İstihdama Katkı Sağlayacak
Kısa adı SİVTAŞ olan Sivas Teknik Tarım Hayvancılık ve İnşaat Ticaret Sanayi Anonim Şirketi bünyesinde kurulacak olan yem fabrikası ve süt işleme tesisinin temel atma töreni dün gerçekleştirildi.
Tarih: 30.10.2019 07:00:00

Fatih TABUR

Sivas çiftçisinin gelirini artırmak, sektörde yaşanan sorunları ortadan kaldırmak ve topyekun bir kırsal kalkınma sağlamak amacıyla kısa adı SİVTAŞ olan Sivas Teknik Tarım Hayvancılık ve İnşaat Ticaret Sanayi Anonim Şirketi´nin kurulmasının ardından ilk somut adım dün atıldı.

Yem fabrikası ve süt işleme tesisinin temeli SİVTAŞ bünyesinde Organize Sanayi Bölgesi (OSB) ikinci kısımda Vali Salih Ayhan ve Belediye Başkanı Hilmi Bilgin´in katılımıyla atıldı.

Saygı duruşunda bulunulmasının ardından okunan İstiklal Marşı ile başlayan temel atma töreninin açılış konuşmasını gerçekleştiren Kayseri Pancar Kooperatifi Başkanı Hüseyin Akay, tesislerin Sivas´a hayırlar getirmesini temenni etti.

Akay´ın ardından konuşan Belediye Başkanı ve SİVTAŞ Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hilmi Bilgin ise “Anlamlı bir günde güzel bir programla sizlerle bir aradayız. Sözlerimin başında 100 yıl önce bu coğrafyayı bize vatan yapan, 1071´den itibaren vatan olması için binlerce şehit verdiğimiz coğrafyada küllerinden Türkiye Cumhuriyeti devletini kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını bir kez daha rahmetle, şükranla anıyor ve ilelebet yaşayacak Cumhuriyetimizin 100´üncü yılını kutlayacağımız 2023´e 100 fabrika temeli sloganıyla bugün inşallah 2 tane fabrikamızın temelini atıyoruz. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun. Yem fabrikası ve süt işleme fabrikasının temellerini atıyoruz. Şu anda da rahmet yağıyor. İnşallah bereketli olacak. İnşallah ülkemiz için, Sivas´ımız için, çiftçimiz için güzel olacak” dedi.

Belediye Başkanı Bilgin, konuşmasını şu ifadelerle sürdürdü: “Bizler Sivas Valiliği ve Sivas Belediyesi olarak rutinin dışına çıkalım istedik. Asli görevlerimizi zaten yapıyoruz, yapmak zorundayız. Klasik belediyeciliği yapmayacaksak Rabbim bize bu makamları, bu hizmet yerlerini nasip etmesin dedik. Valim de aynı görüşte. İl Özel İdaremiz, Valiliğimiz kanunun, mevzuatın kendine yüklediği görevleri yapıyor. Belediye olarak biz de kanunun yüklediği görevleri yapıyoruz, yapmak zorundayız ama Cumhuriyetin 100´üncü yılını kutlamaya  hazırlandığımız bu günlerde bugün ülkemizin ihtiyacı olan en önemli husus üretmek, üretmek, üretmek. İşte biz de çiftçimize, tarım ve hayvancılıkla uğraşan kesimimize neler yapabiliriz, nasıl yardımcı olabiliriz anlayışı ile birlikte ortak akılla istişare ile ortaya çıkan bu durumda tarım ve hayvancılık sektörüne güç verecek, rol model olacak sektörün adeta bir ağabeyi olacak devlet güvencesiyle özel sektör mantığıyla işleyecek SİVTAŞ´ı kurduk ve vakit geçirmeden bugün 2 fabrikanın temelini atıyoruz.”

