Karamollaoğlu, hemşehrilerinden destek istedi
Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu, seçim kampanyasının startını Sivas´tan verdi. “Bilge Başkan hemşerileriyle buluşuyor” programı kapsamında kent meydanında hemşehrilerine hitap eden Karamollaoğlu, 24 Haziran´da gerçekleştirilecek seçimler için destek istedi. Genel Başkan Temel Karamollaoğlu, “Biz 24 Haziran´da sadece Türkiye´mizi değil Sivas´ımızı değiştirmek, Sivas´ımızı bir cazibe merkezi haline getirmek, tarihteki mümtaz mevkiine yeniden kavuşmasını sağlamak için bir mücadele veriyoruz. 24 Haziran bu mücadelenin sandıkta verileceği gündür. İşte bu günde sizlerden destek bekliyorum” dedi.
Tarih: 14.5.2018 07:00:00

Fatih TABUR

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu, 24 Haziran seçimleri kapsamında ilk mitingini memleketi Sivas´tan başlattı. “Bilge Başkan hemşerileriyle buluşuyor” programı kapsamında kent meydanında Sivaslılara seslenen Karamollaoğlu, ilimizin sürekli geriye gittiğini söyledi.

“Gelecek günlerimizin bu günden daha güzel, daha müreffeh, daha huzurlu olmasını temenni ediyorum” diyerek sözlerine başlayan Genel Başkan Karamollaoğlu, “Bugün hepimiz için önemli bir gün. Bu yarışa Sivas´tan başlamak benim üzerime düşen bir vecibe idi diye görüyorum. Sizlere geçmişte hem milletvekili hem de belediye başkanınız olarak hizmet etme gayreti içerisinde bulundum. Sivas Yiğidolar´ın, mert insanların diyarı. Ben bunu belediye başkanı adayı gösterildiğim zaman gittiğim illerde özellikle de İstanbul´da gördüm. Birçok tüccarla, esnafla görüştüğüm zaman Anadolu´da başkalarını tenzih ederim ama en güvendikleri, borcuna en sadık olan esnafın Sivas esnafı olduğunu söylemişlerdi. Bu da beni gururlandırdı. Biz hakikaten Sivaslılar olarak biraz daha farklı bir yapıya sahibiz. Sivas çilekeş insanların diyarı” dedi.

“SİVAS, BÜTÜN İLLERE EMSAL TEŞKİL EDECEK”

Sivas´ın yetiştirdiği önemli insanlardan Büyük Birlik Partisi´nin (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve eski Belediye Başkanı Osman Seçilmiş´e rahmet dileyen Genel Başkan Karamollaoğlu, “Ben Yazıcıoğlu´nu ilk defa 1991 yılında ittifakla seçime giderken tanımıştım. Onunla beraber Sivas´a gelmiştik. İlk miting Sivas´ta olmuştu ve 1991 yılı bizim aynı zamanda siyasette müthiş bir hamle yaptığımız yıl olmuştu. İnşallah bu seçimlerde de Sivas´ımız bu hamleye öncülük yapacak, önderlik yapacak. Diğer bütün illere emsal teşkil edecek bir neticeyi bizlere bahşedecektir” dedi.

“CER ATÖLYESİ KÜÇÜLDÜ”

Milli Mücadele yıllarında Sivas´ın önemli bir rol üstlendiğini ifade eden Genel Başkan Karamollaoğlu, “Sivas dediğiniz zaman bizim Milli Mücadele yıllarının  unutulması mümkün değil. Sivas´ımız aynı zamanda Milli Mücadele´ye önderlik yapan ilimiz oldu. Sivas Kongresi büyük önem taşıdı. Bundan dolayı da Sivas, Cumhuriyet tarihimizde de önemli bir yer işgal etti. O zamanlar Sivas´ta henüz demiryolu yoktu. Sivas´ta binlerce insana iş imkanı veren Cer Atölyesi kuruldu. Adı atölye idi ama Türkiye´nin en büyük fabrikalarından birisiydi. Bugün ne yazık ki küçüldü, birkaç bin insan çalışabiliyor. Ben bu küçülmeyi de garipsemiyorum ama yan sanayinin elbette Sivas´ımızda kurulup geliştirilmesi için çok ciddi bir gayrete ihtiyaç vardı. Bunun tam olarak sağlandığını söyleyemeyeceğim” açıklamasında bulundu.

