“Olimpiyat Sporcuları Yetişecek”--Video
“Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi” kapsamında Atatürk Kültür Merkezinde kayak branşı yönlendirme toplantısı yoğun katılımla yapıldı. Programda konuşan Vali Salih Ayhan; “Sivas´ta yıldızlar yetiştireceğiz, Sivaslı orijinal şampiyonlar çıkaracağız ki bu alanda alt yapı var ilimizde. Bizde nice olimpiyat şampiyonları çıktı. Kayak´ta da inşallah olimpiyat şampiyonları çıkaracağız” dedi.
Tarih: 9.1.2019 07:00:00

OĞUZHAN SARZEP

Sivas Valiliği himayesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Sivas Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen 2023´e Doğru Eğitimde Değişim Dönüşüm Hareketinin Sosyal Kültürel ve Sportif faaliyetler başlığı altında “Kışlar Daha Güzel” sloganı ile başlatılacak olan “Kayak Eğitimi ve Yıldız Dağı Kış Sporları Merkezi´nde öğrencilerin kış sporları ile tanıştırılması konulu bilgilendirme toplantısı yapıldı.

“Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi” kapsamında Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen kayak branşı yönlendirme toplantısı Vali Salih Ayhan, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç, İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Türkiye Kayak Federasyonu Genel Koordinatörü İlhan Erzurum, Sivas Kayak İl Temsilcisi İrfan Erzurum, antrenörler, veliler ve sportif yetenek taramasında seçilen öğrencileri katıldı.

ŞUBE MÜDÜRÜ KEKLİK:

“YETENEKLİ ÇOCUKLARI KEŞFETTİK”

Programda açılış konuşmasını yapan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Aytaç Keklik, “Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi”ni anlatarak; “Sayın Cumhurbaşkanımızın 100 günlük eylem planlamasında yer alan “Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi” kapsamında 2017 ve 2018 de çalışmalarımızı tamamlamış bulunuyoruz. 2019´da da devam niteliğinde faaliyetlerimiz sürecek. Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi dahilinde Sivas merkez, ilçe ve beldelerinde ilkokul 3. sınıfta okuyan toplam 4 bin 144 öğrencimize ulaştık. 4 Eylül spor salonunda antrenörler nezdinde 8 farklı testler yapıldı. Gençlik ve Spor Bakanlığımızın belirlediği 223 öğrenci bir takım eğitim programına tabi tutulmuşlardır. 223 Öğrencimize 6 farklı bölgede toplam 50 personel ile 42 antrenör, 8 beden eğitimi öğretmeni temel hareket kavramlarının geliştirilmesi amacıyla haftanın 3 günü çalışmalar yaptılar. Ulaşım sıkıntısı ve hava şartları nedeniyle 21 Ocak 2019´dan itibaren yeniden eğitimlere başlanılacak. Taranan tüm öğrencilerimizin değerleri Bakanlığımıza gönderilmiş olup, belirlenen isimler bize yeniden gönderildi. Bu isimler ile çalışmalarımız devam edecektir” dedi.

ERZURUM: “SİVAS´TAN BİRÇOK MİLLİ

TAKIM SPORCUSU ÇIKMIŞTIR”

Daha sonra konuşan Türkiye Kayak Federasyonu Genel Koordinatörü İlhan Erzurum ise, kayak sporunun Sivas´taki tarihi geçmişinden bahsederek; “Kayak sporu aslında çok zengin bir spor, ancak bir futbol kadar popüler olmadığından vatandaşlar bundan habersiz. Türkiye´nin ilk kayak okulu 1916´da Sivas Suşehri´nde açıldı. Sivas´tan birçok milli takım sporcusu çıkmıştır. Ahmet Ünal ağabeyimiz de kış olimpiyatlarında yarışmıştır. Buda Sivaslı, rahmetle anıyoruz. Cumhuriyet döneminde kayak ile ilgili sempozyumlar, 1936 yılında Sivas´ta kayak imalatı yapılmıştır iki bin tane. Bunların bin tanesi kayak federasyonuna verilmiş, bin tanesi de halka dağıtılmıştır. Valimiz Salih Ayhan, Özel İdare Genel Sekreterliği yaptığı dönemde büyük bir cesaret göstererek, beklide Türkiye´de çok büyük, çok cesaret isteyen Türkiye´nin en modern, en güzel kayak merkezinin 2-3 yıl gibi kısa sürede yapıp bitirerek, kayak severlerin hizmetine sunmuştur. Kayak merkezimiz her geçen gün kalitesini artırıyor. Taşlar yerine oturuyor” ifadesini kullandı.

