Turist Akınına Hazır Olalım!
İlimizdeki turizm ve konaklama işletmeleri yetkilileriyle bir araya gelen Vali Davut Gül, özellikle hızlı trenin hizmete girmesiyle ilimize gelecek turist sayısının artacağını ve Sivas olarak bu artışa hazır almamız gerektiğini söyledi.
Tarih: 9.8.2018 07:00:01

HAYRULLAH AĞKAŞ

Sivas Valisi Davut Gül Turizm ve Konaklama değerlendirme toplantısında ilimizdeki otel yetkilileri ile bir araya geldi. Öğretmenevi´nde gerçekleştirilen toplantıya İl Kültür ve Turizm Müdürü Kadir Pürlü ile otel işletmesi yetkilileri katıldı.

Toplantıda konuşan Vali Davut Gül, ilimizin önümüzdeki yıllardan itibaren turist sayısında artış olmasını beklediklerini ve bu nedenle şimdiden hep birlikte gereken tedbirlerin alınması gerektiğini söyledi.

İlimizde otellerin tamamına yakınının son 10 yılda yapıldığını kaydeden Vali Gül “Dolayısıyla da Sivas´ımızda turizm sektöründe konaklama sektöründe özel sektör tarafından ciddi yatırımlar yapılıyor. Bunu yaparken de sizlerin sorunlarını dinlemek, aynı zamanda da 2019 yılı Sivas Kongresi´nin 100. Yılı. Hem de Hızlı trenin de gelmesiyle birlikte otellerin üzerine düşen görevler var mı? Otellerin ihtiyaçları var mı? Şehirden beklentiler neler? Bu gibi konuları konuşmak için bir araya geldik” dedi.

Hızlı trenin gelmesiyle birlikte Sivas´ın ziyaretçi akınına uğrayacağını tahmin ettiklerini belirten Gül, “Eğer şehir olarak buna hazır olmazsak, özellikle konaklama ve yiyecek, içecek sektörü buna hazır olmazsa bir memnuniyetsizlik oluşabilir. Bu da imaj anlamında olumsuz olur. Şehrimiz bundan olumsuz etkilendiği gibi konaklama sektörü olarak sizler de bu durumdan olumsuz anlamda etkileneceksiniz. Ama olumlu bir intibayla da başlarsak, inanıyorum ki şuandaki ziyaretçi sayımız gerek Sivaslı olup dışarıda oturanlar arasından gerekse de çevre illerimiz Ankara başta olmak üzere Türkiye´nin her tarafından Sivas´ı merak eden Sivas´ta bir gün iki gün beş gün geçirelim diyecek kişiler açısından önemli bir merkez konumuna geliriz” ifadelerini kullandı.

Gül, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Zaman zaman otobüs firmalarının merkezde durduğunu ve otobüsteki ziyaretçilerin Sivas´ı gezdiklerini görüyoruz. Bunların içerisinde birkaç saat kalıp gidenler de var, ilimizde konaklayanlar da var. Bizim bir misafirimiz bunların içerisindeydi. Aydın´dan tur çıkmış. Sivas´ta konakladılar. Erzincan – Erzurum üzerinden Doğu Karadeniz´e gidiyorlar. Demek ki bundan sonraki süreçte de bu gibi durumlara hazırlıklı olmalıyız. Çünkü bizdeki intiba evet Sivas´a geliyorlar ama burada konaklamadan gidiyorlar. Burada konaklamadan gidenler olduğu gibi konaklayanlar da var. Yolların düzeltilmesiyle birlikte Kangal´a gidecekler, Balıklı Kaplıcayı görecekler. Divriği Ulu Cami´yi görecekler. Oradan da Erzincan yoluna çıkacaklar. Kış mevsiminde Yıldız Dağı´na gitme durumları olacak. Yaylalarımızla ilgili başka bir güzergâh oluşabilir. Bunların tamamını sizlerle konuşacağız. Sizlerin buraya yaptığınız yatırımın karşılığını almanız en sizler kadar bizleri de mutlu eder. Sizler mutlu olacaksınız ki bizler de memnun olalım. Sizler memnun kalırsanız, sizi gören başka isimler de ilimize yatırım yapar.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan eylem planının sağlık turizmini de kapsadığını kaydeden Vali Davut Gül, “Sağlık turizmi Cumhurbaşkanlığımızın açıkladığı 100 günlük eylem planında Sağlık Bakanlığı´nın da öncelikleri arasında yer alıyor. Yani demek ki bu konuya hem Turizm Bakanlığı hem de Sağlık Bakanlığı sağlık turizmiyle ilgili bir çalışma yapacaklar” dedi.