“EN BÜYÜK DERT GEÇİM SIKINTISI”

SP Genel Başkan Karamollaoğlu, konuşmasını şu ifadelerle sürdürdü: “Sizlere hasbihal ederken ‘Sivas´ımızın dertleri nedir?´ diye sorduğumuzda gördüğüm şu ki en büyük dertlerin başında maalesef işsizlik geliyor, geçim sıkıntısı geliyor. Ben ilk defa 1977 yılında milletvekili seçilmiştim. O zaman mecliste 450 milletvekili vardı bunun 9´u Sivas´tan gidiyordu. Şimdi milletvekili adedi 600´e çıktı, bunun sadece 5´i Sivas´tan gidiyor. Türkiye´nin arazi itibariyle ikinci büyük şehri Sivas. Bu hale düşürülmemeliydi. Neden böyle oldu? Çünkü Sivas´a bir ihtimam gösterilmiyor. Ne yazık ki hükümetin bu güne kadar uyguladığı ekonomi politikaları Sivas´ımızı en mağdur olan illerden birisi haline getirdi. Ben lisede tahsil görürken Sivas´ımız Türkiye´nin  8. büyük vilayetiydi. Bugün 30´ların gerisine düştük. Bu kabul edilebilir bir gelişme değil. Biz buna rıza gösteremeyiz. Burada okuyan gençlerimiz var, liselerimiz var ama bakın kimse okuduğu okulu bitirdiği zaman Sivas´ta iş bulma ümidini taşımıyor. Nereye gidecek, hangi fabrikada çalışacak bilemiyor. Kendi işini kurmak ise onun için sadece bir hayal. Çünkü esnaf kepenk kapatıyor. Bütün bunlar bu güne kadar iktidar partisinin uyguladığı yanlış ekonomi politikalarının bir neticesidir, tesadüf değildir. Sivas aslında müteşebbis insanların şehridir. Nuri Demirağ Sivaslıdır. 1930´larda ilk uçak imalatına girerken Divriği´ye uçağın bir kısmının üretilmesi için harekete geçmiş hem İstanbul Yeşilköy hem de Eskişehir´i seçmiştir ama ne yazık ki Demirağ´ın önü kesildi. Aslında tarihe imza atan bir müteşebbisti. Daha nice Demirağlar Sivas´tan çıkabilirdi ama bu tip insanların ortaya çıkması içinde bulunulan ortamla yakından ilgilidir.”

“1989 YILINA KADAR BİR ÇİVİ ÇAKILMAMIŞTI”

Organize Sanayi Bölgesi´nin (OSB) Sivas için çok önemli olduğunu dile getiren Karamollaoğlu, “Bendeniz 1970´lerde Yaygın Sanayiden Sorumlu Müsteşar Muavini olarak görev yaparken Sivas´ta 1976´da bir OSB kurulmasına karar verilmiş ama ne yazık ki ta 1989 yılına kadar bir çivi çakılmamıştı.  Ancak Belediye Başkanlığı görevi benim omuzlarıma yüklendikten sonra ilk işimiz OSB´yi harekete geçirmek oldu. Üzülerek söylüyorum. OSB sadece yatırımcıya mekan hazırlar ama onun üzerine kurulacak tesisler hükümetlerin üretime, sanayiye verecekleri desteğe bağlıdır. Bu hükümet hiç bir zaman ciddi manada sanayiye, üretime destek vermedi. En açık delili çiftçinin, besicinin hali. Sivas´ta özellikle küçükbaş hayvan yetiştirilmesi çok büyük önem taşıyordu. Eskiden küçükbaş hayvanlar Türkiye´den kaçak yollarla yurtdışına götürülür daha yüksek fiyatlarla satılırdı. Şimdi işler tersine döndü. Biz sadece küçükbaş hayvanı değil, büyükbaş hayvanı da hatta yetmedi onların etini de ithal etmeye başladık. ‘Tarımda mesafeler katettik´ diyorlar ama bizim çiftçimiz, besicimiz tarlaları terk etti. İktidarda bulunan arkadaşlarımız görün bu gerçeği. Seçim sırası geldiği zaman sadece seçim rüşveti diye emekliye şu kadar vereceğiz, esnafa can suyu ikram edeceğiz demek problemleri çözmüyor, daha da büyütüyor. Türkiye öyle bir hale geldi ki borçlarımız trilyon sınırına dayandı. Yolsuzluklar ve israf önlensin Türkiye´de tahmin edemeyeceğiniz kadar bol nakit imkanınızın olduğunu göreceksiniz” değerlendirmesinde bulundu.

