“Sessiz Çoğunluğun Kararı Net”--Video
31 Mart´ta gerçekleştirilecek yerel seçimler kapsamında Sivas merkez ilçeden AK Parti belediye ve il genel meclis üyesi aday adaylığına başvuran kişilere yönelik toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan AK Parti Sivas Belediye Başkan Adayı Avukat Hilmi Bilgin, şehri son 1 aydır mahalle mahalle gezdiğini dile getirerek, “Bu süre zarfında tespit ettiğim 3 şey şu: Şehir liderimize güveniyor. Vatandaş partimize güveniyor. Sivas´a yapılması gereken hizmetlerin AK Parti tarafından getirileceğini biliyor. Sivas´ın sessiz çoğunluğunun kararı çok net” dedi.
Tarih: 2.1.2019 07:00:10

FATİH TABUR

31 Mart´ta gerçekleştirilecek yerel seçimler kapsamında merkez ilçe için AK Parti´den belediye ve il genel meclis üyesi aday adaylığına başvuran kişilere yönelik toplantı gerçekleştirildi.

AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı tarafından Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi´nde bulunan Ergun Göze Toplantı Salonu´nda yapılan programa AK Parti Sivas Milletvekili Semiha Ekinci, AK Parti Sivas Belediye Başkan Adayı Avukat Hilmi Bilgin, AK Parti İl Başkanı Hakan Aksu, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Tarık Eminoğlu, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Arzu Polat ve AK Parti Sivas Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Duman´ın yanı sıra 145 belediye ve il genel meclis üyesi aday adayı katıldı.

“BİZDE KÜSME, DARILMA OLMAZ”

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren AK Parti Merkez İlçe Başkanı Tarık Eminoğlu, davetlerine icabet eden aday adaylarına teşekkür ederek, “Bugün sizlerle birlikte olmayı istedik. Bize, ‘Çok adayınız var, sizin işiniz zor´ diyorlar. Biz de ‘Bu bizim zenginliğimiz´ diyoruz. Bizde küsme, darılma olmaz. Bizde unvanların bir önemi yoktur” dedi.

BAŞVURULAR YARIN SONA ERİYOR

Hizmet etmek isteyen herkese AK Parti olarak kapılarının açık olduğunu söyleyen Başkan Eminoğlu, “3 Ocak´ta başvurular sona eriyor. Bugüne kadar toplam 125 belediye meclis üyeliği için 20 de il genel meclis üyeliği için başvuru oldu. Bu merkez ilçe rakamları. Hepinize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Merkez İlçe Başkanı Eminoğlu´nun ardından konuşan AK Parti İl Başkanı Hakan Aksu ise geçtiğimiz yıl 3 Ağustos´ta il teşkilatını oluşturduktan sonra 31 Mart seçimlerine odaklandıklarının altını çizdi.

“SAHAYI DOLDURACAĞIZ”

AK Parti teşkilatları olarak seçime hazır olduklarını kaydeden Başkan Aksu, “Seçim Koordinasyon Merkezimizi (SKM) oluşturduk. Çalışmalarımıza başlayacağız. Biz tüm teşkilatlarımız olarak 16 ilçeyi, 7 beldeyi tabii ki yüksek bir oy oranıyla da il belediyemizi alarak Allah nasip ederse 31 Mart gecesi tüm Türkiye´de Sivas´ın adından bahsettireceğiz. İnşallah 16 Şubat tarihinde il genel meclis ve belediye meclis adaylarımız kesinleşecek ve aday olsa da olmasa da tüm arkadaşlarımızla beraber sahayı dolduracağız” açıklamasında bulundu.

AK Parti Sivas Belediye Başkan Adayı Avukat Hilmi Bilgin ise 31 Mart seçimlerinin önemine dikkat çekerek belediye ve il genel meclis üyeliği için başvuran aday adaylardan destek istedi.

