SİVAS KARARINI VERMİŞ
Ramazan Bayramının ikinci gününde Sivas´a gelen Başbakan Binali Yıldırım, Sivas halkının kendilerinden hiçbir zaman desteğini esirgemediğini belirterek, “Bu toprakların, bu şehrin bir evladı olarak her zaman sizlerle gurur duyduk, sizler bizim baş tacımızsınız. Asla başımızı öne eğdirmediniz. Yüreğinizdeki heyecan daim olsun, her şey gönlünüzce olsun. Sivas gün bugün diyor. Sivas kararını vermiş, pazar gününü iple çekiyor. Recep Tayyip Erdoğan´a, AK Parti´ye, bu kutlu yürüyüşe sahip çıktığı için bütün Yiğidolara, hemşerilerime teşekkür ediyorum” dedi.
Tarih: 18.6.2018 07:00:10

SİVAS

AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, 24 Haziran´da gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği Seçimleri kapsamında Cumhuriyet Meydanı´nda Sivaslılara hitap etti.

Önceki gün gerçekleştirilen mitinge çok sayıda Sivaslı katıldı.  Başbakan Yıldırım, konuşmasının öncesinde kürsüye gelin ve damatla çıktı. Başbakan Yıldırım, eşi Semiha Yıldırım ile yeni evli çifte mutluluk diledi.

Daha sonra konuşmasına başlayan Yıldırım, evliliğe hazırlanan çifti işaret ederek, "Yiğidolar, bugün bu iki gencimizin mutlu günü. Sivas, 24 Haziran da Türkiye´nin mutlu günü." diye konuştu.

Sivaslıların Ramazan Bayramı´nı tebrik eden Yıldırım, bayramın ülkeye, millete, İslam alemine huzur, barış ve kardeşlik getirmesi temennisinde bulundu. Sivas´ı "tarihi şanla şerefle yazılı şehir" olarak nitelendiren Yıldırım, Sivas´ın, 1936´da Türkiye´nin ilk yerli uçağını üreterek ülkenin ufkunu açan Nuri Demirağ´ın şehri olduğunu söyledi.

Yıldırım, "O günkü CHP zihniyeti, Nuri Demirağ´ın uçak fabrikasını kapattı. Nuri Demirağ, 8 uçağı yurt dışına satmıştı, batırdılar, fabrikasını kapattılar. Şimdi CHP´nin adayı da aynı şeyi söylüyor. ´AK Parti ne yaptıysa yıkacağım.´ diyor. Yiğidolar, gün bugündür, gününü göstermeye var mısınız? Bunlara sandıkta hak ettikleri dersi verecek misiniz?" ifadelerini kullandı.

Sivas´ın, ömrünü büyük Türkiye davasına adayan şehit Muhsin Yazıcıoğlu´nun şehri olduğunu anımsatan Yıldırım, Milli Mücadele kararının burada verildiğini anlattı.

24 Haziran seçimlerine işaret eden Yıldırım, vatandaşlara, "Türkiye´nin lideri, adam gibi adam Recep Tayyip Erdoğan´ı cumhurbaşkanı seçecek misin? Güçlü Meclis, güçlü hükümet, güçlü Türkiye için var mısın Sivas? Cumhur İttifakı´na, AK Parti´ye güçlü destek verecek misiniz? Birliğimiz, dirliğimiz, kardeşliğimiz için bu kutlu yürüyüşte bizimle beraber misiniz?" sorularını yöneltti ve "evet" karşılığını aldı.

Yıldırım, "Sivas Kongresi için buraya gelen delegeler ne demişti? ´Kuva-yi Milliye amil, milli iradeyi hakim kılmak esastır.´ Bizi bu yollara düşüren, şehir şehir, meydan meydan gezdiren de aynı ruhtur Kuva-yi Milliye ruhudur. Dün ecdadımız Kuva-yi Milliye ruhuyla Türkiye Cumhuriyeti´ne giden yolu açtı, istiklalimizi, bağımsızlığımızı kazandı. Bugün de millet olarak biz istikbalimizi kurtaracak yeni bir değişimi gerçekleştiriyoruz." diye konuştu.

