SPOR 23.07.2020 07:00:00 0

Sanal Turnuvada Üçüncü Oldu

Paralimpik boccia sporcuları sanal turnuvada yarıştı. Turnuvaya Sivas´ı temsilen katılan sporcu Muhammed Gökkaya ise 3. olarak bronz madalya kazandı.

OĞUZHAN SARZEP

Paralimpik boccia sporcuları, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma programları kapsamında ikincisi gerçekleştirilen, ?Sanal Paralimpik Boccia Turnuvası´nda? yarıştı.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu tarafından sanal ortamda yapılan yarışmaya 15 ilden 73 sporcu katılarak kıyasıya mücadele etti.

Paralimpik boccia sporcularının, Uluslararası Boccia Spor Federasyonunun (BisFed) tavsiye ettiği "Boccia Battle" 3 boyutlu mobil uygulamasıyla düzenlenen sanal turnuvada Mehmet Emir Ateş birinci, Öner Bozbıyık ikinci, Muhammed Gökkaya ise üçüncü oldu.

İlimizi temsilen heyecan dolu turnuvaya katılan Muhammed Gökkaya, da üçüncü olarak bronz madalya kazandı.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç ise, Gökkaya´yı tebrik ederek, ?15 ilden 73 sporcunun katılımı ile gerçekleşen, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu tarafından organize edilen "15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü Sanal Boccia Turnuvasında" 3. olan sporcumuz Muhammed Gökkaya´yı tebrik ediyorum? dedi.

Haber Kaynak : SİVAS İRADE GAZETESİ