Mücadeleden Galip Çıkacağız
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul´da bulunan Sinan Erdem Spor Salonu´nda düzenlenen Büyük Sivas Buluşması´na katıldı. 31 Mart yerel seçimleri öncesi Sivaslılardan destek isteyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “31 Mart bir beka meselesidir. Onun için benim Sivaslı Yiğidolarım sadece İstanbul´da değil, başta Sivas olmak üzere, Türkiye´nin neresinde Sivaslı kardeşlerim varsa telefonlarla kendilerini bizzat arayacağız ve 31 Mart´taki bu beka mücadelesinden hep birlikte galip çıkacağız” dedi.
Tarih: 14.3.2019 07:00:04

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul´da bulunan Sinan Erdem Spor Salonu´nda düzenlenen Büyük Sivas Buluşması´na katıldı.

Erdoğan, Sinan Erdem Spor Salonunda düzenlenen "Büyük Sivaslılar Buluşması Programı"nda yaptığı konuşmasına, "Aşık ne güzel söylemiş, ´İlmin beşiği kültür kervanı / Çermikler hastaya verir dermanı / Ozanların yurdu, yiğit harmanı / Bizim Sivas ellerini özledim / Bir lokmamız, kırk kişiye bölünür / Misafirler bizde Hızır bilinir / Türküler söylenir, sazlar çalınır / Ozanların tellerini özledim" dizeleriyle başladı.

Gittikleri her yerde seçmenin büyük teveccühü, sevgisi, coşkusuyla karşılaştıklarını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Muhalefet daha yeni Ankara´dan çıkarken biz 8 Şubat´ta Sivas´tan ´Bismillah´ diyerek çıktığımız yolculukta, bugüne kadar 39 vilayetimizde vatandaşlarımızla buluştuk. Sadece sahil kenarlarını değil, sadece oy depolarını değil, bize oy versin, vermesin doğudan batıya, güneyden kuzeye kadar her bir insanımızı ziyaret ettik, ediyoruz." diye konuştu.

“SEÇİMLERİN ÖNEMİNİ HALKIMIZ İDRAK EDİYOR”

Şırnak ve Hakkari´de gerçekleştirilen mitinglerde de büyük bir coşkuyla karşılaştıklarını dile getiren Erdoğan, şöyle devam etti: "Muhalefet sabah akşam bir başka anket firmasıyla seçim falı açarken, biz haftanın 7 günü sahadayız, sokaktayız, insanımızın arasındayız. Hamdolsun gittiğimiz her yerde şahit olduğumuz manzara şudur; 31 Mart seçimlerinin önemini artık halkımız idrak ediyor. Milletimiz 31 Mart´ın Türkiye için bir beka seçimi olduğunu gayet iyi biliyor. Bunun için Rize´den Hakkari´ye, Hatay´dan Bursa´ya, Urfa´ya kadar, 82 milyonun her bir ferdi sabırsızlıkla 31 Mart´ın gelmesini bekliyor. Seçtiği belediye başkanı tarafından ´Oy yoksa yol da yok´ diye azarlananlar, dört gözle seçim sandığının önüne konulmasını bekliyor. Bir belediye başkanı bunu söyler mi? Ama CHP´li olunca söyler. ´Oy yoksa yol yok´ lafa bak. Senin görevin ne? Senin görevin hizmet. Ama AK Parti´de zihniyet ne? Biz de zihniyet şu; biz bu millete efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik. Farkımız bu."

"31 MART ÜLKEMİZİN EN ÖNEMLİ SEÇİMLERİNDEN BİRİDİR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kameralar önünde inancıyla, değerleriyle, mukaddes kitabı ile dalga geçilenler, 31 Mart´ta sandığın gelmesini bekliyor. İstanbul´un ortasında kadın hakları bahanesiyle canı kadar mukaddes bildiği ezanı ıslıklananlar sabırsızlıkla 31 Mart´ın gelmesini bekliyor. Yıllardır istiklalinin sembolü bayrağına saldıranların baş tacı edildiğini görenler, 31 Mart´ı bekliyor." diyerek, şöyle devam etti: "Muhalefet ne kadar önemsiz hale getirmeye çalışsa da 31 Mart ülkemizin en önemli seçimlerinden biridir. Bu seçimler, siyaset mühendislikleriyle ülkemizi dizayna yeltenenlerle hesaplaşma seçimidir. Bu seçimler bölücülerle anlaşıp, milli iradeye pusu kuranlarla hesaplaşma seçimidir. Bu seçimler milletin lokmasına musallat olan fırsatçılarla hesaplaşma seçimidir. 31 Mart´ta sandıkta sadece belediye başkanlarını, meclis üyelerini, muhtarları belirlemekle kalmayacağız, unutmayın CHP´nin, sözde İYİ Parti´nin hepsinin listelerinde malum işte bu bölücü örgütün sızdırdığı elamanları var. Ama bunun belki farkında olamayacaklar. Bilmiyor, kim kimdir. Öyleyse bu oyunu 31 Mart´ta bozmamız lazım."

Konuşması sırasında, ezana saygısızlığa ilişkin görüntüler ile HDP milletvekillerinin konuşmalarını izleten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bir tane Türk bayrağı yok, Hakkari. Cami müezzinini nasıl dövüyorlar bakın. Bu da CHP´nin İstanbul´daki il başkanı bakın. İşte gördüğünüz gibi CHP ve ittifak. Bunlar bayraklarımızı yakıyor, biz Cumhur İttifakı olarak tankların önünde bayraklarımızla duruyoruz. Farkımız bu. İşte 31 Mart bunun için bir beka meselesidir. Onun için benim Sivaslı Yiğidolarım sadece İstanbul´da değil, başta Sivas olmak üzere, Türkiye´nin neresinde Sivaslı kardeşlerim varsa telefonlarla kendilerini bizzat arayacağız ve 31 Mart´taki bu beka mücadelesinden hep birlikte galip çıkacağız. Zira biz bunlara asla vatanımızı böldürtmeyiz, ezanımızı susturtmayız ve biz bayraklarımızı yakanlara bunun hesabını inşallah sandıkta sorarız ve soracağız. Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kameralar önünde inancıyla, değerleriyle, mukaddes kitabı ile dalga geçilenler, 31 Mart´ta sandığın gelmesini bekliyor. İstanbul´un ortasında kadın hakları bahanesiyle canı kadar mukaddes bildiği ezanı ıslıklananlar sabırsızlıkla 31 Mart´ın gelmesini bekliyor. Yıllardır istiklalinin sembolü bayrağına saldıranların baş tacı edildiğini görenler 31 Mart´ı bekliyor." dedi.

“OTURDUĞU KOLTUĞU BIRAKMAZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nun 9 seçim kaybettiğini belirterek, "Koltuğu bırakıyor mu? Bırakmıyor. En büyük özelliği bu. Oturduğu koltuğu bırakmaz. Başarılı olsa da olmasa da bırakmaz. Başarılı olması gibi bir şey zaten söz konusu değil. Öyleyse buna öyle bir Osmanlı tokadı atılsın ki 31 Mart´ta hiç olmazsa CHP´liler bundan kurtulsun." dedi.

Erdoğan, Sinan Erdem Spor Salonu´nda "Büyük Sivaslılar Buluşması"ndaki konuşmasında, Türkiye´nin bölünmesine asla izin vermeyeceklerini belirterek, "İstanbul, Ankara, Konya, Eskişehir, Bilecik, Kocaeli, Sakarya ile bütün illerde benim Kürt kardeşlerim de var. Hepsi, Türk´ü, Kürt´ü, Laz´ı, Boşnak´ı, hepsi birbiriyle et tırnak gibidir. Size ne oluyor? Bu ülkeyi neden bölmeye çalışıyorsunuz?" diye konuştu.

Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet vurgusu yapan Erdoğan, bir ve beraber olunduğu sürece milleti kimsenin yıkamayacağını söyledi.

Erdoğan, Cumhur İttifakı´nın 15 Temmuz´da kurulduğunu aktararak, şöyle devam etti: "Tankların topların karşısında kim vardı? Cumhur İttifakı vardı. Diğerleri neredeydi? Bay Kemal FETÖ´cülerin kontrolünde tankların arasından çıkarak saat 23.15´te Bakırköy Belediyesi´ne gitti. Orada kahvesini yudumluyordu. 01.15´te havalimanına ben, damadım, eşim, kızım, torunlarım... Biz indik. Biz on binler meydandayken, F-16´lar üstümüzdeyken buraya böyle indik. Bay Kemal ne diyordu? ´Türkiye´de darbe olsa tankların önüne önce ben çıkarım.´ Bay Kemal ne oldu, neden kaçıp gittin? Belli oldu. Bu ürkek, korkak. Bu hiçbir zaman asil birisi değil. Dürüst birisi değil."

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nun SSK Genel Müdürlüğü dönemine ait görüntüleri salondakilere izleten Erdoğan, "Beyefendi genel müdür. Ne diyor? ´10 yıl önce SSK hastaneleri bugünden daha iyiydi.´ diyor. Sen niye geldin oraya?  Bu işi yapamayacaktın neden duruyorsun? Çek git. Bunun hayatı her zaman bu. 9 seçim kaybetti, koltuğu bırakıyor mu? Bırakmıyor. En büyük özelliği bu. Oturduğu koltuğu bırakmaz. Başarılı olsa da olmasa da bırakmaz. Başarılı olması gibi bir şey zaten söz konusu değil. Öyleyse buna öyle bir Osmanlı tokadı atılsın ki 31 Mart´ta hiç olmazsa CHP´liler bundan kurtulsun." ifadelerini kullandı.

Erdoğan, 1994´te halkın desteğiyle İstanbul´u bu zihniyetten kurtardıklarını belirterek, o zamandan beri İstanbul´a CHP gölgesinin İstanbul´a düşmediğini kaydetti. CHP´nin bölücü örgütün siyasi uzantısıyla iş birliği için olduğunu aktaran Erdoğan, "CHP´nin bir daha İstanbul üzerine çöreklenmesine inşallah müsaade etmeyeceğiz. CHP zihniyetinin Türkiye´yi yasaklarla, yolsuzluklarla, yoksullukla dolu eski karanlık günlerine döndürmesine asla izin vermeyeceğiz. Bunun için sizlerden 31 Mart´a kadar çok çalışmanızı istiyorum." dedi.

"DİLİNİ, GÖNLÜNÜ BİLDİĞİM BİNALİ YILDIRIM..."

Seçim çalışmalarında kadınlara çok güvendiğini dile getiren Erdoğan, gençlere inandığını vurguladı. Erdoğan, milletin kararlılığının 31 Mart´ı da getireceğine dikkati çeken Erdoğan, ülkenin yerel seçimlerden çok farklı çıkacağını kaydetti.

Erdoğan, seçimin yerel olduğunu hatırlatarak, "Genel seçim değil ama 4.5 yıl Türkiye´nin başında bu kardeşiniz var. Bir ölüm olmadıktan sonra ben varım. İstiyorum ki İstanbul´un başına da dilini bildiğim, gönlünü bildiğim Binali Yıldırım kardeşim gelsin. İlçelerinde yine zihniyet itibarıyla biz olalım. İstanbul´umuzu şu an bulunduğu noktadan çok daha ileri noktalara taşıyalım. Bu iş kadro ve dayanışma işidir. Bunu da ancak bu işi bilenlerle yaparsınız." değerlendirmelerinde bulundu.

“UYUMAYACAĞIZ, YORULMAYACAĞIZ”

Programda konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım ise gönül belediyeciliğini tekrar hayata geçirmek için çaba gösterdiklerini aktararak "İstanbul´da 750 bin Sivaslı yaşıyor. Bugün bereketli bir gün. Buna rağmen hemşehrilerimiz burada. Yiğidolar bizimle beraber. 31 Mart´ta İstanbul´da destan yazacak mıyız? Sayın Cumhurbaşkanımızın başlattığı hizmet anlayışını sürdürmekte destek olacak mısınız? Uyumayacağız, yorulmayacağız, gece gündüz demeden, kapı kapı dolaşarak tüm hemşehrilerimizin desteği için mücadele vereceğiz." diye konuştu.

Yıldırım, Sivas´ın Cumhuriyet´in kurulduğu yer olduğunu hatırlatarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

"İstiklal mücadelesinin başladığı yerdir Sivas. Bunu sizler çok iyi biliyorsunuz. Şimdi İstanbul´umuzu, Cumhuriyetimizin 100. yılına, Cumhurbaşkanımızla birlikte taşımak da inşallah bize nasip olacak. İstanbul´u 100. yılına taşımaya var mısınız Yiğidolar? Milli gelirini 300 milyara çıkarmış, trafik ve ulaştırmasını rahatlatmış, raylı toplu taşımasını 518 kilometreye çıkarmış bir İstanbul için yola çıktık. İstanbul´da vatandaşlarımız 15 dakikalık bir yürüyüş mesafesinde toplu ulaşıma erişmiş olacak. Trafik yoğunluğu yüzde 60´tan yüzde 20´ye inecek. Kuzey Ormanlarını mavi ile buluşturacağız. Yeşil koridorları İstanbul´a kazandıracağız. İstanbul´u dünyanın çekim merkezi haline getireceğiz. Yaşam kalitesi artmış, insanların hayatını kolaylaştıran bir İstanbul´u gerçekleştirmek için var gücümüzle çalışacağız.Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Türkiye´yi cumhuriyetimizin 100. yılında parmakla gösterilen ülkeler arasına hep birlikte sokacağız."

“HAVA YOLUNU HALKIN YOLU YAPTIK”

Binali Yıldırım, gençler için çok önemli projeleri olduğu dile getirerek, "16 yıldır Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Sivas´a çok değerli eserler kazandırdık. Sivas´a bugüne kadar 770 kilometre bölünmüş yol yaptık. Yolları böldük hayatları birleştirdik. Yolları böldük gönülleri birleştirdik. Yolları böldük Türkiye´yi birleştirdik. Yolları böleriz de Türkiye´yi böldürtmeyiz, bunu herkes böyle bilsin. Sivas Nuri Demirağ Havalimanı geçen yıl 600 bin Sivaslı´ya hizmet verdi. Türkiye, nereden nereye geldi, Sivas, nereden nereye geldi. Hava yolunu halkın yolu yaptık. Bu senenin sonunda Sivas´ta hızlı trenin çalışmaya başladığını göreceksiniz. Hızlı tren ile Sivas´ı buluşturacağız." ifadelerini kullandı.

Büyük Sivas Buluşması´na Sivas Milletvekilleri İsmet Yılmaz, Habip Soluk, Semiha Ekinci, Ahmet Özyürek ve Sivasspor Kulübü Mecnun Otyakmaz´ın yanı sıra AK Parti Sivas Belediye Başkan Adayı Hilmi Bilgin de katıldı. /AA/