“SİVAS KARARINI VERMİŞ

PAZAR GÜNÜNÜ İPLE ÇEKİYOR”

Sivas´ın hiçbir zaman kendilerinden desteğini esirgemediğini dile getiren Yıldırım, şöyle devam etti:

"Bu toprakların, bu şehrin bir evladı olarak her zaman sizlerle gurur duyduk, sizler bizim baş tacımızsınız. Asla başımızı öne eğdirmediniz, varolun, sağolun. Yüreğinizdeki heyecan daim olsun, her şey gönlünüzce olsun. Sivas gün bugün diyor. Sivas, vakit Türkiye vakti diyor. Sivas kararını vermiş, pazar gününü iple çekiyor. Recep Tayyip Erdoğan´a, AK Parti´ye, bu kutlu yürüyüşe sahip çıktığı için bütün Yiğidolara, hemşerilerime teşekkür ediyorum."

Yıldırım, 15 Temmuz´da ülkenin varlığına kast eden Fetullahçı Terör Örgütü´ne (FETÖ) karşı 81 milyon vatandaşın bir ve beraber olduğunu, o gece ay yıldızlı bayrağın inmediğini, ezanların dinmediğini dile getirdi.

Milletin FETÖ´cülere gereken dersi verdiğini hatırlatan Yıldırım, şunları söyledi:

"Siz de bu meydandaydınız, siz de Cumhurbaşkanınıza, Başbakanınıza, hükümetinize sahip çıktınız. 24 Haziran´da inşallah bir kere daha ülkemize ve geleceğimize sahip çıkacaksınız. Cumhur İttifakı´nın karşısında saf tutanların halini görüyorsunuz. Bu ülkenin, bu milletin yararına hiçbir iş yapmışlar mı bunlar, hiçbir hayır sözleri var mı bunların? Memleketin hiçbir şehrinde ´Biz de şunu yaptık, şu eserlerimiz var.´ diyorlar mı? Diyemezler, çünkü yaptıkları bir şey yok. Bunlar yıllarca laf üstüne laf yaptılar, AK Parti yıllarca taş üstüne taş koydu, dağ gibi sorunları dağ gibi hizmetlere dönüştürdü. Sorunlarımızı torunlarımıza bırakmadık.

Soruyorum, bunların Sivas´ta dikili bir ağaca var mı? Ne projeleri var, ne vadediyorlar? Kanal İstanbul yapılacak, ´yaptırmayız´ diyorlar, nükleer santral yapılacak, ´yaptırmayız´ diyorlar, ´yerli otomobile ne gerek var´ diyorlar. O halde biz de ne diyeceğiz? ´Size ne gerek var? 24 Haziran´da size de gerek yoktur´ deyip mührü vuruyor muyuz? Bunları yolcu ediyor muyuz? Yiğidolar, bu memleket yıkım ekibine bırakılır mı? Bugüne kadar memlekete hayrı dokunmayanlara Yiğidolar geçit verir misiniz?"

“SİZ GELİNCE BUNLARI

İŞTEN Mİ ÇIKARACAKSINIZ?”

Muhalefete yönelik eleştirilerini sürdüren Yıldırım, şunları kaydetti:

"Bu adayların durumu evlere şenlik, ağızlarından yapmak, üretmek, planlamak diye güzel bir söz bugüne kadar duyduğumuz yok. AK Parti 16 yıldır gece gündüz demeden Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bu ülkeye hizmet ediyor. Bugüne kadar Türkiye´ye 284 bin derslik, bin 245 yeni hastane, 817 bin toplu konut yaptık. Peki bu yıkım ekine soruyorum? Siz ne yaptınız? Bunları yıkacak mısınız? Bu yıkım ekinine hak ettikleri cevabı verecek miyiz? 585 bin yeni öğretmen atadık. Bunları göreve başlattık. Peki siz gelince bunları işten mi çıkaracaksınız?"

Yıldırım, 69 bin vatandaşa hızlı internet getirdiklerini, 20 bin kilometre bölünmüş yol yaptıklarını söyledi. Yıldırım, konuşması sırasında meydandakilerden ellerindeki Türk bayrağını havaya kaldırmalarını isteyerek, "Yolları böldük gönülleri birleştirdik, yolları böldük milleti birleştirdik, yolları böldük hayatları birleştirdik. Yiğitler diyarından söylüyorum, Yiğidolar diyarından söylüyorum, ey ahmaklar, bölücüler, PKK´lılar, FETÖ´cüler, DEAŞ´lılar aklınıza başınıza alın işte Sivas. Yolları böleriz de Türkiye´yi böldürtmeyiz." diye konuştu.

