SİVAS KARARINI VERMİŞ
Ramazan Bayramının ikinci gününde Sivas´a gelen Başbakan Binali Yıldırım, Sivas halkının kendilerinden hiçbir zaman desteğini esirgemediğini belirterek, “Bu toprakların, bu şehrin bir evladı olarak her zaman sizlerle gurur duyduk, sizler bizim baş tacımızsınız. Asla başımızı öne eğdirmediniz. Yüreğinizdeki heyecan daim olsun, her şey gönlünüzce olsun. Sivas gün bugün diyor. Sivas kararını vermiş, pazar gününü iple çekiyor. Recep Tayyip Erdoğan´a, AK Parti´ye, bu kutlu yürüyüşe sahip çıktığı için bütün Yiğidolara, hemşerilerime teşekkür ediyorum” dedi.
Tarih: 18.6.2018 07:00:10

SİVAS

AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, 24 Haziran´da gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği Seçimleri kapsamında Cumhuriyet Meydanı´nda Sivaslılara hitap etti.

Önceki gün gerçekleştirilen mitinge çok sayıda Sivaslı katıldı.  Başbakan Yıldırım, konuşmasının öncesinde kürsüye gelin ve damatla çıktı. Başbakan Yıldırım, eşi Semiha Yıldırım ile yeni evli çifte mutluluk diledi.

Daha sonra konuşmasına başlayan Yıldırım, evliliğe hazırlanan çifti işaret ederek, "Yiğidolar, bugün bu iki gencimizin mutlu günü. Sivas, 24 Haziran da Türkiye´nin mutlu günü." diye konuştu.

Sivaslıların Ramazan Bayramı´nı tebrik eden Yıldırım, bayramın ülkeye, millete, İslam alemine huzur, barış ve kardeşlik getirmesi temennisinde bulundu. Sivas´ı "tarihi şanla şerefle yazılı şehir" olarak nitelendiren Yıldırım, Sivas´ın, 1936´da Türkiye´nin ilk yerli uçağını üreterek ülkenin ufkunu açan Nuri Demirağ´ın şehri olduğunu söyledi.

Yıldırım, "O günkü CHP zihniyeti, Nuri Demirağ´ın uçak fabrikasını kapattı. Nuri Demirağ, 8 uçağı yurt dışına satmıştı, batırdılar, fabrikasını kapattılar. Şimdi CHP´nin adayı da aynı şeyi söylüyor. ´AK Parti ne yaptıysa yıkacağım.´ diyor. Yiğidolar, gün bugündür, gününü göstermeye var mısınız? Bunlara sandıkta hak ettikleri dersi verecek misiniz?" ifadelerini kullandı.

Sivas´ın, ömrünü büyük Türkiye davasına adayan şehit Muhsin Yazıcıoğlu´nun şehri olduğunu anımsatan Yıldırım, Milli Mücadele kararının burada verildiğini anlattı.

24 Haziran seçimlerine işaret eden Yıldırım, vatandaşlara, "Türkiye´nin lideri, adam gibi adam Recep Tayyip Erdoğan´ı cumhurbaşkanı seçecek misin? Güçlü Meclis, güçlü hükümet, güçlü Türkiye için var mısın Sivas? Cumhur İttifakı´na, AK Parti´ye güçlü destek verecek misiniz? Birliğimiz, dirliğimiz, kardeşliğimiz için bu kutlu yürüyüşte bizimle beraber misiniz?" sorularını yöneltti ve "evet" karşılığını aldı.

Yıldırım, "Sivas Kongresi için buraya gelen delegeler ne demişti? ´Kuva-yi Milliye amil, milli iradeyi hakim kılmak esastır.´ Bizi bu yollara düşüren, şehir şehir, meydan meydan gezdiren de aynı ruhtur Kuva-yi Milliye ruhudur. Dün ecdadımız Kuva-yi Milliye ruhuyla Türkiye Cumhuriyeti´ne giden yolu açtı, istiklalimizi, bağımsızlığımızı kazandı. Bugün de millet olarak biz istikbalimizi kurtaracak yeni bir değişimi gerçekleştiriyoruz." diye konuştu.

