“Sessiz Çoğunluğun Kararı Net”--Video
31 Mart´ta gerçekleştirilecek yerel seçimler kapsamında Sivas merkez ilçeden AK Parti belediye ve il genel meclis üyesi aday adaylığına başvuran kişilere yönelik toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan AK Parti Sivas Belediye Başkan Adayı Avukat Hilmi Bilgin, şehri son 1 aydır mahalle mahalle gezdiğini dile getirerek, “Bu süre zarfında tespit ettiğim 3 şey şu: Şehir liderimize güveniyor. Vatandaş partimize güveniyor. Sivas´a yapılması gereken hizmetlerin AK Parti tarafından getirileceğini biliyor. Sivas´ın sessiz çoğunluğunun kararı çok net” dedi.
Tarih: 2.1.2019 07:00:10

FATİH TABUR

31 Mart´ta gerçekleştirilecek yerel seçimler kapsamında merkez ilçe için AK Parti´den belediye ve il genel meclis üyesi aday adaylığına başvuran kişilere yönelik toplantı gerçekleştirildi.

AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı tarafından Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi´nde bulunan Ergun Göze Toplantı Salonu´nda yapılan programa AK Parti Sivas Milletvekili Semiha Ekinci, AK Parti Sivas Belediye Başkan Adayı Avukat Hilmi Bilgin, AK Parti İl Başkanı Hakan Aksu, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Tarık Eminoğlu, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Arzu Polat ve AK Parti Sivas Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Duman´ın yanı sıra 145 belediye ve il genel meclis üyesi aday adayı katıldı.

“BİZDE KÜSME, DARILMA OLMAZ”

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren AK Parti Merkez İlçe Başkanı Tarık Eminoğlu, davetlerine icabet eden aday adaylarına teşekkür ederek, “Bugün sizlerle birlikte olmayı istedik. Bize, ‘Çok adayınız var, sizin işiniz zor´ diyorlar. Biz de ‘Bu bizim zenginliğimiz´ diyoruz. Bizde küsme, darılma olmaz. Bizde unvanların bir önemi yoktur” dedi.

BAŞVURULAR YARIN SONA ERİYOR

Hizmet etmek isteyen herkese AK Parti olarak kapılarının açık olduğunu söyleyen Başkan Eminoğlu, “3 Ocak´ta başvurular sona eriyor. Bugüne kadar toplam 125 belediye meclis üyeliği için 20 de il genel meclis üyeliği için başvuru oldu. Bu merkez ilçe rakamları. Hepinize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Merkez İlçe Başkanı Eminoğlu´nun ardından konuşan AK Parti İl Başkanı Hakan Aksu ise geçtiğimiz yıl 3 Ağustos´ta il teşkilatını oluşturduktan sonra 31 Mart seçimlerine odaklandıklarının altını çizdi.

“SAHAYI DOLDURACAĞIZ”

AK Parti teşkilatları olarak seçime hazır olduklarını kaydeden Başkan Aksu, “Seçim Koordinasyon Merkezimizi (SKM) oluşturduk. Çalışmalarımıza başlayacağız. Biz tüm teşkilatlarımız olarak 16 ilçeyi, 7 beldeyi tabii ki yüksek bir oy oranıyla da il belediyemizi alarak Allah nasip ederse 31 Mart gecesi tüm Türkiye´de Sivas´ın adından bahsettireceğiz. İnşallah 16 Şubat tarihinde il genel meclis ve belediye meclis adaylarımız kesinleşecek ve aday olsa da olmasa da tüm arkadaşlarımızla beraber sahayı dolduracağız” açıklamasında bulundu.

AK Parti Sivas Belediye Başkan Adayı Avukat Hilmi Bilgin ise 31 Mart seçimlerinin önemine dikkat çekerek belediye ve il genel meclis üyeliği için başvuran aday adaylardan destek istedi.