Yıldırım, hızlı treni hayal olmaktan gerçeğe dönüştürdüklerini belirterek, 2019´da Sivas´tan Ankara´ya hızlı trenle gideceğini bildirdi.

Yıldırım, şöyle devam etti:

"Bunları da kara trene bindirelim tıngır mıngır gitsinler. Tamam mı? Ne diyor? Birisi gelmiş diyor ki ´Ya bu hızlı tren de Sivas´a hiç iyi değil, bu niye yapılıyor?´ Bir de kendisi üstelik Sivaslı. Hızlı trene karşı çıkmak akıl karı mıdır? Allah ıslah etsin, Allah yardım etsin. Ne diyeyim?"

AK Parti´nin 15 yılda bütün illere doğalgaz getirdiğini belirten Yıldırım, "Siz ne yaptınız bu ülkeye? Onu soruyorum. Hangi hizmetiniz var?" diye sordu.

Yıldırım, AK Parti´nin ihracatı 36 milyar dolardan 162 milyar dolara çıkardığını, Türkiye´yi 3 kat büyüttüğünü vurgulayarak, "Siz ne yaptınız? Neyi vadediyorsunuz?" dedi.

Marmaray´ı, Avrasya´yı, iki kıtayı, Anadolu ile Avrupa yakasını denizin altından birleştirdiklerini anlatan Yıldırım, şunları kaydetti:

"Fatih gemileri karadan yüzdürdü. Onun torunları Recep Tayyip Erdoğan, Binali Yıldırım ve arkadaşları da trenleri, arabaları denizin altından geçirdi. Bize yakışan da budur, ecdadımızın torunlarına da yakışan budur. Emin olun bunlar ne dediğini bilmiyor. Ama zaten benim yiğido kardeşlerim bunları ciddiye almaz. Bizim milletimiz basiretlidir. Boş söze kulak asmaz.

24 Haziran´da yıkım ekibine ´Dur´ demeye var mısınız? Türkiye´nin kalkınmasından gocunanlara hak ettiği cevabı verecek misiniz? Türkiye´yi her fırsatta dışarıdakilere, yabancılara şikayet edenlere hak ettikleri cevabı verecek miyiz? Türkiye sevdalısı Recep Tayyip Erdoğan´ı Sivas´tan rekor oyla Cumhurbaşkanı seçecek miyiz? Cumhur İttifakı´nı, Ak kadroları güçlü bir şekilde Meclis´e gönderecek miyiz? ´Yaparsa AK Parti yapar´ diyecek miyiz? Aydınlık yarınlara emin adımlarla ilerleyecek miyiz?"

Sivas´a 16 yılda 27 katrilyon yatırım yaptıklarına dikkati çeken Yıldırım, kentin daha önce 8,5 milyon dolar olan ihracatının bugün 93 milyon dolara yükseldiğini söyledi.

Sivas´ta 80 yılda yapılan okul sayısının yarıdan fazlasını 15 yılda yaptıklarını, bilgisayarlı sınıflar, akıllı tahtalarla şehrin okullarını donattıklarını, Türkiye´nin milli eğitimini de Sivas´a, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz´a teslim ettiklerini anımsattı.

Yıldırım, Sivas Cumhuriyet Üniversitesini 16 yılda güçlendirdiklerini ve bölgenin en önemli eğitim kurumlarından biri haline getirdiklerini belirtti. Yıldırım, göreve geldiklerinde üniversitenin 18 bin 500 olan öğrenci sayısının 55 bine çıktığını dile getirdi.

Sivas´a bir hukuk fakültesi kurduklarını anımsatan Yıldırım, bundan sonra da hizmetlerin milletin desteğiyle artarak devam edeceğini kaydetti.

