Öğretmenlere Harezmi Eğitim Programı
Sivas İl Milli Eğitim Müdürlüğü´nün koordinesinde ilimizdeki öğretmenlere yönelik Harezmi Eğitim Modeli hizmetiçi eğitim programı başladı.
Tarih: 8.11.2018 07:00:00

HAYRULLAH AĞKAŞ

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen Harezmi Eğitim Modeli, Sivas´ta görev yapan öğretmenlerle buluştu.

Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde gerçekleştirilecek Harezmi Hizmetiçi Öğretmen Eğitimi programı başladı. E-Sınav Salonu´nda gerçekleştirilecek olan eğitimlerin ilk bölümüne Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı da katıldı. İstanbul´dan gelen Harezmi Eğitim Modeli eğitmenleri Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Neslihan Bektaş ve Felsefe Öğretmeni Funda Bayraktar tarafından gerçekleştirilen eğitim programına katılan öğretmenler; disiplinler arası anlayışla birlikte çalışma ve üretme, aynı sınıfta birden fazla öğretmenin öğrenme sürecine katılması, farklı yöntem ve teknikler kullanma gibi durumları deneyimleme imkanı buldu.

Eğitim modeli hakkında bilgi veren eğitmen Funda Bayraktar,"Harezmi Eğitim Modeli çocukların teknolojiyi kullanarak nasıl üretebileceklerini, keşfetmelerinin yanında; güvenli, etik ve ahlaki değerleri özümseyerek, bilimsel araştırma yöntemleri ile belirlediği süreci, öğretmenleri ile değerlendirip güncelleyen yapıda bir modeldir" dedi.

Eğitmen Neslihan Bektaş ise Harezmi Eğitim Modeli´nin, geleceğin eğitiminin nasıl kurgulayacağı ve nasıl doğru uygulanacağı noktasında öğretmen ve öğrencilere ışık tuttuğunu söyledi.

Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı da Harezmi Eğitim Modeli´nin önemine değinerek burada gerçekleştirilecek eğitimlere katılan öğretmenlerin önemli bir kazanım elde edeceklerinin altını çizdi.

31 öğretmenin katılımı ile gerçekleştirilen Harezmi Hizmetiçi Öğretmen Eğitimi programı, 9 Kasım´da sona erecek.

/resimler/2018-11/7/1633599582104.jpg

 /resimler/2018-11/7/1637247711096.jpg
Kaynak: İRADE

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Takipçisi Olacağız
Takipçisi Olacağız
Seyfebeli Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi yönetiminin alt kooperatiflerini bilgilendirdiği toplantıda konuşan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “Seyfebeli Sanayi Sitesi hükümetimizin eylem planına girmiş bir proje. Projenin hızlı bir şekilde hayata geçirilmesi noktasında takipçisi olacağız. Projeyi bir an önce kamulaştırma aşamasına getirerek, süreci başlatacağız. Ondan sonra da neler yapılabilirse bu noktanın takipçisi olacağız” dedi.
Kangal Köpeğine Eziyete İşlem
Kangal Köpeğine Eziyete İşlem
Kangal´ın Külekli köyü mevkisinde traktör arkasına bağlı şekilde koşturulan 2 Kangal cinsi köpek olduğu ve hayvanlara eziyet edildiği ihbarı üzerine çalışma başlatıldı. Harekete geçen Jandarma ekipleri şüpheli hakkında ilgili kanun uyarınca işlem yapıldı.
Kuraklık Buğdayda Verimi Düşürdü
Kuraklık Buğdayda Verimi Düşürdü
Ulaş ilçesinde kuraklık nedeniyle buğdayda beklenen verimin alınamadığı bildirildi.
184 Daireye Yapı Ruhsatı
184 Daireye Yapı Ruhsatı
Sivas´ta, 2019 Ocak-Haziran döneminde belediyeler tarafından yapı ruhsatı verilen daire sayısı 184 olarak açıklandı.
Sivas´ı Tercih Etti--Video
Sivas´ı Tercih Etti--Video
Bosna Hersek´te yaşayan 18 yaşındaki Sara Açıkgöz, burun estetiği ameliyatı olmak için Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesi´ni tercih etti.
“Hakkımızı Helal Etmiyoruz”
“Hakkımızı Helal Etmiyoruz”
Sivas Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği Başkanı Mustafa Hızal, HDP´li 3 belediyeye kayyum atanması kararını değerlendirdi. Karardan dolayı mutlu olduklarını ifade eden Başkan Hızal, “Türkiye Cumhuriyeti devletinin temellerinin atıldığı Sivas´tan sesleniyorum: Devletimizin hangi kademesi ve mevkiinde olursa olsun, bu aziz vatanımız için şahadet şerbetini içen aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin kanları ile alınan bu topraklara ihanet içerisinde olanlara hakkımızı helal etmiyoruz” dedi.
Sultan Şehir İhya Olacak--Video
Sultan Şehir İhya Olacak--Video
Sivas Kongresi´nin 100. yılı etkinlikleri kapsamında Atatürk Kongre Müzesi bahçesinde “Geçmişten Günümüze Tarım Aletleri” sergisi açıldı. Cumhuriyet döneminden günümüze tarımda kullanılan alet ve ekipmanların görücüye çıktığı sergide konuşan Vali Ayhan, “Göreve başladığımızda Sivas´ta üçlü bir sacayağı kuracağımızı söylemiştik. Sanayi, turizm ve tarım. Sivas bu 3 sektörle inşa olacak, ihya olacak. Bu topraklar çok daha canlı olacak” dedi.
Sivas´ta Ürün Çeşitliliği Artacak
Sivas´ta Ürün Çeşitliliği Artacak
Nohut ve karpuz hasadına katılan Vali Salih Ayhan, bölgenin dokusuna uygun ürünlerle çiftçileri tanıştırmak istediklerini söyledi. Üretim çeşitliliğini artırmanın tarımda öncelikli amaçları arasında yer aldığını kaydeden Vali Ayhan, “Bölgemizde yeni yapılanmamızla birlikte çiftçimiz yalnızca arpa ve buğday değil, bölgenin dokusuna uygun üretim metotlarıyla farklı ürünleri de yetiştirilebilir hale gelecek. Çiftçilerimize hayırlı ve bereketli olsun” dedi.
Fiziki Durum Masaya Yatırıldı
Fiziki Durum Masaya Yatırıldı
“İl Merkezi Anaokulu Müdürleri Toplantısı” İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda il merkezindeki anaokulların okullaşma oranı ile fiziksel durumları masaya yatırıldı.
Kadro Sıkıntısı Yaşanmayacak
Kadro Sıkıntısı Yaşanmayacak
Cumhuriyet Üniversitesi´ne 445 kadro tahsisi ile birlikte kadro bekleyen akademisyenlerin kadroları ilan edilmeye başlandı. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan neticesinde Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, “Nitelikli eğitim ve araştırmaların yapıldığı üniversitemizde tahsis edilen bu kadrolarla birlikte artık akademik kadro sıkıntımız birkaç yıl yaşanmayacak. Bizim akademik çalışanlarımızdan isteğimiz şu: Aklın ve bilimin ışığında gelecek nesillere faydalı bilimsel çalışmalarını ve üretimlerini devam ettirsinler” dedi.
Konut Satışında  Gerileme Sürüyor
Konut Satışında Gerileme Sürüyor
İlimizde Temmuz ayında satılan konut sayısı geçen yılın aynı ayına göre 335 adet azalarak 768´e geriledi. Sivas´ta bu yıl Ocak-Temmuz döneminde satılan konut sayısı ise 3 bin 801 olarak kayıtlara geçti.
İllegal Amaçlar  İçin Kullanılıyor
İllegal Amaçlar İçin Kullanılıyor
HDP´li 3 belediyeye kayyum atanması kararının terörle mücadelenin gereği olduğunu söyleyen MHP İstanbul Milletvekili hemşehrimiz Hayati Arkaz, “Bazı belediye başkanları aracılığıyla belediyelerin imkanları illegal amaçlar için kullanılmaktadır. Hatta bu belediyeler, ülkemizin diğer bölgelerinden ayrı bir yönetim modelinin parçası haline getirilmeye çalışılmaktadır. Bu durum Anayasamızın ´ülkemizin devleti ve milletiyle bölünmez bütünlüğü´ içerikli 3. maddesine açıkça aykırıdır” dedi.
Ulaşımda Sorun Yaşanmayacak
Ulaşımda Sorun Yaşanmayacak
Sivas Yukarı Tekke Mezarlık alanına inşa edilen ay ve yıldız temalı camiye ulaşım için yol açma çalışmaları başlatıldı. Belediye Fen İşleri Müdürlüğü tarafından başlatılan çalışma ile camiye 3 ayrı yönden ulaşım sağlanabilecek.
Değerlerimize   Sahip Çıkacağız
Değerlerimize Sahip Çıkacağız
Madımak Olayları´nda hayatını kaybeden hemşehrimiz Hasret Gültekin´in ismi doğduğu topraklar olan İmranlı´da yapımı tamamlanan bir parka verildi. Parkın açılış töreninde konuşan AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, İmranlı Belediye Meclisi´nde çoğunluğun AK Partili üyelerden oluştuğunu ifade ederek “Bu ülkenin değerlerine hepimiz sahip çıkacağız. Pir Sultan bizimdir, Aşık Veysel bizimdir, Hasret Gültekin bizimdir. İster Kızılırmak´ın öbür tarafı isterse bu tarafı nereden olursa olsun herkes türkülerle gömün beni diyecek inceliğe, duyarlılığa sahiptir” dedi.
Emniyet Kemerini İhmal Etmeyin--Video
Emniyet Kemerini İhmal Etmeyin--Video
Geçtiğimiz günlerde İmranlı ilçesinde meydana gelen trafik kazasında araçta bulunan 4 kişi emniyet kemerlerini taktığı için hayatta kalmayı başardı. İl Emniyet Müdürlüğü´nden konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, “Sürücü-yolcu, ön-arka koltuk ayrımı yapmaksızın, araç içerisinde herkesin mutlak suretle emniyet kemerlerini takmaları, kendi can güvenlikleri için vazgeçilmez bir gerekliliktir” denildi.
Traktörün Altında Kalan Karı Koca Öldü
Traktörün Altında Kalan Karı Koca Öldü
Koyulhisar ilçesinde traktörün devrilmesi sonucu sürücü ile eşi hayatını kaybetti.
Yurt Problemimiz Yok
Yurt Problemimiz Yok
Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı´nda kayıt yaptıran öğrencileri ziyaret etti. Kayıt işlemlerinin sorunsuz bir şekilde sürdüğünün altını çizen Rektör Yıldız, “Kayıtlar gayet güzel ilerliyor ve 5 saniyede kayıt işlemleri bitiyor. e-Devlet üzerinden kayıt yaptıranlar için bir problem yok ama Sivas´ta ikamet edenler burada yapmayı tercih ediyor. Diğer illerden gelenler de Sivas´ı görmeye ve yurtlara bakmaya geliyorlar. Ben yeni öğrencilerimize hayırlı olsun diliyorum. Yurt problemimiz yok. KYK yurtlarımızın 23 bin kontenjanı var.
Birçok Kişinin Rüyasını Gördüğü Yere  Kabir Yaptılar
Birçok Kişinin Rüyasını Gördüğü Yere Kabir Yaptılar
Zara ilçesi Gümüşçevre köyünde birçok kişi aynı rüyayı görünce köy halkı şehit kabri olduğunu düşündükleri yere mezar yaptılar.
Çevre Yolu Bulvara Bağlandı
Çevre Yolu Bulvara Bağlandı
Cumhuriyet Üniversitesi ile Yenişehir arasında yapımı süren Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı´nda üst geçidin tamamlanmasının ardından asfaltlama çalışmalarına da başlandı. Karayolları tarafından sürdürülen çevre yolundaki çalışmalarda üst geçidin Ankara istikametinde asfaltlama çalışmaları ise tamamlandı.
Ruhsati´nin Evi  Müze Olacak
Ruhsati´nin Evi Müze Olacak
Vali Salih Ayhan, ünlü halk ozanı Aşık Ruhsati´nin Deliktaş köyünde bulunan evinin müzeye dönüştürülmesi noktasında çalışmaların kısa süre içerisinde başlayacağını söyledi.
Eğitim Yuvalarında  Hummalı Hazırlık
Eğitim Yuvalarında Hummalı Hazırlık
9 Eylül Pazartesi günü başlayacak olan 2019-2020 eğitim-öğretim yılı öncesi yapım ve tadilat faaliyetleri devam eden okullarda incelemelerde bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, il genelindeki tüm okulları öğrencilerin hizmetine sunmak için yoğun bir çalışmanın yürütüldüğünü söyledi.
Köy Yolları Asfaltlanıyor
Köy Yolları Asfaltlanıyor
Ulaş İlçesinde Özel İdare tarafından, köy yollarında asfaltlama çalışmaları devam ediyor.
Traktör Kamyonetle Çarpıştı
Traktör Kamyonetle Çarpıştı
İlimizde meydana gelen trafik kazasında 8 kişi yaralandı.
Fikret Orman´ın Kangal Sevgisi
Fikret Orman´ın Kangal Sevgisi
Kangal Köpeği Eğitim ve Üretim Merkezi´ni gezen Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Kangal köpeklerini sevdi. Fikret Orman: "Köpekleri oldum olası severim. Kangallar ülkemizin gururu, asil hayvanlar" sözleriyle övgüler yağdırdı.
Sivaslılar Orhan´la  Coştu
Sivaslılar Orhan´la Coştu
Türk Halk Müziğinin sevilen isimlerinden Sevcan Orhan, Sivas Kongresi´nin 100´üncü yıl etkinlikleri kapsamında Atatürk Kongre Müzesi bahçesinde konser verdi.
Koyunculuğa Önem Verilmeli
Koyunculuğa Önem Verilmeli
Sivas´ın merkeze bağlı Çallı Köyü´nde geleneksel koyun yıkama etkinliği gerçekleştirildi. Köylülerin yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte konuşan Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ, “Bu ülkenin kalkınmasında koyunculuk çok önemli. Biz koyunculuğa önem verdiğimiz sürece bu ülkede 82 milyonu değil 250 milyonu besleyebilecek kapasitemiz var. İnşallah bu etkinliğimiz Türkiye´ye örnek olur. Bizim mesajımız koyunculuğa önem verilmesine dikkat çekmek. Bu da hayvancılığın kalkınmasından geçiyor” dedi.
Yeni Teklif  Bekliyoruz
Yeni Teklif Bekliyoruz
Sendika binasında gerçekleştirdiği basın açıklamasıyla Kamu İşveren Heyeti´nin 2020 ve 2021 yılları için kamu görevlilerine sunduğu teklifle ilgili değerlendirmelerde bulunan Memur-Sen Sivas İl Temsilcisi Halil İbrahim Temiz, “Yeni bir teklif ve yeni bir eşik bekliyoruz. Türkiye´ye inanıyor ve Türkiye´nin gücüne itibar ediyoruz. İlimizdeki Memur-Sen teşkilatlarıyla birlikte toplu sözleşme sürecini yakından takip etmeye, bizleri memnun edecek her konuda destek, üzecek ve gerecek her konuda tepki vermeye hazır olduğumuzun bilinmesini istiyoruz” dedi.
Deprem Değil  Rant Öldürür
Deprem Değil Rant Öldürür
İnşaat Mühendisleri Odası Sivas Temsilciliği Şube Yardımcısı Kerim Balkan, “Konut, yer seçiminden planlamaya, projelendirmeden programlamaya, inşadan denetlemeye uzanan ve bir bütünlük taşıması gereken yapı üretim sürecinin bir ürünüdür. Bu nedenle süreç bir bütün olarak ele alınmalı ve öldürenin deprem değil, bilim ve tekniği yok sayan, günübirlik çıkar odaklı ve ranta dayalı bozuk yapı üretim süreci olduğu gerçeği görülmelidir" dedi.
Ulaş´ta Araç Yangını--Video
Ulaş´ta Araç Yangını--Video
Sivas´ın Ulaş ilçesinde belirlenemeyen bir nedenle yanan minibüs kullanılmaz hale geldi.
Fiyatlar Uçtu,  Rağbet Azaldı
Fiyatlar Uçtu, Rağbet Azaldı
Türkiye´de son süreçte ekonomide yaşanan dalgalanmalar uçak bileti fiyatlarını da olumsuz etkiledi. Anormal derecede artan uçak bilet fiyatları nedeniyle birçok havalimanında olduğu gibi Sivas Nuri Demirağ Havalimanı´nda da uçağı kullanan yolcu sayısında büyük düşüş yaşandı.
Orhan Arslan
Orhan Arslan
Eğitim ve Öğretimin Temelini Öğretmenler Oluşturur -2-
Haydar Mermer
Haydar Mermer
Dünyalık Halleri Perişan
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Kas Gelişimi Ve Kuvvet
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Engelliler ve Spor
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
İslam´da Hoşgörü
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
Alper Duran
Alper Duran
Şaplakçılar
Aydın Deliktaş
Aydın Deliktaş
Gardaş Dedikodusu…
Ahmet Tırpan
Ahmet Tırpan
Kurban Kesilirken Hangi Dualar Okunur?
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Adem Akgül
Adem Akgül
MODERN TÜRKİYE VE ABD
Taner Karabal
Taner Karabal
Karayolunu Biz Neden Değerlendiremiyoruz?
Fatih Tabur
Fatih Tabur
Adakta Gaye Allah Rızası Olmalıdır
Hanife Döner
Hanife Döner
Hakikat Mülküne Varan Bir Dost: Ayşe Şasa –Son-
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Altunsoy´dan Beklentiler…
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Sivas´ta Eğitimle İlgili Öneriler
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
Kriz Mi? Kim Demiş? Bu Şehri Yönetenler Krizle Dalga Geçiyor!
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
İLAHİ ADALET…
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
Hayrullah Ağkaş
Hayrullah Ağkaş
DOLAR
5.7478
EURO
6.3723
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hiç unutulmayacak yüz anne yüzüdür…

Hz. Muhammed
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Global ısınma yükselen deniz seviyesi 2050 yılında shangai ve deniz kıyısındaki Çin şehirlerinde büyük sellere neden olacak.bu sellerde 76 milyon kişi evsiz kalacak. -Üzerinde barkodu olan ilk ürün Wringleys marka sakızdır. -Kereviz yerken harcanan ka

İlginç Bilgiler 3