“Sivas Termal Kenti Olsun”--Video
Bilici İnşaat Siv-Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akif Bilici, 45 gün önce hizmete giren termal otelde basın mensuplarıyla bir araya geldi.
Tarih: 4.8.2018 07:00:00

OĞUZHAN SARZEP/HAYRULLAH AĞKAŞ

Yaklaşık 1,5 ay önce hizmet vermeye başlayan Bilici Termal, basına kapılarını açarak tanıtım toplantısı gerçekleştirdi.

Siv-Yapı İnşaat olarak, Sivaslıların ve ilimize gelen misafirlerin şifa bulması ve dinlenmesi için 2013 yılında temeli atılan Bilici Termal Jeotermal ve Devre Mülk hizmet vermeye başladı.

Bu kapsamda Bilici İnşaat Siv-Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akif Bilici, 45 gün önce hizmete giren termal otelde basın mensuplarıyla bir araya geldi.

“SİVAS BİR TERMAL VE

TURİZM KENTİ OLABİLİR”

Basın mensuplarına açıklama yapan Mehmet Akif Bilici, Türkiye´nin en güçlü termal su rezervine sahip olduklarını belirterek; “Bu projeyi yaklaşık 45 gün önce hayata geçirdik. Projeye başladığımızdan beri söylediğimiz tek söz şu; “Sivas bir termal ve turizm kenti olabilir.” Türkiye´nin en güçlü termal su rezervine sahip olan, hiçbir termal bölgede olmayan ulaşımda karayolu, havayolu ve hızlı trenin kesişme noktasında avantajlı bir bölgede bir yatırım yapıyoruz ve bu avantaj Türkiye´nin hiçbir termal bölgesinde yok” dedi.

“ŞEHRİN ÖNÜ ÖNÜMÜZDEKİ

YILLARDA CİDDİ ANLAMDA AÇIKLACAK”

Bilici, Sivas´ın büyük bir tarih kenti olduğunu vurgulayarak şunları söyledi; “Aynı zaman da da projenin destekleyici unsuru şehrin şok ciddi bir tarih ve kültür turizmine sahip olmasıdır. Selçuklunun Konya´dan sonra en fazla eserinin olduğu bir şehirdir Sivas. Selçuklunun en büyük hastanesinin olduğu bir şehirdir. UNESCO Dünya mirası listesine giren bir Divriği Ulu Cami´miz var. Türkiye´nin en büyük Arkeoloji müzesi Sivas´tadır. Cumhuriyetin Temellerinin atıldığı 4 Eylül Kongresinin yapıldığı bir şehir. Bütün bu alt yapıyı termal turizmle birleştirdiğiniz de, bu şehrin önü önümüzdeki yıllarda ciddi anlamda açık olacak.”

“AMACIMIZ BİR ANLAMDA DA

SİVAS´IN TANITIMINI YAPMAK”

Otel hakkında bilgiler veren Bilici İnşaat Siv-Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akif Bilici; “Termal turizmin en büyük özelliği gelen misafirlerinizi hem sağlık ve termalde hem de tatilden faydalandırmak. Bunu yaparken de insanların sıkılmadan, ailesiyle, çocuklarıyla keyifli bir tatil yaparak yolcu etmek. Bu anlamda projemizde sadece oda, havuz, reception arasında sıkışmış bir tatil anlayışında değil, açık havuzlar ve aqua parklarla beraber, kanyonuyla beraber, alışveriş alanlarıyla beraber, seyir terasları, mini golf alanları, çocuklar için tırmanma duvarları, oyun parkı olan bir proje yaptık. Buradaki amacımız da insanların giderken hem bu olanakları, bu imkanları burada yaşayıp, hem de hizmet kalitesini aynı zamanda üst planla tutulan bir tatil köyü de varmış diyerek yolcu etmek ve tesisle beraber Sivas´ın bir anlamda tanıtımını yapmak tüm amacımız bu. 45 Gündür de bu amaçla hizmet vermeye başladık” ifadelerini kullandı.