"SİVAS´I, ÜLKEMİZİ YENİDEN BİRLİKTE İNŞA EDECEĞİZ”

Genel Başkan Karamollaoğlu, konuşmasını şu ifadelerle sonlandırdı: “Kutuplaştırıcı değil kucaklayıcıyı olacağız. Ayrıştırıcı değil birleştirici olacağız. Ötekileştirici değil uzlaştırıcı olacağız. Partizanlığı değil hizmeti esas alacağız. Her şart altında gücü değil kuvveti üstün tutacağız. Biz bu maksatla yola çıktık. Dedikoduya veya başka türlü zıtlaşmaya girmek istemiyorum ama yaptıkları yanlışları da ısrarla gündeme getireceğim. Ta ki bu yanlışlardan dönene kadar. Biz 24 Haziran´da sadece Türkiye´mizi değil Sivas´ımızı değiştirmek, Sivas´ımızı bir cazibe merkezi haline getirmek, tarihteki mümtaz mevkiine yeniden kavuşmasını sağlamak için bir mücadele veriyoruz. 24 Haziran bu mücadelenin sandıkta verileceği gündür. İşte bu günde sizlerden destek bekliyorum. Bizim çok büyük imkanlarımız yok ama bizim 5´imiz onların 5 milyonundan daha da bereketlidir. Allah hepinizden razı olsun. Sivas´ı, ülkemizi yeniden birlikte inşa edeceğiz. İnşallah bu noktada eğer benim omuzlarıma bir yük yüklenirse en son noktaya kadar size hizmet etmeyi şeref bileceğim.”  

Genel Başkan Karamollaoğlu´na konuşmasının ardından günün anısına çeşitli hediyeler takdim edildi.

