Papaz Kaçtı…
Tarih: 23.10.2018 07:00:00
Hadi Töre

Rahip Brunson Türkiye´den geldi geçti. Geldiğinde ve yaşadığında ne sıkıntılar oldu bilinmiyor ama ayrılırken bize yaşattıklarını ve kendi yaşadıklarını tarih yazdı.  Neler yaptı? Hangi olaylara katıldı? Kimlerle görüştü? Kime çalıştı? Neler biliyordu? Neler öğrendi? Hepimizin kafasında benzer sorular. Ayrılmaya yakın ülkede yaşanan sıkıntılar rahip yüzünden mi oldu? Ülkede yaşanan ekonomik kriz rahip yüzünden miydi? Niye bu kadar bırakılması için beklendi? Amaç neydi?

Rahibin ajan olduğu belli oldu. Rahibin bildiklerini, kimlerle görüştüğünü, her türlü bilgiyi ve belgeyi MİT öğrendi. Şu an MİT; Tarihinde hiç olmadığı kadar her türlü deneyime ve bilgiye sahip. Rahibin işi bitene kadar serbest bırakılmadı. İşi bitince de pazarlık konusu yapıldı da diyebiliriz. Sonrasında ise rahibi sahibine iade etti. Türkiye´de çoğu kesim, “Ya olur mu! Bu adam boş yere hapiste. Hiç bir şey bilmiyor. Adamı bırakalım ne ajanı?” gibi düşüncelere kapıldı. Ama sonunda Nasrettin hoca tabiriyle ‘´ Yorgan gitti kavga bitti´´

Devlet her şeyi tüm açıklığıyla, halkına anlatmalı mıdır? Gizli arşivlerin de bir şeyler olamaz mı? Bu kadar mı demokratik olduk? Her şeyi herkes bilmelimidir ?Devlet de her şey bu kadar şeffaf mı olmalıdır.? Devlet gizli saklı işler yapar mı?

Dünya da ki devletler bunu yaparken bize ne oldu? ABD başkanı Arapları açık açık tehdit ediyor da biz sıkıştırırken kötü mü olduk?  Keşke bunları daha planlı mı yapsaydık?.  Fetöyü yurt dışına çıkarma samıydık?.İranlı iş adamını Reza Zarrap´ı bırakmasaydık? Patronuna mı teslim etseydik?

Pazarlık konusu olarak ; PYD, PKK,YPG vb. terör faaliyetlerine ABD´nin desteğini kesmesini isteseydik. Sınır güvenliğimizin korunması için füzeler alsaydık. İki ülke arasında ticaret hacminin artırılması için söz alsaydık vb….

İnşallah rahibe karşılık olarak iyi şeyler almıştırız. Mesala; Fetö mü, Hakan Atilla mı, deseniz. Ben ikincisini tercih ederdim. Nedeni, Hakan Atilla devletini seven iyi bir devlet adamıdır. Devletine sadık kalmıştır. Şayet Halk Bankasına ceza kesilirse bu kriz dönemin de TÜRKİYE mahvolur. Bu işler papazla mı oldu? Hayır olmadı.

Ekonomi bakanı dalgalanma durdu diyor. Kriz mi bitti? Yoksa dövizde ki düşme yeterli mi? Devlet düşürmek isterse dolar belki 5tl‘ye düşer. Yüksek kur dış ticaret açığımızı kapatmakta. Devlet kendi yaralarını sarmakta. Zarrap içinde papazı vermek az olmaz mı? Diyorlar ki: Fetöcüler Zarrabı kaçırdı. Devlet kaçacağını nasıl tespit edemedi? Zarrap´ı ortağının yanına İran´a teslim etseydik. İran´da bunu idam etseydi. Biz bu işten sıyrılıp çıksaydık. Bu kadar medyatik özgürlük doğrumu? Birazda devletin özeli olmasın mı?

Anahtar Kelimeler: Papaz, Kaçtı
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yazarın Diğer Yazıları
İran 2 (03 Aralık 2018 - Pazartesi)
Bizi Bilen Kurt Yesin (26 Kasım 2018 - Pazartesi)
Yardımcı Kaynak (17 Ekim 2018 - Çarşamba)
Belediye Başkanı Mı, Vali Mi? (08 Ekim 2018 - Pazartesi)
Sivas´ta Değişim İyi Olmaz Mı? (01 Ekim 2018 - Pazartesi)
Niye Erken Seçim Yaptık? (24 Eylül 2018 - Pazartesi)
Yediğimiz Ekmekle Dolar İlişkisi (17 Eylül 2018 - Pazartesi)
Her Yerde Amerika (10 Eylül 2018 - Pazartesi)
Güzelim İran, (03 Eylül 2018 - Pazartesi)
Türkiyede İşler Nereye Gidiyor (27 Ağustos 2018 - Pazartesi)
Ticaret Odası (20 Ağustos 2018 - Pazartesi)
Bu Dolar Nereye Gidiyor (14 Ağustos 2018 - Salı)
Sayın Vekilim Anlatmış... (06 Ağustos 2018 - Pazartesi)
Şehrimde Ki Yatırımcımın Düşüncesi (30 Temmuz 2018 - Pazartesi)
Bizi Affet (23 Temmuz 2018 - Pazartesi)
Sivas´a Yatırım Nasıl Gelir? (16 Temmuz 2018 - Pazartesi)
Sayfa:
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Sen insana ulaşmadan Allah’ı nasıl arıyorsun?.

Hz. Muhammed
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Her 4 Amerikalıdan biri mutlaka televizyonda görünüyor. (Sokakta her 4 kişiden 1 imza dağıtıyormuş düşünsenize) -Uyurken televizyon seyrederken yaktığımızdan daha fazla kalori yakıyoruz. (Demekli televizyonla uyutuluyoruz) -Bir karıncanın koku alma yet

İlginç Bilgiler 5