“İNŞALLAH BÖLGEMİZ TERMAL

TURİZM BÖLGESİ HALİNE GELİR”

Bölgenin kısa süre içerisinde termal turizm bölgesi haline gelmesi temennisinde bulunan Bilici şu ifadeleri kullandı; “Bölgede şuanda 2 tane proje olarak hizmet veriyoruz. Amacımız ve temennimiz inşallah önümüzdeki yıllarda bu 2 tane projenin sayısının 3´e, 4´e, 5´e çıkarak hızlı bir şekilde bölgenin termal turizm bölgesi haline gelmesi ve Doğu´nun Afyon´u olması. Bu hayal değil, çünkü projelerin altyapısı buna uygun. Gelecek yatırımcılar için bölge şuanda Türkiye´nin en güçlü termal rezervine sahip. Altyapısıyla şuanda her şey oturmuş durumda bir bölge. Bu anlamda da Sivas´ın bundan sonraki gelecek termal bölgedeki yatırımlarına her iki projemizde ciddi anlamda ön ayak olacaktır. Bizim buradaki amacımız müşteri memnuniyetini ve hizmet kalitesini üst seviyede tutarak bundan sonraki gelecek yatırımcılara hem ciddi referans olmak hem de aynı zamanda mevcut konaklayan misafirlerimizin de bu ölçüde dışarıya bizlerin reklamını yaparak katkı sağlamaları.”

“SUYUMUZUN CİDDİ ANLAMDA

TEDAVİ EDİCİ ÖZELLİĞİ VAR”

Son olarak termal su hakkında bilgi veren Bilici; “Termal suyumuzun en önemli özelliği romatizma ve eklem hastalıklarına iyi geliyor. Çünkü suyumuzun içerisinde Hacettepe Üniversitesinde yaptırdığımız analizlerde 54 tane element var ve bunların yoğun kısmı da demir, kalsiyum ve magnezyum. Biz bu elementlerin mineral yapısı için suyu testlere gönderdik. Bunların sonuçlarını bekliyoruz. Buradaki suyumuzun özelliği de insan vücut sıcaklığına yakın. Bölgenin suyu 48 derece. Ama termal suya gelirken güzel bir işlemden geçirerek biz bunu 36 dereceye indirdik. Yani insan vücut sıcaklığı doktorlar tarafından ön görülen sıcaklıktır. Dolayısıyla suyun içerisine girdiğiniz de su sizi yakmıyor. Bu anlamda ciddi bir avantajdır. Onun dışında romatizma hastalıklarında da ciddi tedavi edici özelliği var. Aynı zamanda boyun, kireçlemelerde ve fıtıklarda suyumuzun Sağlık Bakanlığınca onaylanmış ve bu hastalıklara şifa anlamında ciddi katkısı olan suyumu var” şeklinde konuştu.

TERMAL OTEL HAKKINDA…

5 yıldızlı termal otel ve tatil köyü ihtiyacını gidermek için Sivas-Ankara karayolu üzerinde kaplıca bölgesine 40 milyon lira yatırım bedeliyle inşa edilen Bilici Termal Devre Mülk ve Tatil Köyü hizmete açıldı. 12 bin 404 metre kare alana inşa edilen termal tatil köyü 159 daire bulunuyor. Otelde, Termal havuzlar, yüzme havuzu ve kaydıraklar, Türk hamamları, buhar saunaları, saunalar, masaj odaları, güzellik salonları ve fitness salonları yer alıyor. Termal otelde bulunan 46 derece sıcaklıktaki su soğutularak havuzlara 36 derece olarak veriliyor. Termal suyunun birleşiminde yer alan mineraller birçok hastalığın tedavisinde kullanılıyor.

