Yazıcıoğlu´nu İstismar Etmeyin--Video
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart yerel seçimleri öncesi ilk mitingi Sivas´ta gerçekleştirildi. Kent meydanında kendisini bekleyen coşkulu kalabalığa seslenen Başkan Erdoğan, 17 yıllık süre içerisinde ilimize yapılan hizmetleri anlatarak kenevir ve teşvik konusunda müjde verdi.
Tarih: 9.2.2019 07:00:03

OĞUZHAN SARZEP / FATİH TABUR

31 Ocak´ta partisinin seçim manifestosunu açıklayan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, yerel seçimler öncesi ilk mitingi Sivas´ta gerçekleştirdi. Kent meydanında kendisini bekleyen coşkulu kalabalığa seslenen Başkan Erdoğan, sözlerine Pir Sultan Abdal´ın, "Kul Olayım Kalem Tutan Ellere" şiirini okuyarak başladı.

“Sivaslılarla hasbihal etmeye, Sivas´ta kucaklaşmaya geldik” diyen Erdoğan, “Bu meydanda tüm Sivaslı kardeşlerime selamlarımı sevgilerimi iletiyorum. Sultan şehir Sivas´ın bütün Yiğidolarını selamlıyorum. Size, Sivaslılara merde dahi muhtaç olmamayı, boyun eğmeyi reddettikleri için Yiğido deniyor. Bu ifade Sivas´ın hamurunu mayasını sergiliyor. Sivas hiçbir zaman hak ve adaletten ayrılmadı, ayrılmaz da. Sizlerin, AK Parti davalarını, kadrolarını nasıl sahiplendiğinizi çok iyi biliyorum” dedi.

“31 MART ÇOK ÖNEMLİ”

Sivas´ın sıradan bir şehir olmadığının altını çizen Başkan Erdoğan, “Onun için 31 Mart çok önemli. Rastgele ellere bu seçim bırakılamaz. Şehrimiz Sivas Kongresi´nin başladığı 4 Eylül 1919 tarihinden itibaren 108 gün boyunca milli mücadelemize Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile başkentlik yapmıştır. Abdulvahabi Gazi´den Ahmet Turan Gazi´ye, Kadı Burhanettin´den Sultan Keykavus´a, AK Şemseddin´den, Pir Sultan Abdal, Aşık Veysel´e kadar rahmetle yad ediyorum. Yola çıkarken, ‘uzun ince bir yoldayız, gidiyoruz gündüz gece´ dedik. Hiç endişeniz olmasın” açıklamasında bulundu.

“ALIŞILMIŞ BİR SİYASETÇİ DEĞİLİM”

Erdoğan konuşması sırasında pankart açarak kadro talebinde bulunan kişilere tepki gösterdi. Başkan Erdoğan, “Biz KİT´lere kadroyu verdik. Bizden bir şey beklemeyin. Şu toplantıyı provoke etmeyin. Alışılmış bir lider değilim. Alışılmış bir siyasetçi değilim. Toplantımızı provoke etmeyelim. Samimi, dürüst olalım, bu toplantıyı da güzel bir şekilde çıkaralım” dedi.

“OMUZ OMUZA VERECEĞİZ”

Başkan Erdoğan, konuşmasını şu ifadelerle sürdürdü: “Biz bu millete aşığız aşık. Biz bu milletin dertlisiyiz dertlisi. Böyle ucuz oyunlara kimse gelmesin. El ele vereceğiz, omuz omuza vereceğiz. Bütün eksiklikleri bugüne kadar nasıl giderdiysek bundan sonra da gidereceğiz. Türkiye´nin şu anda ilk yerli uçaklarını üreten, ülkemizi demiryolu ağıyla donatan Sivaslı büyük hizmet adamı merhum Nuri Demirağ´ı bugün burada tekrar rahmetle anıyorum. Türk siyaset tarihinin mümtaz ismi, mücadele ve dava adamı merhum Muhsin Yazıcıoğlu kardeşime de bir kez daha Allah´tan rahmet diliyorum. Fakat Muhsin kardeşimin istismar edilmesine de tahammül edemiyorum. Şimdi birileri çıkıyor, onu istismar etmek suretiyle arkasından Sivas´ta belediyeyi alma gibi bir gayret içine giriyor. Türkiye´de bir iktidar var. Bu iktidarın Sivas´a verdiği hizmetler ortada. Nuri Demirağ Havalimanı´ndan tutun da spor salonlarına varıncaya kadar, ikinci üniversitesine varıncaya kadar şu ana kadar Sivas´a verilmemiş hizmetleri veren bir AK Parti iktidarı var. Bakınız Sivas´ın milletvekili olmuş ve diğer taraftan daha sonra kendisini Adalet Bakanlığı´nda bakan yardımcısı yaptığım Sivaslı Hilmi kardeşimi şu anda da Sivas merkeze belediye başkan adayı yaptık. Kendisine inandığım, güvendiğim için, burada çok daha büyük hizmetler verebileceğine inandığım için Adalet Bakanlığı Bakan Yardımcılığı görevinden buraya aldım. Siz Hilmi kardeşime sahip çıkacaksınız ve belediyecilik hizmetinin de ne demek olduğunu Hilmi kardeşimden göreceksiniz.”

“YİĞİDOLARIN MUHABBETİYLE YOLA ÇIKTIK”

Sivas´ın kendisinde özel bir yerinin olduğuna dikkat çeken Başkan Erdoğan, “31 Mart tarihine 51 gün var ve bu 51 günü iyi değerlendireceğiz. Öyle bir çalışalım ki; inşallah 31 Mart akşamı burada AK Parti´nin belediyecilik hizmetindeki o devam eden sürecine anlı, şanlı şekilde tüm ilçeleriyle birlikte devam edelim. Sadece merkez yetmez, ilçeleri de hep beraber inşallah ayağa kaldıracağız. Sivas´ın bizim gönül dünyamızda çok özel bir yeri var. Bizi bu yollara düşüren Sivas hasretidir. Sivas´ın dilinde her zaman ayrılık değil, vuslat türküleri oluşmuştur. Sivas´ın gönlünde nifak değil, birlik, beraberlik duyguları filiz vermiştir. Sivas´ı lekelemeye çalışanlar, onun gerisindeki büyük güçten rahatsız olanlardır. Neymiş? AK Parti adayını çekecekmiş. Sakın bu dedikodulara inanmayın. Biz sıradan bir mahalle partisi değiliz. Bu ülkeyi 16 yıldır anlı, şanlı yürüten dünyaya nam salan AK Parti´yiz, AK Parti. Bizim şu anda Cumhur İttifakımızın iki ayağı vardır. AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi. Cumhur İttifakı´nın içinde başka bir parti yoktur. Bizimle rastgele bir resim çektirip bu resmi sağda solda istismar edenlere inanmayın. Böyle bir şey de yok. Rabbim ömür verdikçe bizler milletimize hizmette elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Biz hep Sivas´a güvendik, hep Sivas´ın yanında olduk. Bugün de Sivas´taki kardeşlerimizin, Sivas´taki Yiğidoların muhabbetiyle yola çıktık” açıklamasında bulundu.

“31 Mart seçimlerinin ülkemiz için, milletimiz için, bölgemiz ve insanlık için hayırlara vesile olmasını Allah´tan niyaz ediyorum” diyen Başkan Erdoğan, “Kutlu yürüyüşümüzün son imtihanı olan 31 Mart için Sivas´tan başlamamızın bir anlamı var. Sivas, Selçuklunun kalbi, Osmanlı´nın vicdanı, Cumhuriyet´in aklıdır. Sivas, Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı şehirdir. Sivas Kongresi, ortak aklın toplandığı merkezdir. Burası esarete meydan okuyan, istiklal ve hürriyeti hedef gösteren bir karargahtır. Sivas, bugün de karargah şehirlerimizden biridir. Bu sene 4 Eylül´de inşallah Sivas Kongresi´nin 100. yıl dönümünü kutlayacağız. 100 yıl önce Türk milleti bu şehirde, ‘milli sınırlar içinde vatan bölünmez bir bütündür, parçalanamaz´ diyerek yedi düvele meydan okumuştur. Milletimiz manda ve himaye kabul edilemez iradesiyle istiklaline ve istikbaline sahip çıkma kararlılığını buradan, Sivas´tan dünyaya haykırmıştır. Bu vesileyle Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere Sivas Kongre´mizde istiklalimize ve istikbalimize sahip çıkan tüm devlet ve millet adamlarımızı saygıyla, rahmetle yad ediyorum. 1919´da Sivas´ta Kurtuluş Savaşımızın ve Cumhuriyet´in temeli atıldı, manifestosu yazıldı, ufukları çizildi. İşte bugün, 31 Mart seçimlerinin startını Sivas´ta verirken 100 yıl sonra bizler de o ilkeleri, o kararları, o idealleri buradan tekrar ediyoruz. 100 yıl önce Sivas´ta söylediğimizi 100 yıl sonra bugün aynı yerde bir kez daha tekrar ediyoruz. Vatanımıza, bayrağımıza, istiklalimize uzanan her eli kırarız. Cudi´de kırdık, Tendürek´te kırdık, Gabar´da kırdık hatta Kandil´de kırdık, yine kırarız” ifadelerini kullandı.