“AK PARTİ BELEDİYECİLİĞİNİ DEVAM ETTİRECEĞİZ”

Başkan Adayı Bilgin, “Malumunuz 31 Mart´ta hep birlikte seçime gideceğiz. Bu noktada partimiz il  bazında adaylarımızı belirledi. Belediye ve il genel meclis üyeleri aday belirleme süreci de 19 Şubat itibariyle neticelenecek. Bizler ekip olarak, AK Parti davasına gönül vermiş, ‘AK Parti´nin yükünü ben de omuzlayayım´ diyerek yola çıkmış kadrolar olarak seçim çalışmalarımızı yapacağız ve 31 Mart´ta Allah´ın takdiri ve milletimizin izniyle AK Parti belediyeciliğinin Sivas´ta yüksek bir oyla devam etmesini sağlayacağız” dedi.

“TERAZİMİZ KUYUMCU TERAZİSİ KADAR HASSAS”

Teşkilatların birlik ve beraberlik halinde daha güçlü olacağına dikkat çeken Bilgin,  “Sizler, ‘Bu davada ben de yer almak istiyorum´ diyerekten müracaatınızı  yaptınız. Bugün bizler belediye başkan aday adaylarımızla birlikte bir saha çalışması yapıyoruz. Hedefimiz belli: 31 Mart akşamı başarılı bir AK Parti belediyeciliğinin daha yüksek bir oyla devamını sağlamak. ‘1 oy aldığımız takdirde seçimi kazanıyoruz´ hassasiyeti ile çalışıyoruz. Seçim çalışmalarındaki terazimiz kuyumcu terazisi kadar hassas. ‘1 oy ile ne olacak´, ‘1 oy önemsizdir´ anlayışı AK Parti´de olmamıştır, olmayacaktır ama bunu yaparken de şundan hepimiz emin olalım ki AK Parti´nin Sivas´ta rakibi yine AK Parti´dir. O da AK Parti´nin bir önceki seçimde aldığı oy oranıdır. Biz bugün ekip olarak bir önceki seçimde aldığımız oy oranını aşmak için çalışacağız. Teşkilatımızın bize bildirdiği çalışma usulleriyle gidersek bunu başarırız” diye konuştu.

“ASIL OLAN MİLLETE HİZMET”

AK Parti Sivas Belediye Başkan Adayı Bilgin, konuşmasını şu ifadelerle sürdürdü: “Son 16 yıldan bugüne kadar 13 seçim yaptık. 13 seçimin ortak özelliği de şu: AK Parti´nin  kendisinden sonra gelen partiyle arasındaki oy farklı  yüzde 100´den daha fazla olmuştur. Recep Tayyip Erdoğan´ın lideri olduğu bir kadroda siyaset yapmak, siyaset yapmak için irade koymak çok çok önemlidir. Yarınlar bugünleri yazdığında, ‘Biz de o kadroda görev aldık´ diye anlatacağız. En güzel mirasımız bu olacak. Bizde makamlar, mevkiler millete hizmet aracıdır. Asıl olan millete hizmet etmek, ülkeye hizmet etmek, şehrimize hizmet etmektir. Burada bulunan herkesin de temel felsefesi budur.  Buradaki kadronun da ortak paydasının ‘AK Parti belediyeciliğine nasıl daha fazla katkı veririm?´, ‘AK Parti´nin Sivas´ta aldığı oy oranının daha fazla olması için ne yapabilirim?´ olduğuna inanıyorum. Önümüzdeki süreçte sizlerden seçim çalışmasına aktif olarak katılmanızı istiyoruz. Bu seçim Sivas´ın seçimi. Son 16 yılda şehre her alanda büyük hizmetlerimiz oldu. Kim yaptı bu hizmetleri? AK Parti kadroları. AK Parti´de isimler gelip geçer,  değişir. AK Parti´de bu değişim hiçbir zaman sancılı olmamıştır. AK Parti bu değişimi yaparken adeta bir şenlik havasında, bayram havasında yapmıştır. AK Parti belediye başkanları gururla temsil ettiği görevi daha ileriye götüreceğine inandığı arkadaşına canı gönülden teslim etmiştir.”

