HSK, Sivas´a 34 Kişinin Atamasını Yaptı
Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) tarafından ad çekme sonucuna göre belirlenen 2 bin 84 adli yargı hakim ve cumhuriyet savcısı adayıyla idari yargı hakim adayının atama kararnamesi Resmi Gazete´de yayımlandı.
Tarih: 5.11.2018 07:00:00

FATİH TABUR

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK), idari ve adli yargıya 2 bin 84 yeni hakim ve savcı ataması yaptı. Buna göre bin 958 adli yargı hakim ve savcı adayı ile 126 idari hakim adayının tayin yerleri belli oldu. Atama kararları Resmi Gazete´de yayımlandı.

2802 sayılı Hakimler ve Savcılar Kanunu´nun 13. maddesi gereğince gerçekleştirilen atamalar neticesinde Sivas´a gelen toplam hakim ve savcı sayısı 34 olarak açıklandı. Bu kişilerin isimleri ve görev yerleri şu şekilde:

Gebze Hakim Adayı Cem Alper Akdoğan Sivas Hakimliğine,  Sinop Hakim Adayı Elif Aksoy Suşehri Kaymakamlığına,  Konya C. Savcı Adayı Volkan Albayrak Sivas Cumhuriyet Savcılığına,  Şanlıurfa C. Savcı Adayı İlhan Arslan Divriği Cumhuriyet Savcılığına,  Ankara Hakim Adayı Sema Avcı Kangal Hakimliğine, İstanbul Anadolu Hakim Adayı Onur Sadettin Bektaş Gürün Hakimliğine, Ankara Hakim Adayı Coşkun Bülbül İmranlı Hakimliğine, Ankara Hakim Adayı Ömer Rahmi Büyükçayır Gemerek Hakimliğine, Ankara Batı Hakim Adayı Sare Nur Çavuşoğlu Suşehri Kaymakamlığı,  Ankara Batı Hakim Adayı Özlem Çetin Kangal Hakimliğine,  İstanbul Anadolu C. Savcı Adayı Mücahit Çiçek Şarkışla Cumhuriyet Savcılığına,  Ankara Hakim Adayı Bahar Çiftçi Divriği Hakimliğine, Denizli Hakim Adayı Osman Çimen Sivas Hakimliğine, Rize C. Savcı Adayı Muhammet Demirata Gemerek Cumhuriyet Savcılığına, Eskişehir  C. Savcı Adayı Alper Yaser Efil Gemerek Cumhuriyet Savcılığına,  Kocaeli Hakim Adayı Seda Erdur Gemerek Hakimliğine, Bakırköy Hakim Adayı Muhammed Gedik Sivas Hakimliğine, Samsun C. Savcı Adayı Furkan Hekimoğlu Kangal Cumhuriyet Savcılığına, Ankara Hakim Adayı Ahenk Gizem Kalıpçı Divriği Hakimliğine, Ankara Hakim Adayı Ahmet Karabacak Kangal Hakimliğine, Konya C. Savcı Adayı Ali Naci Kaya Gürün Cumhuriyet Savcılığına, Ankara C. Savcı Adayı Sinem Kuşoğlu Yıldızeli Cumhuriyet Savcılığına, Düzce Hakim Adayı Fatma Makaroğlu Başarır Sivas Hakimliğine, Bakırköy Hakim Adayı Işıl Öz İmranlı Hakimliğine,  Ankara C. Savcı Adayı Serdar Öztek İmranlı Cumhuriyet Savcılığına, Bursa C. Savcı Adayı Havva Esra Sarı Gürün Cumhuriyet Savcılığına, Bakırköy C. Savcı Adayı Cemre Saygın Sivas Cumhuriyet Savcılığına, İzmir C. Savcı Adayı Diler Ümit Şahin Divriği Cumhuriyet Savcılığına, Bursa Hakim Adayı Hasan Şahin Yıldızeli Hakimliğine, Konya Hakim Adayı Ahmet Şişik Gemerek Hakimliğine,  İstanbul C. Savcı Adayı Sibel Tanrıverdi Zara Cumhuriyet Savcılığına, Denizli Hakim Adayı Gökçe Tekelioğlu Suşehri Hakimliğine, Bakırköy C. Savcı Adayı Serhat Tellioğlu Koyulhisar Cumhuriyet Savcılığına, Ankara Hakim Adayı Rabia Çiftçi Sivas Vergi Mahkemesi Üyeliğine atandı.

