HSK, Sivas´a 34 Kişinin Atamasını Yaptı
Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) tarafından ad çekme sonucuna göre belirlenen 2 bin 84 adli yargı hakim ve cumhuriyet savcısı adayıyla idari yargı hakim adayının atama kararnamesi Resmi Gazete´de yayımlandı.
Tarih: 5.11.2018 07:00:00

FATİH TABUR

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK), idari ve adli yargıya 2 bin 84 yeni hakim ve savcı ataması yaptı. Buna göre bin 958 adli yargı hakim ve savcı adayı ile 126 idari hakim adayının tayin yerleri belli oldu. Atama kararları Resmi Gazete´de yayımlandı.

2802 sayılı Hakimler ve Savcılar Kanunu´nun 13. maddesi gereğince gerçekleştirilen atamalar neticesinde Sivas´a gelen toplam hakim ve savcı sayısı 34 olarak açıklandı. Bu kişilerin isimleri ve görev yerleri şu şekilde:

Gebze Hakim Adayı Cem Alper Akdoğan Sivas Hakimliğine,  Sinop Hakim Adayı Elif Aksoy Suşehri Kaymakamlığına,  Konya C. Savcı Adayı Volkan Albayrak Sivas Cumhuriyet Savcılığına,  Şanlıurfa C. Savcı Adayı İlhan Arslan Divriği Cumhuriyet Savcılığına,  Ankara Hakim Adayı Sema Avcı Kangal Hakimliğine, İstanbul Anadolu Hakim Adayı Onur Sadettin Bektaş Gürün Hakimliğine, Ankara Hakim Adayı Coşkun Bülbül İmranlı Hakimliğine, Ankara Hakim Adayı Ömer Rahmi Büyükçayır Gemerek Hakimliğine, Ankara Batı Hakim Adayı Sare Nur Çavuşoğlu Suşehri Kaymakamlığı,  Ankara Batı Hakim Adayı Özlem Çetin Kangal Hakimliğine,  İstanbul Anadolu C. Savcı Adayı Mücahit Çiçek Şarkışla Cumhuriyet Savcılığına,  Ankara Hakim Adayı Bahar Çiftçi Divriği Hakimliğine, Denizli Hakim Adayı Osman Çimen Sivas Hakimliğine, Rize C. Savcı Adayı Muhammet Demirata Gemerek Cumhuriyet Savcılığına, Eskişehir  C. Savcı Adayı Alper Yaser Efil Gemerek Cumhuriyet Savcılığına,  Kocaeli Hakim Adayı Seda Erdur Gemerek Hakimliğine, Bakırköy Hakim Adayı Muhammed Gedik Sivas Hakimliğine, Samsun C. Savcı Adayı Furkan Hekimoğlu Kangal Cumhuriyet Savcılığına, Ankara Hakim Adayı Ahenk Gizem Kalıpçı Divriği Hakimliğine, Ankara Hakim Adayı Ahmet Karabacak Kangal Hakimliğine, Konya C. Savcı Adayı Ali Naci Kaya Gürün Cumhuriyet Savcılığına, Ankara C. Savcı Adayı Sinem Kuşoğlu Yıldızeli Cumhuriyet Savcılığına, Düzce Hakim Adayı Fatma Makaroğlu Başarır Sivas Hakimliğine, Bakırköy Hakim Adayı Işıl Öz İmranlı Hakimliğine,  Ankara C. Savcı Adayı Serdar Öztek İmranlı Cumhuriyet Savcılığına, Bursa C. Savcı Adayı Havva Esra Sarı Gürün Cumhuriyet Savcılığına, Bakırköy C. Savcı Adayı Cemre Saygın Sivas Cumhuriyet Savcılığına, İzmir C. Savcı Adayı Diler Ümit Şahin Divriği Cumhuriyet Savcılığına, Bursa Hakim Adayı Hasan Şahin Yıldızeli Hakimliğine, Konya Hakim Adayı Ahmet Şişik Gemerek Hakimliğine,  İstanbul C. Savcı Adayı Sibel Tanrıverdi Zara Cumhuriyet Savcılığına, Denizli Hakim Adayı Gökçe Tekelioğlu Suşehri Hakimliğine, Bakırköy C. Savcı Adayı Serhat Tellioğlu Koyulhisar Cumhuriyet Savcılığına, Ankara Hakim Adayı Rabia Çiftçi Sivas Vergi Mahkemesi Üyeliğine atandı.