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Saadet´in Adayı Seçilmiş Oldu
Saadet´in Adayı Seçilmiş Oldu
Saadet Partisi´nin (SP) Sivas Belediye Başkan adayı merhum Osman Seçilmiş´in oğlu Yüksek Maden Mühendisi Melih Seçilmiş olarak açıklandı.
"Sivas Bizim Kara Sevdamız"--Video
"Sivas Bizim Kara Sevdamız"--Video
AK Parti Sivas Belediye Başkan Adayı Avukat Hilmi Bilgin, Kunduracılar Çarşısında faaliyet gösteren Kartal Kunduranın sahibi Sadettin Kartal´ın düzenlemiş olduğu kahvaltı programına katıldı. Esnaflardan destek isteyen Bilgin; “Sivas bizim kara sevdamız. Kara sevdamız Sivas´ı AK Belediyeciliğin hizmetleri ile buluşturmaya devam edeceğiz. Ne yapacaksak milletimizle birlikte yapacağız” dedi.
"Derdimiz Sivas"--Video
"Derdimiz Sivas"--Video
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla basın mensuplarıyla bir araya gelen AK Parti Sivas Belediye Başkan Adayı Avukat Hilmi Bilgin, “Sivas halkı liderimiz Recep Tayyip Erdoğan´a güveniyor. Halkımız AK Parti´ye güveniyor. İnşallah 31 Mart akşamı Sami Bey´den alacağımız bu hizmet bayrağını daha ileriye götürmek üzere çalışacağız. Bizim tek derdimiz Sivas” dedi.
CHP Heyeti Sorunları Dinledi
CHP Heyeti Sorunları Dinledi
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Zeynel Emre, Sivas Milletvekili Ulaş Karasu ve parti yöneticilerinden oluşan heyet, Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal´ı ziyaret etti. Ziyarette esnaf ve sanatkarın yaşadığı sorunlar masaya yatırıldı.
Daha Fazla Katkı Sağlardı--Video
Daha Fazla Katkı Sağlardı--Video
Büyük Birlik Partisi (BBP) Sivas Belediye Başkan Adayı Doğan Ürgüp, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle kentte görev yapan basın mensuplarıyla bir araya geldi. Gazetecilerin kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi hususunda önemli bir görevi üstlendiğini ifade eden Ürgüp, Cumhur İttifakı´na ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.
“Yorulmadan Koşacaklar”
“Yorulmadan Koşacaklar”
31 Mart´ta gerçekleştirilecek yerel seçimler öncesi AK Parti´nin il, ilçe ve belde belediye başkan adayları AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal tarafından tanıtıldı. 4 Eylül Kapalı Spor Salonu´nda gerçekleştirilen programda konuşan Ünal, “Huzurlarınızda Sivas´ımıza hizmet eden belediye başkanlarımıza çok teşekkür ediyorum. Onlar bayrağı devredecekler. İnşallah önümüzde 5 yıl var. 5 yıl durmadan, yorulmadan, aşkla, heyecanla koşacaklar” dedi.
“Parlayan Yıldız Olacak”
“Parlayan Yıldız Olacak”
Partisinin belediye başkan aday tanıtım toplantısında konuşan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas Belediye Başkan Adayı Ali Akyıldız, “Değişimi birlikte başaracağız. Sivas Anadolu´nun parlayan yıldızı olacak. Sivas´a hizmet etme onurunu Sivaslı kardeşlerimin bana yaşatacağına inanıyorum. Sivas´ta Mart´ın sonunda baharı birlikte yaşayacağız” dedi.
“BBP´ye Bırakın”
“BBP´ye Bırakın”
24 Haziran Seçimleri´nde AK Parti´den 5. sıra Sivas milletvekili adayı gösterilen şu an ise Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Yaşar Sayan, “Cumhur İttifakı içinde olmaya devam edeceğiz. Ancak bizim de olmazsa olmalarımız var. Örneğin bizim bir Sivas´ımız var. Bizim kızıl elmamız, kızıl çizgimiz. Eğer biz Cumhur İttifakı´nın içindeysek, buradan diğer parti yöneticilerine sesleniyorum: Sivas´ı Büyük Birlik Partisi´ne bırakın” dedi.
MHP´de Öncelik Göçü Durdurmak
MHP´de Öncelik Göçü Durdurmak
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanlığı, 31 Mart´ta yapılacak olan yerel seçimler kapsamında ilk irtibat bürosunu dün Bankalar Caddesi 1. Park Sokak´ta hizmete sundu. Seçim bürosunun açılışında konuşan MHP Sivas Belediye Başkan Adayı Mehmet Er, “Önceliğimiz göçü durdurmak sonra da geri çevirme olacak. Kesinlikle makamda oturan bir belediye başkanı olmayacağım” dedi.
İttifak Tıkandı
İttifak Tıkandı
