SİVAS KARARINI VERMİŞ
Ramazan Bayramının ikinci gününde Sivas´a gelen Başbakan Binali Yıldırım, Sivas halkının kendilerinden hiçbir zaman desteğini esirgemediğini belirterek, “Bu toprakların, bu şehrin bir evladı olarak her zaman sizlerle gurur duyduk, sizler bizim baş tacımızsınız. Asla başımızı öne eğdirmediniz. Yüreğinizdeki heyecan daim olsun, her şey gönlünüzce olsun. Sivas gün bugün diyor. Sivas kararını vermiş, pazar gününü iple çekiyor. Recep Tayyip Erdoğan´a, AK Parti´ye, bu kutlu yürüyüşe sahip çıktığı için bütün Yiğidolara, hemşerilerime teşekkür ediyorum” dedi.
Tarih: 18.6.2018 07:00:10

SİVAS

AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, 24 Haziran´da gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği Seçimleri kapsamında Cumhuriyet Meydanı´nda Sivaslılara hitap etti.

Önceki gün gerçekleştirilen mitinge çok sayıda Sivaslı katıldı.  Başbakan Yıldırım, konuşmasının öncesinde kürsüye gelin ve damatla çıktı. Başbakan Yıldırım, eşi Semiha Yıldırım ile yeni evli çifte mutluluk diledi.

Daha sonra konuşmasına başlayan Yıldırım, evliliğe hazırlanan çifti işaret ederek, "Yiğidolar, bugün bu iki gencimizin mutlu günü. Sivas, 24 Haziran da Türkiye´nin mutlu günü." diye konuştu.

Sivaslıların Ramazan Bayramı´nı tebrik eden Yıldırım, bayramın ülkeye, millete, İslam alemine huzur, barış ve kardeşlik getirmesi temennisinde bulundu. Sivas´ı "tarihi şanla şerefle yazılı şehir" olarak nitelendiren Yıldırım, Sivas´ın, 1936´da Türkiye´nin ilk yerli uçağını üreterek ülkenin ufkunu açan Nuri Demirağ´ın şehri olduğunu söyledi.

Yıldırım, "O günkü CHP zihniyeti, Nuri Demirağ´ın uçak fabrikasını kapattı. Nuri Demirağ, 8 uçağı yurt dışına satmıştı, batırdılar, fabrikasını kapattılar. Şimdi CHP´nin adayı da aynı şeyi söylüyor. ´AK Parti ne yaptıysa yıkacağım.´ diyor. Yiğidolar, gün bugündür, gününü göstermeye var mısınız? Bunlara sandıkta hak ettikleri dersi verecek misiniz?" ifadelerini kullandı.

Sivas´ın, ömrünü büyük Türkiye davasına adayan şehit Muhsin Yazıcıoğlu´nun şehri olduğunu anımsatan Yıldırım, Milli Mücadele kararının burada verildiğini anlattı.

24 Haziran seçimlerine işaret eden Yıldırım, vatandaşlara, "Türkiye´nin lideri, adam gibi adam Recep Tayyip Erdoğan´ı cumhurbaşkanı seçecek misin? Güçlü Meclis, güçlü hükümet, güçlü Türkiye için var mısın Sivas? Cumhur İttifakı´na, AK Parti´ye güçlü destek verecek misiniz? Birliğimiz, dirliğimiz, kardeşliğimiz için bu kutlu yürüyüşte bizimle beraber misiniz?" sorularını yöneltti ve "evet" karşılığını aldı.

Yıldırım, "Sivas Kongresi için buraya gelen delegeler ne demişti? ´Kuva-yi Milliye amil, milli iradeyi hakim kılmak esastır.´ Bizi bu yollara düşüren, şehir şehir, meydan meydan gezdiren de aynı ruhtur Kuva-yi Milliye ruhudur. Dün ecdadımız Kuva-yi Milliye ruhuyla Türkiye Cumhuriyeti´ne giden yolu açtı, istiklalimizi, bağımsızlığımızı kazandı. Bugün de millet olarak biz istikbalimizi kurtaracak yeni bir değişimi gerçekleştiriyoruz." diye konuştu.

“SİVAS KARARINI VERMİŞ

PAZAR GÜNÜNÜ İPLE ÇEKİYOR”

Sivas´ın hiçbir zaman kendilerinden desteğini esirgemediğini dile getiren Yıldırım, şöyle devam etti:

"Bu toprakların, bu şehrin bir evladı olarak her zaman sizlerle gurur duyduk, sizler bizim baş tacımızsınız. Asla başımızı öne eğdirmediniz, varolun, sağolun. Yüreğinizdeki heyecan daim olsun, her şey gönlünüzce olsun. Sivas gün bugün diyor. Sivas, vakit Türkiye vakti diyor. Sivas kararını vermiş, pazar gününü iple çekiyor. Recep Tayyip Erdoğan´a, AK Parti´ye, bu kutlu yürüyüşe sahip çıktığı için bütün Yiğidolara, hemşerilerime teşekkür ediyorum."

Yıldırım, 15 Temmuz´da ülkenin varlığına kast eden Fetullahçı Terör Örgütü´ne (FETÖ) karşı 81 milyon vatandaşın bir ve beraber olduğunu, o gece ay yıldızlı bayrağın inmediğini, ezanların dinmediğini dile getirdi.

Milletin FETÖ´cülere gereken dersi verdiğini hatırlatan Yıldırım, şunları söyledi:

"Siz de bu meydandaydınız, siz de Cumhurbaşkanınıza, Başbakanınıza, hükümetinize sahip çıktınız. 24 Haziran´da inşallah bir kere daha ülkemize ve geleceğimize sahip çıkacaksınız. Cumhur İttifakı´nın karşısında saf tutanların halini görüyorsunuz. Bu ülkenin, bu milletin yararına hiçbir iş yapmışlar mı bunlar, hiçbir hayır sözleri var mı bunların? Memleketin hiçbir şehrinde ´Biz de şunu yaptık, şu eserlerimiz var.´ diyorlar mı? Diyemezler, çünkü yaptıkları bir şey yok. Bunlar yıllarca laf üstüne laf yaptılar, AK Parti yıllarca taş üstüne taş koydu, dağ gibi sorunları dağ gibi hizmetlere dönüştürdü. Sorunlarımızı torunlarımıza bırakmadık.

Soruyorum, bunların Sivas´ta dikili bir ağaca var mı? Ne projeleri var, ne vadediyorlar? Kanal İstanbul yapılacak, ´yaptırmayız´ diyorlar, nükleer santral yapılacak, ´yaptırmayız´ diyorlar, ´yerli otomobile ne gerek var´ diyorlar. O halde biz de ne diyeceğiz? ´Size ne gerek var? 24 Haziran´da size de gerek yoktur´ deyip mührü vuruyor muyuz? Bunları yolcu ediyor muyuz? Yiğidolar, bu memleket yıkım ekibine bırakılır mı? Bugüne kadar memlekete hayrı dokunmayanlara Yiğidolar geçit verir misiniz?"

“SİZ GELİNCE BUNLARI

İŞTEN Mİ ÇIKARACAKSINIZ?”

Muhalefete yönelik eleştirilerini sürdüren Yıldırım, şunları kaydetti:

"Bu adayların durumu evlere şenlik, ağızlarından yapmak, üretmek, planlamak diye güzel bir söz bugüne kadar duyduğumuz yok. AK Parti 16 yıldır gece gündüz demeden Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bu ülkeye hizmet ediyor. Bugüne kadar Türkiye´ye 284 bin derslik, bin 245 yeni hastane, 817 bin toplu konut yaptık. Peki bu yıkım ekine soruyorum? Siz ne yaptınız? Bunları yıkacak mısınız? Bu yıkım ekinine hak ettikleri cevabı verecek miyiz? 585 bin yeni öğretmen atadık. Bunları göreve başlattık. Peki siz gelince bunları işten mi çıkaracaksınız?"

Yıldırım, 69 bin vatandaşa hızlı internet getirdiklerini, 20 bin kilometre bölünmüş yol yaptıklarını söyledi. Yıldırım, konuşması sırasında meydandakilerden ellerindeki Türk bayrağını havaya kaldırmalarını isteyerek, "Yolları böldük gönülleri birleştirdik, yolları böldük milleti birleştirdik, yolları böldük hayatları birleştirdik. Yiğitler diyarından söylüyorum, Yiğidolar diyarından söylüyorum, ey ahmaklar, bölücüler, PKK´lılar, FETÖ´cüler, DEAŞ´lılar aklınıza başınıza alın işte Sivas. Yolları böleriz de Türkiye´yi böldürtmeyiz." diye konuştu.

Yıldırım, hızlı treni hayal olmaktan gerçeğe dönüştürdüklerini belirterek, 2019´da Sivas´tan Ankara´ya hızlı trenle gideceğini bildirdi.

Yıldırım, şöyle devam etti:

"Bunları da kara trene bindirelim tıngır mıngır gitsinler. Tamam mı? Ne diyor? Birisi gelmiş diyor ki ´Ya bu hızlı tren de Sivas´a hiç iyi değil, bu niye yapılıyor?´ Bir de kendisi üstelik Sivaslı. Hızlı trene karşı çıkmak akıl karı mıdır? Allah ıslah etsin, Allah yardım etsin. Ne diyeyim?"

AK Parti´nin 15 yılda bütün illere doğalgaz getirdiğini belirten Yıldırım, "Siz ne yaptınız bu ülkeye? Onu soruyorum. Hangi hizmetiniz var?" diye sordu.

Yıldırım, AK Parti´nin ihracatı 36 milyar dolardan 162 milyar dolara çıkardığını, Türkiye´yi 3 kat büyüttüğünü vurgulayarak, "Siz ne yaptınız? Neyi vadediyorsunuz?" dedi.

Marmaray´ı, Avrasya´yı, iki kıtayı, Anadolu ile Avrupa yakasını denizin altından birleştirdiklerini anlatan Yıldırım, şunları kaydetti:

"Fatih gemileri karadan yüzdürdü. Onun torunları Recep Tayyip Erdoğan, Binali Yıldırım ve arkadaşları da trenleri, arabaları denizin altından geçirdi. Bize yakışan da budur, ecdadımızın torunlarına da yakışan budur. Emin olun bunlar ne dediğini bilmiyor. Ama zaten benim yiğido kardeşlerim bunları ciddiye almaz. Bizim milletimiz basiretlidir. Boş söze kulak asmaz.

24 Haziran´da yıkım ekibine ´Dur´ demeye var mısınız? Türkiye´nin kalkınmasından gocunanlara hak ettiği cevabı verecek misiniz? Türkiye´yi her fırsatta dışarıdakilere, yabancılara şikayet edenlere hak ettikleri cevabı verecek miyiz? Türkiye sevdalısı Recep Tayyip Erdoğan´ı Sivas´tan rekor oyla Cumhurbaşkanı seçecek miyiz? Cumhur İttifakı´nı, Ak kadroları güçlü bir şekilde Meclis´e gönderecek miyiz? ´Yaparsa AK Parti yapar´ diyecek miyiz? Aydınlık yarınlara emin adımlarla ilerleyecek miyiz?"

Sivas´a 16 yılda 27 katrilyon yatırım yaptıklarına dikkati çeken Yıldırım, kentin daha önce 8,5 milyon dolar olan ihracatının bugün 93 milyon dolara yükseldiğini söyledi.

Sivas´ta 80 yılda yapılan okul sayısının yarıdan fazlasını 15 yılda yaptıklarını, bilgisayarlı sınıflar, akıllı tahtalarla şehrin okullarını donattıklarını, Türkiye´nin milli eğitimini de Sivas´a, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz´a teslim ettiklerini anımsattı.