Son 16 yılda ilimize yapılan yatırımlar hakkında da bilgiler veren Başkan Erdoğan, “Sivas´a 28 katrilyon yatırım yaptık. Cumhuriyet tarihinde bunun bir örneği daha yok. Eğitimde 3 bine yakın derslik inşa ettik. Bugün 54 binden fazla üniversite öğrencisinin öğrenim gördüğü şehrimize ikinci devlet üniversitesini biz kurduk. Üstelik bu üniversiteyi Cumhuriyet Üniversitesi´ni bölerek kurmadık, yeniden inşa ediyoruz. Kümbet, Kurt Deresi mevkiinde fakülte binalarını inşa ettikten sonra yeni üniversitemize öğrenci alımına başlıyoruz. Yükseköğrenim öğrencilerine 15 bin kişi kapasiteli yurt binaları kazandırdık. Bu yıl merkezde 5 bin kişi kapasiteli yükseköğrenim yurdu daha açıyoruz. Önümüzdeki birkaç yıl içinde Gürün, Suşehri, Geverek ve Kangal ilçelerimize de toplamda bin 100 kişi kapasiteli yükseköğrenim yurtları yapıyoruz. Şehrimizde malum bir stadyum ile merkeze, Suşehri´ne, Yıldızeli´ne gençlik merkezleri, spor salonları inşa ettik. İçinde 600 yataklı Sivas Bölge Hastanesi´nin de olduğu 15 hastaneden oluşan toplam 44 adet sağlık tesisini Sivas´a biz kazandırdık. Suşehri Devlet Hastanesi´yle birlikte 7 sağlık tesisimizin inşası da şu anda devam ediyor. Eski stadın yerine, 55 bin metrekarelik bir alana ne yapıyoruz? Bir Millet Bahçesi yapıyoruz ve Millet Bahçesi´nin içine genişçe bir millet kıraathanesi yapıyoruz. Bu kıraathanede de gençlerimiz gelecekler orada kahvesini, çayını, içerek arkadaşlarıyla buluşma fırsatını yakalayacaklar” ifadelerini kullandı.

Başkan Erdoğan, konuşmasını şu ifadelerle tamamladı: “Sivas´ta bölünmüş yol uzunluğunu 24 kilometreden 794 kilometreye çıkardık. Nereden nereye. İnşası süren ve toplam maliyeti 1 katrilyonu aşan Zara-Suşehri Gemin Beli tüneli ve bağlantı yollarını önümüzdeki yıl bitirmeyi düşünüyoruz. Arapkir-Divriği yol ayrımını da önümüzdeki yıl tamamlamayı planlıyoruz. Ayrıca termal ve kış turizmini kazandırmak için Yıldız Dağı ve Sıcak Çermik bağlantı yolunu yapacağız. İl sınırları içindeki 341 kilometrelik demir yolu ağını sıfırdan yeniledik. Biz 16 yılda TÜDEMSAŞ´ı canlandırarak gücüne güç kattık. İnşallah önümüzdeki dönemde bu işletmemizi inadına daha da büyüteceğiz. Kendi mühendislerimizin tasarladığı milli yük vagonlarını burada üretiyoruz. 6 bine yakın vagon ürettik. Bununla da kalmadık. Traverslerin ülkemizde üretimi için, istihdam sağlamak için Beton Traversi buraya kurduk.  Kenevir üretimini artırma hedefinde Sivas´ı ekleyeceğiz. Bu naylon poşetler olmayacak. Atletimizi, fanilamızı, bez torbamızı yapacağız. Sivas kenevir üretecek. Yatırımlara devam ediyoruz. 713 milyon liralık tarımda teşvik sağladık. Teknopark araştırma merkezi kurduk. Demirağ OSB´yi faaliyete geçireceğiz. Sivas´ın hızla kalkınması, 40 bin kişinin istihdam edilmesi için Sivas´ı yatırımlarda cazip hale getireceğiz, teşvik sınıflandırılmasında avantaj sağlayacağız. Talimatını vereceğim, Ulu Cami´nin de restorasyonunu başlatacağız. 16 yılda Sivas´ı tarihi hizmetlerle buluşturduk. Hem yarım kalan işleri hem de yenilerini eklemeye devam edeceğiz.”