“ÇOK İYİ SPORCULAR YETİŞTİRECEĞİZ”

Sivas´ta olimpik kayak sporcusu yetiştirilmesi gerektiğini söyleyen Erzurum, şu ifadeleri kullandı; “Artık Sivas´ta kayak sporunda olimpik sporcular yetiştirmemiz gerekiyor. Daha kaliteli işler yapmalıyız. Ülkemiz sporuna, ülkemiz gençliğine, Sivas´ımıza, Sivas gençliğine büyük katkı sağlamak amacıyla bir proje yapıp büyük sporcular yetiştirmemiz gerekiyor. Sayın Valimiz ilk geldiği günden itibaren eğitim alanında sürekli söylemleri ve kayakta da çok büyük sporcular yetiştirilmesi gerektiğini bize talimat verdi. Türkiye´de bir tane spor kökenli milli eğitim programı var. Bunu sizlerinde desteğiyle ön plana çıkarılmasıyla güzel ve şık sporcu yetiştirme projesi hazırladık. Velilerimizin göstermiş olduğu bu ilgi projenin gerekliliğini ön plana çıkarıyor. Sivas´ta çok iyi sporcular yetiştireceğiz. Olimpiyat sporcuları yetiştireceğiz.”

VALİ AYHAN: “DÜNYA ÇOK HIZLI DEĞİŞİYOR”

Vali Salih Ayhan da, projenin hassasiyetini dile getirerek; “Bende bu projenin hassasiyetini biliyorum. Çok yakından takip ediyorum. Artık yol, altyapı, bina vs. dönemleri bitti. Biz insanların gölüne hitap edecek hizmetler yapmamız lazım. Dünya çok hızlı değişiyor, müthiş bir değişim var. Ben bakanlıkta şunu gördüm; aşırı ders yükü, aşırı akademik baskı çocuklarımızı bunalttı. Hafif kar yağıyor bakıyorum hemen kar tatili isteniyor. Neden çünkü işlevin aşırı derecede çocukları test çözelim, sınavlara çalışalım, kitap oku, ders çalış… Elbette ki bunlar da önemli ancak çocuklarımız sosyal hayattan kopamıyorlar. Onların yeteneğini ön plana çıkaracak eğitim modeli geliştirmek zorundayız. Artık bu işin püf noktası budur. Bunun için yoğun bir çalışma takvimi ortaya çıkardık. Kayak merkezimizde olağan üstü bir çalışma yapılıyor. Zor şartlarda bu noktaya getirdik ve 150 milyonluk bir yatırım. Kimin için; çocuklarımız için. Kış memleketi Sivas´ta sosyal hayat çok zayıftı. Hafta sonları yapılacak bir şey yoktu. Ancak kayak merkezimi yaptık, sosyal bir faaliyet başlattık” ifadesini kullandı.

“BİN ÖĞRENCİYE KAYAK EĞİTİMİ VERİLECEK”

Her yıl bin öğrenciye kayak eğitimi verileceğini ifade eden Ayhan, şunları söyledi; “Her yıl bin çocuğumuza kayak eğitimi vereceğiz. Türkiye´nin en iyi sporcularını ve Türk Bayrağımızı göklere çekip, İstiklal Marşımızı söyletmek için çalışmalar yapacağız. Türkiye´de belki de ilk olan Kayak Simülasyon merkezini de yapıyoruz. Olağan üstü bir proje oda. 7,5 milyonluk bir yatırım. Yakında oranın da açılışını gerçekleştireceğiz. Çocuklarımız hem hafta sonu hem de yazın orada kondisyon eğitimi alacaklar ve dağda da pratik eğitimlerini alarak Türkiye´nin yada dünyanın en meşhur kayakçılarını buradan çıkaracağız. Çocuklardan tek isteğim mutlaka bir sporla uğraşın. Şuanda Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı çok güzel bir çalışma yapıyor. Hangi branşta yetenekliysen oraya yönlendiriyorlar. Antrenörlerimiz ve beden eğitimi öğretmenlerimiz nezdinde tüm öğrencilerimizi spora kazandıracağız. Veli bu işin içinde olmadığı zaman bu işte yürümek mümkün değil. Çocuklarımızın mutluluğunu ve heyecanını beraber görelim. Velilerimize büyük iş düşüyor.”