31 Mart´ta gerçekleştirilecek yerel seçimler öncesi Sivas Belediye Başkan adaylığı için Cumhuriyet Halk Partisi ile İYİ Parti arasında gerçekleştirilen ittifak görüşmeleri sekteye uğradı. Gazetemize konuşan her iki partinin il başkanı da son dakika değişikliği olmaması halinde merkez ilçe için kendi adaylarıyla seçime gireceklerini söyledi.
“Sessiz Çoğunluğun Kararı Net”--Video
“Sessiz Çoğunluğun Kararı Net”--Video
31 Mart´ta gerçekleştirilecek yerel seçimler kapsamında Sivas merkez ilçeden AK Parti belediye ve il genel meclis üyesi aday adaylığına başvuran kişilere yönelik toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan AK Parti Sivas Belediye Başkan Adayı Avukat Hilmi Bilgin, şehri son 1 aydır mahalle mahalle gezdiğini dile getirerek, “Bu süre zarfında tespit ettiğim 3 şey şu: Şehir liderimize güveniyor. Vatandaş partimize güveniyor. Sivas´a yapılması gereken hizmetlerin AK Parti tarafından getirileceğini biliyor. Sivas´ın sessiz çoğunluğunun kararı çok net” dedi.
“Halkın Karşısına Yeni Projelerle Çıkacağız”
“Halkın Karşısına Yeni Projelerle Çıkacağız”
Büyük Birlik Partisi (BBP) Sivas Belediye Başkan Adayı Doğan Ürgüp; “Çalışmalarımız iyi gidiyor. Halkımızın teveccühü iyi. Yeni dönemde yeni projelerle halkın karşısına çıkacağız” dedi.
MHP, 6 Adayını Daha Açıkladı
MHP, 6 Adayını Daha Açıkladı
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) 31 Mart yerel seçimleri öncesi Sivas´ta 4 ilçe ile 2 beldede daha belediye başkan adayını belirledi.
Sivas´ta "Çatı Aday" Sesleri
Sivas´ta "Çatı Aday" Sesleri
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas Belediye Başkan Adayı Ali Akyıldız, 31 Mart´ta gerçekleştirilecek yerel seçimler öncesi İYİ Parti ile gerçekleştirilen ‘ittifak´ görüşmelerinin Sivas yerelinde de yapıldığını söyledi. Hem genel merkez hem de parti il başkanları düzeyinde görüşmelerin devam ettiğini dile getiren Başkan Adayı Akyıldız, her iki partinin de ortak adayı olarak gösterilebileceğinin sinyallerini verdi.
Akyıldız: “Koltuk Derdim Yok”
Akyıldız: “Koltuk Derdim Yok”
Önceki gün gerçekleştirilen Parti Meclisi toplantısı sonrası Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas Belediye Başkan Adaylığı kesinleşen önceki dönem Sivas Milletvekili Ali Akyıldız, “Adaylığımın partime, şahsıma ve Sivas´a hayırlı olmasını diliyorum. Hiçbir şekilde istikbal beklentim, rant hesabım, koltuk derdim yok” dedi.
“Elimizden Ne Geliyorsa Yapacağız”
“Elimizden Ne Geliyorsa Yapacağız”
AK Parti Divriği Belediye Başkan Adayı Bekir Hallaç, “Her zaman söylediğim gibi terk edilen değil, tercih edilen ve yaşanılabilir bir Divriği için elimizden ne geliyorsa yapacağız” dedi.
“DAP Bölgenin Derdine Çare Olmadı”
“DAP Bölgenin Derdine Çare Olmadı”
TBMM Genel Kurulu´nda konuşan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, hükümeti eleştirdi.
Bilgin, Ziyaretlerini Sürdürüyor
Bilgin, Ziyaretlerini Sürdürüyor
AK Parti Sivas Belediye Başkan Adayı Avukat Hilmi Bilgin, 31 Mart´ta gerçekleştirilecek yerel seçim kapsamında Sivas Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu´nu ziyaret etti.
“İbadet Aşkıyla Çalışacağız”--Video
“İbadet Aşkıyla Çalışacağız”--Video
"Çeyrek Asrın Gönül Elçileri Buluşuyor" programı kapsamında partilerine hizmet etmiş isimlerle bir araya gelen Büyük Birlik Partisi (BBP) Sivas Belediye Başkan Adayı Doğan Ürgüp; “Biz yapılmayanları yapmak için yola çıkıyoruz. Geleneklerin yeni nesillere taşındığı, örf ve adetlerin yaşatıldığı bu mübarek şehre hizmet etmek bir ibadettir. İbadet aşkıyla çalışacağız” dedi.
AK Parti´den Yerli Malı Vurgusu
AK Parti´den Yerli Malı Vurgusu
AK Parti Sivas Kadın Kolları Başkanlığı, “AK Kadınlar Yerli Üretir, Milli Tüketir, Ekonomiye Destek Verir" sloganıyla düzenlenen etkinlik kapsamında üreterek ülke ekonomisine katkı sağlayan kadınları ziyaret etti.
“Çevreci Seçim Kampanyası” Çağrısı
“Çevreci Seçim Kampanyası” Çağrısı