“SİVAS KARARINI VERMİŞ

PAZAR GÜNÜNÜ İPLE ÇEKİYOR”

Sivas´ın hiçbir zaman kendilerinden desteğini esirgemediğini dile getiren Yıldırım, şöyle devam etti:

"Bu toprakların, bu şehrin bir evladı olarak her zaman sizlerle gurur duyduk, sizler bizim baş tacımızsınız. Asla başımızı öne eğdirmediniz, varolun, sağolun. Yüreğinizdeki heyecan daim olsun, her şey gönlünüzce olsun. Sivas gün bugün diyor. Sivas, vakit Türkiye vakti diyor. Sivas kararını vermiş, pazar gününü iple çekiyor. Recep Tayyip Erdoğan´a, AK Parti´ye, bu kutlu yürüyüşe sahip çıktığı için bütün Yiğidolara, hemşerilerime teşekkür ediyorum."

Yıldırım, 15 Temmuz´da ülkenin varlığına kast eden Fetullahçı Terör Örgütü´ne (FETÖ) karşı 81 milyon vatandaşın bir ve beraber olduğunu, o gece ay yıldızlı bayrağın inmediğini, ezanların dinmediğini dile getirdi.

Milletin FETÖ´cülere gereken dersi verdiğini hatırlatan Yıldırım, şunları söyledi:

"Siz de bu meydandaydınız, siz de Cumhurbaşkanınıza, Başbakanınıza, hükümetinize sahip çıktınız. 24 Haziran´da inşallah bir kere daha ülkemize ve geleceğimize sahip çıkacaksınız. Cumhur İttifakı´nın karşısında saf tutanların halini görüyorsunuz. Bu ülkenin, bu milletin yararına hiçbir iş yapmışlar mı bunlar, hiçbir hayır sözleri var mı bunların? Memleketin hiçbir şehrinde ´Biz de şunu yaptık, şu eserlerimiz var.´ diyorlar mı? Diyemezler, çünkü yaptıkları bir şey yok. Bunlar yıllarca laf üstüne laf yaptılar, AK Parti yıllarca taş üstüne taş koydu, dağ gibi sorunları dağ gibi hizmetlere dönüştürdü. Sorunlarımızı torunlarımıza bırakmadık.

Soruyorum, bunların Sivas´ta dikili bir ağaca var mı? Ne projeleri var, ne vadediyorlar? Kanal İstanbul yapılacak, ´yaptırmayız´ diyorlar, nükleer santral yapılacak, ´yaptırmayız´ diyorlar, ´yerli otomobile ne gerek var´ diyorlar. O halde biz de ne diyeceğiz? ´Size ne gerek var? 24 Haziran´da size de gerek yoktur´ deyip mührü vuruyor muyuz? Bunları yolcu ediyor muyuz? Yiğidolar, bu memleket yıkım ekibine bırakılır mı? Bugüne kadar memlekete hayrı dokunmayanlara Yiğidolar geçit verir misiniz?"

“SİZ GELİNCE BUNLARI

İŞTEN Mİ ÇIKARACAKSINIZ?”

Muhalefete yönelik eleştirilerini sürdüren Yıldırım, şunları kaydetti:

"Bu adayların durumu evlere şenlik, ağızlarından yapmak, üretmek, planlamak diye güzel bir söz bugüne kadar duyduğumuz yok. AK Parti 16 yıldır gece gündüz demeden Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bu ülkeye hizmet ediyor. Bugüne kadar Türkiye´ye 284 bin derslik, bin 245 yeni hastane, 817 bin toplu konut yaptık. Peki bu yıkım ekine soruyorum? Siz ne yaptınız? Bunları yıkacak mısınız? Bu yıkım ekinine hak ettikleri cevabı verecek miyiz? 585 bin yeni öğretmen atadık. Bunları göreve başlattık. Peki siz gelince bunları işten mi çıkaracaksınız?"