“AK PARTİ BELEDİYECİLİĞİNİ DEVAM ETTİRECEĞİZ”

Başkan Adayı Bilgin, “Malumunuz 31 Mart´ta hep birlikte seçime gideceğiz. Bu noktada partimiz il  bazında adaylarımızı belirledi. Belediye ve il genel meclis üyeleri aday belirleme süreci de 19 Şubat itibariyle neticelenecek. Bizler ekip olarak, AK Parti davasına gönül vermiş, ‘AK Parti´nin yükünü ben de omuzlayayım´ diyerek yola çıkmış kadrolar olarak seçim çalışmalarımızı yapacağız ve 31 Mart´ta Allah´ın takdiri ve milletimizin izniyle AK Parti belediyeciliğinin Sivas´ta yüksek bir oyla devam etmesini sağlayacağız” dedi.

“TERAZİMİZ KUYUMCU TERAZİSİ KADAR HASSAS”

Teşkilatların birlik ve beraberlik halinde daha güçlü olacağına dikkat çeken Bilgin,  “Sizler, ‘Bu davada ben de yer almak istiyorum´ diyerekten müracaatınızı  yaptınız. Bugün bizler belediye başkan aday adaylarımızla birlikte bir saha çalışması yapıyoruz. Hedefimiz belli: 31 Mart akşamı başarılı bir AK Parti belediyeciliğinin daha yüksek bir oyla devamını sağlamak. ‘1 oy aldığımız takdirde seçimi kazanıyoruz´ hassasiyeti ile çalışıyoruz. Seçim çalışmalarındaki terazimiz kuyumcu terazisi kadar hassas. ‘1 oy ile ne olacak´, ‘1 oy önemsizdir´ anlayışı AK Parti´de olmamıştır, olmayacaktır ama bunu yaparken de şundan hepimiz emin olalım ki AK Parti´nin Sivas´ta rakibi yine AK Parti´dir. O da AK Parti´nin bir önceki seçimde aldığı oy oranıdır. Biz bugün ekip olarak bir önceki seçimde aldığımız oy oranını aşmak için çalışacağız. Teşkilatımızın bize bildirdiği çalışma usulleriyle gidersek bunu başarırız” diye konuştu.

“ASIL OLAN MİLLETE HİZMET”

AK Parti Sivas Belediye Başkan Adayı Bilgin, konuşmasını şu ifadelerle sürdürdü: “Son 16 yıldan bugüne kadar 13 seçim yaptık. 13 seçimin ortak özelliği de şu: AK Parti´nin  kendisinden sonra gelen partiyle arasındaki oy farklı  yüzde 100´den daha fazla olmuştur. Recep Tayyip Erdoğan´ın lideri olduğu bir kadroda siyaset yapmak, siyaset yapmak için irade koymak çok çok önemlidir. Yarınlar bugünleri yazdığında, ‘Biz de o kadroda görev aldık´ diye anlatacağız. En güzel mirasımız bu olacak. Bizde makamlar, mevkiler millete hizmet aracıdır. Asıl olan millete hizmet etmek, ülkeye hizmet etmek, şehrimize hizmet etmektir. Burada bulunan herkesin de temel felsefesi budur.  Buradaki kadronun da ortak paydasının ‘AK Parti belediyeciliğine nasıl daha fazla katkı veririm?´, ‘AK Parti´nin Sivas´ta aldığı oy oranının daha fazla olması için ne yapabilirim?´ olduğuna inanıyorum. Önümüzdeki süreçte sizlerden seçim çalışmasına aktif olarak katılmanızı istiyoruz. Bu seçim Sivas´ın seçimi. Son 16 yılda şehre her alanda büyük hizmetlerimiz oldu. Kim yaptı bu hizmetleri? AK Parti kadroları. AK Parti´de isimler gelip geçer,  değişir. AK Parti´de bu değişim hiçbir zaman sancılı olmamıştır. AK Parti bu değişimi yaparken adeta bir şenlik havasında, bayram havasında yapmıştır. AK Parti belediye başkanları gururla temsil ettiği görevi daha ileriye götüreceğine inandığı arkadaşına canı gönülden teslim etmiştir.”