SİVAS´TAN GİDENLER

Yayımlanan kararname ile Sivas´tan giden hakim ve savcıların isimleri ve yeni görev yerleri de netlik kazandı: Buna göre Sivas C. Savcı Adayı Gökhan Ay Muğla Cumhuriyet Savcılığına, Sivas C. Savcı Adayı Hayrullah Biçer Nevşehir (Derinkuyu) Cumhuriyet Savcılığına,  Sivas C. Savcı Adayı Tevfik Çakmaktepe Amasya (Merzifon)  Cumhuriyet Savcılığına, Sivas Hakim Adayı Hacer Çaşkurlu Mardin Hakimliğine, Sivas Hakim Adayı Büşra Doğan İslahiye Hakimliğine, Sivas C. Savcı Adayı Nurullah Durak Balıkesir (Dursunbey) Cumhuriyet Savcılığına, Sivas Hakim Adayı Atakan Karabulut Bolu (Mudurnu) Hakimliğine, Sivas Hakim Adayı Enes Kargın Antalya Hakimliğine,  Sivas Hakim Adayı Hülya Kaşkaya Kocaeli Hakimliğine,  Sivas Hakim Adayı Mesut Avşaroğlu Iğdır (Aralık) Hakimliğine,  Sivas C. Savcı Adayı Şeyma Koç Kayseri Cumhuriyet Savcılığına,  Sivas C. Savcı Adayı Miktat Selvi Balıkesir (Bigadiç) Cumhuriyet Savcılığına,  Sivas Hakim Adayı Nurten Şimşek Diyarbakır (Lice) Hakimliğine, Sivas C. Savcı Adayı Burak Tanış Söke (Kuşadası) Cumhuriyet Savcılığına, Sivas C. Savcı Adayı Ümüt Türkoğlu Mersin Cumhuriyet Savcılığına, Sivas Hakim Adayı Gülşen Yalçın Ankara Batı Hakimliğine, Sivas Hakim Adayı Melih Yasin Öztürk Hatay Hakimliğine atandı.
Kaynak: İRADE