Yıldırım, 69 bin vatandaşa hızlı internet getirdiklerini, 20 bin kilometre bölünmüş yol yaptıklarını söyledi. Yıldırım, konuşması sırasında meydandakilerden ellerindeki Türk bayrağını havaya kaldırmalarını isteyerek, "Yolları böldük gönülleri birleştirdik, yolları böldük milleti birleştirdik, yolları böldük hayatları birleştirdik. Yiğitler diyarından söylüyorum, Yiğidolar diyarından söylüyorum, ey ahmaklar, bölücüler, PKK´lılar, FETÖ´cüler, DEAŞ´lılar aklınıza başınıza alın işte Sivas. Yolları böleriz de Türkiye´yi böldürtmeyiz." diye konuştu.

Yıldırım, hızlı treni hayal olmaktan gerçeğe dönüştürdüklerini belirterek, 2019´da Sivas´tan Ankara´ya hızlı trenle gideceğini bildirdi.

Yıldırım, şöyle devam etti:

"Bunları da kara trene bindirelim tıngır mıngır gitsinler. Tamam mı? Ne diyor? Birisi gelmiş diyor ki ´Ya bu hızlı tren de Sivas´a hiç iyi değil, bu niye yapılıyor?´ Bir de kendisi üstelik Sivaslı. Hızlı trene karşı çıkmak akıl karı mıdır? Allah ıslah etsin, Allah yardım etsin. Ne diyeyim?"

AK Parti´nin 15 yılda bütün illere doğalgaz getirdiğini belirten Yıldırım, "Siz ne yaptınız bu ülkeye? Onu soruyorum. Hangi hizmetiniz var?" diye sordu.

Yıldırım, AK Parti´nin ihracatı 36 milyar dolardan 162 milyar dolara çıkardığını, Türkiye´yi 3 kat büyüttüğünü vurgulayarak, "Siz ne yaptınız? Neyi vadediyorsunuz?" dedi.

Marmaray´ı, Avrasya´yı, iki kıtayı, Anadolu ile Avrupa yakasını denizin altından birleştirdiklerini anlatan Yıldırım, şunları kaydetti:

"Fatih gemileri karadan yüzdürdü. Onun torunları Recep Tayyip Erdoğan, Binali Yıldırım ve arkadaşları da trenleri, arabaları denizin altından geçirdi. Bize yakışan da budur, ecdadımızın torunlarına da yakışan budur. Emin olun bunlar ne dediğini bilmiyor. Ama zaten benim yiğido kardeşlerim bunları ciddiye almaz. Bizim milletimiz basiretlidir. Boş söze kulak asmaz.

24 Haziran´da yıkım ekibine ´Dur´ demeye var mısınız? Türkiye´nin kalkınmasından gocunanlara hak ettiği cevabı verecek misiniz? Türkiye´yi her fırsatta dışarıdakilere, yabancılara şikayet edenlere hak ettikleri cevabı verecek miyiz? Türkiye sevdalısı Recep Tayyip Erdoğan´ı Sivas´tan rekor oyla Cumhurbaşkanı seçecek miyiz? Cumhur İttifakı´nı, Ak kadroları güçlü bir şekilde Meclis´e gönderecek miyiz? ´Yaparsa AK Parti yapar´ diyecek miyiz? Aydınlık yarınlara emin adımlarla ilerleyecek miyiz?"

Sivas´a 16 yılda 27 katrilyon yatırım yaptıklarına dikkati çeken Yıldırım, kentin daha önce 8,5 milyon dolar olan ihracatının bugün 93 milyon dolara yükseldiğini söyledi.

Sivas´ta 80 yılda yapılan okul sayısının yarıdan fazlasını 15 yılda yaptıklarını, bilgisayarlı sınıflar, akıllı tahtalarla şehrin okullarını donattıklarını, Türkiye´nin milli eğitimini de Sivas´a, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz´a teslim ettiklerini anımsattı.

Yıldırım, Sivas Cumhuriyet Üniversitesini 16 yılda güçlendirdiklerini ve bölgenin en önemli eğitim kurumlarından biri haline getirdiklerini belirtti. Yıldırım, göreve geldiklerinde üniversitenin 18 bin 500 olan öğrenci sayısının 55 bine çıktığını dile getirdi.

Sivas´a bir hukuk fakültesi kurduklarını anımsatan Yıldırım, bundan sonra da hizmetlerin milletin desteğiyle artarak devam edeceğini kaydetti.

Sivas´ı 16 yılda ihya etmek için var güçleriyle, ülkeyi bugünlere getirmek için gece gündüz çalıştıklarını belirten Yıldırım, toplu konutta, tarımda, ekonomide, sanayide her alanda kente çok büyük kazanımlar sağladıklarını ifade etti.

Seçime bir hafta kaldığını anımsatan Yıldırım, "Haziran´da iki bayram yaşadık. Birincisi oruçlarımızı tuttuk, mükafatını aldık Ramazan Bayramı´nı hep birlikte kutladık. İkinci bayram 24 Haziran seçim zafer bayramıdır. Bayramımız mübarek, geleceğimiz aydınlık olsun." dedi.

MİTİNGDEN NOTLAR

Başbakan Yıldırım ve eşi Semiha Yıldırım´ı, alana girişinde gelin ve damat karşıladı. Evliliğe hazırlanan Usame Acıpınar ve Nurgül Gülle, Başbakan Yıldırım ve eşini, düğünlerine davet etti ve kendilerinden nikah şahidi olmalarını istedi.

Yıldırım, daha sonra çiftle platforma çıkarak vatandaşları selamladı. Yıldırım, konuşmasının ardından vatandaşlarla bir süre ayaküstü sohbet etti.

Miting alanı Türk bayrağı ve parti bayraklarıyla süslendi. Meydandaki binaya dev Türk bayrağı ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Yıldırım´ın posterleri asıldı.

Ellerindeki Türk bayrakları ve AK Parti flamalarıyla alanı dolduran vatandaşlar, Yıldırım´ın konuşmasını alandaki dev ekrandan da izledi.

Başbakan Yıldırım, AK Parti´nin seçim kampanyası şarkılarının da seslendirildiği mitingde, partisinin Sivas milletvekili adaylarını tanıttı. //AA//
Kaynak: AA

