Mikro Milliyetçilik Şehre Zarar Verir
Tarım ve Hayvancılık Çalıştayı, Öğretmenevi´nde başladı. Paydaş kurumların katıldığı toplantıda konuşan Vali Salih Ayhan, ´Kangal Köpeği Üretim Eğitim ve Satış Merkezi´ projesinin yeri ile ilgili bilgi yetersizliğine bağlı bazı tartışmalar gündeme geldiğine dikkati çekti. Vali Ayhan, "Aynı şehrin içerisinde mikro milliyetçilik yapmak bu şehre verilebilecek en büyük zarar. Bu tesis ile birlikte Kangal´da var olan tesisimizi de güçlendirerek özellikle tanıtım noktasında çok önemli adımlar atacağız” dedi.
Tarih: 28.1.2020 07:00:00

Çetin POLAT

2018 Aralık ayında geniş katılımlı olarak yapılan ´Sivas Çalıştayı´nın ardından öne çıkan konu başlıkları, ´Dünden Bugüne, Bugünden Yarınlara´ sloganıyla sektör çalıştayları kapsamında, tüm paydaşlarla birlikte detaylı ele alınacak. Bu kapsamda ilk olarak Tarım ve Hayvancılık Çalıştayı, Merkez Öğretmenevi´nde başladı.

Vali Salih Ayhan başkanlığında, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul, Vali Yardımcısı Yeliz Yıldızhan, il protokolü ve konunun tüm paydaşlarının katılımı ile açılışı yapılan sektör çalıştayında tarım ve hayvancılık tüm detayları ile alınacak.

Çalıştayın açış programında ilk olarak söz alan İl Tarım ve Orman Müdürü Seyit Yıldız, sunum eşliğinde yaptığı konuşmasında, 2019 yılında ´Üreten Çiftçi Gelişen Sivas´ 2023 Sivas Vizyonu kapsamında yapılan çalışmalar ve planlanan projeler hakkında katılımcılara bilgi verdi.

“HER PROJEYE DESTEK VERECEĞİZ"

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin de, Sivas olarak üretime, istihdama katkı sağlayacak her projeye destek vereceklerini ifade ederek "Biz inanıyoruz ki ülkemizin en büyük ihtiyacı hepimizin çok çalışması, işini çok iyi yapması ve daha çok istihdam, daha çok üretim alanlarında katkı sağlamamızı gerektiriyor. Biz belediye olarak, belediye mevzuatının, kanunlarımızın bize verdiği yetki doğrultusunda altyapı da yapacağız park da yapacağız; bahçe de yapacağız şehri de temizleyeceğiz. Her alanda Sivas´ı en güzel şehir yapacağız. Bunu da bugün hepimiz görüyoruz. Ama bu yeter mi? Yetmez. Bugün geldiğimiz noktada tüm ülkelerle rekabet edeceksek her şehir her kurum ve kuruluşun bu mantıkla, bu anlayışla çalışması lazım. Bizlerde bu mantığın doğal gereği olarak geçen yıl 26 Aralık´ta Sayın Valimizin himayesinde düzenlenen ´Ortak Akılla Yarınlara Sivas Çalıştayı´ sonucunda ortaya çıkan hususlarda ilimize değer katacak, ilimizin ekonomisine, üretimine, istihdamına değer katacak her projede imkânlar dâhilinde var olmaya gayret gösterdik ve göstermeye de devam edeceğiz." dedi.

“6 ANA SEKTÖRÜ ELE ALACAĞIZ”

Vali Salih Ayhan ise yaptığı konuşmada Sivas´ta 2018 yılında ilk olarak ´Ortak Akılla Yarınlara Sivas Çalıştayı´ yapıldığını hatırlatarak, "Tüm kurumların kısa-orta-uzun vadeli planlamaları ile ´2023 Sivas Vizyonu´nu ortaya koyduk. Çalıştayın birinci yılı sonunda ´Dünden Bugüne, Bugünden Yarınlara´ diyerek çalıştay raporunun ışığında öne çıkan 6 ana sektörü, kendi içinde detaylı olarak, sektörün tüm paydaşları ile ele alacağız." diye konuştu.

