“Sivas Termal Kenti Olsun”--Video
Bilici İnşaat Siv-Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akif Bilici, 45 gün önce hizmete giren termal otelde basın mensuplarıyla bir araya geldi.
Tarih: 4.8.2018 07:00:00

OĞUZHAN SARZEP/HAYRULLAH AĞKAŞ

Yaklaşık 1,5 ay önce hizmet vermeye başlayan Bilici Termal, basına kapılarını açarak tanıtım toplantısı gerçekleştirdi.

Siv-Yapı İnşaat olarak, Sivaslıların ve ilimize gelen misafirlerin şifa bulması ve dinlenmesi için 2013 yılında temeli atılan Bilici Termal Jeotermal ve Devre Mülk hizmet vermeye başladı.

Bu kapsamda Bilici İnşaat Siv-Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akif Bilici, 45 gün önce hizmete giren termal otelde basın mensuplarıyla bir araya geldi.

“SİVAS BİR TERMAL VE

TURİZM KENTİ OLABİLİR”

Basın mensuplarına açıklama yapan Mehmet Akif Bilici, Türkiye´nin en güçlü termal su rezervine sahip olduklarını belirterek; “Bu projeyi yaklaşık 45 gün önce hayata geçirdik. Projeye başladığımızdan beri söylediğimiz tek söz şu; “Sivas bir termal ve turizm kenti olabilir.” Türkiye´nin en güçlü termal su rezervine sahip olan, hiçbir termal bölgede olmayan ulaşımda karayolu, havayolu ve hızlı trenin kesişme noktasında avantajlı bir bölgede bir yatırım yapıyoruz ve bu avantaj Türkiye´nin hiçbir termal bölgesinde yok” dedi.

“ŞEHRİN ÖNÜ ÖNÜMÜZDEKİ

YILLARDA CİDDİ ANLAMDA AÇIKLACAK”

Bilici, Sivas´ın büyük bir tarih kenti olduğunu vurgulayarak şunları söyledi; “Aynı zaman da da projenin destekleyici unsuru şehrin şok ciddi bir tarih ve kültür turizmine sahip olmasıdır. Selçuklunun Konya´dan sonra en fazla eserinin olduğu bir şehirdir Sivas. Selçuklunun en büyük hastanesinin olduğu bir şehirdir. UNESCO Dünya mirası listesine giren bir Divriği Ulu Cami´miz var. Türkiye´nin en büyük Arkeoloji müzesi Sivas´tadır. Cumhuriyetin Temellerinin atıldığı 4 Eylül Kongresinin yapıldığı bir şehir. Bütün bu alt yapıyı termal turizmle birleştirdiğiniz de, bu şehrin önü önümüzdeki yıllarda ciddi anlamda açık olacak.”

“AMACIMIZ BİR ANLAMDA DA

SİVAS´IN TANITIMINI YAPMAK”

Otel hakkında bilgiler veren Bilici İnşaat Siv-Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akif Bilici; “Termal turizmin en büyük özelliği gelen misafirlerinizi hem sağlık ve termalde hem de tatilden faydalandırmak. Bunu yaparken de insanların sıkılmadan, ailesiyle, çocuklarıyla keyifli bir tatil yaparak yolcu etmek. Bu anlamda projemizde sadece oda, havuz, reception arasında sıkışmış bir tatil anlayışında değil, açık havuzlar ve aqua parklarla beraber, kanyonuyla beraber, alışveriş alanlarıyla beraber, seyir terasları, mini golf alanları, çocuklar için tırmanma duvarları, oyun parkı olan bir proje yaptık. Buradaki amacımız da insanların giderken hem bu olanakları, bu imkanları burada yaşayıp, hem de hizmet kalitesini aynı zamanda üst planla tutulan bir tatil köyü de varmış diyerek yolcu etmek ve tesisle beraber Sivas´ın bir anlamda tanıtımını yapmak tüm amacımız bu. 45 Gündür de bu amaçla hizmet vermeye başladık” ifadelerini kullandı.