“EKİP OLARAK ÇALIŞACAĞIZ”

Sivas´ta başarılı bir AK Parti belediyeciliğinin olduğunun altını çizen Bilgin, Belediye Başkanı Sami Aydın´ın ilimizde 10 yıl süresince önemli çalışmalara imza attığını kaydederek “2 dönem boyunca şehrin kaderini değiştiren, dışarıdaki insanların şehrimize bakışını değiştiren başarılı bir AK Parti belediyeciliği örneği var. İşte 31 Mart´a kadar Sami Başkanımız şehre hizmet edecek. 31 Mart´ta da bugüne kadar başarıyla sürdürdüğü bu görevi aynı şekilde başarıyla sürdüreceğine inandığı bize ekip olarak teslim edecek. Biz gerek seçim çalışmalarında gerekse seçimden sonraki süreçte ekip olarak çalışacağız. ‘Ben´ kavramı yerine ‘biz´ kavramıyla çalıştığımız müddetçe, ortak akıl ile istişare ile şehrin tüm dinamiklerini yönetim kademelerine müdahil ettiğimiz sürece daha başarılı olacağımıza inanıyoruz. 31 Mart akşamına kadar seçim çalışmasında 31 Mart akşamından sonra da şehrimizin gelişmesi noktasında hep birlikte çalışacağız ama şu an yapmamız gereken 31 Mart akşamına kadar liderimizin çizdiği yolda gece- gündüz demeden çalışmak. Her bir hemşehrimize ulaşıp AK Parti´nin oy çıtasını yükseltmek” ifadelerini kullandı.

“TEK DERTLERİ AK PARTİ´NİN OY ORANINI DÜŞÜRMEK”

Muhalefet partilerinin şehirlere dair düşüncelerinin olmadığını öne süren Başkan Adayı Bilgin, “Tek bir dertleri var o da  AK Parti´ye nasıl kaybettiririz veya AK Parti´nin oy oranını nasıl düşürürüz. Bugün Ankara ve İstanbul´da hedefledikleri bu şehirlere hizmet etmek değil, AK Parti´yi kaybettirmek. Tek dertleri AK Parti´nin oy oranını düşürmek. Bugün biz şehirde ekip olarak, güçlü AK kadrolar olarak 31 Mart akşamına kadar teşkilatımızın emri doğrultusunda çalışmak zorundayız. Bugün bize düşen şehirde AK Parti´nin yapmış olduğu devasa hizmetleri itibarsızlaştırmak isteyen, ceketlerini çıkarttıkları zaman şehirde ceketlerini asacakları çivisi olmayan bir grubun algı operasyonlarına maruz kalmadan yaptıklarımızı ve yapacaklarımızı anlatmaktır. 31 Mart akşamı yeni bir tarih yazacağımız güne hazır olmaktır. 13 seçimdir bunu yapan kadrolar 14´üncüsünde de başaracak. Teşkilattan gelmiş, teşkilatların dinamiklerini bilen bir kadro olarak bunu başaracağımıza inanıyoruz” açıklamasında bulundu.

“ŞEHİR LİDERİMİZE GÜVENİYOR”

Şehri son 1 aydır mahalle mahalle gezdiğini dile getiren Başkan Adayı Bilgin, “Bu süre zarfında tespit ettiğim 3 şey şu: Şehir liderimize güveniyor. Vatandaş partimize güveniyor. Sivas´a yapılması gereken hizmetlerin AK Parti tarafından getirileceğini biliyor. Sivas´ın sessiz çoğunluğunun kararı çok net. Kafanızda hiç şu şüphe oluşmasın: 31 Mart akşamı ne olur? 31 Mart akşamı AK Parti Sivas´ta bir kez daha tarih yazar, bir kez daha bu seçimi açık ara alır. Net olan durum bu. Yeter ki biz AK kadrolar olarak buna inanalım, buna güvenelim ve teşkilatımızın belirlediği seçim çalışmasını yapalım. Bugün şehrin her köşesinde bizim hizmetlerimiz var.  Çok hizmet ettik, yapılacak da çok hizmet var. Bunu da yaparsa AK Parti yapar, belediyecilik bizim işimiz, hizmet bizim işimiz” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

“HEYBEMİZ DOLU”

