Karamollaoğlu, hemşehrilerinden destek istedi
Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu, seçim kampanyasının startını Sivas´tan verdi. “Bilge Başkan hemşerileriyle buluşuyor” programı kapsamında kent meydanında hemşehrilerine hitap eden Karamollaoğlu, 24 Haziran´da gerçekleştirilecek seçimler için destek istedi. Genel Başkan Temel Karamollaoğlu, “Biz 24 Haziran´da sadece Türkiye´mizi değil Sivas´ımızı değiştirmek, Sivas´ımızı bir cazibe merkezi haline getirmek, tarihteki mümtaz mevkiine yeniden kavuşmasını sağlamak için bir mücadele veriyoruz. 24 Haziran bu mücadelenin sandıkta verileceği gündür. İşte bu günde sizlerden destek bekliyorum” dedi.
Tarih: 14.5.2018 07:00:00

Fatih TABUR

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu, 24 Haziran seçimleri kapsamında ilk mitingini memleketi Sivas´tan başlattı. “Bilge Başkan hemşerileriyle buluşuyor” programı kapsamında kent meydanında Sivaslılara seslenen Karamollaoğlu, ilimizin sürekli geriye gittiğini söyledi.

“Gelecek günlerimizin bu günden daha güzel, daha müreffeh, daha huzurlu olmasını temenni ediyorum” diyerek sözlerine başlayan Genel Başkan Karamollaoğlu, “Bugün hepimiz için önemli bir gün. Bu yarışa Sivas´tan başlamak benim üzerime düşen bir vecibe idi diye görüyorum. Sizlere geçmişte hem milletvekili hem de belediye başkanınız olarak hizmet etme gayreti içerisinde bulundum. Sivas Yiğidolar´ın, mert insanların diyarı. Ben bunu belediye başkanı adayı gösterildiğim zaman gittiğim illerde özellikle de İstanbul´da gördüm. Birçok tüccarla, esnafla görüştüğüm zaman Anadolu´da başkalarını tenzih ederim ama en güvendikleri, borcuna en sadık olan esnafın Sivas esnafı olduğunu söylemişlerdi. Bu da beni gururlandırdı. Biz hakikaten Sivaslılar olarak biraz daha farklı bir yapıya sahibiz. Sivas çilekeş insanların diyarı” dedi.

“SİVAS, BÜTÜN İLLERE EMSAL TEŞKİL EDECEK”

Sivas´ın yetiştirdiği önemli insanlardan Büyük Birlik Partisi´nin (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve eski Belediye Başkanı Osman Seçilmiş´e rahmet dileyen Genel Başkan Karamollaoğlu, “Ben Yazıcıoğlu´nu ilk defa 1991 yılında ittifakla seçime giderken tanımıştım. Onunla beraber Sivas´a gelmiştik. İlk miting Sivas´ta olmuştu ve 1991 yılı bizim aynı zamanda siyasette müthiş bir hamle yaptığımız yıl olmuştu. İnşallah bu seçimlerde de Sivas´ımız bu hamleye öncülük yapacak, önderlik yapacak. Diğer bütün illere emsal teşkil edecek bir neticeyi bizlere bahşedecektir” dedi.

“CER ATÖLYESİ KÜÇÜLDÜ”

Milli Mücadele yıllarında Sivas´ın önemli bir rol üstlendiğini ifade eden Genel Başkan Karamollaoğlu, “Sivas dediğiniz zaman bizim Milli Mücadele yıllarının  unutulması mümkün değil. Sivas´ımız aynı zamanda Milli Mücadele´ye önderlik yapan ilimiz oldu. Sivas Kongresi büyük önem taşıdı. Bundan dolayı da Sivas, Cumhuriyet tarihimizde de önemli bir yer işgal etti. O zamanlar Sivas´ta henüz demiryolu yoktu. Sivas´ta binlerce insana iş imkanı veren Cer Atölyesi kuruldu. Adı atölye idi ama Türkiye´nin en büyük fabrikalarından birisiydi. Bugün ne yazık ki küçüldü, birkaç bin insan çalışabiliyor. Ben bu küçülmeyi de garipsemiyorum ama yan sanayinin elbette Sivas´ımızda kurulup geliştirilmesi için çok ciddi bir gayrete ihtiyaç vardı. Bunun tam olarak sağlandığını söyleyemeyeceğim” açıklamasında bulundu.