Anahtar Kelimeler: Sivas Kişinin Atamasını Yaptı
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yükümlüler Güzelleştirecek--Video
Yükümlüler Güzelleştirecek--Video
Haklarında kamu hizmeti cezası bulunan yükümlüler, Adalet Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında ilimizde bulunan 7 okulda boya, temizlik ve tadilat işlerine başladı.
Sivas İlk 3 Arasında
Sivas İlk 3 Arasında
Arıcılık sektöründe 7 yılda 80 milyon liralık hibe desteği verildiğini ifade eden Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, bu hibelerden en çok yararlanan şehirleri Ordu, Sivas ve Van olarak açıkladı.
Kocabaş, Yürümeye Başladı--Video
Kocabaş, Yürümeye Başladı--Video
Yaklaşık 1 ay önce ayağı parçalandığı için yürüme zorluğu çeken Kocabaş isimli Kangal cinsi köpek protez pati sayesinde eskisi gibi yürümeye başladı.
Bakaya Durumuna Düşmeyin
Bakaya Durumuna Düşmeyin
Milli Savunma Bakanlığı Sivas Askerlik Şubesi Başkanlığı, askerliklerine karar aldıran er statüsündeki yükümlüleri bakaya durumuna düşmemesi için uyardı.
Kan Bağışına Destek
Kan Bağışına Destek
Tarım ve Orman Müdürlüğü personeli, Kızılay Kan Merkezi´nin kan bağışı kampanyasına destek oldu.
Coşkun´a Yeni Görev
Coşkun´a Yeni Görev
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sivas Şubesi´nin kurucu üyelerinden olan iş kadını Ayşegül Coşkun, Kadın Çalışma Kurulu Başkanlığı´na seçildi.
Korkutan Rapor!
Korkutan Rapor!
1993 yılında ‘bireysel silahsızlanma´ temelinde kurulmuş toplumsal bir vakıf olan Umut Vakfı, ‘Silahlı Şiddet Haritası 2018 Raporu´nu açıkladı. Rapora göre ülkemizde silahlı şiddet olaylarının en fazla arttığı illerin başında Sivas geldi.
Kahveci, Tapu´ya Atandı
Kahveci, Tapu´ya Atandı
Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Yabancı İşler Dairesi Başkanı Adnan Kahveci, Sivas Tapu ve Kadastro 20. Bölge Müdürlüğü görevine atandı.
Sivas´ı Da Dahil Edin
Sivas´ı Da Dahil Edin
Tarım Platformu üyeleri Sivas´ın kenevir yetiştiriciliğine izin verilen iller arasına dahil edilmesi için bir araya geldi. Toplantıda konuşan Tarım ve Orman İl Müdürü ve Platform Başkanı Seyit Yıldız, “Kenevir konusu ülkemiz gündeminde ve şu anda 2016 yılında yayımlanan yönetmeliğe göre 19 ilde kenevir yetiştiriciliğine izin verilmiştir. Sivas olarak biz de bu iller arasına dahil olmak istiyoruz” dedi.
Aç Tilki Köye İndi
Aç Tilki Köye İndi
Sivas´ta kış şartlarının sert geçmesi ile aç kalan yabani hayvanlar yemek bulabilmek için yerleşim yerlerine dadandı.
Kurye, Motosikletiyle Buzlu Yolda Kaza Yaptı
Kurye, Motosikletiyle Buzlu Yolda Kaza Yaptı
Sivas´ta motosikletiyle paket dağıtımı yapan kurye, yolun buzlanması nedeniyle kaza yaptı.
Sibirya Soğukları Gölleri Buza Çevirdi
Sibirya Soğukları Gölleri Buza Çevirdi
Hava ısısının-20´lere inmesi ile donan göller izlemeye değer manzaralar oluşturdu.
Kaldırım Çöktü
Kaldırım Çöktü
Şehir merkezindeki yaya kaldırımında çökme meydana gelerek 4 metre çapında ve derinliğinde çukur oluştu.
106 Köy Yolunda Ulaşım Sağlanamıyor--Video
106 Köy Yolunda Ulaşım Sağlanamıyor--Video
Olumsuz hava koşulları nedeniyle 106 köy yolu ulaşıma kapalı bulunuyor.
Ay Yıldız Camisi Kışın Bir Başka Güzel--Video
Ay Yıldız Camisi Kışın Bir Başka Güzel--Video
Dünyada ilk kez Sivas´ta ay yıldız şeklinde inşa edilen caminin hatları yağan kar ile daha da belirginleşti.
Gereksiz Meşgul Etmeyin!--Video
Gereksiz Meşgul Etmeyin!--Video
İl genelinde karla mücadele çalışmalarının 898 personel ve 630 iş makinasıyla devam ettiğini söyleyen Vali Salih Ayhan, “112 ekiplerinin zaruri sebepler dışında meşgul edilmemesi gerekiyor. Bu konuda vatandaşlarımızdan anlayış bekliyor ve bize yardımcı olmalarını istiyoruz” dedi.
Bin 300 Dekar Arazi Sulamaya Açıldı
Bin 300 Dekar Arazi Sulamaya Açıldı
İl Özel İdaresi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü´nün 2018 yılında yürüttüğü çalışmalara ilişkin bilgiler veren İl Genel Meclisi Tarım ve Orman Komisyonu Başkanı Emin Ünlüer, “Toprak sulama projeleri kapsamında uygulanan 28 adet yeni iş ve tamamlama projesi ile bin 300 dekar arazi sulamaya açıldı” dedi.
Cizözü, Su Tutmaya Başladı
Cizözü, Su Tutmaya Başladı
Yıldızeli Cizözü Barajı´nın tamamlandığını söyleyen Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Mevlüt Aydın, “Su tutma işlemleri başlanılan Yıldızeli Cizözü Barajı´nda depolanacak su ile 2019 yılı sulama sezonunda 2 bin 130 dekar zirai arazinin tamamına sulama suyu verilecektir” dedi.
“Yöre Halkı Mağdur”
“Yöre Halkı Mağdur”