/resimler/2018-8/3/1631549390638.jpg

/resimler/2018-8/3/1632045015847.jpg

/resimler/2018-8/3/1632181266118.jpg

/resimler/2018-8/3/1632293141321.jpg

/resimler/2018-8/3/1632402985303.jpg

/resimler/2018-8/3/1632500797977.jpg

/resimler/2018-8/3/1633369861414.jpg

/resimler/2018-8/3/1634078299439.jpgVideo Tarihi: 3.8.2018 14:49:48
Kaynak: İRADE

Anahtar Kelimeler: Termal Video
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yöneticiler Yatırımcının Önünü Açmalı
Yöneticiler Yatırımcının Önünü Açmalı
Sivas´ta işsizliğin azaltılması yönünde özel sektör tarafından yapılan son yatırım yaklaşık 1 hafta önce hizmete giren Savona Otel oldu. Çok sayıda kişiye istihdam sağlayan Savona Otel´in kapılarını gazetemize açan işletme sahibi Baki Çoban, önemli açıklamalarda bulundu.
“Verilmiş Bir Kararım Yok”
“Verilmiş Bir Kararım Yok”
Belediye Başkanı Sami Aydın, yeni dönemde başkanlığa aday olup olmayacağına dair soruya, “Kesinlikle şu anda verilmiş bir kararım yok. Bizim için öncelikli olan kalan süremizde başlamış olan işlerimizi tamamlamak” dedi.
“Vatandaşın Ayağını Çamurdan Kurtaracağız”
“Vatandaşın Ayağını Çamurdan Kurtaracağız”
Sorun ve taleplerini yerinde dinlemek için ilçelerde “Halkla Buluşma” programları düzenleyen Vali Davut Gül, Gürün ilçesinde gezi ve incelemelerde bulundu.
Soluk Fuar Alanını Gezdi
Soluk Fuar Alanını Gezdi
AK Parti Sivas Milletvekili Mehmet Habip Soluk 4-8 Eylül´de düzenlenecek olan 5´nci Sivas Tarım ve Hayvancılık fuarı hazırlık çalışmalarını yerinde inceledi.
Aydın: “Hayırlı Bayramlar”
Aydın: “Hayırlı Bayramlar”
Belediye Başkanı Sami Aydın, Kurban Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.
“Bayramlar Müstesna Günlerdir”
“Bayramlar Müstesna Günlerdir”
Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.
“Kurban Allah´a Yakınlaşmaktır”
“Kurban Allah´a Yakınlaşmaktır”
Sivas Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu, Kurban Bayramı dolayısı ile bir mesaj yayımladı.
“Bayrama Hastanemiz Hazır”
“Bayrama Hastanemiz Hazır”
Sivas Numune Hastanesi Başhekim Vekili Uzm. Dr. Mesut Parlak, hastane olarak Kurban Bayramına hazır olduklarını belirtti.
“Üniversitemizin Adını Yükseltin”
“Üniversitemizin Adını Yükseltin”
Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, Cumhuriyet Üniversitesi Profesör, Doçent ve Dr. Öğretim Üyesi, kadrosuna atanan akademik personel için düzenlenen törende konuştu.
Sağlığınızdan Olmayın!--Video
Sağlığınızdan Olmayın!--Video
Kasaplık mesleğini icra etmemesine rağmen mahalle aralarında sağlıksız makinelerle bayram süresince et çeken kesimlere karşı vatandaşları uyaran Sivas Yiyecek Maddesi Yapanlar ve Satanlar Esnaf Odası Başkanı Mehmet Akgül, “Hijyenik olmayan koşullarda et çektirilmemesi sağlık açısından çok önemli. Bu konuda yetkili olan kasaplar tercih edilmeli” dedi.
Sivas 30´uncu Sırada
Sivas 30´uncu Sırada
