SULTAN ŞEHİR “BAKAN”SIZ KALDI
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi´nin ilk Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni yönetim sisteminin ilk kabinesini açıkladı. 61, 62 ve 64. Hükümetlerde Milli Savunma Bakanı , 65. Hükümette ise Milli Eğitim Bakanı olarak görev yapan İsmet Yılmaz´a yeni yönetim sisteminin ilk kabinesinde yer verilmedi.
Tarih: 11.7.2018 07:00:10

Fatih TABUR

Türkiye´de kamuoyunun merakla beklediği yeni Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi´nin Bakanlar Kurulu Recep Tayyip Erdoğan tarafından önceki gün geç saatlerde açıklandı. Yeni kabinede siyasetin tanınan isimlerinin yanı sıra sürpriz isimler de yer aldı. Sivaslıların merak ettiği hususların başında İsmet Yılmaz´ın kabinede olup olmayacağı konusu geliyordu. 61, 62 ve 64. Hükümetlerde Milli Savunma Bakanı, 65. Hükümette ise Milli Eğitim Bakanı olarak önemli çalışmalara imza atan hemşehrimiz İsmet Yılmaz´a yeni yönetim sisteminin ilk kabinesinde yer verilmedi.

Yeni kabinede yer alan isimler ve özgeçmişleri şu şekilde:

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: 1964 yılında Yozgat Çekerek´te doğdu. 1985 yılında Çukurova Üniversitesi İşletme Bölümü´nden mezun olduktan sonra üniversitede araştırma görevlisi olarak çalıştı. 1990 yılında, ABD´de otomotiv sektörünün merkezi olan Detroit´teki Wayne State Üniversitesi´nden işletme ve imalat mühendisliği alanlarında yüksek lisans, endüstri mühendisliği alanında ise doktora derecelerini aldı. ABD´de bulunduğu süre içerisinde otomotiv ve bilişim alanlarında uzmanlaştı. 2012 – 2016 tarihi arasında Başbakanlık AFAD Başkanlığı görevini yürüttü. Oktay, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş.(TAI) yönetim kurulu üyeliği görevinde bulundu. Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. yönetim kurulu üyeliği ve Türk Telekom A.Ş. yönetim kurulu başkan yardımcılığı görevlerini sürdürmektedir. Çok iyi derecede İngilizce bilmekte olup 3 çocuk babasıdır.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül: 1977 yılında Nizip´te doğdu. İlköğrenimini Cumhuriyet İlkokulu´nda tamamladı. Lise eğitimini Nizip ve Oğuzeli İmam Hatip Liselerinde sürdürdü, Nizip İmam Hatip Lisesi´nden mezun oldu. Yükseköğrenimini ise Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi´nde tamamladı. Lise yıllarından itibaren çeşitli STK´ların gençlik kollarında aktif olarak yer aldı. 1999-2001 yılları arasında Milli Gençlik Vakfı Üniversitelerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. Hukuki Araştırmalar Derneği (HUDER) üyesidir. Ankara´da serbest avukatlık yaptı. 7 Haziran 2015 tarihinde yapılan milletvekili genel seçiminde 25. Dönem Gaziantep Milletvekili olarak seçildi. AK Parti 5. Olağan Büyük Kongresi´nde yeniden MKYK üyeliğine seçilen Abdulhamit Gül, 13 Eylül 2015 tarihinde AK Parti Genel Sekreteri olarak görevlendirildi. 1 Kasım 2015 milletvekili genel seçiminde 26. Dönem Gaziantep Milletvekili olarak seçildi. Abdulhamit Gül evli ve üç çocuk babasıdır.