Yıldırım, Sivas Cumhuriyet Üniversitesini 16 yılda güçlendirdiklerini ve bölgenin en önemli eğitim kurumlarından biri haline getirdiklerini belirtti. Yıldırım, göreve geldiklerinde üniversitenin 18 bin 500 olan öğrenci sayısının 55 bine çıktığını dile getirdi.

Sivas´a bir hukuk fakültesi kurduklarını anımsatan Yıldırım, bundan sonra da hizmetlerin milletin desteğiyle artarak devam edeceğini kaydetti.

Sivas´ı 16 yılda ihya etmek için var güçleriyle, ülkeyi bugünlere getirmek için gece gündüz çalıştıklarını belirten Yıldırım, toplu konutta, tarımda, ekonomide, sanayide her alanda kente çok büyük kazanımlar sağladıklarını ifade etti.

Seçime bir hafta kaldığını anımsatan Yıldırım, "Haziran´da iki bayram yaşadık. Birincisi oruçlarımızı tuttuk, mükafatını aldık Ramazan Bayramı´nı hep birlikte kutladık. İkinci bayram 24 Haziran seçim zafer bayramıdır. Bayramımız mübarek, geleceğimiz aydınlık olsun." dedi.

MİTİNGDEN NOTLAR

Başbakan Yıldırım ve eşi Semiha Yıldırım´ı, alana girişinde gelin ve damat karşıladı. Evliliğe hazırlanan Usame Acıpınar ve Nurgül Gülle, Başbakan Yıldırım ve eşini, düğünlerine davet etti ve kendilerinden nikah şahidi olmalarını istedi.

Yıldırım, daha sonra çiftle platforma çıkarak vatandaşları selamladı. Yıldırım, konuşmasının ardından vatandaşlarla bir süre ayaküstü sohbet etti.

Miting alanı Türk bayrağı ve parti bayraklarıyla süslendi. Meydandaki binaya dev Türk bayrağı ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Yıldırım´ın posterleri asıldı.

Ellerindeki Türk bayrakları ve AK Parti flamalarıyla alanı dolduran vatandaşlar, Yıldırım´ın konuşmasını alandaki dev ekrandan da izledi.

Başbakan Yıldırım, AK Parti´nin seçim kampanyası şarkılarının da seslendirildiği mitingde, partisinin Sivas milletvekili adaylarını tanıttı. //AA//
Kaynak: AA