SİVAS´TAN GİDENLER

Yayımlanan kararname ile Sivas´tan giden hakim ve savcıların isimleri ve yeni görev yerleri de netlik kazandı: Buna göre Sivas C. Savcı Adayı Gökhan Ay Muğla Cumhuriyet Savcılığına, Sivas C. Savcı Adayı Hayrullah Biçer Nevşehir (Derinkuyu) Cumhuriyet Savcılığına,  Sivas C. Savcı Adayı Tevfik Çakmaktepe Amasya (Merzifon)  Cumhuriyet Savcılığına, Sivas Hakim Adayı Hacer Çaşkurlu Mardin Hakimliğine, Sivas Hakim Adayı Büşra Doğan İslahiye Hakimliğine, Sivas C. Savcı Adayı Nurullah Durak Balıkesir (Dursunbey) Cumhuriyet Savcılığına, Sivas Hakim Adayı Atakan Karabulut Bolu (Mudurnu) Hakimliğine, Sivas Hakim Adayı Enes Kargın Antalya Hakimliğine,  Sivas Hakim Adayı Hülya Kaşkaya Kocaeli Hakimliğine,  Sivas Hakim Adayı Mesut Avşaroğlu Iğdır (Aralık) Hakimliğine,  Sivas C. Savcı Adayı Şeyma Koç Kayseri Cumhuriyet Savcılığına,  Sivas C. Savcı Adayı Miktat Selvi Balıkesir (Bigadiç) Cumhuriyet Savcılığına,  Sivas Hakim Adayı Nurten Şimşek Diyarbakır (Lice) Hakimliğine, Sivas C. Savcı Adayı Burak Tanış Söke (Kuşadası) Cumhuriyet Savcılığına, Sivas C. Savcı Adayı Ümüt Türkoğlu Mersin Cumhuriyet Savcılığına, Sivas Hakim Adayı Gülşen Yalçın Ankara Batı Hakimliğine, Sivas Hakim Adayı Melih Yasin Öztürk Hatay Hakimliğine atandı.
Kaynak: İRADE

Anahtar Kelimeler: Sivas Kişinin Atamasını Yaptı
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
AK Parti´de Temayül Şaşkınlığı!
AK Parti´de Temayül Şaşkınlığı!
31 Mart´ta gerçekleştirilecek mahalli seçimlerde işini şansa bırakmak istemeyen AK Parti aralarında Sivas´ın da bulunduğu 22 ilde merkez ilçe temayül yoklamasını iptal etti.
“Önce Eğitim”
“Önce Eğitim”
Şarkışla´yı ziyaret eden Vali Salih Ayhan, Şarkışla Anadolu Lisesi Pansiyonu´nda kız öğrencilerle bir araya geldi. Öğrencilere hitap eden Ayhan; “Benim için öncelikli olan eğitimdir. Sizlere ne kadar güzel eğitim ortamı oluşturursak bu ülkenin geleceği de o kadar iyi olacaktır” dedi.
Akkuş´tan Mevlid-İ Nebi Çağrısı--Video
Akkuş´tan Mevlid-İ Nebi Çağrısı--Video
İl Müftüsü Yusuf Akkuş, Mevlid-i Nebi Haftası kapsamında ilimizde düzenlenecek etkinliklere ilişkin bilgiler verdi.
2019 Yatırım Programında Değerlendirilecek
2019 Yatırım Programında Değerlendirilecek
İl Genel Meclisi Kasım ayı toplantıları dün gerçekleştirilen 12. oturumla devam etti. Doğanşar ilçesine bağlı Karkın köyü tarım arazisine kapalı sulama sistemi yapılması konusunun masaya yatırıldığı oturumda konuşan Tarım ve Orman Komisyonu Başkanı Emin Ünlüer, söz konusu talebin 2019 yılı yatırım programında gündeme alınacağını söyledi.
Müdür Yapılan Projeleri İnceledi
Müdür Yapılan Projeleri İnceledi
Sivas İl Tarım ve Orman Müdürü Seyit Yıldız, “500 Baş Damızlık Düve Projesi” kapsamında incelemelerde bulundu.
AK Kadınlar Organlarını Bağışladı
AK Kadınlar Organlarını Bağışladı
AK Parti Sivas İl Kadın Kolları Üyeleri, organ nakli haftası dolayısıyla organlarını bağışladı.
Barınma ve Gıda Cebi Yakıyor
Barınma ve Gıda Cebi Yakıyor
2015, 2016 ve 2017 yıllarına ait verilerin birleştirilmiş sonuçlarına göre Sivas, Yozgat ve Kayseri illerini kapsayan TR72 Bölgesi´nde yaşayan vatandaşların harcama kalemleri arasında en büyük payı yüzde 24,5 ile konut ve kira, yüzde 22,6 ile de gıda ve alkolsüz içecekler aldı
“Kaybedecek Zamanımız Yok”
“Kaybedecek Zamanımız Yok”
Sivas Valisi Salih Ayhan, Divriği Ulu Cami ve Darüşşifası restorasyonunu inceledi. Ayhan; “Bir noktaya gelinmiş ancak yeterli değil. Geçmişte zaman kaybedilmiş ama bundan sonra kaybedecek zamanımız yok. Buraya çok sık geleceğiz ve takip edeceğiz” dedi.
“Hemşehrilerimiz Ölüme Terk Edilmekte”
“Hemşehrilerimiz Ölüme Terk Edilmekte”
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu´nda konuşan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, Sivas´ta sağlık alanında yaşanan sorunları Meclis´e taşıdı.
“Aksaklıklar Hayati Önem Taşımakta”
“Aksaklıklar Hayati Önem Taşımakta”
2016 yılında hizmete giren Yıldızeli Devlet Hastanesi´nde yaşanan sorunları Türkiye Büyük Millet Meclisi´ne (TBMM) taşıyan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İstanbul Milletvekili hemşehrimiz Hayati Arkaz, “Yıldızeli hastanesindeki eksiklikler nedeni ile yaralılar mağdur olmaktadır. Yoğun bakım ünitesi açılmamıştır. Yıldızeli Devlet Hastanesi´ndeki aksaklıklar hayati önem taşımaktadır. Hastanedeki sorunlar bir an önce giderilmelidir” dedi.
Kaya, Eğitim Yatırımlarını Gezdi--Video
Kaya, Eğitim Yatırımlarını Gezdi--Video
Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, çalışmaları devam eden kamu yatırımlarını inceleyerek, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.
