“Sivas Termal Kenti Olsun”--Video
Bilici İnşaat Siv-Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akif Bilici, 45 gün önce hizmete giren termal otelde basın mensuplarıyla bir araya geldi.
Tarih: 4.8.2018 07:00:00

OĞUZHAN SARZEP/HAYRULLAH AĞKAŞ

Yaklaşık 1,5 ay önce hizmet vermeye başlayan Bilici Termal, basına kapılarını açarak tanıtım toplantısı gerçekleştirdi.

Siv-Yapı İnşaat olarak, Sivaslıların ve ilimize gelen misafirlerin şifa bulması ve dinlenmesi için 2013 yılında temeli atılan Bilici Termal Jeotermal ve Devre Mülk hizmet vermeye başladı.

Bu kapsamda Bilici İnşaat Siv-Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akif Bilici, 45 gün önce hizmete giren termal otelde basın mensuplarıyla bir araya geldi.

“SİVAS BİR TERMAL VE

TURİZM KENTİ OLABİLİR”

Basın mensuplarına açıklama yapan Mehmet Akif Bilici, Türkiye´nin en güçlü termal su rezervine sahip olduklarını belirterek; “Bu projeyi yaklaşık 45 gün önce hayata geçirdik. Projeye başladığımızdan beri söylediğimiz tek söz şu; “Sivas bir termal ve turizm kenti olabilir.” Türkiye´nin en güçlü termal su rezervine sahip olan, hiçbir termal bölgede olmayan ulaşımda karayolu, havayolu ve hızlı trenin kesişme noktasında avantajlı bir bölgede bir yatırım yapıyoruz ve bu avantaj Türkiye´nin hiçbir termal bölgesinde yok” dedi.

“ŞEHRİN ÖNÜ ÖNÜMÜZDEKİ

YILLARDA CİDDİ ANLAMDA AÇIKLACAK”

Bilici, Sivas´ın büyük bir tarih kenti olduğunu vurgulayarak şunları söyledi; “Aynı zaman da da projenin destekleyici unsuru şehrin şok ciddi bir tarih ve kültür turizmine sahip olmasıdır. Selçuklunun Konya´dan sonra en fazla eserinin olduğu bir şehirdir Sivas. Selçuklunun en büyük hastanesinin olduğu bir şehirdir. UNESCO Dünya mirası listesine giren bir Divriği Ulu Cami´miz var. Türkiye´nin en büyük Arkeoloji müzesi Sivas´tadır. Cumhuriyetin Temellerinin atıldığı 4 Eylül Kongresinin yapıldığı bir şehir. Bütün bu alt yapıyı termal turizmle birleştirdiğiniz de, bu şehrin önü önümüzdeki yıllarda ciddi anlamda açık olacak.”

“AMACIMIZ BİR ANLAMDA DA

SİVAS´IN TANITIMINI YAPMAK”

Otel hakkında bilgiler veren Bilici İnşaat Siv-Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akif Bilici; “Termal turizmin en büyük özelliği gelen misafirlerinizi hem sağlık ve termalde hem de tatilden faydalandırmak. Bunu yaparken de insanların sıkılmadan, ailesiyle, çocuklarıyla keyifli bir tatil yaparak yolcu etmek. Bu anlamda projemizde sadece oda, havuz, reception arasında sıkışmış bir tatil anlayışında değil, açık havuzlar ve aqua parklarla beraber, kanyonuyla beraber, alışveriş alanlarıyla beraber, seyir terasları, mini golf alanları, çocuklar için tırmanma duvarları, oyun parkı olan bir proje yaptık. Buradaki amacımız da insanların giderken hem bu olanakları, bu imkanları burada yaşayıp, hem de hizmet kalitesini aynı zamanda üst planla tutulan bir tatil köyü de varmış diyerek yolcu etmek ve tesisle beraber Sivas´ın bir anlamda tanıtımını yapmak tüm amacımız bu. 45 Gündür de bu amaçla hizmet vermeye başladık” ifadelerini kullandı.

“İNŞALLAH BÖLGEMİZ TERMAL

TURİZM BÖLGESİ HALİNE GELİR”

Bölgenin kısa süre içerisinde termal turizm bölgesi haline gelmesi temennisinde bulunan Bilici şu ifadeleri kullandı; “Bölgede şuanda 2 tane proje olarak hizmet veriyoruz. Amacımız ve temennimiz inşallah önümüzdeki yıllarda bu 2 tane projenin sayısının 3´e, 4´e, 5´e çıkarak hızlı bir şekilde bölgenin termal turizm bölgesi haline gelmesi ve Doğu´nun Afyon´u olması. Bu hayal değil, çünkü projelerin altyapısı buna uygun. Gelecek yatırımcılar için bölge şuanda Türkiye´nin en güçlü termal rezervine sahip. Altyapısıyla şuanda her şey oturmuş durumda bir bölge. Bu anlamda da Sivas´ın bundan sonraki gelecek termal bölgedeki yatırımlarına her iki projemizde ciddi anlamda ön ayak olacaktır. Bizim buradaki amacımız müşteri memnuniyetini ve hizmet kalitesini üst seviyede tutarak bundan sonraki gelecek yatırımcılara hem ciddi referans olmak hem de aynı zamanda mevcut konaklayan misafirlerimizin de bu ölçüde dışarıya bizlerin reklamını yaparak katkı sağlamaları.”

“SUYUMUZUN CİDDİ ANLAMDA

TEDAVİ EDİCİ ÖZELLİĞİ VAR”

Son olarak termal su hakkında bilgi veren Bilici; “Termal suyumuzun en önemli özelliği romatizma ve eklem hastalıklarına iyi geliyor. Çünkü suyumuzun içerisinde Hacettepe Üniversitesinde yaptırdığımız analizlerde 54 tane element var ve bunların yoğun kısmı da demir, kalsiyum ve magnezyum. Biz bu elementlerin mineral yapısı için suyu testlere gönderdik. Bunların sonuçlarını bekliyoruz. Buradaki suyumuzun özelliği de insan vücut sıcaklığına yakın. Bölgenin suyu 48 derece. Ama termal suya gelirken güzel bir işlemden geçirerek biz bunu 36 dereceye indirdik. Yani insan vücut sıcaklığı doktorlar tarafından ön görülen sıcaklıktır. Dolayısıyla suyun içerisine girdiğiniz de su sizi yakmıyor. Bu anlamda ciddi bir avantajdır. Onun dışında romatizma hastalıklarında da ciddi tedavi edici özelliği var. Aynı zamanda boyun, kireçlemelerde ve fıtıklarda suyumuzun Sağlık Bakanlığınca onaylanmış ve bu hastalıklara şifa anlamında ciddi katkısı olan suyumu var” şeklinde konuştu.

TERMAL OTEL HAKKINDA…

5 yıldızlı termal otel ve tatil köyü ihtiyacını gidermek için Sivas-Ankara karayolu üzerinde kaplıca bölgesine 40 milyon lira yatırım bedeliyle inşa edilen Bilici Termal Devre Mülk ve Tatil Köyü hizmete açıldı. 12 bin 404 metre kare alana inşa edilen termal tatil köyü 159 daire bulunuyor. Otelde, Termal havuzlar, yüzme havuzu ve kaydıraklar, Türk hamamları, buhar saunaları, saunalar, masaj odaları, güzellik salonları ve fitness salonları yer alıyor. Termal otelde bulunan 46 derece sıcaklıktaki su soğutularak havuzlara 36 derece olarak veriliyor. Termal suyunun birleşiminde yer alan mineraller birçok hastalığın tedavisinde kullanılıyor.

/resimler/2018-8/3/1631549390638.jpg

/resimler/2018-8/3/1632045015847.jpg

/resimler/2018-8/3/1632181266118.jpg

/resimler/2018-8/3/1632293141321.jpg

/resimler/2018-8/3/1632402985303.jpg

/resimler/2018-8/3/1632500797977.jpg

/resimler/2018-8/3/1633369861414.jpg

/resimler/2018-8/3/1634078299439.jpgVideo Tarihi: 3.8.2018 14:49:48
Kaynak: İRADE

Anahtar Kelimeler: Termal Video
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Emin Adımlarla İlerleyeceğiz
Emin Adımlarla İlerleyeceğiz
Sivas Ziraat Odası´nın 26. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Konferans Salonu´nda yapılan seçimlerde mevcut başkan Hacı Çetindağ´ın yanı sıra Birgül Canikligil, Durmuş Şeker ve Ali Pek olmak üzere 4 isim yarıştı. 195 delegenin oy kullandığı başkanlık seçimlerinde 114 delegenin oyunu alan Çetindağ, yeniden başkanlık koltuğuna oturdu.
Cansın Moda Evi Açıldı
Cansın Moda Evi Açıldı
İş kadını Cansın Demir İnce ve Sibel Yıldız Buldu ortaklığında Cansın Moda evi Saray Bosna Caddesinde hizmete açıldı.
“THK, Savunma Sanayimizin Yüz Akıdır”
“THK, Savunma Sanayimizin Yüz Akıdır”
Türk Hava Kurumu´nun (THK) kuruluşunun 94´üncü yıl dönümü nedeniyle Atatürk Anıtı´na çelenk sunuldu. Törende konuşan THK Şube Başkanı Sebahattin Erbıyık, “Türk Hava Kurumu, envanterindeki donanım gücü ve yetişmiş teknik personeli, etkili, verimli ve istikrarlı çalışmaları, güvenilir olma özellikleri ile uluslar arası alanda saygındır ve ünlüdür. Türk Hava Kurumu; havacılık faaliyetlerinin öncüsü, savunma sanayimizin destekleyicisi ve yüz akıdır” dedi.
“Mücadele Edeceğiz”--Video
“Mücadele Edeceğiz”--Video
Soyadını demiryolu yapımı projesindeki başarısından dolayı Atatürk´ten alan Nuri Demirağ, Güçlü Sanayici İşadamları ve Yöneticileri Derneği (GÜÇSİYAD) Sivas Şubesi tarafından tertip edilen program kapsamında anıldı. Büyük Otel´de gerçekleştirilen programda konuşan GÜÇSİYAD Genel Başkanı Turgay Erence, “Demirağ gibi değerlerin ortaya çıkabilmesi için mücadele edeceğiz” dedi.
“İşbirliği Protokolü İmzalanmalı”
“İşbirliği Protokolü İmzalanmalı”
Emekliliği gelen ancak maddi imkansızlıklar nedeniyle prim borcunu ödeyemeyen çok sayıda esnafın olduğunu ifade eden SESOB Başkanı Beşir Köksal, “SGK ve kamu bankaları arasında yeni bir işbirliği protokolü imzalanmalı” dedi.
Kuleden Düşen Tekniker Ağır Yaralandı
Kuleden Düşen Tekniker Ağır Yaralandı
Hafik ilçesinde onarım için çıktığı baz istasyonunun kulesinden düşen tekniker ağır yaralandı.
Soluk, Hastane İnşaatını İnceledi
Soluk, Hastane İnşaatını İnceledi
AK Parti Sivas Milletvekili Mehmet Habib Soluk, Hafik ilçesinde incelemelerde bulundu.
“Sivas, Değişim Yaşayacak”
“Sivas, Değişim Yaşayacak”
Vali Salih Ayhan, “100 Günde Basınla Yüz Yüze” adlı program kapsamında Sivas´ta faaliyet gösteren yazılı ve görsel basının temsilcileriyle bir araya geldi. İlimize yapılan ve yapılması planlanan yatırımların değerlendirildiği programda konuşan Vali Ayhan, “İnşallah önümüzdeki süreçte ilimiz pek çok konuda değişim ve dönüşüm yaşayacak” dedi.
“Desteğe Devam Edeceğiz”
“Desteğe Devam Edeceğiz”
Vali Salih Ayhan, Tarım ve Orman İl Müdürü Seyit Yıldız ve Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müdürü Bekir Sıtkı Eminoğlu ile birlikte OSB´de faaliyet gösteren işletmelerde incelemelerde bulundu. Sivas ekonomisine katkı sunan firmalara teşekkür eden Vali Ayhan, “Üreticilere destek olmaya devam edeceğiz” dedi.
Eksikler Giderilmeli--Video
Eksikler Giderilmeli--Video
2018 yılında tadilata alınan Altınyayla Kapalı Spor Salonu´nda bulunan eksikler, İl Genel Meclisi Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Murat Toraman ve komisyon üyeleri tarafından gerçekleştirilen incelemeler neticesinde ortaya çıktı. Spor salonundaki eksiklerin kısa sürede giderilmesi bekleniyor.
Kuduza Karşı Uçaklı Aşılama
Kuduza Karşı Uçaklı Aşılama
Tarım ve Orman İl Müdürü Seyit Yıldız, "Türkiye´de Kuduza Karşı Ağızdan Aşılama Projesi” kapsamında Sivas´ta aşılama çalışmalarına başlayacaklarını söyledi. Aşılama çalışmalarının uçakla aşı kapsüllerinin havadan açık alan ve kırsala atılarak yapılacağını ifade eden İl Müdürü Yıldız, önemli uyarılarda bulundu.