Anahtar Kelimeler: SİVAS KARARINI VERMİŞ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
“Milletin Gönlüne Gireceğiz”--Video
“Milletin Gönlüne Gireceğiz”--Video
AK Parti´nin eski il başkanlarından iş adamı Zeki Kılıç, Sivas Belediye Başkanlığına aday adayı olduğunu açıkladı. AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi´nde yaptığı toplantıyla aday adaylığını duyuran Kılıç, “Hizmet zaten bizim işimiz. Ben 50 senedir ticaretin içerisindeyim. Bina yapmak, yol yapmak imkan olduktan sonra kolay. Biz yaptığımızda da iyi yaparız. Bunlar problem değil. Önemli olan milletin gönlüne girmek. Biz milletin gönlüne gireceğiz” dedi.
AK Parti´de Temayül Günü
AK Parti´de Temayül Günü
AK Parti İl Başkanlığı görevi için bugün teşkilat içi temayül yoklaması yapılacak.
SİVAS, ERDOĞAN´A DESTEKTE 11´İNCİ OLDU
SİVAS, ERDOĞAN´A DESTEKTE 11´İNCİ OLDU
Sivas, 24 Haziran seçimlerinde 81 il bazında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´a en yüksek oranda oyun çıktığı 11´inci il olarak kayıtlara geçti.
“Üzülecek bir durum söz konusu değil”
“Üzülecek bir durum söz konusu değil”
Belediye Başkanı Sami Aydın, 24 Haziran´da gerçekleştirilen seçimler neticesinde AK Parti´nin 1 milletvekilinin Milliyetçi Hareket Partisi´ne kaymasına ilişkin “Yine ittifakın toplamda 4 milletvekili var, yine muhalefetin 1 milletvekili var. İttifak içerisinde bir vekil değişimi yaşamışız. Böyle baktığımız zaman üzülecek veya başarısızlık gibi algılanacak bir durum söz konusu değil” dedi.
“Halkımızın hizmetinde olacağız”
“Halkımızın hizmetinde olacağız”
Gazetemizi ziyaret eden AK Parti Sivas Milletvekili Semiha Ekinci, “Sandığa giderek iradesini ortaya koyan tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Halkımızın hizmetinde olacağız” dedi.
İTTİFAKIN GEREĞİNİ YERİNE GETİRDİLER
İTTİFAKIN GEREĞİNİ YERİNE GETİRDİLER
Pazar günü yapılan seçim sonuçlarını değerlendiren Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Milletin, Türkiye´yi bulunduğu konumdan alıp da çağdaş uygarlık seviyesinin üzerine çıkaracak bir lideri seçtiğini ifade ederek, Cumhur ittifakına teşekkür etti. Yılmaz, “MHP´ye ve BBP´ye teşekkür ediyorum. İttifakın gereğini eksiksiz olarak yerine getirdiler. MHP Sivas´tan bir Milletvekili çıkardı. İnanıyoruz ki Cumhur İttifakı için de aynı destek ve kararlılıkla Sayın Cumhurbaşkanımıza, milletin adamına büyük destek vereceklerdir” dedi.
BAŞKAN EKEN, SEÇİM SONUÇLARINI DEĞERLENDİRDİ
BAŞKAN EKEN, SEÇİM SONUÇLARINI DEĞERLENDİRDİ
24 Haziran seçimlerini değerlendiren TSO Başkanı Mustafa Eken, “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi´nin ve yeni seçilen Milletvekillerinin de ilimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bu seçimde yeni Türkiye onaylanmış ve kazanan Türkiye olmuştur” dedi.
İl Başkanlarından seçim değerlendirmesi
İl Başkanlarından seçim değerlendirmesi
Önceki gün gerçekleştirilen seçimler neticesinde milletvekili çıkaran partilerin il başkanları gazetemize özel açıklamalarda bulundu. Seçimlerin herhangi bir olumsuzluk yaşanmadan tamamlandığına dikkat çeken il başkanları, birlik ve beraberlik vurgusu yaptı.
SİVAS ‘CUMHUR´ DEDİ
SİVAS ‘CUMHUR´ DEDİ