AK Parti Sivas Belediye Başkan Adayı Avukat Hilmi Bilgin, 31 Mart yerel seçimlerine gidilirken partilerin yürüteceği seçim kampanyası süresi boyunca vatandaşların görüntü ve gürültü kirliliğinden etkilenmemesi için diğer partilerin başkan adaylarına, “Çevreci seçim kampanyası yapalım” teklifinde bulundu.
“Sivas´a Hizmet Edeceğiz”
“Sivas´a Hizmet Edeceğiz”
AK Parti Belediye Başkanı Adayı Avukat Hilmi Bilgin, Belediye Başkanı Sami Aydın´ı makamında ziyaret etti. Ziyarette konuşan Bilgin, “Yapmış olduğunuz hizmetleri daha yukarıya götürerek hep birlikte Sivas´a hizmet edeceğiz” dedi.
Başkan Aydın´dan Davete İcabet
Başkan Aydın´dan Davete İcabet
Belediye Başkanı Sami Aydın ve eşi Yurdagül Aydın, sosyal medya üzerinden kendilerini davet eden Koylan ailesini ziyaret etti.
MHP, 8 Adayını Daha Açıkladı
MHP, 8 Adayını Daha Açıkladı
19 Kasım´da Sivas Belediye Başkan adayını Mehmet Er olarak belirleyen Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), ilimizde 7 ilçe ve 1 beldede daha başkan adayını açıkladı. Gürün ve Koyulhisar´da mevcut başkanlarla yola devam kararı alındı.
Seçmenin Memnun Olmadığı İlçeler
Seçmenin Memnun Olmadığı İlçeler
31 Mart yerel seçimleri öncesi ilçelerde seçmenin nabzını tutan gazetemiz, en başarısız belediye başkanlarını tespit etti.
Yılmaz, Meclis Başkanı Mı Olacak?
Yılmaz, Meclis Başkanı Mı Olacak?
AK Parti´de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adaylığı için Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Binali Yıldırım´ın açıklanması beklenirken yeni Meclis Başkanı´nın kim olacağı da şimdiden tartışılmaya başlandı.
CHP´nin Adayı Akyıldız
CHP´nin Adayı Akyıldız
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Ahmet Turan Temel ve Merkez İlçe Başkanı Özcan Erdoğan, partilerinin Sivas Belediye Başkan adayının tespit edilmesi için dün Ankara´ya gitti. Gazetemizin parti kaynaklarından edindiği bilgiye göre CHP´nin Sivas Belediye Başkan adayı Ali Akyıldız oldu.
CHP, 5 Adayını Daha Belirledi
CHP, 5 Adayını Daha Belirledi
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 31 Mart´ta yapılacak yerel seçimler öncesi Sivas´ta 5 ilçede daha başkan adaylarını belirledi. Divriği´de mevcut başkan Hakan Gök ile yola devam kararı alındı.
“Siz Konuşursunuz AK Parti Yapar"--Video
“Siz Konuşursunuz AK Parti Yapar"--Video
Yerel parlamento toplantılarının dünkü oturumuna CHP´li Meclis Üyesi Mehmet Aydın´ın “Bu iktidar önümüzdeki seçimlerde inşallah bedeli sandığa gömülerek ödeyecektir” sözleri damga vurdu. Divriğili İl Genel Meclis Üyesi Aydın´a cevap veren AK Parti Grup Başkanvekili Fikret Yıldırım “Siz sandığa gömme meselesini yıllardır söylüyorsunuz. Siz konuşursunuz AK Parti yapar” dedi.
CHP´de Neler Oluyor?--Video
CHP´de Neler Oluyor?--Video
Cumhuriyet Halk Partisi´nin (CHP) İmranlı İl Genel Meclisi Üyesi Yılmaz Atmaca; parti İl Disiplin Kurulu´nun aldığı karar doğrultusunda ihracının istendiğini söyledi. İl Disiplin Kurulu kararının parti genel merkezine gönderildiğini ifade eden CHP´li Atmaca, gerekçe gösterilmeden alınan ihraç kararının geri çekilmesini istedi. CHP İl Başkanı Ahmet Turan Temel ve partinin İmranlı ilçe teşkilatının İl Disiplin Kurulu´nu etkilediğini öne süren Atmaca, “Burada asıl sorunun seçmen ya da parti tabanında olmadığını görüyorum. Gerçek sorunun il ve ilçe yönetiminden kaynaklandığı açıktır” dedi.
DOLAR
5.3454
EURO
6.0716
Sivas
 • Bugün  3 °
 • Perşembe  3 °
 • Cuma  3 °
 • FOTO GALERİ
  VİDEO GALERİ
  Başlangıç Tarihi
  Bitiş Tarihi
  Fikir sahibi olmaya,mal sahibi olmaktan fazla ihtiyaç duyacağımız gün gerçek zenginliğin sırrını bulacağız.

  PEYAMİ SAFA
  sxyl

  Çok Okunanlar
  Çok Yorumlananlar
  -Kelebekler ayaklarıyla tat alırlar. -Kadınlar erkeklere oranla 2 kat fazla göz kırpar.(Çok yalan söyledikleri için olmasın) -İnsan vücudundaki en güçlü kas dildir. -Gözleri açık tutarak hapşırmak imkansızdır. (Bir rivayete görede gözleri açık hapşırı

  İlginç Bilgiler 2