Yıldızeli´nde doğal gaz olmaması nedeniyle sorunlar yaşandığını ifade eden Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İstanbul Milletvekili hemşehrimiz Hayati Arkaz, “Yöre halkı ve esnaf mağdurdur. Vatandaşlar ev ve iş yerlerinde kömürlü sobayla ısınmak zorunda bırakılmış, bu durum bir çile haline gelmiştir” dedi.
Halk Eğitim´den Yemen´e Yardım Eli
Halk Eğitim´den Yemen´e Yardım Eli
Sivas Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü Okul Aile Birliği, yaklaşık 4 yıldır süren iç savaş ve siyasi istikrarsızlık nedeniyle kıtlık yaşanan Yemen´e destek olmak amacıyla kermes düzenledi. Kermesten elde edilen gelir Yemen´e gönderilmek üzere Kızılay Şube Başkanı Mustafa Sarılar´a teslim edildi.
6. Bölge ve Kenevir İçin Meclis´ten Seslendiler
6. Bölge ve Kenevir İçin Meclis´ten Seslendiler
MHP Milletvekili Ahmet Özyürek ve CHP Milletvekili Ulaş Karasu, yatırım ve teşvik uygulamalarında 4. Bölge´de yer alan Sivas´ın 6. Bölge kapsamına alınması ve kenevir üretimine izin verilen illere dahil edilmesi için TBMM´den yetkililere seslendi.
50 Kişiye İstihdam Sağlayacak
50 Kişiye İstihdam Sağlayacak
Türkiye´de sadece 8 tane bulunan panel çit fabrikasının 9´uncusu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken´in destekleriyle Sivas´a kazandırılacak.
Adaylardan “Güvercin Köyü” Talebi
Adaylardan “Güvercin Köyü” Talebi
Sivas Güvercinleri Araştırma Geliştirme ve Koruma Derneği, Belediye Başkan adayları ile bir araya gelerek, “Güvercin Köyü” taleplerine destek istedi.
Kenevir Üretimi Sivas´ın Hakkı
Kenevir Üretimi Sivas´ın Hakkı
Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ, poşet tüketiminin azaltılmasıyla birlikte gündeme gelen kenevir yetiştirilecek iller arasına Sivas´ın da dahil edilmesini istedi. Oda binasında açıklamalarda bulunan Başkan Çetindağ, “Biz diğer illere karşı değiliz ama üretime izin verilen illerin birçoğu tarım veya hayvancılık şehri değil. Kenevir üretimi bizim hakkımız” dedi.
Yerlileşme Hamlesi
Yerlileşme Hamlesi
Yük vagonunun en önemli ve üretiminde teknoloji gerektiren parçalarından birisi olan kompakt fren sisteminin ülkemizde üretilmesi için Türkiye Demiryolu Makineleri Sanayi Anonim Şirketi´nin (TÜDEMSAŞ) öncülüğünde toplantı gerçekleştirildi.
Otobüs Şarampole Devrildi: 1´i Ağır, 20 Yaralı
Otobüs Şarampole Devrildi: 1´i Ağır, 20 Yaralı
Erdoğan Alıcı (47) idaresindeki 34 YK 0013 plakalı yolcu otobüsü, Sivas´tan Kayseri´ye giderken Sarıdemir köyü yakınlarında şarampole devrildi. Olay sonucu 1´i ağır olmak üzere 20 kişi yaralandı. Otobüs sürücüsü Erdoğan Alıcı, kazaya şiddetli rüzgarın neden olduğunu belirterek, “Otobüs rüzgardan dolayı devrildi. Sivas´tan Kayseri giderken 22 yolcuyla kaza yaptık. Rüzgar otobüsü aldığı gibi yolun kenarına attı” dedi.
Konut Satışları Hız Kesmedi
Konut Satışları Hız Kesmedi
2017 yılında 10 bin 654 adet konutun satıldığı Sivas´ta geçtiğimiz yıl içerisinde satılan konut sayısı 10 bin 665 olarak açıkladı.
Kan Bağışına Destek--Video
Kan Bağışına Destek--Video
İl Özel İdaresi personeli Kızılay Kan Merkezi´nin kan bağışı kampanyasına destek oldu. Kanın acil değil sürekli ihtiyaç olduğunu ifade eden Genel Sekreter Mehmet Nebi Kaya, sağlıklı olan herkesi kan bağışına davet etti.
“Küçük Esnaf Bitme Noktasına Geldi”
“Küçük Esnaf Bitme Noktasına Geldi”
Her geçen gün sayısı artan AVM ve zincir marketlerin esnafın belini büktüğünü dile getiren SESOB Başkanı Beşir Köksal; “Devletimiz esnaf ve sanatkarını koruyucu ve kollayıcı tedbirler almakla yükümlüdür. Mantar gibi çoğalan zincir marketler öz sermayesi ve kendi imkanlarıyla çalışan küçük esnafımızı bitirme noktasına getirmiştir” dedi.
Şubat´ta Açıklanacak--Video
Şubat´ta Açıklanacak--Video
Gazetemiz Genel Yayın Koordinatörü Taner Karabal ile görüşen Vali Salih Ayhan, ilimizin bugününün ve yarınının genel değerlendirmesi; ekonomik, sosyal, kültürel durumun istişaresi ve yol haritasının belirlenmesi amacıyla geçen yıl 26 Aralık´ta “ortak akılla yarınlara” sloganıyla gerçekleştirilen “Sivas Çalıştayı”nın verimli geçtiğini ifade ederek, “Çalıştay raporunu Şubat ayında açıklayacağız” dedi.
DOLAR
5.3454
EURO
6.0716
Sivas
 • Bugün  3 °
 • Perşembe  3 °
 • Cuma  3 °
 • FOTO GALERİ
  VİDEO GALERİ
  Başlangıç Tarihi
  Bitiş Tarihi
  Tek olan şey bölünme kabul etmez, gerçek tekdir.

  Hz. Muhammed
  sxyl

  Çok Okunanlar
  Çok Yorumlananlar
  Soğuk iklimde yaşayan tatlı su kaplumbağası türü olan kaplumbağaların,sonbaharda derin bir nefes alarak girdikleri sudan,ilkbaharda çıktıklarını ve bu kaplumbağaların üç ay oksijensiz hayatta glikolizden enerji sağlayarak kalabildiklerini ve bunların kalp atışlarının dakikada bir olduğunu,

  Su kaplumbağları hakkında bilgi