/resimler/2019-3/13/1701214340575.jpg

/resimler/2019-3/13/1701366372067.jpg

/resimler/2019-3/13/1701564653683.jpg
Kaynak: AA

Anahtar Kelimeler: Mücadeleden Galip Çıkacağız
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Üniversite´ye Devredildi
Üniversite´ye Devredildi
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum´un Sivas ziyaretinde Fuar ve Kongre Merkezi´nin Bilim ve Teknoloji Üniversitesi´ne tahsis edilmesini istemesinin ardından Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken ile Bilim ve Teknoloji Üniversitesi kurucu Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul arasında protokol imzalandı.
Tavra´yla Sorun Kalmayacak
Tavra´yla Sorun Kalmayacak
4 Eylül Barajı´ndaki su seviyesinin düşmesi sebebiyle harekete geçen Sivas Belediyesi, Tavra Deresi kaynak suyunun içme suyu arıtma tesisine taşınması projesinde tamamlanan isale hattını gerçekleştirilen törenle hizmete sundu.
“4 Eylül Barajı´nı Iskartaya Çıkarttık”--Video
“4 Eylül Barajı´nı Iskartaya Çıkarttık”--Video
Saadet Partisi´nin Sivas Belediye Başkan Adayı Melih Seçilmiş, ilimizde faaliyet gösteren yazılı ve görsel basın kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi.
Sivas, Yeşile Doyacak
Sivas, Yeşile Doyacak
Sivas Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından 21-26 Mart Orman Haftası nedeniyle ‘Fidan Dikim Töreni´ düzenlendi. Törene katılan Vali Salih Ayhan, “Öncelikle insanların geçiş güzergahındaki yolları, nefes aldığı yerleşim alanlarını yoğun bir şekilde yemyeşil bir hale getireceğiz. Benim en çok hassasiyet gösterdiğim bölgelerden birisi de Yıldız Dağı Kayak Merkezi´dir. O bölgede de fidan dikimlerimiz devam edecek” dedi.
Sorunları İletti
Sorunları İletti
AK Parti Sivas Milletvekili ve Milli Savunma Komisyonu Başkanı İsmet Yılmaz, Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal´ı ziyaret etti. Ziyarette konuşan Köksal, üniversiteye yapılan 10 bin kişilik öğrenci yurtlarının ve halk otobüslerinin tek bilet uygulamasının esnafı mağdur ettiğini dile getirdi.
“Çanakkale Ruhunu Hissettirdiler”
“Çanakkale Ruhunu Hissettirdiler”
Lütfi Abay ilkokulu öğrencileri tarafından 18 Mart Çanakkale Zaferi´nin 104. yıl dönümü sebebiyle hazırlanan “Destanın Adı Çanakkale” konulu serginin açılışında konuşan Vali Salih Ayhan, “Çocuklarımız hazırladıkları bu anlamlı sergiyle bir kez daha bizlere Çanakkale ruhunu hissettirdi” dedi.
Coşkuyla Kutladık--Video
Coşkuyla Kutladık--Video
Baharın müjdecisi olan Nevruz, tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de çeşitli etkinliklerle kutlandı. Atatürk Kongre Müzesi bahçesinde düzenlenen kutlama programı renkli görüntülere sahne oldu. İl protokolünün yumurta tokuşturmasının ardından temsili olarak demir dövüldü, Nevruz ateşi yakıldı ve ateşin üzerinden atlandı. Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği kutlama programında il protokolünün ok atışı gösterisi izleyenlerden tam not aldı.
“Var Olmaya Devam Edeceğiz”
“Var Olmaya Devam Edeceğiz”
Cumhuriyet Üniversitesi Teknoloji Fakültesi tarafından “Çanakkale Zaferi´nin 104. Yıl Dönümü” konulu konferans gerçekleştirdi. Konferansa konuşmacı olarak katılan Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayhan Öztürk, “Ortak değerlerimizi artırdıkça, millî duygularımızı geliştirdikçe, ortak kadere inandıkça biz burada var olmaya devam edeceğiz” dedi.
Karaca, Restorasyon  Çalışmalarını Anlattı
Karaca, Restorasyon Çalışmalarını Anlattı
Cumhuriyet Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğrencileri ile bir araya gelen Vakıflar Bölge Müdürü Cemal Karaca, “Sivas´ta Vakıf Kültürü ve Restorasyon Çalışmaları” konulu konferans kapsamında öğrencileri ilimizde yürütülen restorasyon çalışmaları hakkında bilgilendirdi.
Hingel Etkinliğinde Buluştular
Hingel Etkinliğinde Buluştular
Hollanda Sivaslılar Platformu tarafından geleneksel hale getirilen hingel etkinliğinin 3´üncüsü Amsterdam´da gerçekleştirildi.