“SİVAS´TAN ŞAMPİYONLAR ÇIKACAK”

Son olarak, Sivas´tan kayak sporunda şampiyonlar çıkarılacağını söyleyen Vali Salih Ayhan; “Sivas´ta yıldızlar yetiştireceğiz, Sivaslı orijinal şampiyonlar çıkaracağız ki bu alanda alt yapı var ilimizde. Geçmişi de var. Sivas´ın kışını, karını rahmete, berekete çevireceğiz. Bu projede emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bu konudaki mücadelemiz çok diridir. 64 Sporcu yetiştirilecek kayakta. Bunlar özel eğitim görecek. Bunların üzerinde özel olarak, titizlikle duracağız. Bizde nice olimpiyat şampiyonları çıktı. Taha Akgül gibi, Ahmet Ayık gibi, Hamza Yerlikaya gibi… Kayak´ta da inşallah olimpiyat şampiyonları çıkaracağız. Yeterli birlik ve beraberlik içerisinde olalım. Yeterli çocuklarımıza sahip çıkalım. Eğitimde Sivas çok farklı yerde olacak. Sivas her yönüyle farklılığını hissettirecek. Kayak eğitime katılacak olan 64 öğrencimize kayak malzemesi ve ulaşım desteği vereceğiz.” ifadesini kullandı.

Konuşmaların ardından Vali Ayhan, sporcularla toplu hatıra fotoğrafı çektirdi.

/resimler/2019-1/8/1553363351341.jpg

/resimler/2019-1/8/1553548039258.jpg

/resimler/2019-1/8/1554144914514.jpg

/resimler/2019-1/8/1554361008670.jpg

/resimler/2019-1/8/1554555696690.jpg

/resimler/2019-1/8/1555159603320.jpg

/resimler/2019-1/8/1555322416095.jpg

/resimler/2019-1/8/1555517577720.jpg

/resimler/2019-1/8/1556094291872.jpg

/resimler/2019-1/8/1556479011168.jpgVideo Tarihi: 8.1.2019 16:23:05
Kaynak: İRADE