“EKİP OLARAK ÇALIŞACAĞIZ”

Sivas´ta başarılı bir AK Parti belediyeciliğinin olduğunun altını çizen Bilgin, Belediye Başkanı Sami Aydın´ın ilimizde 10 yıl süresince önemli çalışmalara imza attığını kaydederek “2 dönem boyunca şehrin kaderini değiştiren, dışarıdaki insanların şehrimize bakışını değiştiren başarılı bir AK Parti belediyeciliği örneği var. İşte 31 Mart´a kadar Sami Başkanımız şehre hizmet edecek. 31 Mart´ta da bugüne kadar başarıyla sürdürdüğü bu görevi aynı şekilde başarıyla sürdüreceğine inandığı bize ekip olarak teslim edecek. Biz gerek seçim çalışmalarında gerekse seçimden sonraki süreçte ekip olarak çalışacağız. ‘Ben´ kavramı yerine ‘biz´ kavramıyla çalıştığımız müddetçe, ortak akıl ile istişare ile şehrin tüm dinamiklerini yönetim kademelerine müdahil ettiğimiz sürece daha başarılı olacağımıza inanıyoruz. 31 Mart akşamına kadar seçim çalışmasında 31 Mart akşamından sonra da şehrimizin gelişmesi noktasında hep birlikte çalışacağız ama şu an yapmamız gereken 31 Mart akşamına kadar liderimizin çizdiği yolda gece- gündüz demeden çalışmak. Her bir hemşehrimize ulaşıp AK Parti´nin oy çıtasını yükseltmek” ifadelerini kullandı.

“TEK DERTLERİ AK PARTİ´NİN OY ORANINI DÜŞÜRMEK”

Muhalefet partilerinin şehirlere dair düşüncelerinin olmadığını öne süren Başkan Adayı Bilgin, “Tek bir dertleri var o da  AK Parti´ye nasıl kaybettiririz veya AK Parti´nin oy oranını nasıl düşürürüz. Bugün Ankara ve İstanbul´da hedefledikleri bu şehirlere hizmet etmek değil, AK Parti´yi kaybettirmek. Tek dertleri AK Parti´nin oy oranını düşürmek. Bugün biz şehirde ekip olarak, güçlü AK kadrolar olarak 31 Mart akşamına kadar teşkilatımızın emri doğrultusunda çalışmak zorundayız. Bugün bize düşen şehirde AK Parti´nin yapmış olduğu devasa hizmetleri itibarsızlaştırmak isteyen, ceketlerini çıkarttıkları zaman şehirde ceketlerini asacakları çivisi olmayan bir grubun algı operasyonlarına maruz kalmadan yaptıklarımızı ve yapacaklarımızı anlatmaktır. 31 Mart akşamı yeni bir tarih yazacağımız güne hazır olmaktır. 13 seçimdir bunu yapan kadrolar 14´üncüsünde de başaracak. Teşkilattan gelmiş, teşkilatların dinamiklerini bilen bir kadro olarak bunu başaracağımıza inanıyoruz” açıklamasında bulundu.

“ŞEHİR LİDERİMİZE GÜVENİYOR”

Şehri son 1 aydır mahalle mahalle gezdiğini dile getiren Başkan Adayı Bilgin, “Bu süre zarfında tespit ettiğim 3 şey şu: Şehir liderimize güveniyor. Vatandaş partimize güveniyor. Sivas´a yapılması gereken hizmetlerin AK Parti tarafından getirileceğini biliyor. Sivas´ın sessiz çoğunluğunun kararı çok net. Kafanızda hiç şu şüphe oluşmasın: 31 Mart akşamı ne olur? 31 Mart akşamı AK Parti Sivas´ta bir kez daha tarih yazar, bir kez daha bu seçimi açık ara alır. Net olan durum bu. Yeter ki biz AK kadrolar olarak buna inanalım, buna güvenelim ve teşkilatımızın belirlediği seçim çalışmasını yapalım. Bugün şehrin her köşesinde bizim hizmetlerimiz var.  Çok hizmet ettik, yapılacak da çok hizmet var. Bunu da yaparsa AK Parti yapar, belediyecilik bizim işimiz, hizmet bizim işimiz” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

