Mustafa Er


Merhaba…

Merhaba…


Sevgili hemşerilerim, sultan şehrin yiğidoları… Bu hafta itibariyle sizlerle bu köşeden sohbet etmek istiyorum. İlk önce kendimi tanıtarak başlamak istiyorum. Sivas Yıldızeli doğumluyum. Okul hayatım dahil Sivas’ta büyüdüm. Ülkü Ocaklıyım. Rahmetli Sayın GENEL BAŞKANIM ALPARSLAN TÜRKEŞ ile MÇP il başkanlığı yaptım. Daha sonra 1992’de rahmetli Genel Başkanım Sayın MUHSİN YAZIOĞLU ile ayrılarak BBP’de siyasi hayatıma devam ettim. Ayrılmamdaki sebep sanırım şehir milliyetçiliği ağır bastı. Sayın YAZICIOĞLU ile beraber çalışmakta bana ayrıcı onur vermiştir. BBP’de her görevi üstlendim Milletvekili adayı genel idare kurulu üyeliği, belediye meclis üyeliği gibi birçok alanda görevlerde bulundum. 12 yıl Kuyumcular Dernek Başkanlığı yaptım. Sürücü kursları dernek başkanlığı yaptım. Özel bir şirketin halkla ilişkiler müdürlüğü yaptım.

Bu tanıtımdan sonra öncelikle Türkiye’deki siyasi konjonktürü değerlendirmek istiyorum. Şuan ki Türkiye gündemi pandemi ile ilgili kapalı alanlardaki sosyal mesafeler, yetkili birisinden şunlar yapılmasın derken ilk önce bunu söyleyenlerin uyması gerektiğini hepimiz biliriz. Bilgide ne kadar adaletli oluşumuzun göstergesi olacaktır.

Kendimizin uygulamadığı bir şeyi başkalarından beklemek pek de uygun olmadığını bilmek gerekir. Türkiye’nin kritik bir süreçten geçtiğini düşünürsek idareci olanlar beklentilerini ancak kendi yaptıklarıyla ortaya koyabilirler. Yaklaşık bir yıldır uygulanan pandemi süreci çok kimselerin ölümüne birçoklarının mağduriyetlerine sebebiyet vermiştir.

Ancak son günlerde yaşanan kapalı alanlardaki uyumsuzluk insanlarımızı derinden üzmüştür. Adeta Sağlık Bakanımızın hassasiyetle üstünde durduğu önlemler ihlal edilmiştir. Böyle bir durumda insanlarımızın almış olduğu tedbirler heba olmuştur.

Yetkililerin özür dilemesi veya sorumluluk bana ait demesi yapılan yanlışlıkları düzeltmediği gibi kişilerin yanlış yapması kendini bağlar ama bir idarecinin yanlış yapması herkesi bağlar çünkü zararı herkese dokunur. Bu ilk yazımda konuyu burada noktalamak istiyorum. Bundan sonraki sohbetlerimizde sizlerin duygu düşüncelerini de alarak burada paylaşmak isterim.

mustafaaer58@gmail.com