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu:  1969 yılında İstanbul´da doğdu. Plevne Lisesi´nin ardından İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi´nden mezun oldu. Siyasete, 1987 yılında Gençlik Kolları´nda başladı. Teşkilat Başkanlığı yaptı. 1995 yılında Gaziosmanpaşa İlçe Başkanlığı, 1999 yılında İstanbul İl Başkanlığı görevlerinde bulundu. 6 Ocak 2008 ve 16 Mayıs 2009 tarihleri arasında Demokrat Parti Genel Başkanlığı görevini yürüttü. 25 ve 26. Dönem AK Parti Trabzon Milletvekili, 27. Dönem AK Parti İstanbul Milletvekili olarak seçildi. 64. ve 65. Hükümetlerde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, 1 Eylül 2016 tarihinden itibaren yine 65. Hükümette İçişleri Bakanı olarak yer aldı. AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu üyesidir. 1994 yılından beri sigortacılık sektöründe faaliyet gösteren bir aile şirketi vardır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar:  Hulusi Akar, 1952 yılında Kayseri´de doğdu. Lise eğitimini Kayseri Lisesi´nde tamamladı. 1972´de Kara Harp Okulu, 1973´te Piyade Okulu´ndan mezun oldu. 1982´de Kara Harp Akademisi´ni, 1985´te Silahlı Kuvvetler Akademisi´ni bitirdi.  Akar´ın general rütbesindeki ilk görev yeri, Tunceli´nin Hozat ilçesiydi. Terörle mücadelenin yoğun olduğu 1998-200 yılları arasında, Hozat´ta İçgüvenlik Tugay Komutanı olarak görev yaptı. Akar 2002´de tümgeneral, 2007´de de korgeneral oldu. 2011 yılında, orgeneral rütbesine 1. sırada terfi etti. 2013 yılında ise, Kara Kuvvetleri Komutanlığı´na yükseldi. Akar, 2015 YAŞ kararıyla Genelkurmay Başkanı oldu. 2005 yılında Kara Harp Okulu komutanı olarak tümgeneral rütbesindeyken, Boğaziçi Üniversitesi´nde doktora yaptı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk:  Ankara´da doğdu.  Selçuk, Ankara Üniversitesi´nde Eğitim Bilimleri bölümünden mezun oldu. Eğitimde Psikolojik Hizmetler alanında aynı üniversitede yüksek lisansını tamamlayan Selçuk, doktorasını Psikolojik Danışma ve Rehberlik konusunda Hacettepe Üniversitesi´nde bitirdi. Yaklaşık 20 yıl Gazi Üniversitesi´nde Eğitim Fakültesi´nde öğretim üyeliği yapan Selçuk, 2003-2008 yıllarında da Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı yaptı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: 1965´te Konya´da doğdu. İlk ve orta öğrenimini doğduğu kentte, liseyi Bursa Erkek Lisesi´nde bitiren Koca, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi´ni 1988´de tamamlayarak tıp doktoru unvanını aldı. İhtisasını İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı´nda tamamlayarak 1995´te Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı olan Koca, çeşitli sağlık kurumlarında hekimlik ve medikal direktörlük görevlerinde bulundu. Koca, kurduğu ve başkanlığını yürüttüğü sağlık kurumlarında Türkiye´nin sağlıkta dönüşüm politikaları doğrultusunda önemli atılımlar gerçekleştirdi.

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez: 1965 tarihinde Bilecik´te doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul´da bitirdi. Üniversite eğitimini ise Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Fakültesi Elektronik Mühendisliği Bölümünden 1987 tarihinde tamamlayarak mezun oldu.  1994 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden İGDAŞ´ta Etüt ve Proje Müdürlüğü, Genel Müdür Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu üyeliği görevlerini icra etti. Evli ve 3 çocuk babası olan Fatih Dönmez, 2015 yılında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarlığına görevine getirildi. 4 Ocak 2008´de EPDK Kurul üyeliğine atanan Dönmez, EPDK´nın üyesi olduğu Enerji Düzenleyicileri Bölgesel Birliği 2008 ve 2010 genel kurullarında üye ülkelerin temsilcileri tarafından yönetim kurulu üyesi seçildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum: 1976 yılında Ankara´da doğdu. Selçuk Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Yüksek Okulu İnşaat Mühendisliği Bölümü´nden 1999 yılında mezun oldu. Kurum, 2005 yılına kadar birçok özel kuruluşta görev aldı. T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı iştiraki Emlak Konut GYO A.Ş. Genel Müdürlük görevini  icra etti. Murat Kurum evli ve 2 çocuk babasıdır.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy: 1968´de İstanbul´da doğdu. İstanbul Alman Lisesinin ardından, İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü´nden mezun oldu. Turizm sektöründe 25 yılı aşkın bir geçmişe sahip olan Mehmet Ersoy, tur şirketi ve çeşitli otellerin de sahibi. Turizm sektöründe adından söz ettiren isimler arasına yerleşen, binlerce kişiye istihdam sağlayan  Mehmet Ersoy, evli ve iki çocuk babası.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu: 1976 yılında İstanbul´da dünyaya geldi. Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü´nde eğitim gördü. Sonrasında aynı üniversitenin mahalli idareler ve yerinden yönetim programında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Spor Toto Teşkilat Başkanlığı görevini yürüten Kasapoğlu Spor Genel Müdürlüğü´nde "Sportif Değerlendirme ve Geliştirme Kurulu" üyesi olarak da faaliyet gösterdi. İngilizce ve Arapça bilen Mehmet Muharrem Kasapoğlu, evli ve bir çocuk babasıdır.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak: 1978 yılında İstanbul´da doğdu. İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme bölümü lisans mezuniyetinin ardından yüksek lisansını New York Pace Üniversitesi Lubin School of Business´ta tamamladı. Bankacılık ve Finans bölümünden “Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının Finansmanı” tezi ile doktora derecesi aldı. 1996 yılında başladığı profesyonel iş hayatında, ekonomi, enerji ve finans başta olmak üzere farklı iş kollarındaki girişimlere yönetici olarak öncülük etti. 25., 26. ve 27. Dönem İstanbul milletvekili olarak Meclis´e girdi. 64. ve 65. Hükümetlerde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olarak görev yaptı. Bakanlığı döneminde Türkiye´nin orta ve uzun vadeli enerji politikalarından oluşan Milli Enerji ve Maden Strateji Belgesi hazırlandı. Bu kapsamda doğalgazdan güneş ve rüzgar enerjisine kadar geniş bir alanda, dünyaya örnek olacak projeler hayata geçirildi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan: 29 Nisan 1960 Trabzon doğumlu olan Mehmet Cahit Turhan, 1981 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mimarlık Fakültesi İnşaat Bölümünü bitirdi. Çalışma hayatına 1985 yılında İstanbul 17. Bölge Müdürlüğü Kapıkule-Edirne Yolu (Edirne Kent Geçişi) Grup Şefliği emrinde Mühendis olarak başladı. 1986 yılında Karadeniz Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Yüksek Lisans eğitimini tamamlayan Mehmet Cahit Turhan, aynı bölge müdürlüğünde 1988 tarihinde büro mühendisi, 1990 tarihinde kontrol mühendisi, 1994 tarihinde Çatalca Köprülü Kavşağı (TEM) Çatalca Arası Bağlantı Yolu Otoyolu Yapım Kontrol Şefi görevlerine atandı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: 1968 yılında Alanya´da dünyaya geldi. 2013-2014 yıllarında AB Bakanlığı ve 2010-2012 yılları arasında Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Başkanlığı görevlerini yürüttü. 2002, 2007, 2011, 2015 genel seçimlerinde ve son olarak 24 Haziran genel seçimlerinde Antalya milletvekili seçilen Çavuşoğlu, AK Parti´nin kurucu üyelerinden biridir. Mevlüt Çavuşoğlu, 62, 64 ve 65. hükümetlerde Dışişleri Bakanı olarak görev yaptı.

Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk: 1979 Ordu doğumludur. 2003-2007 yılları arasında Teksas Üniversitesi´nde araştırma asistanı, 2007´den itibaren İslam İşbirliği Teşkilatı SESRIC´te kıdemli araştırmacı olarak görev yaptı.  Halen SESRIC İstatistik ve Enformasyon Direktörüdür. Çok sayıda Türkçe ve İngilizce yayını bulunmaktadır. Yerli ve yabancı üniversitelerden dereceler, burslar, sertifikalar almıştır. KADEM Ankara Temsilciliği ve Denetleme Kurulu Üyeliği, Kadın Birliği Platformu Üyeliği, Satrançla Büyüyorum Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği ve Bilkent Üniversitesi Mezunları Derneği Üyeliği bulunuyor.  Evli olan Selçuk iyi derecede İngilizce biliyor.

