İstihdama Yönelik Projeler Hız Kesmeyecek--Video
Pazartesi günü göreve başlayan Vali Salih Ayhan, çalışmalarda sona yaklaşılan Sivas Kültür Merkezi ile Kayak Simülasyon Merkezi inşaatında incelemelerde bulundu. Yüklenici firma yetkililerinden bilgi alan Vali Ayhan, daha sonra Et ve Süt Kurumu´nu ziyaret etti.
Tarih: 8.11.2018 07:00:01

FATİH TABUR 

Hafta başında göreve başlayan Vali Salih Ayhan, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası´nın (STSO) karşısına yapılan Sivas Kültür Merkezi ve Kayak Simülasyon Merkezi inşaatı ile Kovalı mevkiinde bulunan Et ve Süt Kurumu´nda incelemelerde bulundu.

Vali Ayhan´ın ilk durağı Kültür ve Turizm Bakanlığı yatırım programında yer alan, kontrolörlüğü Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, iş ve işlemleri ise İl Özel İdaresi Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürlüğü´nce sürdürülen Sivas Kültür Merkezi inşaatı oldu. Yüklenici firma yetkililerinden bilgi alan Vali Ayhan, 9 bin 600 metrekarelik alana inşa edilen Sivas Kültür Merkezi´nin ilimizde önemli bir ihtiyacı karşılayacağını belirtti.

“TÜRKİYE´DE ÖRNEK BİR PROJE”

Sivas Kültür Merkezi projesinin yaklaşık 4 yıl sürdüğünü ifade eden Vali Ayhan, “Öncelikle emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Güzel bir noktaya gelmiş. Sivas güzel bir eser kazanacak. Hakikaten Türkiye´de örnek bir proje. Kültür Bakanlığı´nın vizyonunu ortaya koyma açısından güzel bir proje oldu. Sivaslıların bütün sosyal, kültürel ihtiyaçlarına cevap verecek” dedi.

2019 NİSAN´DA HİZMETE GİRMESİ PLANLANIYOR

Projenin Selçuklu mimarisini yansıttığına dikkat çeken Vali Ayhan, "Sivas´ın derinliğini yansıtan harikulade bir eser oldu. Dış kapının ana girişinde Divriği Ulu Camii´nin motiflerinin olması da Sivas´ın geçmişine güzel bir vurgu olacak. Şu an toparlanma aşamasında. İnşallah 3´üncü, 4´üncü ayda da hizmete açılacak. İnşaatlarımızı hızlı bir şekilde takip edeceğiz.      İlerleyen dönemlerde yeni yatırımlarla gerek istihdama dönük gerekse sosyal sektöre dönük tüm alanlarda yoğun bir çalışmamız olacak” diye konuştu.

“ÖĞRENCİLERİMİZİN BİR AYAĞI BURADA OLACAK”

Vali Ayhan ve beraberindekiler daha sonra Türkiye´de Ankara ve İstanbul´un ardından ilimize inşa edilen Kayak Simülasyon Merkezi´nde incelemelerde bulundu. İşçilerle yakından ilgilenen Vali Ayhan, kentte kayak sporunun bilinçli bir şekilde icra edilmesi amacıyla hayata geçirilen projeye ilişkin “Bu proje hakikaten Sivas Yıldız Dağı Kayak Merkezi´ne güç verecek projelerden birisi. 3 yıl önce başlanılmıştı, bu noktaya geldi. Hakikaten arzu ettiğimiz bir durum oluşmuş. Sivas Yıldız Dağı´nı sahada beslememiz gerekiyor. Teknik olarak buradan kayakçıların çıkması hep arzu ettiğimiz bir durumdu. Çok önemsediğim bir projenin açılışına yakın tekrar buraya gelmek ayrı bir güzellik oldu. İnşallah 2-3 ay içerisinde burası bitecek hizmete girecek. Artık yeni inşaatlardan ziyade bu tür projeleri çok önemsiyoruz. Burası; Yıldız Dağı Kayak Merkezi´nin kış turizmindeki en önemli enstrümanlarından  birisi olacak. Öğrencilerimizin bir ayağı burada olacak, insanlarımızın da nefes alabileceği sosyal bir ortam olacak” açıklamasında bulundu.

“ASKERİ BİRLİKLERİMİZE ET SEVK EDİLİYOR”

Vali Ayhan´ın son durağı Kovalı mevkiinde bulunan Et ve Süt Kurumu oldu. Tesislerde incelemelerde bulunan ve kurum yetkililerinden bilgi alan Vali Ayhan, basın mensuplarına yaptığı açıklamada; “Bugün göreve başlayışımın 3´üncü günü. Sahada olacağımızı söylemiştik. Bugün de üretime dönük fabrika gezisinde beraberiz. Ayrıldığım zaman burası üretime başlamamıştı. Şimdi ise buranın üretimde olması beni fevkalade mutlu etti. Şu ana kadar 3 binin üzerinde hayvan kesimi yapılan tesiste bugün itibariyle 650 tonun üzerinde stoklarda et var. Askeri birliklerimize buradan güvenle et sevk ediliyor. Sivas, tarım ve hayvancılık potansiyeli çok yüksek bir olan bir yer. Burası da bizim için ayrı bir önem kazanıyor. Buraya hem İl Özel İdaremiz hem de Valiliğimizin kuvvetli desteğinin devam edeceğini vurgulamak istiyorum. İşçilerimize olan desteğimiz de aynı şekilde devam edecek. Et ve Süt Entegre Tesisi odaklı hayvancılık anlamında projeler geliştireceğiz. Şarkışla, Gemerek, Altınyayla, Ulaş ve Kangal bölgelerinde hayvancılık projeleriyle buranın altyapısını daha da güçlendireceğiz. Burayı yaptık, elimizi eteğimizi çekeceğimiz bir durum söz konusu değil. Buraya desteğimiz devam edecek. Bu projede gerçekten büyüklerimizin çok emeği oldu. Başta Bakanımız İsmet Yılmaz ve Sivas milletvekillerinin çok olağan üstü emeği oldu. Burası müthiş bir birlikteliğin eseridir. İstihdama ve üretime dönük yeni dönemin ruhuna uygun şekilde istihdama dönük, üretime yönelik çalışmalarımız hız kesmeden devam edecek” ifadelerini kullandı.

/resimler/2018-11/7/1648032254917.jpg

/resimler/2018-11/7/1648296161620.jpg

/resimler/2018-11/7/1649042724842.jpg

/resimler/2018-11/7/1649474131888.jpg

/resimler/2018-11/7/1650054913471.jpg

/resimler/2018-11/7/1650239601322.jpg

/resimler/2018-11/7/1650405539146.jpg

/resimler/2018-11/7/1650570070707.jpg

/resimler/2018-11/7/1651173039899.jpg

/resimler/2018-11/7/1651314759383.jpgVideo Tarihi: 7.11.2018 17:31:08
Kaynak: İRADE

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Duygulandıran Ziyaret
Duygulandıran Ziyaret
Bursa´nın Orhangazi ilçesinde ikamet eden Murat Durmuş, 17 Mayıs 1998 tarihinde Hakkari´de teröristlerle girdiği çatışma neticesinde şehadet şerbetini içen silah arkadaşı Fuat Topal´ın mezarını bulup ziyaret etmek ve ailesi ile tanışmak için Sivas´a geldi.
İhracata Yönelik Üretim Yapacağız
İhracata Yönelik Üretim Yapacağız
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), 31 Mart´ta gerçekleştirilecek yerel seçimler öncesi Sivas Belediye Başkan adayını Mehmet Er olarak belirledi.
Sendikal Mücadelenin Yükselen “Albayrağı”
Sendikal Mücadelenin Yükselen “Albayrağı”
Sivas´ta bulunduğu süre boyunca yürüttüğü sendikal mücadeleyle adından söz ettiren Mustafa Nurullah Albayrak´ın Türk Ulaşım-Sen´in Genel Başkanlık koltuğuna oturduktan sonra yapmış olduğu çalışmalar Türkiye Kamu-Sen ve Türk Ulaşım-Sen camiası tarafından takdirle karşılanıyor.
“Sivas Güzel Hizmetler Hak Ediyor”
“Sivas Güzel Hizmetler Hak Ediyor”
İlimizde yapımı devam eden kamu yatırımlarını incelen Vali Salih Ayhan; “İlimiz güzel hizmetleri hak ediyor. Kamu hizmetlerinin toplumun tüm derinliklerinde nüfus etmesi son derece önemli” dedi.
Yurda Öğrenci Alımı Başladı
Yurda Öğrenci Alımı Başladı
10 bin kişilik Sivas Merkez Yükseköğrenim Öğrenci Yurdu´nun ilk 5 bin kişilik bölümüne öğrenci alınmaya başlandı.
Meclis Toplantıları Devam Ediyor--Video
Meclis Toplantıları Devam Ediyor--Video
İl Genel Meclisi Kasım ayı toplantıları dün gerçekleştirilen 15. oturumla sürdü. Oturumda, Divriği ilçesine bağlı Akmeşe köyünün kanalizasyon problemi masaya yatırıldı.
Sivas İhracatta Rekor Kırdı
Sivas İhracatta Rekor Kırdı
Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından açıklanan rakamlar yüzleri güldürdü.
“Uluslararası Boyuta Taşıyacağız”
“Uluslararası Boyuta Taşıyacağız”
Sivas Meraküm Mevkiinde bulunan Kangal köpeği çiftliğini ziyaret eden Vali Salih Ayhan; “Bizim de görevimiz bu markayı daha da ulusal ve uluslararası boyuta taşımak” dedi.
“Sivas´ın Gözdesi Olacak”
“Sivas´ın Gözdesi Olacak”
Gökmedrese´de devam eden restorasyon çalışmalarını inceleyen Vali Salih Ayhan; “Sivas´ın en gözde mekânlarından bir tanesi yapacağız. Kış dönemine girmemize rağmen çalışmalar yoğun bir şekilde devam ediyor” dedi.
Hayati Risk Tatbikatı
Hayati Risk Tatbikatı
Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Uygulama ve Araştırma Hastanesinde mavi kod (hayati risk) tatbikatı yapıldı.
Bütçe Artırılmalı--Video
Bütçe Artırılmalı--Video
İl Genel Meclisi Kasım ayı toplantıları dün gerçekleştirildi. Sedat Özata başkanlığında yapılan oturumda söz alan parti grup başkanvekilleri kırsal altyapıya ayrılması planlanan 20 milyon 500 bin liralık bütçenin artırılması gerektiğini ifade ederek milletvekillerinden destek istedi.
“Şehrin Rantını İnsanımızla Paylaşacağız”--Video
“Şehrin Rantını İnsanımızla Paylaşacağız”--Video
Büyük Birlik Partisi´nin (BBP) Sivas´taki ilk belediye başkan aday adayı 2009-2014 yılları arasında İl Genel Meclisi Üyeliği görevini yürüten Kadir Aydın oldu. Ulaş´tan aday adayı olan Aydın´ın başvuru dilekçesini alan BBP İl Başkanı Uğur Bulut, “BBP´li belediyelerle insanımız görecek ki bizim yan ve yandaşımız Sivaslıdan başka kimse olmayacak. Şehrin rantını yan ve yandaşla değil insanımızla paylaşacağız” dedi.
Sağlıksız Gıdaya Geçit Yok
Sağlıksız Gıdaya Geçit Yok
Tarım ve Orman Müdürlüğü vatandaşların güvenli ve sağlıklı gıdaya ulaşmaları konusunda denetim ve kontrol faaliyetlerini hız kestirmeden devam ettiriyor.
“Sivas´a Pozitif Ayrımcılık Yapılmalı”--Video
“Sivas´a Pozitif Ayrımcılık Yapılmalı”--Video
İl Özel İdaresi´nin 2018 yılı performansını değerlendiren İl Genel Meclisi Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Sadık Güller, “81 vilayete bakıldığında Sivas´ın yol ağının geniş olduğu görülmekte. Buna rağmen Anadolu´nun diğer şehirlerine gelen bütçe ile Sivas´a gelen bütçe arasında fark yok. Sivas´a pozitif ayrımcılık yapılmalı. İnşallah 2019 yılı yatırım bütçesi Sivas´a biraz daha imtiyazlı, tolereli olarak gelir” dedi.
Aslan Payı Merkez İlçenin
Aslan Payı Merkez İlçenin
İl Genel Meclisi Kasım ayı toplantılarının 13. oturumunda meclis üyelerine İl Özel İdaresi´nin 2019 yılında kırsal altyapıya ayıracağı bütçenin taslak bilgileri dağıtıldı.
Başkan Mermer´e Tam Destek
Başkan Mermer´e Tam Destek
Altınyayla Belediye Başkanı Necmettin Mermer; ilçe belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve sivil toplum kuruluşu başkanlarıyla birlikte birtakım temas ve ziyaretlerde bulundu.
“Minnet Borçluyuz”
“Minnet Borçluyuz”
İlimizdeki şehit aileleri ve gaziler ile yemekte bir araya gelen Vali Salih Ayhan; “Bunu anlatmaya kelimeler kifayetsiz kalır. Kimi canını, kimi bedenini feda etti bu ülkeye. Ne mutlu ki onlara böyle bir şerefe nail oldular. Onlara millet olarak minnet borçluyuz” dedi.
Şehir Kültürünü Anlattılar
Şehir Kültürünü Anlattılar
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi´nde “15 Yıllık Yayın Macerası: Hayat Ağacı Dergisi ve Şehir Kültürü” adlı panel programı düzenlendi.
Milli Eğitim Müdürü Savaşçı´dan Duyarlı Öğretmene Ziyaret
Milli Eğitim Müdürü Savaşçı´dan Duyarlı Öğretmene Ziyaret
Sivas Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, beslenmesini unutan öğrencisi ile kahvaltısını paylaşan Beypınar ilkokulunda Sınıf Öğretmeni Özge Dilek´i ziyaret ederek teşekkürlerini iletti.
Genç Çiftçilere Büyükbaş Hayvan Dağıtıldı
Genç Çiftçilere Büyükbaş Hayvan Dağıtıldı
Sivas´ta, "Genç Çiftçi Projesi" kapsamında 16 genç çiftçiye 80 büyükbaş hayvanın dağıtımı yapıldı.
Otomobil Tarlaya Devrildi: 1 Ölü, 4 Yaralı
Otomobil Tarlaya Devrildi: 1 Ölü, 4 Yaralı
Sivas´ın Hafik ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 1 kişi öldü, biri bebek 4 kişi yaralandı.
Çiftçilere Ucuz Yem
Çiftçilere Ucuz Yem
Zara Ziraat Odası çiftçilere ucuz yem imkanı sağladığı.
AK Parti´de Temayül Şaşkınlığı!
AK Parti´de Temayül Şaşkınlığı!
31 Mart´ta gerçekleştirilecek mahalli seçimlerde işini şansa bırakmak istemeyen AK Parti aralarında Sivas´ın da bulunduğu 22 ilde merkez ilçe temayül yoklamasını iptal etti.
“Önce Eğitim”
“Önce Eğitim”
Şarkışla´yı ziyaret eden Vali Salih Ayhan, Şarkışla Anadolu Lisesi Pansiyonu´nda kız öğrencilerle bir araya geldi. Öğrencilere hitap eden Ayhan; “Benim için öncelikli olan eğitimdir. Sizlere ne kadar güzel eğitim ortamı oluşturursak bu ülkenin geleceği de o kadar iyi olacaktır” dedi.
Akkuş´tan Mevlid-İ Nebi Çağrısı--Video
Akkuş´tan Mevlid-İ Nebi Çağrısı--Video
İl Müftüsü Yusuf Akkuş, Mevlid-i Nebi Haftası kapsamında ilimizde düzenlenecek etkinliklere ilişkin bilgiler verdi.
2019 Yatırım Programında Değerlendirilecek
2019 Yatırım Programında Değerlendirilecek
İl Genel Meclisi Kasım ayı toplantıları dün gerçekleştirilen 12. oturumla devam etti. Doğanşar ilçesine bağlı Karkın köyü tarım arazisine kapalı sulama sistemi yapılması konusunun masaya yatırıldığı oturumda konuşan Tarım ve Orman Komisyonu Başkanı Emin Ünlüer, söz konusu talebin 2019 yılı yatırım programında gündeme alınacağını söyledi.
Müdür Yapılan Projeleri İnceledi
Müdür Yapılan Projeleri İnceledi
Sivas İl Tarım ve Orman Müdürü Seyit Yıldız, “500 Baş Damızlık Düve Projesi” kapsamında incelemelerde bulundu.
AK Kadınlar Organlarını Bağışladı
AK Kadınlar Organlarını Bağışladı
AK Parti Sivas İl Kadın Kolları Üyeleri, organ nakli haftası dolayısıyla organlarını bağışladı.
Barınma ve Gıda Cebi Yakıyor
Barınma ve Gıda Cebi Yakıyor
2015, 2016 ve 2017 yıllarına ait verilerin birleştirilmiş sonuçlarına göre Sivas, Yozgat ve Kayseri illerini kapsayan TR72 Bölgesi´nde yaşayan vatandaşların harcama kalemleri arasında en büyük payı yüzde 24,5 ile konut ve kira, yüzde 22,6 ile de gıda ve alkolsüz içecekler aldı
“Kaybedecek Zamanımız Yok”
“Kaybedecek Zamanımız Yok”
Sivas Valisi Salih Ayhan, Divriği Ulu Cami ve Darüşşifası restorasyonunu inceledi. Ayhan; “Bir noktaya gelinmiş ancak yeterli değil. Geçmişte zaman kaybedilmiş ama bundan sonra kaybedecek zamanımız yok. Buraya çok sık geleceğiz ve takip edeceğiz” dedi.
DOLAR
5.3272
EURO
6.0935
Sivas
 • Bugün  8 °
 • Perşembe  5 °
 • Cuma  5 °
 • FOTO GALERİ
  VİDEO GALERİ
  Başlangıç Tarihi
  Bitiş Tarihi
  Cahillerle girdiğim her tartışmayı kaybetmişimdir.

  İMAM-I AZAM (R.A)
  sxyl

  Çok Okunanlar
  Çok Yorumlananlar
  -Global ısınma yükselen deniz seviyesi 2050 yılında shangai ve deniz kıyısındaki Çin şehirlerinde büyük sellere neden olacak.bu sellerde 76 milyon kişi evsiz kalacak. -Üzerinde barkodu olan ilk ürün Wringleys marka sakızdır. -Kereviz yerken harcanan ka

  İlginç Bilgiler 3