Sivas´ı 16 yılda ihya etmek için var güçleriyle, ülkeyi bugünlere getirmek için gece gündüz çalıştıklarını belirten Yıldırım, toplu konutta, tarımda, ekonomide, sanayide her alanda kente çok büyük kazanımlar sağladıklarını ifade etti.

Seçime bir hafta kaldığını anımsatan Yıldırım, "Haziran´da iki bayram yaşadık. Birincisi oruçlarımızı tuttuk, mükafatını aldık Ramazan Bayramı´nı hep birlikte kutladık. İkinci bayram 24 Haziran seçim zafer bayramıdır. Bayramımız mübarek, geleceğimiz aydınlık olsun." dedi.

MİTİNGDEN NOTLAR

Başbakan Yıldırım ve eşi Semiha Yıldırım´ı, alana girişinde gelin ve damat karşıladı. Evliliğe hazırlanan Usame Acıpınar ve Nurgül Gülle, Başbakan Yıldırım ve eşini, düğünlerine davet etti ve kendilerinden nikah şahidi olmalarını istedi.

Yıldırım, daha sonra çiftle platforma çıkarak vatandaşları selamladı. Yıldırım, konuşmasının ardından vatandaşlarla bir süre ayaküstü sohbet etti.

Miting alanı Türk bayrağı ve parti bayraklarıyla süslendi. Meydandaki binaya dev Türk bayrağı ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Yıldırım´ın posterleri asıldı.

Ellerindeki Türk bayrakları ve AK Parti flamalarıyla alanı dolduran vatandaşlar, Yıldırım´ın konuşmasını alandaki dev ekrandan da izledi.

Başbakan Yıldırım, AK Parti´nin seçim kampanyası şarkılarının da seslendirildiği mitingde, partisinin Sivas milletvekili adaylarını tanıttı. //AA//
Kaynak: AA

