Bugun...
“SİVAS YAVAŞ GELİŞİYOR”
Tarih: 13-05-2013 16:43:00 Güncelleme: 13-05-2013 22:54:00 + -“SİVAS YAVAŞ GELİŞİYOR”

Sivaslı Sanayici İş Adamları Grubu Derneği Başkanı İsmail Gülle, “Sivas’ta hakikaten bir değişim, gelişim yaşıyor ama bu istenen ve beklenen ölçüde değil. Büyük bir araziye sahip ama tarım alanında patlama yapamıyor. Turizm açısından kaynakları var, bunlar paraya ve tesise dönmüyor. Sanayi konusunda oldukça kısır olduğunu görüyoruz. Bunun sebeplerini iyi analiz etmek lazım” dedi.

Çok sayıda Sivaslı işadamı ile birlikte çeşitli açılış ve programlara katılmak üzere Sivas’a gelen Sivaslı Sanayici İş Adamları Grubu Derneği Başkanı İsmail Gülle, Sivas ile ilgili düşüncelerini gazetemiz ile paylaştı. Sivas’ın gelişen ama yavaş gelişen bir il olduğunu belirten Gülle, Sivas’taki iş adamlarının ve yerel makamların bir araya gelerek, kent ile ilgili bir analiz yapması gerektiğini söyledi.

Sivas’ta gelişim olduğu kadar Türkiye’nin her ilinde gelişmeler yaşandığını belirten Gülle, “başka yerlerde daha büyük değişiklikler görüyoruz, bunu da açık yüreklilikle paylaşmamız gerekiyor” dedi.

“SİVAS’TA OLMAK HEYECAN VERİCİ”

Belirli aralıklarla Sivas’a geldiklerini, Sivaslı iş adamlarının burada yaptığı yatırımların açılışını ve geleneksel bahar gezisini gerçekleştirdiklerini belirten Gülle, Sivas’ta olmanın kendileri için heyecan verici olduğunu söyledi.

Gülle, şu ifadeleri kullandı:

“Bu seyahatimiz hem Sivaslı işadamlarımızın geleneksel olarak gerçekleştirdiği bahar gezisi, hem içerisine buradaki iş adamlarımızın her sene olduğu gibi, hayırlarını, eğitime ve sosyal hayata yaptığı hizmetlerin açılışına geliyoruz. Geçen sene annem adına Mahir Tevruz Hoca’nın, Lütfi Abay’ın yaptığı okulların açılışına gelmiştik. Bu sene de Orhan Örnek kardeşimizin okulunu açmak üzere geldik. Kalabalık bir heyetle geldik. Uzun bir aradan sonra tekrar burada olmak, Sivas’ta olmak bizler için heyecan verici. Aynı güzel duyguları buradaki mülki amirlerden de görüyoruz. O da bizim için ayrı bir mutluluk.”

“DEĞİŞİM BEKLENEN DÜZEYDE DEĞİL”

Sivas’ta bir gelişim yaşandığını, bunu dışarıdan geldikleri için daha iyi gözlemlediklerini belirten Sivaslı Sanayici İş Adamları Grubu Derneği Başkanı İsmail Gülle, bu değişimin beklenen düzeyde olmadığını söyledi.

Gülle, “Sivas değişiyor ama değişimi yavaş oluyor. Biz tabi arada bir geldiğimiz için bu değişiklikleri daha net görebiliyoruz. Sivas hakikaten bir değişim, gelişim yaşıyor ama bu istenen ve beklenen ölçüde değil. Büyük bir araziye sahip ama tarım alanında patlama yapamıyor. Turizm açısından kaynakları var, bunlar paraya ve tesise dönmüyor. Sanayi konusunda oldukça kısır olduğunu görüyoruz. Bunun sebeplerini iyi analiz etmek lazım. Netice itibariyle bir değişim var ama Türkiye’nin her tarafında bir değişim var. Sivas için biraz daha büyük bir değişimin çok daha etkili olacağına inanıyoruz. Yoksa her geldiğimizde tabi ki Sivas’ımızda değişiklikler görüyoruz. Ama başka yerlerde daha büyük değişiklikler görüyoruz, bunu da açık yüreklilikle paylaşmamız gerekiyor. Sivas’ın bunun analizini iyi yapması lazım” dedi.

“SERMAYE HATIR GÖNÜL DİNLEMEZ”

Sermayenin hatır gönül dinlemeyeceğini, kar nerede ise oraya gideceğini belirten Sivaslı Sanayici İş Adamları Grubu Derneği Başkanı İsmail Gülle, önemli mesajlar verdi.

Gülle; “Tabi öncelikle burada kendi yerel iş adamlarımızın hepsinin bir girişim yapması lazım. Buradaki etkinin herkesi buraya çekmesi lazım, bunları gerçekleştirecek çalışmalar lazım. Yoksa sermaye nerede kar var ise oraya gider. Hatır gönül dinlemez. O yüzden, bunun değerlendirmesini böyle yapmak lazım.

Sivas’ı bir yere taşıyacak unsurların bir araya gelip bir plan yapması lazım. Sivas nedir? Bunun iyice tespitini yapıp o konuda çalışmak lazım” şeklinde konuştu.

 
Bu haber 1520 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

Türkiye genelinde konut satışları 2016 yılı Temmuz ayında bir önceki yılın aynı ayına göre %15,8 oranında azalarak 81 bi..
Turhal Şeker Fabrikası Müdürlüğü, pancara karşılık üreticilere ödenecek nakdi avanslar ile ilgili duyuruda bulundu..
29 Ağustos-4 Eylül tarihleri arasında bu yıl 5.’si düzenlenecek olan Sivas Kitap Günleri için, stantlar kuruldu ve tüm h..
Aksa Sivas Doğalgaz A.Ş. yeni hizmet binasına taşınıyor. Geçtiğimiz aylarda başlatılan çalışmalarda sona geldiklerini be..
Sivas Valisi Davut Gül, 1934 yılında yapımı tamamlanarak lojman olarak kullanılan ve 2007 tescillenen Gar lojmanlarında ..
Diyarbakır’ın Lice ilçesinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından açılan ateş sonrası bölgede çatışma çıktı. Çatışm..
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
Belediye’de FETÖ Temizliği 9 Kişi Açığa AlındıSivas Belediye Başkanı Sami Aydın, basın çalışanları ile bir araya geldi. Burada..
Gar Lojmanlarında Tarihi DönüşümSivas Valisi Davut Gül, 1934 yılında yapımı tamamlanarak lojman olarak kullanıla..
Üniversite Giriş Kapıları Tarih KokacakKurum ziyaretlerini sürdüren Vali Davut Gül Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız ile bir..
Divriği’ye Yeni Cumhuriyet MeydanıDivriği Cumhuriyet Meydanı yeniden düzenleniyor. Projesi tamamlanan ve Eylül ayı..
Üniversitede Alim Yıldız DönemiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörlüğü’ne Prof. ..
Trafik Sigortasında PTT ve Ziraat Spekülasyonu Son günlerde özellikle sosyal medyada yer alan PTT ve Ziraat Bankası’nın trafik ..
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR