Mikro Milliyetçilik Şehre Zarar Verir
Tarım ve Hayvancılık Çalıştayı, Öğretmenevi´nde başladı. Paydaş kurumların katıldığı toplantıda konuşan Vali Salih Ayhan, ´Kangal Köpeği Üretim Eğitim ve Satış Merkezi´ projesinin yeri ile ilgili bilgi yetersizliğine bağlı bazı tartışmalar gündeme geldiğine dikkati çekti. Vali Ayhan, "Aynı şehrin içerisinde mikro milliyetçilik yapmak bu şehre verilebilecek en büyük zarar. Bu tesis ile birlikte Kangal´da var olan tesisimizi de güçlendirerek özellikle tanıtım noktasında çok önemli adımlar atacağız” dedi.
Tarih: 28.1.2020 07:00:00

Çetin POLAT

2018 Aralık ayında geniş katılımlı olarak yapılan ´Sivas Çalıştayı´nın ardından öne çıkan konu başlıkları, ´Dünden Bugüne, Bugünden Yarınlara´ sloganıyla sektör çalıştayları kapsamında, tüm paydaşlarla birlikte detaylı ele alınacak. Bu kapsamda ilk olarak Tarım ve Hayvancılık Çalıştayı, Merkez Öğretmenevi´nde başladı.

Vali Salih Ayhan başkanlığında, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul, Vali Yardımcısı Yeliz Yıldızhan, il protokolü ve konunun tüm paydaşlarının katılımı ile açılışı yapılan sektör çalıştayında tarım ve hayvancılık tüm detayları ile alınacak.

Çalıştayın açış programında ilk olarak söz alan İl Tarım ve Orman Müdürü Seyit Yıldız, sunum eşliğinde yaptığı konuşmasında, 2019 yılında ´Üreten Çiftçi Gelişen Sivas´ 2023 Sivas Vizyonu kapsamında yapılan çalışmalar ve planlanan projeler hakkında katılımcılara bilgi verdi.

“HER PROJEYE DESTEK VERECEĞİZ"

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin de, Sivas olarak üretime, istihdama katkı sağlayacak her projeye destek vereceklerini ifade ederek "Biz inanıyoruz ki ülkemizin en büyük ihtiyacı hepimizin çok çalışması, işini çok iyi yapması ve daha çok istihdam, daha çok üretim alanlarında katkı sağlamamızı gerektiriyor. Biz belediye olarak, belediye mevzuatının, kanunlarımızın bize verdiği yetki doğrultusunda altyapı da yapacağız park da yapacağız; bahçe de yapacağız şehri de temizleyeceğiz. Her alanda Sivas´ı en güzel şehir yapacağız. Bunu da bugün hepimiz görüyoruz. Ama bu yeter mi? Yetmez. Bugün geldiğimiz noktada tüm ülkelerle rekabet edeceksek her şehir her kurum ve kuruluşun bu mantıkla, bu anlayışla çalışması lazım. Bizlerde bu mantığın doğal gereği olarak geçen yıl 26 Aralık´ta Sayın Valimizin himayesinde düzenlenen ´Ortak Akılla Yarınlara Sivas Çalıştayı´ sonucunda ortaya çıkan hususlarda ilimize değer katacak, ilimizin ekonomisine, üretimine, istihdamına değer katacak her projede imkânlar dâhilinde var olmaya gayret gösterdik ve göstermeye de devam edeceğiz." dedi.

“6 ANA SEKTÖRÜ ELE ALACAĞIZ”

Vali Salih Ayhan ise yaptığı konuşmada Sivas´ta 2018 yılında ilk olarak ´Ortak Akılla Yarınlara Sivas Çalıştayı´ yapıldığını hatırlatarak, "Tüm kurumların kısa-orta-uzun vadeli planlamaları ile ´2023 Sivas Vizyonu´nu ortaya koyduk. Çalıştayın birinci yılı sonunda ´Dünden Bugüne, Bugünden Yarınlara´ diyerek çalıştay raporunun ışığında öne çıkan 6 ana sektörü, kendi içinde detaylı olarak, sektörün tüm paydaşları ile ele alacağız." diye konuştu.