Anahtar Kelimeler: SİVAS KARARINI VERMİŞ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Saadet´in Adayı Seçilmiş Oldu
Saadet´in Adayı Seçilmiş Oldu
Saadet Partisi´nin (SP) Sivas Belediye Başkan adayı merhum Osman Seçilmiş´in oğlu Yüksek Maden Mühendisi Melih Seçilmiş olarak açıklandı.
"Sivas Bizim Kara Sevdamız"--Video
"Sivas Bizim Kara Sevdamız"--Video
AK Parti Sivas Belediye Başkan Adayı Avukat Hilmi Bilgin, Kunduracılar Çarşısında faaliyet gösteren Kartal Kunduranın sahibi Sadettin Kartal´ın düzenlemiş olduğu kahvaltı programına katıldı. Esnaflardan destek isteyen Bilgin; “Sivas bizim kara sevdamız. Kara sevdamız Sivas´ı AK Belediyeciliğin hizmetleri ile buluşturmaya devam edeceğiz. Ne yapacaksak milletimizle birlikte yapacağız” dedi.
"Derdimiz Sivas"--Video
"Derdimiz Sivas"--Video
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla basın mensuplarıyla bir araya gelen AK Parti Sivas Belediye Başkan Adayı Avukat Hilmi Bilgin, “Sivas halkı liderimiz Recep Tayyip Erdoğan´a güveniyor. Halkımız AK Parti´ye güveniyor. İnşallah 31 Mart akşamı Sami Bey´den alacağımız bu hizmet bayrağını daha ileriye götürmek üzere çalışacağız. Bizim tek derdimiz Sivas” dedi.
CHP Heyeti Sorunları Dinledi
CHP Heyeti Sorunları Dinledi
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Zeynel Emre, Sivas Milletvekili Ulaş Karasu ve parti yöneticilerinden oluşan heyet, Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal´ı ziyaret etti. Ziyarette esnaf ve sanatkarın yaşadığı sorunlar masaya yatırıldı.
Daha Fazla Katkı Sağlardı--Video
Daha Fazla Katkı Sağlardı--Video
Büyük Birlik Partisi (BBP) Sivas Belediye Başkan Adayı Doğan Ürgüp, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle kentte görev yapan basın mensuplarıyla bir araya geldi. Gazetecilerin kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi hususunda önemli bir görevi üstlendiğini ifade eden Ürgüp, Cumhur İttifakı´na ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.
“Yorulmadan Koşacaklar”
“Yorulmadan Koşacaklar”
31 Mart´ta gerçekleştirilecek yerel seçimler öncesi AK Parti´nin il, ilçe ve belde belediye başkan adayları AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal tarafından tanıtıldı. 4 Eylül Kapalı Spor Salonu´nda gerçekleştirilen programda konuşan Ünal, “Huzurlarınızda Sivas´ımıza hizmet eden belediye başkanlarımıza çok teşekkür ediyorum. Onlar bayrağı devredecekler. İnşallah önümüzde 5 yıl var. 5 yıl durmadan, yorulmadan, aşkla, heyecanla koşacaklar” dedi.
“Parlayan Yıldız Olacak”
“Parlayan Yıldız Olacak”
Partisinin belediye başkan aday tanıtım toplantısında konuşan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas Belediye Başkan Adayı Ali Akyıldız, “Değişimi birlikte başaracağız. Sivas Anadolu´nun parlayan yıldızı olacak. Sivas´a hizmet etme onurunu Sivaslı kardeşlerimin bana yaşatacağına inanıyorum. Sivas´ta Mart´ın sonunda baharı birlikte yaşayacağız” dedi.
“BBP´ye Bırakın”
“BBP´ye Bırakın”
24 Haziran Seçimleri´nde AK Parti´den 5. sıra Sivas milletvekili adayı gösterilen şu an ise Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Yaşar Sayan, “Cumhur İttifakı içinde olmaya devam edeceğiz. Ancak bizim de olmazsa olmalarımız var. Örneğin bizim bir Sivas´ımız var. Bizim kızıl elmamız, kızıl çizgimiz. Eğer biz Cumhur İttifakı´nın içindeysek, buradan diğer parti yöneticilerine sesleniyorum: Sivas´ı Büyük Birlik Partisi´ne bırakın” dedi.
MHP´de Öncelik Göçü Durdurmak
MHP´de Öncelik Göçü Durdurmak
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanlığı, 31 Mart´ta yapılacak olan yerel seçimler kapsamında ilk irtibat bürosunu dün Bankalar Caddesi 1. Park Sokak´ta hizmete sundu. Seçim bürosunun açılışında konuşan MHP Sivas Belediye Başkan Adayı Mehmet Er, “Önceliğimiz göçü durdurmak sonra da geri çevirme olacak. Kesinlikle makamda oturan bir belediye başkanı olmayacağım” dedi.