Anahtar Kelimeler: SİVAS KARARINI VERMİŞ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
"Desteklenmesini İstiyoruz"--Video
"Desteklenmesini İstiyoruz"--Video
31 Mart´ta gerçekleştirilecek yerel seçimler kapsamında ilimize gelerek kent meydanında Sivaslılara seslenen Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Sivas Türkiye´nin 2. büyük vilayeti. 29 bin kilometrekare toprağımız var. Mezralarla beraber 2 bine yakın yerleşim yeri var ama Sivas Türkiye´mizin en hızlı en çok göç veren ili. Sivas´ın önce göç veren değil göç alan bir il haline gelmesini istiyoruz. Bundan dolayı da hem tarımın hem de sanayinin desteklenmesini istiyoruz” dedi.
Hemşehrilerine Seslenecek
Hemşehrilerine Seslenecek
Saadet Partisi´nin Genel Başkanı hemşehrimiz Temel Karamollaoğlu, 31 Mart yerel seçimleri kapsamında bugün saat 13.30´da kent meydanında seçmene hitap edecek.
“Liyakat Olmazsa Olmazımız”--Video
“Liyakat Olmazsa Olmazımız”--Video
Bem-Bir-Sen tarafından organize edilen “Ortak Akıl” programına katılan CHP Sivas Belediye Başkan Adayı Ali Akyıldız, “Olmazsa olmazımız liyakat. ‘Benim adamım´ diye bir mantığı kabul etmiyorum. Hepimiz bir aileyiz. Bir işi en iyi şekilde kim yapıyorsa o işi ona vereceğiz. Benim adamım o olacak. O yüzden liyakat olmazsa olmazımız. Belediye başkanı olduğumda emin olun şeffaf bir belediyeciliği kağıt üzerinde afili bir söz olarak bırakmayacağız” dedi.
Sivas´ın Geleceği Turizmde--Video
Sivas´ın Geleceği Turizmde--Video
Büyük Birlik Partisi (BBP) Sivas Belediye Başkan Adayı Doğan Ürgüp, Bem-Bir-Sen tarafından düzenlenen “Ortak Akıl” programı kapsamında sendika üyeleriyle bir araya geldi. Projelerini anlatan ve üyelerin sorularını yanıtlayan Başkan Adayı Ürgüp, “Şehrin geleceğini turizmde görüyorum. Turizmi de çeşitlendirdik. Turizm vasıtasıyla Sivas´a insan sokacağız. İşletmelerin sayısı artacak. İşletmeler istihdam oluşturacak. Yeni yeni işletmeler ortaya çıkacak ve halkın fakirlikten kurtarılmasını bu şekilde sağlayacağız” dedi.
Soylu: “Şifremiz Tevhid ve Birliktir”
Soylu: “Şifremiz Tevhid ve Birliktir”
Bu toprakların şifresinin tevhid ve birlik olduğunu ifade eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ´bin yıl sürecek´ denilen 28 Şubat´ın, milletin AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan´ı iktidara getirmesiyle tarihin derinliklerine gömüldüğünü söyledi.
Saadet´in Lideri Sivas´a Gelecek
Saadet´in Lideri Sivas´a Gelecek
“Her yerde Saadet var” sloganıyla seçimlere tek başına katılan Saadet Partisi´nin Genel Başkanı hemşehrimiz Temel Karamollaoğlu, 31 Mart yerel seçimleri kapsamında 16 Mart Cumartesi günü ilimize gelerek Sivaslılara hitap edecek.
Hizmetlerimize Devam Edeceğiz
Hizmetlerimize Devam Edeceğiz
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği´nin düzenlediği programa katılan Büyük Birlik Partisi (BBP) Sivas Belediye Başkan Adayı Doğan Ürgüp, esnaf teşkilatı ile bir araya gelerek projelerinin detaylarını anlattı.
Akyıldız: “Şeffaf Olacağız”
Akyıldız: “Şeffaf Olacağız”
Esnaf teşkilatı ile bir araya gelen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas Belediye Başkan Adayı Ali Akyıldız, “Şeffaf bir belediyecilik anlayışı ile hizmet edeceğiz” dedi.
Er, Suya İndirim Vaat Etti
Er, Suya İndirim Vaat Etti
Esnaf teşkilatı ile bir araya gelen MHP Sivas Belediye Başkan Adayı Memet Er, başkanlık koltuğuna oturması haline su ücretlerine yüzde 25 oranında indirim yapacağını söyledi.
“Yapılacak Çok İş Var”
“Yapılacak Çok İş Var”
Gazetemizi ziyaret eden Saadet Partisi (SP) Sivas Belediye Başkan Adayı Melih Seçilmiş, “Hizmet edenlere müteşekkiriz ama daha yapılacak çok işimiz var. İnşallah Allah bize bu görevi nasip eder ve halkımızın teveccühü de bu yönde olursa gördüğümüz ve tespit ettiğimiz unsurları hizmete dökmeye hazırız” dedi.