Gül konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bizim daha önceden yaptığımız bir çalışma vardı. Sonbaharda dünyanın çeşitli yerlerindeki tur operatörleri ile bu işi bilenlerle toplanacaklar. Sivas´ta sağlık turizmi nasıl gelişir? Sivas´a tabiri caizse müşteriyi nasıl getiririz? Sizin pencerenizden baktığımızda siz bu gelen kişilerle nasıl anlaşma yaparsınız? Bu kişilere satacağınız neyiniz var? Bunlara hem tesisler olarak hem de şehir olarak hazır olmamız lazım. Yoksa 3 gün boyunca dünyanın her yerinden insanlar buraya gelmiş olur ve geldikten sonra da hiçbir iş bağlantısı yapmadan, gittikten sonra da hiçbir turisti Sivas´a göndermeden etkinliğimiz sona ermiş olur. Ama buradan güzel bir intibayla giderlerse buraya başka turistleri de gönderirler. Kendisi memnun kalacak ki başkasını göndersin. Yani Amerika´yı yeniden keşfetmeye gerek yok. Sizler bu işi bizden daha iyi biliyorsunuz. Nasıl deniz kenarındaki oteller 1 - 2 yıl önceden bağlantılar yapıyorsa, turlar buralara ziyaretçi gönderiyorsa bizim de olan ürünümüzü piyasaya çıkarıp müşteriye sunmamız lazım.”

Vali Davut Gül, toplantının basına kapalı bölümünde ilimizdeki otel işletmesi sahiplerine tek tek söz vererek sorun ve taleplerini dinledi.

