“Sivas Termal Kenti Olsun”--Video
Bilici İnşaat Siv-Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akif Bilici, 45 gün önce hizmete giren termal otelde basın mensuplarıyla bir araya geldi.
Tarih: 4.8.2018 07:00:00

OĞUZHAN SARZEP/HAYRULLAH AĞKAŞ

Yaklaşık 1,5 ay önce hizmet vermeye başlayan Bilici Termal, basına kapılarını açarak tanıtım toplantısı gerçekleştirdi.

Siv-Yapı İnşaat olarak, Sivaslıların ve ilimize gelen misafirlerin şifa bulması ve dinlenmesi için 2013 yılında temeli atılan Bilici Termal Jeotermal ve Devre Mülk hizmet vermeye başladı.

Bu kapsamda Bilici İnşaat Siv-Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akif Bilici, 45 gün önce hizmete giren termal otelde basın mensuplarıyla bir araya geldi.

“SİVAS BİR TERMAL VE

TURİZM KENTİ OLABİLİR”

Basın mensuplarına açıklama yapan Mehmet Akif Bilici, Türkiye´nin en güçlü termal su rezervine sahip olduklarını belirterek; “Bu projeyi yaklaşık 45 gün önce hayata geçirdik. Projeye başladığımızdan beri söylediğimiz tek söz şu; “Sivas bir termal ve turizm kenti olabilir.” Türkiye´nin en güçlü termal su rezervine sahip olan, hiçbir termal bölgede olmayan ulaşımda karayolu, havayolu ve hızlı trenin kesişme noktasında avantajlı bir bölgede bir yatırım yapıyoruz ve bu avantaj Türkiye´nin hiçbir termal bölgesinde yok” dedi.

“ŞEHRİN ÖNÜ ÖNÜMÜZDEKİ

YILLARDA CİDDİ ANLAMDA AÇIKLACAK”

Bilici, Sivas´ın büyük bir tarih kenti olduğunu vurgulayarak şunları söyledi; “Aynı zaman da da projenin destekleyici unsuru şehrin şok ciddi bir tarih ve kültür turizmine sahip olmasıdır. Selçuklunun Konya´dan sonra en fazla eserinin olduğu bir şehirdir Sivas. Selçuklunun en büyük hastanesinin olduğu bir şehirdir. UNESCO Dünya mirası listesine giren bir Divriği Ulu Cami´miz var. Türkiye´nin en büyük Arkeoloji müzesi Sivas´tadır. Cumhuriyetin Temellerinin atıldığı 4 Eylül Kongresinin yapıldığı bir şehir. Bütün bu alt yapıyı termal turizmle birleştirdiğiniz de, bu şehrin önü önümüzdeki yıllarda ciddi anlamda açık olacak.”

“AMACIMIZ BİR ANLAMDA DA

SİVAS´IN TANITIMINI YAPMAK”

Otel hakkında bilgiler veren Bilici İnşaat Siv-Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akif Bilici; “Termal turizmin en büyük özelliği gelen misafirlerinizi hem sağlık ve termalde hem de tatilden faydalandırmak. Bunu yaparken de insanların sıkılmadan, ailesiyle, çocuklarıyla keyifli bir tatil yaparak yolcu etmek. Bu anlamda projemizde sadece oda, havuz, reception arasında sıkışmış bir tatil anlayışında değil, açık havuzlar ve aqua parklarla beraber, kanyonuyla beraber, alışveriş alanlarıyla beraber, seyir terasları, mini golf alanları, çocuklar için tırmanma duvarları, oyun parkı olan bir proje yaptık. Buradaki amacımız da insanların giderken hem bu olanakları, bu imkanları burada yaşayıp, hem de hizmet kalitesini aynı zamanda üst planla tutulan bir tatil köyü de varmış diyerek yolcu etmek ve tesisle beraber Sivas´ın bir anlamda tanıtımını yapmak tüm amacımız bu. 45 Gündür de bu amaçla hizmet vermeye başladık” ifadelerini kullandı.

“İNŞALLAH BÖLGEMİZ TERMAL

TURİZM BÖLGESİ HALİNE GELİR”

Bölgenin kısa süre içerisinde termal turizm bölgesi haline gelmesi temennisinde bulunan Bilici şu ifadeleri kullandı; “Bölgede şuanda 2 tane proje olarak hizmet veriyoruz. Amacımız ve temennimiz inşallah önümüzdeki yıllarda bu 2 tane projenin sayısının 3´e, 4´e, 5´e çıkarak hızlı bir şekilde bölgenin termal turizm bölgesi haline gelmesi ve Doğu´nun Afyon´u olması. Bu hayal değil, çünkü projelerin altyapısı buna uygun. Gelecek yatırımcılar için bölge şuanda Türkiye´nin en güçlü termal rezervine sahip. Altyapısıyla şuanda her şey oturmuş durumda bir bölge. Bu anlamda da Sivas´ın bundan sonraki gelecek termal bölgedeki yatırımlarına her iki projemizde ciddi anlamda ön ayak olacaktır. Bizim buradaki amacımız müşteri memnuniyetini ve hizmet kalitesini üst seviyede tutarak bundan sonraki gelecek yatırımcılara hem ciddi referans olmak hem de aynı zamanda mevcut konaklayan misafirlerimizin de bu ölçüde dışarıya bizlerin reklamını yaparak katkı sağlamaları.”

“SUYUMUZUN CİDDİ ANLAMDA

TEDAVİ EDİCİ ÖZELLİĞİ VAR”

Son olarak termal su hakkında bilgi veren Bilici; “Termal suyumuzun en önemli özelliği romatizma ve eklem hastalıklarına iyi geliyor. Çünkü suyumuzun içerisinde Hacettepe Üniversitesinde yaptırdığımız analizlerde 54 tane element var ve bunların yoğun kısmı da demir, kalsiyum ve magnezyum. Biz bu elementlerin mineral yapısı için suyu testlere gönderdik. Bunların sonuçlarını bekliyoruz. Buradaki suyumuzun özelliği de insan vücut sıcaklığına yakın. Bölgenin suyu 48 derece. Ama termal suya gelirken güzel bir işlemden geçirerek biz bunu 36 dereceye indirdik. Yani insan vücut sıcaklığı doktorlar tarafından ön görülen sıcaklıktır. Dolayısıyla suyun içerisine girdiğiniz de su sizi yakmıyor. Bu anlamda ciddi bir avantajdır. Onun dışında romatizma hastalıklarında da ciddi tedavi edici özelliği var. Aynı zamanda boyun, kireçlemelerde ve fıtıklarda suyumuzun Sağlık Bakanlığınca onaylanmış ve bu hastalıklara şifa anlamında ciddi katkısı olan suyumu var” şeklinde konuştu.

TERMAL OTEL HAKKINDA…

5 yıldızlı termal otel ve tatil köyü ihtiyacını gidermek için Sivas-Ankara karayolu üzerinde kaplıca bölgesine 40 milyon lira yatırım bedeliyle inşa edilen Bilici Termal Devre Mülk ve Tatil Köyü hizmete açıldı. 12 bin 404 metre kare alana inşa edilen termal tatil köyü 159 daire bulunuyor. Otelde, Termal havuzlar, yüzme havuzu ve kaydıraklar, Türk hamamları, buhar saunaları, saunalar, masaj odaları, güzellik salonları ve fitness salonları yer alıyor. Termal otelde bulunan 46 derece sıcaklıktaki su soğutularak havuzlara 36 derece olarak veriliyor. Termal suyunun birleşiminde yer alan mineraller birçok hastalığın tedavisinde kullanılıyor.