Temeli atılacak olan fabrikaların Sivas´a hayırlı olmasını temenni eden Başkan Bilgin, “Böyle bir tesisin Sivas içim elzem olduğuna inandık ve bu yola baş koyduk. Zorluklar var ama bu zorlukları aşacağız. Bu süreci başarı ile tamamlayacağız ve önümüzdeki dönem Sivas´ın kalkınmasındaki sacayaklarından birisi olan tarım ve hayvancılıkta Sivas farklı bir noktaya gelecek. Sivas tarım ve hayvancılık şehri diyoruz ama ilimizde maalesef bir tane yem fabrikası var o da Gemerek´te. Bu noktada özel sektör anlayışıyla  bu şirket büyüyecek ve Sivaslıların değerli bir markası olacak. Cumhuriyetin 100. yılında 100 fabrika temeli ile başladığımız bu yolda yılmadan usanmadan çalışacağız” diye konuştu.

Başkan Bilgin´in ardından konuşan Vali ve SİVTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Vali Salih Ayhan ise “Cumhuriyetin 100. Yılına Doğru ‘100 Üretim ve İstihdam Kapısı´ hedefiyle bugün iki fabrikamızın temelini atacağız. Artık devletler tarımı, tıpkı savunma, haberleşme, üretim, ileri teknoloji ve enerji gibi millî güvenliklerinin yapı taşlarından biri olarak görüyorlar. 2020 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifinde;  2020 yılında, bütçeden tarıma ayrılan kaynakta 2019 yılı ödeneklerine göre yüzde 36,6 artış sağlanarak tarıma ayrılan kaynağın 33,4 milyar liraya çıkarıldığını görüyoruz.  Ekonomik ve sosyal refahın şüphesiz tek yolunun üretimden geçtiğini biliyoruz. Özellikle tarım alanında yapılan üretimin kırsal ve kent arasındaki dengeli demografik dağılıma büyük katkı sunduğu açık.  Bugün tarımsal üretimin baş başa kaldığı en büyük sorunlardan birinin, çiftçinin üretim sonrası sürece duyduğu güvensizlik olduğunu görüyoruz.  Büyük uğraşlarla ürün haline dönüşen emeğin hak ettiği değeri görmesi elbette bütün çiftçilerimizin hakkı. Ulusal projeksiyonlarla şehrimizdeki tarımsal faaliyetleri değerlendirdiğimizde, potansiyelimizi harekete geçirecek, şehrin tarım vizyonuna lokomotif olacak bir yapıya ihtiyaç duyulduğu görülmüştür.  Bu doğrultuda Sivas Belediyesi ve İl Özel İdaresi ortaklığında kurulan SİVTAŞ A.Ş tarafından şehrimizdeki tüm tarım paydaşlarının görüş ve önerileri doğrultusunda detaylı fizibilite çalışmaları yapılmıştır” dedi.

SİVTAŞ´ın özel sektörün alanını daraltan bir anlayış ile değil piyasayı regüle eden, tarımsal üretimde katalizör etkisi görecek bir anlayış ile kurgulandığını kaydeden Vali Ayhan, “SİVTAŞ´ın temel ilkesi üretim öncesi ve sonrasını kapsayan güven ilkesidir. Tarım alanında başlangıcını yaptığımız ve diğer sektörleri de kapsayacak bir anlayışla Milli Mücadelemizin Yüzüncü Yılı olan 2023´e “100. Yılda 100 Üretim ve İstihdam Kapısı” hedefiyle yürüyoruz. Biz gıda ve tarım alanında; üretici ve tüketici memnuniyetini en üst düzeyde sağlamak, ilimizi bölgesinde lider, ülkemizi küresel aktör haline getirme noktasında katkı sağlamak istiyoruz. Cumhuriyetimizin kuruluşun 96´ncı yılında SİVTAŞ Yem Fabrikamız ve Süt Toplama ve İşleme Tesisimizin temelini atarak bu hedefimize Tarım alanında Bismillah diyoruz. ‘Neden süt ve yem fabrikası?´ sorusunun cevabını açıklamak isterim. Çiftçiler için süt üretimi en riskli grupta olan alanlardan biri olarak görülmektedir. Günlük olması, dayanıklılık ve nakliye gibi birçok faktörün süt üreticisinin karşılaştığı temel sorunların başında geldiğini görüyoruz.  Süt üretiminin tüm bunların yanında yem maliyetleri ile de mücadele ettiğini görüyoruz” diye konuştu.

