Turist Akınına Hazır Olalım!
İlimizdeki turizm ve konaklama işletmeleri yetkilileriyle bir araya gelen Vali Davut Gül, özellikle hızlı trenin hizmete girmesiyle ilimize gelecek turist sayısının artacağını ve Sivas olarak bu artışa hazır almamız gerektiğini söyledi.
Tarih: 9.8.2018 07:00:01

HAYRULLAH AĞKAŞ

Sivas Valisi Davut Gül Turizm ve Konaklama değerlendirme toplantısında ilimizdeki otel yetkilileri ile bir araya geldi. Öğretmenevi´nde gerçekleştirilen toplantıya İl Kültür ve Turizm Müdürü Kadir Pürlü ile otel işletmesi yetkilileri katıldı.

Toplantıda konuşan Vali Davut Gül, ilimizin önümüzdeki yıllardan itibaren turist sayısında artış olmasını beklediklerini ve bu nedenle şimdiden hep birlikte gereken tedbirlerin alınması gerektiğini söyledi.

İlimizde otellerin tamamına yakınının son 10 yılda yapıldığını kaydeden Vali Gül “Dolayısıyla da Sivas´ımızda turizm sektöründe konaklama sektöründe özel sektör tarafından ciddi yatırımlar yapılıyor. Bunu yaparken de sizlerin sorunlarını dinlemek, aynı zamanda da 2019 yılı Sivas Kongresi´nin 100. Yılı. Hem de Hızlı trenin de gelmesiyle birlikte otellerin üzerine düşen görevler var mı? Otellerin ihtiyaçları var mı? Şehirden beklentiler neler? Bu gibi konuları konuşmak için bir araya geldik” dedi.

Hızlı trenin gelmesiyle birlikte Sivas´ın ziyaretçi akınına uğrayacağını tahmin ettiklerini belirten Gül, “Eğer şehir olarak buna hazır olmazsak, özellikle konaklama ve yiyecek, içecek sektörü buna hazır olmazsa bir memnuniyetsizlik oluşabilir. Bu da imaj anlamında olumsuz olur. Şehrimiz bundan olumsuz etkilendiği gibi konaklama sektörü olarak sizler de bu durumdan olumsuz anlamda etkileneceksiniz. Ama olumlu bir intibayla da başlarsak, inanıyorum ki şuandaki ziyaretçi sayımız gerek Sivaslı olup dışarıda oturanlar arasından gerekse de çevre illerimiz Ankara başta olmak üzere Türkiye´nin her tarafından Sivas´ı merak eden Sivas´ta bir gün iki gün beş gün geçirelim diyecek kişiler açısından önemli bir merkez konumuna geliriz” ifadelerini kullandı.

Gül, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Zaman zaman otobüs firmalarının merkezde durduğunu ve otobüsteki ziyaretçilerin Sivas´ı gezdiklerini görüyoruz. Bunların içerisinde birkaç saat kalıp gidenler de var, ilimizde konaklayanlar da var. Bizim bir misafirimiz bunların içerisindeydi. Aydın´dan tur çıkmış. Sivas´ta konakladılar. Erzincan – Erzurum üzerinden Doğu Karadeniz´e gidiyorlar. Demek ki bundan sonraki süreçte de bu gibi durumlara hazırlıklı olmalıyız. Çünkü bizdeki intiba evet Sivas´a geliyorlar ama burada konaklamadan gidiyorlar. Burada konaklamadan gidenler olduğu gibi konaklayanlar da var. Yolların düzeltilmesiyle birlikte Kangal´a gidecekler, Balıklı Kaplıcayı görecekler. Divriği Ulu Cami´yi görecekler. Oradan da Erzincan yoluna çıkacaklar. Kış mevsiminde Yıldız Dağı´na gitme durumları olacak. Yaylalarımızla ilgili başka bir güzergâh oluşabilir. Bunların tamamını sizlerle konuşacağız. Sizlerin buraya yaptığınız yatırımın karşılığını almanız en sizler kadar bizleri de mutlu eder. Sizler mutlu olacaksınız ki bizler de memnun olalım. Sizler memnun kalırsanız, sizi gören başka isimler de ilimize yatırım yapar.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan eylem planının sağlık turizmini de kapsadığını kaydeden Vali Davut Gül, “Sağlık turizmi Cumhurbaşkanlığımızın açıkladığı 100 günlük eylem planında Sağlık Bakanlığı´nın da öncelikleri arasında yer alıyor. Yani demek ki bu konuya hem Turizm Bakanlığı hem de Sağlık Bakanlığı sağlık turizmiyle ilgili bir çalışma yapacaklar” dedi.