İttifak Tıkandı
İttifak Tıkandı
31 Mart´ta gerçekleştirilecek yerel seçimler öncesi Sivas Belediye Başkan adaylığı için Cumhuriyet Halk Partisi ile İYİ Parti arasında gerçekleştirilen ittifak görüşmeleri sekteye uğradı. Gazetemize konuşan her iki partinin il başkanı da son dakika değişikliği olmaması halinde merkez ilçe için kendi adaylarıyla seçime gireceklerini söyledi.
“Sessiz Çoğunluğun Kararı Net”--Video
“Sessiz Çoğunluğun Kararı Net”--Video
31 Mart´ta gerçekleştirilecek yerel seçimler kapsamında Sivas merkez ilçeden AK Parti belediye ve il genel meclis üyesi aday adaylığına başvuran kişilere yönelik toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan AK Parti Sivas Belediye Başkan Adayı Avukat Hilmi Bilgin, şehri son 1 aydır mahalle mahalle gezdiğini dile getirerek, “Bu süre zarfında tespit ettiğim 3 şey şu: Şehir liderimize güveniyor. Vatandaş partimize güveniyor. Sivas´a yapılması gereken hizmetlerin AK Parti tarafından getirileceğini biliyor. Sivas´ın sessiz çoğunluğunun kararı çok net” dedi.
“Halkın Karşısına Yeni Projelerle Çıkacağız”
“Halkın Karşısına Yeni Projelerle Çıkacağız”
Büyük Birlik Partisi (BBP) Sivas Belediye Başkan Adayı Doğan Ürgüp; “Çalışmalarımız iyi gidiyor. Halkımızın teveccühü iyi. Yeni dönemde yeni projelerle halkın karşısına çıkacağız” dedi.
MHP, 6 Adayını Daha Açıkladı
MHP, 6 Adayını Daha Açıkladı
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) 31 Mart yerel seçimleri öncesi Sivas´ta 4 ilçe ile 2 beldede daha belediye başkan adayını belirledi.
Sivas´ta "Çatı Aday" Sesleri
Sivas´ta "Çatı Aday" Sesleri
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas Belediye Başkan Adayı Ali Akyıldız, 31 Mart´ta gerçekleştirilecek yerel seçimler öncesi İYİ Parti ile gerçekleştirilen ‘ittifak´ görüşmelerinin Sivas yerelinde de yapıldığını söyledi. Hem genel merkez hem de parti il başkanları düzeyinde görüşmelerin devam ettiğini dile getiren Başkan Adayı Akyıldız, her iki partinin de ortak adayı olarak gösterilebileceğinin sinyallerini verdi.
Akyıldız: “Koltuk Derdim Yok”
Akyıldız: “Koltuk Derdim Yok”
Önceki gün gerçekleştirilen Parti Meclisi toplantısı sonrası Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas Belediye Başkan Adaylığı kesinleşen önceki dönem Sivas Milletvekili Ali Akyıldız, “Adaylığımın partime, şahsıma ve Sivas´a hayırlı olmasını diliyorum. Hiçbir şekilde istikbal beklentim, rant hesabım, koltuk derdim yok” dedi.
“Elimizden Ne Geliyorsa Yapacağız”
“Elimizden Ne Geliyorsa Yapacağız”
AK Parti Divriği Belediye Başkan Adayı Bekir Hallaç, “Her zaman söylediğim gibi terk edilen değil, tercih edilen ve yaşanılabilir bir Divriği için elimizden ne geliyorsa yapacağız” dedi.
“DAP Bölgenin Derdine Çare Olmadı”
“DAP Bölgenin Derdine Çare Olmadı”
TBMM Genel Kurulu´nda konuşan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, hükümeti eleştirdi.
Bilgin, Ziyaretlerini Sürdürüyor
Bilgin, Ziyaretlerini Sürdürüyor
AK Parti Sivas Belediye Başkan Adayı Avukat Hilmi Bilgin, 31 Mart´ta gerçekleştirilecek yerel seçim kapsamında Sivas Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu´nu ziyaret etti.
“İbadet Aşkıyla Çalışacağız”--Video
“İbadet Aşkıyla Çalışacağız”--Video
"Çeyrek Asrın Gönül Elçileri Buluşuyor" programı kapsamında partilerine hizmet etmiş isimlerle bir araya gelen Büyük Birlik Partisi (BBP) Sivas Belediye Başkan Adayı Doğan Ürgüp; “Biz yapılmayanları yapmak için yola çıkıyoruz. Geleneklerin yeni nesillere taşındığı, örf ve adetlerin yaşatıldığı bu mübarek şehre hizmet etmek bir ibadettir. İbadet aşkıyla çalışacağız” dedi.
AK Parti´den Yerli Malı Vurgusu
AK Parti´den Yerli Malı Vurgusu
AK Parti Sivas Kadın Kolları Başkanlığı, “AK Kadınlar Yerli Üretir, Milli Tüketir, Ekonomiye Destek Verir" sloganıyla düzenlenen etkinlik kapsamında üreterek ülke ekonomisine katkı sağlayan kadınları ziyaret etti.