FOTOĞRAFLAR: OĞUZHAN SARZEP

/resimler/2019-2/8/2052448998703.jpg

 

/resimler/2019-2/8/2053004624003.jpg

/resimler/2019-2/8/2053125249222.jpg

/resimler/2019-2/8/2053291812061.jpg

/resimler/2019-2/8/2053458999813.jpg

/resimler/2019-2/8/2054005253757.jpg

/resimler/2019-2/8/2054164938010.jpg

/resimler/2019-2/8/2054292595161.jpg

/resimler/2019-2/8/2054409786705.jpg

/resimler/2019-2/8/2054573532531.jpg

/resimler/2019-2/8/2055121501513.jpg

/resimler/2019-2/8/2055224001793.jpg

/resimler/2019-2/8/2055346345716.jpg

/resimler/2019-2/8/2055463064699.jpg

/resimler/2019-2/8/2055571814911.jpg

/resimler/2019-2/8/2056100877785.jpg

/resimler/2019-2/8/2056211346816.jpg

/resimler/2019-2/8/2056332284386.jpgVideo Tarihi: 8.2.2019 23:06:34
Kaynak: İRADE

Anahtar Kelimeler: Yazıcıoğlu İstismar Etmeyin Video
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Meydanın  Çehresi  Değişecek--Video
Meydanın Çehresi Değişecek--Video
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Tarihi Kent Meydanı Cephe Düzenleme Projesi kapsamında mülkiyet sahipleri ile istişare toplantısı düzenledi. Belediye Sosyal Tesisleri´nde gerçekleştirilen toplantıda konuşan Başkan Bilgin, “Proje kapsamında Aynalı Çarşı´nın yanından başlayarak, Taçsaray Apartmanı´nın sonuna kadar bu alanda tarihi kent meydanına uygun bir cephe düzenlemesi yapacağız. Çatıları yenileyeceğiz. Tüm çatılar kiremit çatı haline gelecek. Çatılardaki anten kirliliği de ortadan kalkmış olacak. Cephelerin tek tip olmasını sağlayacağız” dedi.
Velilerinin Desteğiyle Sergi Açtılar
Velilerinin Desteğiyle Sergi Açtılar
Malazgirt İlkokulu öğrencileri tarafından hazırlanan “23 Nisan 23 Arduino Robotik Kodlama Sergisi” İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı tarafından açıldı. Stantları tek tek ziyaret ederek öğrencilerin projeleri hakkında bilgi alan İl Müdürü Savaşçı, çocuklarına destek veren velilere teşekkür etti.
4 Eylül Ruhunu  Doyasıya Yaşatacağız
4 Eylül Ruhunu Doyasıya Yaşatacağız
Sivas Kongresi´nin 100. yılı kutlamaları kapsamında 6 organizasyona imza atacaklarını ifade eden Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken, “İş dünyası buluşmaları, ödül töreni ve sanatsal etkinliklerle 4 Eylül ruhunu doyasıya yaşatacağız” dedi.
Görevde Yükselme  Sınavı Açılmalı
Görevde Yükselme Sınavı Açılmalı
Birtakım ziyaretlerde bulunmak üzere Sivas´a gelen Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Kenan Çalışkan; Ulaştırma Memur-Sen Şube Başkanı Ömer Vatankulu ve yönetim kurulu üyeleriyle kahvaltı programında bir araya geldi. Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) 4. Bölge Müdürlüğü´nün misafirhanesinde gerçekleştirilen programın ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Genel Başkan Çalışkan, TÜDEMSAŞ´ta 10 yıl boyunca görevde yükselme sınavı açılmadığının altını çizerek “Bir kurumda 10 yıl boyunca yükselme sınavının açılmaması sıkıntılı bir şey. Normalde 2-3 yılda bir açılması gerekiyor. Bunu TÜDEMSAŞ Genel Müdürümüze ilettik. En azından 2 ay içerisinde açılmasını, açılmadığı takdirde de bunu toplu sözleşme gündemimize yazacağımızı ifade ettik” dedi.
Arazi Toplulaştırma  Çalışmaları Sürüyor
Arazi Toplulaştırma Çalışmaları Sürüyor
Sivas´ta 4 bin 155 hektar alanda arazi toplulaştırma çalışmalarının tamamlandığını ifade eden Devlet Su İşleri (DSİ) 19. Bölge Müdürü İsmail Kaya, “Şu anda hali hazırda ilimizde 113 bin hektar alanda arazi toplulaştırma çalışmamız sürüyor. Bu ilimizin arazi varlığının yaklaşık yüzde 10´una tekabül ediyor. Yine 120 bin hektar alanda da etüt ve proje çalışmalarına başladık” dedi.
Unutulmaz Gece Yaşattı
Unutulmaz Gece Yaşattı
Cumhuriyet Üniversitesi tarafından organize edilen 2019 Bahar Şenliği etkinlikleri kapsamında sahne alan TRT İzmir sanatçısı hemşehrimiz Cengiz Özkan, dinleyenlere unutulmaz gece yaşattı.
Çocuk Korosu Büyüledi
Çocuk Korosu Büyüledi
´Eski Şarkılarımızı Bugüne Taşıyan Çocuklarımız´ isimli çocuk korosunun konseri büyük beğeni topladı. Mustafa Akpınar´ın şefliğinde düzenlenen konserde miniklerin darbuka ve kemandaki maharetleri büyük alkış aldı.
Bahar Şenliği Devam Ediyor
Bahar Şenliği Devam Ediyor
Cumhuriyet Üniversitesi´nde 2019 Bahar Şenliği etkinlikleri kapsamında BESYO öğrencilerince düzenlenen aktiviteler renkli görüntülere sahne oldu. Grup String Band tarafından verilen rock konserinde ise coşkulu anlar yaşandı.
Potansiyel Değerlendirilmeli--Video
Potansiyel Değerlendirilmeli--Video
2018 yılı geçici verilerine göre toplam 7 milyon 793 bin 882 dekar tarım alanı ile Türkiye´de tarım alanı miktarının en yüksek olduğu 4´üncü il olduğunu ifade eden Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ, bu potansiyelin değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.
Çözümün Parçası Olacağız
Çözümün Parçası Olacağız
Sivas Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Başkanlığına aday olduğunu açıklayan Özcan Binay, göreve gelmesi halinde muhasebecilerin sorunlarının takipçisi olacağını söyledi.
“Jeotermal Seracılığın Adımını Atacağız”
“Jeotermal Seracılığın Adımını Atacağız”
Maden Tetkik ve Arama (MTA) Orta Anadolu I. Bölge Müdürlüğü´nü ziyaret ederek Bölge Müdür Vekili Ramazan Daştan´dan ilimiz genelinde yürütülen çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Ayhan, “Sıcak Çermik bölgesindeki geçmiş dönem çalışmalarının üzerine bir şeyler daha koymak istiyoruz. Yeni bir kuyu açma noktasında çalışmamız olacak. Burada jeotermal seracılığı çok önemsiyoruz. Yeni bir kuyu açarak jeotermal seracılığın ilk adımını atmış olacağız” dedi.
“Gece Gündüz Çalışıyoruz”
“Gece Gündüz Çalışıyoruz”
Birtakım temaslarda bulunmak üzere ilimize gelen Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Kenan Çalışkan TÜDEMSAŞ Genel Müdürü Mehmet Başoğlu´nu makamında ziyaret etti. Ziyarette konuşan Genel Müdür Başoğlu, “TÜDEMSAŞ´ı daha iyi yerlere taşımak adına tüm personelimizle gece gündüz çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.
Kolpa İle Coştular
Kolpa İle Coştular
Cumhuriyet Üniversitesi 2019 Bahar Şenliği programı kapsamında Taha Akgül Spor Salonu´nda konser veren Kolpa Grubu şarkılarıyla öğrencileri coşturdu.
Müzeleri Hayatın İçerisine Katacağız--Video
Müzeleri Hayatın İçerisine Katacağız--Video
Vali Salih Ayhan, uzun süredir üzerinde çalışılan ve ilimiz turizmine yeni bir soluk getireceği düşünülen “Kültür ve Turizm Sivas” projesinin detaylarını açıkladı. Turizm Haftası etkinliklerinin açılışında konuşan Vali Salih Ayhan, “Elimizdeki mevcut müzeleri daha işlevsel hale getireceğiz. Bunlara ilaveten de tematik müzeler kuracağız. Nedir bunlar? Gastronomi Müzesi, Sanayi Mektebi Müzesi gibi. Mevcut müzeleri de hayatın içerisine katacağız. Bu şekilde müze denince ilk akla gelen il Sivas olacak” dedi.
Konsere Yoğun İlgi--Video
Konsere Yoğun İlgi--Video
Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Anabilim Dalı tarafından Muzaffer Sarısözen Dinleti Salonu´nda gerçekleştirilen Türk Sanat Müziği konseri büyük ilgi gördü.
Trafik Kazasında 2 Kişi Yaralandı
Trafik Kazasında 2 Kişi Yaralandı
Sivas´ta 3 aracın karıştığı trafik kazasında 2 çocuk hafif şekilde yaralandı.
Beton Mikseri Otomobili Biçti: 5 Yaralı
Beton Mikseri Otomobili Biçti: 5 Yaralı
Sivas´ta beton mikseri ile otomobilin çarpıştığı trafik kazasında 5 kişi yaralandı.
“Birlikte Çözeceğiz”--Video
“Birlikte Çözeceğiz”--Video
31 Mart´ta yapılan yerel seçimlerin ardından ilçelerinden seçilerek İl Genel Meclisi´ne girmeyi başaran meclis üyeleri, Hakan Akkaş başkanlığında gerçekleştirilen Nisan ayı toplantılarının son oturumunda gündem dışı söz aldı. Parti grup başkan vekillerinin yanı sıra çok sayıda meclis üyesinin konuştuğu oturumda “24. Dönem Meclis Üyeleri olarak sorunları birlikte çözeceğiz” mesajı verildi.
“Dertlere Derman Oluyoruz”--Video
“Dertlere Derman Oluyoruz”--Video
Ulaş´ta birtakım incelemelerde bulunan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, ilçenin çehresini değiştirdiklerini ifade ederek “Bizler vazifemizi yerine getirirken, dertlere de derman oluyoruz. Vatandaşlarımızın gönlünde yer ediniyoruz” dedi.
“Ağaç Sevgisini Kazandırmalıyız”
“Ağaç Sevgisini Kazandırmalıyız”
Yıldızeli Karacaören köyünde öğrencilerle birlikte fidan diken Tarım ve Orman İl Müdürü Seyit Yıldız, “Ağaç sevgisini çocuklarımıza kazandırmamız, temiz bir hava için gelecek nesillerimize nefes olmamız gerekiyor” dedi.
Sivas´a Hayran Kaldılar
Sivas´a Hayran Kaldılar
AB Erasmus+ Stratejik Okul Ortaklıkları Projesi kapsamında İspanya, Portekiz, Letonya ve Makedonya´dan ilimize gelen öğretmen ve öğrenciler, Sivas´a hayran kaldılar.
ESKİP, Sivas´tan Başlıyor
ESKİP, Sivas´tan Başlıyor
TANAP´ın 3 bin 600 engelli ve ailesinin hayatına dokunacak Engellilerin Sosyal Hayata Aktif Katılımının ve İstihdam Edilebilirliklerinin Geliştirilmesi Projesi (ESKİP) Sivas´tan start alıyor.
Eğitim ve Tanıtım Treni Sivas´ta
Eğitim ve Tanıtım Treni Sivas´ta
Ticaret Bakanlığı tarafından kooperatiflerle ilgili farkındalığın oluşturulması amacıyla yürütülen proje kapsamında hazırlanan Sosyal Kooperatifler Eğitim ve Tanıtım Treni Sivas´a geldi.
Teğmene FETÖ Gözaltısı
Teğmene FETÖ Gözaltısı
Sivas´ta Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında bir teğmen gözaltına alındı.
100. Yıl Ekonomiyi Canlandıracak--Video
100. Yıl Ekonomiyi Canlandıracak--Video
Vali Salih Ayhan, Sivas Kongresi´nin 100. yılı dolayısıyla hazırlanan etkinlik kitabı ve internet sitesinin tanıtımını gerçekleştirdi. Tanıtım programında konuşan Vali Salih Ayhan, “Sponsorlarımız ve tüm bakanlıklarımızın katkısıyla bu işi yürütüyoruz. Tüm çalışmaların toplam maliyeti 10 milyon liraya yakın. 10 milyon liralık bu çalışmamız ilimiz ekonomisine çok büyük bir dönüşüm sağlayacaktır. Bu 10 milyon liranın getirisini 100 milyon lira olarak değerlendiriyorum. Çünkü Temmuz, Ağustos, Eylül ayı çok yoğun bir zaman dilimi olacak” dedi.
Kronikleşmiş Sorunumuz Yok--Video
Kronikleşmiş Sorunumuz Yok--Video
Çarşamba günü gerçekleştirilen İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı´nda konuşan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “Buradaki heyetin fedakar çalışmaları ve hükümetimizin bize sağladığı destekler sayesinde kronikleşmiş sorunumuz yok. Şehrimizin büyük sorunları çözülmüş durumda. Bizden hizmet bekleyenleri daha mutlu edeceğimiz işleri yapabiliriz. Koordinasyon ve verimli çalışmayla vatandaş memnuniyetini ön planda tutarak hizmetlerimize devam edeceğiz” dedi.