Amerika ile yaşanan gerilim sonrası kamuoyunda en çok merak edilen konuların başında gelen illerde bulunan döviz miktarı konusu netlik kazandı. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) verilerinden elde edilerek hazırlanan “Türkiye Döviz Haritası”na göre Sivaslıların bankalarda bulunan toplam döviz mevduatı 422 milyon 694 bin dolar olarak açıklandı. Sivaslıların Döviz Tevdiat Hesabı´nda (DTH) bulunan 422 milyon 694 bin doların 385 milyon 325 bin dolarını bireylerin döviz hesabı, 37 milyon 369 bin dolarını ise şirketlerin döviz hesabı oluşturdu. Mevduat hesabında en fazla döviz bulunduran 30´uncu şehir olan Sivas, bu hususta birçok büyük ili geride bıraktı.
Karahan Ailesinin Mutlu Günü
Karahan Ailesinin Mutlu Günü
Şirketimiz ortaklarından Muhittin Karahan´ın kızı Aslıhan Karahan, Caner Öniz ile dünya evine girdi. Genç çiftin düğün merasimine il protokolü yoğun ilgi gösterirken, çok sayıda da davetli katıldı.
Unun Torbası 100 Lira Oldu
Unun Torbası 100 Lira Oldu
Sivas´ta 1 hafta önce torbası 84 lira olan 50 kilogram un, 16 lira birden zamlanarak 100 liraya yükseldi.
“Bedirhan´ın İntikamını Aldılar Çok Sevindim”
“Bedirhan´ın İntikamını Aldılar Çok Sevindim”
Terör örgütünün Sincar sorumlusunun şehit Bedirhan bebeğin isminin verildiği operasyonla öldürülmesini aile sevinçle karşılarken, anneanne Suudiye Demir, "Bedirhan´ın intikamını aldılar çok sevindim" dedi.
Yangında Evleri Kül Olan 6 Kişilik Aile Sokakta Kaldı
Yangında Evleri Kül Olan 6 Kişilik Aile Sokakta Kaldı
Sivas merkeze bağlı Koyuncu köyünde 6 kişilik ailenin yaşadığı ev yangında kül oldu. Hiç bir eşyası ve giyeceği kalmayan aile, yetkililerden yardım bekliyor.
Çiftçinin İşi Kolaylaşacak
Çiftçinin İşi Kolaylaşacak
"Taş Toplama ve Katı Gübre Dağıtma Makinesi Tanıtım Programı"na katılan Vali Davut Gül: "Bu tür makineler çiftçinin işini kolaylaştırdıkça sivil toplum kuruluşlarımız bunların sayılarını arttıracaklardır. Bu makineler çalıştığında toprağımız daha iyi işlenecekse, ekilmeyen, dikilmeyen arazilerde tarımsal üretim yapılacaksa, bu arazideki israf ortadan kalkmış olacak.” dedi
Sivas´ta Yarım Ton Altın Bozduruldu
Sivas´ta Yarım Ton Altın Bozduruldu
Sivas Sarraf ve Kuyumcular Derneği Başkanı Taner Deliktaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın çağrısına uyan Sivaslıların kuyumculara gelerek yarım ton altın bozdurduğunu söyledi.
“Bu Yük Hepimizin Omuzlarındadır”
“Bu Yük Hepimizin Omuzlarındadır”
Sağlık-Sen Sivas Şube Başkan Adayı Adem Yaşin, Sağlık-Sen Sivas Şube Başkanlığı seçimleriyle ilgili yaptığı açıklamasında; “Artık bu yük hepimizin omuzlarındadır. Üyelerimizin göstermiş olduğu teveccühe layık olmak onların vebalini taşımak hepimizin sorumluluğundadır" dedi.
Kurban Kesmede Pratik Çözüm: ‘Yıkmatik´--Video
Kurban Kesmede Pratik Çözüm: ‘Yıkmatik´--Video
Kurban keseceklere büyük kolaylık sağlayan ‘Yıkmatik´ Sivaslılardan yoğun ilgi görüyor. Esnaflar, özellikle büyükbaş hayvanların ‘Yıkmatik´ sayesinde kolayca devrildiğini ve eziyet çektirilmeden kesildiğini ifade ediyor.
“Sivas Adına Çok Önemli Çalışma”--Video
“Sivas Adına Çok Önemli Çalışma”--Video
CÜSAM tarafından hazırlanan “Birinci Dünya ve İstiklal Harplerinde Şehit Düşen-Madalya Alan Sivaslılar” adlı kitap hakkında bilgi veren Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, “Şehit düşen ve madalya alan Sivaslıların tamamının ismi köy köy, mahalle mahalle yer alıyor. Sivas adına çok önemli bir çalışma” dedi.