Başkan Adayı Bilgin´in ardından konuşan AK Parti Sivas Milletvekili Semiha Ekinci ise “Merkez belediye başkan adayımız belli oldu. Hızlı bir şekilde sahaya indiler. İlçe belediye başkan adaylarımız da inşallah gelecek hafta içerisinde açıklandıktan sonra Sivas´ta 16 ilçemiz ve merkezimizle birlikte, tüm ekiplerimizle tam anlamıyla sahada olacağız. Önümüzde 90 gün var. Vakit çabuk geçiyor, o güne kadar her birimize önemli görevler düşüyor. SKM´nin verdiği görev çerçevesinde partimizin yanında olacağız. Şu ana kadar 145 aday adayımız var. 37 belediye meclis üyeliğine, 7 de il genel meclisimize isim yapacağız. 45 kişi meclis üyesi adayı olarak belirlenecek. AK Parti´nin tek rakibi yine AK Parti. Bunu biz 24 Haziran seçimlerinde gördük. Eğer biz birbirimize sahip çıkarsak Sivas´ta da Türkiye genelinde de rekor oyla bu seçimi alacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Çünkü bizim heybemiz dolu. Buradan Sami Başkan  ve ekibine de çok çok teşekkür ediyorum. Partimizi şehrimizi en iyi şekilde temsil etti. İnşallah 31 Mart akşamı da Sivas´a bilgin başkan diyoruz. Hilmi Bilgin başkanımızla da daha ileriye gideceğiz” ifadelerini kullandı.Video Tarihi: 1.1.2019 15:39:00
Kaynak: İRADE