Anahtar Kelimeler: Olimpiyat Sporcuları Yetişecek Video
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Nerede Kalmıştık?
Nerede Kalmıştık?
Futbol heyecanı kaldığı yerden devam ediyor. Şampiyonun belirleneceği 17 haftalık periyotta takımlar her şeylerini sahaya koyacak. Zirve çıkışından kopmak istemeyen Demir Grup Sivasspor, Alanya deplasmanında kazanmak zorunda. Akdeniz´de koyun can, kasap et derdinde…
Devre Pendik Maçıyla Başlıyor
Devre Pendik Maçıyla Başlıyor
2. Ligde Sivas´ı temsil eden Sivas Belediyespor, yarın evinde ligin ikinci yarısının ilk maçına çıkacak. Pendikspor´u konuk edecek olan yeşil-beyazlı ekip, maçtan galibiyetle ayrılıp devreye 3 puanla başlamayı hedefliyor.
Belediye BAY Geçecek
Belediye BAY Geçecek
Sivas Belediyespor Bayan Hentbol Takımı ligin 15. haftasını maç oynamadan BAY olarak tamamlayacak.
Karatede Teşvik Maçları Yapılacak
Karatede Teşvik Maçları Yapılacak
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Karate İl Temsilciliği`nin organizesinde “Karate İl Teşvik Müsabakaları” yapılacak.
Şarkışla, Elbistan´ı Ağırlayacak
Şarkışla, Elbistan´ı Ağırlayacak
BAL temsilcimiz Şarkışla Belediyespor, yarın sahasında Kahramanmaraş takımlarından Elbistan Belediyespor´u konuk edecek. Maç saat 14.00´da Şarkışla İlçe Stadyumunda oynanacak.
Sultanlar, Turhal Virajında
Sultanlar, Turhal Virajında
Cumhuriyet Üniversitesi Spor Kulübü (CÜSK) bayan voleybol takımı, yarın deplasmanda Turhal Kocakavak Anadolu Sportif ile karşı karşıya gelecek.
Yiğido Gençler Alanya´yı Ağırlayacak
Yiğido Gençler Alanya´yı Ağırlayacak
Demir Grup Sivasspor U17 ve U19 takımları, ligin ikinci devresinin ilk haftasında Aytemiz Alanyaspor U17 ve U19 takımlarını konuk edecek. Yiğido gençler, bugün karşı karşıya geleceği Antalya temsilcisi maçlarından galibiyetle ayrılmak istiyor.
U21 Kaldığı Yerden
U21 Kaldığı Yerden
D.G. Sivasspor PAF takımı yarın ligin ikinci devresinin ilk maçında Aytemiz Alanyaspor ile kozlarını paylaşacak.
Yiğido´yu Diabate Uçuracak--Video
Yiğido´yu Diabate Uçuracak--Video
Sivasspor´un hocası Hakan Keleş, Leicester City´den transfer ettiği Diabate´yi takımın ‘gol makinesi´ yapmaya kararlı. Emre Kılınç, Arouna Kone ve Muhammet Demir´in pasları, Douglas´ın ortaları, David de gizli santrfor olarak Diabate´yi destekleyecek.
Düdük Kalkavan´da
Düdük Kalkavan´da
Spor Toto Süper Lig´de Aytemiz Alanyaspor ile Demir Grup Sivasspor arasında oynanacak mücadelede hakem Mete Kalkavan görev yapacak.
David Braz´dan Yeni Stil
David Braz´dan Yeni Stil
Demir Grup Sivasspor´un başarılı oyuncusu David Braz, yeni saç stiliyle takipçilerini şaşırttı.
Misafir Tribünü 26 Lira
Misafir Tribünü 26 Lira
Pazar günü oynanacak Aytemiz Alanyaspor – Demir Grup Sivasspor mücadelesinde misafir takım tribün bileti 26 TL´den satışa sunuldu.
“Belediyespor Kıyasıya Mücadele Ediyor”
“Belediyespor Kıyasıya Mücadele Ediyor”
Vali Salih Ayhan, Sivas Belediyespor´un 2. Ligde kıyasıya mücadele ettiğini söyleyerek; “Belediyespor iyi işler yapıyor. Takıma oynayacağı maçlar için başarılar diliyorum” dedi.
Sportif Branşlara Geçişler Başladı
Sportif Branşlara Geçişler Başladı
Kış sporları ile tanıştırılması ve spora yönlendirme projesinde seçilen öğrencilerin sportif branşlara geçişleri start aldı.
Danişment Şampiyon
Danişment Şampiyon
İlimizde 3 okuldan 36 sporcunun katılımı ile yapılan “Okullar arası yıldız bayan hentbol il birinciliği” maçlarında Sivas Danişment Ortaokulu şampiyon oldu. Kupasını müzesine götüren Danişment Ortaokulu, Sivas´ı grup müsabakalarında temsil etmeye de hak kazandı.
Spor Seferberliği Başlatılacak
Spor Seferberliği Başlatılacak
Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Hayata Geçirilen “2023´e Doğru Eğitimde Değişim Dönüşüm Hareketi” Projesi Kapsamında, okullarda spor seferberliği başlatılacak.
Doğa Koleji Grup 2.´si Oldu
Doğa Koleji Grup 2.´si Oldu