“EN BÜYÜK DERT GEÇİM SIKINTISI”

SP Genel Başkan Karamollaoğlu, konuşmasını şu ifadelerle sürdürdü: “Sizlere hasbihal ederken ‘Sivas´ımızın dertleri nedir?´ diye sorduğumuzda gördüğüm şu ki en büyük dertlerin başında maalesef işsizlik geliyor, geçim sıkıntısı geliyor. Ben ilk defa 1977 yılında milletvekili seçilmiştim. O zaman mecliste 450 milletvekili vardı bunun 9´u Sivas´tan gidiyordu. Şimdi milletvekili adedi 600´e çıktı, bunun sadece 5´i Sivas´tan gidiyor. Türkiye´nin arazi itibariyle ikinci büyük şehri Sivas. Bu hale düşürülmemeliydi. Neden böyle oldu? Çünkü Sivas´a bir ihtimam gösterilmiyor. Ne yazık ki hükümetin bu güne kadar uyguladığı ekonomi politikaları Sivas´ımızı en mağdur olan illerden birisi haline getirdi. Ben lisede tahsil görürken Sivas´ımız Türkiye´nin  8. büyük vilayetiydi. Bugün 30´ların gerisine düştük. Bu kabul edilebilir bir gelişme değil. Biz buna rıza gösteremeyiz. Burada okuyan gençlerimiz var, liselerimiz var ama bakın kimse okuduğu okulu bitirdiği zaman Sivas´ta iş bulma ümidini taşımıyor. Nereye gidecek, hangi fabrikada çalışacak bilemiyor. Kendi işini kurmak ise onun için sadece bir hayal. Çünkü esnaf kepenk kapatıyor. Bütün bunlar bu güne kadar iktidar partisinin uyguladığı yanlış ekonomi politikalarının bir neticesidir, tesadüf değildir. Sivas aslında müteşebbis insanların şehridir. Nuri Demirağ Sivaslıdır. 1930´larda ilk uçak imalatına girerken Divriği´ye uçağın bir kısmının üretilmesi için harekete geçmiş hem İstanbul Yeşilköy hem de Eskişehir´i seçmiştir ama ne yazık ki Demirağ´ın önü kesildi. Aslında tarihe imza atan bir müteşebbisti. Daha nice Demirağlar Sivas´tan çıkabilirdi ama bu tip insanların ortaya çıkması içinde bulunulan ortamla yakından ilgilidir.”

“1989 YILINA KADAR BİR ÇİVİ ÇAKILMAMIŞTI”

Organize Sanayi Bölgesi´nin (OSB) Sivas için çok önemli olduğunu dile getiren Karamollaoğlu, “Bendeniz 1970´lerde Yaygın Sanayiden Sorumlu Müsteşar Muavini olarak görev yaparken Sivas´ta 1976´da bir OSB kurulmasına karar verilmiş ama ne yazık ki ta 1989 yılına kadar bir çivi çakılmamıştı.  Ancak Belediye Başkanlığı görevi benim omuzlarıma yüklendikten sonra ilk işimiz OSB´yi harekete geçirmek oldu. Üzülerek söylüyorum. OSB sadece yatırımcıya mekan hazırlar ama onun üzerine kurulacak tesisler hükümetlerin üretime, sanayiye verecekleri desteğe bağlıdır. Bu hükümet hiç bir zaman ciddi manada sanayiye, üretime destek vermedi. En açık delili çiftçinin, besicinin hali. Sivas´ta özellikle küçükbaş hayvan yetiştirilmesi çok büyük önem taşıyordu. Eskiden küçükbaş hayvanlar Türkiye´den kaçak yollarla yurtdışına götürülür daha yüksek fiyatlarla satılırdı. Şimdi işler tersine döndü. Biz sadece küçükbaş hayvanı değil, büyükbaş hayvanı da hatta yetmedi onların etini de ithal etmeye başladık. ‘Tarımda mesafeler katettik´ diyorlar ama bizim çiftçimiz, besicimiz tarlaları terk etti. İktidarda bulunan arkadaşlarımız görün bu gerçeği. Seçim sırası geldiği zaman sadece seçim rüşveti diye emekliye şu kadar vereceğiz, esnafa can suyu ikram edeceğiz demek problemleri çözmüyor, daha da büyütüyor. Türkiye öyle bir hale geldi ki borçlarımız trilyon sınırına dayandı. Yolsuzluklar ve israf önlensin Türkiye´de tahmin edemeyeceğiniz kadar bol nakit imkanınızın olduğunu göreceksiniz” değerlendirmesinde bulundu.

