GÜNDEM 17.08.2018 07:00:00 0

Gültepe Hastanesi´nden Cenaze Nakil Aracı Desteği

İlimizde hizmet veren Özel Gültepe Hastanesi, Belediye Mezarlıklar Müdürlüğü bünyesinde kullanılmak üzere cenaze nakil aracı hediye etti.

OĞUZHAN SARZEP

Mezarlıklar ve cenaze hizmetlerinde Türkiye´ye örnek olacak çalışmalara imza atan Sivas Belediyesi´ne hayırsever kurum ve kişilerce destek sağlanmaya devam ediyor. Bu anlamda Sivas´ta hizmet veren Özel Gültepe Hastanesi de, iki cenaze taşıma kapasitesine sahip olan aracı Belediye´ye bağışladı.

Hastane önünde düzenlenen teslim töreninde konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, ?Gültepe Hastanesi yönetimine çok teşekkür ediyorum. Bu tür hayırların diğer kurum ve kuruluşlara da örnek olacağını düşünüyorum. Allah hayırlarını kabul etsin? dedi.

Gültepe Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Adem Özdemir ise ?Belediyemizin ihtiyacı olan bu cenaze nakil aracını memleketimizin hizmetinde kullanılmak üzere bağışlamış bulunmaktayız. Allah hayırlı eylesin? şeklinde konuştu.

AYDIN: ?BU BİR GÖNÜL İŞİ?

Yapılan bağışın toplumun geneli için bir hizmet olduğunu dile getiren Belediye Başkanı Sami Aydın ise, ?Bu tarz bir duyarlılık ortaya koymak herkesin yapabileceği bir iş değil. Bu bir gönül işi. Gültepe Hastanesi´nin yaptığı bağış takdire şayan bir durumdur. Hastane yönetimine ve çalışanlarına, Sivas halkı adına teşekkürlerimi sunuyorum. Allah herkese hayırlı ömürler ve hayırlı ölüm nasip etsin. Bu güzel hastanemiz Sivas için bir nimet. Hem bu yatırımı şehrimize kazandırdıkları, hem de cenaze nakil aracı bağışlarından dolayı teşekkür ediyorum. Belediyemiz, cenaze hizmetlerinde örnek gösterilen illerden bir tanesi, bu araç da hizmetlerimize yeni bir ivme katacaktır. Sivas´ta Hakk´ın rahmetine kavuşan tüm insanlarımızı, nereli olduklarına bakmadan gerek araçla, gerekse uçakla defnedilecekleri yere gönderiyoruz. Biz örf ve gelenek olarak zor günlerde birbirimizin yanında olmamız gerektiğine inanıyoruz.? ifadelerini kullandı.

Son günlerde ABD´nin dolar üzerinden Türkiye´ye yaptığı ekonomik saldırılara da değinen Başkan Aydın, ?Şuan Türkiye´ye karşı bir ekonomik saldırı var. Milletimiz yine dik bir duruş sergiliyor. İnsanımız ceplerindeki dövizleri, az - çok demeden Türk parası ile değiştiriyor. İşte biz böyle bir milletiz. Bu halka hizmet etmek bizler için bir onurdur, şereftir? diye konuştu.

/resimler/2018-8/15/1557407924139.jpg

Haber Kaynak : SİVAS İRADE GAZETESİ