İlimizde düzenlenen okullar arası genç erkekler Basketbol il birincisi Doğa Koleji, Nevşehir´deki grup maçlarından grup 2.´si olarak ayrıldı.
“Galibiyet İstiyorum”--Video
“Galibiyet İstiyorum”--Video
Demir Grup Sivasspor Teknik Direktörü Hakan Keleş, hafta sonu oynanacak olan Aytemiz Alanyaspor maçı için futbolcularından galibiyet istedi. Keleş; “Ligin ikinci devresine iyi hazırlandık. Artık hünerlerimizi sergileme vakti geldi. Alanya maçından galibiyet istiyorum. Sivas´a mutlu dönmeliyiz” dediği öğrenildi.
“Tek Borçsuz Takım Sivasspor´dur”
“Tek Borçsuz Takım Sivasspor´dur”
Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, Türkiye´de tek borçsuz kulübün Sivasspor olduğunu dile getirdi.
Werley, Yiğido Oluyor
Werley, Yiğido Oluyor
Transfer çalışmalarında hız kesmeyen Sivasspor, Vasco da Gama forması giyen Werley´i kadrosuna katmak üzere.
Vali Ayhan: “Amatör Sporda Sıkıntı Kalmayacak”
Vali Ayhan: “Amatör Sporda Sıkıntı Kalmayacak”
Amatör spor branşındaki sıkıntıların giderileceğini söyleyen Vali Salih Ayhan; “Amatör´deki sıkıntıları biliyorum ve yeni müdürümüz Erdoğan Tunç ile bu sorunlara el atacağız. Tesislerimiz daha iyi hale gelecek. Hiçbir sıkıntı kalmayacak” dedi.
Hazırlıklar Pendikspor´a
Hazırlıklar Pendikspor´a
2. Lig temsilcimiz Sivas Belediyespor, hafta sonu evinde konuk edeceği Pendikspor müsabakasının hazırlıklarını Muhsin Yazıcıoğlu Spor Kompleksinde tam gaz sürdürüyor.
CÜSK Lider Tamamladı
CÜSK Lider Tamamladı
Kulüpler arası 1. Küme A takımları liginde on üçüncü ve ilk devresinin son haftası oynanan müsabakalarla tamamlandı. Heyecan dolu haftada toplamda 16 gol kaydedilirken, devreyi 34 puanla Cumhuriyet Üniversitesi Spor Kulübü lider tamamladı.
Kayakçılar Derecelerle Döndü
Kayakçılar Derecelerle Döndü
Kayseri Erciyes´te yapılan “Kayak Alp Disiplini B Grubu Eleme Yarışmaları” yoğun katılımla sona erdi. Yarışmalara ilimizi temsilen katılan sporcular derecelerle dönmeyi başardı.
Tunç, Sporcuları İzledi
Tunç, Sporcuları İzledi
Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç, sporcu eğitim merkezi güreş antrenmanı takip ederek, faaliyetler hakkında antrenörlerden bilgiler aldı.
“Şampiyon Olabilirdik”
“Şampiyon Olabilirdik”
Demir Grup Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz; “VAR sistemi şampiyonluğa oynadığımız senelerde olsaydı biz şampiyon olurduk. Bu net bir şekilde söylüyorum. VAR sistemi çok iyi oldu. Daha da gelişecek ve Anadolu takımları rahat bir nefes alacak” dedi.
Avni Yıldırım´dan Kampa Ziyaret
Avni Yıldırım´dan Kampa Ziyaret
Sivaslı boksör Avni Yıldırım Demir Grup Sivasspor´un Antalya kampını ziyaret ederek, takıma ligin 2. yarısı için başarılar diledi.
Kampa 1 Günlük Ara
Kampa 1 Günlük Ara
D.G. Sivasspor, yeni sezon hazırlıklarını 1 günlük iznin ardından bugün akşam saatlerinde yapacağı antrenmanla sürdürecek.
Sivas Belediyespor´da 4 İmza Birden!
Sivas Belediyespor´da 4 İmza Birden!
TFF 2. Lig temsilcimiz Sivas Belediyespor, yeni sezon öncesi kadrosuna genç oyuncuları dahil etmeye devam ediyor. Yeşil beyazlılar, Ahmet Üçgun, Kerem Kaya, İbrahim Sürgülü ve Alperan Pak´ı kadrosuna kattı.
U17´de İlk Devre Tamamlandı
U17´de İlk Devre Tamamlandı
Kulüpler arası U17 ligi ilk devresi oynanan maçlarla tamamlandı. 11 golün atıldığı haftada Sivas Yolspor, 4 Eylülspor´u 1-0 yenerek devreyi 21 puanla lider tamamladı. 4 Eylülspor ise ikinci devreye 18 puanla 2. sırada girdi.
DOLAR
5.3429
EURO
6.0908
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Ne mutludur o kişi ki yoldaşı, haset değildir…

Mevlana
sxyl

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ? -Hapşırdığınız zaman kalbinizde dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur. (Ya bi kez griptim hesapladım 120 kez hapşırmışım demek ki kalbim 1 dakika durmuş o gün) -Eiffel kulesinin tepesine çıkana kadar

İlginç Bilgiler