Vali Ayhan, Tarım ve Hayvancılık Çalıştayı´nın sektörel çalıştaylardan ilki olduğunu ifade ederek, şubat ayı sonuna kadar tüm sektörlerde çalıştayları tamamlayacaklarını söyledi.

2019 yılının tarım ve hayvancılık alanında son derece verimli geçtiğini belirten Vali Ayhan, Sivas´ın tarım ve hayvancılık potansiyelini çok iyi bildiklerini ve bu potansiyeli de fırsata dönüştürmeye yönelik önemli adımları atmaya devam ettiklerini söyledi.

"TARIM ŞEHRİN GELİŞMESİNE KATKI SAĞLIYOR"

Sivas´ın ekonomik kalkınmasında en önemli sektörlerinden birinin tarım olduğuna vurgu yapan Vali Ayhan, "11. Kalkınma Planı ve 2019 Tarım Şurası´nda alınan kararları gördüğümüzde doğru yolda yürüdüğümüzü de çok net görmekteyiz. Şehrimiz adına bazı projeler geliştiriyoruz. Bunlar bir anda akla gelen, yaptık oldu denilen işler değil. Her yapılan proje bir ihtiyaçtan mütevellit ortaya çıkıyor. Bu ihtiyaç üzerine analizler yapılıyor, projelendirme aşamasında fizibilite çalışmaları yapılıyor. Etki analizleri yapılıyor." dedi.

CANLI HAYVAN PAZARI VE OT BORSASI

Sivas´a yapılacak olan Canlı Hayvan Pazarı ve Ot Borsası´nın Sivas´ı bölgesel bir güç haline getireceğini anlatan Vali Ayhan, "Bu projeler Sarkışla Hayvan Pazarı ile birbirini destekleyen bir yapıyı ortaya çıkaracak. Bu yapılar sektörel anlamda bir kümelenme yaratacak ve sektörün şehrimizden yönetilmesine imkân tanıyacak." şeklinde konuştu.

KANGAL KÖPEĞİ SİVAS´IN MARKA DEĞERİ

İlimizin marka değeri olan Kangal köpeğinin daha iyi tanıtılması için ´Kangal Köpeği Üretim Eğitim ve Satış Merkezi´ projesini Sivas´a kazandıracaklarını belirten Vali Ayhan, söz konusu projenin yeri ile ilgili bilgi yetersizliğine bağlı bazı tartışmalar gündeme geldiğine dikkati çekti. Vali Ayhan, "Aynı şehrin içerisinde mikro milliyetçilik yapmak bu şehre verilebilecek en büyük zarar. Ben bu şehrin valisiyim. Bu şehrin 3 ilçesinde kaymakamlık yapmış, İl Özel İdare Genel Sekreteri olarak tüm ilçelere hizmet etmeye çalışmış bir yöneticiyim. Bizim merkez, ilçe ayrımı yapmamız mümkün olabilir mi? Sivas´ın en önemli marka değerlerinden biri olan Kangal köpeğimizin özellikle ıslahı noktasında bilimsel çalışmalar yapacağız. Bu tesis ile birlikte Kangal´da var olan tesisimizi de güçlendirerek özellikle tanıtım noktasında çok önemli adımlar atacağız." ifadelerini kullandı.

2018 Sivas Çalıştayında ve Tarım Platformu´nda öne çıkan görüşler dikkate alınarak, çiftçiye güvenli bir liman oluşturulması için yeni yapı kurduklarını anlatan Vali Ayhan, "Yem Fabrikası, Süt İşleme Tesisleri 2018 Yılında yapılan çalıştayda katılımcılar tarafından dile getirilen iki öneri. Elbette biz bu öneriler ile çok ciddi fizibilite çalışmaları yaptık ve nihayetinde fabrikalarımızın temeli attık." dedi.