Vali Ayhan, Tarım ve Hayvancılık Çalıştayı´nın sektörel çalıştaylardan ilki olduğunu ifade ederek, şubat ayı sonuna kadar tüm sektörlerde çalıştayları tamamlayacaklarını söyledi.

2019 yılının tarım ve hayvancılık alanında son derece verimli geçtiğini belirten Vali Ayhan, Sivas´ın tarım ve hayvancılık potansiyelini çok iyi bildiklerini ve bu potansiyeli de fırsata dönüştürmeye yönelik önemli adımları atmaya devam ettiklerini söyledi.

"TARIM ŞEHRİN GELİŞMESİNE KATKI SAĞLIYOR"

Sivas´ın ekonomik kalkınmasında en önemli sektörlerinden birinin tarım olduğuna vurgu yapan Vali Ayhan, "11. Kalkınma Planı ve 2019 Tarım Şurası´nda alınan kararları gördüğümüzde doğru yolda yürüdüğümüzü de çok net görmekteyiz. Şehrimiz adına bazı projeler geliştiriyoruz. Bunlar bir anda akla gelen, yaptık oldu denilen işler değil. Her yapılan proje bir ihtiyaçtan mütevellit ortaya çıkıyor. Bu ihtiyaç üzerine analizler yapılıyor, projelendirme aşamasında fizibilite çalışmaları yapılıyor. Etki analizleri yapılıyor." dedi.

CANLI HAYVAN PAZARI VE OT BORSASI

Sivas´a yapılacak olan Canlı Hayvan Pazarı ve Ot Borsası´nın Sivas´ı bölgesel bir güç haline getireceğini anlatan Vali Ayhan, "Bu projeler Sarkışla Hayvan Pazarı ile birbirini destekleyen bir yapıyı ortaya çıkaracak. Bu yapılar sektörel anlamda bir kümelenme yaratacak ve sektörün şehrimizden yönetilmesine imkân tanıyacak." şeklinde konuştu.

KANGAL KÖPEĞİ SİVAS´IN MARKA DEĞERİ

İlimizin marka değeri olan Kangal köpeğinin daha iyi tanıtılması için ´Kangal Köpeği Üretim Eğitim ve Satış Merkezi´ projesini Sivas´a kazandıracaklarını belirten Vali Ayhan, söz konusu projenin yeri ile ilgili bilgi yetersizliğine bağlı bazı tartışmalar gündeme geldiğine dikkati çekti. Vali Ayhan, "Aynı şehrin içerisinde mikro milliyetçilik yapmak bu şehre verilebilecek en büyük zarar. Ben bu şehrin valisiyim. Bu şehrin 3 ilçesinde kaymakamlık yapmış, İl Özel İdare Genel Sekreteri olarak tüm ilçelere hizmet etmeye çalışmış bir yöneticiyim. Bizim merkez, ilçe ayrımı yapmamız mümkün olabilir mi? Sivas´ın en önemli marka değerlerinden biri olan Kangal köpeğimizin özellikle ıslahı noktasında bilimsel çalışmalar yapacağız. Bu tesis ile birlikte Kangal´da var olan tesisimizi de güçlendirerek özellikle tanıtım noktasında çok önemli adımlar atacağız." ifadelerini kullandı.

2018 Sivas Çalıştayında ve Tarım Platformu´nda öne çıkan görüşler dikkate alınarak, çiftçiye güvenli bir liman oluşturulması için yeni yapı kurduklarını anlatan Vali Ayhan, "Yem Fabrikası, Süt İşleme Tesisleri 2018 Yılında yapılan çalıştayda katılımcılar tarafından dile getirilen iki öneri. Elbette biz bu öneriler ile çok ciddi fizibilite çalışmaları yaptık ve nihayetinde fabrikalarımızın temeli attık." dedi.