Çiftçiler Başkanını Belirleyecek
Çiftçiler Başkanını Belirleyecek
Geçtiğimiz yıl 29 Aralık´ta gerçekleştirilen delege seçimlerinin ardından Sivas Ziraat Odası başkanlığı seçimleri için delegeler yarın sandık başına gidecek. Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Konferans Salonu´nda gerçekleştirilecek seçimler 10.00´da başlayacak, 17.00´da sona erecek.
Patates Ekimine Karantina Engeli
Patates Ekimine Karantina Engeli
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli aralarında Sivas´ın da yer aldığı 25 ilde karantina etmeni olan patates siğili hastalığı, patates ve domateste bakteriyel solgunluk, patates kahverengi çürüklüğü, patates halka çürüklüğü ve patates kist nematodlan nedeniyle ekim yasağı uygulandığını belirtti.
Sultan Şehir İlk 10´a Girdi
Sultan Şehir İlk 10´a Girdi
Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi´nin (ADNKS) sonuçlarına göre 2018 yılında nüfusunu önceki yıla göre 25 bin 307 kişi artırarak 646 bin 608 kişiye çıkaran Sivas; nüfusu en hızlı büyüyen iller sıralamasında ilk 10 il arasına adını yazdırdı.
“Toplumun İçine Girin”
“Toplumun İçine Girin”
2019 yılının ilk ´Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu´ toplantısı Vali Salih Ayhan başkanlığında gerçekleştirildi. Kurul üyelerine seslenen Vali Ayhan, “Alkol bağımlığı, tütün bağımlığı ve çağımızın en önemli sorunu haline gelen teknolojik bağımlılık ile ilgili gerekli önlemleri alalım ve uygulayalım. Sizlerden beklentim; toplumun içine girin, aileleri dinleyin. Onlar size ulaşmak için uğraşmadan siz onları fark edin, tedavi edin" dedi.
Atık Tekerler Eve Dönüştü--Video
Atık Tekerler Eve Dönüştü--Video
Soğuk ve yağışlı havalarda sokakta yaşayan kedilerin daha rahat ve sıcak bir ortamda yaşamını sürdürebilmesi amacıyla Divriği Atatürk Yatılı Bölge Ortaokulu´nda ‘Kedi Evi Projesi´ başlatıldı. Proje kapsamında ilçedeki atık tekerlerden kedi evleri yapılarak okul bahçesine yerleştirildi.
“40 Yıllık Sorunlar Çözüldü”
“40 Yıllık Sorunlar Çözüldü”
Mehmet Akif Ersoy Mahalle Muhtarı Mehmet Hazman ve mahalle sakinleri Belediye Başkanı Sami Aydın´ı makamında ziyaret ederek Sivas´a yapılan hizmetler için teşekkür etti. Ziyaret esnasında konuşan Muhtar Hazman, “5 yıl boyunca Sivas´a ve mahallemize sayısız hizmetler yaptınız. Sizin döneminizde mahallemizin 40 yıllık sorunları çözüldü” dedi.
14 Şubat´a Özel Gelinlik
14 Şubat´a Özel Gelinlik
Bir tasarımcı tarafından 14 Şubat Sevgililer Günü´ne özel hazırlanan altın işlemeli gelinlik, 100 bin liradan satışa sunuldu. Tasarımcı Yelda Şüheda Koru: "Altından yapıldığı için biraz zor işlendi. Epey de zamanımızı aldı. Bu nedenle fiyatı biraz fazla" dedi.
2 Bin Şehit Mezarı Bulundu--Video
2 Bin Şehit Mezarı Bulundu--Video
Sakarya Meydan Muharebesi şehitlerinin mezar yerleri Cumhuriyet Üniversitesi bilim insanları tarafından tespit ediliyor.
Örgü Örerek Stres Attılar
Örgü Örerek Stres Attılar
Sivas Numune Hastanesi Palyatif Bakım Ünitesi´nde hasta ve hasta yakınlarına moral amaçlı örgü etkinliği düzenledi.
Metruk Yapılar Kaldırılacak
Metruk Yapılar Kaldırılacak
Vali Salih Ayhan, Belediye Başkanı Sami Aydın ile birlikte İçişleri Bakanlığı´nın 81 il valiliğine gönderdiği genelge doğrultusunda Sivas´ta bulunan metruk binaları yerinde inceledi. İncelemeler esnasında 77 yıldır aynı yapıda oturduğunu belirten bir kişinin evi dikkat çekti. Evin bazı bölümlerinin çatlak olduğu görüldü. Vali Ayhan, yıkılmak üzere olan binada yaşayan vatandaş için ev kiralanarak metruk binadan çıkarılması noktasında ilgililere talimat verdi.
Sorunlar Masaya Yatırıldı--Video
Sorunlar Masaya Yatırıldı--Video
Cumhuriyet Üniversitesi´nde eğitim kalitesinin artırılmasıyla amacıyla Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Taşkın´ın başkanlığında çalıştay düzenlendi. Çalıştayda sorunlar masaya yatırılarak son yıllarda artan üniversite sayısıyla birlikte özellikle Anadolu´daki üniversitelerin düşen öğrenci sayısına değinilerek çözüm önerileri üzerine fikir alışverişinde bulunuldu.
Büyük Beğeni Topladı--Video
Büyük Beğeni Topladı--Video
Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğünce düzenlenen “Türkülerden Halaylara Anadolu” programına vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gösterildi. Olukman köyünde halı kursu gören öğrenciler tarafından sunulan yöresel oyun izleyicilerden büyük beğeni topladı.
Saha Bizi Yanıltmaz--Video
Saha Bizi Yanıltmaz--Video
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın geçtiğimiz hafta Cuma günü Sivas´ta gerçekleştirdiği mitinge katılım sağlayan vatandaşlara teşekkür etmek amacıyla AK Parti İl Başkanlığı tarafından basın toplantısı düzenlendi. Toplantıda konuşan AK Parti Sivas Belediye Başkan Adayı Avukat Hilmi Bilgin, 31 Mart seçimlerinden zaferle çıkacaklarını söyleyerek, “Saha bizi yanıltmaz, bizim sahadan gördüğümüz kadarıyla AK Parti´nin 31 Mart akşamıyla ilgili hiçbir tereddüdü yok” dedi.
Sarılar´la Devam--Video
Sarılar´la Devam--Video
Kızılay Sivas Şube Başkanlığı´nda olağan genel kurul heyecanı yaşandı. Yapılan kongrede Kızılay Şube Başkanı Mustafa Sarılar, güven tazeleyerek yeniden başkan seçildi.
“Yıldız”da Buluştular
“Yıldız”da Buluştular
Tarım ve Orman İl Müdürlüğü personeli, Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi´ne düzenlenen gezi programı kapsamında bir araya geldi. Programda konuşan Tarım ve Orman İl Müdürü Seyit Yıldız, “Gelecekte ülkemizin prestijli ve saygın kış turizm merkezlerinden biri haline gelecek” dedi.
Seferber Oldular
Seferber Oldular
İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri, merkeze yaklaşık 35 kilometre uzaklıkta bulunan Kervansaray köyünün Kaçak mezrasında yaşayan ve akşam saatlerinde kanamalı hastalık geçiren Fatma Bulut´un hastaneye yetiştirilmesi için seferber oldu. Kar ve tipi nedeniyle kapanan köy yolunun açılması için yoğun mesai harcayan ekipler, 70 yaşındaki hastanın hastaneye yetiştirilmesinde büyük rol oynadı.
Başkan Çiftçi, ‘Kış Yarısı´na Katıldı
Başkan Çiftçi, ‘Kış Yarısı´na Katıldı
Gürün ilçesi belediye başkanı Nami Çiftçi, İstanbul´da dernekler tarafından ortaklaşa düzenlenen Kış Yarısı programına katıldı.
Hukukçularçular Sivas´ta Buluştu
Hukukçularçular Sivas´ta Buluştu
Hukukçular Derneği Genel Başkanı Cavit Tatlı: “Sivas Kongresi´nin 100. yılında burada olarak bu milletin ölmediğini, hangi saldırı gelirse gelsin mutlaka ve mutlaka ayağa kalkmayı başaracağını hatırlatmak istedik” dedi.
"Ay Yıldız" Camii Açılışa Hazırlanıyor
"Ay Yıldız" Camii Açılışa Hazırlanıyor
Belediye ve hayırseverlerin iş birliğiyle inşa edilen "ay yıldız" şeklindeki mimarili cami, açılışa hazırlanıyor. Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın: "Ay yıldızlı formla planlanan, Türkiye´de bildiğimiz kadarıyla ilk proje. Gerçekten hoş bir görüntüsü var" dedi.
DOLAR
5.2601
EURO
5.9335
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
"Dünyada dört nimet vardır, bunlar kendisine verilen kişi dünya ve ahiretin hayrını görmüştür.Bunlar; Zikreden dil, Şükreden kalp, Sıkıntılara katlanan beden ve saliha kadın.."

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ? -Hapşırdığınız zaman kalbinizde dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur. (Ya bi kez griptim hesapladım 120 kez hapşırmışım demek ki kalbim 1 dakika durmuş o gün) -Eiffel kulesinin tepesine çıkana kadar

İlginç Bilgiler