“Çevreci Seçim Kampanyası” Çağrısı
“Çevreci Seçim Kampanyası” Çağrısı
AK Parti Sivas Belediye Başkan Adayı Avukat Hilmi Bilgin, 31 Mart yerel seçimlerine gidilirken partilerin yürüteceği seçim kampanyası süresi boyunca vatandaşların görüntü ve gürültü kirliliğinden etkilenmemesi için diğer partilerin başkan adaylarına, “Çevreci seçim kampanyası yapalım” teklifinde bulundu.
“Sivas´a Hizmet Edeceğiz”
“Sivas´a Hizmet Edeceğiz”
AK Parti Belediye Başkanı Adayı Avukat Hilmi Bilgin, Belediye Başkanı Sami Aydın´ı makamında ziyaret etti. Ziyarette konuşan Bilgin, “Yapmış olduğunuz hizmetleri daha yukarıya götürerek hep birlikte Sivas´a hizmet edeceğiz” dedi.
Başkan Aydın´dan Davete İcabet
Başkan Aydın´dan Davete İcabet
Belediye Başkanı Sami Aydın ve eşi Yurdagül Aydın, sosyal medya üzerinden kendilerini davet eden Koylan ailesini ziyaret etti.
MHP, 8 Adayını Daha Açıkladı
MHP, 8 Adayını Daha Açıkladı
19 Kasım´da Sivas Belediye Başkan adayını Mehmet Er olarak belirleyen Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), ilimizde 7 ilçe ve 1 beldede daha başkan adayını açıkladı. Gürün ve Koyulhisar´da mevcut başkanlarla yola devam kararı alındı.
Seçmenin Memnun Olmadığı İlçeler
Seçmenin Memnun Olmadığı İlçeler
31 Mart yerel seçimleri öncesi ilçelerde seçmenin nabzını tutan gazetemiz, en başarısız belediye başkanlarını tespit etti.
Yılmaz, Meclis Başkanı Mı Olacak?
Yılmaz, Meclis Başkanı Mı Olacak?
AK Parti´de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adaylığı için Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Binali Yıldırım´ın açıklanması beklenirken yeni Meclis Başkanı´nın kim olacağı da şimdiden tartışılmaya başlandı.
CHP´nin Adayı Akyıldız
CHP´nin Adayı Akyıldız
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Ahmet Turan Temel ve Merkez İlçe Başkanı Özcan Erdoğan, partilerinin Sivas Belediye Başkan adayının tespit edilmesi için dün Ankara´ya gitti. Gazetemizin parti kaynaklarından edindiği bilgiye göre CHP´nin Sivas Belediye Başkan adayı Ali Akyıldız oldu.
CHP, 5 Adayını Daha Belirledi
CHP, 5 Adayını Daha Belirledi
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 31 Mart´ta yapılacak yerel seçimler öncesi Sivas´ta 5 ilçede daha başkan adaylarını belirledi. Divriği´de mevcut başkan Hakan Gök ile yola devam kararı alındı.
“Siz Konuşursunuz AK Parti Yapar"--Video
“Siz Konuşursunuz AK Parti Yapar"--Video
Yerel parlamento toplantılarının dünkü oturumuna CHP´li Meclis Üyesi Mehmet Aydın´ın “Bu iktidar önümüzdeki seçimlerde inşallah bedeli sandığa gömülerek ödeyecektir” sözleri damga vurdu. Divriğili İl Genel Meclis Üyesi Aydın´a cevap veren AK Parti Grup Başkanvekili Fikret Yıldırım “Siz sandığa gömme meselesini yıllardır söylüyorsunuz. Siz konuşursunuz AK Parti yapar” dedi.
CHP´de Neler Oluyor?--Video
CHP´de Neler Oluyor?--Video
Cumhuriyet Halk Partisi´nin (CHP) İmranlı İl Genel Meclisi Üyesi Yılmaz Atmaca; parti İl Disiplin Kurulu´nun aldığı karar doğrultusunda ihracının istendiğini söyledi. İl Disiplin Kurulu kararının parti genel merkezine gönderildiğini ifade eden CHP´li Atmaca, gerekçe gösterilmeden alınan ihraç kararının geri çekilmesini istedi. CHP İl Başkanı Ahmet Turan Temel ve partinin İmranlı ilçe teşkilatının İl Disiplin Kurulu´nu etkilediğini öne süren Atmaca, “Burada asıl sorunun seçmen ya da parti tabanında olmadığını görüyorum. Gerçek sorunun il ve ilçe yönetiminden kaynaklandığı açıktır” dedi.
DOLAR
5.3429
EURO
6.0908
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hiç unutulmayacak yüz anne yüzüdür…

Hz. Muhammed
sxyl

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Her 4 Amerikalıdan biri mutlaka televizyonda görünüyor. (Sokakta her 4 kişiden 1 imza dağıtıyormuş düşünsenize) -Uyurken televizyon seyrederken yaktığımızdan daha fazla kalori yakıyoruz. (Demekli televizyonla uyutuluyoruz) -Bir karıncanın koku alma yet

İlginç Bilgiler 5