24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği seçimlerinde zafer Cumhur İttifakının oldu. Cumhur İttifakın adayı Recep Tayyip Erdoğan yüzde 52,66 oranında oy alarak yeni dönemde Cumhurbaşkanı seçildi. Erdoğan´ın en yakın rakibi olan CHP´nin adayı Muharrem İnce ise yüzde 30,75´de kaldı. Milletvekili seçimlerinde ise yurt genelinde AK Parti yüzde 42,49 ve MHP yüzde 11,19 olmak üzere Cumhur İttifakı toplamda yüzde 53,67 oy aldı. Cumhur İttifakı Sivas´ta MHP´ye yaradı. İlimizde AK Parti yüzde 54,84 oy ile 3 Milletvekili çıkarırken, MHP yüzde 19,23 ile 1, CHP de yüzde 14,84 ise 1 Milletvekili çıkardı.
Seçim Sivas´ımıza hayırlar getirsin
Seçim Sivas´ımıza hayırlar getirsin
Milliyetçi Hareket Partisi´nden (MHP) milletvekili seçilen Ahmet Özyürek, “Bize destek veren herkese teşekkür ediyorum. Bu seçimin ülkemiz için, Sivas´ımız için hayırlar getirmesini niyaz ediyorum” dedi.
“Milletvekili seçildiğime sevinemiyorum”
“Milletvekili seçildiğime sevinemiyorum”
CHP´den milletvekili seçilen Ulaş Karasu, “Ben milletvekili seçildiğime sevinemiyorum. Niye sevinemiyorum? Çünkü Sivas´ın bu kaderinin değişmesi gerekiyor. Sivas´taki insanların artık Sivas´a hizmet edecek insanlara oy vermesi gerekiyor” dedi.
SEÇMENLER SANDIK BAŞINA
SEÇMENLER SANDIK BAŞINA
Türkiye´nin geleceğini yeniden şekillendirecek olan 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili seçimlerine sadece 1 gün kaldı. İlimiz genelinde 450 bin seçmen yarın sandık başına giderek, Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği için tercihini yapacak. İlimizde oy verme işlemi saat 08.00 ile 17.00 saatleri arasında yapılacak. Vatandaşlar üzerinde T.C Kimlik numarası bulunan bir kimlikle kayıtlı olduğu sandığa giderek oy kullanabilecek.
AK ADAYLAR HIZ KESMİYOR
AK ADAYLAR HIZ KESMİYOR
24 Haziran seçimlerine bir gün kala AK Parti Sivas Milletvekili adayları ilimizin birçok noktasında seçim bölgesinde çalışmalarını hız kesmeden sürdürerek, vatandaşlardan yarın yapılacak olan seçimlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´a ve AK Parti´ye destek olarak dua etmelerini istedi.
“Güya Sivaslısın”
“Güya Sivaslısın”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; hızlı tren projesinin Sivas´ta göçü hızlandıracağını savunan Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu´na yüklendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hızlı treni Sivas´a sokmayacakmış. Hızlı tren göçü hızlandırırmış. Sivaslı kardeşim neden bunun lüksünden istifade etmesin. Güya Sivaslısın” dedi.
ADAYIMIZ ERDOĞAN OYUMUZ AK PARTİ
ADAYIMIZ ERDOĞAN OYUMUZ AK PARTİ
24 Haziran seçimlerini değerlendiren Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Doğan Ürgüp, “BBP, seçimlere Cumhur ittifakıyla birlikte girmektedir. Sivas halkının bu ittifaka tepkisi ve ilgili gayet iyidir. Seçimlerde Cumhurbaşkanı adayımız Recep Tayyip Erdoğan´dır. Meclis´te de zaten AK Parti listesinde adayımız var. BBP olarak seçimlerde AK Parti´ye oy vereceğiz” dedi.
“Dünyanın gözü bu seçimde”
“Dünyanın gözü bu seçimde”
AK Parti Sivas Milletvekili Adayı Semiha Ekinci, 24 Haziran´da gerçekleştirilecek seçimlere ilişkin “Dünyanın gözü kulağı bu seçimde” dedi.
Esnaftan tam destek
Esnaftan tam destek
AK Parti Sivas Milletvekili Habip Soluk, 24 Haziran Seçimleri kapsamında Belediye Başkanı Sami Aydın ile birlikte esnafları ziyaret etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Sivas esnafı, 24 Haziran´da Cumhurbaşkanı Erdoğan´a ve AK Parti´ye tam destek vereceklerini söyledi.