“İNŞALLAH BÖLGEMİZ TERMAL

TURİZM BÖLGESİ HALİNE GELİR”

Bölgenin kısa süre içerisinde termal turizm bölgesi haline gelmesi temennisinde bulunan Bilici şu ifadeleri kullandı; “Bölgede şuanda 2 tane proje olarak hizmet veriyoruz. Amacımız ve temennimiz inşallah önümüzdeki yıllarda bu 2 tane projenin sayısının 3´e, 4´e, 5´e çıkarak hızlı bir şekilde bölgenin termal turizm bölgesi haline gelmesi ve Doğu´nun Afyon´u olması. Bu hayal değil, çünkü projelerin altyapısı buna uygun. Gelecek yatırımcılar için bölge şuanda Türkiye´nin en güçlü termal rezervine sahip. Altyapısıyla şuanda her şey oturmuş durumda bir bölge. Bu anlamda da Sivas´ın bundan sonraki gelecek termal bölgedeki yatırımlarına her iki projemizde ciddi anlamda ön ayak olacaktır. Bizim buradaki amacımız müşteri memnuniyetini ve hizmet kalitesini üst seviyede tutarak bundan sonraki gelecek yatırımcılara hem ciddi referans olmak hem de aynı zamanda mevcut konaklayan misafirlerimizin de bu ölçüde dışarıya bizlerin reklamını yaparak katkı sağlamaları.”

“SUYUMUZUN CİDDİ ANLAMDA

TEDAVİ EDİCİ ÖZELLİĞİ VAR”

Son olarak termal su hakkında bilgi veren Bilici; “Termal suyumuzun en önemli özelliği romatizma ve eklem hastalıklarına iyi geliyor. Çünkü suyumuzun içerisinde Hacettepe Üniversitesinde yaptırdığımız analizlerde 54 tane element var ve bunların yoğun kısmı da demir, kalsiyum ve magnezyum. Biz bu elementlerin mineral yapısı için suyu testlere gönderdik. Bunların sonuçlarını bekliyoruz. Buradaki suyumuzun özelliği de insan vücut sıcaklığına yakın. Bölgenin suyu 48 derece. Ama termal suya gelirken güzel bir işlemden geçirerek biz bunu 36 dereceye indirdik. Yani insan vücut sıcaklığı doktorlar tarafından ön görülen sıcaklıktır. Dolayısıyla suyun içerisine girdiğiniz de su sizi yakmıyor. Bu anlamda ciddi bir avantajdır. Onun dışında romatizma hastalıklarında da ciddi tedavi edici özelliği var. Aynı zamanda boyun, kireçlemelerde ve fıtıklarda suyumuzun Sağlık Bakanlığınca onaylanmış ve bu hastalıklara şifa anlamında ciddi katkısı olan suyumu var” şeklinde konuştu.

TERMAL OTEL HAKKINDA…

5 yıldızlı termal otel ve tatil köyü ihtiyacını gidermek için Sivas-Ankara karayolu üzerinde kaplıca bölgesine 40 milyon lira yatırım bedeliyle inşa edilen Bilici Termal Devre Mülk ve Tatil Köyü hizmete açıldı. 12 bin 404 metre kare alana inşa edilen termal tatil köyü 159 daire bulunuyor. Otelde, Termal havuzlar, yüzme havuzu ve kaydıraklar, Türk hamamları, buhar saunaları, saunalar, masaj odaları, güzellik salonları ve fitness salonları yer alıyor. Termal otelde bulunan 46 derece sıcaklıktaki su soğutularak havuzlara 36 derece olarak veriliyor. Termal suyunun birleşiminde yer alan mineraller birçok hastalığın tedavisinde kullanılıyor.

/resimler/2018-8/3/1631549390638.jpg

/resimler/2018-8/3/1632045015847.jpg

/resimler/2018-8/3/1632181266118.jpg

/resimler/2018-8/3/1632293141321.jpg

/resimler/2018-8/3/1632402985303.jpg

/resimler/2018-8/3/1632500797977.jpg

/resimler/2018-8/3/1633369861414.jpg

/resimler/2018-8/3/1634078299439.jpgVideo Tarihi: 3.8.2018 14:49:48
Kaynak: İRADE