Anahtar Kelimeler: Sessiz Çoğunluğun Kararı Video
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
"Desteklenmesini İstiyoruz"--Video
"Desteklenmesini İstiyoruz"--Video
31 Mart´ta gerçekleştirilecek yerel seçimler kapsamında ilimize gelerek kent meydanında Sivaslılara seslenen Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Sivas Türkiye´nin 2. büyük vilayeti. 29 bin kilometrekare toprağımız var. Mezralarla beraber 2 bine yakın yerleşim yeri var ama Sivas Türkiye´mizin en hızlı en çok göç veren ili. Sivas´ın önce göç veren değil göç alan bir il haline gelmesini istiyoruz. Bundan dolayı da hem tarımın hem de sanayinin desteklenmesini istiyoruz” dedi.
Hemşehrilerine Seslenecek
Hemşehrilerine Seslenecek
Saadet Partisi´nin Genel Başkanı hemşehrimiz Temel Karamollaoğlu, 31 Mart yerel seçimleri kapsamında bugün saat 13.30´da kent meydanında seçmene hitap edecek.
“Liyakat Olmazsa Olmazımız”--Video
“Liyakat Olmazsa Olmazımız”--Video
Bem-Bir-Sen tarafından organize edilen “Ortak Akıl” programına katılan CHP Sivas Belediye Başkan Adayı Ali Akyıldız, “Olmazsa olmazımız liyakat. ‘Benim adamım´ diye bir mantığı kabul etmiyorum. Hepimiz bir aileyiz. Bir işi en iyi şekilde kim yapıyorsa o işi ona vereceğiz. Benim adamım o olacak. O yüzden liyakat olmazsa olmazımız. Belediye başkanı olduğumda emin olun şeffaf bir belediyeciliği kağıt üzerinde afili bir söz olarak bırakmayacağız” dedi.
Sivas´ın Geleceği Turizmde--Video
Sivas´ın Geleceği Turizmde--Video
Büyük Birlik Partisi (BBP) Sivas Belediye Başkan Adayı Doğan Ürgüp, Bem-Bir-Sen tarafından düzenlenen “Ortak Akıl” programı kapsamında sendika üyeleriyle bir araya geldi. Projelerini anlatan ve üyelerin sorularını yanıtlayan Başkan Adayı Ürgüp, “Şehrin geleceğini turizmde görüyorum. Turizmi de çeşitlendirdik. Turizm vasıtasıyla Sivas´a insan sokacağız. İşletmelerin sayısı artacak. İşletmeler istihdam oluşturacak. Yeni yeni işletmeler ortaya çıkacak ve halkın fakirlikten kurtarılmasını bu şekilde sağlayacağız” dedi.
Soylu: “Şifremiz Tevhid ve Birliktir”
Soylu: “Şifremiz Tevhid ve Birliktir”
Bu toprakların şifresinin tevhid ve birlik olduğunu ifade eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ´bin yıl sürecek´ denilen 28 Şubat´ın, milletin AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan´ı iktidara getirmesiyle tarihin derinliklerine gömüldüğünü söyledi.
Saadet´in Lideri Sivas´a Gelecek
Saadet´in Lideri Sivas´a Gelecek
“Her yerde Saadet var” sloganıyla seçimlere tek başına katılan Saadet Partisi´nin Genel Başkanı hemşehrimiz Temel Karamollaoğlu, 31 Mart yerel seçimleri kapsamında 16 Mart Cumartesi günü ilimize gelerek Sivaslılara hitap edecek.
Hizmetlerimize Devam Edeceğiz
Hizmetlerimize Devam Edeceğiz
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği´nin düzenlediği programa katılan Büyük Birlik Partisi (BBP) Sivas Belediye Başkan Adayı Doğan Ürgüp, esnaf teşkilatı ile bir araya gelerek projelerinin detaylarını anlattı.
Akyıldız: “Şeffaf Olacağız”
Akyıldız: “Şeffaf Olacağız”
Esnaf teşkilatı ile bir araya gelen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas Belediye Başkan Adayı Ali Akyıldız, “Şeffaf bir belediyecilik anlayışı ile hizmet edeceğiz” dedi.
Er, Suya İndirim Vaat Etti
Er, Suya İndirim Vaat Etti
Esnaf teşkilatı ile bir araya gelen MHP Sivas Belediye Başkan Adayı Memet Er, başkanlık koltuğuna oturması haline su ücretlerine yüzde 25 oranında indirim yapacağını söyledi.
“Yapılacak Çok İş Var”
“Yapılacak Çok İş Var”
Gazetemizi ziyaret eden Saadet Partisi (SP) Sivas Belediye Başkan Adayı Melih Seçilmiş, “Hizmet edenlere müteşekkiriz ama daha yapılacak çok işimiz var. İnşallah Allah bize bu görevi nasip eder ve halkımızın teveccühü de bu yönde olursa gördüğümüz ve tespit ettiğimiz unsurları hizmete dökmeye hazırız” dedi.
Projeler Çarşamba Açıklanacak
