STADYUMUN YOL SORUNU NE ZAMAN ÇÖZÜLECEK?
Geçtiğimiz sezon hizmete giren Yeni 4 Eylül Stadyumu´nun yol sorunları gündemdeki yerini koruyor. Geçtiğimiz hafta yapılan İl Koordinasyon Kurulu toplantısında söz alan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Salim Kılıç, söz alarak, yeni stadyumun geçtiğimiz yıl hizmete girdiğini ancak yol problemleri ile ilgili hiçbir ilerleme kaydedilmediğini belirtti.
Tarih: 24.7.2017 05:00:00

HAYRULLAH AĞKAŞ

Sonrasında cevap hakkını kullanan Belediye Başkanı Sami Aydın ise Stadyum ile Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı arasına yapılacak yol projesini askıya almak zorunda kaldıklarını ve çevre yoluna yapılacak bağlantı yolunun da bir ay içerisinde tamamlanacağını belirtti.
YENİ SEZON YAKLAŞIYOR
SORUNLAR HALA ÇÖZÜLMEDİ
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Salim Kılıç, "Yeni sezon yaklaşıyor. Stadyumumuzu geçtiğimiz yıl hizmete açmıştık. Ancak geçen yıldan bu tarafa stadyumun bağlantı yollarıyla ilgili hiçbir gelişme olmadı. Özellikle Sivasspor´un maç öncesi ve maç sonrasında çok ciddi sıkıntılar yaşanıyor" dedi.
Ulaşım sorunları nedeniyle stadyumun boşalmasının 45 dakikayı bulduğunu belirten Kılıç, şunları kaydetti:
"Stadyumun çevre yoluna ve Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarına bağlantı yollarının yapılması lazım. Daha önce bununla ilgili bir proje vardı ama bu mahkeme kararıyla iptal edildi. Özellikle misafir takım ve misafir seyirci girişlerinden çevre yoluna bir bağlantı yapılması ile ilgili bir talebimiz olmuştu. Ayrıca demiryolu tarafına da bir üst geçit talebimiz vardı. Ancak bu çalışmalarda bugüne kadar bir gelişme olmadı. Bu konuların Karayolları 16. Bölge Müdürlüğü ve Sivas Belediyesi tarafından özellikle değerlendirilmesini istiyoruz.  Ayrıca stadyum ile okullar bölgesi arasında kalan bir yolumuz var. Bu yolun da asfalt yapılması lazım. Bu konuların yeni sezon başlamadan önce tamamlanmasını arzu ediyoruz."