“PROJEDE BİRÇOK PAYDAŞIMIZ VAR”

Sivas´ta tarım alanında gerek TKDK gerekse ORAN ve DAP gibi hibe kaynaklarının oldukça etkin kullanıldığın söyleyen Vali Ayhan, "Canlı Hayvan Pazarı ve Ot Borsası Projemiz bu türde bir proje. Projede birçok paydaşımız var. Öncesinde çok önemli işbirliklerimiz var. Altyapısı, zemini güçlü bir proje. 2019 yılı itibariyle bu projemizin de inşaat çalışmalarına başlamış bulunuyoruz. Bir diğer projemiz Kangal köpeğimizin Islahı ve tanıtımına yönelik hayata geçireceğimiz projemiz. Yine ORAN üzerinden önemli bir hibe aldık. Geçtiğimiz hafta da sözleşmemizi imzaladık ve İl Özel İdaremize ait olan Meraküm Mevkiinde projemizi hayata geçireceğiz” diye konuştu.

2020 YILI ÜRETİM VE İSTİHDAM YILI OLACAK

“Projelere niyet okuma ile değil, bilgi temelli yaklaşırsak şehrimize çok daha büyük katkılar sağlayacağız” diyen Vali Ayhan, "Bilgilendirme noktasında elbette bizler de üzerimize düşeni yapmaya her zaman devam edeceğiz. 2020 yılı bizim için üretim ve istihdam odaklı bir yıl olacak. 2019 yılında başlattığımız projelerimizin hayata geçeceği bir yıl olacak. Ölçek ekonomisi ile çiftçilerimizin güçleneceği, sözleşmeli çiftçilik ile güven içerisinde üretim yapabilecekleri, emeklerinin karşılığını alabilecekleri bir Sivas için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Program, konuşmaların ardından tarım ve hayvancılık alanındaki yetkili kişilerin, akademisyenlerin, girişimcilerin ve çiftçilerin yer aldığı masalara geçilerek devam etti. İl Müdürü Seyit Yıldız´ın nezaretinde masaları gezen Vali Salih Ayhan ve Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, şehrin geleceğine ışık tutacak hayırlı neticelere vesile olmalarını dileyerek, başarılı çalışmalar diledi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Mikro Milliyetçilik Şehre Zarar Verir
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Birlikte Çalışacağız
Birlikte Çalışacağız
Merkez okul müdürlerinin katılımıyla gerçekleştirilen değerlendirme toplantısında konuşan Vali Salih Ayhan, “Geleceğin huzurlu, güvenli ve büyük Türkiye´sinin inşasında rol alacak gençlerimiz ve çocuklarımız sizlerin ellerinde şekillenecektir. Anadolu´da güzel bir söz vardır; yalnız taş duvar olmaz. Onun için dün olduğu gibi bugün de hep birlikte ülkemiz için, Sivas´ımız için birlikte çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.
29 Köy Yolunda Ulaşım Sağlanamıyor--Video
29 Köy Yolunda Ulaşım Sağlanamıyor--Video
Sivas´ta kar ulaşımda aksamalara neden oluyor
AK Partili Öztoprak, Kaza Geçirdi
AK Partili Öztoprak, Kaza Geçirdi
Gemerek ilçesi ilçe girişinde meydana gelen trafik kazasında Ak Parti önceki dönem ilçe başkanlığı görevini yürüten Teoman Öztoprak yaralandı.
Ulaş´ta Öğrenciler Sabretmeyi Öğreniyor
Ulaş´ta Öğrenciler Sabretmeyi Öğreniyor
Ulaş ilçesindeki bir ilkokulda değerler eğitimi çalışmaları kapsamında öğrenciler sabretmeyi öğreniyor.
Toplu Taşımaya Zam
Toplu Taşımaya Zam
Sivas´ta toplu taşıma ücretlerinde zamma gidildi.
İstanbul´da Yaşayan  Sivaslı Sayısı Artıyor
İstanbul´da Yaşayan Sivaslı Sayısı Artıyor
İstanbul´da yaşayan Sivas nüfusuna kayıtlıların sayısı Sivas´ın nüfusunu geçti. TÜİK verilerine göre mega kentte ikamet edenlerin 764 bin 896´sını Sivaslılar oluşturdu.
Süreci Takip  Ediyoruz