Koç´tan Borsa´ya ziyaret
Koç´tan Borsa´ya ziyaret
Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu´nu makamında ziyaret eden Demirciler Esnaf Odası Başkanı Harun Koç, Canlı Hayvan Pazarı ve Ot Borsası´nın yapımında kullanılacak olan demir çelik aksamının alımında ve yapımında odalarına kayıtlı firmaların tercih edilmesini talep etti.
Köylerde Çöp  Kalmayacak--Video
Köylerde Çöp Kalmayacak--Video
Suşehri´nde incelemelerde bulunan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, ilçenin köy muhtarları ile bir araya gelerek, çöp konteyneri dağıtım törenine katıldı. Törende konuşan Genel Sekreter Kaya, “Suşehri Belediyesi ile yaptığımız protokolle birlikte ilçe köylerimizin tamamından çöpler toplanacak. Bu hizmet temiz bir çevre için önemli bir adım. Bizler bunun kıymetini bilecek ve bu hizmete layık olmaya çalışacağız. 71 köyün tamamından çöpler toplanacak” dedi.
“Askerlerimiz Destan Yazdı”
“Askerlerimiz Destan Yazdı”
Cumhuriyet Üniversitesi´nde 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi 104. yıl dönümü nedeniyle ‘18 Mart 1915 Çanakkale Şehitleri Afiş Sergisi´ açıldı. Serginin açılışında konuşan Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Aksu, “Çanakkale bir ruhtur. Bütün dünyanın farklı bölgelerinden, Anadolu´nun farklı şehirlerinden gelen askerlerimiz manevi gücüyle, inancıyla, tarihte bir destan yazmıştır” dedi.
Borsa Personeline İletişim Eğitimi
Borsa Personeline İletişim Eğitimi
Ticaret Borsası personeline, Borsa Akademik Danışmanı ve Cumhuriyet Üniversitesi İletişim Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Şebnem Özdemir tarafından etkili iletişim ve excel eğitimi verildi.
“Hiçbir Emek Karşılıksız Kalmaz”
“Hiçbir Emek Karşılıksız Kalmaz”
Sivas; “Projem Türkiye; Mülki ve Yerel Yönetimlerde Yeni Fikirler ve Örnek Uygulamalar Yarışması Sergi ve Ödül Töreni”ne damga vurdu.
Seçimden Sonra Fiyatlar Artabilir
Seçimden Sonra Fiyatlar Artabilir
Sivas Emlak Müşavirleri ve Danışmanları Derneği (SEMDER) Başkanı Kerim Çayır, ev almayı planlayan yatırımcılara “Acele edin” çağrısında bulundu. 31 Mart´ta gerçekleştirilecek mahalli seçimlerin ardından konut fiyatlarının artabileceğine dikkat çeken Başkan Çayır, “Ev alıcısı için ideal bir süreç. Seçime kadar olan bu süreci değerlendirsinler. Şu an avantajlı bir dönem” dedi.
Bediroğlu Güven Tazeledi
Bediroğlu Güven Tazeledi
MERDER´in 8. Olağan Genel Kurulu Öğretmenevi´nde gerçekleştirildi. Tek liste ile gidilen genel kurulda mevcut başkan Mehmet Bediroğlu güven tazeledi.
Karataş´tan Nevruz Daveti
Karataş´tan Nevruz Daveti
Cem Vakfı Sivas Şubesi Başkanı Ünal Karataş, bugün vakıfta gerçekleştirilecek olan Nevruz kutlamalarına tüm Sivaslıları davet etti.
Tecrübelerini Paylaştılar
Tecrübelerini Paylaştılar
Cumhuriyet Üniversitesi´nde gerçekleştirilen İş Dünyasında Kadınlar" konulu konferansa konuşmacı olarak katışan iş kadınları tecrübelerini öğrencilerle paylaştılar.
En Değerli Mesleklerden Birisi Olacak--Video
En Değerli Mesleklerden Birisi Olacak--Video
Cumhuriyet Üniversitesi´nde gerçekleştirilen patentleme bilirlik kriterleri ve sınai mülkiyet hakları programına konuşmacı olarak katılan Marka ve Pantent Anonim Şirketi (MARPATAŞ) yetkilisi Mehmet Tozar, “Fikri sınai mülkiyet hakları gelecekteki en önemli, en değerli mesleklerden biri hâline gelecek” dedi.
Savunma Sanayinde  Uzmanlaşmak İstiyoruz--Video
Savunma Sanayinde Uzmanlaşmak İstiyoruz--Video
Geçtiğimiz yıl 18 Mayıs´ta kurulan Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi´nin kurucu Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul, basın mensuplarıyla bir araya geldi. Şu ana kadar yürütülen çalışmalar ve hedefleri hakkında bilgiler veren Rektör Kul, “Öncelikle ihtisas üniversitesi olmayı planlıyoruz. Yani bir alanda uzmanlaşmak istiyoruz. Seçtiğimiz alan ise savunma sanayidir. Çünkü ülkemizde savunma sanayi alanında büyük bir boşluk var. Hem ürün hem de mühendis boşluğu var” dedi.
