“Olimpiyat Sporcuları Yetişecek”--Video
“Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi” kapsamında Atatürk Kültür Merkezinde kayak branşı yönlendirme toplantısı yoğun katılımla yapıldı. Programda konuşan Vali Salih Ayhan; “Sivas´ta yıldızlar yetiştireceğiz, Sivaslı orijinal şampiyonlar çıkaracağız ki bu alanda alt yapı var ilimizde. Bizde nice olimpiyat şampiyonları çıktı. Kayak´ta da inşallah olimpiyat şampiyonları çıkaracağız” dedi.
Tarih: 9.1.2019 07:00:00

OĞUZHAN SARZEP

Sivas Valiliği himayesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Sivas Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen 2023´e Doğru Eğitimde Değişim Dönüşüm Hareketinin Sosyal Kültürel ve Sportif faaliyetler başlığı altında “Kışlar Daha Güzel” sloganı ile başlatılacak olan “Kayak Eğitimi ve Yıldız Dağı Kış Sporları Merkezi´nde öğrencilerin kış sporları ile tanıştırılması konulu bilgilendirme toplantısı yapıldı.

“Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi” kapsamında Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen kayak branşı yönlendirme toplantısı Vali Salih Ayhan, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç, İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Türkiye Kayak Federasyonu Genel Koordinatörü İlhan Erzurum, Sivas Kayak İl Temsilcisi İrfan Erzurum, antrenörler, veliler ve sportif yetenek taramasında seçilen öğrencileri katıldı.

ŞUBE MÜDÜRÜ KEKLİK:

“YETENEKLİ ÇOCUKLARI KEŞFETTİK”

Programda açılış konuşmasını yapan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Aytaç Keklik, “Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi”ni anlatarak; “Sayın Cumhurbaşkanımızın 100 günlük eylem planlamasında yer alan “Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi” kapsamında 2017 ve 2018 de çalışmalarımızı tamamlamış bulunuyoruz. 2019´da da devam niteliğinde faaliyetlerimiz sürecek. Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi dahilinde Sivas merkez, ilçe ve beldelerinde ilkokul 3. sınıfta okuyan toplam 4 bin 144 öğrencimize ulaştık. 4 Eylül spor salonunda antrenörler nezdinde 8 farklı testler yapıldı. Gençlik ve Spor Bakanlığımızın belirlediği 223 öğrenci bir takım eğitim programına tabi tutulmuşlardır. 223 Öğrencimize 6 farklı bölgede toplam 50 personel ile 42 antrenör, 8 beden eğitimi öğretmeni temel hareket kavramlarının geliştirilmesi amacıyla haftanın 3 günü çalışmalar yaptılar. Ulaşım sıkıntısı ve hava şartları nedeniyle 21 Ocak 2019´dan itibaren yeniden eğitimlere başlanılacak. Taranan tüm öğrencilerimizin değerleri Bakanlığımıza gönderilmiş olup, belirlenen isimler bize yeniden gönderildi. Bu isimler ile çalışmalarımız devam edecektir” dedi.

ERZURUM: “SİVAS´TAN BİRÇOK MİLLİ

TAKIM SPORCUSU ÇIKMIŞTIR”

Daha sonra konuşan Türkiye Kayak Federasyonu Genel Koordinatörü İlhan Erzurum ise, kayak sporunun Sivas´taki tarihi geçmişinden bahsederek; “Kayak sporu aslında çok zengin bir spor, ancak bir futbol kadar popüler olmadığından vatandaşlar bundan habersiz. Türkiye´nin ilk kayak okulu 1916´da Sivas Suşehri´nde açıldı. Sivas´tan birçok milli takım sporcusu çıkmıştır. Ahmet Ünal ağabeyimiz de kış olimpiyatlarında yarışmıştır. Buda Sivaslı, rahmetle anıyoruz. Cumhuriyet döneminde kayak ile ilgili sempozyumlar, 1936 yılında Sivas´ta kayak imalatı yapılmıştır iki bin tane. Bunların bin tanesi kayak federasyonuna verilmiş, bin tanesi de halka dağıtılmıştır. Valimiz Salih Ayhan, Özel İdare Genel Sekreterliği yaptığı dönemde büyük bir cesaret göstererek, beklide Türkiye´de çok büyük, çok cesaret isteyen Türkiye´nin en modern, en güzel kayak merkezinin 2-3 yıl gibi kısa sürede yapıp bitirerek, kayak severlerin hizmetine sunmuştur. Kayak merkezimiz her geçen gün kalitesini artırıyor. Taşlar yerine oturuyor” ifadesini kullandı.

“ÇOK İYİ SPORCULAR YETİŞTİRECEĞİZ”

Sivas´ta olimpik kayak sporcusu yetiştirilmesi gerektiğini söyleyen Erzurum, şu ifadeleri kullandı; “Artık Sivas´ta kayak sporunda olimpik sporcular yetiştirmemiz gerekiyor. Daha kaliteli işler yapmalıyız. Ülkemiz sporuna, ülkemiz gençliğine, Sivas´ımıza, Sivas gençliğine büyük katkı sağlamak amacıyla bir proje yapıp büyük sporcular yetiştirmemiz gerekiyor. Sayın Valimiz ilk geldiği günden itibaren eğitim alanında sürekli söylemleri ve kayakta da çok büyük sporcular yetiştirilmesi gerektiğini bize talimat verdi. Türkiye´de bir tane spor kökenli milli eğitim programı var. Bunu sizlerinde desteğiyle ön plana çıkarılmasıyla güzel ve şık sporcu yetiştirme projesi hazırladık. Velilerimizin göstermiş olduğu bu ilgi projenin gerekliliğini ön plana çıkarıyor. Sivas´ta çok iyi sporcular yetiştireceğiz. Olimpiyat sporcuları yetiştireceğiz.”

VALİ AYHAN: “DÜNYA ÇOK HIZLI DEĞİŞİYOR”

Vali Salih Ayhan da, projenin hassasiyetini dile getirerek; “Bende bu projenin hassasiyetini biliyorum. Çok yakından takip ediyorum. Artık yol, altyapı, bina vs. dönemleri bitti. Biz insanların gölüne hitap edecek hizmetler yapmamız lazım. Dünya çok hızlı değişiyor, müthiş bir değişim var. Ben bakanlıkta şunu gördüm; aşırı ders yükü, aşırı akademik baskı çocuklarımızı bunalttı. Hafif kar yağıyor bakıyorum hemen kar tatili isteniyor. Neden çünkü işlevin aşırı derecede çocukları test çözelim, sınavlara çalışalım, kitap oku, ders çalış… Elbette ki bunlar da önemli ancak çocuklarımız sosyal hayattan kopamıyorlar. Onların yeteneğini ön plana çıkaracak eğitim modeli geliştirmek zorundayız. Artık bu işin püf noktası budur. Bunun için yoğun bir çalışma takvimi ortaya çıkardık. Kayak merkezimizde olağan üstü bir çalışma yapılıyor. Zor şartlarda bu noktaya getirdik ve 150 milyonluk bir yatırım. Kimin için; çocuklarımız için. Kış memleketi Sivas´ta sosyal hayat çok zayıftı. Hafta sonları yapılacak bir şey yoktu. Ancak kayak merkezimi yaptık, sosyal bir faaliyet başlattık” ifadesini kullandı.

“BİN ÖĞRENCİYE KAYAK EĞİTİMİ VERİLECEK”

Her yıl bin öğrenciye kayak eğitimi verileceğini ifade eden Ayhan, şunları söyledi; “Her yıl bin çocuğumuza kayak eğitimi vereceğiz. Türkiye´nin en iyi sporcularını ve Türk Bayrağımızı göklere çekip, İstiklal Marşımızı söyletmek için çalışmalar yapacağız. Türkiye´de belki de ilk olan Kayak Simülasyon merkezini de yapıyoruz. Olağan üstü bir proje oda. 7,5 milyonluk bir yatırım. Yakında oranın da açılışını gerçekleştireceğiz. Çocuklarımız hem hafta sonu hem de yazın orada kondisyon eğitimi alacaklar ve dağda da pratik eğitimlerini alarak Türkiye´nin yada dünyanın en meşhur kayakçılarını buradan çıkaracağız. Çocuklardan tek isteğim mutlaka bir sporla uğraşın. Şuanda Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı çok güzel bir çalışma yapıyor. Hangi branşta yetenekliysen oraya yönlendiriyorlar. Antrenörlerimiz ve beden eğitimi öğretmenlerimiz nezdinde tüm öğrencilerimizi spora kazandıracağız. Veli bu işin içinde olmadığı zaman bu işte yürümek mümkün değil. Çocuklarımızın mutluluğunu ve heyecanını beraber görelim. Velilerimize büyük iş düşüyor.”

“SİVAS´TAN ŞAMPİYONLAR ÇIKACAK”

Son olarak, Sivas´tan kayak sporunda şampiyonlar çıkarılacağını söyleyen Vali Salih Ayhan; “Sivas´ta yıldızlar yetiştireceğiz, Sivaslı orijinal şampiyonlar çıkaracağız ki bu alanda alt yapı var ilimizde. Geçmişi de var. Sivas´ın kışını, karını rahmete, berekete çevireceğiz. Bu projede emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bu konudaki mücadelemiz çok diridir. 64 Sporcu yetiştirilecek kayakta. Bunlar özel eğitim görecek. Bunların üzerinde özel olarak, titizlikle duracağız. Bizde nice olimpiyat şampiyonları çıktı. Taha Akgül gibi, Ahmet Ayık gibi, Hamza Yerlikaya gibi… Kayak´ta da inşallah olimpiyat şampiyonları çıkaracağız. Yeterli birlik ve beraberlik içerisinde olalım. Yeterli çocuklarımıza sahip çıkalım. Eğitimde Sivas çok farklı yerde olacak. Sivas her yönüyle farklılığını hissettirecek. Kayak eğitime katılacak olan 64 öğrencimize kayak malzemesi ve ulaşım desteği vereceğiz.” ifadesini kullandı.

Konuşmaların ardından Vali Ayhan, sporcularla toplu hatıra fotoğrafı çektirdi.

/resimler/2019-1/8/1553363351341.jpg

/resimler/2019-1/8/1553548039258.jpg

/resimler/2019-1/8/1554144914514.jpg

/resimler/2019-1/8/1554361008670.jpg

/resimler/2019-1/8/1554555696690.jpg

/resimler/2019-1/8/1555159603320.jpg

/resimler/2019-1/8/1555322416095.jpg

/resimler/2019-1/8/1555517577720.jpg

/resimler/2019-1/8/1556094291872.jpg

/resimler/2019-1/8/1556479011168.jpg



Video Tarihi: 8.1.2019 16:23:05








Kaynak: İRADE

Anahtar Kelimeler: Olimpiyat Sporcuları Yetişecek Video
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
27 Gole Engel Olamadı
27 Gole Engel Olamadı
Demir Grup Sivasspor´un file bekçilerinden Tolgahan Acar, bu sezon görev aldığı 20 maçta 27 gole engel olamadı. 53 kez kurtarış yapan Acar, bin 800 dakikada kırmızı-beyazlı formayı terletti. Kaleci Acar´ın bu sezon sonu Sivasspor ile olan sözleşmesi de sona eriyor.
Özer, Siftah Yaptı
Özer, Siftah Yaptı
D.G. Sivasspor´un orta saha oyuncusu Özer Hurmacı, Fenerbahçe karşısında ligdeki bu sezon ilk golünü ağlara gönderdi.
26. Haftada 26 Gol Atıldı
26. Haftada 26 Gol Atıldı
Spor Toto Süper Lig´de 26. hafta heyecanı sona erdi. 26 golün atıldığı heyecan dolu haftada Medipol Başakşehir, 58 puanla liderliğini sürdürdü.
Ferdi Müsabakalar Tamamlandı
Ferdi Müsabakalar Tamamlandı
İlimizde 44 sporcunun katılımı ile düzenlenen “Masa Tenisi ferdi il birinciliği müsabakaları” sona erdi. Müsabakalar sonunda dereceye giren sporculara ödülleri Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç takdim etti.
Kaya, Türkiye 2.´si Oldu
Kaya, Türkiye 2.´si Oldu
Antalya´da yoğun katılımla yapılan Karate Türkiye Şampiyonasında, Sivas Belediyespor Karate takımı sporcusu Muhammed Arif Kaya, rakiplerini yenerek Türkiye ikincisi oldu.
Hentbolcular Yarı Finalde
Hentbolcular Yarı Finalde
Hentbol ÜNİLİG maçlarında mücadele eden Sivas Cumhuriyet Üniversitesi kız Hentbol Takımı, 6 puanla yarı finallere yükseldi.
Pehlivanlar Başarıya Doymuyor
Pehlivanlar Başarıya Doymuyor
Erzincan´da yapılan “Okullar arası Yıldızlar Grup Müsabakaları”nda ilimizi temsil eden Sivas ekibi, 8 madalya ile dönmeyi başardı.
Okullar Modern Pentatlon Da Yarışacak
Okullar Modern Pentatlon Da Yarışacak
Bugün Cumhuriyet Üniversitesinde “Okullar arası Modern Pentatlon yüzme ve koşu” yarışları start alacak.
Beşiktaşlılar Kan Bağışında Bulunacak
Beşiktaşlılar Kan Bağışında Bulunacak
Sivas Beşiktaşlılar Derneği, bugün kan bağışında bulunacak.
Otyakmaz, Ateş Püskürdü!
Otyakmaz, Ateş Püskürdü!
Demir Grup Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, sosyal medya üzerinden Fenerbahçe´ye 2-1 kaybettikleri maçın hakemi Bülent Yıldırım´a ateş püskürdü. Otyakmaz; “Bu hakem yıllarca yaptığı gibi yine Sivasspor´a yapacağını yaptı. Kesilen paramızdan kendisine 1 kuruşumuz nasip olmuşsa haram olsun” dedi.
Şehitler İçin Yürüdüler
Şehitler İçin Yürüdüler
İlimizde 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi´nin 104´üncü yıl dönümü dolayısıyla yürüyüş düzenlendi. Yoğun katılımın olduğu anma yürüyüşü Dört İşletme Kavşağı´ndan başlayarak Cumhuriyet Meydanı´ndaki Atatürk Anıtı´nda son buldu.
Dostluk Kazandı
Dostluk Kazandı
18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü münasebetiyle şehit yakınları ve il protokolü arasında futbol müsabakası yapıldı.
Belediye, Yenildi Geldi
Belediye, Yenildi Geldi
2. Ligde ilimizi temsil eden Sivas Belediyespor, hafta sonu deplasmanda karşılaştığı Fethiyespor´a 2-1 mağlup oldu.
Şarkışla 4 Köşe
Şarkışla 4 Köşe
BAL´da rakip tanımadan ilerleyen Şarkışla Belediyespor, sahasında Kilis Belediyespor´u 4-1 yenerek, şampiyonluk yolunda önemli bir galibiyete daha imza attı. Bu skorun ardından Şarkışla, puanını 62´ye yükselterek liderliğini sürdürdü.
Kazım Karabekir Paşa Şampiyon Oldu
Kazım Karabekir Paşa Şampiyon Oldu
İlimizde 27 okuldan 324 sporcunun katılımı ile düzenlenen “Okullar arası yıldız erkekler Futsal il birinciliği” maçlarında Kazım Karabekir Paşa Ortaokulu şampiyon oldu. Birincilik kupasını havaya kaldıran Kazım Karabekir, gruplarda ilimizi temsil edecek.
Yiğido Berabere Kaldı
Yiğido Berabere Kaldı
Spor Toto Gelişim U19 Elit Liginde mücadele eden temsilcimiz Sivasspor, sahasında konuk ettiği Fenerbahçe ile 1-1 berabere kaldı.
Gazi Lisesi, 2-0 Mağlup Oldu
Gazi Lisesi, 2-0 Mağlup Oldu
Kadınlar Futbol 2. Liginde mücadele eden Sivas Gazi Lisesi, sahasında Gazikentspor´a 2-0 mağlup olarak, haftayı puansız tamamladı.
Sivasspor, Fenerbahçe´yi Yendi
Sivasspor, Fenerbahçe´yi Yendi
Demir Grup Sivasspor U17 takımı ligin 26. haftasında Fenerbahçe ile karşı karşıya geldi. Heyecan dolu 90 dakika Sivasspor´un 2-1 üstünlüğü ile tamamlandı.
“Çok Kötü Yönetti”
“Çok Kötü Yönetti”
Demir Grup Sivasspor Teknik Sorumlusu Ersel Uzğur, 2-1 kaybedilen Fenerbahçe maçının ardından konuştu. Maçın hakem Bülent Yıldırım´ı eleştiren Uzğur, “Hakem oyunu çok kesti. Bize göre penaltı olan pozisyonlarda, tekrar izlemedi bile. Hakem moralimizi bozma açısından bize göre kötü bir maç yönetti” dedi.
Hurmacı: “Yıldırımlar Üst Üste Geldi”
Hurmacı: “Yıldırımlar Üst Üste Geldi”
Fenerbahçe´ye 2-1 kaybettikleri karşılaşmanın ardından konuşan Sivassporlu Özer Hurmacı, hakem Bülent Yıldırım´ı eleştirdi.
Hazırlıklar 21 Mart´ta Başlayacak
Hazırlıklar 21 Mart´ta Başlayacak
Süper Lig´in 26. hafta maçında deplasmanda Fenerbahçe ile karşılaşan Sivasspor´a maçın ardından Teknik Direktör Hakan Keleş tarafından 5 gün izin verildi.
Halk Oyunları Tam Puan Aldı--Video
Halk Oyunları Tam Puan Aldı--Video
İlimizde 14 kulüpten 180 sporcunun katılımı ile “Kulüpler arası halk oyunları il birinciliği” yarışmaları düzenlendi. Yarışmalar izleyenlerden büyük beğeni toplarken, dereceye girenlere kupa ve madalya takdim edildi.
Sivasspor 1-0 Mağlup Oldu
Sivasspor 1-0 Mağlup Oldu
Sivasspor PAF takımı, deplasmanda karşılaştığı Fenerbahçe´ye 1-0 mağlup oldu. Haftayı puansız kapatan Yiğidolar, 11 puanla 17. sırada kaldı.
Okullar Arası Badminton Başlıyor
Okullar Arası Badminton Başlıyor
İlimizde yarın “Okullar arası yıldızlar Badminton il birinciliği” müsabakaları start alacak.
Yıldırım Çarptı! (2-1)
Yıldırım Çarptı! (2-1)
Dün akşam Ülker Stadyum´unda Fenerbahçe ile Sivasspor arasında oynanan maça hakem Bülent Yıldırım damgasını vurdu. 2-1 mağlup ayrılan Sivasspor´un aleyhine kararlar veren Yıldırım, kırmızı-beyazlıları resmen ince ince kıydı. Maçın asıl galibi olan Bülent Yıldırım, spor kamuoyundan büyük tepki topladı.
Milli Sporculara Atama Müjdesi!--Video
Milli Sporculara Atama Müjdesi!--Video
Gençlik ve Spor Bakanı Yardımcısı Hamza Yerlikaya memleketi Sivas´ta mili sporculara atama müjdesi vererek, “Aramızda milli sporcularımız var. Heyecanla bekliyorlar. Milli sporcularımıza diyorum ki sabredin. Önümüzdeki alımda inşallah göreceksiniz” dedi.
Masa Tenisinde Yıldızlar Yarışacak
Masa Tenisinde Yıldızlar Yarışacak
İlimizde bugün yoğun katılımla “Yıldızlar Ferdi masa tenisi müsabakaları” gerçekleştirilecek. Müsabakalar sonucunda dereceye girenlere madalya takdim edilecek.
Tek Yol Zafer
Tek Yol Zafer
Son maçınını yenerek 3 puan kazanan Demir Grup Sivasspor, bugün saat 20.30´da Ülker Stadyumunda Fenerbahçe´yi yenip galibiyet serisini başlatmak istiyor. Galibiyet için sahaya çıkacak olan Yiğidolar´da Teknik Direktör Hakan Keleş, rakibi karşısında tüm kozlarını sahaya koyacak.
Yıldırım Yönetecek
Yıldırım Yönetecek
Spor Toto Süper Lig´de Fenerbahçe ile Sivasspor arasında oynanacak mücadelede hakem Bülent Yıldırım görev yapacak.
Fethiye İle 4. Kez
Fethiye İle 4. Kez
2. Ligde Sivas´ı temsil eden Sivas Belediyespor, Pazar günü deplasmanda Fethiyespor´a konuk olacak. Lig tarihinde 4. kez karşı karşıya gelecek olan iki ekip, maça galibiyet parolası ile çıkacak. Fethiye İlçe Stadyumunda oynanacak olan heyecan dolu müsabaka saat 15.00´da başlayacak.
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Bu dünya çalışma yeridir. Ücret alınacak yer, ahirettir.

İMAM-I RABBANİ (R.A)
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ? -Hapşırdığınız zaman kalbinizde dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur. (Ya bi kez griptim hesapladım 120 kez hapşırmışım demek ki kalbim 1 dakika durmuş o gün) -Eiffel kulesinin tepesine çıkana kadar

İlginç Bilgiler