Bugun...
“SİVAS YAVAŞ GELİŞİYOR”
Tarih: 13-05-2013 16:43:00 Güncelleme: 13-05-2013 22:54:00 + -“SİVAS YAVAŞ GELİŞİYOR”

Sivaslı Sanayici İş Adamları Grubu Derneği Başkanı İsmail Gülle, “Sivas’ta hakikaten bir değişim, gelişim yaşıyor ama bu istenen ve beklenen ölçüde değil. Büyük bir araziye sahip ama tarım alanında patlama yapamıyor. Turizm açısından kaynakları var, bunlar paraya ve tesise dönmüyor. Sanayi konusunda oldukça kısır olduğunu görüyoruz. Bunun sebeplerini iyi analiz etmek lazım” dedi.

Çok sayıda Sivaslı işadamı ile birlikte çeşitli açılış ve programlara katılmak üzere Sivas’a gelen Sivaslı Sanayici İş Adamları Grubu Derneği Başkanı İsmail Gülle, Sivas ile ilgili düşüncelerini gazetemiz ile paylaştı. Sivas’ın gelişen ama yavaş gelişen bir il olduğunu belirten Gülle, Sivas’taki iş adamlarının ve yerel makamların bir araya gelerek, kent ile ilgili bir analiz yapması gerektiğini söyledi.

Sivas’ta gelişim olduğu kadar Türkiye’nin her ilinde gelişmeler yaşandığını belirten Gülle, “başka yerlerde daha büyük değişiklikler görüyoruz, bunu da açık yüreklilikle paylaşmamız gerekiyor” dedi.

“SİVAS’TA OLMAK HEYECAN VERİCİ”

Belirli aralıklarla Sivas’a geldiklerini, Sivaslı iş adamlarının burada yaptığı yatırımların açılışını ve geleneksel bahar gezisini gerçekleştirdiklerini belirten Gülle, Sivas’ta olmanın kendileri için heyecan verici olduğunu söyledi.

Gülle, şu ifadeleri kullandı:

“Bu seyahatimiz hem Sivaslı işadamlarımızın geleneksel olarak gerçekleştirdiği bahar gezisi, hem içerisine buradaki iş adamlarımızın her sene olduğu gibi, hayırlarını, eğitime ve sosyal hayata yaptığı hizmetlerin açılışına geliyoruz. Geçen sene annem adına Mahir Tevruz Hoca’nın, Lütfi Abay’ın yaptığı okulların açılışına gelmiştik. Bu sene de Orhan Örnek kardeşimizin okulunu açmak üzere geldik. Kalabalık bir heyetle geldik. Uzun bir aradan sonra tekrar burada olmak, Sivas’ta olmak bizler için heyecan verici. Aynı güzel duyguları buradaki mülki amirlerden de görüyoruz. O da bizim için ayrı bir mutluluk.”

“DEĞİŞİM BEKLENEN DÜZEYDE DEĞİL”

Sivas’ta bir gelişim yaşandığını, bunu dışarıdan geldikleri için daha iyi gözlemlediklerini belirten Sivaslı Sanayici İş Adamları Grubu Derneği Başkanı İsmail Gülle, bu değişimin beklenen düzeyde olmadığını söyledi.

Gülle, “Sivas değişiyor ama değişimi yavaş oluyor. Biz tabi arada bir geldiğimiz için bu değişiklikleri daha net görebiliyoruz. Sivas hakikaten bir değişim, gelişim yaşıyor ama bu istenen ve beklenen ölçüde değil. Büyük bir araziye sahip ama tarım alanında patlama yapamıyor. Turizm açısından kaynakları var, bunlar paraya ve tesise dönmüyor. Sanayi konusunda oldukça kısır olduğunu görüyoruz. Bunun sebeplerini iyi analiz etmek lazım. Netice itibariyle bir değişim var ama Türkiye’nin her tarafında bir değişim var. Sivas için biraz daha büyük bir değişimin çok daha etkili olacağına inanıyoruz. Yoksa her geldiğimizde tabi ki Sivas’ımızda değişiklikler görüyoruz. Ama başka yerlerde daha büyük değişiklikler görüyoruz, bunu da açık yüreklilikle paylaşmamız gerekiyor. Sivas’ın bunun analizini iyi yapması lazım” dedi.

