Bugun...
“SİVAS YAVAŞ GELİŞİYOR”
Tarih: 13-05-2013 16:43:00 Güncelleme: 13-05-2013 22:54:00 + -“SİVAS YAVAŞ GELİŞİYOR”

Sivaslı Sanayici İş Adamları Grubu Derneği Başkanı İsmail Gülle, “Sivas’ta hakikaten bir değişim, gelişim yaşıyor ama bu istenen ve beklenen ölçüde değil. Büyük bir araziye sahip ama tarım alanında patlama yapamıyor. Turizm açısından kaynakları var, bunlar paraya ve tesise dönmüyor. Sanayi konusunda oldukça kısır olduğunu görüyoruz. Bunun sebeplerini iyi analiz etmek lazım” dedi.

Çok sayıda Sivaslı işadamı ile birlikte çeşitli açılış ve programlara katılmak üzere Sivas’a gelen Sivaslı Sanayici İş Adamları Grubu Derneği Başkanı İsmail Gülle, Sivas ile ilgili düşüncelerini gazetemiz ile paylaştı. Sivas’ın gelişen ama yavaş gelişen bir il olduğunu belirten Gülle, Sivas’taki iş adamlarının ve yerel makamların bir araya gelerek, kent ile ilgili bir analiz yapması gerektiğini söyledi.

Sivas’ta gelişim olduğu kadar Türkiye’nin her ilinde gelişmeler yaşandığını belirten Gülle, “başka yerlerde daha büyük değişiklikler görüyoruz, bunu da açık yüreklilikle paylaşmamız gerekiyor” dedi.

“SİVAS’TA OLMAK HEYECAN VERİCİ”

Belirli aralıklarla Sivas’a geldiklerini, Sivaslı iş adamlarının burada yaptığı yatırımların açılışını ve geleneksel bahar gezisini gerçekleştirdiklerini belirten Gülle, Sivas’ta olmanın kendileri için heyecan verici olduğunu söyledi.

Gülle, şu ifadeleri kullandı:

“Bu seyahatimiz hem Sivaslı işadamlarımızın geleneksel olarak gerçekleştirdiği bahar gezisi, hem içerisine buradaki iş adamlarımızın her sene olduğu gibi, hayırlarını, eğitime ve sosyal hayata yaptığı hizmetlerin açılışına geliyoruz. Geçen sene annem adına Mahir Tevruz Hoca’nın, Lütfi Abay’ın yaptığı okulların açılışına gelmiştik. Bu sene de Orhan Örnek kardeşimizin okulunu açmak üzere geldik. Kalabalık bir heyetle geldik. Uzun bir aradan sonra tekrar burada olmak, Sivas’ta olmak bizler için heyecan verici. Aynı güzel duyguları buradaki mülki amirlerden de görüyoruz. O da bizim için ayrı bir mutluluk.”

“DEĞİŞİM BEKLENEN DÜZEYDE DEĞİL”

Sivas’ta bir gelişim yaşandığını, bunu dışarıdan geldikleri için daha iyi gözlemlediklerini belirten Sivaslı Sanayici İş Adamları Grubu Derneği Başkanı İsmail Gülle, bu değişimin beklenen düzeyde olmadığını söyledi.

Gülle, “Sivas değişiyor ama değişimi yavaş oluyor. Biz tabi arada bir geldiğimiz için bu değişiklikleri daha net görebiliyoruz. Sivas hakikaten bir değişim, gelişim yaşıyor ama bu istenen ve beklenen ölçüde değil. Büyük bir araziye sahip ama tarım alanında patlama yapamıyor. Turizm açısından kaynakları var, bunlar paraya ve tesise dönmüyor. Sanayi konusunda oldukça kısır olduğunu görüyoruz. Bunun sebeplerini iyi analiz etmek lazım. Netice itibariyle bir değişim var ama Türkiye’nin her tarafında bir değişim var. Sivas için biraz daha büyük bir değişimin çok daha etkili olacağına inanıyoruz. Yoksa her geldiğimizde tabi ki Sivas’ımızda değişiklikler görüyoruz. Ama başka yerlerde daha büyük değişiklikler görüyoruz, bunu da açık yüreklilikle paylaşmamız gerekiyor. Sivas’ın bunun analizini iyi yapması lazım” dedi.

“SERMAYE HATIR GÖNÜL DİNLEMEZ”

Sermayenin hatır gönül dinlemeyeceğini, kar nerede ise oraya gideceğini belirten Sivaslı Sanayici İş Adamları Grubu Derneği Başkanı İsmail Gülle, önemli mesajlar verdi.

Gülle; “Tabi öncelikle burada kendi yerel iş adamlarımızın hepsinin bir girişim yapması lazım. Buradaki etkinin herkesi buraya çekmesi lazım, bunları gerçekleştirecek çalışmalar lazım. Yoksa sermaye nerede kar var ise oraya gider. Hatır gönül dinlemez. O yüzden, bunun değerlendirmesini böyle yapmak lazım.

Sivas’ı bir yere taşıyacak unsurların bir araya gelip bir plan yapması lazım. Sivas nedir? Bunun iyice tespitini yapıp o konuda çalışmak lazım” şeklinde konuştu.

 
Bu haber 1376 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

Günümüz itibariyle Türkiye’de Niksar, Bafra ve Adapazarı’nda üretimi yapılan çalı süpürgeleri tezgahlardaki cazibesini k..
TÜİK verilerine göre Sivas bal üretiminde ilk 10 il içerisine girdi. Türkiye’de süt üretiminde önemli bir tutan Sivas, g..
Fazla kilolarından kurtulmak isteyenlerin birçoğu, ekmeği tamamen hayatından çıkarabiliyor. Ancak sağlıklı bir diyet içi..
Yıllar önce zamanın bakış açısı ile hazırlanan Sivas Belediyesi logosu değiştiriliyor. 2014 yılında gündeme gelen değişi..
Sultan Abdülaziz döneminde ilk kez dile getirilen, 2. Abdülhamid zamanında projesi çizilen 600 kilometrelik Karadeniz - ..
Kanserle Yaşam ve Dayanışma Derneği üyeleri kanser hastalarını ziyaret ederek, onlara hediyeler dağıttı
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
Belediye Logosunu DeğiştiriyorYıllar önce zamanın bakış açısı ile hazırlanan Sivas Belediyesi logosu değiştiri..
Ekmeksiz OlmazFazla kilolarından kurtulmak isteyenlerin birçoğu, ekmeği tamamen hayatından çık..
Bayanlar Fark Yedi: 25-41Hentbol Bayanlar Süper Ligi temsilcimiz Sivas Belediyespor bayan hentbol takımı,..
11 Yurtla 10 Bin Öğrenciye HizmetKredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Sivas İl Müdürü Erdoğan Tunç, geçtiğimiz yıl 6639 ..
Belediye Logosunu DeğiştiriyorYıllar önce zamanın bakış açısı ile hazırlanan Sivas Belediyesi logosu değiştiri..
“Nüfusumuz 9 Bin Kişi Arttı”Sivas’ta nüfusun düştüğüne dair çıkan haberler karşısında açıklama yapan Sivas B..
Devlet Okullarında Bir İlkSivas eğitimle diriliş hamlesine devam ediyor. Bu bağlamda ortaya öznel çalışmal..
ÇEDAŞ 200 Kişiyi İşten ÇıkaracakÇamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş.’de istifa şoku yaşandı. İlimizde ÇEDAŞ bünyesinde..
Sivas’a YakışmıyorAna binası Sivas’ta bulunan, Tokat, Yozgat ve Malatya illerinin bağlı olduğu Ula..
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR