GÜNDEM 2.07.2020 07:00:00 0

Üyelerimiz Adına Teşekkür Ediyoruz

Kısa çalışma ödeneğinin 1 ay uzatılması kararını değerlendiren Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken, ?Kısa çalışma ödeneği yaşanan salgın sürecinde hem işverenlerimiz hem de işçilerimiz açısından son derece rahatlatıcı bir uygulama o

Zeliha ALDIKAÇTI

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken, kısa çalışma ödeneğinin 1 ay uzatılması ve BOTAŞ´ın sanayicilere doğalgaz fiyatında indirim yapmasıyla ilgili değerlendirmede bulundu. 
Kısa çalışma ödeneğinin iş dünyasında memnuniyetle karşılandığına değinen Başkan Eken, ?Kısa çalışma ödeneği uygulamasını 1 Temmuz´dan itibaren bir ay uzatan Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete´de yayımlandı. 30 Haziran´a kadar kısa çalışma ödeneğine başvurusunda bulunmuş iş yerleri için kısa çalışma ödeneğinin süresi; 1 Temmuz´dan itibaren, uygulaması biten iş yerleri bakımından uygulamanın bittiği tarihten, uygulamanın devam ettiği işyerleri için de bitiş tarihinden başlamak üzere bir ay uzatıldı? dedi.
?SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUZ?
Kısa çalışma ödeneğinin 3 ay uzatılması yönünde beklenti olduğunun altını çizen Başkan Eken, ?Kısa çalışma ödeneği yaşanan salgın sürecinde hem işverenlerimiz hem de işçilerimiz açısından son derece rahatlatıcı bir uygulama oldu. Ancak biz, üyelerimizden gelen talepler doğrultusunda TOBB başta olmak üzere ilgili bakanlıklarımıza durumu ilettik. İş dünyamızın talebi 3 aylık uzatma olması yönünde. Bu konuda 8 bin üyemizde adına Sayın Cumhurbaşkanımıza ve ilgili bakanlıklarımıza teşekkür ediyoruz? şeklinde konuştu. 
Eken, boru hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ) sanayi ve elektrik üretiminde kullanılan doğalgaz fiyatında indirim yapılmasının da sanayiciler için önemli bir gelişme olduğuna vurgu yaparak ?Sanayi ve ticarethane abonelerine yüzde 9,7 indirim yapıldı ve bin metreküp gazın fiyatı bin 400 lira olarak belirlendi. Sanayicilerimize hayırlı olsun. Tüm yetkililerimize teşekkür ediyorum? ifadelerini kullandı. Başkan Eken, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu´nun (EPDK) 3 ay geçerli olacak elektrik tarifesine zam yapılmayacak olmasının da memnuniyetle karşılandığını sözlerine ekledi.