GÜNDEM 24.12.2019 07:00:00 0

Şehit Babasının Ayhan Sevgisi

2005 yılında PKK tarafından şehit edilen Jandarma Komando Er Süleyman Aydın´ın Hafik Yarhisar´da yaşayan babası Habip Aydın, Vali Salih Ayhan´ı çok sevdiği için torununa adını Salih adını verdi.

Hayrullah AĞKAŞ

Vali Salih Ayhan, Şırnak´ın Seslice köyü yakınlarında 2005 yılında terör örgütü PKK tarafından pusuya düşürülerek şehit edilen Jandarma Komando Er Süleyman Aydın´ın Hafik Yarhisar´daki evine ziyarette bulundu.

Vali Ayhan´ı görünce duygu dolu anlar yaşayan şehidin babası Habip Aydın, ziyaretten dolayı çok mutlu olduğunu ifade ederek, ?Sizleri çok seviyoruz. Şehit oğlum Süleyman´ın kardeşi Serkan´ın 3 çocuğu var. İlk çocuğuna Şehidimiz Süleyman´ın adını verdik. İkincisi kız oldu. Ona da Şura ismini koyduk. 1 ay önce de bir yavrumuz dünyaya geldi. Ona da çok sevdiğimiz Valimiz Salih Ayhan´ın adını verdik. Adıyla yaşasın, sizin gibi başarılı olsun isterim. Her zaman da sizleri köyümüze beklerim. Ziyaretiniz bizleri çok mutlu etti? dedi.

Şehidin ailesinin hatırını sorarak onlarla hasbihal eden Vali Ayhan, Habip Aydın´ın torununa Salih ismini vermesinden dolayı memnuniyetini ifade ederek teşekkür etti.

?ASKERİMİZİN TIRNAĞINA ZARAR GELMESİNİ İSTEMEYİZ?

Türk milletinin bugüne kadar bu vatan uğruna milyonlarca şehit verdiğini kaydeden Vali Ayhan, ?Milletimiz, bundan sonraki süreçte de herhangi bir tehlikede, devletimizin ve milletimizin bekası için gözünü kırpmadan şehit vermeye devam edecektir. Sizin evladınız da bu vatan uğruna canını verdi, kanını akıttı. Şunu biliniz ki bir şehidimiz olduğunda sadece ailelerin değil, bütün milletimizin yüreği yanmaktadır. Güvenlik güçlerimiz yaralandığında canımız acımaktadır. Bizler hiçbir askerimizin, polisimizin tırnağına zarar gelmesini istemeyiz. Onların, bu ülke için ne kadar kutsal bir görevi yerine getirdiğinin de bilincindeyiz. Şehit ailelerimizi, gazilerimizi ve ailelerini kendi ailemiz olarak görüyoruz? dedi.

AİLELERİN TALEPLERİNİ DİNLEDİ

Duygulu anların yaşandığı ziyarette Vali Ayhan, çocuklarla yakından ilgilenirken, çeşitli hediyeler de verdi. Ailenin taleplerini de dinleyen Ayhan, onlara 24 saat kapılarının açık olduğunu ifade ederek, önceliklerinin şehit aileleri ve gaziler olduğunu sözlerine ekledi.