“SİVTAŞ süt üretiminin desteklenmesi noktasında iki stratejik amaca sahiptir” diyen Vali Ayhan, “İlki üreticilerine alım garantisi sunarak güven iklimini tesis etmek. İkincisi ise SİVTAŞ Yem Fabrikası ile süt üreticilerine yem desteği sağlamak.  Bu nedenle yem fabrikası ve süt toplama işleme tesisi birbirini ve üretimi besleyen bir yapıda kurgulanmıştır. Yem Fabrikasının devreye girmesiyle ihtiyaç duyulan kaba yem ihtiyacının karşılanmasına yönelik Sözleşmeli Çiftçilik mekanizmasını devreye alacak olan SİVTAŞ, kendi çiftçilerini oluşturarak üretimde sürekliliğe destek olacaktır.  SİVTAŞ bir yandan yeni üretimi teşvik ederken bir yandan da yapılan üretimin sürdürülebilirliğini sağlamayı politika edinmiştir.  Aynı parsel içerisinde yer alacak her iki fabrikamızın toplam alanı 38 bin 336 metrekare olup, yaklaşık kapalı alanımız 11 bin metrekaredir. Yem fabrikamız saatte 20 ton kapasiteli, süt işleme tesisimizde günde 40 ton kapasiteli olarak hizmet verecektir” açıklamasında bulundu.

Vali Ayhan, konuşmasını şu ifadelerle devam ettirdi: “Günümüz şartlarında en modern, en verimli ve en ekonomik şekilde üretim yapacağız. Bir yıl içinde inşallah üretime geçeceğiz. Burada özellikle dikkat çekmek istediğimiz husus fabrikalarımız üretimi destekleyen yapılarıyla özellikle dolaylı istihdama çok büyük katkı sağlayacaktır.  Sivas için hedeflerimiz var, bu hedeflere ulaşma konusunda çiftçi ve üreticilerimizden destek bekliyoruz. Üniversiteler kamu kurumlarıyla el ele vermezse tarım ve hayvancılıkta arzu ettiğimiz hamle yaşanamaz. Hepimizin aynı gemide olduğunun bilinciyle hareket edilmesini, eleştirirken aynı zamanda ortaya daha iyisi için öneri konmasını istiyoruz.  Yeni neslin ufkunun genişliği, heyecanı, kendini geliştirme kabiliyeti, azmi en büyük umut kaynağımızdır. Dünya değişirken, Türkiye değişirken Sivas yerinde saymayacaktır. Hayalimiz olan 100 üretim ve istihdam kapısının ikisinin temelini atarak bir hayali gerçeğe dönüştürdük. Kaldı 98 tane bunun için tüm yatırımcılarımızı Sivas´a davet ediyoruz. Sivas´taki her bir vatandaşımızın geleceği için hayal kurmaya ve bu hayalleri önce hedeflere sonra da gerçeğe dönüştürmeye devam edeceğiz.  Fabrikalarımız Sivaslı çiftçilerimiz ve Türkiye´deki tüm üreticilerimiz için hayırlara vesile olsun. Sivaslı tüm üreticilerimize Rabbimden bereketli, huzurlu ve bol kazançlar niyaz ediyorum.”

Vali Ayhan´ın konuşmasının ardından İl Müftüsü Yusuf Akkuş tarafından yapılan dua ile 2020 yılının ikinci yarısında hizmete açılması planlanan tesislerin temeli atıldı.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: İstihdama Katkı Sağlayacak
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
İnsan Sağlığı Hiçe Sayılıyor
İnsan Sağlığı Hiçe Sayılıyor
2 bacasında filtre bulunmayan, 1 bacasında ise filtre bulunmasına rağmen çalıştırılmadığı iddia edilen Kangal Termik Santrali´ne tepkiler büyüyor. Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu ve Kangal eski Belediye Başkanı Mehmet Öztürk, doğaya salınan zehirli gaz sebebiyle insan sağlığının ve doğal hayatın yok edildiğini söyledi.
 Demir´den Gürün´e Destek
Demir´den Gürün´e Destek
Gürün Belediye Başkanı Nami Çiftçi ve Gürün Kaymakamı Kadir Algın, ilçeye katkılarından dolayı iş adamı Hamit Demir´e teşekkür ziyaretinde bulundu.
İnsanın Varoluş Gayesini Anlattı--Video
İnsanın Varoluş Gayesini Anlattı--Video
Cumhuriyet Üniversitesi´nde “Varoluş Ağrısı Üzerine Bir Söyleşi: İnsanlar, Robotlar ve Diğer Her Şey” başlıklı konferans düzenlendi. Programa konuşmacı olarak katılan Başkent Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Doğan Kökdemir, insanın varoluş gayesini anlattı.
Psikodinamik Yaklaşımlar Terapide Kullanılır--Video
Psikodinamik Yaklaşımlar Terapide Kullanılır--Video
Cumhuriyet Üniversitesi´nde “Pozitif ve Kültürler Arası Psikoterapi” isimli konferans gerçekleştirildi. Programa konuşmacı olarak katılan ve pozitif psikoterapi ile bilgiler veren Uzman Psikolojik Danışman Özlem Yılmaz Bilgin, “Pozitif psikoterapi holistik ve bütüncül bir yaklaşımdır. Psikodinamik yaklaşımlar, varoluşçu hümanistlik yaklaşımlar, davranışçı yaklaşımlar ve kültürel terapi yaklaşımları eklektik bir şekilde terapide kullanılır” dedi.
Bağışçıların Biri Bin Olsun
Bağışçıların Biri Bin Olsun
Gıda Bankasını ziyaret ederek çalışmalar hakkında Belediye Başkan Vekili Turan Topgül´den bilgi alan Vali Salih Ayhan, “Buraya bağış yapanlara teşekkür ediyorum. Cenab-ı Allah, onların birini bin yapsın. Hayırseverlerimizin bağışlarını da artırmalarını bekliyoruz” dedi.
Örnek Olsun
Örnek Olsun
SESOB Başkanı Beşir Köksal, Sivas Belediyesi´nin kiracısı olan esnaflara bu yıl da zam yapmayacağını açıkladı. Belediye Başkanı Hilmi Bilgin´e esnaf hassasiyetinden ötürü teşekkür eden Başkan Köksal, atılan adımın diğer kurumlara da örnek teşkil etmesini temenni etti.
35 Yıllık Deneyimini Aktardı
35 Yıllık Deneyimini Aktardı
35 yıllık balık ustası Hüseyin Akpolat, mesleki tecrübelerini Cumhuriyet Üniversitesi Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencilerine uygulamalı olarak anlattı.
İlmek İlmek Dokuyacağız--Video
İlmek İlmek Dokuyacağız--Video
Tarık Eminoğlu´ndan boşalan AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı koltuğuna oturan Muhammed Burak Kuruçay, parti binasında açıklamalarda bulundu. AK Parti il teşkilatının yanı sıra Belediye Başkanı Hilmi Bilgin´in de katıldığı programda konuşan Başkan Kuruçay, “Sivas´ta 65 mahalle, 153 merkez köyde sandık görevlilerimizle beraber uyum içinde çalışma gerçekleştireceğiz. Bu süreçte memleketi ilmek ilmek tekrardan dokuyacağız. Sevdamız Sivas diyoruz. Memleket için çalışmaya her ortamda varız” dedi.
Fotoğrafçılık Kursu Açılıyor
Fotoğrafçılık Kursu Açılıyor
Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulunda ücretsiz ‘Dijital Fotoğrafçılık´ kursu açılacak. Bu ay içerisinde başlayacak olan kurs Mayıs ayında sona erecek.
STM´nin 7. Şubesi Kümbet´te Açıldı--Video
STM´nin 7. Şubesi Kümbet´te Açıldı--Video
Sivas´ın öncü firmaları arasında yer alan STM´nin 7. mağazası Gazi Lisesi kavşağında açıldı. Kümbet Şubesinin açılışına katılan il protokolü, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlara teşekkür eden STM Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Kurt, “Biz yaklaşık 10 sene önce Sivas´ın farklı mahallelerinde mağaza açmaya başladık. Bugün de Kümbet´e bir mağaza açmak nasip oldu. Biz gerçekten Sivas´ta yapılan hizmetin karşılığını alıyoruz. Herkesin de alabileceğini düşünüyoruz. Doğru işler, doğru zamanda, doğru yerde yapılırsa halk bunu görüyor ve karşılığını veriyor” dedi.
Üniversite´de Atıklar Bertaraf Edilecek
Üniversite´de Atıklar Bertaraf Edilecek
Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından “Çevre Bilgilendirme Toplantısı” gerçekleştirildi. Programda “Çevre ve Atık Birimi” hakkında bilgiler veren Öğr. Gör. Ömer Faruk Alacahan, “Atıklarla ilgili özel bir firmayla anlaşma sağladık. Bu atıkları insan sağlığına ve çevreye zarar vermeden bertaraf edeceğiz” dedi.
Öğrencilere İdare´nin Çalışmalarını Anlattı
Öğrencilere İdare´nin Çalışmalarını Anlattı
Cumhuriyet Üniversitesi´nde ´Sivas İl Özel İdaresindeki Yol Yapım Çalışmaları´ konulu seminer düzenlendi. Seminere konuşmacı olarak katılan İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Burak Caner, mühendis adaylarına İdare´nin Sivas´ın zorlu coğrafyasında yürüttüğü yol çalışmaları hakkında bilgi verdi.
Konser Büyük Beğeni Topladı
Konser Büyük Beğeni Topladı
Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Anabilim Dalı öğrencilerinin Geleneksel Türk Sanat Müziği dersi kapsamında hazırladıkları konser izleyicilerden büyük beğeni topladı.
Anne ve Kızları Camide Buluştu
Anne ve Kızları Camide Buluştu
İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü tarafından organize edilen “Anne ve kızları camide buluşuyor” projesinin ilki Yeşil Cami´de gerçekleştirildi.
Konut Stoku 20 Bine Ulaştı
Konut Stoku 20 Bine Ulaştı
Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) ile Garanti BBVA Mortgage tarafından ilimizde faaliyet gösteren emlakçı ve yapsatçılara yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıda konuşan TSO Başkanı Mustafa Eken, emlak sektöründe yaşanan sıkıntılara değinerek ilimizde 20 bin konut stokunun bulunduğunu açıkladı.
 Dev Projede Sona Yaklaşıldı
Dev Projede Sona Yaklaşıldı
Sivas-Ankara Yüksek Hızlı Tren projesinin bir an önce hayata geçmesi için 406 kilometre uzunluğundaki hat boyunca 150 noktada yaklaşık 6 bin kişi çalışıyor.
 Ulaş Gölü´nde Kış Sessizliği
Ulaş Gölü´nde Kış Sessizliği
Sivas´ın Ulaş ilçesindeki Ulaş Gölü kış ayları nedeniyle sessizliğe büründü.
Davulbaz Göleti Can Suyu Olacak
Davulbaz Göleti Can Suyu Olacak