Projeler Çarşamba Açıklanacak
AK Parti İl Başkanı Hakan Aksu, partilerinin Sivas Belediye Başkan adayının proje tanıtım programının Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum´un katılımıyla Çarşamba günü gerçekleştirileceğini söyledi. Tüm Sivaslıları aday tanıtım programına davet eden İl Başkanı Aksu, “Güzel projelerle vatandaşlarımızın karşısına çıkacağız. Allah nasip ederse 31 Mart tarihinde halkımızın teveccühüyle seçilecek olan Hilmi Başkanımız Sivas´a yapılan hizmetleri katlayarak devam ettirecek” dedi.
İşsizlik Sorunu Turizmle Aşılacak--Video
İşsizlik Sorunu Turizmle Aşılacak--Video
Büyük Birlik Partisi (BBP) Sivas Belediye Başkan Adayı Doğan Ürgüp, 31 Mart´ta yapılacak mahalli seçimlerin ardından başkanlık koltuğuna oturması halinde hayata geçireceği projeleri 43 başlıkta açıkladı. Sivas´ta en büyük problemin işsizlik olduğunu ifade eden BBP´li Ürgüp, hayata geçirecekleri turizm projeleri ile bu sorunu çözmeyi hedeflediklerini söyledi.
Atmaca, Bağımsız Aday Oldu
Atmaca, Bağımsız Aday Oldu
2014 mahalli seçimlerinde CHP´den İmranlı İl Genel Meclis Üyesi seçilen ve geçtiğimiz aylarda partiden ihraç edilen Yılmaz Atmaca, 31 Mart´ta gerçekleştirilecek yerel seçimlerde bağımsız İl Genel Meclisi Üyesi adayı olduğunu açıkladı.
Kucaklayıcı Liste Oluşturduk
Kucaklayıcı Liste Oluşturduk
MHP Sivas Belediye Başkan Adayı Memet Er, İlçe Seçim Kurulu´na teslim ettikleri Belediye Meclis üyesi aday listesine ilişkin, “Bizler kucaklayıcı bir liste oluşturduğumuz inancındayız. İsimleri yıpranmamış ,müteşebbis, pırıl pırıl genç arkadaşlarımızdan listemizi oluşturduk” dedi.
“Rekor Kıracağız”
“Rekor Kıracağız”
31 Mart yerel seçimleri öncesi 37 Belediye Meclisi Üyesi adayı ile 8 İl Genel Meclisi Üyesi aday listesini belirleyerek İlçe Seçim Kurulu´na teslim ettiklerini ifade eden AK Parti İl Başkanı Hakan Aksu, “Listemiz ile 31 Mart gecesi Tüm Türkiye´ye damgamızı vurarak yeni bir rekor kıracağız” dedi.
Anketlerde Öndeyiz
Anketlerde Öndeyiz
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, 31 Mart seçimlerine kısa süre kala yaptırdıkları Sivas anketini açıkladı.
AK Parti Merkez İlçede Güçlü İsimlerle Sahnede
AK Parti Merkez İlçede Güçlü İsimlerle Sahnede
31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimleri´ne 40 gün kala partilerde il genel meclisi ve belediye meclis üyesi aday belirleme çalışmaları hız kazandı…
Seçmen Sayısında Büyük Artış
Seçmen Sayısında Büyük Artış
31 Mart´ta gerçekleştirilecek mahalli seçimlere kısa süre kala Sivas Belediye Başkanının belirlenmesi için kaç kişinin oy kullanacağı netlik kazandı. Gazetemizin İl Seçim Kurulu´ndan edindiği bilgilere göre 2019 yerel seçimlerinde merkez ilçede oy kullanacak seçmen sayısı 2014 mahalli seçimlerine göre 37 bin 989 kişi birden artarak 250 bin 77 kişiye ulaştı.
İYİ Parti CHP´yi Destekleyecek
İYİ Parti CHP´yi Destekleyecek
Önceki gün Sivas, Amasya ve Niğde illeri için bir araya gelen CHP ve İYİ Parti´nin kurmayları uzlaşıya vardı. Bu kapsamda İYİ Parti Amasya ve Sivas´ta aday göstermeyecek, her iki ilde CHP adayına destek verecek. CHP ise Niğde´de adayını geri çekerek İYİ Parti´yle ittifak yapacak.
“Daha İleriye Taşımak İstiyoruz”
“Daha İleriye Taşımak İstiyoruz”
AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, katıldığı bir programda 31 Mart´ta gerçekleştirilecek seçimlere ilişkin açıklamalarda bulundu.
Bilgin´den Destek Sözü
Bilgin´den Destek Sözü
AK Parti Belediye Başkan adayı Hilmi Bilgin, Sivas Güvercinleri Araştırma Geliştirme ve Koruma Derneği üyeleri ile bir araya geldi. Toplantıda konuşan Bilgin, “Güvercin Köyü” kurulması noktasında derneğe her türlü desteği vereceklerini söyledi.
Cumhur İttifakı Sivas´a Katkı Sunacak
Cumhur İttifakı Sivas´a Katkı Sunacak