 

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli: 1973 yılında İzmir´de doğdu. Merhum Türk siyasetçi Ekrem Pakdemirli´nin oğludur. Bilkent Üniversitesi, İşletme Fakültesi´ndeki lisans eğitiminin ardından, Başkent Üniversitesi´nde İşletme Yüksek Lisans, Celal Bayar Üniversitesi İktisat Bölümü´nde doktora çalışmalarını tamamladı. Pakdemirli, gıda, teknoloji ve otomotiv alanında serbest girişimcilik yaptı, çeşitli şirketlerin kuruluşunda bulundu, yöneticiliğini yaptı. Bunun yanı sıra kariyeri süresince Türkiye´nin ilk 500 sanayi kuruluşunda yer alan bir seramik firması ve halka açık bir gıda firmasının genel müdürlük görevlerini üstlenmiştir.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank: 1976 yılında Trabzon´un Of ilçesinde dünyaya geldi. Varank, Tallahassee Community College´da Ağ Hizmetleri Teknolojisi alanında eğitim aldı ve aynı zamanda Florida State Üniversitesinde uzman ve araştırmacı olarak görev yaptı. Yüksek lisansını Indiana Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Bölümü´nde tamamlayan Varank, eş zamanlı olarak bilgi teknolojileri ve inovasyon araştırmaları yapan Indiana University Pervasive Technology Institute´te araştırmacı ve sistem yöneticisi pozisyonunda görev yaptı. 2016 yılında Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından “Büyükelçi” unvanı verilen Varank, iyi derecede İngilizce biliyor. Mustafa Varank evli ve iki çocuk babasıdır.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan: 1958 tarihinde Manisa´nın Demirci ilçesinde doğdu. Üniversite eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Fakültesi´nden mezun olarak tamamladı. Üniversite eğitiminin akabinde yüksek lisans eğitimini de aynı fakültede icra etti. Kariyerine ilk kez 1981 tarihinde TSKB Türkiye Sınai Kalkınma Bankası´nda başladı. İngilizce dil bilgisi bulunan Ruhsar Pekcan, evli ve iki çocuk annesidir.

 