Turizm Fakültesi Finale Kaldı
Turizm Fakültesi Finale Kaldı
Cumhuriyet Üniversitesi Turizm Fakültesi, Turizm Fakültesi Türkiye Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu (TAŞPAKON) tarafından 8-10 Mart 2019 tarihleri arasında Nevşehir´de düzenlenen Türkiye Kupası Ön Eleme yarışmasında finale kalmaya başardı.
“Sivas´ı Anlamadan Gitmeyin”
“Sivas´ı Anlamadan Gitmeyin”
Arkeoloji Müzesi´nde gerçekleştirilen ´Gençlik Sohbetleri´ programı kapsamında üniversite öğrencileriyle bir araya gelen Vali Salih Ayhan, “Sevgili gençler; Sivas, ruhu olan nadir şehirlerimizdendir. Bu ruhu hissettiğinizde Sivas´a dair bambaşka bir pencere açılacaktır. Aşık Veysel´i, Pir Sultan Abdal´ı, Şemsi Sivasi´yi, Nuri Demirağ´ı, Buruciye´yi, Gökmedrese´yi, Divriği´yi görmeden, anlamadan gitmeyin" dedi.
İş birliği protokolü imzalandı
İş birliği protokolü imzalandı
Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız ile Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Prof. Dr. Mehmet Kul arasında iş birliği protokolü imzalandı. Protokolle iki üniversite arasında yapılacak olan eğitim-öğretim, araştırma-geliştirme, sosyal, kültürel, bilimsel ve teknik çalışmalarda karşılıklı iş birliği amaçlanıyor.
4 Boyutlu Cihaz Hizmette
4 Boyutlu Cihaz Hizmette
Numune Hastanesi Perinatoloji Kliniğinde 4 boyutlu ultrason cihazı hizmet vermeye başladı. Numune Hastanesi Perinatoloji Uzmanı Dr. Cihan İnan, cihaza ilişkin; “Ultrason cihazımız perinatoloji alanında kullanılabilecek en üst düzey cihazlardan bir tanesi” dedi.
Önceliğiniz Sivas  Ekonomisi Olmalı--Video
Önceliğiniz Sivas Ekonomisi Olmalı--Video
Tarım ve Orman Müdürlüğünce düzenlenen patates üretimi bilgilendirme panelinde konuşan Vali Salih Ayhan, çiftçilere önemli uyarılarda bulundu. İlimizde tarımsal üretimin artması noktasında çiftçilere önemli görevler düştüğünü belirten Vali Ayhan, “Başka illerden gelen kişilere tarlalarımızı kiraya verip, bu girdinin başka illere gitmesine neden oluyoruz. Sizler bu ilin çiftçilerisiniz. Öncelikli hedefimiz Sivas ekonomisi olmalıdır” dedi.
Oryantiring Heyecanı Bugün
Oryantiring Heyecanı Bugün
İlimizde bugün “Okullar arası küçükler-yıldızlar oryantiring yarışmaları” heyecanı start alacak. Yarışmalar sonucunda dereceye girenlere kupa ve madalya takdim edilecek.
Binlerce Erkan Yetiştiriyorum--Video
Binlerce Erkan Yetiştiriyorum--Video
18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi´nin 104. yıl dönümü dolayısıyla ilimizde çeşitli anma etkinlikleri gerçekleştirildi. Atatürk Kültür Merkezi´nde düzenlenen programda konuşan Şehit Jandarma Uzman Çavuş Erkan Sakal´ın eşi Songül Sakal, “Ben bir öğretmenim, eğitimciyim. Bir Erkan kaybettim, binlerce Erkan yetiştiriyorum. Bıraktığı yerden bu bayrağı onlar devralacak. Çünkü fıtrat değişmez, bu kan aynı kandır” dedi.
“Şehitlerimize Borçluyuz”
“Şehitlerimize Borçluyuz”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanlığı tarafından 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü´nün 104. yılı nedeniyle kent meydanında helva dağıtıldı. CHP Sivas Belediye Başkan Adayı Ali Akyıldız, “Bugün bu ülkede bağımsız ve özgür olarak yaşayabiliyorsak bunu en başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk´e ve onunla birlikte bu vatan canını vermiş şehitlerimize borçluyuz” dedi.
Çanakkale Menüsü İkram Edildi--Video
Çanakkale Menüsü İkram Edildi--Video
18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü´nün 104. yılı nedeniyle Ülkü Ocakları İl Başkanlığı tarafından kent meydanında vatandaşlara çorba, hoşaf ve ekmekten oluşan Çanakkale menüsü ikram edildi.
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kendine yapılmasını istemediğini sen de başkasına yapma.

Konfüçyus
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
1

1