"SİVAS´I, ÜLKEMİZİ YENİDEN BİRLİKTE İNŞA EDECEĞİZ”

Genel Başkan Karamollaoğlu, konuşmasını şu ifadelerle sonlandırdı: “Kutuplaştırıcı değil kucaklayıcıyı olacağız. Ayrıştırıcı değil birleştirici olacağız. Ötekileştirici değil uzlaştırıcı olacağız. Partizanlığı değil hizmeti esas alacağız. Her şart altında gücü değil kuvveti üstün tutacağız. Biz bu maksatla yola çıktık. Dedikoduya veya başka türlü zıtlaşmaya girmek istemiyorum ama yaptıkları yanlışları da ısrarla gündeme getireceğim. Ta ki bu yanlışlardan dönene kadar. Biz 24 Haziran´da sadece Türkiye´mizi değil Sivas´ımızı değiştirmek, Sivas´ımızı bir cazibe merkezi haline getirmek, tarihteki mümtaz mevkiine yeniden kavuşmasını sağlamak için bir mücadele veriyoruz. 24 Haziran bu mücadelenin sandıkta verileceği gündür. İşte bu günde sizlerden destek bekliyorum. Bizim çok büyük imkanlarımız yok ama bizim 5´imiz onların 5 milyonundan daha da bereketlidir. Allah hepinizden razı olsun. Sivas´ı, ülkemizi yeniden birlikte inşa edeceğiz. İnşallah bu noktada eğer benim omuzlarıma bir yük yüklenirse en son noktaya kadar size hizmet etmeyi şeref bileceğim.”  

Genel Başkan Karamollaoğlu´na konuşmasının ardından günün anısına çeşitli hediyeler takdim edildi.

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
“Milletin Gönlüne Gireceğiz”--Video
“Milletin Gönlüne Gireceğiz”--Video
AK Parti´nin eski il başkanlarından iş adamı Zeki Kılıç, Sivas Belediye Başkanlığına aday adayı olduğunu açıkladı. AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi´nde yaptığı toplantıyla aday adaylığını duyuran Kılıç, “Hizmet zaten bizim işimiz. Ben 50 senedir ticaretin içerisindeyim. Bina yapmak, yol yapmak imkan olduktan sonra kolay. Biz yaptığımızda da iyi yaparız. Bunlar problem değil. Önemli olan milletin gönlüne girmek. Biz milletin gönlüne gireceğiz” dedi.
AK Parti´de Temayül Günü
AK Parti´de Temayül Günü
AK Parti İl Başkanlığı görevi için bugün teşkilat içi temayül yoklaması yapılacak.
SİVAS, ERDOĞAN´A DESTEKTE 11´İNCİ OLDU
SİVAS, ERDOĞAN´A DESTEKTE 11´İNCİ OLDU
Sivas, 24 Haziran seçimlerinde 81 il bazında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´a en yüksek oranda oyun çıktığı 11´inci il olarak kayıtlara geçti.
“Üzülecek bir durum söz konusu değil”
“Üzülecek bir durum söz konusu değil”
Belediye Başkanı Sami Aydın, 24 Haziran´da gerçekleştirilen seçimler neticesinde AK Parti´nin 1 milletvekilinin Milliyetçi Hareket Partisi´ne kaymasına ilişkin “Yine ittifakın toplamda 4 milletvekili var, yine muhalefetin 1 milletvekili var. İttifak içerisinde bir vekil değişimi yaşamışız. Böyle baktığımız zaman üzülecek veya başarısızlık gibi algılanacak bir durum söz konusu değil” dedi.
“Halkımızın hizmetinde olacağız”
“Halkımızın hizmetinde olacağız”
Gazetemizi ziyaret eden AK Parti Sivas Milletvekili Semiha Ekinci, “Sandığa giderek iradesini ortaya koyan tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Halkımızın hizmetinde olacağız” dedi.
İTTİFAKIN GEREĞİNİ YERİNE GETİRDİLER
İTTİFAKIN GEREĞİNİ YERİNE GETİRDİLER
Pazar günü yapılan seçim sonuçlarını değerlendiren Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Milletin, Türkiye´yi bulunduğu konumdan alıp da çağdaş uygarlık seviyesinin üzerine çıkaracak bir lideri seçtiğini ifade ederek, Cumhur ittifakına teşekkür etti. Yılmaz, “MHP´ye ve BBP´ye teşekkür ediyorum. İttifakın gereğini eksiksiz olarak yerine getirdiler. MHP Sivas´tan bir Milletvekili çıkardı. İnanıyoruz ki Cumhur İttifakı için de aynı destek ve kararlılıkla Sayın Cumhurbaşkanımıza, milletin adamına büyük destek vereceklerdir” dedi.
BAŞKAN EKEN, SEÇİM SONUÇLARINI DEĞERLENDİRDİ
BAŞKAN EKEN, SEÇİM SONUÇLARINI DEĞERLENDİRDİ
24 Haziran seçimlerini değerlendiren TSO Başkanı Mustafa Eken, “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi´nin ve yeni seçilen Milletvekillerinin de ilimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bu seçimde yeni Türkiye onaylanmış ve kazanan Türkiye olmuştur” dedi.
İl Başkanlarından seçim değerlendirmesi
İl Başkanlarından seçim değerlendirmesi
Önceki gün gerçekleştirilen seçimler neticesinde milletvekili çıkaran partilerin il başkanları gazetemize özel açıklamalarda bulundu. Seçimlerin herhangi bir olumsuzluk yaşanmadan tamamlandığına dikkat çeken il başkanları, birlik ve beraberlik vurgusu yaptı.
SİVAS ‘CUMHUR´ DEDİ
SİVAS ‘CUMHUR´ DEDİ