DSİ Genel Müdürü Mevlüt Aydın: "Projenin tamamlanması ile birlikte bölgede tarıma dayalı sanayi gelişecek olup bu da bölge halkının sosyo-ekonomik gelişim göstermesine olanak sağlayacak ve refah düzeyini arttıracaktır" dedi.
İşletmelere Prestij Katacak
İşletmelere Prestij Katacak
Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen ´Şehirlerin Sultanı Güvenli Gıda Diyarı´ projesi kapsamında 4 işletmeye güvenilir gıda sertifikası veren Vali Ayhan, “Bu belge vatandaş açısından bir güven, işletme sahibi açısından bir prestij kaynağı olacaktır” dedi.
TRT Payı Alınmasın
TRT Payı Alınmasın
Çiftçilerin kullandığı elektrikten TRT payı alınmaması için Meclis´e kanun teklifi veren CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, “Tarımın ve hayvancılığın bitme noktasına geldiği bu dönemde çiftçinin desteklenmesi ve zirai makine ve teçhizatlarının yenilenebilmesi için düzenleme yapılması elzemdir´´ dedi.
Bilgilendirme Programı Gerçekleştirildi--Video
Bilgilendirme Programı Gerçekleştirildi--Video
Cumhuriyet Üniversitesi´nde Cumhuriyet Teknokent ve Ankara Üniversitesi Teknokent iş birliğinde ‘Fikirleriniz AnkaBİGG ile Kanıtlansın´ isimli bilgilendirme programı düzenlendi.
Başarılı Ameliyatla Sağlığına Kavuştu--Video
Başarılı Ameliyatla Sağlığına Kavuştu--Video
3 yıldır yürüme zorluğu yaşayan 39 yaşındaki Sevgi Çetinkaya, Cumhuriyet Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekim Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zekeriya Öztemur tarafından gerçekleştirilen başarılı ameliyatla sağlığına kavuştu.
Belediye Meclisi Artışa Gitmedi
Belediye Meclisi Artışa Gitmedi
Sivas Belediye Meclisi Aralık ayı toplantılarının ikinci oturumunu gerçekleştirdi. Meclis Başkan Vekili Turan Topgül koordinesinde yapılan oturumda 2020 yılında ilan-reklam vergisi, eğlence vergisi ve bina inşaat harçları başta olmak üzere birçok gelir kaleminde artışa gidilmemesine karar verildi.
Merkez İlçe´de Kuruçay Dönemi
Merkez İlçe´de Kuruçay Dönemi
AK Parti´de yaklaşık 2 aydır boş kalan Merkez İlçe Başkanlığı koltuğuna 2015 yılında Gençlik Kolları Başkanı olarak görev yapan Muhammed Burak Kuruçay atandı.
TÜRİB Üreticilere Kolaylık Sağlayacak
TÜRİB Üreticilere Kolaylık Sağlayacak
Türkiye Ürün İhtisas Borsası (TÜRİB) Aracılık Sistemi İstişare Toplantısına katılan Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu, “TÜRİB kaydı olan çiftçilerimiz ve tüccarlarımız ürünlerini sağlıklı ortamlarda ve altyapısı olan lisanslı depolarda muhafaza ederek Ürün İhtisas Borsası üzerinden satışını gerçekleştirebilecekler” dedi.
Konferansa Yoğun İlgi
Konferansa Yoğun İlgi
10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü kapsamında Sivas Lisesi´nde “İnsan Hakları, Hasta Hakları, Sorumlulukları ve Sağlık Çalışanlarının Hakları” konulu konferans gerçekleştirildi. Programa öğrenciler tarafından yoğun ilgi gösterildi.
Güvende Değiller!
Güvende Değiller!
Birleşmiş Milletler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlendirilmesi Birimi´nin (UN Women), “Ateş Böcekleri ile Karanlığı Aydınlat” kampanyası kapsamında Türkiye´de olduğu gibi Sivas´ta da çok sayıda kadın kendilerini güvende hissetmedikleri yerleri ateş böceğini temsil eden bir ışık ile işaretledi.
Toplumu Eğiten Kadınlarımızdır
Toplumu Eğiten Kadınlarımızdır
Sivas Kongresi´nin 100. yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde ‘Milli Mücadelede Kadın ve Anadolu Kadınları Müdafaa-i Vatan Cemiyeti´ konulu panel düzenlendi. Panele konuşmacı olarak katılan Vali Salih Ayhan´ın eşi Zeynep Akkiraz Ayhan, “Toplumları yetiştiren, eğiten, nesil üreten kadınlarımızdır. Türk kadını; vatanı ve namusu için gözünü kırpmadan can veren evlatlar, bilimin ışığında ülkesini kalkındıran adamlar, yiğit doğuran analar yetiştirmeye devam etmektedir” dedi.
KYK Yurtlarında Hizmetler Aksıyor
KYK Yurtlarında Hizmetler Aksıyor
Kredi Yurtlar Kurumu bünyesinde bulunan yurtların koşullarının incelenmesi konusunda TBMM´ye araştırma önergesi veren CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, yurtlarda öğrenciler için birinci derecede öneme sahip olan sıcak su, hijyen ve internet hizmetlerinde aksamalar yaşandığını söyledi.
Türkiye´ye Güç Veriyor--Video
Türkiye´ye Güç Veriyor--Video
Sivas Genç Kızılay tarafından “100 Yıl Önceki Ruhla Türk Kızılay” konferansı düzenlendi. Programda konuşan Vali Ayhan, Kızılay´ın öneminden bahsederek, “Kızılay´ımız gerek sosyal gerek ekonomik anlamda Türkiye´ye güç veriyor, enerji veriyor. Bugün uluslararası alanda herhalde Kızılay kadar etkin bir kurulum görmek mümkün değil” dedi.
Alper Duran
Alper Duran
Allah, İnsan, Hata Ve Af
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Hurafelerin Dinle İlgisi Yoktur
Orhan Arslan
Orhan Arslan
Şehitlerimizi Unutmadık
Haydar Mermer
Haydar Mermer
Ne Sevgi Kaldı, Ne Hürmet
Aydın Deliktaş
Aydın Deliktaş
Koro
Taner Karabal
Taner Karabal
Bu Uyumu Bozmamak Lazım…
Kuzey Akkaş
Kuzey Akkaş
İnsan Hakları İnsanın Onurunu Korur
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Sivas Gümbür Gümbür
Hanife Döner
Hanife Döner
Mahmure Su
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
İş Nerede Ticaret Nerede
Adem Yıldırım
Adem Yıldırım
CHP´de Neler Oluyor (Yine Bir Komplo Mu?)
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Öğretmen Gücünü Nereden Alır?
Yurdal Epsileli
Yurdal Epsileli
Güzel Günler Gelecek
Adem Akgül
Adem Akgül
Birbirinden Lezzetli Sivas Yemekleri
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Büyüme Hormonu Nedir?
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Ülkemizde Muay Thai
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
Ahmet Tırpan
Ahmet Tırpan
Kurban Kesilirken Hangi Dualar Okunur?
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Fatih Tabur
Fatih Tabur
Adakta Gaye Allah Rızası Olmalıdır
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
İLAHİ ADALET…
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
DOLAR
5.7726
EURO
6.4503
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Bilginin mürekkebi, şehidin kanından kutsaldır

Hz. Muhammed
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Her 4 Amerikalıdan biri mutlaka televizyonda görünüyor. (Sokakta her 4 kişiden 1 imza dağıtıyormuş düşünsenize) -Uyurken televizyon seyrederken yaktığımızdan daha fazla kalori yakıyoruz. (Demekli televizyonla uyutuluyoruz) -Bir karıncanın koku alma yet

İlginç Bilgiler 5