/resimler/2018-8/8/1609112187776.jpg
Kaynak: İRADE

Anahtar Kelimeler: Turist Akınına Hazır Olalım
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
40 Yıllık Hayal Gerçek Oldu
40 Yıllık Hayal Gerçek Oldu
Sivas Belediyesi tarafından şehir trafiğini rahatlatmak adına yapılan 6 şeritli yeni Karşıyaka köprüsü düzenlenen törenle açıldı. Mahallelilerin 40 yıllık hayali olan ve 25 milyon lira mâl olan köprüyle birlikte Karşıyaka ile merkezin bağlantısı sağlandı.
70 Firmadan Kampanyaya Destek
70 Firmadan Kampanyaya Destek
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (STSO) Mustafa Eken; “Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı” kapsamında başlatılan yüzde 10 indirim kampanyasına odaya bağlı üyelerin büyük ilgi gösterdiğini söyledi.
“Her Şeyin En İyisine Layıksınız”
“Her Şeyin En İyisine Layıksınız”
Muhtarlar Günü nedeniyle ilimizdeki merkez ve köy muhtarlarıyla bir araya gelen Vali Davut Gül, “Muhtarlarımıza yapılan her şey fazlasıyla helal olsun. Her şeyin en iyisine layıksınız” dedi.
Muhtarlar Mesai Mefhumu Gözetmeksizin Çalışıyor
Muhtarlar Mesai Mefhumu Gözetmeksizin Çalışıyor
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, Sivas Muhtarlar Derneğini ziyaret etti. Ziyarette konuşan Köksal, “Sivas´ta ilçe ve köylerde görev yapan bizler gibi seçimle bu göreve gelen muhtarlarımız, mesai mefhumu gözetmeksizin çalışmaktadır” dedi.
Okul Çantası Bomba Paniğine Neden Oldu
Okul Çantası Bomba Paniğine Neden Oldu
Sivas´ta ray lojmanları önüne bırakılan okul çantası paniğe neden oldu. Bomba imha uzmanı tarafından uzaktan kumandalı fünye ile patlatılan çanta boş çıktı.
Freni Tutmayan Kamyon 2 Traktöre Çarptı
Freni Tutmayan Kamyon 2 Traktöre Çarptı
Sivas´ın Suşehri ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 5 kişi yaralandı.
Sivas´tan İdlib´e Yardım
Sivas´tan İdlib´e Yardım
Sivas İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Derneği öncülüğünde toplanan insani yardım malzemeleri, tırlarla İdlib´e gönderildi.
Yakınlarının Mezarlarına Yaklaşamıyorlar
Yakınlarının Mezarlarına Yaklaşamıyorlar
Sivas´ta Alayurt ve Maden köyü sakinleri yükselen gölet sularının ortasında bir adada kalan yakınlarının mezarlarına uzaktan bakarak dua ediyor.
Ölüm Namazda Yakaladı
Ölüm Namazda Yakaladı
Sivas´ta 71 yaşındaki Kadir Yıldız yatsı namazını kılmak için gittiği camide fenalaşarak hayatını kaybetti. Yaşlı adamın ölüm anı ise caminin güvenlik kamerasına yansıdı.
Medrese´de ‘Gizli Geçit´ Bulundu
Medrese´de ‘Gizli Geçit´ Bulundu
Sivas´ta 1271 yılında yaptırılan ve kentin simgesi haline gelen Çifte Minareli Medrese´nin restorasyonu için hazırlanan proje kapsamında minarenin eyvan kısmındaki geçitler gün yüzüne çıkartıldı.
Açtığı Sergiyle Mültecilere Dikkat Çekti--Video
Açtığı Sergiyle Mültecilere Dikkat Çekti--Video
Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Görevlisi Dr. Şükran Bulut tarafından Suriye´deki iç savaş nedeniyle Türkiye´ye sığınan göçmenlere dikkat çekmek amacıyla ‘Köklerini Terk Edip Umuda Yol Alanlar´ sergisi açıldı.
Sınıf Başına 20 Öğrenci
Sınıf Başına 20 Öğrenci
Vali Davut Gül, Şarkışla ve Gemerek´te eğitim değerlendirme toplantısına katıldı. Şarkışla´da tekli eğitimin olduğunu belirten Vali Gül, “Çocuklar okula daha uygun saatte geliyor ve öğleden sonra da daha uygun saatte gidiyor. Biz iyi eğitim verirsek, destekleme kurslarımız kaliteli olursa; öğrencilerimiz ve velililerimiz dışarıda bir arayış içerisine girmez” dedi.
İşitme Engelliler Lisesi Eğitime Hazır
İşitme Engelliler Lisesi Eğitime Hazır
Vali Davut Gül, İşitme engellilere yönelik inşa edilen Şehit Halil Kantarcı Özel Eğitim Meslek Lisesi´ni ziyaret ederek, sınıfları ve diğer sosyal donatıları inceledi.
Yeni Dönemin İlk Söz Meclisi
Yeni Dönemin İlk Söz Meclisi
Cumhuriyet Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğrencileri yeni eğitim öğretim yılının ilk söz meclisi programında bir araya geldi. Rektör Yıldız programda hayatından kısa bölümler anlattıktan sonra öğrencilerden gelen soruları cevapladı.
Muhtarlar Çıtayı Her Geçen Gün Yükseltiyor
Muhtarlar Çıtayı Her Geçen Gün Yükseltiyor
Muhtarlar Derneği Başkanı Duran Koç, Vali Davut Gül´ü makamında ziyaret etti.
Sivas´ta ‘Goji Bery´ Yetişiyor
Sivas´ta ‘Goji Bery´ Yetişiyor
Sivas İl Tarım ve Orman Müdürü Seyit Yıldız “Goji Berry (Kurt Üzümü) Projesi” üretim alanını ziyaret etti.
Kumbaralar İle Yardım Edecekler
Kumbaralar İle Yardım Edecekler
Özel bir kolejin 6. sınıf öğrencileri, ihtiyaç sahiplerine destek olmak amacıyla sınıflarında kumbara ile yardım toplayacak. Okulda toplanan yardımlar Hayat Ağacı Derneği bünyesinde faaliyet gösteren Gıda Bankasına teslim edilecek.
Numune´ye PTT Şubesi
Numune´ye PTT Şubesi
Numune Hastanesi Poliklinik girişinde açılan PTT şubesi hafta içi 08.30 – 17.00 saatleri arasında hasta ve hasta yakınlarına hizmet verecek.
Muhtarlarımız Devletimizin Uç Beyleridir
Muhtarlarımız Devletimizin Uç Beyleridir
Muhtarlar Günü nedeniyle bir mesaj yayımlayan AK Parti Sivas Milletvekili Semiha Ekinci, “Yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden muhtarlarımız, devletimizin uç beyi olarak milletimizin gözü kulağı konumundadır” dedi.
Yaralı Bıldırcına Şefkat Eli
Yaralı Bıldırcına Şefkat Eli
Sivas´ta iki ayağı kırılmış halde yaralı olarak bulunan bıldırcına kepçe operatörleri sahip çıktı.
Ham Yol, 2. Derece Yol Ağında--Video
Ham Yol, 2. Derece Yol Ağında--Video
Ölçekli köyünden Çamşıhı bölgesindeki köylere ulaşımın sağlandığı 1 kilometre uzunluğundaki Çakırağa köyü yolu İl Özel İdaresi 2. derece yol ağına alındı.
Kantinlerine İnce Ayar!
Kantinlerine İnce Ayar!
Vali Davut Gül, hastane kantinlerinin yüksek rakamlara kiraya verilmesinden ötürü ürünlerin fiyatlarının da çok yüksek olduğunu belirterek, yılbaşında yapılacak yeni ihalelerde kira fiyatlarının düşürülmesini ve dolayısıyla kantindeki ürünlerin fiyatlarının da düşürülmesi talimatını verdi.
8 CHP´li Vekil Memleketi İçin Bir Araya Gelecek
8 CHP´li Vekil Memleketi İçin Bir Araya Gelecek
Partilerinin Türkiye Büyük Millet Meclisi´nde (TBMM) 8 Sivaslı milletvekilinin bulunduğu ifade eden Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas Milletvekili Ulaş Karasu; “Bu milletvekillerimizle birlikte Sivas noktasında gerekli çalışmaları yapacağız” dedi.
Hızlı Tren Projesi Devam Edecek
Hızlı Tren Projesi Devam Edecek
Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren (YHT) Projesi´nde yürütülen çalışmaların tasarruf tedbirlerinden etkilenmeyeceğini ifade eden Belediye Başkanı Sami Aydın, “2019´da deneme sürüşleri başlayacak” dedi.
Enflasyonla Mücadeleye Borsa´dan Tam Destek
Enflasyonla Mücadeleye Borsa´dan Tam Destek
Sivas Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu, üyelerini enflasyonla mücadele programına destek vermeye davet ederek, “Ticaret Borsası ve Sivas iş dünyası olarak her zaman olduğu gibi yine devletimizin ve milletimizin yanında olacağız, bu mücadeleye destek verecek olan esnafımıza, tüccarımıza ve üyelerimize şimdiden teşekkür ediyorum” dedi.
Bir Hayat Kurtar Bin Umuda Dönüşsün
Bir Hayat Kurtar Bin Umuda Dönüşsün
Ev hanımlarının meslek edinmelerine yardımcı olarak kadın istihdamını artırmak amacıyla; ‘Bir Hayat Kurtar, Bin Umuda Dönüşsün´ başlıklı SODES projesi düzenlendi.
Yatırımlar Hız Kesmeyecek
Yatırımlar Hız Kesmeyecek
Cumhurbaşkanlığı devlet harcamalarının önümüzdeki süreçte yol haritasını gözler önüne seren “2019-2021 Dönemi Yatırım Programı Hazırlıkları” genelgesi yayımlandı.
Taksiciler ve Stokçular İçin İki Ayrı Genelge
Taksiciler ve Stokçular İçin İki Ayrı Genelge
İçişleri Bakanlığı´nın talimatları doğrultusunda Sivas Valiliği tarafından son dönemde artan şikâyetler üzerine ticari taksiciler ve dövizdeki dalgalanmayı fırsat bilerek, haksız fiyat artışı yapan firmalara yönelik iki ayrı genelge yayımlandı.
Bakan Soylu´dan Vali Gül´e Teşekkür
Bakan Soylu´dan Vali Gül´e Teşekkür
Sivas Valisi Davut Gül´e terörle mücadele konusunda yaptığı hizmetlerden ötürü bir teşekkür mesajı gönderen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Terörle mücadele kapsamında yaz döneminde yapılan çalışmalar ve operasyonlar neticesinde belirlenen hedeflere ulaşılmıştır. Emeği geçen tüm birimlerimize gayretlerinden ötürü teşekkür ederim” dedi.
Gürün´de Bin Konuta Doğal Gaz Verilecek
Gürün´de Bin Konuta Doğal Gaz Verilecek
Gürün´de abonelere doğal gaz verilmesiyle ilgili konuşan Aksa Sivas Doğalgaz Dağıtım A.Ş. Şirket Müdürü Hüseyin İnan Yıldırım, “Amacımız, daha fazla ilçemize doğal gaz ulaştırmak. 2018 yılında gerçekleştirdiğimiz 10 Milyon Lira değerinde yatırım ve yoğun çalışmalarla, ilçemizin neredeyse tamamı için doğal gaz kullanımını bu kışa yetiştirmeyi başardık” dedi.
DOLAR
5.6481
EURO
6.5039
Sivas
 • Bugün  15 °
 • Çarşamba  14 °
 • Perşembe  10 °
 • FOTO GALERİ
  VİDEO GALERİ
  Başlangıç Tarihi
  Bitiş Tarihi
  Kıyamet günü herkes birbirinden davacı olur. Hatta tokuşan koyunlar bile..

  Hz. Muhammed
  sxyl

  Çok Okunanlar
  Çok Yorumlananlar
  BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ? -Hapşırdığınız zaman kalbinizde dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur. (Ya bi kez griptim hesapladım 120 kez hapşırmışım demek ki kalbim 1 dakika durmuş o gün) -Eiffel kulesinin tepesine çıkana kadar

  İlginç Bilgiler