Bakanlık Affetmedi
Bakanlık Affetmedi
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, aldıkları işleri kötüye kullanan çok sayıda yapı müteahhidinin yetki belgesini iptal etti.
“Ülkemiz Sıkıntılı Dönemden Geçmekte”
“Ülkemiz Sıkıntılı Dönemden Geçmekte”
CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, “Ülkemiz son dönemlerde gerek siyasi gerekse ekonomik olarak son derece sıkıntılı bir dönemden geçmektedir” dedi.
“Satılmayanları Et ve Süt Kurumu Alacak”
“Satılmayanları Et ve Süt Kurumu Alacak”
Sivas Valisi Davut Gül, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi canlı hayvan pazarını ziyaret ederek; “Kurbanlıkların önemli bir kısmı yüzde 70 kadarı satılmış. Satılmayan kurbanlıkları da açıklanan rakamlar doğrultusunda Sivas Et ve Süt Kurumu alacak” dedi.
“Gürün Yatırımlarla Göz Kamaştıracak”
“Gürün Yatırımlarla Göz Kamaştıracak”
Vali Davut Gül, Gürün ilçesinde bir dizi gezi ve incelemelerde bulundu. Gül, doğal güzellikleri ve kültürel zenginlikleriyle bilinen Gürün´e yapılan son yatırımlarla ilçenin göz kamaştıracağını söyledi.
“ABD Ürünlerinin Satışını Durdurduk”--Video
“ABD Ürünlerinin Satışını Durdurduk”--Video
Tüm Restoranlar Lokantalar ve Tedarikçiler Derneği (TÜRES) Sivas Şube Başkanı İshak Kaan Usta, dernek üyeleriyle beraber işletmelerinde ABD ürünlerinin satışlarını durdurduklarını söyledi.
Pamukkale Değil, Altınkale
Pamukkale Değil, Altınkale
Sivas´ta Sıcak Çermik bölgesinde yer alan ve Pamukkale Travertenlerini andıran sarı renkteki yer görenlerin ilgisini çekiyor.
Yüzüncü Yılında 100 Proje
Yüzüncü Yılında 100 Proje
Sivas Kongresinin 100. yılında 100 projenin belirleme ve değerlendirme toplantısı Vali Davut Gül´ün başkanlığında yapıldı.
Belediyeden Amerikan Ürünlerine Boykot
Belediyeden Amerikan Ürünlerine Boykot
Sivas Belediyesi Amerikan mallarını boykot ederek; “Belediye bünyesindeki tüm sosyal tesis ve marketlerde satılan Amerika ve İsrail menşeli ürünlerin alımı dünden itibaren durduruldu. Stokta buluna az miktardaki ürünün tükenmesinin ardından Amerika ve İsrail malları artık satılmayacak” denildi.
5 Bin 577 Konut Satıldı--Video
5 Bin 577 Konut Satıldı--Video
Sivas´ta Ocak-Temmuz döneminde satılan konut sayısı geçen yılın aynı dönemine göre 191 adet artarak 5 bin 577´ye ulaştı.
Gültepe Hastanesi´nden Cenaze Nakil Aracı Desteği
Gültepe Hastanesi´nden Cenaze Nakil Aracı Desteği
İlimizde hizmet veren Özel Gültepe Hastanesi, Belediye Mezarlıklar Müdürlüğü bünyesinde kullanılmak üzere cenaze nakil aracı hediye etti.
DOLAR
5.9944
EURO
6.8267
Sivas
 • Bugün  23 °
 • Salı  25 °
 • Çarşamba  23 °
 • FOTO GALERİ
  VİDEO GALERİ
  Başlangıç Tarihi
  Bitiş Tarihi
  İnsanın kanadı, gayretidir.

  Mevlana
  sxyl

  Çok Okunanlar
  Çok Yorumlananlar
  -Global ısınma yükselen deniz seviyesi 2050 yılında shangai ve deniz kıyısındaki Çin şehirlerinde büyük sellere neden olacak.bu sellerde 76 milyon kişi evsiz kalacak. -Üzerinde barkodu olan ilk ürün Wringleys marka sakızdır. -Kereviz yerken harcanan ka

  İlginç Bilgiler 3