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: SULTAN ŞEHİR BAKAN KALDI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
“Parti İşi, Fedakarlık İşidir”
“Parti İşi, Fedakarlık İşidir”
AK Parti Kasım ayı İl Danışma Meclisi Toplantısı dün Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi´nde gerçekleştirildi.
19 Kasım´da Hizmete Girecek
19 Kasım´da Hizmete Girecek
Tek seferde yapılan ve Türkiye´nin en büyük yurt projesi olan 10 bin kişilik Sivas Merkez Yüksek Öğrenim Öğrenci Yurdu´nda incelemelerde bulunan Vali Salih Ayhan, “19 Kasım Pazartesi gününden itibaren arkadaşlarımız burada öğrencileri misafir etmeye başlayacak” dedi.
“Üretimi Her Şartta Destekleyeceğiz”
“Üretimi Her Şartta Destekleyeceğiz”
İlimizin yatırım ve üretim üssü olacak Demirağ Organize Sanayi Bölgesi´nde başlatılan altyapı inşaat şantiyesinde incelemelerde bulunan Vali Salih Ayhan, “Ankara ile ilişkilerimizi güçlü tutarak Sivas´ın üretimini her şartta destekleyeceğiz” dedi.
TSO Meclisi´nden Aydın´a ‘Devam´ Çağrısı
TSO Meclisi´nden Aydın´a ‘Devam´ Çağrısı
Belediye Başkanı Sami Aydın, Ticaret ve Sanayi Odası Meclis toplantısına konuk olarak, ilimizde yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler verdi.
Ağacı Bekçi Değil Sevgi Korur
Ağacı Bekçi Değil Sevgi Korur
İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından etkinlikle bir adet fidan toprakla buluşturuldu. Toprakla buluşturdukları fidanlara can suyu veren Vali Salih Ayhan, Sivas´ın ağaçlandırma çalışmalarında Türkiye´de örnek illerden bir tanesi olduğunu söyledi.
Deneyimlerini Paylaştılar
Deneyimlerini Paylaştılar
Obeziteden kurtulanlar ve kurtulmak isteyenler Medicana Sivas Hastanesi tarafından düzenlenen etkinlikte bir araya geldi. Etkinlikte; obezite tedavisi gören kadınlar, obezite tedavisi görmeyi düşünen kadınlarla deneyimlerini paylaştı.
Yiğiter, Güven Tazeledi
Yiğiter, Güven Tazeledi
Diyanet-Sen Sivas Şubesi 3. Olağan Genel Kurulu geçtiğimiz hafta yapıldı. İki adayın yarıştığı genel kurulda mevcut başkan Vahit Yiğiter, 75 oyla başkanlık koltuğuna tekrar oturarak güven tazeledi.
“MİNNETLE ANIYORUZ”--Video
“MİNNETLE ANIYORUZ”--Video
İl Genel Meclisi Kasım ayı toplantılarının 7. oturumu dün gerçekleştirildi. Meclis Başkanvekili Ferhat Ünsal koordinesinde yapılan oturumda gündem dışı söz alan grup başkanvekilleri, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk´ü aramızdan ayrılışının 80. yıl dönümü nedeniyle rahmetle andı.
“Sivas Ata´sını 108 Gün Bağrına Bastı”
“Sivas Ata´sını 108 Gün Bağrına Bastı”
Sivas´ın Mustafa Kemal Atatürk´ü kurtuluş mücadelesi döneminde 108 gün boyunca bağrına bastığını belirten Vali Salih Ayhan, “Ebediyete irtihalinin 80. yıldönümünde, Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere, Milli Mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kere daha saygı, rahmet ve şükranla anıyor, kahraman gazilerimize de hayırlı ömürler diliyorum” dedi.
Aydın: “Rahmetle Anıyoruz”
Aydın: “Rahmetle Anıyoruz”
Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, 10 Kasım Atatürk´ü Anma Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Aydın, mesajında Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü, ölümünün 80. yılında sevgi, saygı ve rahmetle andıklarını belirtti.
Köksal: “Şükranla Anıyoruz”
Köksal: “Şükranla Anıyoruz”
10 Kasım nedeniyle bir mesaj yayımlayan SESOB Başkanı Beşir Köksal, “Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük lider, eşiz devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk´ü, silah arkadaşlarını ve ülkemiz için savaşan tüm kahramanlarımızı bir kez daha rahmet ve şükranla anıyorum” dedi.
Çetindağ: “Özlem ve Saygıyla…”
Çetindağ: “Özlem ve Saygıyla…”
Sivas Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ, 10 Kasım Atatürk´ü Anma Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.
“Çok İyi Yerlere Taşıyacağız”
“Çok İyi Yerlere Taşıyacağız”
Okul ziyaretleri kapsamında Ülkü İmam Hatip Ortaokulu´nu ziyaret eden Vali Salih Ayhan, öğrenci ve öğretmenlerle bir araya geldi.
Muhtarlardan Aydın´a Övgü
Muhtarlardan Aydın´a Övgü
İstişare toplantısı için ilimize gelen Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Başkanı Bekir Aktürk, Belediye Başkanı Sami Aydın´ın projelerinden övgüyle bahsetti. Aktürk, “Tünel projeniz çok muazzam. Diğer kavşaklar, köprüler hepsi amacına uygun ve sorunları çözen nitelikle projeler” dedi.
“Teknolojinin Gelişimi Üniversitelere Bağlı”
“Teknolojinin Gelişimi Üniversitelere Bağlı”
TEKNOKENT´te verilen 10 günlük yazılım ve programlama kursunu başarı ile tamamlayan 25 kursiyer sertifikalarına kavuştu.
Tarihi Yapıları Yakından İncelediler--Video
Tarihi Yapıları Yakından İncelediler--Video
Cumhuriyet Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Öğrenci Kulübü tarafından öğrencilerin tarihi eserleri yakından incelemelerine olanak sağlamak için Tokat´a gezi programı düzenlendi.
Önceliğimiz İnsana Hizmettir
Önceliğimiz İnsana Hizmettir
AK Parti´den Belediye Başkan aday adaylığını açıklayan Av. Burhanettin Kuru, ilimizdeki rutin belediyecilik hizmetlerinin başarıyla yürütüldüğünü belirterek, “Şehir insanıyla güzeldir ve önceliğimiz insana hizmettir. Belediyecilik anlayışımızda yapılan bütün bu hizmetleri yapmaya devam edeceğiz ama yeni dönemde partimizin sosyal belediyecilik ve gönül belediyeciliği alanındaki önemli vurgusunu da yerine getirmek istiyoruz” dedi.
“Hep Beraber Hizmet Edeceğiz”
“Hep Beraber Hizmet Edeceğiz”
Okul müdürleri ile ‘Beslenme Dostu Okul ve Beyaz Bayrak Sertifika Dağıtım Töreni´nde bir araya gelen Vali Salih Ayhan, “Milli Eğitim Bakanlığı´nda 2 yıl 1 ay çalışmış bir bürokrat olarak sizlerle aynı camiada olmaktan dolayı mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. Şimdi unvan, lokal anlamda farklılaştı ancak Sivas ilimize hep beraber hizmet edeceğiz” dedi.
“Özgün Projeler Çıkaracağız”
“Özgün Projeler Çıkaracağız”
İl Milli Eğitim Müdürlüğü´nü ziyaret ederek kurumun çalışmaları hakkında İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı´dan bilgi alan Vali Salih Ayhan, “Vizyonumuza uygun çalışmalar yapmamız lazım. Sivas´ı eğitimde ciddi manada iyi yerlere getireceğiz, özgün projeler çıkaracağız” dedi.
ÇEDAŞ´tan Kızılay´a Destek
ÇEDAŞ´tan Kızılay´a Destek
Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ) çalışanları, Kızılay Haftası´nda “Enerjimizle yanınızdayız” sloganıyla başlatılan “kök hücre ve kan bağışı kampanyası” kapsamında Kızılay´a bağışta bulundu.
Çalışmalar Aralıksız Sürüyor
Çalışmalar Aralıksız Sürüyor
Sivas Belediyesi´nin çok amaçlı kapalı pazar yeri projesinin son örneği olan Cumartesi Pazarı´nda çalışmalar yoğun bir şekilde devam ediyor.
Sarılar´dan Kan Bağışı Çağrısı--Video
Sarılar´dan Kan Bağışı Çağrısı--Video
Kızılay Sivas Şube Başkanı Mustafa Sarılar, İl Genel Meclisi Kasım ayı toplantılarının 6. oturumuna katıldı. Çalışmaları hakkında meclis üyelerini bilgilendiren Başkan Sarılar, kanın acil değil sürekli ihtiyaç olduğunu belirterek, “Kızılay olarak ‘1 ünite kan, 3 kişiye can´ sloganıyla hareket ediyoruz. Bugün sağlıklıyız ama buradan çıktıktan sonra başımıza ne geleceğini bilemeyiz. Acil kana ihtiyacımız olabilir. Kan verme konusunda halkımızın duyarlılığına çok teşekkür ediyorum ama yetmez” dedi.
İstihdama Yönelik Projeler Hız Kesmeyecek--Video
İstihdama Yönelik Projeler Hız Kesmeyecek--Video
Pazartesi günü göreve başlayan Vali Salih Ayhan, çalışmalarda sona yaklaşılan Sivas Kültür Merkezi ile Kayak Simülasyon Merkezi inşaatında incelemelerde bulundu. Yüklenici firma yetkililerinden bilgi alan Vali Ayhan, daha sonra Et ve Süt Kurumu´nu ziyaret etti.
“Ankara´daki Dönüşüme Ayak Uyduracağız”
“Ankara´daki Dönüşüme Ayak Uyduracağız”
Zübeyir Kemelek İlkokulu-Ortaokulu´nu ziyaret ederek öğrenciler ve eğitimcilerle bir araya gelen Vali Salih Ayhan, “Çok iyi bir bakanımız var. Çok iyi değişim ve dönüşümler olacak. Biz de Ankara´daki değişim ve dönüşüme ayak uyduracağız” dedi.
Fotomatikler Hizmete Girdi
Fotomatikler Hizmete Girdi
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi´nde merkezi yemekhane ve kütüphaneye fotoğraf çıktısı alınmak üzere bilgisayar tabanlı 2 adet fotomatik cihazı konuldu.
“Devletimizin Sıcak Yüzü Her Daim Hissedilecek”
“Devletimizin Sıcak Yüzü Her Daim Hissedilecek”
İhramcızade İsmail Hakkı Toprak Huzurevi´nde kalan yaşlıları ziyaret eden Vali Ayhan, “Sizler bizlere emanet, ailemizin bir parçasısınız. Devletimizin sıcak yüzü burada her daim hissedilecektir. Sizlerin bir derdi, sıkıntısı, bir problemi olduğu zaman emrinizde olduğumu ifade etmek istiyorum” dedi.
Köksal´dan İlçe Odalara Ziyaret
Köksal´dan İlçe Odalara Ziyaret
Gürün ilçesinde bir dizi ziyaretlerde bulunan SESOB Başkanı Beşir Köksal, “Bu ziyaretimiz biraz da hüzünlü oldu" dedi.
Öğretmenlere Harezmi Eğitim Programı
Öğretmenlere Harezmi Eğitim Programı
Sivas İl Milli Eğitim Müdürlüğü´nün koordinesinde ilimizdeki öğretmenlere yönelik Harezmi Eğitim Modeli hizmetiçi eğitim programı başladı.
Kayyum Atansın İşçiler Nefes Alsın
Kayyum Atansın İşçiler Nefes Alsın
Sivas Demir Çelik Fabrikası´nda çalışan yüzlerce işçi yine mağdur edilmeye devam ediyor. Bir türlü dikiş tutturulamayan fabrikada şuan itibariyle çalışan yaklaşık 450 işçi aylardır maaş alamıyor.
“Sivas´ın Karşısına Yeni Projelerle Çıkacağız”
“Sivas´ın Karşısına Yeni Projelerle Çıkacağız”
Vali Salih Ayhan; “Buradaki ekibi tanıyorum. Geçmişteki projeleri biliyorum. Olgunlaşanları, devam edenleri biliyorum. Bundan sonra olabilecekleri de tahayyül ediyorum. 2 aylık bir zaman diliminde onları somutlaştırarak olgunlaştırdıktan sonra inşallah Sivas´ın karşısına yeni projelerle çıkacağız” dedi.
DOLAR
5.4764
EURO
6.1672
Sivas
 • Bugün  2 °
 • Çarşamba  2 °
 • Perşembe  2 °
 • FOTO GALERİ
  VİDEO GALERİ
  Başlangıç Tarihi
  Bitiş Tarihi
  Bir köy muhtarsız olmaz.Bir iğne ustasız olmaz,sahipsiz olamaz. Bir harf kâtipsiz olamaz, biliyorsun.Nasıl oluyor ki; nihayet derecede muntazam şu Kâinat Hakim’siz olur ?

  BEDİÜZZAMAN SAİD NURSİ (R.A)
  sxyl

  Çok Okunanlar
  Çok Yorumlananlar
  BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ? -Hapşırdığınız zaman kalbinizde dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur. (Ya bi kez griptim hesapladım 120 kez hapşırmışım demek ki kalbim 1 dakika durmuş o gün) -Eiffel kulesinin tepesine çıkana kadar

  İlginç Bilgiler