Gül konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bizim daha önceden yaptığımız bir çalışma vardı. Sonbaharda dünyanın çeşitli yerlerindeki tur operatörleri ile bu işi bilenlerle toplanacaklar. Sivas´ta sağlık turizmi nasıl gelişir? Sivas´a tabiri caizse müşteriyi nasıl getiririz? Sizin pencerenizden baktığımızda siz bu gelen kişilerle nasıl anlaşma yaparsınız? Bu kişilere satacağınız neyiniz var? Bunlara hem tesisler olarak hem de şehir olarak hazır olmamız lazım. Yoksa 3 gün boyunca dünyanın her yerinden insanlar buraya gelmiş olur ve geldikten sonra da hiçbir iş bağlantısı yapmadan, gittikten sonra da hiçbir turisti Sivas´a göndermeden etkinliğimiz sona ermiş olur. Ama buradan güzel bir intibayla giderlerse buraya başka turistleri de gönderirler. Kendisi memnun kalacak ki başkasını göndersin. Yani Amerika´yı yeniden keşfetmeye gerek yok. Sizler bu işi bizden daha iyi biliyorsunuz. Nasıl deniz kenarındaki oteller 1 - 2 yıl önceden bağlantılar yapıyorsa, turlar buralara ziyaretçi gönderiyorsa bizim de olan ürünümüzü piyasaya çıkarıp müşteriye sunmamız lazım.”

Vali Davut Gül, toplantının basına kapalı bölümünde ilimizdeki otel işletmesi sahiplerine tek tek söz vererek sorun ve taleplerini dinledi.

/resimler/2018-8/8/1609112187776.jpg
Kaynak: İRADE

Anahtar Kelimeler: Turist Akınına Hazır Olalım
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yöneticiler Yatırımcının Önünü Açmalı
Yöneticiler Yatırımcının Önünü Açmalı
Sivas´ta işsizliğin azaltılması yönünde özel sektör tarafından yapılan son yatırım yaklaşık 1 hafta önce hizmete giren Savona Otel oldu. Çok sayıda kişiye istihdam sağlayan Savona Otel´in kapılarını gazetemize açan işletme sahibi Baki Çoban, önemli açıklamalarda bulundu.
“Verilmiş Bir Kararım Yok”
“Verilmiş Bir Kararım Yok”
Belediye Başkanı Sami Aydın, yeni dönemde başkanlığa aday olup olmayacağına dair soruya, “Kesinlikle şu anda verilmiş bir kararım yok. Bizim için öncelikli olan kalan süremizde başlamış olan işlerimizi tamamlamak” dedi.
“Vatandaşın Ayağını Çamurdan Kurtaracağız”
“Vatandaşın Ayağını Çamurdan Kurtaracağız”
Sorun ve taleplerini yerinde dinlemek için ilçelerde “Halkla Buluşma” programları düzenleyen Vali Davut Gül, Gürün ilçesinde gezi ve incelemelerde bulundu.
Soluk Fuar Alanını Gezdi
Soluk Fuar Alanını Gezdi
AK Parti Sivas Milletvekili Mehmet Habip Soluk 4-8 Eylül´de düzenlenecek olan 5´nci Sivas Tarım ve Hayvancılık fuarı hazırlık çalışmalarını yerinde inceledi.
Aydın: “Hayırlı Bayramlar”
Aydın: “Hayırlı Bayramlar”
Belediye Başkanı Sami Aydın, Kurban Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.
“Bayramlar Müstesna Günlerdir”
“Bayramlar Müstesna Günlerdir”
Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.
“Kurban Allah´a Yakınlaşmaktır”
“Kurban Allah´a Yakınlaşmaktır”
Sivas Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu, Kurban Bayramı dolayısı ile bir mesaj yayımladı.
“Bayrama Hastanemiz Hazır”
“Bayrama Hastanemiz Hazır”
Sivas Numune Hastanesi Başhekim Vekili Uzm. Dr. Mesut Parlak, hastane olarak Kurban Bayramına hazır olduklarını belirtti.
“Üniversitemizin Adını Yükseltin”
“Üniversitemizin Adını Yükseltin”
Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, Cumhuriyet Üniversitesi Profesör, Doçent ve Dr. Öğretim Üyesi, kadrosuna atanan akademik personel için düzenlenen törende konuştu.
Sağlığınızdan Olmayın!--Video
Sağlığınızdan Olmayın!--Video
Kasaplık mesleğini icra etmemesine rağmen mahalle aralarında sağlıksız makinelerle bayram süresince et çeken kesimlere karşı vatandaşları uyaran Sivas Yiyecek Maddesi Yapanlar ve Satanlar Esnaf Odası Başkanı Mehmet Akgül, “Hijyenik olmayan koşullarda et çektirilmemesi sağlık açısından çok önemli. Bu konuda yetkili olan kasaplar tercih edilmeli” dedi.
Sivas 30´uncu Sırada
Sivas 30´uncu Sırada
Amerika ile yaşanan gerilim sonrası kamuoyunda en çok merak edilen konuların başında gelen illerde bulunan döviz miktarı konusu netlik kazandı. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) verilerinden elde edilerek hazırlanan “Türkiye Döviz Haritası”na göre Sivaslıların bankalarda bulunan toplam döviz mevduatı 422 milyon 694 bin dolar olarak açıklandı. Sivaslıların Döviz Tevdiat Hesabı´nda (DTH) bulunan 422 milyon 694 bin doların 385 milyon 325 bin dolarını bireylerin döviz hesabı, 37 milyon 369 bin dolarını ise şirketlerin döviz hesabı oluşturdu. Mevduat hesabında en fazla döviz bulunduran 30´uncu şehir olan Sivas, bu hususta birçok büyük ili geride bıraktı.
Karahan Ailesinin Mutlu Günü
Karahan Ailesinin Mutlu Günü
Şirketimiz ortaklarından Muhittin Karahan´ın kızı Aslıhan Karahan, Caner Öniz ile dünya evine girdi. Genç çiftin düğün merasimine il protokolü yoğun ilgi gösterirken, çok sayıda da davetli katıldı.
Unun Torbası 100 Lira Oldu
Unun Torbası 100 Lira Oldu
Sivas´ta 1 hafta önce torbası 84 lira olan 50 kilogram un, 16 lira birden zamlanarak 100 liraya yükseldi.
“Bedirhan´ın İntikamını Aldılar Çok Sevindim”
“Bedirhan´ın İntikamını Aldılar Çok Sevindim”
Terör örgütünün Sincar sorumlusunun şehit Bedirhan bebeğin isminin verildiği operasyonla öldürülmesini aile sevinçle karşılarken, anneanne Suudiye Demir, "Bedirhan´ın intikamını aldılar çok sevindim" dedi.
Yangında Evleri Kül Olan 6 Kişilik Aile Sokakta Kaldı
Yangında Evleri Kül Olan 6 Kişilik Aile Sokakta Kaldı
Sivas merkeze bağlı Koyuncu köyünde 6 kişilik ailenin yaşadığı ev yangında kül oldu. Hiç bir eşyası ve giyeceği kalmayan aile, yetkililerden yardım bekliyor.
Çiftçinin İşi Kolaylaşacak
Çiftçinin İşi Kolaylaşacak
"Taş Toplama ve Katı Gübre Dağıtma Makinesi Tanıtım Programı"na katılan Vali Davut Gül: "Bu tür makineler çiftçinin işini kolaylaştırdıkça sivil toplum kuruluşlarımız bunların sayılarını arttıracaklardır. Bu makineler çalıştığında toprağımız daha iyi işlenecekse, ekilmeyen, dikilmeyen arazilerde tarımsal üretim yapılacaksa, bu arazideki israf ortadan kalkmış olacak.” dedi
Sivas´ta Yarım Ton Altın Bozduruldu
Sivas´ta Yarım Ton Altın Bozduruldu
Sivas Sarraf ve Kuyumcular Derneği Başkanı Taner Deliktaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın çağrısına uyan Sivaslıların kuyumculara gelerek yarım ton altın bozdurduğunu söyledi.
“Bu Yük Hepimizin Omuzlarındadır”
“Bu Yük Hepimizin Omuzlarındadır”
Sağlık-Sen Sivas Şube Başkan Adayı Adem Yaşin, Sağlık-Sen Sivas Şube Başkanlığı seçimleriyle ilgili yaptığı açıklamasında; “Artık bu yük hepimizin omuzlarındadır. Üyelerimizin göstermiş olduğu teveccühe layık olmak onların vebalini taşımak hepimizin sorumluluğundadır" dedi.
Kurban Kesmede Pratik Çözüm: ‘Yıkmatik´--Video
Kurban Kesmede Pratik Çözüm: ‘Yıkmatik´--Video
Kurban keseceklere büyük kolaylık sağlayan ‘Yıkmatik´ Sivaslılardan yoğun ilgi görüyor. Esnaflar, özellikle büyükbaş hayvanların ‘Yıkmatik´ sayesinde kolayca devrildiğini ve eziyet çektirilmeden kesildiğini ifade ediyor.
“Sivas Adına Çok Önemli Çalışma”--Video
“Sivas Adına Çok Önemli Çalışma”--Video
CÜSAM tarafından hazırlanan “Birinci Dünya ve İstiklal Harplerinde Şehit Düşen-Madalya Alan Sivaslılar” adlı kitap hakkında bilgi veren Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, “Şehit düşen ve madalya alan Sivaslıların tamamının ismi köy köy, mahalle mahalle yer alıyor. Sivas adına çok önemli bir çalışma” dedi.
Bakanlık Affetmedi
Bakanlık Affetmedi
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, aldıkları işleri kötüye kullanan çok sayıda yapı müteahhidinin yetki belgesini iptal etti.
“Ülkemiz Sıkıntılı Dönemden Geçmekte”
“Ülkemiz Sıkıntılı Dönemden Geçmekte”
CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, “Ülkemiz son dönemlerde gerek siyasi gerekse ekonomik olarak son derece sıkıntılı bir dönemden geçmektedir” dedi.
“Satılmayanları Et ve Süt Kurumu Alacak”
“Satılmayanları Et ve Süt Kurumu Alacak”
Sivas Valisi Davut Gül, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi canlı hayvan pazarını ziyaret ederek; “Kurbanlıkların önemli bir kısmı yüzde 70 kadarı satılmış. Satılmayan kurbanlıkları da açıklanan rakamlar doğrultusunda Sivas Et ve Süt Kurumu alacak” dedi.
“Gürün Yatırımlarla Göz Kamaştıracak”
“Gürün Yatırımlarla Göz Kamaştıracak”
Vali Davut Gül, Gürün ilçesinde bir dizi gezi ve incelemelerde bulundu. Gül, doğal güzellikleri ve kültürel zenginlikleriyle bilinen Gürün´e yapılan son yatırımlarla ilçenin göz kamaştıracağını söyledi.
“ABD Ürünlerinin Satışını Durdurduk”--Video
“ABD Ürünlerinin Satışını Durdurduk”--Video
Tüm Restoranlar Lokantalar ve Tedarikçiler Derneği (TÜRES) Sivas Şube Başkanı İshak Kaan Usta, dernek üyeleriyle beraber işletmelerinde ABD ürünlerinin satışlarını durdurduklarını söyledi.
Pamukkale Değil, Altınkale
Pamukkale Değil, Altınkale
Sivas´ta Sıcak Çermik bölgesinde yer alan ve Pamukkale Travertenlerini andıran sarı renkteki yer görenlerin ilgisini çekiyor.
Yüzüncü Yılında 100 Proje
Yüzüncü Yılında 100 Proje
Sivas Kongresinin 100. yılında 100 projenin belirleme ve değerlendirme toplantısı Vali Davut Gül´ün başkanlığında yapıldı.
Belediyeden Amerikan Ürünlerine Boykot
Belediyeden Amerikan Ürünlerine Boykot
Sivas Belediyesi Amerikan mallarını boykot ederek; “Belediye bünyesindeki tüm sosyal tesis ve marketlerde satılan Amerika ve İsrail menşeli ürünlerin alımı dünden itibaren durduruldu. Stokta buluna az miktardaki ürünün tükenmesinin ardından Amerika ve İsrail malları artık satılmayacak” denildi.
5 Bin 577 Konut Satıldı--Video
5 Bin 577 Konut Satıldı--Video
Sivas´ta Ocak-Temmuz döneminde satılan konut sayısı geçen yılın aynı dönemine göre 191 adet artarak 5 bin 577´ye ulaştı.
Gültepe Hastanesi´nden Cenaze Nakil Aracı Desteği
Gültepe Hastanesi´nden Cenaze Nakil Aracı Desteği
İlimizde hizmet veren Özel Gültepe Hastanesi, Belediye Mezarlıklar Müdürlüğü bünyesinde kullanılmak üzere cenaze nakil aracı hediye etti.
DOLAR
5.9944
EURO
6.8267
Sivas
 • Bugün  23 °
 • Salı  25 °
 • Çarşamba  23 °
 • FOTO GALERİ
  VİDEO GALERİ
  Başlangıç Tarihi
  Bitiş Tarihi
  Cahillerle girdiğim her tartışmayı kaybetmişimdir.

  İMAM-I AZAM (R.A)
  sxyl

  Çok Okunanlar
  Çok Yorumlananlar
  -Kelebekler ayaklarıyla tat alırlar. -Kadınlar erkeklere oranla 2 kat fazla göz kırpar.(Çok yalan söyledikleri için olmasın) -İnsan vücudundaki en güçlü kas dildir. -Gözleri açık tutarak hapşırmak imkansızdır. (Bir rivayete görede gözleri açık hapşırı

  İlginç Bilgiler 2