Süreci Takip Ediyoruz
Sektör çalıştaylarının 7.´si olan “Ekonomik Kalkınma ve İstihdam Çalıştayı” gerçekleştirildi. Çalıştayda konuşan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Sivas´ın yatırım bölgesi konusunda daha cazip bir noktaya gelmesi için yoğun bir çalışma yapıldığına dikkat çekerek “Hepimizin bir beklentisi var. Bu noktada da valimizle, milletvekillerimizle, siyasilerimizle irtibat halinde süreci takip ediyoruz. Önümüzdeki günlerde de Cumhurbaşkanımızdan randevu alarak Sivas´ın haklı ve yerinde olduğuna inandığımız bu talebini götürerek olumlu bir sonuçla döneceğimize inanıyoruz” dedi.
Tüm İmkanlar  Seferber Ediliyor
Tüm İmkanlar Seferber Ediliyor
Sivas Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Bölge Birliği Başkanı Yüksel Demirgil´i makamında ziyaret eden AK Parti Merkez İlçe Başkanı Muhammed Burak Kuruçay, “Hükümetimiz esnaf ve sanatkarlarımızın sıkıntılarının çözümü noktasında tüm imkanları seferber ediyor” dedi.
Hayvancılık Gelişiyor
Hayvancılık Gelişiyor
Nüfusunun önemli bir kısmının hayvancılıkla geçimini sağladığı Sivas´ta 2019 yılına ilişkin veriler sevindirdi. 2018 yılında 358 bin 182 adet büyükbaş hayvan varlığı bulunan ilimizde 2019 yılında bu sayı 371 bine yükseldi. 2019´da küçükbaş hayvan varlığı bakımından da önceki yıla nazaran artış kaydedildi. 2018´de 578 bin olan küçükbaş hayvan sayısı 2019´da 636 bine yükseldi.
Gürün´de Karla Mücadele--Video
Gürün´de Karla Mücadele--Video
Sivas´ın Gürün ilçesinde özel idare ekipleri tarafından köy yollarında karla mücadele çalışmaları aralıksız sürdürülüyor.
Karın Germe Ameliyatında Merak Edilenleri Açıkladı
Karın Germe Ameliyatında Merak Edilenleri Açıkladı
Plastik ve Estetik Cerrahisi Op. Dr. Umut Zereyak, karın germe ameliyatları hakkında merek edilenleri açıkladı.
Yaban Hayatı Unutulmadı
Yaban Hayatı Unutulmadı
Sivas´ta kış günlerinde beslenecek yem bulmakta güçlük çeken yabani hayvanlar için doğaya yem bırakıldı.
Hakkaniyetli Davranın
Hakkaniyetli Davranın
İşçi-işveren davalarında yaşanan sorunlara dikkat çeken Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken, işten çıkarmalarda esnafların çalışanının ödemesini yaptığını ifade ederek “Ancak burada işten çıkan kişi geçmişi açıyor ve konu mahkemeye intikal ediyor. Biz burada esnafın yanında olun, esnafı koruyun, esnafa hile yapın demiyoruz. Hakkaniyet neyse onu yapalım diyorum” dedi.
Koordinasyon Sağlandı
Koordinasyon Sağlandı
Tarım ve Orman İl Müdürlüğü´nde ilçe müdürleri koordinasyon toplantısı gerçekleştirildi. Sorunların ve çözüm önerilerinin masaya yatırıldığı toplantıda Sivas Valiliğince hayata geçirilen “Sivas için 300 fikir 300 proje” kapsamında hazırlanan projeler de ele alındı.
Sağlık Bilimleri  Hızla Gelişiyor--Video
Sağlık Bilimleri Hızla Gelişiyor--Video
Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü laboratuvarları ile Bireysel Sağlık Danışmanlığı Birimi düzenlenen törenle hizmete girdi. Törende konuşan Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hatice Tel Aydın, “Açılacak olan Ortopedik Rehabilitasyon Ünitesi, Manuel Terapi Ünitesi, Sporcu Sağlığı Yaşam Ünitesi, Pediatrik Rehabilitasyon Ünitesi öğrencilerimizin tüm mesleki becerileri öğrenebilmelerine imkân sağlayacak donanıma sahip yeterlilikte oluşturulmuştur” dedi.
Yatırım İçin  Acele Edin
Yatırım İçin Acele Edin
Yatırım yapacak vatandaşları uyaran Sivas Emlak Müşavirleri ve Danışmanları Derneği (SEMDER) Başkanı Kerim Çayır, “Şu anda 1+1 sıfır dairenin fiyatı 150-180 bin liraları buldu, 3+1 ve 4+1 özellikli yeni yapı konutlar ise 600 bin lira civarında. İkinci el, oturulabilecek bir daire 200 bin lira civarında. Bu fiyatlar kısa zamanda artacak, çünkü maliyetler çok arttı” dedi.
47 Köy Yolunda Ulaşım Sağlanamıyor--Video
47 Köy Yolunda Ulaşım Sağlanamıyor--Video
Sivas´ta etkili olan kar ulaşımda aksamalara neden oluyor.
Fix Taksi Mağdur Ediyor
Fix Taksi Mağdur Ediyor
Taksici esnafının sorunlarını Belediye Başkanı Hilmi Bilgin´e ileten Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Şaban Yalman, “Sosyal medya üzerinden reklam yaparak fix taksi adı altında yakın mesafelere 10 lira, uzak mesafelere ise 15-20 lira sabit ücretle yolcu taşınıyor. Bu uygulama taksici esnafının işine zarar veriyor” dedi.
7 Kibele Belgeseli Ses Getirecek
7 Kibele Belgeseli Ses Getirecek
2003 yılından beri, mikrokredi faaliyetlerini sürdüren Türkiye Grameen Mikrofinans Programının, dar gelirli kadınların ekonomik hayata dâhil olmaları için sağlamış olduğu mikrokredi desteği 920 milyon lirayı aştı.
4 Eylül Barajı´nı  Korumaya Aldık
4 Eylül Barajı´nı Korumaya Aldık
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “4 Eylül Barajımızın su seviyesi şu anda yüzde 5. Biz hemşehrilerimize vermiş olduğumuz içme suyunu su seviyesi düştüğü için şu anda 4 Eylül Barajı´ndan alamıyoruz. Tavra Deresi´ndeki kuyulardan besliyoruz. Çünkü 4 Eylül´den su aldıkça su seviyesi daha da düşecek, belli bir noktanın altına geldikten sonra barajlar kullanılamaz hale geliyor. O noktada biz 4 Eylül Barajı´nı korumaya aldık” dedi.
Çiftçilerin Yüzü Güldü
Çiftçilerin Yüzü Güldü
İlimizde etkisini artıran kar yağışı en çok çiftçileri sevindirdi. Şehrin uzun zamandır bu denli kar yağışı almadığını ifade eden Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ, “Çiftçilerimiz şu an çok sevinçli. Yıllarca görmediğimiz karı Sivas´ımızda gördük. Bu kar bereket demek, 2020 yılının inşallah kurak geçmeyeceği demek. Sivas tarımının, hayvancılığının inşallah daha iyiye gideceğine adım kadar eminim” dedi.
   Antibiyotikte  Önemli Gelişme--Video
Antibiyotikte Önemli Gelişme--Video
Cumhuriyet Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmasötik Biyoteknoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Pakize Cantürk Kılıçkaya tarafından hazırlanan proje ile yeni nesil antibiyotik geliştirilmesi hedefleniyor.
Araziler Toplulaştırılacak
Araziler Toplulaştırılacak
Şarkışla ve Kangal ilçelerinde bulunan bazı yerlerde arazi toplulaştırması ve tarla içi geliştirme hizmetleri yapılacak. Çalışmaların başlayacağı alanlara ilişkin acele kamulaştırma kararı Resmi Gazete´de yayımlandı.
Borçlar Faizsiz Ertelenmeli
Borçlar Faizsiz Ertelenmeli
Partisinin Kangal ilçe kongresine katılan Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, çiftçilerin yaşadığı sorunları gündeme getirdi. Sivaslıların temel geçim kaynağının tarım ve hayvancılık olduğunun altını çizen Genel Başkan Destici, “Çiftçilerimizin canını sıkan, çiftçilerimizi düşündüren borçlar var. Ziraat Bankasına borçlar var, Tarım Kredi´ye borçlar var. Bu borçlarla ilgili dönem dönem ertelemeler yapılıyor ama bu ertelemelerin faizsiz yapılmasını arzu ediyoruz” dedi.
Gurbetçi Vatandaş Evinde Ölü Bulundu
Gurbetçi Vatandaş Evinde Ölü Bulundu
Sivas´ta akrabalarının kendisinden haber alamadığı gurbetçi vatandaş komşuları tarafından evinde bulundu.
Dondurucu Soğuğa Karşı Cam Fanuslu Çözüm
Dondurucu Soğuğa Karşı Cam Fanuslu Çözüm
Sivas´ta bir işletme, dondurucu soğukta müşterilerini sıcak tutmak için bulduğu yöntemle dikkat çekiyor.
Karaciğeri Organ Bekleyen Hastaya Umut Oldu-Video
Karaciğeri Organ Bekleyen Hastaya Umut Oldu-Video
Sivas´ta beyin kanaması sonucu hayatını kaybeden 87 yaşındaki adamın karaciğeri, organ nakli bekleyen bir hastaya umut oldu.
Sivaslının Kardan Adamı Böyle Olur--Video
Sivaslının Kardan Adamı Böyle Olur--Video
Sivas´ta yarım metreyi bulan karı, sanata dönüştüren vatandaşlar yaklaşık 5 metre boyunda kardan kangal köpeği yaptı.
Buz Sarkıtları Büyüledi
Buz Sarkıtları Büyüledi
Sivas´ın Gemerek ilçesine bağlı Sızır beldesinde doğal güzelliğiyle görenleri hayran bırakan Sızır Şelalesi, havanın soğumasıyla birlikte buz tuttu.
Ekipler Taltif Edildi
Ekipler Taltif Edildi
Vali Salih Ayhan, Elazığ ve Malatya´da yaşanan deprem sonrası Sivas´tan bölgeye giden arama-kurtarma, acil yardım ve diğer ekipleri başarı ve teşekkür belgesiyle taltif etti.
Çetin Polat
Çetin Polat
Süper Ligde Zorlu Hafta
Haydar Mermer
Haydar Mermer
Siyasi Başarı Mı?
Kuzey Akkaş
Kuzey Akkaş
Kadınlara İyi Davranmak Allah Rasûlünün Ahlakındandır.
Alper Duran
Alper Duran
Teşekkür Borcu
Orhan Arslan
Orhan Arslan
Hakemler Dokunulmazdır
Erdem Tahıllıoğlu
Erdem Tahıllıoğlu
Rabbinize İbadet Ediniz
Adem Yıldırım
Adem Yıldırım
"Biz Hep Birlikte Türkiye´yiz"
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Nasıl Kalkınabiliriz?
Taner Karabal
Taner Karabal
Sivas Kamuoyu Bu Konuda Hemfikir…
Hanife Döner
Hanife Döner
Spor Yapın Güzel İnsanlar
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
Ekonomi Bakanı´nın Sivas İş Dünyası İle Buluşması
Aydın Deliktaş
Aydın Deliktaş
Çevre
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Namaz Dinin Direğidir
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Sivas Gümbür Gümbür
Yurdal Epsileli
Yurdal Epsileli
Güzel Günler Gelecek
Adem Akgül
Adem Akgül
Birbirinden Lezzetli Sivas Yemekleri
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Büyüme Hormonu Nedir?
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Ülkemizde Muay Thai
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
Ahmet Tırpan
Ahmet Tırpan
Kurban Kesilirken Hangi Dualar Okunur?
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Fatih Tabur
Fatih Tabur
Adakta Gaye Allah Rızası Olmalıdır
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
İLAHİ ADALET…
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
DOLAR
6.0824
EURO
6.5654
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hepimiz ölümün nişanlısıyız…

CENAP ŞEHABETTİN
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ? -Hapşırdığınız zaman kalbinizde dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur. (Ya bi kez griptim hesapladım 120 kez hapşırmışım demek ki kalbim 1 dakika durmuş o gün) -Eiffel kulesinin tepesine çıkana kadar

İlginç Bilgiler