Necmettin Mermer


İktidar Alternatifi CHP!

İktidar Alternatifi CHP!


CHP Genel Başkanlık bakımından talihsiz bir süreç yaşıyor. Vizyonu, deneyimi, bilgi birikimi, karizmatik liderlik özelliği vs. açısından çok düşük profilli bir genel başkanın elinde, tek hedefi şaibeli geldiği koltuğunu muhafazayı düşünen bir şahsın liderliğinde! en silik ve etkisiz, kimliksiz dönemini yaşamaktadır. Ülkenin kurucu iradesi olduğunu iddia eden bu parti kimsenin tahmin edemeyeceği kadar değişmiş, dönüşmüştür.

Malumunuzdur, partinin altı okundan biri devletçilik bir diğeri milliyetçiliktir. Bu ilkeleri son dönemlerde ulusalcılar temsil ediyordu. Baktığımızda Kılıçdaroğlu CHP'sinde, özellikle dışlanma ve tasviye sonucu ulusalcı kalmadığını zaten biliyoruz. Devlete seri katil, Devletin valisine, kaymakamına militan, güvenlik güçlerine sarayın köpekleri, emeklisine başka bir şey, öğretmenine daha başka şeyler söyleyen, devlet-millet düşmanı partiyi dost tutan CHP'nin devletçiliği ne hale geldi maalesef görüyoruz.

Ama "Dostlarımızla iktidar olacağız" diyen bir genel başkan dostların kim olduğunu niye açıklamaz acaba. Sırrı Süreyya Önder'in deyimiyle ayıp ya ayıp! İnsan ülkeyi beraber yöneteceği dostları niye söyleyemez? Bu milletin kendini yönetecek kadroyu bilmeye hakkı yok mu?

Kılıçdaroğlu CHP'si varken, insan merak ediyor, HDP niye var. Varlık sebebi ortadan kalkmıştır bence. Duran Kalkan CHP'ye oy istiyor ama bunlar suçlarını bastırmak için Osman Öcalan'ın konuşmasından (bende tasvip etmiyorum) bahsediyor. İki partide PKK, terör örgütüdür demiyor. Kılıçdaroğlu Gara operasyonu sonrasında eline aldığı projektörü iktidarın üzerine tutarak, hükümeti suçlayarak HDP'yi, PKK'yı ve terörü dikkatlerden kaçırarak hedef şaşırtma işinde umulmadık başarıda bir görev yapmıştır. Sadece tek farkları kaldı benim gördüğüm. Biri Atatürkçü olduğunu iddia ediyor. Diğeri Atatürk'ün itleri diyor. Bunu da aralarında halletmişler zaten.

Bütün bunlara isyan edip yollarını ayıran Muharrem İnce'nin görüş ve düşüncelerinin halktaki karşılığını zaman gösterecek. Ama istifa gerekçelerinin haklılığı, isabeti, sağduyulu herkesçe takdir ediliyor. Burada sözü büyüğümüz Prof. Dr. Osman Çakmak abimize bırakıyorum.

Biraz da siyaset!..

Maalesef gazeteci ve tv'ci yorumcular kabak çekirdeği nevinden ayrıntı şeylerle uğraşıyorlar. Hadisenin künhünü/özünü göremiyorlar diye düşünüyorum. O yüzden söz bazen bize de düşüyor.

Siyaset için değil Türkiye gerçeklerini doğru değerlendirmek için ara sıra bakıyoruz.  Önemli olan resmini bütününü görebilmek...

 Yalova Üniversitesinin kuruluşu yıllarında (2009-2010) idari görevli olarak Yalova Üniversitesinde çalıştım. Diğer idari görevliler İstanbul'dan gelip gittiklerinden özellikle hafta sonları rektörü temsilen törenlere ve özel günlere katılma mecburiyetimiz oluyordu. Muharrem İnce ile bir kaç defa karşılaşma ve resmi törenlerde ayaküstü görüşme ve konuşmamız olmuştu.

Muharrem İnce'nin parti kurmasını basit ve karşılığı olmayan bir mesele olarak görmemek lazım.   İçtimai  karşılığı var. Geç kalınmış bir hadise aslında.  Zira gerçek Atatürkçüler CHP'yi Dersimli Taşnak KRİPTO Atatürkçülere kaptırmış durumdalar.

Öyle değil mi?  Gerçek bir Atatürkçü Mavi Vatan'a niçin karşı çıksın. Azerbaycan’a yardım etmemize karşı çıkar mı? Ne işimiz var Libya’da Irak'ta Suriye'de der mi? Bunu ancak Atatürkçü görünümündeki kripto Türkiye düşmanları der.

Atatürkçüler İnce'nin kuracağı partiye geçecekler. Geride Atatürkçü rolü yapan KRİPTOLAR kalacaklar.

"Bu KRİPTO unsurlar CHP'de kalacaklar, bu hain siyasete tahammül edemeyenler İnce'nin kuracağı partiye geçecekler.

Seçime doğru İnce'nin partisi, Sarıgül'ün partisi ve DSP birleşerek Sol'da bir rüzgar esmesine sebep olacaklar, CHP ise HDP ile baş başa kalacak ve bu onun için sonun başlangıcı olacak, 2023'de CHP'yi tarihin çöplüğüne havale edeceğiz."

Saygılarımla…Ibrahim Demir
10.03.2021 09:31:21
Tesbitin i begendim nederece dogru bilemem zaman gosterir tebrik ederim SELAMLAR

harun göğebakan
17.03.2021 13:17:20
Inşallah. Tek temennimiz bu. Atatürk e saygımız sonsuz ama chp Atatürk un kurduğu parti olmaktan çok uzak. Gerek siyaseti olsun gerekse başındakiler olsun. İnşallah kurtulacağız.