Anahtar Kelimeler: Termal Video
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Fiyatlar Düşüşte
Fiyatlar Düşüşte
Sivas İrade Gazetesi, Perakende Sebze Hali´nde fiyat araştırması yaptı. Hal esnaflarından İrfan Yıldız, ürünlerin fiyatlarının geçen haftaya göre düştüğünü belirtti.
Eğitim Paydaşları Çalıştay´da Buluştu
Eğitim Paydaşları Çalıştay´da Buluştu
İlimizdeki eğitim paydaşları Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen çalıştayda bir araya geldi.
7. Edebiyat Bilimi Kongresi Yapıldı
7. Edebiyat Bilimi Kongresi Yapıldı
Cumhuriyet Üniversitesi tarafından 7. Uluslararası Karşılaştırmalı Edebiyat Bilimi Kongresi düzenlendi.
Devletin Tüm İmkânları Doğanşar´da Hayat Buldu
Devletin Tüm İmkânları Doğanşar´da Hayat Buldu
Doğanşar İlçesinde incelemelerde bulunan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, yetersiz içme suyu kaynağına sahip olan vatandaşlarımızın sorunlarının da çözüme kavuşturulacağını belirterek, “Köy ziyaretlerinde bütün hususları yerinde tetkik etme şansına sahip olduk. Devletimizin sahip olduğu imkânların, Doğanşar´da nasıl hayat bulduğunu görme fırsatı yakaladık” dedi.
Öğrenciler İçin Eğitim Protokolü
Öğrenciler İçin Eğitim Protokolü
İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İl Müftülüğü arasında yapılan protokol çerçevesinde temel eğitim ve ortaöğretim çağındaki öğrencilere, milli, manevi, ahlaki, insani ve kültürel değerlerin benimsetilmesi amaçlanıyor.
Çiftçilere Tohum Dağıtıldı
Çiftçilere Tohum Dağıtıldı
İl Tarım ve Orman Müdürlüğü organizesinde bitkisel üretimi geliştirme projesi kapsamında buğday ve arpa tohumu dağıtıldı.
İş Yerlerinde Fiyat Denetimi
İş Yerlerinde Fiyat Denetimi
Sivas´ın Suşehri ilçesinde zabıta ekipleri, maliye ve esnaf odası başkanının katılımıyla marketlerde fiyat denetimi yaptı.
Üniversiteyi Bırakıp Çoban Oldu
Üniversiteyi Bırakıp Çoban Oldu
Sivas´ta yaşayan 23 yaşındaki Taha Yasin Çitil, 2 yıl önce üniversiteyi yarıda bırakarak kurduğu çiftlikte kendi sürüsüne çobanlık yapmaya başladı. Rusya´dan soğuya dayanıklı Romanov cinsi koyun getiren Çitil, 300 anaç koyuna ulaşmayı hedefliyor.
Bakan Kurum´dan Brunson Yorumu
Bakan Kurum´dan Brunson Yorumu
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, ABD´li rahip Andrew Brunson´un yargılandığı casusluk davasında 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılıp tahliye edilmesine ilişkin Sivas´ta konuştu. Bakan Kurum, "Bağımsız Türk yargısı bir karar almıştır. Hayırlı olmasını temenni ediyoruz" dedi.
Değişen Dünyada Gençler ve Ruh Sağlığı--Video
Değişen Dünyada Gençler ve Ruh Sağlığı--Video
Cumhuriyet Üniversitesi´nde “Değişen Dünyada Gençler ve Ruh Sağlığı” konferansı düzenlendi.
Bakanlık´tan Tabela Kirliliğine Neşter--Video
Bakanlık´tan Tabela Kirliliğine Neşter--Video
Birtakım temaslarda bulunmak üzere ilimize gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Sivas´ın en işlek noktalarından olan İstasyon ve Atatürk Caddesi´nde sokak iyileştirme çalışması yapılacağını dile getirdi. Bakan Kurum, “Sivas´ın iki önemli caddesi var. Biri İstasyon, birisi de Atatürk. Tarihi yapıların içinde güzel caddeler ancak baktığınızda caddelerin içinde tabela kirliliği var. Kabloların, tabelaların dağınık olduğu bir cadde. Bu iki cadde için belediyemizle işbirliği içerisinde Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğümüzle birlikte sokak iyileştirmesi yapacağız” dedi.
İmar Barışı´na 37 Bin Başvuru --Video
İmar Barışı´na 37 Bin Başvuru --Video
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Vefa Konutları´nın açılış töreninin yanı sıra birtakım inceleme ve temaslarda bulunmak üzere dün ilimize geldi. Belediye ziyareti sonrası açıklamalarda bulunan Bakan Kurum, AK Parti döneminde Sivas´ın önemli hizmetler aldığını ifade ederek belediye hizmetlerinden övgü ile bahsetti. Başvuruları 8 Haziran´dan itibaren e-devlet üzerinden alınmaya başlanan İmar Barışı düzenlemesine ilişkin açıklamalarda bulunan Bakan Yılmaz, “Sivas´ta İmar Barışı´na başvuran vatandaş sayımız 37 bin 403. Yapı kayıt belgesi alan vatandaşımız da 5 bin. Bunun karşılığında da 16 milyon lira bedel yatırılmış durumda” dedi.
Vefa Konutlarında Anahtar Teslim
Vefa Konutlarında Anahtar Teslim
Çeşitli temaslarda bulunmak üzere ilimize gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum´un katılımıyla Sivas Belediyesi tarafından dar gelirli ailelere yönelik yapılan 400 dairelik Vefa Konutları Projesi´nde anahtar teslim töreni gerçekleştirildi.
Mantara Dikkat!
Mantara Dikkat!
İl Sağlık Müdürlüğü son dönemde artan mantar zehirlenmelerine karşın vatandaşlara uyarılarda bulundu.
TSO Üyelerine Yönetim Eğitimi
TSO Üyelerine Yönetim Eğitimi
Sivas TSO üyelerine yönelik ‘Değişim Yönetimi ve Yönetişim İletişimi´ konusunda eğitim semineri verildi. Kurumsal Yönetim Danışmanı Önder Kıratlıar, tarafından verilen eğitimde şirket yönetiminde yapılması gereken önemli detaylar anlatıldı.
Kırsal Susuz Kalmayacak
Kırsal Susuz Kalmayacak
Sivas İl Özel İdaresi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından meralarda hayvan içme suyu göletleri, küçük ölçekli sulama göleti ihtiyaçlarını projelendirerek, Doğu Anadolu Projesi (DAP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından önemli ölçüde finansal destek sağladı.
Kuaförlere Lazer Kursu
Kuaförlere Lazer Kursu
Berberler Kuaförler ve Güzellik Salonları Esnaf Odası MEB´e bağlı Özel Esin Yazıcı Güzellik Merkezi ile kurs protokolü imzaladı. Bu tür eğitimlere önem verdiklerini vurgulayan Oda Başkanı Ömer Şeker, “Üyelerimiz IPL Lazer Epilasyon ve Diyot Lazer kullanımında sıkıntı yaşamaktalar. Esnaflarımızın bu mağduriyetlerini giderebilmek amacıyla bu kursu düzenliyoruz” dedi.
Muhtarlardan Aydın´a Tam Not
Muhtarlardan Aydın´a Tam Not
Belediye Başkanı Sami Aydın, Muhtarlar Derneği tarafından düzenlenen programa katıldı. Belediye hizmetlerinin ağırlıklı olarak konuşulduğu programda mahalle muhtarları Başkan Aydın´a yapılan hizmetlerden dolayı teşekkür etti.
Yatırıma Hazırız
Yatırıma Hazırız
Koordinasyon Kurulu toplantısında Sivas´a dair önemli açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Sami Aydın, geçmiş yıllarda ilimizdeki alt yapı ve üst yapı yetersizliğinden ötürü yatırımcı çekemediğimizi belirtti.
Salı Günü Kuaförü Açtı Bin 200 Lira Ceza Yedi
Salı Günü Kuaförü Açtı Bin 200 Lira Ceza Yedi
İlimizde Sularbaşı Mahallesi´nde faaliyet gösteren bir bayan kuaför işletmecisine Salı günü ticari faaliyet göstermesi nedeniyle cezai işlem uygulandı.