ÇARE GÖÇÜ DURDURMAK
ÇARE GÖÇÜ DURDURMAK
CHP Sivas Milletvekili adayı Ulaş Karasu seçim çalışmalarında ikinci tura geçti. Adaylığının açıklanmasında sonra yollara düşen Karasu ilçe ve köylerin ziyaretlerini tamamladı. Önceki gün ikinci kez Koyulhisar ve Hafik ilçelerinde seçmenlerle buluşan Ulaş Karasu göçü durdurma vaadinde bulundu.
ERDOĞAN %70, VEKİLLER %60
ERDOĞAN %70, VEKİLLER %60
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Anadolu Ajansı Editör Masası´na konuk olarak, Sivas için seçim tahmininde bulundu. Bakan Yılmaz, “Sivas il merkezinin nüfusu 350 bine yakın. Toplam nüfusun yüzde 60´a yakını merkezde. Sayın Cumhurbaşkanımızın merkezde yüzde 75 gibi oyu var. Sivas´ta Cumhurbaşkanımıza yüzde 70´in üzerinde, milletvekillerimize de yüzde 60´ın üzerinde bir oy bekliyoruz” dedi.
EKİNCİ VE YÜCE DESTEK İSTEDİ
EKİNCİ VE YÜCE DESTEK İSTEDİ
AK Parti Milletvekili adayları Semiha Ekinci Rüstem Yüce, seçim çalışmaları kapsamında bir dizi ziyaretlerde bulundu. Ekinci, Koyulhisar, Suşehri ve Akıncılar ilçesinde temasta bulunurken, Yüce ise 4 Eylül Sanayi Sitesi esnaflarını ziyaret etti.
"Büyük bir destanı 24 Haziran´da yazacaksınız"
"Büyük bir destanı 24 Haziran´da yazacaksınız"
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz: "Bu aziz millet güçlü bir cumhurbaşkanı, güçlü bir parlamento, güçlü bir Türkiye´yi tercih edecektir"
SEÇİMLERDE SON VİRAJ
SEÇİMLERDE SON VİRAJ
Cumhurbaşkanı ile 27. dönem parlamentosunu belirlemek üzere 24 Haziran´da yapılacak seçimlere sadece 5 gün kaldı. Yurt genelinde 59 milyon seçmen Sivas´ta ise 450 bin seçmen Pazar günü sandık başına gidecek. Bu seçimlerde vatandaşlar Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilleri için iki ayrı oy kullanacak. Milletvekilleri oy dağılımına göre belirlenecek olurken, Cumhurbaşkanlığı seçiminde yüzde 51 oy alan aday, Cumhurbaşkanı seçilecek. Bu seçimde yüzde 51 oy alan isim çıkmazsa, en fazla oy alan iki aday için 15 gün sonra yeniden seçim yapılacak. Bu seçimde ise en fazla oyu alan Cumhurbaşkanı seçilecek.
ÖZYÜREK´E MEMLEKETİ KANGAL´DAN TAM DESTEK
ÖZYÜREK´E MEMLEKETİ KANGAL´DAN TAM DESTEK
Milliyetçi Hareket Partisi Sivas Milletvekili adayı Ahmet Özyürek, memleketi Kangal´da yoğun ilgi gördü. Destek ve dua isteyen Milletvekili adayı Özyürek´e Bölge halkı tam destek vereceklerini söyledi.
“Yaşanabilir Sivas için çalışacağız”
“Yaşanabilir Sivas için çalışacağız”
Saadet Partisi (SP) Sivas 1. sıra milletvekili adayı Dursun Coşar, “Her yönüyle yaşanabilir bir Sivas ve büyükşehir inşa etmek için var gücümüzle çalışacağız” dedi.
ÖKSÜZ VE YETİM BIRAKILAN SİVAS´A SAHİP ÇIKACAĞIZ
ÖKSÜZ VE YETİM BIRAKILAN SİVAS´A SAHİP ÇIKACAĞIZ
MHP Milletvekili adayı Ahmet Özyürek, seçim çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Bu kapsamda Cem Vakfı´nı ziyaret eden Özyürek, “Sizin gibi yiğit gardaşlarımızın oyuna ihtiyacımız var, ülkemize ve Sivas´a hizmet için destek ve dualarınızı bekliyoruz. Biz devletimizin ve milletimizin sonuna kadar arkasındayız. Kim bu devlete zarar vermek istiyorsa onlarında karşısındayız” dedi.
“Kamuoyunu tatmin eden bir sonuç olmadı”
“Kamuoyunu tatmin eden bir sonuç olmadı”
