11.07.2017 06:00:01 0

?Muhabbet nazarıyla bakan kusur görmez?

Bakan Yılmaz, çiçeği burnunda çifte mutlu evliliğin sırlarını verdi

AHMET TIRPAN
Bakan Yılmaz Sivas Radyo Televizyonu (SRT) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Hasdemir´in oğlunun Cumhuriyet Üniversitesi Çok Amaçlı Balo ve Düğün Salonu´nda gerçekleşen düğün törenine katıldı.
Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın´ın kıydığı nikâhta Sivas Valisi Davut Gül, AK Parti Sivas Milletvekilleri Hilmi Bilgin ve Selim Dursun ile birlikte nikah şahitliği yapan Bakan Yılmaz, Öznur Karaköse ve Bilal Hasdemir çiftine tavsiyelerde bulundu.
KUL HAKKINA RİAYET EDİN
Evlenen çifte mutlu yuvanın sırlarını veren Bakan Yılmaz, "Muhabbet nazarıyla bakan kusur görmez. Birbirinize muhabbet nazarıyla bakarsanız kusur görmezsiniz. Büyük kusurları küçültürsünüz. Küçük kusurları da görmezsiniz. Birlikte menzile varmak için, kul hakkına riayet etmek gerekir. İnşallah uzun ince bir yol olan evlilikte de menzile yüz akıyla varırsınız" dedi.
Yılmaz, "Muhabbet nazarıyla bakan kusur görmez. Birbirinize muhabbet nazarıyla bakarsanız kusur görmezsiniz. Büyük kusurları küçültürsünüz. Küçük kusurları da görmezsiniz. İnşallah uzun ince bir yol olan evlilikte de menzile yüz akıyla varırsınız. Menzile yüz akıyla varmanın şartı kul hakkına riayet etmektir. Öncelikle her iki kimse yan yana bulunacak üç adım yol yürüyecek veya bir oda da bulunacaksa mutlaka kul hakkı söz konusu olur. Kızımız ve oğlumuz kul hakkına riayet ederse o zaman yük aklıyla menzile varırsınız. Diliyorum ömür boyu aşkınız, heyecanınız daim olsun" dedi. Yılmaz, evlilik cüzdanını geline verdi.
Bakan Yılmaz, düğün töreninin ardından kentten ayrılarak karayolu ile Ankara´ya hareket etti.