Projeler Çarşamba Açıklanacak
Projeler Çarşamba Açıklanacak
AK Parti İl Başkanı Hakan Aksu, partilerinin Sivas Belediye Başkan adayının proje tanıtım programının Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum´un katılımıyla Çarşamba günü gerçekleştirileceğini söyledi. Tüm Sivaslıları aday tanıtım programına davet eden İl Başkanı Aksu, “Güzel projelerle vatandaşlarımızın karşısına çıkacağız. Allah nasip ederse 31 Mart tarihinde halkımızın teveccühüyle seçilecek olan Hilmi Başkanımız Sivas´a yapılan hizmetleri katlayarak devam ettirecek” dedi.
İşsizlik Sorunu Turizmle Aşılacak--Video
İşsizlik Sorunu Turizmle Aşılacak--Video
Büyük Birlik Partisi (BBP) Sivas Belediye Başkan Adayı Doğan Ürgüp, 31 Mart´ta yapılacak mahalli seçimlerin ardından başkanlık koltuğuna oturması halinde hayata geçireceği projeleri 43 başlıkta açıkladı. Sivas´ta en büyük problemin işsizlik olduğunu ifade eden BBP´li Ürgüp, hayata geçirecekleri turizm projeleri ile bu sorunu çözmeyi hedeflediklerini söyledi.
Atmaca, Bağımsız Aday Oldu
Atmaca, Bağımsız Aday Oldu
2014 mahalli seçimlerinde CHP´den İmranlı İl Genel Meclis Üyesi seçilen ve geçtiğimiz aylarda partiden ihraç edilen Yılmaz Atmaca, 31 Mart´ta gerçekleştirilecek yerel seçimlerde bağımsız İl Genel Meclisi Üyesi adayı olduğunu açıkladı.
Kucaklayıcı Liste Oluşturduk
Kucaklayıcı Liste Oluşturduk
MHP Sivas Belediye Başkan Adayı Memet Er, İlçe Seçim Kurulu´na teslim ettikleri Belediye Meclis üyesi aday listesine ilişkin, “Bizler kucaklayıcı bir liste oluşturduğumuz inancındayız. İsimleri yıpranmamış ,müteşebbis, pırıl pırıl genç arkadaşlarımızdan listemizi oluşturduk” dedi.
“Rekor Kıracağız”
“Rekor Kıracağız”
31 Mart yerel seçimleri öncesi 37 Belediye Meclisi Üyesi adayı ile 8 İl Genel Meclisi Üyesi aday listesini belirleyerek İlçe Seçim Kurulu´na teslim ettiklerini ifade eden AK Parti İl Başkanı Hakan Aksu, “Listemiz ile 31 Mart gecesi Tüm Türkiye´ye damgamızı vurarak yeni bir rekor kıracağız” dedi.
Anketlerde Öndeyiz
Anketlerde Öndeyiz
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, 31 Mart seçimlerine kısa süre kala yaptırdıkları Sivas anketini açıkladı.
AK Parti Merkez İlçede Güçlü İsimlerle Sahnede
AK Parti Merkez İlçede Güçlü İsimlerle Sahnede
31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimleri´ne 40 gün kala partilerde il genel meclisi ve belediye meclis üyesi aday belirleme çalışmaları hız kazandı…
Seçmen Sayısında Büyük Artış
Seçmen Sayısında Büyük Artış
31 Mart´ta gerçekleştirilecek mahalli seçimlere kısa süre kala Sivas Belediye Başkanının belirlenmesi için kaç kişinin oy kullanacağı netlik kazandı. Gazetemizin İl Seçim Kurulu´ndan edindiği bilgilere göre 2019 yerel seçimlerinde merkez ilçede oy kullanacak seçmen sayısı 2014 mahalli seçimlerine göre 37 bin 989 kişi birden artarak 250 bin 77 kişiye ulaştı.
İYİ Parti CHP´yi Destekleyecek
İYİ Parti CHP´yi Destekleyecek
Önceki gün Sivas, Amasya ve Niğde illeri için bir araya gelen CHP ve İYİ Parti´nin kurmayları uzlaşıya vardı. Bu kapsamda İYİ Parti Amasya ve Sivas´ta aday göstermeyecek, her iki ilde CHP adayına destek verecek. CHP ise Niğde´de adayını geri çekerek İYİ Parti´yle ittifak yapacak.
“Daha İleriye Taşımak İstiyoruz”
“Daha İleriye Taşımak İstiyoruz”
AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, katıldığı bir programda 31 Mart´ta gerçekleştirilecek seçimlere ilişkin açıklamalarda bulundu.
Bilgin´den Destek Sözü
Bilgin´den Destek Sözü
AK Parti Belediye Başkan adayı Hilmi Bilgin, Sivas Güvercinleri Araştırma Geliştirme ve Koruma Derneği üyeleri ile bir araya geldi. Toplantıda konuşan Bilgin, “Güvercin Köyü” kurulması noktasında derneğe her türlü desteği vereceklerini söyledi.
Cumhur İttifakı Sivas´a Katkı Sunacak
Cumhur İttifakı Sivas´a Katkı Sunacak
AK Parti, 31 Mart´ta gerçekleştirilecek yerel seçimler öncesi MHP ve CHP İl Başkanlığını ziyaret etti. MHP´ye gerçekleştirilen ziyaret esnasında konuşan AK Parti İl Başkanı Aksu, Cumhur İttifakı´nın Türkiye´ye olduğu kadar Sivas´a da katkı sunacağını söyledi.
“Eserlerimiz Konuşacak”
“Eserlerimiz Konuşacak”
Ekinci: “Girmediğimiz ev, sıkmadığımız el, sormadığımız hatır bırakmayacağız…” dedi.
“Mücadelemizi Sürdüreceğiz”--Video
“Mücadelemizi Sürdüreceğiz”--Video
Gemerek´in Sızır Beldesi´nde yığma seçmen oluşturulduğunu öne süren CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, “Gemerek ilçe ve belde örgütümüz Sızır´la ilgili bin 60 kişi için itirazda bulundu. Bunların Sızır´da yaşamadığını belgeleriyle tespit edip seçim kuruluna sunduk. Gemerek İlçe Seçim Kurulu, bunlardan 92´sini kabul edip, diğerlerini reddetmiştir. Bizim yaptığımız başvuruların tamamı belgelidir. Buna rağmen adalet yerine getirilmemiştir” dedi.
Soylu: Önlemler Arttırılacak
Soylu: Önlemler Arttırılacak
Vali Salih Ayhan, İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu´nun başkanlığında gerçekleştirilen “Seçim Bölge Güvenlik Toplantısı”na katıldı. Toplantıda konuşan Bakan Soylu, sandık çevrelerinin aydınlatmalarına özen gösterileceğini, trafo ve elektrik dağıtım tesisleri gibi yerlere sabotaj yapılması ihtimaline karşı önlemlerin arttırılacağını söyledi.
Yalova Siyasetine Sivas Ayarı!
Yalova Siyasetine Sivas Ayarı!
Yalova Sivaslılar Derneği, 31 Mart seçimleri öncesi yazılı bir açıklama yaparak belediye başkan adaylarını uyardı. Yalova´da çok sayıda Sivaslının yaşadığının ifade edildiği açıklamada, “Biz aradığımız zaman ulaşabileceğimiz ve bütün taleplerimizi dile getirebileceğimiz siyasi temsilciler istiyoruz. Bizler vatandaşına tepeden bakan değil dertlerimize, şikayetlerimize ve taleplerimize çözüm bulamasa bile dinleyerek önemli olduğumuzu hissettiren siyasetçiler istiyoruz” denildi.
Saadet´in Adayı Seçilmiş Oldu
Saadet´in Adayı Seçilmiş Oldu
Saadet Partisi´nin (SP) Sivas Belediye Başkan adayı merhum Osman Seçilmiş´in oğlu Yüksek Maden Mühendisi Melih Seçilmiş olarak açıklandı.
"Sivas Bizim Kara Sevdamız"--Video
"Sivas Bizim Kara Sevdamız"--Video
AK Parti Sivas Belediye Başkan Adayı Avukat Hilmi Bilgin, Kunduracılar Çarşısında faaliyet gösteren Kartal Kunduranın sahibi Sadettin Kartal´ın düzenlemiş olduğu kahvaltı programına katıldı. Esnaflardan destek isteyen Bilgin; “Sivas bizim kara sevdamız. Kara sevdamız Sivas´ı AK Belediyeciliğin hizmetleri ile buluşturmaya devam edeceğiz. Ne yapacaksak milletimizle birlikte yapacağız” dedi.
"Derdimiz Sivas"--Video
"Derdimiz Sivas"--Video
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla basın mensuplarıyla bir araya gelen AK Parti Sivas Belediye Başkan Adayı Avukat Hilmi Bilgin, “Sivas halkı liderimiz Recep Tayyip Erdoğan´a güveniyor. Halkımız AK Parti´ye güveniyor. İnşallah 31 Mart akşamı Sami Bey´den alacağımız bu hizmet bayrağını daha ileriye götürmek üzere çalışacağız. Bizim tek derdimiz Sivas” dedi.
CHP Heyeti Sorunları Dinledi
CHP Heyeti Sorunları Dinledi
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Zeynel Emre, Sivas Milletvekili Ulaş Karasu ve parti yöneticilerinden oluşan heyet, Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal´ı ziyaret etti. Ziyarette esnaf ve sanatkarın yaşadığı sorunlar masaya yatırıldı.
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
İlim okumaktan garaz, kendi özünü bilmektir…

Yunus Emre
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ? -Hapşırdığınız zaman kalbinizde dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur. (Ya bi kez griptim hesapladım 120 kez hapşırmışım demek ki kalbim 1 dakika durmuş o gün) -Eiffel kulesinin tepesine çıkana kadar

İlginç Bilgiler