Yıldız´dan “19 Nisan” Uyarısı
Yıldız´dan “19 Nisan” Uyarısı
DAP Projesi kapsamında yeni ahır projeleri için son başvuru tarihinin 19 Nisan olduğunu hatırlatan Tarım ve Orman İl Müdürü Seyit Yıldız, “Yetiştiricilerimizin son başvuru tarihi olan 19 Nisan tarihinden önce geç kalmadan biran evvel müracaatlarını yapmaları gerekmektedir” dedi.
Park Halindeki Araç Yanarak Hurdaya Döndü
Park Halindeki Araç Yanarak Hurdaya Döndü
Sivas´ın Kangal ilçesinde park halindeyken kundaklandığı düşünülen araç yanarak hurdaya döndü.
“Trafik” İlk Sırada
“Trafik” İlk Sırada
Sivas ile birlikte 8 ilin çevresel gürültü eylem planının tamamlandığını açıklayan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Harita sonuçları ve eylem planları incelendiğinde il bazında farklılık göstermekle birlikte genel itibarıyla insanları en fazla rahatsız ettiği belirtilen gürültü türünün karayolu kaynaklı gürültü yani trafik olduğu ortaya çıktı” dedi.
Bakaya Durumuna Düşmeyin!
Bakaya Durumuna Düşmeyin!
Milli Savunma Bakanlığı Sivas Askerlik Şubesi Başkanlığı, askerliklerine karar aldıran er statüsündeki yükümlüleri bakaya durumuna düşmemesi için uyardı.
Ahmet Tırpan
Ahmet Tırpan
Cuma´da Buluşalım…
Haydar Mermer
Haydar Mermer
“Sivas Milletindensiniz"
Taner Karabal
Taner Karabal
Yeni Dönemde Az Laf Çok İş Olacak…
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Nur İçinde Yat Mahmut Amca…
Alper Duran
Alper Duran
Zaman, Mekân ve İnsan
Orhan Arslan
Orhan Arslan
Gelir Farkı Dengesizliği Can Acıtıyor -2-
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Fikstür Kötü Aman Dikkat !!!
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Bugün Gündem Spor…
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Sağlıklı Aile
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
İletişimde Yeni Fikirler
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Bırakınız Çocuklar Hatalı Da Olsa Kendileri Yapsılar, Hata Yapsınlar
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Hanife Döner
Hanife Döner
98. Yıl Oku ve Korkma!
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Sivas´taki Değişim ve Dönüşüm
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Kilo Verme ve Göbek Eritme
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Sporda Adalet
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
Kriz Mi? Kim Demiş? Bu Şehri Yönetenler Krizle Dalga Geçiyor!
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Yerel Seçime Yaklaşılan Mart Süreci…
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Adem Akgül
Adem Akgül
Hep Zulüm Hep Zulüm
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
İLAHİ ADALET…
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
Hayrullah Ağkaş
Hayrullah Ağkaş
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Seni sigaya çeken bir molla kasım gelir.

Yunus Emre
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Soğuk iklimde yaşayan tatlı su kaplumbağası türü olan kaplumbağaların,sonbaharda derin bir nefes alarak girdikleri sudan,ilkbaharda çıktıklarını ve bu kaplumbağaların üç ay oksijensiz hayatta glikolizden enerji sağlayarak kalabildiklerini ve bunların kalp atışlarının dakikada bir olduğunu,

Su kaplumbağları hakkında bilgi