Bugun...
“SİVAS YAVAŞ GELİŞİYOR”
Tarih: 13-05-2013 16:43:00 Güncelleme: 13-05-2013 22:54:00 + -“SİVAS YAVAŞ GELİŞİYOR”

Sivaslı Sanayici İş Adamları Grubu Derneği Başkanı İsmail Gülle, “Sivas’ta hakikaten bir değişim, gelişim yaşıyor ama bu istenen ve beklenen ölçüde değil. Büyük bir araziye sahip ama tarım alanında patlama yapamıyor. Turizm açısından kaynakları var, bunlar paraya ve tesise dönmüyor. Sanayi konusunda oldukça kısır olduğunu görüyoruz. Bunun sebeplerini iyi analiz etmek lazım” dedi.

Çok sayıda Sivaslı işadamı ile birlikte çeşitli açılış ve programlara katılmak üzere Sivas’a gelen Sivaslı Sanayici İş Adamları Grubu Derneği Başkanı İsmail Gülle, Sivas ile ilgili düşüncelerini gazetemiz ile paylaştı. Sivas’ın gelişen ama yavaş gelişen bir il olduğunu belirten Gülle, Sivas’taki iş adamlarının ve yerel makamların bir araya gelerek, kent ile ilgili bir analiz yapması gerektiğini söyledi.

Sivas’ta gelişim olduğu kadar Türkiye’nin her ilinde gelişmeler yaşandığını belirten Gülle, “başka yerlerde daha büyük değişiklikler görüyoruz, bunu da açık yüreklilikle paylaşmamız gerekiyor” dedi.

“SİVAS’TA OLMAK HEYECAN VERİCİ”

Belirli aralıklarla Sivas’a geldiklerini, Sivaslı iş adamlarının burada yaptığı yatırımların açılışını ve geleneksel bahar gezisini gerçekleştirdiklerini belirten Gülle, Sivas’ta olmanın kendileri için heyecan verici olduğunu söyledi.

Gülle, şu ifadeleri kullandı:

“Bu seyahatimiz hem Sivaslı işadamlarımızın geleneksel olarak gerçekleştirdiği bahar gezisi, hem içerisine buradaki iş adamlarımızın her sene olduğu gibi, hayırlarını, eğitime ve sosyal hayata yaptığı hizmetlerin açılışına geliyoruz. Geçen sene annem adına Mahir Tevruz Hoca’nın, Lütfi Abay’ın yaptığı okulların açılışına gelmiştik. Bu sene de Orhan Örnek kardeşimizin okulunu açmak üzere geldik. Kalabalık bir heyetle geldik. Uzun bir aradan sonra tekrar burada olmak, Sivas’ta olmak bizler için heyecan verici. Aynı güzel duyguları buradaki mülki amirlerden de görüyoruz. O da bizim için ayrı bir mutluluk.”

“DEĞİŞİM BEKLENEN DÜZEYDE DEĞİL”

Sivas’ta bir gelişim yaşandığını, bunu dışarıdan geldikleri için daha iyi gözlemlediklerini belirten Sivaslı Sanayici İş Adamları Grubu Derneği Başkanı İsmail Gülle, bu değişimin beklenen düzeyde olmadığını söyledi.

Gülle, “Sivas değişiyor ama değişimi yavaş oluyor. Biz tabi arada bir geldiğimiz için bu değişiklikleri daha net görebiliyoruz. Sivas hakikaten bir değişim, gelişim yaşıyor ama bu istenen ve beklenen ölçüde değil. Büyük bir araziye sahip ama tarım alanında patlama yapamıyor. Turizm açısından kaynakları var, bunlar paraya ve tesise dönmüyor. Sanayi konusunda oldukça kısır olduğunu görüyoruz. Bunun sebeplerini iyi analiz etmek lazım. Netice itibariyle bir değişim var ama Türkiye’nin her tarafında bir değişim var. Sivas için biraz daha büyük bir değişimin çok daha etkili olacağına inanıyoruz. Yoksa her geldiğimizde tabi ki Sivas’ımızda değişiklikler görüyoruz. Ama başka yerlerde daha büyük değişiklikler görüyoruz, bunu da açık yüreklilikle paylaşmamız gerekiyor. Sivas’ın bunun analizini iyi yapması lazım” dedi.