“HEYBEMİZ DOLU”

Başkan Adayı Bilgin´in ardından konuşan AK Parti Sivas Milletvekili Semiha Ekinci ise “Merkez belediye başkan adayımız belli oldu. Hızlı bir şekilde sahaya indiler. İlçe belediye başkan adaylarımız da inşallah gelecek hafta içerisinde açıklandıktan sonra Sivas´ta 16 ilçemiz ve merkezimizle birlikte, tüm ekiplerimizle tam anlamıyla sahada olacağız. Önümüzde 90 gün var. Vakit çabuk geçiyor, o güne kadar her birimize önemli görevler düşüyor. SKM´nin verdiği görev çerçevesinde partimizin yanında olacağız. Şu ana kadar 145 aday adayımız var. 37 belediye meclis üyeliğine, 7 de il genel meclisimize isim yapacağız. 45 kişi meclis üyesi adayı olarak belirlenecek. AK Parti´nin tek rakibi yine AK Parti. Bunu biz 24 Haziran seçimlerinde gördük. Eğer biz birbirimize sahip çıkarsak Sivas´ta da Türkiye genelinde de rekor oyla bu seçimi alacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Çünkü bizim heybemiz dolu. Buradan Sami Başkan  ve ekibine de çok çok teşekkür ediyorum. Partimizi şehrimizi en iyi şekilde temsil etti. İnşallah 31 Mart akşamı da Sivas´a bilgin başkan diyoruz. Hilmi Bilgin başkanımızla da daha ileriye gideceğiz” ifadelerini kullandı.Video Tarihi: 1.1.2019 15:39:00
Kaynak: İRADE