“PROJEDE BİRÇOK PAYDAŞIMIZ VAR”

Sivas´ta tarım alanında gerek TKDK gerekse ORAN ve DAP gibi hibe kaynaklarının oldukça etkin kullanıldığın söyleyen Vali Ayhan, "Canlı Hayvan Pazarı ve Ot Borsası Projemiz bu türde bir proje. Projede birçok paydaşımız var. Öncesinde çok önemli işbirliklerimiz var. Altyapısı, zemini güçlü bir proje. 2019 yılı itibariyle bu projemizin de inşaat çalışmalarına başlamış bulunuyoruz. Bir diğer projemiz Kangal köpeğimizin Islahı ve tanıtımına yönelik hayata geçireceğimiz projemiz. Yine ORAN üzerinden önemli bir hibe aldık. Geçtiğimiz hafta da sözleşmemizi imzaladık ve İl Özel İdaremize ait olan Meraküm Mevkiinde projemizi hayata geçireceğiz” diye konuştu.

2020 YILI ÜRETİM VE İSTİHDAM YILI OLACAK

“Projelere niyet okuma ile değil, bilgi temelli yaklaşırsak şehrimize çok daha büyük katkılar sağlayacağız” diyen Vali Ayhan, "Bilgilendirme noktasında elbette bizler de üzerimize düşeni yapmaya her zaman devam edeceğiz. 2020 yılı bizim için üretim ve istihdam odaklı bir yıl olacak. 2019 yılında başlattığımız projelerimizin hayata geçeceği bir yıl olacak. Ölçek ekonomisi ile çiftçilerimizin güçleneceği, sözleşmeli çiftçilik ile güven içerisinde üretim yapabilecekleri, emeklerinin karşılığını alabilecekleri bir Sivas için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Program, konuşmaların ardından tarım ve hayvancılık alanındaki yetkili kişilerin, akademisyenlerin, girişimcilerin ve çiftçilerin yer aldığı masalara geçilerek devam etti. İl Müdürü Seyit Yıldız´ın nezaretinde masaları gezen Vali Salih Ayhan ve Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, şehrin geleceğine ışık tutacak hayırlı neticelere vesile olmalarını dileyerek, başarılı çalışmalar diledi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Mikro Milliyetçilik Şehre Zarar Verir
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Cezalar İptal Edilmeyecek--Video
Cezalar İptal Edilmeyecek--Video
"100 Günde Basınla Yüz Yüze" programı kapsamında ilimizde faaliyet gösteren basın kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya gelen Vali Salih Ayhan, koronavirüs tedbirlerine uymayan kişilere yönelik kesilen para cezalarının iptal edilmeyeceğini açıkladı. Bu hususta bazı vatandaşlarda rehavet olduğunu ifade eden Ayhan, kurallara uyulmasına azami ölçüde dikkat edilmesini istedi. Şu ana kadar 5 bin 11 vatandaşa ve 347 iş yerine toplam 5 milyon 858 bin 530 lira cezai müeyyide uygulandığını açıklayan Ayhan, “Toplumda şöyle bir kanaat oluşmuş: ‘Yazıyorlar ama bu cezalar uygulanmaz, silinir.´ Kesinlikle böyle bir şeyin olmadığını ifade etmek istiyorum. Vatandaşlarımızı uyarıyorum; pandemi sürecinde kesilen cezalar konusunda devlet gereğini yapacak. Çünkü vatandaş defalarca uyarıldı. Buna rağmen sorumsuzluk yapan varsa cezaları ödemekle mükelleftir” dedi.
Sanayicilerimize İhtiyacımız Var
Sanayicilerimize İhtiyacımız Var
Türkiye Raylı Sistem Araçları Sanayii Anonim Şirketi (TÜRASAŞ) Genel Müdürü Mustafa Metin Yazar, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken´i ziyaret etti. Ziyarette konuşan Yazar, “Hiç kimse TÜRASAŞ Sivas Bölge Müdürlüğümüz ile ilgili kapatılacak, taşınacak gibi yorum ve düşüncelere itibar etmesin. Bu konuda endişe duymasın. Üç bağlı kuruluşun birleştirilmesi ve bir çatı altında toplanması demek güçlerimizi daha aktif kullanmak demektir. TÜRASAŞ´ın bölgede ve dünyada demiryolu sektöründe söz sahibi olması için siz iş adamlarımıza, sanayicilerimize ihtiyacımız var” dedi.
Atılan Tohumlar Meyve Veriyor
Atılan Tohumlar Meyve Veriyor
TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali´nde Türkiye birinciliği elde eden Sivas Bilişim Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerini ziyaret eden Vali Salih Ayhan, son yıllarda eğitimde attıkları tohumların meyvelerini vermeye başladığını kaydederek, "Bunun en güzel örneğini bugün yaşıyoruz. İlimizin eğitimi anlamında çok önemli mesaj verdiler. Yapmış olduğumuz çalışmaların en güzel şekilde karşılığını verdiler" dedi.
Liseyi Bitirmeyen Usta Kalmayacak
Liseyi Bitirmeyen Usta Kalmayacak
Usta ve kalfalara meslek diploması yolu açıldığını kaydeden Sivas Tesviyeciler, Madeni ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil, “İnşallah liseyi bitirmeyen ustamız kalmayacak” dedi.
Bölgemize Büyük Katkı Sağlayacağız --video
Bölgemize Büyük Katkı Sağlayacağız --video
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü lisansüstü ve doktora programlarına rekor başvuru gerçekleştirildi. Eğitim Bilimleri Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Fatih Karakuş, “Enstitümüz tarihinde ilk defa 21 programımıza öğrenci alımı gerçekleştireceğiz. Bunlardan 4´ü doktora programı ve bu sene açıldı. Bu açıdan mutluyuz, gururluyuz. İnşallah üniversitemize, şehrimize, bölgemize büyük katkı sağlayacağız” dedi.
Esnaf Devletten Destek Bekliyor
Esnaf Devletten Destek Bekliyor
İlimizde faaliyet gösteren esnafı ziyaret eden CHP Milletvekili Ulaş Karasu, “Esnafımız bu süreçte SGK, kira gibi temel maliyetlerinin ödenmesinde ve devlet-özel ayrımı olmaksızın bankalara olan kredi borçlarında erteleme talep ediyor. Sivas esnafı yıllarca devletine kuruşu kuruşuna vergisini ödedi şimdi ise devletten yardım bekliyor” dedi.
TDK´den Belediyeye Ödül
TDK´den Belediyeye Ödül
Bünyesinde faaliyet gösteren kuruluşlarda Türkçe isimlere özen gösteren Sivas Belediyesi Türk Dil Kurumu tarafından ödüllendirdi.
Geri Dönüşümle Ekonomi Kazanacak
Geri Dönüşümle Ekonomi Kazanacak
Sıfır Atık Projesi kapsamında kullanılmış giysilerin geri dönüşüme kazandırılması noktasında ilimizde 2 yıldır uygulanan projenin 3 yıl daha uzatılmasına karar verildi.
Şifa Bulmak İçin Toprak Yiyorlar
Şifa Bulmak İçin Toprak Yiyorlar
Sivas´ın Altınyayla ilçesi Mutubey köyünde yaşayan vatandaşlar, kazdıkları 3 metrelik kuyulardan çıkardıkları kili satarak ekonomilerine katkı sağlıyor hem de bu toprağı yiyerek şifa bulduklarına inanıyorla
Kendi Taziye Araçlarını Kendileri Aldı
Kendi Taziye Araçlarını Kendileri Aldı
Sivas´ın Gemerek ilçesinde 3 mahalle muhtarı, topladıkları yardımlarla taziye aracı aldı.
Üretim Yoksa Tahsis İptal
Üretim Yoksa Tahsis İptal
Sivas´ın ekonomik açıdan her geçen gün geliştiğini ifade eden Vali Salih Ayhan, 1. Organize Sanayi Bölgesi´nde (OSB) yer tahsis edip de yatırım sözünü yerine getirmeyen firmaların tahsislerini tek tek iptal ettiklerini söyledi. OSB´de firmalara yer verirken ince eleyip sık dokuduklarını kaydeden Vali Ayhan, üretim yaparak istihdama katkı sunan müteşebbislere kapılarının sonuna kadar açık olduğunu vurguladı.
Sağlıkta Şiddete Sıfır Tolerans!--Video
Sağlıkta Şiddete Sıfır Tolerans!--Video
Ankara Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi´nde önceki gün sağlık çalışanlarına yönelik gerçekleştirilen saldırgan tavrı kınayan Türk Sağlık-Sen Şube Başkanı Dursun Özen, “Sağlık kurum ve kuruluşlarının sıfır toleranslı alan ilan edilmesi önerimiz süratle hayata geçirilmelidir. Buradaki herhangi bir suçun ertelemesi, paraya çevrilmesi imkansız hale getirilerek hapis cezası ile cezalandırılması gereklidir” dedi.
1.5 Kilo Kubar Esrar Ele Geçirildi
1.5 Kilo Kubar Esrar Ele Geçirildi
Sivas´ta jandarma ekipleri tarafından 1.5 kilo kubar esrar ele geçirildi, 2 şüpheli göz altına alındı.
Eğitimde Özlenen Tabloyu Yakaladık
Eğitimde Özlenen Tabloyu Yakaladık
Yıldızeli´nde LGS´de başarı elde eden öğrenciler için ödül töreni düzenlendi. Programda konuşam Kaymakam Furkan Atalık, “Eğitimde özlenen tabloyu şu kısa sürede yakaladığımız için çok mutluyuz. Elbette bu bizim için bir son değil yeni başlangıçlar olacaktır” dedi.
145 Sağlık Personeli Alınacak
145 Sağlık Personeli Alınacak
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesi´ne 145 sağlık personeli alınacak.
Savaşçı, Talepleri Dinledi
Savaşçı, Talepleri Dinledi
İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, online gerçekleştirilen toplantıda İlçe Milli Eğitim Müdürlerinin görüş, öneri ve taleplerini dinledi.
LGS Sonuçları Masaya Yatırıldı
LGS Sonuçları Masaya Yatırıldı
İl Milli Eğitim Müdürlüğü´nde Vali Salih Ayhan başkanlığında 2020 LGS Sonuçları ve 2021 LGS Sınavı Hazırlıkları Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi.
Belediye´den Eğitime Destek
Belediye´den Eğitime Destek
2 bin 160 öğrenciye nakdi kırtasiye yardımında bulunacaklarını söyleyen Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “Amacımız Sivas sınırları içerisinde öğrencilerimizin maddi imkânsızlıktan dolayı eğitime ulaşamadım mazeretini ortadan kaldırmak. Biz eğitim camiamızın emrindeyiz, Sivas´ta 115 bin öğrencimizle ve 10 bin öğretmenimizle birlikte Sivas´ın çocuklarına eğitim alanında fırsat eşitliğini sağlayacak çalışmalarımız devam edecek” dedi.
Şehit Aileleri Ve Gazilere Ziyaret
Şehit Aileleri Ve Gazilere Ziyaret
Şehit aileleri ile gazilerini ziyaret eden İmranlı Kaymakamı Hacı Kerim Meral, “Sizlerin ayağına taş değse bizler en derin teessürle hissederiz. Yüce Allah ebediyete irtihal eden tüm şehitlerimize ve gazilerimize rahmet eylesin, hayatta olan gazilerimize de hayırlı ve huzurlu bir ömür versin” dedi.
Yeni Kaymakam Göreve Başladı
Yeni Kaymakam Göreve Başladı
Gemerek Kaymakamlığı görevine atanan İlhan Kayatürk´e Hükümet Konağı önünde karşılama töreni düzenlendi. Kaymakamlık mührünü devralan Kayatürk, “Yeni vazifemizin Gemerek için ve bizler için hayırlara vesile olmasını diliyorum. İlçemizde tüm kurumlarımızla iş birliği içerisinde üstlenmiş olduğumuz görevi daha ileri bir noktaya taşıyabilmek için elimizden gelen gayreti sarf edeceğiz” dedi.
Erdoğan´ın Yükünü Biz Hafifleteceğiz
Erdoğan´ın Yükünü Biz Hafifleteceğiz
AK Parti Gençlik Kolları İl Başkanlığı, ilk kongresini Zara´da gerçekleştirdi. Mevcut başkan ile yola devam kararının alındığı kongrede konuşan AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Fatih Sakarya, “Bu dava gençlerin omzunda büyüdü. Çünkü davamızın lideri Recep Tayyip Erdoğan, gençlik yıllarından itibaren memleket davasına omuz vermiş, yüreğini koymuş büyük bir dava adamıdır. Yine gençlerin omzunda bu dava daha yükseklere çıkacaktır. Bizler de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan´ın davasına omuz vererek onun yükünü hafifleteceğiz” dedi.
Lider Firma Sivas´ı Seçti
Lider Firma Sivas´ı Seçti
Koronavirüs salgını nedeniyle ülkemizde imalat sektörünün robot ve otomasyona talebinin arttığı bu süreçte fabrikaları çağın ihtiyaçlarına uygun şekilde robot, otomasyon ve dijital altyapı sistem ve çözümleriyle yeniden dizayn eden Tezmaksan firması Sivas´a yatırım yapma kararı aldı. Geçtiğimiz günlerde ‘akıllı fabrika´ uygulamasını ilimizin önemli sanayi kuruluşlarından olan ESTAŞ´a taşıyan Tezmaksan, 2 milyon euro yatırımla Hadımköy´de üretim tesisi açtı. Şirket Sivas ve Konya´da da faaliyete geçireceği tesislerle bu yatırımı 10 milyon Euro´ya çıkarmayı hedefliyor.
Eğitimde Fırsat Eşitliğini Sağlayacak Örnek Proje
Eğitimde Fırsat Eşitliğini Sağlayacak Örnek Proje
Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, uzaktan eğitim imkanı bulunmayan tüm öğrencilere içerisinde interneti bulunan tablet hediye edeceklerini açıkladı
Tarlada Bulduğu Taşı Yatak Odasında Saklıyor
Tarlada Bulduğu Taşı Yatak Odasında Saklıyor
Sivas´ın Altınyayla ilçesinde yaşayan Muhsin Mermer, buğday tarlasında bulduğu ilginç taşı göktaşı olabileceği umuduyla bir aydır saklıyor.
Kangallar, Vatan Görevi İçin Hazır
Kangallar, Vatan Görevi İçin Hazır
Ağrı İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Polis Özel Hareket ekiplerinin yanında görev alacak 10 Kangal yavrusu, vatan görevi için gün sayıyor.
Bomba Şüphesi Üzerine Kara Yolu Ulaşıma Kapatıldı
Bomba Şüphesi Üzerine Kara Yolu Ulaşıma Kapatıldı
Sivas´ta Muhsin Yazıcıoğlu Stadyumu çıkışında ki şüpheli paket polisi alarma geçirdi, bomba ihtimali üzerine Sivas-Erzincan karayolu bir süre araç ulaşımına kapatıldı
Enerjiye Kış İndirimi Şart
Enerjiye Kış İndirimi Şart
Sivas Tesviyeciler, Madeni ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil, “Aylardır mücadele verilen pandemi süreci ekonomik anlamda dünyayı olduğu gibi ülkemizi de olumsuz etkiledi. Bu olumsuz etkileri bir nebze de olsa hafifletmek için elektrik ve doğal gaza kayda değer bir kış indirimi yapılmalı” dedi.
ESTAŞ İlk 5´e Girdi--Video
ESTAŞ İlk 5´e Girdi--Video
ESTAŞ, 2019 yılında en çok ihracat yapan 5 firma arasına girdi. Türkiye Makine İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Kutlu Karavelioğlu, ESTAŞ´ı kutlayarak başarılar diledi.
Suşehri´nde İnternet Sorunu Çözülecek
Suşehri´nde İnternet Sorunu Çözülecek
Suşehri´nde fiber internet konusunda sorun yaşanmaması için alt yapı çalışması başlatılacak. Türk Telekom Kayseri Bölge Müdürü Mehmet İnal, ilçeye bu ay içerisinde 6, önümüzdeki ay ise 3 yeni fiber santrali kuracaklarını söyledi
Titizlikle Çalışıyoruz --video--
Titizlikle Çalışıyoruz --video--
TCDD Genel Müdürü Ali İhsan Uygun, Ankara - Sivas Yüksek Hızlı Tren Projesi saha incelemeleri kapsamında ilimize geldi. Sivas Gar sahasında çalışmaları devam eden markiz imalatları, üstyapı telekomünikasyon, elektrifikasyon sistemleri ve 11 CTC kumanda merkezi inşasını yerinde inceleyen Genel Müdür Uygun, “Milletimize yakışır yüksek hızlı tren deneyimi sunmak için titizlikle çalışıyoruz” dedi.
Orhan Arslan
Orhan Arslan
Anlayan Biri Anlatsın
Haydar Mermer
Haydar Mermer
Mecelle-İ Ahkâmı Adliye…
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
İnancın Zaferi…
Erdem Tahıllıoğlu
Erdem Tahıllıoğlu
Kimse Kimsenin Rızkının Yiyemez
Meliha KARTAL
Meliha KARTAL
Kreş Mi, Ev Mi ?
Taner Karabal
Taner Karabal
Çok Ağır Bedel Öderler
Alper Duran
Alper Duran
Milli Muhalefet
Çetin Polat
Çetin Polat
Şampiyonluğa Adım Adım
Kuzey Akkaş
Kuzey Akkaş
El-Aziz
Adem Yıldırım
Adem Yıldırım
"Biz Hep Birlikte Türkiye´yiz"
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Nasıl Kalkınabiliriz?
Hanife Döner
Hanife Döner
Spor Yapın Güzel İnsanlar
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
Ekonomi Bakanı´nın Sivas İş Dünyası İle Buluşması
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Namaz Dinin Direğidir
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Sivas Gümbür Gümbür
Yurdal Epsileli
Yurdal Epsileli
Güzel Günler Gelecek
Adem Akgül
Adem Akgül
Birbirinden Lezzetli Sivas Yemekleri
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Büyüme Hormonu Nedir?
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Ülkemizde Muay Thai
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
DOLAR
7.6630
EURO
8.9277
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Ne mutludur o kişi ki yoldaşı, haset değildir…

Mevlana
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Günümüzde evlenenlerin yüzde ellisi boşanmaktadır. (Bak bunu duyduğum iyi oldu ben zaten evlenmiyecem böylece kamçılamış oldum bu sözlerle) -Rodin’in ünlü ‘düşününen adam’ heykeli aslında İtalyan şair dante’nin portresidir. -Uranüs çıplak gözle görülen

İlginç Bilgiler 4