“SERMAYE HATIR GÖNÜL DİNLEMEZ”

Sermayenin hatır gönül dinlemeyeceğini, kar nerede ise oraya gideceğini belirten Sivaslı Sanayici İş Adamları Grubu Derneği Başkanı İsmail Gülle, önemli mesajlar verdi.

Gülle; “Tabi öncelikle burada kendi yerel iş adamlarımızın hepsinin bir girişim yapması lazım. Buradaki etkinin herkesi buraya çekmesi lazım, bunları gerçekleştirecek çalışmalar lazım. Yoksa sermaye nerede kar var ise oraya gider. Hatır gönül dinlemez. O yüzden, bunun değerlendirmesini böyle yapmak lazım.

Sivas’ı bir yere taşıyacak unsurların bir araya gelip bir plan yapması lazım. Sivas nedir? Bunun iyice tespitini yapıp o konuda çalışmak lazım” şeklinde konuştu.

 
Bu haber 972 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

Seyid Mutayra Hasar Sigorta Danışmanlık Hizmetleri Sivas Bölge Müdürü Faruk Doğan; geriye dönük 10 yıl içerisinde iş, tr..
22 Mart Orman Haftası öncesi ağaçları korumak adına şimdiden dikkat çekmek isteyen Selçuk Ortaokulu öğrencileri yürüyüş ..
51. Kütüphaneler haftası dolayısıyla Ziyabey Yazma Eserler Kütüphanesi’nde dün kitap okuma etkinliği düzenlendi. Kütüpha..
İstanbul Adliyesi’nde DHKP-C üyeleri tarafından esir alınarak şehit edilen Merhum Savcı Mehmet Selim Kiraz için ilimizde..
Sivas’ta Bahtiyar Bostan Mahallesi Alibaba Caddesi üzerindeki Anadolu İmam Hatip Lisesi için Kalkınma Bakanlığı Sosyal D..
Türkiye genelinde uzun süreli elektrik kesintisinin yaşanması ilimizde esnaflara ve sürücülere zor anlar yaşattı. Dün sa..
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
“Sivas’ta Günlük 10 Bin Ücretsiz Yolcu Taşıyoruz”Sivas’ta, halk otobüsü işletmecileri, 65 yaş üstü vatandaşların toplu taşımadan ..
KARATE’DE ÇEKİŞMELİ HAFTA Sivas Minik-Yıldızlar karate müsabakaları 5. haftasında da çekişmeli maçlarla so..
KARAKAYA VE FİLİZ’DEN BÜYÜK BAŞARIÜniversiteler arası Türkiye karate şampiyonasında Cumhuriyet Üniversitesi öğrenc..
Şehrin İlk Tüneli İçin Proje İhalesi YapıldıSivas Belediyesi, kent tarihindeki ilk şehir içi ulaşım tüneli olacak “Mevlana T..
İletişim Ustalığı Eğitimi VerilecekSivas Belediyesi’ne bağlı olarak aktif şekilde faaliyetlerini yürüten Kadın Koor..
Sivas’ın Gözü Kulağı Bakanlar Kurulu’ndaBaşbakan Ahmet Davutoğlu, sözünü verdi, gözler Bakanlar Kurulu’na çevrildi. Siva..
Doğa Koleji Sivas’ta…Yeni kampüsleriyle Türkiye’nin her ilinde vizyon sahibi eğitim imkanı sunan Doğa..
SİVAS ÇAĞ ATLAYACAKBaşkan Sami Aydın; “Sivas’ı geleceğe taşıyacak, büyüyen Sivas’ın tetikleyici uns..
TOBB ETÜ Sivas’a Hayırlı OlsunMilli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz müjdeyi verdi. Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Si..
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR