GÜNDEM 6.03.2021 07:00:00 0

Tedbirlere Harfiyen Uymalıyız

Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, “Amacımız, düşük riskli iller arasında yer almak. Bunun için hem vatandaşlarımızın hem de iş yerlerimizin tüm tedbirlere harfiyen uyması gerekiyor" dedi.

Hayrullah AĞKAŞ

Covid-19 salgınında kademeli normalleşme dönemine girilirken, orta riskli bölgede yer alan Sivas'ta normalleşme ile birlikte denetimler de sıkılaştırıldı. Sivas Valiliği koordinesinde gerçekleştirilen Dinamik Denetim Modeli kapsamında il genelinde 324 ekip ve aralarında Milli Eğitim Müdürlüğü personellerinin de bulunduğu 3 bin 14 personel denetim için sahaya indi.

Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı bu kapsamda bazı iş yerlerini ziyaret ederek, işletme sahipleri ve vatandaşlara önemli uyarılarda bulundu. Salgın kapsamında alınan tedbir ve kurallara dikkat edilmesi gerektiğini belirten Savaşçı; "Sivas, kademeli normalleşme süreci ile birlikte orta riskli bölgede yer aldı. Amacımız, düşük riskli iller arasında yer almak. Bunun için hem vatandaşlarımızın hem de iş yerlerimizin tüm tedbirlere harfiyen uyması gerekiyor. Bildiğiniz gibi bu süreçte okullarımızda da yüz yüze eğitime geçildi. Çocuklarımızın eğitimlerine aksamadan devam edebilmeleri için her birimizin çok dikkatli olması gerekiyor. Lütfen hem ülkemizin geleceği hem de geleceğimizin teminatı olan yavrularımızın geleceği için maske, mesafe ve temizlik kuralları ile alınan tüm tedbirlere uyalım" dedi.