´e diploma ve ödüllerini İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Seyit Yıldız, dönem üçüncüsü Edanur Reis´e diploma ve ödüllerini Veteriner Hekimler Odası Başkanı Özcan Karataş takdim etti. Genç Veteriner Hekim Reis´e Veteriner Hekimler Odası Başkanı Özcan Karataş kendi rozetini yakasına taktı.

MEZUNİYET KÜTÜĞÜNE

İSİMLİK ÇAKTI

Mezuniyet Kütüğüne isimlik çakan Veteriner Fakültesi dönem birincisi Sefa Kahraman, Mezun öğrenciler adına yaptığı konuşmada meslek hayatlarına adım atmalarından dolayı mutlu olduklarını ifade etti. Eğitim hayatı boyunca destek olan hocalarına ve ailelere teşekkür etti.

Program diploma ve ödüllerinin ardından keplerin fırlatılması ile devam etti. Program sonunda mezun olan genç Veteriner Hekimler oyun havaları ile oynayarak doyasıya eğlendi.

 

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Güle oynaya veteriner hekim oldular
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Sivas´ın Turizm Elçisi Olun
Sivas´ın Turizm Elçisi Olun
Cumhuriyet Üniversitesi´nde Bahar Şenliği etkinlikleri dün başladı. Perşembe günü sona erecek etkinliklerin açılış programında konuşan Vali Salih Ayhan, öğrencilere “Buradan ayrıldıktan sonra Sivas´ın gönüllü bir turizm elçisi olmanızı istiyoruz” dedi.
110 Proje Görücüye Çıktı
110 Proje Görücüye Çıktı
Sivas Batı Koleji´nde lise öğrencileri tarafından robotik kodlama ile hazırlanan 110 proje Bilim Şenliği´nde sergilendi. En çok dikkat çeken proje akıllı saksı, akıllı sera ve görme engelliler için yapılan sensörlü kol bandı oldu.
Öğrenci ve Personele Seminer Verildi
Öğrenci ve Personele Seminer Verildi
Cumhuriyet Üniversitesi, İş Sağlığı ve Güvenliği Koordinatörlüğü´nden öğrenci ve personele eğitim seminerleri verildi.
Okuma Bayramı Sevinci
Okuma Bayramı Sevinci
Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı Okulları birinci sınıf öğrencileri için okuma bayramı düzenlendi. Okuma-yazma öğrenmenin mutluluğunu yaşayan miniklerin gösterileri renkli görüntülere sahne oldu.
Öğretmenlerin Fikirlerini Dinledi
Öğretmenlerin Fikirlerini Dinledi
"Yüzyıl Önceki Ruhla Biz Bize" sohbet programlarının ilki Kongre Müzesi´nde gerçekleştirildi. Valilik tarafından organize edilen programın ilk konukları anaokulu öğretmenleri oldu. Programda Vali Ayhan, anaokulu öğretmenlerinin talep, öneri ve fikirlerini dinledi.
Üniversite, Fuarda Tanıtıldı--Video
Üniversite, Fuarda Tanıtıldı--Video
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi´nde bulunan fakülte ve meslek yüksekokullar UNILOOK Türkiye Üniversite Tanıtım ve Tercih Günleri kapsamında tanıtıldı.
Dijital Tehlikeleri Anlattı
Dijital Tehlikeleri Anlattı
Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı Okulları öğrencileri ile bir araya gelen Cumhuriyet Üniversitesi İmranlı Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Sefer Darıcı, gelişen teknolojiyle birlikte dijital dünyada çocukları bekleyen tehlikelere ilişkin öğrencilere önemli uyarılarda bulundu.
“İşbirliği Güçlenerek Sürecek”
“İşbirliği Güçlenerek Sürecek”
Cumhuriyet Üniversitesi Merkezi Kütüphanesine tıp alanında kitap bağışında bulunan Gümüşpınar Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yöneticilerine teşekkür eden Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, “Üniversite-şehir işbirliği bu ve benzeri faaliyetlerimizle güçlenerek sürecek” dedi.
Tecrübelerini Paylaştılar--Video
Tecrübelerini Paylaştılar--Video
Cumhuriyet Üniversitesi´nde 3´üncü Kariyer Günleri etkinliği düzenlendi. Etkinlikte, Cumhuriyet Üniversitesi Mühendislik Fakültesinden mezun olduktan sonra çalışma hayatına katılan kişiler, deneyimlerini öğrencilerle paylaştılar.
Paylaşmanın Değerini Anlayacaklar
Paylaşmanın Değerini Anlayacaklar
“2023´e Doğru Eğitimde Değişim Dönüşüm Hareketi” kapsamında “Birlikte Oynayalım” sloganıyla köy okullarında okuyan öğrencilere yönelik oyuncak toplama kampanyası başlatıldı. Etkinlik kapsamında Nene Hatun Anaokulu´nu ziyaret ederek öğrencilerle beraber oyuncakları paketleyen Vali Salih Ayhan´ın eşi Zeynep Akkiraz Ayhan, “Paylaşmanın gücü, hediyeleşen minik öğrencilerimize işleyecek” dedi.
Kutubî Şiirler Yayımlandı--Video
Kutubî Şiirler Yayımlandı--Video
Cumhuriyet Üniversitesi Engelliler Birimi´nin (CENGEL) 6´ncı kitabı “Kutubî Şiirler” yayımlandı.
Okuma Alışkanlığı Kazanmalıyız
Okuma Alışkanlığı Kazanmalıyız
Sivas Etkin Anadolu Kadınları Derneği tarafından Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi´nde oluşturulan kütüphanenin açılışında konuşan Belediye Başkanı Sami Aydın, “Kitap okuma alışkanlığı çok önemli, her bireyin bu alışkanlığı kazanması lazım” dedi.
Tekli Eğitim Müjdesi
Tekli Eğitim Müjdesi
İlimizde inşaat çalışmaları devam eden 5 okulda incelemelerde bulunan Vali Salih Ayhan, Sivas´ta bu yıl içerisinde tekli eğitime geçileceğinin müjdesini verdi. Kamu yatırımları dikkate alındığında Sivas´ın eğitim altyapısı anlamında örnek şehirlerden birisi olacağını ifade eden Vali Ayhan, “Bunu akademik ve içerik anlamında da en güzel şekilde destekleyeceğiz" dedi.
Matematik Tırı Sivas´ta
Matematik Tırı Sivas´ta
Çocukların matematiği deneyimleyerek öğrenmelerine yardımcı olmak amacıyla oluşturulan TALES Matematik Müzesi gezici tırı, Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı Okulları´nda öğrencilerle buluştu.
Rektör Yıldız´dan Fakülte Müjdesi--Video
Rektör Yıldız´dan Fakülte Müjdesi--Video
“Söz Meclisi” programı kapsamında BESYO öğrencileriyle bir araya gelen Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, “Bu sene sizin okulu, fakülteye çevireceğiz. Spor Bilimleri Fakültesi olacak. İnşallah yüksek lisansı ve doktorasını kendi yaptıran bir fakülte olacak. Bir fakülte eğer yüksek lisans ve doktora yaptırıyorsa, o fakülte yükselir. Çünkü kendi hocasını kendisi yetiştirir” diye konuştu.
Bayan Kuaförlere Uygulamalı Eğitim
Bayan Kuaförlere Uygulamalı Eğitim
Sivas Berberler Kuaförler ve Güzellik Salonları Esnaf ve Sanatkarlar Odası tarafından düğün ve nişan sezonuna hazırlanan bayan kuaförlere yönelik gelin ve nişan başı eğitimi verildi.
Protokol Haftaya
Protokol Haftaya
Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul, Sivas´ta yıllardır atıl durumda bulunan Fuar ve Kongre Merkezi´nin üniversiteye tahsisi noktasında çalışmaların sürdüğünü söyledi.
Öğrencilere Girişimcilik Eğitimi
Öğrencilere Girişimcilik Eğitimi
Milli Eğitim Müdürlüğü ile Sivas İş Geliştirme Merkezi (İŞGEM) arasında “2023´e Doğru Eğitimde Değişim Dönüşüm Hareketi” kapsamında eğitimde işbirliği protokolü imzalandı. Protokol kapsamında Sivas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi´nde okuyan son sınıf öğrencilerinden 100 kişiye girişimcilik ve teşvik konusunda eğitim verilecek.
Pi Günü´ne Özel Kutlama
Pi Günü´ne Özel Kutlama
Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı Okulları´nda 14 Mart Pi Günü nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenlendi. Gününü anısına “pi” pastası kesilirken öğrenciler tarafından okul bahçesinde “pi” sayısının sembolünün koreografisi oluşturuldu.
“Mezunlarımızı Teşvik Ediyoruz”
“Mezunlarımızı Teşvik Ediyoruz”
Cumhuriyet Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisleri Kulübü tarafından “Sismik Yapılarda Patlamalar ve Tünelcilikte İş Sağlığı” isimli konferans düzenlendi.
Çanakkale Gezisiyle  Ödüllendirilecekler
Çanakkale Gezisiyle Ödüllendirilecekler
“Sivas Kongresi´nin 100. Yılı” etkinlikleri çerçevesinde 24 Mart´ta “Okuyan Gençlik Ecdadının İzinde” isimli kitap okuma yarışması düzenlenecek.
Öğrencilere Ödül Verildi--Video
Öğrencilere Ödül Verildi--Video
Yeşilay Sivas Şubesi tarafından hayata geçirilen “Mektubunuz Var” projesi kapsamında birinci olan öğrenciler, teşekkür belgesi ve çeşitli materyallerle ödüllendirildi.
TSO´dan Eğitime Destek
TSO´dan Eğitime Destek
Kongre ve Fuar Merkezi´nin Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi´ne rektörlük binası olarak devredileceğini söyleyen Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Mustafa Eken, “Bu karar odamızın eğitime vermiş olduğu desteği bir kez daha ortaya koymuştur” dedi.
İlk 10´a Gireceğiz
İlk 10´a Gireceğiz
Milli Eğitim Bakanlığı genel müdürlerinin katılımı ile gerçekleştirilen "2023 Eğitim Vizyonu Sultanşehir Sivas Buluşmaları"nda konuşan Vali Salih Ayhan, “Sivas´ta güzel işler yapacağız. Hep şunu söylüyorum: 3 yıl içerisinde Türkiye´de ilk 10´a gireceğiz. Sivas´ı eğitimde örnek bir şehir haline getireceğiz” dedi.
“Fiziki Anlamda İyi Durumdayız”
“Fiziki Anlamda İyi Durumdayız”
Eğitim kurumlarında incelemelerde bulunarak öğretmen ve öğrencilerle bir araya gelmeye devam eden Vali Salih Ayhan, “Hedefleri olan idareci ve öğretmenlerimizle bu yolda güzel başarılar elde edeceğimize inanıyorum. En yoğun zaman dilimini eğitime harcıyoruz. Sivas´ta fiziki anlamda çok iyi durumdayız. Bundan sonra içerik, mana ve fonksiyon katmaya çalışacağız” dedi.
Eğitim Yatırımları Göz Doldurdu--Video
Eğitim Yatırımları Göz Doldurdu--Video
İl Genel Meclisi Mart ayı toplantılarının ikinci oturumu dün gerçekleştirildi. Sedat Özata başkanlığında yapılan oturumda 2014-2019 yılları arasında Sivas´a yapılan eğitim yatırımları masaya yatırıldı. İlimizde 2014 yılında 44 milyon lira olarak açıklanan eğitim yatırımlarına harcanan miktarın 2018 yılında 309 milyon lirayı aşması dikkatlerden kaçmadı.
Dereceye Girenler Ödüllendirildi
Dereceye Girenler Ödüllendirildi
TÜBİTAK 50. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Kayseri Bölge Finalinde başarılı okullar ödüllerini aldı.
Üniversite´de Proje Eğitimi--Video
Üniversite´de Proje Eğitimi--Video
Cumhuriyet Üniversitesi´ne bağlı olarak faaliyet gösteren Proje Destek Ofisi tarafından “Proje Destek Kaynakları” eğitimi verildi.
Sınava Yoğun İlgi
Sınava Yoğun İlgi
Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı Okulları tarafından “Bursluluk ve Okula Kabul Sınavı” yapıldı. Sınava 2 bin 876 öğrencinin katıldığını ifade eden Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı Okulları Genel Koordinatörü Metin Çağan, öğrenci ve velilere teşekkür etti.
Eğitim Yatırımları Masaya Yatırıldı
Eğitim Yatırımları Masaya Yatırıldı
Bu yıl içerisinde Sivas´ta yürütülmesi planlanan eğitimin fiziksel alt yapısını güçlendirme çalışmalarının değerlendirilmesi amacıyla toplantı yapıldı.
Ahmet Tırpan
Ahmet Tırpan
Cuma´da Buluşalım…
Haydar Mermer
Haydar Mermer
“Sivas Milletindensiniz"
Taner Karabal
Taner Karabal
Yeni Dönemde Az Laf Çok İş Olacak…
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Nur İçinde Yat Mahmut Amca…
Alper Duran
Alper Duran
Zaman, Mekân ve İnsan
Orhan Arslan
Orhan Arslan
Gelir Farkı Dengesizliği Can Acıtıyor -2-
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Fikstür Kötü Aman Dikkat !!!
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Bugün Gündem Spor…
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Sağlıklı Aile
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
İletişimde Yeni Fikirler
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Bırakınız Çocuklar Hatalı Da Olsa Kendileri Yapsılar, Hata Yapsınlar
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Hanife Döner
Hanife Döner
98. Yıl Oku ve Korkma!
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Sivas´taki Değişim ve Dönüşüm
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Kilo Verme ve Göbek Eritme
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Sporda Adalet
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
Kriz Mi? Kim Demiş? Bu Şehri Yönetenler Krizle Dalga Geçiyor!
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Yerel Seçime Yaklaşılan Mart Süreci…
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Adem Akgül
Adem Akgül
Hep Zulüm Hep Zulüm
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
İLAHİ ADALET…
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
Hayrullah Ağkaş
Hayrullah Ağkaş
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hiç unutulmayacak yüz anne yüzüdür…

Hz. Muhammed
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Kelebekler ayaklarıyla tat alırlar. -Kadınlar erkeklere oranla 2 kat fazla göz kırpar.(Çok yalan söyledikleri için olmasın) -İnsan vücudundaki en güçlü kas dildir. -Gözleri açık tutarak hapşırmak imkansızdır. (Bir rivayete görede gözleri açık hapşırı

İlginç Bilgiler 2