/resimler/2018-8/3/1631549390638.jpg

/resimler/2018-8/3/1632045015847.jpg

/resimler/2018-8/3/1632181266118.jpg

/resimler/2018-8/3/1632293141321.jpg

/resimler/2018-8/3/1632402985303.jpg

/resimler/2018-8/3/1632500797977.jpg

/resimler/2018-8/3/1633369861414.jpg

/resimler/2018-8/3/1634078299439.jpgVideo Tarihi: 3.8.2018 14:49:48
Kaynak: İRADE

Anahtar Kelimeler: Termal Video
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Asılsız İhbara Yasal İşlem
Asılsız İhbara Yasal İşlem
2018-2019 sezonu karla mücadele toplantısı İl Özel İdaresi İl Genel Meclisi Toplantı Salonu´nda Vali Salih Ayhan başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Vali Ayhan, kar nedeniyle kapanan köy yollarının açılması için asılsız ihbarlarda bulunan vatandaşlar hakkında yasal işlem yapılacağını duyurdu.
Ayhan, Halkın Sorunlarını Dinliyor
Ayhan, Halkın Sorunlarını Dinliyor
Vali Salih Ayhan, kendisiyle görüşmek isteyen vatandaşları her hafta salı ve perşembe günü randevu usulüyle makamında konuk ederek, talep, öneri ve isteklerini dinliyor.
Yiğidolar´ın Projesi Şampiyonlar Liginde
Yiğidolar´ın Projesi Şampiyonlar Liginde
Sivaslı kadın girişimci Duygu Koçak Işın ve ekibinin 2017 yılında Kosgeb Girişimci desteği ile kurulan “Imed Surgical Teknoloji Anonim Şirketi, Avrupa Birliği Komisyonu tarafından sağlanan Ufuk 2020 Kobi Aracı destekleri kapsamında hazırladığı “Adam Frame” adlı proje ile destek almaya hak kazandı.
Manda Dağıtımlarına Başlandı
Manda Dağıtımlarına Başlandı
İlimizde Genç Çiftçi Projesi kapsamında 26 çiftçiye 110 manda dağıtımına başlandı.
Molozları Kaldırın!
Molozları Kaldırın!
Büyük Birlik Partili İl Genel Meclisi Üyesi Aytekin Kulmaç, eski Numune Hastanesi´nin bulunduğu alanda yer alan binaların yıkılmasının ardından oluşan moloz yığınlarının acilen kaldırılması gerektiğini söyledi.
Hızlı Tren Projesi ÇED Aşamasında
Hızlı Tren Projesi ÇED Aşamasında
AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi Öznur Çalık, Sivas-Malatya Hızlı Tren Projesine ilişkin Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) aşamasına geçildiğini söyledi.
“31 Mart´ta Bayrağı Teslim Edeceğiz”
“31 Mart´ta Bayrağı Teslim Edeceğiz”
Belediye Başkanı Sami Aydın kısa adı MİSİAD olan Memleketçi Sanayici İş Adamları Derneğini ziyaret etti.
SDT, Ankara´da Perde Açacak
SDT, Ankara´da Perde Açacak
Sivas Devlet Tiyatrosu bu hafta “Lena, Leyla ve Diğerleri” isimli oyunla Ankara seyircisine perdeleri açarken, Atatürk Kültür Merkezi Sahnesi´nde yerli bir komedi oyunu olan “Geçmiş Zaman Olur Ki” adlı oyunla Sivaslı tiyatro seyircisiyle buluşacak.
Şeb-İ Arus Programı Düzenlendi
Şeb-İ Arus Programı Düzenlendi
Hz. Mevlana´nın 745. vuslat yıl dönümü nedeniyle Sivas Mevlana Tasavvuf Kültürü ve Sema Derneği tarafından Atatürk Kültür Merkezi´nde Şeb-i Arus programı icra edildi.
“Şiddeti Kullanmamalıyız”
“Şiddeti Kullanmamalıyız”
Cumhuriyet Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından “Şiddet Bir Yazgı mıdır?” konulu konferans düzenlendi.
Su Borusu Patladı, İş Yerlerini Su Bastı
Su Borusu Patladı, İş Yerlerini Su Bastı
Sivas´ta ana şebeke su borusunun patlaması sonucu çok sayıda iş yerini su bastı.
Çiftçi 2018´i Sıkıntılı Geçirdi
Çiftçi 2018´i Sıkıntılı Geçirdi
Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ, 2018 yılının Sivas çiftçisi açısından verimli geçmediğini söyledi.
CÜ´ye Birincilik Ödülü
CÜ´ye Birincilik Ödülü
Cumhuriyet Üniversitesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı öğretim üyeleri 28. Ulusal Türk Ortopedi ve Travmatoloji Kongresinde birincilik ödülü kazandı.
Miniklerden Örnek Davranış
Miniklerden Örnek Davranış
İlimizdeki özel bir kolejin öğrencileri çeşitli yardımlar toplayarak Hayat Ağacı Derneğine bağışladı.
YÖK´e Rapor Sundu
YÖK´e Rapor Sundu
Yüksek Öğretim Kurulu, Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Maden Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Meftuni Yekeler´i saha incelemesi için görevlendirdi.
Korğalı´nın Çalışması Ödüllendirildi
Korğalı´nın Çalışması Ödüllendirildi
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Elif Ünver Korğalı´nın tez çalışması sözlü sunumda birincilik ödülüne layık görüldü.
Hz. Mevlana Anılacak
Hz. Mevlana Anılacak
Sivas Belediyesi bugün Yazıcıoğlu Kültür Merkezi´nde, Hz. Mevlana´nın 745. Vuslat Yıl Dönümü nedeniyle anma programı gerçekleştirecek.
“5. Hazan Şiir Dinletisi” Beğeni Topladı--Video
“5. Hazan Şiir Dinletisi” Beğeni Topladı--Video
VCumhuriyet Üniversitesinde düzenlenen 5. Hazan Şiir Dinletisi, dinleyicilerden büyük beğeni topladı.
“Ekmeğinize Sahip Çıkın”--Video
“Ekmeğinize Sahip Çıkın”--Video
İstihdam seferberliğine desteğini sürdüren Eksantrik Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (ESTAŞ), 2018 yılında işbaşı eğitim programını başarıyla tamamlayarak işbaşı yapan personeli için sertifika töreni düzenledi. İş Geliştirme Merkezi´nde (İŞGEM) gerçekleştirilen programda konuşan Vali Salih Ayhan, ESTAŞ´ın yeni üyelerine başarılar dileyerek, “Ekmeğinize sahip çıkın. Bu zamanda sanatıyla, emeğiyle, alın teriyle ekmek kazanmak çok önemli” dedi.
MEGİP İle İstihdam Artacak
MEGİP İle İstihdam Artacak
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) ile İŞKUR´un yaptığı anlaşma kapsamında Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü (MEGİP) hayata geçirilecek.
“Her Şey İnsanı Sevmekle Başlar”
“Her Şey İnsanı Sevmekle Başlar”
İl ve ilçe sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarının müdürleri ve bu amaç doğrultusunda hizmet eden sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya gelen Vali Salih Ayhan, “Her şey insanı sevmekle başlar. Yaptığınız her hizmette onların gönlüne girecek, yaptığınız işi para için değil dua için yapacaksınız” dedi.
Tünelin Adı “Sami Aydın” Oldu
Tünelin Adı “Sami Aydın” Oldu
Sivas Belediye Meclisi´nde alınan kararla Mevlana Tüneli´ne Belediye Başkanı Sami Aydın´ın ismi verildi.
Kar, Kartpostallık Görüntüler Oluşturdu --Video
Kar, Kartpostallık Görüntüler Oluşturdu --Video
Sivas´ta hafta sonu etkili olan kar yağışı kartpostallık görüntüler oluşturdu.
Acilen Klorlanmalı--Video
Acilen Klorlanmalı--Video
İl Genel Meclisi Çevre ve Sağlık Komisyonu, köylerin içme sularının sağlıklı olup olmadığını araştırdı. İlimizde bulunan bin 355 aktif su deposundan bin 904 adet numune alınarak depolardaki içme sularının bakteriyolojik durumu incelendi. Neticede yüzde 10´luk kısmın sağlık açısından tehdit teşkil ettiği tespit edildi, suların acilen klorlanması gerektiği belirtildi.
Seçmenden Tam Destek
Seçmenden Tam Destek
Sivas İrade Gazetesi, yaklaşan 31 Mart seçimleri öncesi ilçelerin nabzını tuttu. Son 1 aylık süreçte belirli periyotlar halinde ilçe merkezlerinde yaşayan vatandaşlara, “Belediye hizmetlerinden memnun musunuz?” sorusunu yönelten gazetemiz çarpıcı sonuçlara ulaştı.
Kaymakamlardan Ayhan´a Brifing
Kaymakamlardan Ayhan´a Brifing
Aralık ayı kaymakamlar toplantısı Vali Salih Ayhan başkanlığında gerçekleştirildi. Sivas Valiliği Ahmet Muammer Bey Salonu´nda yapılan toplantıda ilçelerin sorunlarını masaya yatıran kaymakamlar Vali Ayhan´a brifing verdi.
“Hakkınızı Ödeyemeyiz”
“Hakkınızı Ödeyemeyiz”
Vali Salih Ayhan´ın eşi Zeynep Akkiraz Ayhan, şehit ve gazi ailelerini valilik konutunda ağırladı. Misafirlerle yakından ilgilenen Ayhan, “Sizin hakkınızı ödeyemeyiz. Elimizden geldiği kadar, imkanlar ölçüsünde hem gönlümüz hem hanemiz her daim sizlere açıktır” dedi.
“Her Türlü Desteği Vereceğiz”
“Her Türlü Desteği Vereceğiz”
İç Anadolu Seçkin Irk Kangal Köpeği Eğitim ve Üretim Merkezi´ni ziyaret ederek işletme sahibi Hüseyin Yıldız´dan bilgi alan Tarım ve Orman İl Müdürü Seyit Yıldız, “İşletme için her türlü desteği vereceğiz” dedi.
“CENGEL´de Güzel İşler Yapılıyor”--Video
“CENGEL´de Güzel İşler Yapılıyor”--Video
3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi´nde “Her Zaman Aramızda Olanlar” adlı söyleşi programı gerçekleştirildi.
Eğitime 642 Milyonluk Yatırım --Video
Eğitime 642 Milyonluk Yatırım --Video
Sivas´ta yürütülen eğitim yatırımlarına ilişkin bilgiler veren İl Genel Meclisi Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu Başkanı Mustafa Yılmaz, “2018 yılında ihalesi yapılan, inşaatı devam eden ve biten işlerin sözleşme miktarı KDV dahil 642 milyon 76 bin liradır. Yapılan yatırım ve çalışmalar ile Sivas 2018 yılında eğitim alanında önemli düzeyde atılım yapmıştır” dedi.
DOLAR
5.3633
EURO
6.0764
Sivas
 • Bugün  -2 °
 • Cuma  0 °
 • Cumartesi  0 °
 • FOTO GALERİ
  VİDEO GALERİ
  Başlangıç Tarihi
  Bitiş Tarihi
  İlim irfan mürşittir karanlıkları boğar. İnsanları cehalet, gaflet bunaltıp boğar…

  Hacı Bektaşı Veli
  sxyl

  Çok Okunanlar
  Çok Yorumlananlar
  -Kelebekler ayaklarıyla tat alırlar. -Kadınlar erkeklere oranla 2 kat fazla göz kırpar.(Çok yalan söyledikleri için olmasın) -İnsan vücudundaki en güçlü kas dildir. -Gözleri açık tutarak hapşırmak imkansızdır. (Bir rivayete görede gözleri açık hapşırı

  İlginç Bilgiler 2