Anahtar Kelimeler: Sessiz Çoğunluğun Kararı Video
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Saadet´in Adayı Seçilmiş Oldu
Saadet´in Adayı Seçilmiş Oldu
Saadet Partisi´nin (SP) Sivas Belediye Başkan adayı merhum Osman Seçilmiş´in oğlu Yüksek Maden Mühendisi Melih Seçilmiş olarak açıklandı.
"Sivas Bizim Kara Sevdamız"--Video
"Sivas Bizim Kara Sevdamız"--Video
AK Parti Sivas Belediye Başkan Adayı Avukat Hilmi Bilgin, Kunduracılar Çarşısında faaliyet gösteren Kartal Kunduranın sahibi Sadettin Kartal´ın düzenlemiş olduğu kahvaltı programına katıldı. Esnaflardan destek isteyen Bilgin; “Sivas bizim kara sevdamız. Kara sevdamız Sivas´ı AK Belediyeciliğin hizmetleri ile buluşturmaya devam edeceğiz. Ne yapacaksak milletimizle birlikte yapacağız” dedi.
"Derdimiz Sivas"--Video
"Derdimiz Sivas"--Video
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla basın mensuplarıyla bir araya gelen AK Parti Sivas Belediye Başkan Adayı Avukat Hilmi Bilgin, “Sivas halkı liderimiz Recep Tayyip Erdoğan´a güveniyor. Halkımız AK Parti´ye güveniyor. İnşallah 31 Mart akşamı Sami Bey´den alacağımız bu hizmet bayrağını daha ileriye götürmek üzere çalışacağız. Bizim tek derdimiz Sivas” dedi.
CHP Heyeti Sorunları Dinledi
CHP Heyeti Sorunları Dinledi
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Zeynel Emre, Sivas Milletvekili Ulaş Karasu ve parti yöneticilerinden oluşan heyet, Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal´ı ziyaret etti. Ziyarette esnaf ve sanatkarın yaşadığı sorunlar masaya yatırıldı.
Daha Fazla Katkı Sağlardı--Video
Daha Fazla Katkı Sağlardı--Video
Büyük Birlik Partisi (BBP) Sivas Belediye Başkan Adayı Doğan Ürgüp, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle kentte görev yapan basın mensuplarıyla bir araya geldi. Gazetecilerin kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi hususunda önemli bir görevi üstlendiğini ifade eden Ürgüp, Cumhur İttifakı´na ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.
“Yorulmadan Koşacaklar”
“Yorulmadan Koşacaklar”
31 Mart´ta gerçekleştirilecek yerel seçimler öncesi AK Parti´nin il, ilçe ve belde belediye başkan adayları AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal tarafından tanıtıldı. 4 Eylül Kapalı Spor Salonu´nda gerçekleştirilen programda konuşan Ünal, “Huzurlarınızda Sivas´ımıza hizmet eden belediye başkanlarımıza çok teşekkür ediyorum. Onlar bayrağı devredecekler. İnşallah önümüzde 5 yıl var. 5 yıl durmadan, yorulmadan, aşkla, heyecanla koşacaklar” dedi.
“Parlayan Yıldız Olacak”
“Parlayan Yıldız Olacak”
Partisinin belediye başkan aday tanıtım toplantısında konuşan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas Belediye Başkan Adayı Ali Akyıldız, “Değişimi birlikte başaracağız. Sivas Anadolu´nun parlayan yıldızı olacak. Sivas´a hizmet etme onurunu Sivaslı kardeşlerimin bana yaşatacağına inanıyorum. Sivas´ta Mart´ın sonunda baharı birlikte yaşayacağız” dedi.
“BBP´ye Bırakın”
“BBP´ye Bırakın”
24 Haziran Seçimleri´nde AK Parti´den 5. sıra Sivas milletvekili adayı gösterilen şu an ise Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Yaşar Sayan, “Cumhur İttifakı içinde olmaya devam edeceğiz. Ancak bizim de olmazsa olmalarımız var. Örneğin bizim bir Sivas´ımız var. Bizim kızıl elmamız, kızıl çizgimiz. Eğer biz Cumhur İttifakı´nın içindeysek, buradan diğer parti yöneticilerine sesleniyorum: Sivas´ı Büyük Birlik Partisi´ne bırakın” dedi.
MHP´de Öncelik Göçü Durdurmak
MHP´de Öncelik Göçü Durdurmak
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanlığı, 31 Mart´ta yapılacak olan yerel seçimler kapsamında ilk irtibat bürosunu dün Bankalar Caddesi 1. Park Sokak´ta hizmete sundu. Seçim bürosunun açılışında konuşan MHP Sivas Belediye Başkan Adayı Mehmet Er, “Önceliğimiz göçü durdurmak sonra da geri çevirme olacak. Kesinlikle makamda oturan bir belediye başkanı olmayacağım” dedi.