Patates Üretimi Azaldı
Patates Üretimi Azaldı
Sivas´ta üretilen patates miktarı geriledi. Sivas İrade Gazetesi´nin Tarım ve Orman İl Müdürlüğü´nden elde ettiği bilgilere göre 2016´da 229 bin 753 ton patatesin üretildiği ilimizde 2017´de 189 bin 827 ton patates üretilebildi.
Pide Zammı Geri Çekildi
Pide Zammı Geri Çekildi
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Yönetim Kurulu, pide fırınlarında satılan ürünlerin fiyatını belirlemek üzere toplandı. Yapılan toplantı neticesinde daha önce 1 lira 25 kuruşa satılmasına karar verilen pidenin fiyatı tekrar 1 liraya çekildi.
Aşçı Yardımcılığı Kursuna Yoğun İlgi
Aşçı Yardımcılığı Kursuna Yoğun İlgi
Sivas El Sanatları Eğitim Merkezi Müdürlüğü´nde 15 Ekim-29 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan aşçı yardımcılığı kursuna katılacak kişilerin belirlenmesi için kura çekildi. 25 kişinin alındığı İŞKUR destekli kurs için 300 kişinin başvuru yaptığı öğrenildi.
İnadına Yerli Üretim
İnadına Yerli Üretim
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın “Yerli üretim ve yerli tüketim” çağrısına kayıtsız kalmayan Halil Rıfat Paşa İlkokulu öğrencileri başlatmış oldukları “Ülkemiz İçin İnadına Yerli Üretim, İnadına Yerli Tüketim” projesi kapsamında Ata Sanayi´de yerli ahşap oyuncak imalatı yapan Cemal Okur´u ziyaret etti.
“Milli Seferberlik Halindeyiz”
“Milli Seferberlik Halindeyiz”
2018 yılı 4. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı İl Genel Meclisi Toplantı Salonu´nda Vali Davut Gül başkanlığında gerçekleştirildi.
Deneme Sürüşleri 2019´da Başlayacak
Deneme Sürüşleri 2019´da Başlayacak
Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren (YHT) Projesi´nin Cumhurbaşkanlığı Kabinesi´nin 100 günlük icraat programı içerisinde yer aldığını ifade eden Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, 2019 yılı içerisinde deneme sürüşlerine başlanacağını söyledi.
Eylül´de 51 Bin Yolcu Uçtu
Eylül´de 51 Bin Yolcu Uçtu
Sivas Nuri Demirağ Havalimanı´nda Eylül ayı içerisinde 51 bin 754 yolcuya hizmet verildi. İç hat iniş-kalkış yapan uçak trafiği bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 5 artışla 403 oldu. Dış hatlar uçak trafiği 11 olmak üzere, toplam uçak trafiği yüzde 4 artışla 414´e ulaştı.
Öğrencilere Sivas´ı Anlattı
Öğrencilere Sivas´ı Anlattı
Her yıl yeni başlayan öğrencilere yönelik düzenlenen programda, Belediye Başkanı Sami Aydın genç mühendis adaylarına Sivas´ı anlattı.
Köksal´dan İlçe Odalara Ziyaret
Köksal´dan İlçe Odalara Ziyaret
Geçtiğimiz aylarda yapılan seçim sonrasında güven tazeleyen SESOB Başkanı Köksal, teşekkür ziyaretlerine başladı. Köksal, bu kapsamda Gemerek ve Şarkışla ilçesinde temaslarda bulundu.
STK´lardan Aydın´a Tam Not
STK´lardan Aydın´a Tam Not
Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, bazı Sivil Toplum Kuruluşlarını ziyaret ederek, çalışmaları hakkında bilgi aldı. STK temsilcileri belediyenin çalışmalarından ötürü Başkan Aydın´a teşekkür etti.
DOLAR
5.8113
EURO
6.7288
Sivas
 • Bugün  19 °
 • Salı  20 °
 • Çarşamba  19 °
 • FOTO GALERİ
  VİDEO GALERİ
  Başlangıç Tarihi
  Bitiş Tarihi
  Erlerle sohbet seni de erlere katar.

  sxyl

  Çok Okunanlar
  Çok Yorumlananlar
  1

  1