BBC Türkçe Sivas´ta seçimin nabzını tuttu. BBC´ye konuşan parti il başkanları ve milletvekili adayları Pazar günü gerçekleştirilecek seçimlere ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. BBP İl Başkanı Uğur Bulut´un AK Parti listelerinin ikinci veya üçüncü sırasından aday gösterilmesi beklenen BBP´li adaya ilişkin, “Sivas kamuoyu adayımızı iki veya üçüncü sırada görmeyi umuyordu ama beşinci sırada gerçekleşti. BBP ve kamuoyunu tatmin eden bir sonuç olmadı” sözleri dikkat çekti.
“Siyasi ahlaksızlık”
“Siyasi ahlaksızlık”
CHP Genel Merkezi tarafından kendisine ikinci sıra milletvekili adaylığı teklif edildiği için adaylıktan çekildiği yönündeki iddiaları yalanlayan 25 ve 26. dönem Sivas Milletvekili Ali Akyıldız, “Bu söylem kesinlikle doğru değildir, burada yapılmaya çalışılan şahsımı itibarsızlaştırmaya ve partimi yıpratmaya dönük siyasi bir ahlaksızlıktır. Lütfen bu siyasi ahlak yoksunu insanlara itibar etmeyiniz” dedi.
“Sivas´ı daha iyi yerlere taşıyacağız”
“Sivas´ı daha iyi yerlere taşıyacağız”
Önceki gün partisinin Cumhuriyet Meydanı´nda gerçekleştirdiği mitingde konuşan Milli Eğitim Bakanı ve AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, “Önümüzdeki dönemde üniversitemizle, II. Organize Sanayi Bölgemizle, Lojistik Merkezimizle, Seyfebeli Küçük Sanayi Sitemiz ile inşallah Sivas´ı bulunduğu konumdan çok daha iyi yerlere taşıyacağız” dedi.
SEÇİM ÖNCESİ SON ANKET
SEÇİM ÖNCESİ SON ANKET
Sivas Ay Sosyal Araştırma Merkezi tarafından yapılan iki anket çalışması kamuoyunda şaşkınlık yarattı. Milletvekili aday listeleri belli olmadan önce yapılan ankette AK Parti yüzde 67´lerde oy alırken, adaylar belirlendikten sonra bu oran yüzde 62´lere düştü. Bu düşüşe zıt olarak diğer partilerin oy oranında ise yükselişler yaşandı. Sivas halkının Cumhurbaşkanlığı seçimindeki tercihi ise Recep Tayyip Erdoğan oldu. Seçmenlerin % 64,4´ü mevcut Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ı desteklerken, CHP´nin adayı Muharrem İnce % 19,7, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener % 10,6, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ise % 2,3 değerinde oy aldı.
“Yazıcıoğlu olayını aydınlatacağım”
“Yazıcıoğlu olayını aydınlatacağım”
İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener 24 Haziran´da gerçekleştirilecek seçimler kapsamında Sivaslılara seslendi. Cumhuriyet Meydanı´nda gerçekleştirilen mitingde konuşan Akşener, Muhsin Yazıcıoğlu´nun hayatını kaybettiği elim kazaya değinerek “Şehit Muhsin Yazıcıoğlu´nun olayını 2009´dan beri gökyüzüne bakıp arayanlara, hiçbir şey yapmayanlara sesleniyorum. Siz seçim propagandası olarak kullanırken ben seçildiğim takdirde ilk işim bu olayı aydınlatmak olacak” dedi.
DOLAR
5.3412
EURO
6.0565
Sivas
 • Bugün  10 °
 • Salı  8 °
 • Çarşamba  6 °
 • FOTO GALERİ
  VİDEO GALERİ
  Başlangıç Tarihi
  Bitiş Tarihi
  Ya Ali, cenazemi sen yıkayacaksın. Borcumu sen ödeyeceksin, zimmetimi sen ifa edeceksin…

  Hz. Muhammed
  sxyl

  Çok Okunanlar
  Çok Yorumlananlar
  -Her 4 Amerikalıdan biri mutlaka televizyonda görünüyor. (Sokakta her 4 kişiden 1 imza dağıtıyormuş düşünsenize) -Uyurken televizyon seyrederken yaktığımızdan daha fazla kalori yakıyoruz. (Demekli televizyonla uyutuluyoruz) -Bir karıncanın koku alma yet

  İlginç Bilgiler 5