İttifak Tıkandı
İttifak Tıkandı
31 Mart´ta gerçekleştirilecek yerel seçimler öncesi Sivas Belediye Başkan adaylığı için Cumhuriyet Halk Partisi ile İYİ Parti arasında gerçekleştirilen ittifak görüşmeleri sekteye uğradı. Gazetemize konuşan her iki partinin il başkanı da son dakika değişikliği olmaması halinde merkez ilçe için kendi adaylarıyla seçime gireceklerini söyledi.
“Halkın Karşısına Yeni Projelerle Çıkacağız”
“Halkın Karşısına Yeni Projelerle Çıkacağız”
Büyük Birlik Partisi (BBP) Sivas Belediye Başkan Adayı Doğan Ürgüp; “Çalışmalarımız iyi gidiyor. Halkımızın teveccühü iyi. Yeni dönemde yeni projelerle halkın karşısına çıkacağız” dedi.
MHP, 6 Adayını Daha Açıkladı
MHP, 6 Adayını Daha Açıkladı
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) 31 Mart yerel seçimleri öncesi Sivas´ta 4 ilçe ile 2 beldede daha belediye başkan adayını belirledi.
Sivas´ta "Çatı Aday" Sesleri
Sivas´ta "Çatı Aday" Sesleri
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas Belediye Başkan Adayı Ali Akyıldız, 31 Mart´ta gerçekleştirilecek yerel seçimler öncesi İYİ Parti ile gerçekleştirilen ‘ittifak´ görüşmelerinin Sivas yerelinde de yapıldığını söyledi. Hem genel merkez hem de parti il başkanları düzeyinde görüşmelerin devam ettiğini dile getiren Başkan Adayı Akyıldız, her iki partinin de ortak adayı olarak gösterilebileceğinin sinyallerini verdi.
Akyıldız: “Koltuk Derdim Yok”
Akyıldız: “Koltuk Derdim Yok”
Önceki gün gerçekleştirilen Parti Meclisi toplantısı sonrası Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas Belediye Başkan Adaylığı kesinleşen önceki dönem Sivas Milletvekili Ali Akyıldız, “Adaylığımın partime, şahsıma ve Sivas´a hayırlı olmasını diliyorum. Hiçbir şekilde istikbal beklentim, rant hesabım, koltuk derdim yok” dedi.
“Elimizden Ne Geliyorsa Yapacağız”
“Elimizden Ne Geliyorsa Yapacağız”
AK Parti Divriği Belediye Başkan Adayı Bekir Hallaç, “Her zaman söylediğim gibi terk edilen değil, tercih edilen ve yaşanılabilir bir Divriği için elimizden ne geliyorsa yapacağız” dedi.
“DAP Bölgenin Derdine Çare Olmadı”
“DAP Bölgenin Derdine Çare Olmadı”
TBMM Genel Kurulu´nda konuşan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, hükümeti eleştirdi.
Bilgin, Ziyaretlerini Sürdürüyor
Bilgin, Ziyaretlerini Sürdürüyor
AK Parti Sivas Belediye Başkan Adayı Avukat Hilmi Bilgin, 31 Mart´ta gerçekleştirilecek yerel seçim kapsamında Sivas Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu´nu ziyaret etti.
“İbadet Aşkıyla Çalışacağız”--Video
“İbadet Aşkıyla Çalışacağız”--Video
"Çeyrek Asrın Gönül Elçileri Buluşuyor" programı kapsamında partilerine hizmet etmiş isimlerle bir araya gelen Büyük Birlik Partisi (BBP) Sivas Belediye Başkan Adayı Doğan Ürgüp; “Biz yapılmayanları yapmak için yola çıkıyoruz. Geleneklerin yeni nesillere taşındığı, örf ve adetlerin yaşatıldığı bu mübarek şehre hizmet etmek bir ibadettir. İbadet aşkıyla çalışacağız” dedi.
AK Parti´den Yerli Malı Vurgusu
AK Parti´den Yerli Malı Vurgusu
AK Parti Sivas Kadın Kolları Başkanlığı, “AK Kadınlar Yerli Üretir, Milli Tüketir, Ekonomiye Destek Verir" sloganıyla düzenlenen etkinlik kapsamında üreterek ülke ekonomisine katkı sağlayan kadınları ziyaret etti.
“Çevreci Seçim Kampanyası” Çağrısı
“Çevreci Seçim Kampanyası” Çağrısı
AK Parti Sivas Belediye Başkan Adayı Avukat Hilmi Bilgin, 31 Mart yerel seçimlerine gidilirken partilerin yürüteceği seçim kampanyası süresi boyunca vatandaşların görüntü ve gürültü kirliliğinden etkilenmemesi için diğer partilerin başkan adaylarına, “Çevreci seçim kampanyası yapalım” teklifinde bulundu.
“Sivas´a Hizmet Edeceğiz”
“Sivas´a Hizmet Edeceğiz”
AK Parti Belediye Başkanı Adayı Avukat Hilmi Bilgin, Belediye Başkanı Sami Aydın´ı makamında ziyaret etti. Ziyarette konuşan Bilgin, “Yapmış olduğunuz hizmetleri daha yukarıya götürerek hep birlikte Sivas´a hizmet edeceğiz” dedi.
Başkan Aydın´dan Davete İcabet
Başkan Aydın´dan Davete İcabet
Belediye Başkanı Sami Aydın ve eşi Yurdagül Aydın, sosyal medya üzerinden kendilerini davet eden Koylan ailesini ziyaret etti.
MHP, 8 Adayını Daha Açıkladı
MHP, 8 Adayını Daha Açıkladı
19 Kasım´da Sivas Belediye Başkan adayını Mehmet Er olarak belirleyen Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), ilimizde 7 ilçe ve 1 beldede daha başkan adayını açıkladı. Gürün ve Koyulhisar´da mevcut başkanlarla yola devam kararı alındı.
Seçmenin Memnun Olmadığı İlçeler
Seçmenin Memnun Olmadığı İlçeler
31 Mart yerel seçimleri öncesi ilçelerde seçmenin nabzını tutan gazetemiz, en başarısız belediye başkanlarını tespit etti.
Yılmaz, Meclis Başkanı Mı Olacak?
Yılmaz, Meclis Başkanı Mı Olacak?
AK Parti´de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adaylığı için Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Binali Yıldırım´ın açıklanması beklenirken yeni Meclis Başkanı´nın kim olacağı da şimdiden tartışılmaya başlandı.
CHP´nin Adayı Akyıldız
CHP´nin Adayı Akyıldız
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Ahmet Turan Temel ve Merkez İlçe Başkanı Özcan Erdoğan, partilerinin Sivas Belediye Başkan adayının tespit edilmesi için dün Ankara´ya gitti. Gazetemizin parti kaynaklarından edindiği bilgiye göre CHP´nin Sivas Belediye Başkan adayı Ali Akyıldız oldu.
CHP, 5 Adayını Daha Belirledi
CHP, 5 Adayını Daha Belirledi
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 31 Mart´ta yapılacak yerel seçimler öncesi Sivas´ta 5 ilçede daha başkan adaylarını belirledi. Divriği´de mevcut başkan Hakan Gök ile yola devam kararı alındı.
“Siz Konuşursunuz AK Parti Yapar"--Video
“Siz Konuşursunuz AK Parti Yapar"--Video
Yerel parlamento toplantılarının dünkü oturumuna CHP´li Meclis Üyesi Mehmet Aydın´ın “Bu iktidar önümüzdeki seçimlerde inşallah bedeli sandığa gömülerek ödeyecektir” sözleri damga vurdu. Divriğili İl Genel Meclis Üyesi Aydın´a cevap veren AK Parti Grup Başkanvekili Fikret Yıldırım “Siz sandığa gömme meselesini yıllardır söylüyorsunuz. Siz konuşursunuz AK Parti yapar” dedi.
CHP´de Neler Oluyor?--Video
CHP´de Neler Oluyor?--Video
Cumhuriyet Halk Partisi´nin (CHP) İmranlı İl Genel Meclisi Üyesi Yılmaz Atmaca; parti İl Disiplin Kurulu´nun aldığı karar doğrultusunda ihracının istendiğini söyledi. İl Disiplin Kurulu kararının parti genel merkezine gönderildiğini ifade eden CHP´li Atmaca, gerekçe gösterilmeden alınan ihraç kararının geri çekilmesini istedi. CHP İl Başkanı Ahmet Turan Temel ve partinin İmranlı ilçe teşkilatının İl Disiplin Kurulu´nu etkilediğini öne süren Atmaca, “Burada asıl sorunun seçmen ya da parti tabanında olmadığını görüyorum. Gerçek sorunun il ve ilçe yönetiminden kaynaklandığı açıktır” dedi.
Yeniden Refah Partisi Temayül Yoklaması Yaptı
Yeniden Refah Partisi Temayül Yoklaması Yaptı
23 Kasım´da kurulan Yeniden Refah Partisi, Sivas il başkanını belirlemek için Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Konferans Salonu´nda temayül yoklaması yaptı.
DOLAR
5.3429
EURO
6.0908
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Özünle, gözünle, sözünle işinde ol…

Hacı Bektaşı Veli
sxyl

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ? -Hapşırdığınız zaman kalbinizde dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur. (Ya bi kez griptim hesapladım 120 kez hapşırmışım demek ki kalbim 1 dakika durmuş o gün) -Eiffel kulesinin tepesine çıkana kadar

İlginç Bilgiler