Meclis Toplantıları Devam Ediyor--Video
Meclis Toplantıları Devam Ediyor--Video
İl Genel Meclisi Kasım ayı toplantıları dün gerçekleştirilen 11. oturumla devam etti. Oturumda konuşan Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu Başkanı Mustafa Yılmaz, İmranlı´da bulunan Cumhuriyet Ortaokulu´nun bahçesinin kilit parke taş ile döşenmesi gerektiğini söyledi.
“100. Yıl Farklılığını Hissettireceğiz”
“100. Yıl Farklılığını Hissettireceğiz”
2018/202 sayılı kararnameyle Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü görevinden Sivas Valiliği görevine atanan Salih Ayhan, yapmayı planladıkları kültürel ve sosyal faaliyetlere ilişkin bilgiler verdi.
Meclis´te Sinirler Gerildi!
Meclis´te Sinirler Gerildi!
İl Genel Meclisi Kasım ayı toplantılarının 10. oturumu dün gerçekleştirildi.
“Ayrımız, Gayrımız Yok”
“Ayrımız, Gayrımız Yok”
Zara´da halkla buluşan Vali Salih Ayhan; “Biz bu milletin derdiyle dertlenen bir camiadan geldik. Ayrımız gayrımız yoktur. Sivas´ı karış karış, adım adım biliyoruz. 9 yıl Sivas´ta çalıştıktan sonra valilik nasip oldu. Yükümüz ve sorumluluğumuz çok fazla” dedi.
Çelikus´tan ‘Ek Zam´ Mektubu
Çelikus´tan ‘Ek Zam´ Mektubu
Kamu-Sen İl Temsilcisi ve Türk Ulaşım-Sen Şube Başkanı İlker Çelikus, enflasyon artışı nedeniyle yaşanan ücret mağduriyetinin giderilmesi noktasında ‘ek zam´ taleplerinin yer aldığı mektubu PTT 4 Eylül Şubesi´nden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´a gönderdi.
“Muhtarlar Memnun Ayrıldı”
“Muhtarlar Memnun Ayrıldı”
Sivas Muhtarlar Derneği yönetimi Belediye Başkanı Sami Aydın´a teşekkür ziyaretinde bulundu. Ziyarette konuşan Başkan Duran Koç, 81 ilden toplantı için ilimize gelen muhtarların Sivas´tan memnun ayrıldığını söyledi.
“Önemli Görev Üstleniyorsunuz”
“Önemli Görev Üstleniyorsunuz”
STB Yönetimi, Vali Salih Ayhan´a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarette konuşan Ayhan; “Sizler ilimizde önemli bir görev üstlenmektesiniz. İnşallah bundan sonraki süreçte de Sivas´ın yararına olacak projelerde el ele vererek Sivas´ı bir adım daha ileri götürmek için çalışacağız” dedi.
Karnından 30 Cm Kitle Çıktı--Video
Karnından 30 Cm Kitle Çıktı--Video
İlimizde bir hastanın karnından, 30 santimetre çapında kitle çıkarıldı.
BBP´DE “Ürgüp” Muamması
BBP´DE “Ürgüp” Muamması
Önceki dönem Büyük Birlik Partisi´nden (BBP) Sivas Belediye Başkanı seçilen Doğan Ürgüp´ün 31 Mart´ta gerçekleştirilecek olan mahalli seçimlerde hangi partiden belediye başkanlığına aday adayı olacağını henüz açıklamamış olmasının BBP tabanında rahatsızlık oluşturduğu konuşuluyor.
Vali İlçelerin Derdini Dinledi
Vali İlçelerin Derdini Dinledi
İlçe ziyaretlerine Gölova ve Akıncılar´dan başlayan Vali Salih Ayhan, vatandaşların derdini dinledi. Ayhan; “Derdiniz, sıkıntınız, tasanız varsa dinleyelim; derdimizi, sevincimizi paylaşalım istedik. Sizlere tavsiyem; kaymakam öncülüğünde yola çıkıp, birlik ve beraberlik içerisinde hareket ederseniz tek ses çıkar ve güzel hizmetler almak için etkili olursunuz” dedi.
Ucuz Döner İzdihamı
Ucuz Döner İzdihamı
İlimizde geçtiğimiz gün faaliyete giren bir lokantanın açılışa özel ekmek arası 100 gram et döneri 5 liradan satışa sunması izdihama neden oldu.
Yıldız, Aday Adaylığını Açıkladı
Yıldız, Aday Adaylığını Açıkladı
Serbest meslek sahibi Hüseyin Yıldız, AK Parti´den Divriği Belediye Başkanlığına aday adaylığını açıkladı.
42 Vali Gördü
42 Vali Gördü
2018/202 sayılı kararnameyle Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü görevinden Sivas Valiliği görevine atanan Salih Ayhan ile birlikte Cumhuriyet dönemi boyunca Sultan Şehir´de görev yapan valilerin sayısı 42´ye ulaştı.
"Davamız Millet Davası"
"Davamız Millet Davası"
AK Parti Kasım ayı İl Danışma Meclisi Toplantısı´na Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz´ın Belediye Başkanı Sami Aydın için sarf ettiği övgü dolu sözler damgasını vurdu.
Azmin Zaferi--Video
Azmin Zaferi--Video
Cumhuriyet Anadolu Lisesi´nde okuyan 11´inci sınıf öğrencisi görme engelli Cihan Seyhan, Okul Meclis Başkanlığına talip oldu. Azimle çalışarak projelerini öğrencilere anlatan Seyhan, 24 Ekim´de gerçekleştirilen seçim sonrası rakiplerine büyük fark atarak 275 oy ile Okul Meclis Başkanlığına seçildi. Görme engelli Cihan Seyhan´ın başarısının diğer öğrencilere örnek olması amacıyla okulun toplantı salonunda program düzenlendi. Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, CENGEL Koordinatörü ve Rektör Başdanışmanı Prof. Dr. Recep Toparlı, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Fehmi Tutkun ve görme engelli öğretmenlerin katıldığı programda Seyhan, çeşitli hediyelerle ödüllendirildi.
Dikkat! Kar Geliyor
Dikkat! Kar Geliyor
Sivas´ta Perşembe gününden itibaren yoğun kar yağışı bekleniyor.
“Yeni Projeler İçin Vazifeye Talibim”--Video
“Yeni Projeler İçin Vazifeye Talibim”--Video
Önceki dönem AK Parti İl Başkanı Avukat Ziya Şahin, Sivas Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu açıkladı. Parti binasında basın toplantısı düzenleyen Şahin, “Devam eden projeleri tamamlamak için, yeni projeler eklemek için, özellikle gönül belediyeciliği yapmak için bu vazifeye talibim” dedi.
“Sivas´ın Sorunlarını Biliyorum”--Video
“Sivas´ın Sorunlarını Biliyorum”--Video
AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi´nde düzenlediği toplantıyla Sivas Belediye Başkanlığına aday adayı olduğunu açıklayan İl Genel Meclisi Üyesi Murat Toraman, “AK Parti´nin bu güne kadarki tek belediye başkanı olan Sami Aydın´a hizmetleri için teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımızın AK Parti belediyeciliği olarak yaptığımız hizmetlerin daha fazlasını hak ettiğini düşünüyorum. Sivas´ın sorunlarını, Sivas´ın taleplerini biliyorum” dedi.
“Parti İşi, Fedakarlık İşidir”
“Parti İşi, Fedakarlık İşidir”
AK Parti Kasım ayı İl Danışma Meclisi Toplantısı dün Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi´nde gerçekleştirildi.
DOLAR
5.3412
EURO
6.0565
Sivas
 • Bugün  4 °
 • Pazar  8 °
 • Pazartesi  8 °
 • FOTO GALERİ
  VİDEO GALERİ
  Başlangıç Tarihi
  Bitiş Tarihi
  Eğer ilerlemek isterseni her yere atılma. Merhem ve mum gibi ol. Diken gibi olma…

  Hacı Bektaşı Veli
  sxyl

  Çok Okunanlar
  Çok Yorumlananlar
  -Global ısınma yükselen deniz seviyesi 2050 yılında shangai ve deniz kıyısındaki Çin şehirlerinde büyük sellere neden olacak.bu sellerde 76 milyon kişi evsiz kalacak. -Üzerinde barkodu olan ilk ürün Wringleys marka sakızdır. -Kereviz yerken harcanan ka

  İlginç Bilgiler 3