AK Parti, 31 Mart´ta gerçekleştirilecek yerel seçimler öncesi MHP ve CHP İl Başkanlığını ziyaret etti. MHP´ye gerçekleştirilen ziyaret esnasında konuşan AK Parti İl Başkanı Aksu, Cumhur İttifakı´nın Türkiye´ye olduğu kadar Sivas´a da katkı sunacağını söyledi.
“Eserlerimiz Konuşacak”
“Eserlerimiz Konuşacak”
Ekinci: “Girmediğimiz ev, sıkmadığımız el, sormadığımız hatır bırakmayacağız…” dedi.
“Mücadelemizi Sürdüreceğiz”--Video
“Mücadelemizi Sürdüreceğiz”--Video
Gemerek´in Sızır Beldesi´nde yığma seçmen oluşturulduğunu öne süren CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, “Gemerek ilçe ve belde örgütümüz Sızır´la ilgili bin 60 kişi için itirazda bulundu. Bunların Sızır´da yaşamadığını belgeleriyle tespit edip seçim kuruluna sunduk. Gemerek İlçe Seçim Kurulu, bunlardan 92´sini kabul edip, diğerlerini reddetmiştir. Bizim yaptığımız başvuruların tamamı belgelidir. Buna rağmen adalet yerine getirilmemiştir” dedi.
Soylu: Önlemler Arttırılacak
Soylu: Önlemler Arttırılacak
Vali Salih Ayhan, İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu´nun başkanlığında gerçekleştirilen “Seçim Bölge Güvenlik Toplantısı”na katıldı. Toplantıda konuşan Bakan Soylu, sandık çevrelerinin aydınlatmalarına özen gösterileceğini, trafo ve elektrik dağıtım tesisleri gibi yerlere sabotaj yapılması ihtimaline karşı önlemlerin arttırılacağını söyledi.
Yalova Siyasetine Sivas Ayarı!
Yalova Siyasetine Sivas Ayarı!
Yalova Sivaslılar Derneği, 31 Mart seçimleri öncesi yazılı bir açıklama yaparak belediye başkan adaylarını uyardı. Yalova´da çok sayıda Sivaslının yaşadığının ifade edildiği açıklamada, “Biz aradığımız zaman ulaşabileceğimiz ve bütün taleplerimizi dile getirebileceğimiz siyasi temsilciler istiyoruz. Bizler vatandaşına tepeden bakan değil dertlerimize, şikayetlerimize ve taleplerimize çözüm bulamasa bile dinleyerek önemli olduğumuzu hissettiren siyasetçiler istiyoruz” denildi.
Saadet´in Adayı Seçilmiş Oldu
Saadet´in Adayı Seçilmiş Oldu
Saadet Partisi´nin (SP) Sivas Belediye Başkan adayı merhum Osman Seçilmiş´in oğlu Yüksek Maden Mühendisi Melih Seçilmiş olarak açıklandı.
"Sivas Bizim Kara Sevdamız"--Video
"Sivas Bizim Kara Sevdamız"--Video
AK Parti Sivas Belediye Başkan Adayı Avukat Hilmi Bilgin, Kunduracılar Çarşısında faaliyet gösteren Kartal Kunduranın sahibi Sadettin Kartal´ın düzenlemiş olduğu kahvaltı programına katıldı. Esnaflardan destek isteyen Bilgin; “Sivas bizim kara sevdamız. Kara sevdamız Sivas´ı AK Belediyeciliğin hizmetleri ile buluşturmaya devam edeceğiz. Ne yapacaksak milletimizle birlikte yapacağız” dedi.
"Derdimiz Sivas"--Video
"Derdimiz Sivas"--Video
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla basın mensuplarıyla bir araya gelen AK Parti Sivas Belediye Başkan Adayı Avukat Hilmi Bilgin, “Sivas halkı liderimiz Recep Tayyip Erdoğan´a güveniyor. Halkımız AK Parti´ye güveniyor. İnşallah 31 Mart akşamı Sami Bey´den alacağımız bu hizmet bayrağını daha ileriye götürmek üzere çalışacağız. Bizim tek derdimiz Sivas” dedi.
CHP Heyeti Sorunları Dinledi
CHP Heyeti Sorunları Dinledi
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Zeynel Emre, Sivas Milletvekili Ulaş Karasu ve parti yöneticilerinden oluşan heyet, Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal´ı ziyaret etti. Ziyarette esnaf ve sanatkarın yaşadığı sorunlar masaya yatırıldı.
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
"Dünyada dört nimet vardır, bunlar kendisine verilen kişi dünya ve ahiretin hayrını görmüştür.Bunlar; Zikreden dil, Şükreden kalp, Sıkıntılara katlanan beden ve saliha kadın.."

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ? -Hapşırdığınız zaman kalbinizde dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur. (Ya bi kez griptim hesapladım 120 kez hapşırmışım demek ki kalbim 1 dakika durmuş o gün) -Eiffel kulesinin tepesine çıkana kadar

İlginç Bilgiler