24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği seçimlerinde zafer Cumhur İttifakının oldu. Cumhur İttifakın adayı Recep Tayyip Erdoğan yüzde 52,66 oranında oy alarak yeni dönemde Cumhurbaşkanı seçildi. Erdoğan´ın en yakın rakibi olan CHP´nin adayı Muharrem İnce ise yüzde 30,75´de kaldı. Milletvekili seçimlerinde ise yurt genelinde AK Parti yüzde 42,49 ve MHP yüzde 11,19 olmak üzere Cumhur İttifakı toplamda yüzde 53,67 oy aldı. Cumhur İttifakı Sivas´ta MHP´ye yaradı. İlimizde AK Parti yüzde 54,84 oy ile 3 Milletvekili çıkarırken, MHP yüzde 19,23 ile 1, CHP de yüzde 14,84 ise 1 Milletvekili çıkardı.
Seçim Sivas´ımıza hayırlar getirsin
Seçim Sivas´ımıza hayırlar getirsin
Milliyetçi Hareket Partisi´nden (MHP) milletvekili seçilen Ahmet Özyürek, “Bize destek veren herkese teşekkür ediyorum. Bu seçimin ülkemiz için, Sivas´ımız için hayırlar getirmesini niyaz ediyorum” dedi.
“Milletvekili seçildiğime sevinemiyorum”
“Milletvekili seçildiğime sevinemiyorum”
CHP´den milletvekili seçilen Ulaş Karasu, “Ben milletvekili seçildiğime sevinemiyorum. Niye sevinemiyorum? Çünkü Sivas´ın bu kaderinin değişmesi gerekiyor. Sivas´taki insanların artık Sivas´a hizmet edecek insanlara oy vermesi gerekiyor” dedi.
SEÇMENLER SANDIK BAŞINA
SEÇMENLER SANDIK BAŞINA
Türkiye´nin geleceğini yeniden şekillendirecek olan 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili seçimlerine sadece 1 gün kaldı. İlimiz genelinde 450 bin seçmen yarın sandık başına giderek, Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği için tercihini yapacak. İlimizde oy verme işlemi saat 08.00 ile 17.00 saatleri arasında yapılacak. Vatandaşlar üzerinde T.C Kimlik numarası bulunan bir kimlikle kayıtlı olduğu sandığa giderek oy kullanabilecek.
AK ADAYLAR HIZ KESMİYOR
AK ADAYLAR HIZ KESMİYOR
24 Haziran seçimlerine bir gün kala AK Parti Sivas Milletvekili adayları ilimizin birçok noktasında seçim bölgesinde çalışmalarını hız kesmeden sürdürerek, vatandaşlardan yarın yapılacak olan seçimlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´a ve AK Parti´ye destek olarak dua etmelerini istedi.
“Güya Sivaslısın”
“Güya Sivaslısın”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; hızlı tren projesinin Sivas´ta göçü hızlandıracağını savunan Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu´na yüklendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hızlı treni Sivas´a sokmayacakmış. Hızlı tren göçü hızlandırırmış. Sivaslı kardeşim neden bunun lüksünden istifade etmesin. Güya Sivaslısın” dedi.
ADAYIMIZ ERDOĞAN OYUMUZ AK PARTİ
ADAYIMIZ ERDOĞAN OYUMUZ AK PARTİ
24 Haziran seçimlerini değerlendiren Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Doğan Ürgüp, “BBP, seçimlere Cumhur ittifakıyla birlikte girmektedir. Sivas halkının bu ittifaka tepkisi ve ilgili gayet iyidir. Seçimlerde Cumhurbaşkanı adayımız Recep Tayyip Erdoğan´dır. Meclis´te de zaten AK Parti listesinde adayımız var. BBP olarak seçimlerde AK Parti´ye oy vereceğiz” dedi.
“Dünyanın gözü bu seçimde”
“Dünyanın gözü bu seçimde”
AK Parti Sivas Milletvekili Adayı Semiha Ekinci, 24 Haziran´da gerçekleştirilecek seçimlere ilişkin “Dünyanın gözü kulağı bu seçimde” dedi.
Esnaftan tam destek
Esnaftan tam destek
AK Parti Sivas Milletvekili Habip Soluk, 24 Haziran Seçimleri kapsamında Belediye Başkanı Sami Aydın ile birlikte esnafları ziyaret etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Sivas esnafı, 24 Haziran´da Cumhurbaşkanı Erdoğan´a ve AK Parti´ye tam destek vereceklerini söyledi.
ÇARE GÖÇÜ DURDURMAK
ÇARE GÖÇÜ DURDURMAK
CHP Sivas Milletvekili adayı Ulaş Karasu seçim çalışmalarında ikinci tura geçti. Adaylığının açıklanmasında sonra yollara düşen Karasu ilçe ve köylerin ziyaretlerini tamamladı. Önceki gün ikinci kez Koyulhisar ve Hafik ilçelerinde seçmenlerle buluşan Ulaş Karasu göçü durdurma vaadinde bulundu.
ERDOĞAN %70, VEKİLLER %60
ERDOĞAN %70, VEKİLLER %60
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Anadolu Ajansı Editör Masası´na konuk olarak, Sivas için seçim tahmininde bulundu. Bakan Yılmaz, “Sivas il merkezinin nüfusu 350 bine yakın. Toplam nüfusun yüzde 60´a yakını merkezde. Sayın Cumhurbaşkanımızın merkezde yüzde 75 gibi oyu var. Sivas´ta Cumhurbaşkanımıza yüzde 70´in üzerinde, milletvekillerimize de yüzde 60´ın üzerinde bir oy bekliyoruz” dedi.
EKİNCİ VE YÜCE DESTEK İSTEDİ
EKİNCİ VE YÜCE DESTEK İSTEDİ
AK Parti Milletvekili adayları Semiha Ekinci Rüstem Yüce, seçim çalışmaları kapsamında bir dizi ziyaretlerde bulundu. Ekinci, Koyulhisar, Suşehri ve Akıncılar ilçesinde temasta bulunurken, Yüce ise 4 Eylül Sanayi Sitesi esnaflarını ziyaret etti.
"Büyük bir destanı 24 Haziran´da yazacaksınız"
"Büyük bir destanı 24 Haziran´da yazacaksınız"
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz: "Bu aziz millet güçlü bir cumhurbaşkanı, güçlü bir parlamento, güçlü bir Türkiye´yi tercih edecektir"
SEÇİMLERDE SON VİRAJ
SEÇİMLERDE SON VİRAJ
Cumhurbaşkanı ile 27. dönem parlamentosunu belirlemek üzere 24 Haziran´da yapılacak seçimlere sadece 5 gün kaldı. Yurt genelinde 59 milyon seçmen Sivas´ta ise 450 bin seçmen Pazar günü sandık başına gidecek. Bu seçimlerde vatandaşlar Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilleri için iki ayrı oy kullanacak. Milletvekilleri oy dağılımına göre belirlenecek olurken, Cumhurbaşkanlığı seçiminde yüzde 51 oy alan aday, Cumhurbaşkanı seçilecek. Bu seçimde yüzde 51 oy alan isim çıkmazsa, en fazla oy alan iki aday için 15 gün sonra yeniden seçim yapılacak. Bu seçimde ise en fazla oyu alan Cumhurbaşkanı seçilecek.
ÖZYÜREK´E MEMLEKETİ KANGAL´DAN TAM DESTEK
ÖZYÜREK´E MEMLEKETİ KANGAL´DAN TAM DESTEK
Milliyetçi Hareket Partisi Sivas Milletvekili adayı Ahmet Özyürek, memleketi Kangal´da yoğun ilgi gördü. Destek ve dua isteyen Milletvekili adayı Özyürek´e Bölge halkı tam destek vereceklerini söyledi.
“Yaşanabilir Sivas için çalışacağız”
“Yaşanabilir Sivas için çalışacağız”
Saadet Partisi (SP) Sivas 1. sıra milletvekili adayı Dursun Coşar, “Her yönüyle yaşanabilir bir Sivas ve büyükşehir inşa etmek için var gücümüzle çalışacağız” dedi.
ÖKSÜZ VE YETİM BIRAKILAN SİVAS´A SAHİP ÇIKACAĞIZ
ÖKSÜZ VE YETİM BIRAKILAN SİVAS´A SAHİP ÇIKACAĞIZ
MHP Milletvekili adayı Ahmet Özyürek, seçim çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Bu kapsamda Cem Vakfı´nı ziyaret eden Özyürek, “Sizin gibi yiğit gardaşlarımızın oyuna ihtiyacımız var, ülkemize ve Sivas´a hizmet için destek ve dualarınızı bekliyoruz. Biz devletimizin ve milletimizin sonuna kadar arkasındayız. Kim bu devlete zarar vermek istiyorsa onlarında karşısındayız” dedi.
“Kamuoyunu tatmin eden bir sonuç olmadı”
“Kamuoyunu tatmin eden bir sonuç olmadı”
BBC Türkçe Sivas´ta seçimin nabzını tuttu. BBC´ye konuşan parti il başkanları ve milletvekili adayları Pazar günü gerçekleştirilecek seçimlere ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. BBP İl Başkanı Uğur Bulut´un AK Parti listelerinin ikinci veya üçüncü sırasından aday gösterilmesi beklenen BBP´li adaya ilişkin, “Sivas kamuoyu adayımızı iki veya üçüncü sırada görmeyi umuyordu ama beşinci sırada gerçekleşti. BBP ve kamuoyunu tatmin eden bir sonuç olmadı” sözleri dikkat çekti.
SİVAS KARARINI VERMİŞ
SİVAS KARARINI VERMİŞ
Ramazan Bayramının ikinci gününde Sivas´a gelen Başbakan Binali Yıldırım, Sivas halkının kendilerinden hiçbir zaman desteğini esirgemediğini belirterek, “Bu toprakların, bu şehrin bir evladı olarak her zaman sizlerle gurur duyduk, sizler bizim baş tacımızsınız. Asla başımızı öne eğdirmediniz. Yüreğinizdeki heyecan daim olsun, her şey gönlünüzce olsun. Sivas gün bugün diyor. Sivas kararını vermiş, pazar gününü iple çekiyor. Recep Tayyip Erdoğan´a, AK Parti´ye, bu kutlu yürüyüşe sahip çıktığı için bütün Yiğidolara, hemşerilerime teşekkür ediyorum” dedi.
“Siyasi ahlaksızlık”
“Siyasi ahlaksızlık”
CHP Genel Merkezi tarafından kendisine ikinci sıra milletvekili adaylığı teklif edildiği için adaylıktan çekildiği yönündeki iddiaları yalanlayan 25 ve 26. dönem Sivas Milletvekili Ali Akyıldız, “Bu söylem kesinlikle doğru değildir, burada yapılmaya çalışılan şahsımı itibarsızlaştırmaya ve partimi yıpratmaya dönük siyasi bir ahlaksızlıktır. Lütfen bu siyasi ahlak yoksunu insanlara itibar etmeyiniz” dedi.
“Sivas´ı daha iyi yerlere taşıyacağız”
“Sivas´ı daha iyi yerlere taşıyacağız”
Önceki gün partisinin Cumhuriyet Meydanı´nda gerçekleştirdiği mitingde konuşan Milli Eğitim Bakanı ve AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, “Önümüzdeki dönemde üniversitemizle, II. Organize Sanayi Bölgemizle, Lojistik Merkezimizle, Seyfebeli Küçük Sanayi Sitemiz ile inşallah Sivas´ı bulunduğu konumdan çok daha iyi yerlere taşıyacağız” dedi.
SEÇİM ÖNCESİ SON ANKET
SEÇİM ÖNCESİ SON ANKET
Sivas Ay Sosyal Araştırma Merkezi tarafından yapılan iki anket çalışması kamuoyunda şaşkınlık yarattı. Milletvekili aday listeleri belli olmadan önce yapılan ankette AK Parti yüzde 67´lerde oy alırken, adaylar belirlendikten sonra bu oran yüzde 62´lere düştü. Bu düşüşe zıt olarak diğer partilerin oy oranında ise yükselişler yaşandı. Sivas halkının Cumhurbaşkanlığı seçimindeki tercihi ise Recep Tayyip Erdoğan oldu. Seçmenlerin % 64,4´ü mevcut Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ı desteklerken, CHP´nin adayı Muharrem İnce % 19,7, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener % 10,6, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ise % 2,3 değerinde oy aldı.
DOLAR
5.3412
EURO
6.0565
Sivas
 • Bugün  10 °
 • Salı  8 °
 • Çarşamba  6 °
 • FOTO GALERİ
  VİDEO GALERİ
  Başlangıç Tarihi
  Bitiş Tarihi
  Bircok insan mutluluğu burnunun üstünde unuttuğu gözlük gibi etrafta arar.

  Konfüçyus
  sxyl

  Çok Okunanlar
  Çok Yorumlananlar
  BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ? -Hapşırdığınız zaman kalbinizde dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur. (Ya bi kez griptim hesapladım 120 kez hapşırmışım demek ki kalbim 1 dakika durmuş o gün) -Eiffel kulesinin tepesine çıkana kadar

  İlginç Bilgiler