“SERMAYE HATIR GÖNÜL DİNLEMEZ”

Sermayenin hatır gönül dinlemeyeceğini, kar nerede ise oraya gideceğini belirten Sivaslı Sanayici İş Adamları Grubu Derneği Başkanı İsmail Gülle, önemli mesajlar verdi.

Gülle; “Tabi öncelikle burada kendi yerel iş adamlarımızın hepsinin bir girişim yapması lazım. Buradaki etkinin herkesi buraya çekmesi lazım, bunları gerçekleştirecek çalışmalar lazım. Yoksa sermaye nerede kar var ise oraya gider. Hatır gönül dinlemez. O yüzden, bunun değerlendirmesini böyle yapmak lazım.

Sivas’ı bir yere taşıyacak unsurların bir araya gelip bir plan yapması lazım. Sivas nedir? Bunun iyice tespitini yapıp o konuda çalışmak lazım” şeklinde konuştu.

 
Bu haber 843 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’nun önceki gün yayımladığı kararnameyle birlikte ilimize de 3 Savcı’nın ataması yapıl..
Dün Cuma hutbesinde yardımlaşmanın gerekliliğine vurgu yapıldı. İslam Dini’nin yardımlaşma konusunda önemli tavsiyelerde..
Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Beden Eğitimi ve Spor meslek Yüksekokulu (BESYO) 3. Sınıf öğrencileri tarafından “Materyal ..
Kusursuzlar ve Canavarlar Sofrası filmleriyle Uluslarası Altın Portakal En İyi Yönetmen Ödülü ve En İyi Film Ödülü alan ..
1919 yılında 108 gün ilimizde kalarak, Milli Mücadeleyi yöneten Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün ilimizden ayrılışını..
MHP Sivas İl Başkanı Av. Serhat Albayrak, 17 ve 25 Aralık operasyonlarının yıl dönümünde önemli açıklamalarda bulundu..
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
Eskrim Rüzgarı EsecekTürkiye Eskrim federasyonu 2014 yılı faaliyet programı kapsamında yer alan, Eskr..
Yiğidolar Maçın Sonunu GetiremiyorSpor Toto Süper Lig'de bu sezon yaptığı 13 maçın 7'sinden mağlubiyetle, 4'ünden ..
Cuma Hutbesinde Yardımlaşmaya Dikkat ÇekildiDün Cuma hutbesinde yardımlaşmanın gerekliliğine vurgu yapıldı. İslam Dini’nin y..
KIZI İÇİN 58 KİLO VERDİ…Gazeteci Ruhi Demir (28) geçen yıl Ekim ayında dünyaya gelen kızı Melek için 58 ..
TARİHİ TAŞLAR İSTİNAT DUVARINDATarihte bir çok medeniyete ev sahipliği yapan Sivas’ta kent merkezinde bulunan K..
CARLOS RESMEN AĞLADISivasspor Teknik Direktörü Roberto Carlos, Fenerbahçe maçında skorun 3-1 olmasın..
743 Yıllık Medrese Böylesini GörmediÇifte Minareli Medrese’nin Dar’ül Hadis alanında faaliyet gösteren çay bahçesi i..
NUMUNE TAŞINACAK SDH YERİNDE KALACAKİl Sağlık Müdürü Dr. Bahattin İlter, 600 yataklı Bölge Hastanesi hizmete girdiği..
BÖYLE Mİ OLACAKTI?Sivas Valisi Âlim Barut 5 Aralık’ta olur verdi, Valilik Basın Halkla İlişkiler M..
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR